Claudia

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008
Ostatnio online: 21 sierpnia 2022 o 22:32Najnowsze posty użytkownika:

Zdjęcia Naszych Koni cz.V (sezon 2012)
autor: Claudia dnia 27 stycznia 2012 o 14:10
lizzy  :kwiatek:
Dyra  dzięki, miło to słyszeć i cieszę się że widać  :kwiatek:
scarlett  :kwiatek:
cieciorka  :kwiatek:

jeszcze parę fotek by KarlaZdjęcia Naszych Koni cz.V (sezon 2012)
autor: Claudia dnia 27 stycznia 2012 o 11:30
Hypnotize  :kwiatek: dziękować 🙂
Zdjęcia Naszych Koni cz.V (sezon 2012)
autor: Claudia dnia 27 stycznia 2012 o 11:16
Nas nie było tutaj ze 100 lat  😉

Może ktoś nas jeszcze pamięta  😉

Zdjęcia z lipca w wersji ujeżdżamy się  😎

Zdjęcia by KarlaPozdrawiamy
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: Claudia dnia 07 września 2011 o 08:26
Tutaj jest jeszcze trochę zdjęć z Rancza.  😉

http://www.swiatkoni.pl/gallery-photos/1164.html

Siodło skokowe
autor: Claudia dnia 07 lipca 2011 o 23:08
Dawno nic nie pisałam na forum, ale taką informacją muszę się z Wami podzielić  😉

Przedstawiam Wam moje cudo  😀

Warto było czekać tyle miesięcy  😍

Jeszcze nie mam go u siebie, nadal jest u Swoich wykonawców  :kwiatek:, którym bardzo dziękuję za to, że zrealizowali moją wizję, marzenie  :kwiatek:

Ogromny szacun, za jakość wykonania i dodtaki w faruchu ze smakiem  👍

Jesteście ZAJE....FAJNI  😜

Jak zobaczyłam foty to moja mina była taka  😲, po chwili taka  😜 i taka  😍, a teraz jest cały czas taka  😀  😍 i nie chce się zminić.
Powoli dostaję skurczu policzków  😁

JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!

[[a]]http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpages%2FHB-Contact%2F112000715536913&h=_AQCSXOgE[[a]]

http://hbcontact.eu/index.html

NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Claudia dnia 13 stycznia 2011 o 22:29
Ok. Mogła zrobić co chciała z kaucją, ale moim zdaniem jeśli miała inne środki, żeby zwrócić kaucję w jak najszybszym terminie. A tutaj ewidentnie wydała pieniądze czy nie wiem co z nimi zrobiła i później nie miała na zwrot mnie kaucji skoro czekała aż inna użytkowniczka wpłaci jej pieniądze. Więc moim zdaniem tak to nie powinno wyglądać. Przecież ktoś może się rozmyślić i nie dojdzie do drugiej transakcji i wtedy ból bo pieniędzy do zwrotu już nie ma  🙄

Zrobiłabym tak samo jak Ty, a przedewszystkim bym tej kaucji nie ruszyła póki osoba testująca siodło się nie określi czy bierze czy zwraca towar. Tymbardziej jeśli w razie zwrotu nie miałabym finansów na zwrot kaucji.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Claudia dnia 13 stycznia 2011 o 21:51
Proponuję uważać i to bardzo na użytkowniczkę CHUDAPIGI.

Jest to osoba nieodpowiedzialna, która sobie robi po prostu jaja z uczciwych ludzi.
Na szczęście po ostrych słowach moja sprawa zakończyła się sukcesem, ale już miałam wizję jazdy do Szczecina za moim pieniędzmi.

Dwa dni przed Nowym Rokiem zadzwoniłam do CHUDAPIGI w sprawie siodła, które mnie interesowało. Pytałam czy za pełną kaucją jest szansa wysłania siodła do testu i przymiarki.
Siodło miało być w rozmiarze 17,5 cala. Powiedziała, że jak najbardziej nie ma problemu i że jak nie będzie odpowiednie dla konia czy dla mnie to mogę je odesłać i będę miała natychmiast zwrócone pieniądze na konto.
Ja zamówiłam i zapłaciłam za kuriera. Ona miała jedynie wydrukować list przewozowy dla kuriera. Pytałam czy ma drukarkę itd. Oczywiście ma i nie ma problemu, bo przecież ona nie pierwszy raz wysyła siodło. 
Rano otrzymałam maila, że siodło już spakowane i czeka na kuriera i że pieniądze dotarły do niej na konto. Rzekomo kurier zadzwonił i powiedział, że się spóźni 2-3 godziny, bo mają dużo paczek.

