AleksandraAlicja

Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008

Najnowsze posty użytkownika:

kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: AleksandraAlicja dnia 14 marca 2017 o 10:57
SZUKAM plakatu do kupienia z podstawowymi maściami i odmianami u koni, ktoś wie gdzie takie coś można kupić?
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 23 stycznia 2017 o 07:32
Burmistrz ubity w 2015, Krepon w 2016, Asam i Jarat teoretycznie powinny być na Śląsku, ale w katalogu ogierów ich nie ma, Lemat ubity w 2013.
Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?
autor: AleksandraAlicja dnia 30 grudnia 2016 o 09:28
Łał, a to coś takiego jest??? Też się podpinam!
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 18 grudnia 2016 o 17:43
Dafne (Afro x Han) ur. 2009
KLIK
KLIK
KLIK

Niestety każda jedna fotka ogromna.
konie fryzyjskie
autor: AleksandraAlicja dnia 25 listopada 2016 o 09:00
hłe hłe, zlocke, ale Ty naprawdę nic nie rozumiesz
p.s. nie mam fryza, a Wigle nawet na oczy nie widziałam, ale trochę poczytałam o HODOWLI koni fryzyjskich- to nie jest takie trudne, naprawdę  😎
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: AleksandraAlicja dnia 12 lipca 2016 o 09:46
A może AleksandraAlicja? 😉  😀iabeł:


A może kenna???  😜
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 07 lipca 2016 o 13:54
A mama to??? (fajne jabłka  😎 )
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 26 czerwca 2016 o 20:24
Poręba bardzo liczna- 15 ogierów 2-letnich, z czego najsłabszy miał 39 punktów!!! Bardzo wysoki poziom ogierów. W roczniakach 22 ogierki, klaczek rocznych było bodajże 15, na 2-letnie już nie zostałam, bo zaczęły się dopiero o 17tej.
Zdjęć z klas jeszcze nie mam, na razie tylko pokazy:
ogier Efekt
ogier Libero
ogier Bel-Maximus BH
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 21 czerwca 2016 o 07:49
😅
poczekam, a tu jeszcze Poręba za pasem  😎
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 21 czerwca 2016 o 07:37
precel7 a będziesz mieć zdjęcia ze szkolenia w Książu dla pracowników OZHK?
Tu są zdjęcia Kieleckiego ZHK: https://www.facebook.com/ozhkkielce/photos/?tab=album&album_id=517637548423084
hucuły.
autor: AleksandraAlicja dnia 05 czerwca 2016 o 18:30
No ja się nie mogę doczekać  😎
hucuły.
autor: AleksandraAlicja dnia 03 czerwca 2016 o 21:34
Z fb info: ksiazka jest w druku, przepraszaja za opoznienie

