Bombal

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008
Ostatnio online: 06 grudnia 2022 o 07:45

Najnowsze posty użytkownika:

Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 02 października 2022 o 11:15
Perlica, to dlaczego chcesz poprawiać coś, co dobrze działa? Koryguje się wtedy, kiedy asymetria konia ma realny wpływ na to, jak leży siodło.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 01 października 2022 o 17:28
Perlica, którą ma większą i na którą Ci siodło zjeżdża? To nie do końca tak, że jest jeden uniwersalny przepis 😉
Kolor, prawie wcale 😉 One są tylko pomocnicze. Generalnie niepokoić powinny punktowe, mniejsze, niż dłoń, w innych miejscach, niż okolica zamków i mocowania przystuł (tam siodło jest najbardziej ufiksowane, najstabilniej przylega i może się koń tam nie pocić), występujące niesymetrycznie.
In memoriam
autor: Bombal dnia 09 września 2022 o 15:23
Mozii, w sumie racja, też mam fotkę z niego z AMPów, myślę, że to 2006/7 mogło być. Ale faktem jest, że na nielegalu jeżdżono też na placu między stajniami wyścigowymi 😑
In memoriam
autor: Bombal dnia 08 września 2022 o 22:48
Perlica, to było wiele lat temu i tam jeździli pensjonariusze, była rozprężania podczas zawodów na małym czworoboku. W sumie innego placu tam wtedy za bardzo nie było- trawiasty parkur i jeszcze gorsza od tego placu rozprężania koło hali. Nie wiem, czy czworobok przed trybunami już był, na pewno nie było jeszcze kwarcu pod halą.
In memoriam
autor: Bombal dnia 08 września 2022 o 19:20
Mozii, tak, mam na myśli wywrotkę konia z jeźdźcem po wybiegnięciu na asfalt.
In memoriam
autor: Bombal dnia 08 września 2022 o 13:29
Perlica, ja tam pamiętam wersję, że trening nie był na czworoboku, tylko na tym placu między stajniami wyścigowymi, gdzie teoretycznie nie powinno go być. Dlatego koń się wyłożył na asfalcie koło ronda, bo wybiegł bezpośrednio stamtąd.
Generalnie w kwestii bezpieczeństwa poprawiło się dużo, niestety pewnie m.in.dzięki wcześniejszym wypadkom 😐
SIODŁA
autor: Bombal dnia 27 sierpnia 2022 o 07:47
fionaandi, to poprzeczne skręcenie na blachach mnie zastanawia, bo wzdłuż to owszem, oryginalnie zazwyczaj terlica jest wzmocniona taśmami ze stali sprężynowej. Niektóre pęknięcia owszem, zalewa się żywicą, także podczas napraw wykonywanych u producenta. Kluczowa sprawa to czy terlica nie straciła przy tej naprawie symetrii oraz czy nie zyskała przy tym skręceniu wystających od strony konia elementów. No i jednak myślę, że warto częściej kontrolować jej stan.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 23 sierpnia 2022 o 07:55
Famfi, to nie zawsze dobry pomysł. Jakie to siodło?
Teoria dominacji
autor: Bombal dnia 17 lipca 2022 o 00:31
Nevermind można odnieść wrażenie, że pląsasz po tęczy. Społeczność końska JEST zhierarchizowana. W stadzie jest osobnik decyzyjny i jest to ten osobnik o bardziej dominującym, silnym i stanowczym charakterze, który jest w stanie dźwignąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo stada. Nie każdy ma takie zapędy, większość woli po prostu być bezpiecznym i żreć. Stado za nim podąża, bo mu ufa. Czasem dyscyplinuje któregoś członka stada, jeśli ten nie zachowuje się po jego myśli. Trudno z tym dyskutować, wystarczy poobserwować zależności w stadzie, najlepiej takim, które żyje ze sobą 24h, a nie spotyka się na kilka godzin na padoku. Dyscyplinowanie to nie tylko gryzienie czy kopanie, czy "krzywe spojrzenie". To także ograniczenie ruchu, a częściej zmuszenie do niego i/lub zabranie możliwości jedzenia (przykład Perlicy). Czy tego chcesz, czy nie- w naturalnym lub zbliżonym do naturalnego stadzie jest hierarchia, a ta wiąże się z dominacją. Śmieszy mnie pojęcie "teoria dominacji", a jeszcze bardziej hasło "teoria dominacji została obalona". Relacja z koniem to wzbudzenie jego szacunku i zaufania. Dla mnie w oczywisty sposób wiąże się to z pewnego rodzaju dominacją. Natomiast dominacja nie musi oznaczać wyłącznie wpie#dolu fizycznego lub mentalnego, a pewnie z tym najbardziej się kojarzy, stąd negatywne nastawienie.