Wieczorem informacja, że siodło wysłane. Ja wchodzę na stronę do śledzenia paczki, a tam żadnych informacji gdzie jest paczka.  😲
Poczekałam do rana i dzwonię do UPS żeby się dowiedzieć gdzie paczka, a Pani do mnie, że kurier jej nie zabrał, bo nie byłą gotowa do wysyłki. Szczena mi opadła.  😵
Dzwonię do CHUDAPIGI oczywiście nie raczy odebrać. Po kliku godzinach oddzwoniła o dziwo i ona nie wie o co chodzi, bo paczka była zabrana przez kuriera i nie rozumie co ja do niej mówię o informacjach z UPS. Podała mi numer do kuriera, który odbierał paczkę i co się okazało….

On zabrał paczkę, ale wypisywał ręcznie list przewozowy, bo ten prawidłowy nie był wydrukowany i paczka jest wstrzymana ponieważ oni nie wiedzą czy ona faktycznie jest opłacona. Całe odkręcanie sprawy, ja nie mam nowego numeru listu przewozowego itd. Dobrze, że ten kurier był rozgarnięty i wysłał do firmy numer płatnika, który mu podałam.

Ale sympatyczna koleżanka nie raczyła mnie poinformować, że listu nie wydrukowała i był wypisany inny.
Po całych tych perypetiach paczka dotarła do mnie 3 stycznia.

Jak otworzyłam paczkę to nawet już nie brałam tego siodła do stajni bo to nie miało sensu.
Rozmiar zamiast 17,5 okazał się 18 cali. Co do stanu siodła to się nie wypowiem. Po konsultacji fotograficznej z osobą zajmującą się siodłami dowiedziałam się ciekawych rzeczy na jego temat….

Spakowałam w pudełeczko i zamówiłam kuriera na wtorek.
Siodło wysłałam i śledziłam jego drogę. Zostało odebrane w środę. We wtorek rozmawiałam z chudapigi i powiedziałam, że siodło już do niej wraca, bo przede wszystkim rozmiar jest nie taki. Ona do mnie, że ok., że jutro albo zrobi przelew albo pójdzie i wpłaci pieniądze do mojego banku bezpośrednio na konto.
Jak jej powiedziałam, że nie ten rozmiar, bo jest nabite jak wół, że to 18 cali to ona się zapytała gdzie ja to znalazłam, bo ona nie mogła. Zapytała jaki to rok produkcji itd. No comment… 🙄
W środę oczywiście kasy brak, w czwartek też bo to święto było. W piątek nadal cisza, nie odbiera telefonu, nie odpisuje na smsy, mimo że jest na forum. W sobotę napisałam PW i raczyła odpisać, że nic nie pisała, bo nie wpłaciła kasy, bo jakaś inna użytkowniczka jej nie wpłaciła i ona czeka na pieniądze.
To ja do niej napisałam, że zamiast czekać na moja decyzję o siodle to rozwaliła kasę z kaucji za siodło i że to nieprofesjonalne i robienie jaj sobie z uczciwych ludzi.
Na to dostałam odpowiedz, że nie robi sobie jaj a z KAUCJĄ MOŻE ZROBIĆ CO CHCE, BO TO JEJ SPRAWA i ona ma tylko obowiązek mi ją zwrócić….
Poczekałam do poniedziałku i udało się do niej dodzwonić z innego numeru i twierdziła, że zrobiła przelew i jutro powinny być u mnie pieniądze. Poproszona została o wysłanie potwierdzenia na maila bo robiła to w domu to zaczęła ściemniać, że nie wie jak to zrobić z tym PDF-em…. To poproszona  została o zrobienie telefonem zdjęcia i wysłanie MMS, ale też się tego nie doczekałam.

We wtorek do 15 kasy brak na koncie, więc piszę na PW, dzwonię itd. Cisza….
Wieczorem mam kasę na koncie, ale, ale uwaga uwaga tylko część!!!
Do tego wpłata w banku bezpośrednio, żaden przelew…
Telefon nadal nieodbierany… Poszedł dość wymowny sms….. Odpowiedź, też byłą wymowna….
Środa reszta kasy na koncie….
Ufff…

Jest to osoba nie odpowiedzialna, nawet nie wie, co tak naprawdę sprzedaje…
Kasa wróciła, ale ile nerwów i telefonów i w ogóle to szkoda gadać…..

UWAŻAJCIE NA TRANSAKCJE, CHYBA, ŻE ODBIERACIE OSOBIŚCIE!!!