A to jest strasznie ciekawe, bo ja nawet dziś, przed wrzuceniem posta tutaj kolejny raz (a zaglądam regularnie co kilka dni, poza tym wyświetlają mi się ichniejsze nowości) zaglądałam na stronę fb i tego posta o opóźnieniu nie było (jak syna kocham  :ke🙂, a teraz jest- i to wrzucony 5 maja (swoją drogą spore to opóźnienie...). Niemniej nie podoba mi się brak jakiegokolwiek kontaktu ze Stowarzyszeniem.
hucuły.
autor: AleksandraAlicja dnia 03 czerwca 2016 o 15:54
Czy ktoś z Was ma tę słynną książkę o hucułach Stowarzyszenia Polan? Za swoją zapłaciłam pod koniec kwietnia i do tej pory ani widu ani słychu, Stowarzyszenie nie odpowiada na wiadomości, a ja zaczynam mieć nerwa  😤
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: AleksandraAlicja dnia 14 maja 2016 o 18:52
RaDag zaczęłam pisać posta z wyjaśnieniami, ale w sumie stwierdziłam, że to bez sensu.
Bobek ano dobrze u nas, czasu bardzo bardzo mało na wszystko stąd moje rzadkie wizyty tutaj, ale akurat dziś panowie pojechali z wizytą do dziadków, więc korzystam (chociaż powinnam zrobić milion innych rzeczy) 😀 Wojtek jest ekstra, strasznie fajny z niego człowiek chociaż na duracelach ekstra pałer  😁 No na serio on nawet jak ogląda bajkę, to podskakuje  😉 I jest strasznie głośny- aktualnie to mój problem nr 1, bo nie bardzo wiem jak sobie z tym radzić oprócz niereagowania gdy krzyczy do mnie (z drugiego pokoju: "MAMO, WOOOOODYYYY!!!"😉, ale on ogólnie jak się rusza to krzyczy, a że się cały czas rusza, to cały czas krzyczy 😀 Na bank jak pójdzie do szkoły, to będą skierowania na stwierdzenie ADHD. Ponoć jest identyczny jak mój mąż, ale mąż się do tych genów nie przyznaje  😎 Z jedzeniem nadal jest problem, tzn. dla wszystkich wokół, bo ja się przyzwyczaiłam, ale babcie panikują, moja mama co miesiąc dostarcza zapas nutridrinków, bo ja odmówiłam kupowania  😁 Je głównie pieczywo (z 70 % całej diety)- chrupkie, razowe, wszelkiego rodzaju płatki, chrupki itp., mam dość dobrze obcykane arsenał na rynku i to oczywiście taki, który jest pełnoziarnisty  😉 . Lubi też warzywa- to głównie moja zasługa, bo ja jem sporo warzyw, więc on też chętnie wcina ale głównie zielone (bo też ja głównie jem zielone) plus rzodkiewki. Mięsa nie tyka, za to chętnie pije mleko i je jogurty. No i słodycze- uwielbia! Jakby go karmić tylko słodyczami, to by jadł naprawdę dużo  😁 Ale u mnie ma tylko gorzką (min. 70% kakao) czekoladę (natomiast jedni dziadkowie potrafią go napaść całkiem sporo, a i ojciec ma miękkie serce) i miód.
Za to po 3 latach gehenny zaczęłam się wysypiać  💃 Oczywiście nadal się przebudza (teraz na siku), ale to jest naprawdę komfort móc przespać całą noc (z jedną pobudką- w sumie ja też korzystam z wc  😎 ).
Od roku chodzi do przedszkola- najpierw 2 miesiące ryków, potem okres problemów z wyciągnięciem go z przedszkola, potem znowu był z miesiąc ryków (po 4 miesiącach uczęszczania), a teraz w sobotę marudzi, że przedszkole nieczynne  😉 Ale przez ten rok najpierw walczyliśmy z oblizywaniem buzi (i to tak, że miał ranę dookoła ust), a teraz jest obgryzanie paznokci- obecnie w mniejszym natężeniu niż było, no ale jest (ja w sumie też obgryzam...).
Ogólnie ten mój syn jest taki pomieszany- niby bardzo hej do przodu, nie ma problemu w nawiązywaniu relacji z dziećmi i dorosłymi, zagaduje np. ludzi w autobusie, ale jednocześnie bardzo często potrzebuje mojego wsparcia i potrafi się wycofywać- na przykład wszelkie dotąd wystąpienia publiczne kończą się rykiem i Wojtkiem uwieszonym na szyi. Nawet się konsultowałam z psychologami w tej sprawie, ale powiedzieli, że wszystko jest okej. Z drugiej strony ma bardzo towarzyskiego ojca i niedostosowaną społecznie matkę  😁 więc na pewno to nasz syn  😎
edit: czarownicaSa- ja zdejmuję fizycznie (jak nie reaguje) i akceptuję złość.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: AleksandraAlicja dnia 14 maja 2016 o 10:39