Na moje oko koń nie walczy z człowiekiem, bo chce go zdominować, tylko osiągnąć jakąś tymczasową korzyść - szarpnie na trawę to zje trawę, wymiga się od zagalopowania to nie będzie musiał galopować, skoro akurat mu się nie chce.
Si, tylko koń, z którym mamy prawidłowo poustawianą hierarchię nie będzie miał pomysłów by ciągnąć nas na trawę, albo nie zagalopowywac, kiedy go o to prosimy. A żeby tak było, musimy doprowadzić do sytuacji, kiedy on ufa, że to, co chcemy, żeby w danym momencie dla nas zrobił, jest dla niego dobre. Czyli co zrobić? Ano postawić się w pozycji tego przewodnika, któremu się ufa, którego się szanuje i który daje poczucie bezpieczeństwa, tego silniejszego, jak by nie było- dominującego.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Bombal dnia 06 lipca 2022 o 08:51
Ale to chyba nie jest Wrocław, ani okolice, ani Dolny Śląsk nawet? 🤔
Siodło skokowe
autor: Bombal dnia 04 czerwca 2022 o 12:23
lillid, niektórzy sprzedawcy siodeł też ją odkryli i sprzedają łącznie z niepasującymi inaczej siodłami 😉
Ale tak, czasem się sprawdza dla poratowania zastanej sytuacji.
siodło ujeżdżeniowe
autor: Bombal dnia 02 czerwca 2022 o 23:40
keirashara, niestety: poczekamy, zobaczymy- w rękach jeszcze nie miałam. Sama terlica wygląda jakby większe przewężenie miała już za zamkami, czyli za najbardziej krytycznym dla konia obszarem, ale uwierzę, jak zobaczę 😉
Sama szanuję te siodła właśnie za miejsce dla konia, mam nadzieję, że bardzo tego nie zepsuli 🙂
siodło ujeżdżeniowe
autor: Bombal dnia 31 maja 2022 o 10:23
keirashara, wypuszczają dwa modele- jeden skokowy i jeden ujeżdżeniowy- na nowej terlicy z węższym twistem. Ale nie jestem w stanie na razie więcej o nich powiedzieć.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Bombal dnia 23 marca 2022 o 15:10
Nevermind, tak w środowisku było i przed erą instagrama 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Bombal dnia 23 marca 2022 o 14:34
Nevermind, szkoda, że właśnie wychodzi coś innego- "trzeba podszarpnąć, żeby nie opadł w piaffie" 🙄 W dodatku wszystko spoko, bo czołówka światowa też tak robi.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Bombal dnia 23 marca 2022 o 14:15
epk, wiesz, że piję do legitymizowania takich zachowań i udawania, że są spoko. Nie są. Tak, patola jest wszędzie, w naturalsach również. Niemniej nie pamiętam, kiedy ostatni raz usłyszałam na treningu skokowym "szaprnij, kopnij".
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Bombal dnia 22 marca 2022 o 22:34
<b>Bombal</b> tego podbijania dopatrzysz się nawet w światowej czołówce.
lillid,
A nie no, jak tak, to wszystko w porządku przecież 🙄
To wszystko mi tylko przypomina, dlaczego nigdy mnie do ujeżdżenia nie ciągnęło, mimo epizodów startowych w tej dyscyplinie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Bombal dnia 22 marca 2022 o 14:20
Nevermind, nie wiem, co Koń Pulpet, gdyż nie śledzę Instagrama, a jesli już tam zaglądam, to wszelakie końskie influencerki są poza moimi zainteresowaniami 😉
W związku z tym, że zrobił się dym, obejrzałam przejazd. Kompletnie nie mam pojęcia kto i co o nim napisał. Widziałam, co widziałam i nie odzobaczę. Nie była to jakaś katastrofa, ale nie był to też ładny, harmonijny przejazd. Cel szarpania i kopniaków mało mnie w tym momencie obchodzi, bo jaki by nie był, to nie chciałabym tego oglądać na czworoboku.