Ale i na to bym uważała…..
Młode Konie
autor: Claudia dnia 20 maja 2010 o 22:44
hate me!   przestań kobito, bo nie masz za co przepraszać  😎  Bardzo dobrze, że napisałaś swoje wątpliwości, bo ja nawet na to nie zwróciłam uwagi, między innymi pewnie z tego względu, że wiem, że nie zapięłam za mocno skośnika, bo mój kuń nawet na to nie pozwoli, On jest strasznie przewrażliwiony na punkcie swojego noska  🤔wirek:
Ma jakąś awersję i wpada w szał jak tylko za mocno się go nawet przytrzyma za nochala, ale z taką traumą już do mnie trafił, więc pewnie ma jakieś złe skojarzenia  🙄

Pozdrawiamy wszystkie młodziaki  🏇
Młode Konie
autor: Claudia dnia 19 maja 2010 o 23:37
wendetta  dzięki :kwiatek: Dobrze pamiętasz niedawno był kastrowany. Dokładnie 3 miesiące temu  😉

Nutka  :kwiatek:
Młode Konie
autor: Claudia dnia 19 maja 2010 o 14:15
[quote author=hate me! link=topic=1199.msg591559#msg591559 date=1274265992]
Claudia babo kto Ci nachrapnik zapinał? Mam nadzieje że tyko na zdjęciu koń wygląda jak świateczna szynka opleciona sznureczkiem.  🤬

[/quote]

Jejku faktycznie na tym zdjęciu tak wygląda, generalnie on na tej focie otwiera paszczę i pewnie dlatego takie wrażenie. On ogólnie rzecz biorąc jest straszny dziamak i kłapacz, a nachrapnik zapinam normalnie nie luźno i nie ciasno, no nie wiem jak to opisać. Spokojnie 2 palce pod skośnik wkładam, bo żeby przełożyć pasek przez szlufkę to tak robię, ale może faktycznie to mimo wszystko za mocno jest?? Ale mi teraz ćwieka zabiłaś.... będę się głowić  🤔

Aż zaraz zerknę na inne zdjęcia 😉

edit:
mam inne zdjęcia z tego samego dnia

Te dwa jak chłopak stoi i nie dziamie
A tutaj jak trzaska swoje miny 😉Wydaje mi się, że jest ok, widać, że jest luz, a tam to po prostu kwestia zdjęcia.
Jeśli się mylę to bardzo proszę o uświadomienie  :kwiatek:
Młode Konie
autor: Claudia dnia 19 maja 2010 o 11:27
galopada  :kwiatek:. Ja bardzo lubię na Twojego Potwora patrzeć  😎

misia997 napierśnik to Prestige, sprawuje się ok. Nie mam do niego jakiś zastrzeżeń.

milusia
nie napisałam poprzednio z rozpędu, że bardzo mi miło słyszeć takie miłe słowa, a ja uwielbiam patrzeć na Twoją pracę ze Zwiastunem, dla mnie jesteście obłędni, a jeszcze w wersji ujeżdżeniowej to już bajka  😍

Na koniec taki portrecik 😉

Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: Claudia dnia 18 maja 2010 o 22:01
Karla już Ci mówiłam, że teraz będzie lepiej. I tak dla mnie super się spisaliście stylowo!!! Gdyby nie to, że nerwy wzięły górę to była by licka jak nic.
Fajnie równo jechaliście, Ty bez rzucania jakiegoś, spokojnie, ogólnie bardzo fajnie.  🏇
Młode Konie
autor: Claudia dnia 18 maja 2010 o 21:48
milusia  😡
777 dzięki  :kwiatek: Ogłowie to głównie Hooks, nachrapnik cheval, naczółek z Hooksa ale dokupiony osobno i wodze daw-mag  😉
Dzionka dzięki. Mam tylko nadzieję, że to nie był pierwszy i ostatni tak udany start  😉
Ponia dzięki  :kwiatek: Jak będziesz miała chwilę to skrobnij coś więcej na gg  😉
espana  dzięki Kochana  :kwiatek:  A ja na nim to chyba jak weszka taka co się rzuca jak na grzebieniu 😂

Jeszcze raz dziękuję w imieniu Paco  :kwiatek:

Młode Konie
autor: Claudia dnia 18 maja 2010 o 19:58
Zapnij się fajny ten Twój młodziak  🙂

My też debiutowaliśmy na zawodach z moim 4-latkiem 😉

Oto efekty:

Pierwsze LLOraz L-ka:Nasz pierwszy Tripel  😉


Trochę się konik ze mną zabrał i blisko było  😎  , a moja mina i pozycja  😵, ale konik się wyratował  😉I rozgrywka na czas w L-ce  😉Jestem bardzo zadowolona z koniska 😉