Dla mnie odesłanie dziecka do pokoju "aż się uspokoi" oznacza: "nie chcę cię obok siebie jak jesteś zły, akceptuję cię wtedy, jak się uspokoisz". Przynajmniej ja to tak odbieram. Na mojego syna bardzo mocno działa nawet to, że ja wyjdę z pomieszczenia w którym on się złości! Więc staram się nie zostawiać go samego, chociaż czasem nerwy mi puszczają, a wtedy wyjście z sytuacji trochę mi pomaga.
Jak mój syn miał 2 lata, to też w atakach złości nie lubił mnie i kontaktu ze mną, teraz, chociaż zdarza mu się w złości mnie uderzyć (albo rzuca czymś), stale utrzymuje ze mną kontakt fizyczny (trzyma mnie za nogę, jest tuż obok albo nawet na kolana mi się pakuje, nawet jeżeli ja jestem powodem złości) i psychiczny- bo wymaga rozmowy (najczęściej powtarza jak mantrę że coś chce i wymaga, żebym mówiła swoją mantrę "rozumiem, że się denerwujesz, ale nie dostaniesz"- jak nie odpowiadam, to wpada w jeszcze większą złość).
konie małopolskie
autor: AleksandraAlicja dnia 11 maja 2016 o 12:46
Pewnie nie pamiętacie mojej rudej Clio (Dalet xx- Czeremcha po Eksport), która od paru miesięcy jest w dzierżawie u zakochanej w niej nastolatki. No i proszę, mój dziki koń specjalnej troski dzięki regularnej pracy stał się zupełnie przyzwoitym wierzchowcem, dziewczyny nawet wygrały Ścieżkę Bychawską  😍Sprawy sercowe...
autor: AleksandraAlicja dnia 22 kwietnia 2016 o 12:18
Bo wiesz co, mnie zawsze pomaga w kryzysie to, że męża kocham. I kiedyś jak było bardzo źle to podeszłam, przytuliłam się, powiedziałam że kocham- mimo że mnie wkurza i mam go dość- i ten moment był punktem zwrotnym w tamtym zatwardziałym i długotrwałym kryzysie.
Sprawy sercowe...
autor: AleksandraAlicja dnia 22 kwietnia 2016 o 11:45
bera7, a Ty go w ogóle kochasz?
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 19 kwietnia 2016 o 08:42
Ślązakowcy, znajomy szuka młodej (do 2 lat) klaczki śląskiej maści siwej, do hodowli, z pełnym papierem i o prawidłowej budowie- ktoś coś???
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 18 kwietnia 2016 o 08:56
Pierwsza piątka ZT dla klaczy:
http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-15-16-kwietnia-2016/
i chyba pierwsza od dłuższego czasu ocena wybitna!
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: AleksandraAlicja dnia 07 kwietnia 2016 o 12:57
Mnie zastanawiają trzy rzeczy:
1) co się dzieje ze źrebakiem od Amry- w końcu miał ledwo 4 dni, fachowcom nie jest łatwo odchować malucha bez matki, a co dopiero...
2) czy aukcja w ogóle będzie??? Zawsze do tej pory wiedzieliśmy już, jakie konie będą na aukcji, a teraz cisza!
3) kto decyduje którą klacz pokryć jakim ogierem?
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: AleksandraAlicja dnia 05 kwietnia 2016 o 08:07
Jak rozumiem to są wyniki badania owsa pobranego ze żłobu od padłych klaczy. I przecież ktoś mógł truć celowo tylko te dwie klacze. Ale ja w to nie uwierzę, dopóki nie poznam wyników toksykologii tkanek padłych klaczy.
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: AleksandraAlicja dnia 05 kwietnia 2016 o 08:01
O tym, czy konie celowo dostawały monenzynę będzie wiadomo po badaniach m.in. wątroby, bo próbki owsa o niczym nie świadczą. Poza tym monenzyna jest stosowana też jako niehormonalny stymulator wzrostu u bydła, patrząc na fachowość władzy w stadninie można się zastanawiać, czy faktycznie nie była podana celowo...  😎
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: AleksandraAlicja dnia 01 marca 2016 o 08:05
Wklejam to, co się pojawia i co udostępniają zwolennicy "dobrej zmiany"- chyba warto wiedzieć, jakimi argumentami mogą się podpierać, co nie?
Kupno konia
autor: AleksandraAlicja dnia 15 lutego 2016 o 19:24
Choćby ten Zinadine . [/quote]