Nie umknęła mojej uwadze reakcja zawodniczki i to też nie dlatego, że śledzę jej poczynania, ale że ktoś z moich znajomych ten post udostępnił na fb. No i źle to wygląda, po prostu źle. Źle wygląda jego emocjonalność, źle wygląda wstawianie cudzych fot i naśmiewanie się z nich, źle wygląda kasowanie komentarzy. Nie znam osobiście pani Ilony, ale po pierwsze nie widzę, żeby była w ogóle obecna w SM, bo ma chyba lepsze rzeczy do roboty, po drugie nie sądzę, by pozwoliła sobie na taką w nich reakcję, po trzecie nawet gdyby pozew poszedł, to by poszedł bez roztrząsania tego w necie. Większość zawodników zmilczałaby jednak w myśl zasady "psy szczekają, karawana jedzie dalej", a tak ten temat jeszcze będzie wałkowany dwa tygodnie i zostanie złe wrażenie. .0246974398934E+34;
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Bombal dnia 22 marca 2022 o 13:09
lilid np. szarpanie z łokcia i luźnej wodzy za pysk w połączeniu z kopniakami, bo koń się przyciął. Ja wiem, że "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem", niemniej jeśli to zawody taaaaaakiej rangi, do jakiej się je nadmuchało, no to słabo się na to patrzy. I tak, przejazd nieudany- to chyba się sportowcom zdarza, nie każdy jednak sportowiec zniża się do poziomu pisania płaczliwych postów w SM i grożenia sądami. Raczej większość bierze na klatę. Jakby zresztą sama nie rozdmuchał afery, to taki szarak jak ja nawet by nie zauważył, że medalowy przejazd HPP był słaby i ktoś coś skomentował. Za tydzień nikt by nie pamiętał. A tak pozostanie ze mną i ten obrázek, bo chciałam sama sobie opinię wyrobić na temat przedmiotu tej gownoburzy i niesmak względem zachowania zawodniczki. Kasowanie pod postem komentarzy innych, niż klepanie po plecach- cóż..
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 29 listopada 2021 o 13:24
Wiesz kocie, nam się też zdarza siebie nawzajem na FB polecać, a to choćby z tego prostego powodu, że znamy nawzajem swoje skille i wiemy w jakim rejonie która urzęduje 🤷
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 28 listopada 2021 o 22:38
Między mierzeniem i zrobieniem czegoś na wymiar (i tu tylko napomknę, że zawód: rymarz dotyczy głównie wyrobu uprzęży, a siodlarz to już jest, można powiedzieć, specjalizacja), a zrobieniem tak, by to wszystko działało w ruchu, w zgodzie z biomechaniką jest jeszcze cała gama wspomnianych szarości. Miarki potrafią przyłożyć także przedstawiciele marek, a czy to potem działa- no jednym działa, innym mniej. To jest dziedzina, którą trzeba czuć, samo odwzorowywanie grzbietów nie zawsze wystarczy.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 28 listopada 2021 o 14:30
Nie mogę już edytować. Zwyżkę cen starych siodeł używanych generują komisy i handlarze (na jedno w sumie wychodzi w większości), nie pasowacze, którym, wierz mi, znacznie łatwiej pracować na "cywilizowanych" egzemplarzach. Rzeźby w głównie nikt nie lubi. Ponadto przez Covid i Brexit znacząco spadł napływ "nowych uzywanych" siodeł.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 28 listopada 2021 o 14:01
O ile mi wiadomo, "z wykształcenia" nie jest równoznaczne z wykonywaniem zawodu, więc "kiepska wycieczka personalna" 😉
Tymi "rymarzami" jak mniemam jest jeden Bogdan 😉 Bo potem jest długo, długo nic, a jeden Bogdan w skali kraju to trochę mało (vide terminy).
Nie, uszycie poduszki ze skóry nie jest wymaganiem na żaden z tych papierów, nie wiem, skąd masz te śmieszne informacje. Egzamin jest złożony, wieloetapowy, obejmujący teorię oraz praktykę plus czas szkolenia/praktyki w zawodzie. Na Master Saddler to 7 lat, czyli bardzo podobnie, jak u nas na Mistrza (6 lat).