Pozdrawiamy
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: Claudia dnia 16 maja 2010 o 23:16
dziewczynka i Karla dzięki laski jak nie wiem co  :kwiatek: 

Ja jestem mega zadowolona z kunia i siebie trochę też z kilku powodów:
Nie startowałam od 10 lat i teraz mam wielkie oczy jakbym pierwszy raz w życiu jechała. Po urodzeniu dziecka i kontuzji kolana (otwarte złamanie) jakieś czerwone lampki mi się świecą  😵, ale się udało  🏇
Koń szedł pierwsze normalne zawody ma dopiero 4 lata ( tydzień wcześniej byliśmy na towarzyskich gdzie LL to było 60 cm). Jak zobaczyłam w L mur to miałam pełno w gaciach, bo koń w życiu na oczy takiego czegoś nie widział....

Jestem bardzo zadowolona i dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe, psychiczne itd.
Jest mi niezmiernie miło, że koń się podobał i że jesteście ze mną.

Cieszę, się widać efekty włożonej pracy w zwierza.

Też mam plan jechać do Gajewnik tylko nie wiem czy uda mi się na 2 dni finansowo podołać z opłatami za boks i hotel itd....

Zobaczę może będę kursować na każdy dzień z osobna lub pojadę tylko na jeden dzień.
Jak jakaś dobra duszyczka robiła jakieś fotki Nam i byłaby chętna się nimi podzielić to bardzo ładnie się uśmiechamy  :kwiatek:

Karla jak na pierwszy licencyjny nie było źle. I wiem jak to jest po takiej przerwie znowu zacząć starty, także głowa do góry na następnych się uda!!! 🏇

Dziękujemy Drapaczowi za pyszne jabłuszka  :kwiatek:

edit.

Jedno zdjątko z rozgrywki na czas z L-ki  😉I uciekam 😉
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: Claudia dnia 05 maja 2010 o 22:28
W tą sobotę są towarzyskie u Sabitova.

Podobno od godziny 10.

Tylko skoki.

Tyle co udało mi się dowiedzieć.  😉

Ktoś się wybiera z koniem w tą sobotę??

Karla  Ty wiesz, że ja się do Was wybieram i mam nadzieję, że tym razem mi nic na przeszkodzie nie stanie  😉 No chyba, że przeszkody na parkurze  🏇 
Inaczej się pochlastam chyba  😵
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Claudia dnia 11 kwietnia 2010 o 17:38
Likier
Wszystko zależy od konia, wiadomo.
Ale tak jak napisała Sankaritarina producent podaje dawkowanie jeśli karmisz tylko musli i sianem, bez dodatków owsa.
Moim zdaniem żeby pasza zadziała musisz podać między 1,5 kg a 2 kg.

Ja osobiście stosowałam Cool Mixa w momencie kiedy mój koń miał areszt boksowy i wychodził z boksu tylko na 40 min stępa.
Nie dostawał owsa bo chyba by wyszedł z drzwiami.
Dostawał 3 x dziennie po pól miarki Cool Mixa i 3 x dziennie miarce Happy Hoofa i jakoś przetrwaliśmy te 5 m-cy i koń nie wyglądał jak wieszak.

Myślę, że musisz się liczyć minimum te 2 miarki dziennie.

Ale jak wszystko można tutaj gdybać, na jednego konia zadziała miarka dziennie, na innego 2 miarki a na jeszcze innego ze 4 i zero owsa.

Generalnie pasza w moim przypadku spełnia swoje zadanie, u koleżanek które też stosują również działa i cały czas się w nią zaopatrują.

A jak Ci się sprawował Eggersmann??
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Claudia dnia 11 kwietnia 2010 o 11:13
Osoby karmiące cool mixem spillersa, ile powinno się dawać tej paszy dziennie, karmiąc normalnie przy tym także owsem??