Tak szczerze to jest jedyny ogier o którym słyszałam, że się na nim nie poznali na ZT a osiągnął sukces. Za to czytając biografie topowych ogierów co i rusz czytam, że albo nie został zakwalifikowany na korung, albo mu nie poszło albo coś jeszcze- i tylko dzięki temu, że ktoś w tego konia wierzył jest teraz namber łan. Więc to nie tylko w Polsce nie potrafią rozpoznać perełki 😉
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 13 lutego 2016 o 19:44
Dlatego niehodowlana 🙂 Ale fakt faktem, że po 2 latach masakry zeszłe lato było bardzo łaskawe.
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 11 lutego 2016 o 07:54
Mimo wszystko wydawało mi się, że na ZT miał dużo lepszą górę i nie rzucało się to aż tak w oczy. Albo może wtedy pracował i dlatego te plecy były lepsze.
A przeglądając filmiki ŚOZHK (świetna sprawa!) natrafiłam na jakiś z wystawy z 2014 roku, gdzie stawka panów śląskich była całkiem zacna 🙂

Na zdjęciach klacz po Afro.
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 10 lutego 2016 o 22:48
Dla mnie z całej stawki ogierów najlepsze wrażenie wzbudził Lego (podobał mi się na ZT), ale bardzo nie podobały mi się jego plecy.
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 10 lutego 2016 o 09:01
A widzieli Lotnego???
szczepienia
autor: AleksandraAlicja dnia 18 stycznia 2016 o 10:42
Ja znam przypadek rodziny, w której u pierwszego dziecka po szczepieniu wykryto autyzm, więc drugiego nie zaszczepili wcale- i w tym samym wieku u drugiego też wykryto autyzm. Moim zdaniem (na podstawie przeróżnych artykułów) autyzm jest chorobą wieloprzyczynową i geny na pewno mają jakąś rolę w tym. A szczepienia- albo okres szczepienia na MMR zbiega się z typowym nasileniem objawów, albo stres szczepionkowy nasila objawy. Ale nie wierzę w to, że to szczepienia wywołują autyzm. Tym bardziej, że u dzieci nieszczepionkowych autyzm też się pojawia.
szczepienia
autor: AleksandraAlicja dnia 18 stycznia 2016 o 09:29
Ja, całkowity proszczepionkowiec zostałam wczoraj trochę zjechana przez innych proszczepionkowców bo śmiałam zanegować konieczność szczepienia w 1 dobie życia. Serio, szczepię siebie, psy i dziecko na wszystko, ale przy drugim dziecku (jeśli będzie) nie zgodzę się na zaszczepienie w pierwszej dobie życia. I z doświadczenia matki widzę, że lekarze weterynarii poświęcają więcej czasu na zbadanie psa przed szczepieniem (i odstępują od szczepienia w sytuacjach podejrzanych) niż pediatrzy na zbadanie dziecka przed szczepieniem.
Jeśli chodzi o wiedzę medyczną zdobytą na weterynarii- naprawdę niewiele się różnimy pod względem działania organizmu od zwierząt. Są pewne gatunkowe zmiany, ale zasady nabierania odporności i działania systemu odpornościowego są te same dla psa i dla człowieka. Zasady działania szczepionek też są podobne (a różnice są raczej szczepionkowe niż gatunkowe). I NOPy są- także u zwierząt. Szczepiąc dziecko zdaję sobie sprawę z tego, że NOPy mogą wystąpić. Ale podobnie podając dziecku Ibum na gorączkę też mam świadomość skutków ubocznych.
Dzierzawa
autor: AleksandraAlicja dnia 15 stycznia 2016 o 11:50
no właśnie koń ani nie do jazdy (tzn. jak dzierżawiący zechce, to może go zrobić pod siodło), ani nie do hodowli, tylko... ot tak. W celach szeroko pojętej rekreacji  😎 Może w celach towarzyskich? Koń do towarzystwa???
edit: hehe, no właśnie- dziewczyna konia kocha i tyle. Mogłaby mieć innego, już w celach do jazdy, ale chce tego i już  😜

I jeszcze pytanie- jeżeli koń będąc w dzierżawie zrobi komuś krzywdę/ zrobi szkodę, to kto prawnie za to odpowiada???
Dzierzawa
autor: AleksandraAlicja dnia 15 stycznia 2016 o 08:52
kurde, koń nieujeżdżony, kilkunastoletni, "trudny", zostaje wydzierżawiony w celu??? Co wpisać???
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: AleksandraAlicja dnia 12 stycznia 2016 o 12:42
Jako osoba nadzorująca m.in. ubojnie od dawna uważam, że obowiązkiem wszystkich tych, którym zależy na dobru zwierząt powinna być praca w ubojni- bo tylko ktoś, komu zależy, może poprawić dobrostan zwierząt przy uboju.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: AleksandraAlicja dnia 12 stycznia 2016 o 12:38
Ostatnio czasem odkurzam dywan z popcornu i/lub magicznego piasku w ten sposób, bez rury i szczotki, bo lepiej z niego zbiera. Gabryś wymyślił, że jestem koniem sprzątającym. 😁 Czasem się zastanawiam, czy ja jestem normalna, czy niezbyt, że na takie rzeczy pozwalam...?