Plujesz na grupę ludzi, którym się chce, którzy wkładają dużo pracy i wykładają gruby hajs, żeby podnosić swoje kwalifikacje i poziom usług, żeby to w końcu zaczęło mieć ręce i nogi i żeby różne Szpitale Siodeł czy Profesjonalne Wciskanie Kitu straciły rację bytu. I robisz to najprawdopodobniej na podstawie jakiegoś anegdotycznego dowodu w postaci czyjejś pracy z początku szkolenia.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 27 listopada 2021 o 20:28
Trochę Cię kocie poniosło.
1. "Rymarz starej daty" niekoniecznie ma pojęcie, jak działa koń, i bardzo rzadko pomysły na rozwiązanie problemów, bo.. musiałby wiedzieć, jak działa koń. Niewielu z nich bylo kiedykolwiek czynnymi jeźdźcami pomijając jakieś rekreacyjne epizody. Ponadto np.dziwią się, że badanie palpacyjne konia ma cokolwiek wspólnego z dopasowaniem siodła, a niewielu sprawdza siodła w ruchu.
2. Starsza pani 'master of saddle disaster' jest "rymarzem starej daty" (od lat 60-tych), właścicielem własnej marki, była przewodniczącą Society of Master Saddlers, które jest odpowiednikiem naszego cechu, a nie jakąś szemraną organizacją od drukowania dyplomików. Była w PL skontrolować, czego nauczyła "Szkotka". Egzamin jest trudny, wymagania są takie, jak w UK, gdzie zdawalność jest na poziomie 40%
Nie ma niestety żadnego prawnego umocowania, żeby zabronić osobom po jednym z całego cyklu szkoleń, by szły w świat i działały, a tak się niestety dzieje. Ale to zweryfikuje rynek.
3. Informacje masz słabe, bo cech jest reaktywowany i szykuje się nabór na szkolenie na czeladnika. Cena jest jednak zaporowa, ode mnie wymagałaby np.wzięcia kredytu. W kwestii dopasowywania siodeł niewiele on wniesie, bo na egzaminie jest np.uszycie ogłowia zaprzęgowego z okularami lub podobne zadanie. Główna korzyść, poza samorozwojem dla własnej satysfakcji, że się samemu może coś udziergać, to taka, że zamknął by usta takim, jak Ty. Jednak to trochę duża cena 😉
4. Gros z uczestniczek tego kursu jest końskimi praktykami, fizjoterapeutami już z pewnym dorobkiem i ugruntowaną na rynku pozycją. Ja fizjo nie jestem, ale mam za sobą wiele lat pracy z końmi jako jeździec, instruktor sportu, manager pensjonatu, z wykształcenia jestem lekarzem weterynarii, byłam u Schleese w 2015, byłam na szkoleniu u Bogdanów, byłam na dwóch szkoleniach stricte rymarskich u Travelling Saddler, i tak, odbyłam pełen cykl szkoleń "ze Szkotką", co przyniosło mi największy rozwój w praktyce w tej dziedzinie. Może to i nikłe doświadczenia z końmi, pewnie masz większe.
5. Plusy ze "szkoleń ze Szkotką" są m.in.takie, że został zauważony popyt na takie szkolenia, w związku z tym ruszyli się "rymarze starej daty", którzy wcześniej szkolić nie chcieli oraz że rośnie świadomość klientów, czego oczekiwać- coraz częściej szukając siodła podają konkrety i coraz trudniej dają sobie wciskać niepasujące trupy od handlarzy siodłami.🤣
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 26 listopada 2021 o 10:55
Plamkakochanie, weź pod uwagę, że nikt z forum tego konia na żywo nie widział, pasowaczka/dwie nawet/ tak. Ponadto pierwsze wrażenie może być mylne, tym bardziej, że ciało konia w ruchu może zachowywać się inaczej.
Też nigdy tych dingsów do siodła nie przypinam, ale już Ci dziewczyny pisały, że są przypadki, że bez tego ani rusz.