Napisz w jakim celu podajesz Cool Mixa??? Żeby wyciszyć konia?? Jest nadpobudliwy???
Końskie sławy, na których mieliście okazję siedziec
autor: Claudia dnia 05 kwietnia 2010 o 18:55
Jeśli chodzi o wsiadanie od czasu do czasu na zasadzie rozprężenia w domu oraz luzakowanie itp to:

Dunaj
O'Key
Hektor ( jeździłam na nim zaraz po zajeżdżeniu jakieś 3 miesiące)
Kokon
Qumball
Quito
Romanus
Urok
Atylla
Argentinus II
Saganek
Chester

Tak na szybko  😉

Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: Claudia dnia 31 marca 2010 o 23:10
Ja pierdykam..... co to ma być  😲
Aż musiałam sobie to ze 3 razy obejrzeć......
Szkoda gadać, ta Pani to sama powinna się udać na naukę jazdy konnej.....
🙄
In memoriam
autor: Claudia dnia 28 marca 2010 o 21:05
Monsun młp

1999 - 24.03.2010

[']Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 21 marca 2010 o 20:28
_kate fotki te, które wstawiłaś dzisiaj to swoją drogą, że są fajne  :kwiatek: A co do zmiany to chodziło mi ogólnie, jak wstawiałaś wcześniej zdjęcia, z zawodów i treningów. Ja śledzę KR regularnie, tylko nie bardzo mam czas coś naskrobać  😉
Jak mam chwilkę to coś napisze, ale ciężko by mi było się cofnąć ze 20 stron i nadrabiać.
Generalnie mi chodziło o ogólną zmianę w WAS, a wyszedł taki skrót myślowy, że to się tyczy dzisiejszych fotek, które i tak są fajne same z siebie  🙂
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 21 marca 2010 o 20:11
deborah   :kwiatek: Dawaj swojego Młodego  🙂
Mia sama jestem zdziwiona, że już minęło. Podskoki mam nadzieję, że lada moment zaczniemy, ale ja muszę sobie jeszcze głowę odblokować  😵
Ramires  :kwiatek:
Cierp1enie  :kwiatek:
buyaka  😡  jejku, naprawdę tak źle to nie wygląda??? To bardzo się cieszę, że jakoś tam wyglądamy i nie kłujemy w oczy  :kwiatek:  Bardzo miło mi się zrobiło, biorąc pod uwagę, że z Młodym rzeźbię cały czas sama i jeszcze Nas żaden trener na oczy nie widział, bo niestety brak funduszy chwilowo  🙄
Alice cieszę się, że Ty zadowolona z konia jesteś, a Ty się w końcu ogarniesz jak się trochę rozskaczesz  😅
Zdjęcia fajowskie. Mały dawał czadu  🏇
espana dzięki kochana  :kwiatek: A Paco jakoś chyba nie do końca się jeszcze zorientował, że stracił nabiał  😉 Dalej jeszcze się ogierzy jak wychodzi ze stajni, na jazdach na samym początku po wycięciu, to latał z wystawionym sprzętem jak nigdy wcześniej  😲
Teraz już trochę mniej, ale dalej mruczy itd.
Jedyna zauważalna różnica, to przy czyszczeniu, jak go przywiążę to w końcu się nie wierci, że trzeba za nim latać, tylko cały czas stoi, aż do samego końca 😎
Mam nadzieję, że z czasem mu miną te ogierowate zachowania. Daję mu na to jakieś max pół roku od kastracji, jak do tego czasu mu się nie zmieni to znaczy, że już tak zostanie i trzeba się z tym pogodzić 😎
A w jeździe się nie zmienił na szczęście na gorsze, bo miałam obawy czy się nie przymuli trochę... Na szczęście jest dalej taki chętny i wesoły do pracy jak wcześniej
_kate fajne fotki i widać zmianę w Was i to sporą, jak na m 😀oje oko  🙂
Sigma jaaa to u Was tak ciepło było, że można było pomykać w koszulce??? Szok  😉
Hypnotize piękne fotki  😀
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 21 marca 2010 o 10:20
Hipnotize Twój Rudy jest Mega  😉 A zdjęcia super  😉
Alice super, że siwy już OK. Powodzenia w LL  😀

kujka będzie dobrze! Ogarniecie się i będziecie śmigać jak ta lala  😀

Klami nie denerwuj się głupią babą. Jak ktoś jest burakiem, to burakiem zostanie  😀 Głowa do góry!!
Ascaia gratulacje za debiuty  😀


My się przypomnimy.


Jutro miną 2 lata jak jesteśmy razem  😉 Jak ten czas leci.....  🏇 🏇 🏇

Po braku jajek juz prawie nie ma śladu 😉 Zostało jeszcze z 0,5 na 0,5 cm śladu, po ranach  🙂
Jeszcze z tydzień i zaczynamy kicać  🙂 😅

Aż się boję co to będzie, bo ostatnio coś mam duże oczy na wszystko co wyższe niż 80 cm  😲..... Co to się z człowiekiem robi na starość  🙄, ale mam nadzieję, że jakoś to ogarnę  😎