Hehe, ja też tak odkurzam  😁
Stajnie w Lublinie
autor: AleksandraAlicja dnia 09 stycznia 2016 o 18:07
Czy ktoś z Was może mi coś powiedzieć o stajni przy Liceum Jeździeckim w Pszczelej Woli? Uczennica szkoły chce wziąć mojego konia w dzierżawę.
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 05 stycznia 2016 o 18:44
AAAAAAAAAAAAAAAAAaa!!!! Tyle lat czekania i JEST:
http://pzhk.pl/wp-content/uploads/Ksl_VIII-1.pdf
💃 💃 💃
Koniec z jeździectwem?
autor: AleksandraAlicja dnia 28 października 2015 o 12:45
Ja odłożyłam jeździectwo na później właśnie z tytułu dziecka- już od jakiegoś czasu mogłabym spokojnie jeździć, ale byłoby to kosztem kontaktu z dzieckiem. Z pracy wracam o 16tej, o 20-21 dziecko idzie spać i skracanie mu czasu razem w moim pojęciu jest niedopuszczalne, bo póki co to on jest jeszcze w tym wieku, w którym mama jest centrum wszechświata. Jasne, jest jeszcze ojciec dziecka (chociaż też on pracuje na popołudnia i nocki) i przy sprytnej organizacji spokojnie mogłabym jeździć przynajmniej 3 razy w tygodniu, ale zwyczajnie wolę ten czas spędzić z synem. Chociaż konie uwielbiam i cały czas planuję, co będę robić, jak już wrócę do jazd  😎 Póki co kobyły są w dzierżawach. Trochę się martwię, że jak już wrócę do jeździectwa, to obie będą emerytkami, ale w sumie jaki to problem kupić nowego  😉
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: AleksandraAlicja dnia 09 września 2015 o 09:34
hehe, my śpimy nadal z Wojtkiem  😎
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: AleksandraAlicja dnia 04 września 2015 o 10:34
dziecko zapłacze z przodu- odrywasz oczy od drogi, sięgasz ręką po butelkę/smoczek/dotykasz itp., ogólnie rozpraszasz się. Dziecko zapłacze z tyłu- zatrzymujesz się na parkingu i obsługujesz dziecko.
Styl western (dawniej kącik)
autor: AleksandraAlicja dnia 01 września 2015 o 07:56
AleksandraAlicja co to za hodowla?
Hodowla z woj. mazowieckiego łamane przez Podlasie (czyli oficjalnie mazowieckie, ale niedaleko zaczyna się podlaskie). Kobyły wszystkie z dobrym pochodzeniem i po karierze sportowej w reiningu/cuttingu.
Styl western (dawniej kącik)
autor: AleksandraAlicja dnia 31 sierpnia 2015 o 09:41
Wrzucam zdjęcia z mojej wizyty w znajomej hodowli koni AQH i APH.
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 21 sierpnia 2015 o 08:11
Pierwsza część zdjęć tutaj
konie małopolskie
autor: AleksandraAlicja dnia 20 sierpnia 2015 o 12:09
Z kwalifikacji ogierów ras szlachetnych do zaprzęgowego ZT (wszystkie zdjęcia [url=https://picasaweb.google.com/111706860617651081686/KwalifikacjaOgierowSzlachetnychDoZTKsiaz18082015#]tutaj[/url])
ogier Bajron (Artedy x Hebab)- nie zakwalifikowany

ogier Kurhan (Dixan x Heban)-zakwalifikowany

Bajron absolutnie się nie ruszył, za to Kurhan masakrycznie się pukał w ruchu luzem...
ZAKŁADY TRENINGOWE I LICENCJA HODOWLANA OGIERÓW
autor: AleksandraAlicja dnia 20 sierpnia 2015 o 12:05
Zdjęcia z kwalifikacji ogierów ras szlachetnych do zaprzęgowego zakładu treningowego tutaj
Ogólnie 8 ogierów, zakwalifikowano 3, z czego dla mnie małopolak powinien wylecieć za masakryczne pukanie się w ruchu luzem. Jeden dobry ogier- Regiment-PP, ciekawa jestem, dlaczego nie poszedł na "zwykły" zakład i jak by wypadł na tle "normalnej" stawki, bo tutaj to się wyróżniał- i ruchem i eksterierem. Osobiście podobał mi się jeszcze izabel, ale szedł dziwnie spięty na tył i chyba za to wyleciał.
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 28 lipca 2015 o 10:40
Dafne (Afro-Damiza po Han) ur.2009
Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)
autor: AleksandraAlicja dnia 11 lipca 2015 o 08:47
Kogo spotkam jutro w Książu???