Popręg masz dobry, ale wykorzystaj przystulę punktową, skoro masz ją do dyspozycji. Podkładka antypoślizgowa jako ostatnia deska ratunku też jest warta wypróbowania, kosztuje niewiele, a często robi robotę.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 05 listopada 2021 o 23:17
Taki to odwieczny problem- fajne dla jeźdźca, CC z wąskim twistem, niekoniecznie dla konia (i tak, ucisk w okolicy zamków i przykre konsekwencje to jest powszechny problem) czy fajne dla konia, szerokie, z miejscem na kłąb i jego mięśnie, ale szersza w tym miejscu terlica to szerszy twist. Pewnym kompromisem jest odpowiednie wyprofilowanie siedziska, ale z kolei za tym pójdzie oddalenie od konia, usadzenie jeźdźca wyżej nad nim, i też raczej wchodzi w grę w siodłach 'custom made'. Ciężki temat.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 12 sierpnia 2021 o 00:00
kivik, Maria Puchała (Cabal- fizjoterapia koni)
In memoriam
autor: Bombal dnia 17 lipca 2021 o 10:30
Gilliann, nie ma słów w takiej chwili, w każdym razie ja nigdy nie umiem znaleźć sensownych.. 😔
Mój ten sam rocznik, też bezzębny. Na razie zachowuje się spoko, chociaż nie jest w turbo kondycji, ale jestem świadoma, że może odejść w każdej chwili 😑 Na to nie da się przygotować.
Podłoże do jazdy - jak zrobić?
autor: Bombal dnia 13 czerwca 2021 o 11:01
Jeździłam na podłożu na takich kratach na hali, na lonżowniku też takie było. Ja nie miałam zastrzeżeń, ale musi być odpowiednia warstwa podłoża na tym, bo jak jest mało, ucieka spod kopyt i konie się ślizgają. Na pewno super na ścieżkach wysypane drobnym klińcem.
SIODŁA
autor: Bombal dnia 09 czerwca 2021 o 21:43
48h to dość ciasny termin, ale spoko, to jeszcze zrozumiem, skoro tak było ustalane z góry, natomiast w dane ze śledzenia paczki nie wierzyłabym tak bezkrytycznie, bo to się potrafi znacznie rozjeżdżać z rzeczywistością.
Siodło skokowe
autor: Bombal dnia 26 maja 2021 o 21:38
kotbury, 1:1 nie, ale w dużym stopniu tak. Gdyby tak nie było, nie byłoby takiej walki o ten twist, bo każde by oferowało wąski...
Siodło skokowe
autor: Bombal dnia 25 maja 2021 o 16:52
kotbury, no to nie jest do końca tak, jak piszesz. Szerokość twistu zależy w ogromnym stopniu od kształtu terlicy. Wymodelowaniem siedziska za dużo nie zdziałasz, tzn.trochę możesz, ale kosztem usadzenia jeźdźca wyżej nad koniem (WOW, Schleese coś kombinuje w ten deseń). Dodatkowo szerokość i rozstaw łęku to różne parametry. Sytuacja, że siodło o dobrym rozstawie uciska konia po bokach kłębu jest bardzo, ale to bardzo powszechna i owszem, w konsekwencji doprowadzić może do atrofii i innego bałaganu (rzadziej jest wynikiem atrofii). Według mnie Prestige ma raczej wąski łęk, dlatego przy wykłębionych koniach bez podkładek często nie działa (zależy od modelu, wyższe poduszki czasem ratują temat).
Czy chcecie powrotu starej wersji forum ?
autor: Bombal dnia 19 kwietnia 2021 o 18:48
Brakuje mi możliwości wejścia od razu w najnowszą odpowiedź na dany wątek (w ogóle widoczności, że jest nowa odpowiedź) i funkcji "ulubione wątki". Trochę mi smutno 😑
Podłoże do jazdy - jak zrobić?
autor: Bombal dnia 11 kwietnia 2021 o 11:37
12-14cm wydaje się sporo, do tego doszły ścinki, więc relatywnie wyszło więcej. Ale.. myślę, że trochę siądzie, ale pewnie po przyszłej zimie dopiero.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 23 marca 2021 o 12:23
Maria Puchała jeździ na Śląsk. Jakoś ściśle z Daw Magiem nie współpracuje, ale miary zdejmie i doradzi. Myślę, że można się do niej zwrócić o pomoc w skonfigurowaniu siodła i w Daw-Magu.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 17 marca 2021 o 10:41
Kwestia interpretacji "bardziej z przodu"- bardziej z przodu od prawidłowego umiejscownienia siodła?
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 16 marca 2021 o 11:36
lilid ale upychanie za długiego siodła na łopatkach to też średni pomysł. No chyba, że konstrukcja siodła na to w pewnym zakresie pozwala. Po prostu zaniepokoiło mnie to zdanie.
Co do "wyjechania trochę za T18"- jeden koń to stoleruje, inny będzie protestował, jeszcze inny nie zaprotestuje, a sypnie się z czasem..