Zdjęcia ze środy 17. 03, żeby nie było że wstawiam starocie zimowe  😎

Przy okazji był chrzest oficerek, musiałam wydłużyć strzemiona ze 3 dziurki, a i tak myślałam, że się ze.....m, tak piło pod kolanami 🤔 Niech one już w końcu siądą  😵Pozdrawiamy  😀
Bryczesy
autor: Claudia dnia 16 marca 2010 o 15:02
Moje Kyrony.
Innych zdjęć, żeby je było widać nie posiadam  😉

Zdjęcia Naszych Koni cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 01 marca 2010 o 22:03
Jessy, msz przepiękne sesje   😜


Podpisuję się wszystkimi kończynami  😍  😵
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 28 lutego 2010 o 20:11
Burzolku  :kwiatek: też się cieszę  😀 Naczółek to hooksowy taki: http://www.hooks.se/product.aspx?productid=390092&deptid=202&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC

tulipan  :kwiatek: Super, że u was na dobrej drodze wszystko. Trzymam za Was kciuki  🏇

Karutek cieszę się, że sie podoba, ale wcale nie jest, aż taki mega  😎 Mega ogon to ma Piorek Burzy   😵

Anaa  :kwiatek: dziękować.
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 28 lutego 2010 o 19:55
Anaa   Znowu jeden z moich ulubieńców  😍 Pięknie  😍

My sie przypomnimy 🙂

Już bezjajowiec wrócił pod siodełko. Wczoraj dopadła go maszynka  😁 i wzorek zgapiony od Jeesy  :kwiatek: mam nadzieje, że sie nie będzie gniewać  😎

Pozostałości po jajkach super się goją, aż wet w ciężkim szoku, że tak super wygląda i nie puchnie.
Pod siodłem chodzi super, tzn. zero niechęci do ruchu, a wręcz przeciwnie ma konisko ciąg do przodu pomimo jeszcze świeżej rany, a o to się najbardziej bałam, czy nie zrobi sie do tyłu  😁
To w takim małym skrócie co tam U nas  🏇

Koniowate pod Dagą, a ja w roli foto  😁

Portrecik


I takie tam  😉Pozdrawiamy cały KR i buziaki dla wszystkich Koniowatych z KR  :kwiatek:
Ochraniacze
autor: Claudia dnia 25 lutego 2010 o 14:01
Dzięki laski za pomoc.

kpik ja właśnie dlatego się pytałam z tym zapinaniem jak to jest tych WW SL, bo u jednych widzę z wiatrem u innych pod wiatr i już zgłupiałam 😁
Mnie też osobiście wizualnie się lepiej widzą te SL ze względu że są mniej toporne 😁

Dobra dzwonię do Pasi-Konika i zamawiam SL  😎

Edit.

Jednak zakupiłam WW DL ponieważ na SL bym czekała plus-minus 3 tygodnie.
I problem się rozwiązał sam  😁
Ochraniacze
autor: Claudia dnia 24 lutego 2010 o 22:26
Arimona Różnica praktycznie żadna bo 10-20 zł.

Ale jakoś wolę jak ochraniacze zapinają się rzepami do tyłu, tak standardowo  😁

Więc chyba się zdecyduję na SL ze względów wizualnych  😎
Ochraniacze
autor: Claudia dnia 24 lutego 2010 o 15:01
Skakać będziemy, ale wtedy to będę zakładać to co teraz czyli Veredusy Pro Lighty, ewentualnie inne skorupy.
O tych myślałam na płaską robotę "ujeżdżeniową"  😁 z drążkami itd.

A w tych Single'ach też rzepy się zapina pod wiatr czy z wiatrem??

Bo jeśli też pod wiatr to już wtedy nie mam problemu z wyborem i wiem, że wezmę Double.
Po prostu jak patrzę na WW DL to jakoś mi tak dziwnie, że te rzepy nie w ta mańkę są  😁
Ochraniacze
autor: Claudia dnia 24 lutego 2010 o 14:45
Chyba o takie.

Ja znalazła o takie i to chyba to samo??A znalezione tutaj
http://pasi-konik.pl/pl,product,694346,woof,wear,ochraniacze,single,lock,rozm,l,xl.html

Czyli Twoim zdaniem Single wypadają gorzej od Double??
Ochraniacze
autor: Claudia dnia 23 lutego 2010 o 22:18
Dzięki :kwiatek:

Edit:
Mam jeszcze pytanie do osób posiadających WW Single Lock.
Czy w tych ochraniaczach rzepy zapina się z wiatrem?? Czy też pod wiatr jak Double Lock??

