Stajnia_adila

Konto zarejstrowane: 27 września 2021
Ostatnio online: 16 czerwca 2024 o 16:41

Najnowsze posty użytkownika:

Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Stajnia_adila dnia 15 kwietnia 2024 o 09:52
Grace, Już rozwiewam Twoje wątpliwości. Patrząc na wielkość powierzchni większości stajni w okolicy nasza stajnia, jak duża część ludzi przyjeżdżających twierdzi, jest „rajem dla koni”. Stały dostęp do siana, wody i soli oraz towarzystwa innych koni, to coś czego brakuje w 90% miejscach dookoła nas. Mamy zagrodzone pola i lasy. Niestety w mazowieckim ciężko o 10h nadających się pod użytek koni. Staramy się jak możemy zapewnić koniom jak najlepsze warunki. Często grodzimy jeszcze sąsiednie działki z uwagi na dogadania z sąsiadami, ale przez brak własności na papierku nimi się nie chwalimy. A co do wody, wystarczy przeczytać komentarz jeszcze raz ze zrozumieniem. Woda jest zawsze, wanna stoi pod kranem. Każdy kto przychodzi do stajni dolewa wody do pełna. Nasz stajnia jest miejscem tworzonym przez ludzi z dobrym podejściem do koni, chcących dla nich jak najlepiej, traktujemy się jak rodzina. A ja zawsze podkreślam, że ta stajnia jest też ich stajnią przydomową i są mile widziani o każdej porze dnia. Stąd taki system współpracy w naszej stajni.
Na więcej nie zamierzam już odpisywać. Jeszcze raz zapraszam do obejrzenia stajni oraz wyrobienia własnego zdania. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego dnia! Bądźcie pozytywnej myśli!
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Stajnia_adila dnia 13 kwietnia 2024 o 23:55
BUCK, Agato znasz mnie osobiście, przez ponad rok czasu widywałyśmy się prawie codziennie i to co czytam tutaj jest dla mnie nowością. Dlaczego nie przyszłaś do mnie i nie powiedziałaś mi tego prosto w twarz? Ludzie ze stajni również widzieli Twój wpis i uważają, że w tym przypadku prawda nie obroni się sama dla ludzi, którzy nigdy u nas nie byli lub kierowałaś ten wpis, więc chciałam przedstawić jaka jest prawda. Każdy ma prawo do przedstawienia własnej opinii, czyli to co napisałaś powyżej natomiast fajnie by było, gdyby była ona jeszcze zgodna z prawdą. Ilość, a przede wszystkim jakość stanowisk z sianem są jak się dowiaduję tylko i wyłącznie dla Ciebie nie wystarczające, rozmawiałam o tym z pensjonariuszami i nie było problemów. Obserwuję konie odkąd zwiększa się stado jak się zachowują w nim, czy dopuszczają się do paszy objętościowej i nie zauważyłam żadnych niepokojących znaków. Masz prawo się z tym nie zgadzać tak samo jak i ja z Twoją nierzetelną opinią. Rzeczywiście masz rację jest jedna wanna, która jest uzupełniana na bieżąco przeze mnie i pensjonariuszy. Nikt nie widzi z tego tytułu problemu, ponieważ każdy z nas wie, że nie da się zaplanować kiedy konie pija i jedzą, więc trzeba reagować na bieżąco uzupełniając wodę oraz siano. Co do turlania oraz miejsca stawiania balotów nie będę się odnosiła, bo to jest absurd. Nigdy w życiu nie dopuściłam do dobowego braku siana. Chyba, że masz znowu swoje informacje na ten temat to przedstaw jakieś dowody, najlepiej w formie zdjęć lub video, że tak nie było. Proszę pamiętać, że w tej stajni trzymam również 5 swoich koni i nie mogłabym pozwolić na brak odpowiednich warunków. A co do sprzątania padoków to faktycznie możesz mieć takie wrażenie, ponieważ przyjeżdżałaś na kilka lub kilkanaście minut i mogłam w tym czasie np. nie sprzątać stąd też taka Twoja błędna opinia. Jakbyś się przeszła po całym padoku to zaoczyłabyś, że jest on co jakiś czas sprzątany. Co do wielkości padoku, zimowy ma ok. ponad 1h, a reszta czyli 2h są dzielone w okresie wiosenno-letnim po to, aby nasze konie miały dostęp do trawy cały czas. A moje krótkie podsumowanie Twojej wypowiedzi to kłamstwo, manipulacja oraz brak elementarnej wiedzy o faktycznym dobrostanie koni... Nie mówiąc o jakiejkolwiek chęci do zaangażowania się w bieżące życie stajni. Wraz z całą pensjonariuszową rodziną życzymy Tobie i Buckowi jak najlepiej w nowym środowisku i z miłą chęcią zapraszam wszystkich zainteresowanych stajnią do odwiedzenia nas i zbudowania swojej własnej opinii. Pozdrawiam właścicielka Stajni Adila