Natomiast fakt, upychanie za dużego jeźdźca w za małe siedzisko nie jest rozwiązaniem. Ale proporcje paneli do siedzisk w różnych siodłach się różnią- różnią się kroje paneli, czasem rzeczywiście można je w granicach rozsądku bardziej podkroić. Kwestia znalezienia kompromisu.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 15 marca 2021 o 14:30
Mnie zaniepokoiła część o tym, że siodło jest za długie i koń musi być siodłany z przodu
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 14 lutego 2021 o 17:28
tarisa czasem te wkłady powietrzne ulegają uszkodzeniom i powietrze z nich schodzi. Rzadko symetrycznie, ale hipotetycznie jest to możliwe.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 13 lutego 2021 o 19:26
Panele Cair czy wełna?
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 24 stycznia 2021 o 12:09
No nie do końca jest to wyznacznik, bo jak umieści się popręg w miejscu "jak >>zawsze<< uczyli", czyli dłoń od łokcia, to nie zawsze on tam zostanie. I tu się zaczynają schody, bo często popręg wędrując w najwęższe miejsce na mostku ciągnie za sobą siodło, np. na łopatki. I to odległość od łopatek, a nie popręgu od łokcia ma większe znaczenie. Trzeba wziąć pod uwagę budowę konia i miejsce mocowania przystuł, które często wypada jednak sporo z tyłu, za tym "miejscem na popręg" u konia. I nie mówię o miejscu dłoń za łokciem, tylko o tym takim wklęścieciu na mostku, gdzie i tak popręg będzie się "chciał" układać podczas pracy. U niektórych koni to będzie bliżej linii łopatek, u innych średnio, u jeszcze innych dalej, stąd gama różnych popręgów, które mogą pomóc to ogarnąć.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 12 stycznia 2021 o 08:46
Komisu to nie, ale dysponuje siodłami używanymi i dużą wiedzą oraz umiejętnościami dopasowywania- Maria Puchała, Caval- fizjoterapia koni.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Bombal dnia 12 stycznia 2021 o 08:45
Rościsławice zobacz. Przydałaby się informacja, która strona miasta, chyba, że to bez różnicy.
SIODŁA
autor: Bombal dnia 07 stycznia 2021 o 22:15
Z przodu wygląda jakby szew z jednej strony był poluzowany, ale to mogło stać się wtórnie, bo faktycznie wygląda na mocno krzywe, całe. Nie wykluczone, że terlica jest skręcona. Obawiam się, że niestety, ale nie warto sobie zaprzątać nim głowy. Miałam na testach kiedyś bardzo fajne HdR, super mi się siedziało, bardzo zgrabna skokóweczka, ale właśnie okazała się skręcona.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Bombal dnia 29 grudnia 2020 o 18:48
Jest już zakładka "katalog stajni". Fakt, nie wszystkie są, z aktualizacjami problem, ale jest.
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 27 października 2020 o 06:30
Anna Wolf, Anna Chodkiewicz, Michał Dobrowolski
Dopasowanie siodła
autor: Bombal dnia 23 października 2020 o 10:37
Podepnę się do pytania powyżej 🙂 z tym, że szukam osoby która przyjedzie do jednego konia dopasować nasze siodło w woj łódzkim. Chciałabym tylko aby koszt dojazdu nie był bardzo duży. Ostatnim razem jedna z firm zażyczyła sobie 200zł za 100km... to jednak chyba przesada.

To i tak niedużo. Zadzwoń do jednego z dużych sklepów jeździeckich, przedstawiciela znanej marki  😎
Kilometrówka to nie tylko suchy koszt paliwa, ale i CZAS i amortyzacja napraw samochodu. Czy te 100km to odległość firmy do Ciebie w jedną stronę, czy "tam i z powrotem"?
Jeśli to za duży koszt do Ciebie, to może rzuć ogloszenie na jakąś grupę typowa dla swojego regionu i zbierz więcej osób chętnych na wizytę, wtedy koszty się rozłożą.
siodło ujeżdżeniowe
autor: Bombal dnia 23 września 2020 o 10:57
Iskra Kraków? Maria Puchała, Caval- fizjoterapia koni.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: Bombal dnia 15 września 2020 o 09:47
Paulina Szołtys może?
Siodło skokowe
autor: Bombal dnia 18 sierpnia 2020 o 07:46
Popręg profilowany nie daje rady? Prawdopodobnie można dołożyć przednią przystułę w aktualnym siodle.