I czy te WW Single tak samo dobrze się trzymają jak WW Double czy jednak dzięki podwójnym rzepom jest to jakaś kolosalna różnica  😉

Jak może ktoś ma zdjęcia WW single na koniowatym to byłabym wdzięczna, bo Double widziałam na quantowym Kucyku  😉

I ostatnie moje pytanie takie dla pewności.
Jeśli mój Potwór nosi M veredusa Pro Lighty, są ok, ale jakby były większe na wysokość szczególnie to też by było dobrze (przynajmniej tak mi się wydaje), to te WW powinnam wziąć M na przód i L na tył??

Z góry dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Ochraniacze
autor: Claudia dnia 23 lutego 2010 o 21:45
Powiedzcie czym się różnią WW Single Lock od  Double Lock.
Na moje oko to kształt ten sam tylko rzepy inaczej zapinane itd.

Czy tylko taka jest różnica między nimi a cała reszta taka sama???

Dzięki za pomoc  :kwiatek:
Początki treningu. 4-latki i ska.
autor: Claudia dnia 23 lutego 2010 o 19:58
Dla mnie też temat trafiony w dziesiątkę  😀

Mój skończył 12.02  😉
KOŃSKA REWIA MODY cz. IV (sezon 2010)
autor: Claudia dnia 21 lutego 2010 o 16:41
Ktoś szary, szary ciemniejszy 😉
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 20 lutego 2010 o 09:19
espana super, że serducho się naprawia  😅 😅 😅
Dzięki za wsparcie  :kwiatek:

milusia  😍 jeszcze, jeszcze, jeszcze chcę!!! Zakochałam się na nowo w Twoim Rudym  😍
Pięknie sie rozwijacie, aż miło popatrzeć  😍
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 19 lutego 2010 o 21:07
kujka Sto Lat dla Gilka  🥂

espanuś Sto Lat dla Mojego Najulubieńszego Elusia  😅 😅 😅 😅
Wyszło jak wyszło  🙁 Ja już zaczynam się z tym faktem oswajać, ale nie powiem, żeby było łatwo.....
Cóż takie życie, ja już nie miałam siły, na bitwy  😵
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 19 lutego 2010 o 18:30
Dzięki w imieniu konia  :kwiatek:

Mia ciekawe dlaczego taki jakiś niewyraźny jest  😁
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 19 lutego 2010 o 12:11
Trochę mojego obiecanego "wałka"  :kwiatek:

I mina pt: " Dlaczego mi to zrobiłaś, a teraz jeszcze zmuszasz do chodzenia jak tak mnie boli...."Zabierz mnie stąd, bo już mi sie w głowie kręci  😁
Pozdrawiamy Was cieplutko  😉
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 18 lutego 2010 o 18:32
Mia, Klami  :kwiatek:  Będę zdawać relacje  😉
Fotek na razie brak, ze względu na zaistniałą sytuację  😉
Ale jak jutro będzie takie ładne słoneczko jak dzisiaj to może chociaż na karuzeli mu pstryknę dla Was  :kwiatek:

Klami jestem z Wami całym sercem od zawsze  😅  Będzie dobrze babo  😀
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Claudia dnia 18 lutego 2010 o 18:28
Ja dawałam Naf Magic i dało radę.
Też ruszanie w trakcie rekonwalescencji.
Zresztą chyba pamiętasz Naszą sytuację  😉
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 18 lutego 2010 o 18:17
A na końcu rozebrałam ją ze wszystkiego i troszkę się pobawiłyśmy. Na początku nie za bardzo kumała i patrzyła na mnie tak:  🤔wirek: . Ale potem zaczęłam biegać w kółko, obracam się, a Hera za mną biegnie kłusem  😂 . Robiłyśmy nawet zatrzymania (tzn. ja się zatrzymuję, więc ona też), zmiany chodów i serpentyny po środku lonżownika  🤣 😎 . Zmęczyłam się jak nigdy ...  😵 .


Ja z moim też to robiłam i nawet Nam wychodziło  😉
On jak już pozna miejsce w którym jest to jest aniołem, ale zanim to nastąpi to..... szkoda gadać.

Wychowywać się będziemy dalej oczywiście, ale ja będę już pewniejsza bo myślę, że nie będzie już machał przodami znienacka jak jakaś kobyła się pojawi w okolicy  😉


On teraz sobie wszystkie konie podporządkowywał z którymi chodził na wybieg, bo przecież on wielki Ogr jest 😉

Może teraz jak pójdzie ze stadem i kobyłami i jak od nich dostanie bęcki to się dowie co to jest hierarchia 😁
Jak go poustawiają, to myślę, że wtedy też zmieni mu się tok myślenia i chęć dominacji...

Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale mam nadzieję, że chociaż skończy się podskubywanie, darcie ryja jak zobaczy konia itd, itp 😵

Nie liczę, że sam się dalej wychowa, ale mam nadzieję, że chociaż teraz nie będzie się stawiał moim poleceniom, ba, że zacznie je chociaż zauważać 😵
Zdjęcia Naszych Koni cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 18 lutego 2010 o 18:01
Marcepana  😍 jesteście moimi kolejnymi ulubionymi modelami  💘 Piękni jesteście  😵
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 18 lutego 2010 o 17:37
Klami  będzie dobrzeeeeeee  :kwiatek:

Angeel mój już odjajczony  🤔 Teraz się spacerujemy. A zdecydowałam tak dlatego, że nawet jakby sie udało wyrobić mu licencję to ja i tak bym nim nie kryła, bo nie chciałoby mi sie narażać dla kilku groszy, albo i nie, z ogierem wychodzącym na dwóch nogach z boksu  😵
Teraz zmieniliśmy stajnię i znowu wszystko od początku. Wszystko w koło go interesowało tylko nie człowiek... Pierwsze wsiadanie trwało ze 20 min, bo ja nogę w strzemię, a on juz przecież idzie bo mu sie spieszy....
On jest bardzo dominujący momentami i ja z nim nie będę walczyć, bo to bez sensu.
A wszystko przez to, że od małego nie był nauczony szacunku do człowieka, a jak go kupiłam w wieku 2 lat to ustawiłam na tyle ile potrafiłam, a on coraz starszy i silniejszy i dobrze skubaniec o tym wie.
Dominuje jak jesteś na ziemi, bo jak już na nim siedzisz to anioł  😎
Następne dni juz lepiej i wiem , że za tydzień dwa będzie aniołem znowu..... Ale zawsze tak jest w nowym miejscu  🤔
No i w związku z tym, zadałam sobie pytanie, co ja zrobię jak pojadę na jakieś zawody???
Kto mi wtedy pomoże....
Ja już za stara jestem na szarpanie się z koniem  😁, więc stwierdziłam, że tak będzie lepiej dla Nas obojga....
Jak i tak by nie krył to po co męczyć zwierzaka i siebie  😎

To tak w skrócie....
Cóż, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i się przyznać do swojej bezsilności momentami wobec własnego konia... 😵

Z tym, że jestem stara to żartuję, ale z wiekiem zmienia się  sposób myślenia i podejście do życia, a w szczególności jak ma się małego brzdąca w domku  🏇

Mam nadzieję, że się faktycznie uspokoi i pozbycie się jajek faktycznie coś pomoże, bo jak nie to chyba się potnę szarym mydłem  😵
Młode Konie
autor: Claudia dnia 16 lutego 2010 o 20:22
Sankaritarina sto lat dla Twojego koniska  :kwiatek:

A ja podjęłam decyzję o odjajczeniu Ogra no i dzisiaj stało się i już po wszystkim .....
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 15 lutego 2010 o 21:00
Tristia super  🙂
Qaida Super i gratulacje  👍
kasztankaija świetny koń  😍
Mia  pięknie  😉
Vuko  aaaaaaaaaaa  😍

kate i Alice  GRATULACJE  🙂
aszka kropek jest obłędny  😀
szafirowa  BOMBA  😍
Burza  PIOREK vel PĄCZUNIA SUPER  🏇
darolga ładnie sobie poczynacie  🏇 Bardzo mi sie podobacie  😍
Losia no można powiedzieć, że już dorosły  😁 A u mnie to nie jest typowa dzierżawa, tylko opieka na zasadach dzierżawy  😁 Jestem bardzo zadowolona z Dagi i jak sobie radzi mimo tego, że jest sporo niższa niż ja i drobniejsza, a koń w sumie spory jakby nie patrzeć  😁
Dzielna jest i nie daje sobie w kaszę dmuchać....

A ja dzisiaj po boju z myślami podjęłam decyzję o odjajczeniu Pana Ogra  😵

Zdjęcia Naszych Koni cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 13 lutego 2010 o 20:51
k_cian  Nareszcie Wiórek  😅 😅 😅
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: Claudia dnia 13 lutego 2010 o 15:19
Chciałam powiedzieć, że dotarliśmy do nowego domku cali i szczęśliwi.
Zanim zapakowaliśmy konia nie obyło się bez przeciwności losu i złośliwości rzeczy martwych, ale w końcu dzisiaj 13  😁

Tak czy inaczej koń dotarł do nowego domku, innym transportem, ale dotarł  😅

Od jutra bierzemy się za robotę  🏇