Presja

Konto zarejstrowane: 03 grudnia 2008

Najnowsze posty użytkownika:

własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 30 maja 2017 o 21:59
Donoszę, że stado sztuk 2 😉 Trwa docieranie.
własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 23 maja 2017 o 18:48
Presja może chociaż kozę czy kucyka mu do towarzystwa załatw?
Posiadanie stada to dla konia podstawowa potrzeba, tak jak ruch. Koń Ci nei powie, rzadko tez pokaże, że mu smutno i źle.
A jak wytworzą się jakieś zachowania patologiczne to może być już za późno.


Mam coś w planie. Wiem jednak, że już nie mam ciśnienia takiego bo koń oswoił się z tą samotnością. Pasie się, wchodzi do stajni, tarza, biega. Jak będzie okazja to oczywiście coś kupię/adoptuje/przygarne.

Nie wiem też czy nie zrobił by takiej kozie krzywdy.
własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 22 maja 2017 o 20:07

Maluda - czemu co się stało?

Ja chyba odpuszczam szukanie czegoś na siłę. Koń znosi samotność lepiej niż sądziłam. Pierwsze dwa dni były dramatem. Teraz już sam sobie radzi. Nie widzę szczególnej zmiany w zachowaniu. Zrobił się może bardziej odważny. Jak się trafi okazja na towarzystwo dla niego to pomyśle nad tym. Póki co nic na siłę nie będę szukać.
własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 20 maja 2017 o 20:47
U mnie stado sztuk 1. Maczo został sam. Wczoraj był.dramat. O 3 nad ranem chodziłam do niego bo kwiczał na padoku. Teraz się już sam pasie nawet. Nie wiem co robić. Dałam ogłoszenie, że wezmę kogoś do siebie za zwrot siana i słomy to kazdy szuka dziury w całym. Nie mam chyba ochoty się wkurzać na ludzi, którzy łaskę mi robią. Sama nie wiem. Poczekać jeszcze dwa, trzy dni czy szukać coś jednak. 🙄
SARKOIDY - leczenie, zdjęcia
autor: Presja dnia 18 maja 2017 o 20:27
Czy ktoś będzie zamawial xxtere i mogłabym się dopisać do zamówienia? Ewentualnie może ktoś ma do sprzedania?
własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 15 maja 2017 o 21:31
No nic dziewczyny dzięki za rady. Dałam ogłoszenie. Może to faktycznie dobry pomysł.
własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 14 maja 2017 o 16:06
No właśnie miałam już kucyka wcześniej. Miałam z nim pewne problemy zdrowotne i pojechał w styczniu do Krakowa. Trochę mnie zniechęciło to do tego żeby mieć drugiego kuca. Tak jak piszecie kucyk za parę stówek po kilku miesiącach leczenia trochę podrożał  😉. Patrzę już inaczej na pewne rzeczy. Teraz mam kuca znajomej. Zabiera go na czasie. Miałam ogłoszenie że wezmę jakiegoś konia odsadka czy staruszka na pastwiska za 200-300 zł ale chętnych nie było. Tzn byli ale nie z podkarpacia. Myślałam, żeby tam w wątku o tym napisać ale zaraz mnie moderatorzy przegonią  🙁

Właśnie obawiam się tego, że jak zostanie sam to już całkiem na zdrowiu odleci. W sumie to się już dziadek z niego robi 16 lat.


a ja mam pytanko:  jak rozwiązujecie problem z wyjazdem? Np na urlop, ślub komunię itp. Zdaje sobie sprawę jak dużą odpowiedzialnością jest własna stajnia i ile wymaga pracy aczkolwiek na pewno ktoś kiedyś musiał wyjechać na kilka dni i co wtedy? Jak rozwiązałyście ten problem?


Jakoś trzeba 😉 Sąsiad, rodzina, znajomi. Ja praktycznie jak nie w pracy to w podróżach. Nie mam osobiście czasu na konia już.


własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 13 maja 2017 o 23:40
Maluda - miałam przez 1,5 roku i coś poszło nie tak. Aktualnie mam pozyczonego kucyka, który w tym tygodniu wraca do domu. Długa historia z moim kluczykiem i mało przyjemna. Gdybym miała się pisać drugi raz na to samo to jak widzisz wolę już zostawić co samego. Mam wątpliwości i to duże. Tylko, że ja już nie jeżdżę i nie zamierzam. Nie mam czasu na to zbytnio i tak mnie więcej w domu nie ma niż jestem i nie wiem sama.co zrobić.
własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 13 maja 2017 o 23:15
No właśnie nie tymczasowe. Raczej nie chce już nikogo prosić żeby wstawił za pół darmo konia ani też nie chce kupować innego konia. Właśnie obawiam się.jego reakcji. Trochę panikuje ja mu zniknie teraz kucyk z zasięgu wzroku więc nie wiem na co się przygotować jak całkowicie go zabraknie.
własna przydomowa stajnia
autor: Presja dnia 13 maja 2017 o 23:02
Ludziska czy może zostać koń sam w stajni ? Mam taka sytuację, że nie mam czasu i wyboru. Nigdy nie był sam i myślę czy uda mi się to do tego przyzwyczaić. Jakieś rady ?
Podróże
autor: Presja dnia 24 kwietnia 2017 o 22:07
Jakie biura podróży warto brać pod uwagę? Wypadłam z obiegu, a ostatnim razem byłam z Alfa Star, którego już nie ma. W sumie plany były na coś ambitniejszego i organizowanego samemu, ale stwierdzam, że mam ochotę gdzieś wyjechać, tylko się byczyć i o niczym nie myśleć. Nie wiem jakie biura brać pod uwagę. Rainbow?


flygirl Jak możesz sama organizować sobie coś na własną rękę to zdecydowanie taką opcję polecam 🙂 Jak jeździłam wcześniej to tylko z Itaką, którą bardzo polecam. Chyba, że chcesz jakieś niekonwencjonalne biura to pisz na priv.
Podróże
autor: Presja dnia 02 marca 2017 o 19:10
We wtorek wróciłam z Sardynii. Absolutnie wyjątkowego miejsca. Dużo jeździłam stopem, który kolejny raz okazał się najlepszą opcją poznania miejsca w które się jedzie i cudownych ludzi. Znowu wróciłam bogatsza o kolejne znajomości :-) Podrzucam kilka zdjęć.


Dorzucam jeszcze fotki z grudniowych Aten i listopadowej Brukseli :-)

SARKOIDY - leczenie, zdjęcia
autor: Presja dnia 28 stycznia 2017 o 00:17
Potrzebowałabym namiar na dobrego weterynarza, który zna się na sarkoidach i umiałby coś poradzić w tek kwestii. Mój biedny koń ma ich już całkiem sporo i nie mam już siły na walkę z tym dziadostwem. Chyba że jest w tym wątku jakiś sarkoidowy weteran? Chętnie podeślę fotki obecnego stanu rzeczy i może ktoś coś podpowie. Z góry dzięki.
Islamizacja Europy?
autor: Presja dnia 07 stycznia 2017 o 00:22
Mnie bardziej przeraża to, że ta sytuacja z Ełku znów pokazuje jak jesteśmy podzieleni mocno jako naród. Ten podział już jest tak skrajny, że tylko czekam aż zaczniemy się sami tłuc. W Polsce wyznaje sie teraz zasadę - kto nie jest z namI jest przeciwko nam.
Islamizacja Europy?
autor: Presja dnia 02 stycznia 2017 o 19:17
safie, to zastanów jak jak pokojowo Europejczycy podbijali Afrykę i Azję, by mieć tam swoje kolonie.


Brawo bera.
Islamizacja Europy?
autor: Presja dnia 02 stycznia 2017 o 18:22
Wstyd mi czasami ze żyje w takim zacofanym kulturowo kraju. Nie pisze teraz o kwestii imigrantów I problemie imigracyjym. Pisze o tym że, Polacy dają jawne przyzwolenie na wandalizm I patologie.
ochwat
autor: Presja dnia 30 października 2016 o 07:55
Czy możecie polecić jakiś suplement diety wspomagający leczenie koni po ochwacie. Tylko coś co naprawdę działa.
Podróże
autor: Presja dnia 14 września 2016 o 19:21
To ja bym wybrała Teneryfe i La gomere 😉 tam jest taki przekrój wysp kanaryjskich. Polecam El teide na Teneryfie wspaniałe miejsce 😉
Podróże
autor: Presja dnia 14 września 2016 o 17:34
Każda jest inna. Teneryfa różnorodna  fuerta jest dla mnie przedsmakiem Karaibów 🙂 Obydwie cudne.

Edit
Jedź na Teneryfe i potraktuj jako bazę wypadową na La gomere i Gran Canarie.
Perfekcyjny makijaż
autor: Presja dnia 21 lipca 2016 o 20:57
Też polecam Healthy mix bardzo lekki, naturalny i zero problemów skórnych po nim. Już dwa lata używam go w okresie letnim  😉
Wegetarianizm - dyskusje
autor: Presja dnia 17 lipca 2016 o 22:18
wrotki - Nie bój się aż tak daleko to nie zajdzie. Ciągle wbrew pozorom mięsożerców jest więcej. Ubój zwierząt to duży globalny biznes także weganie and wegetarianie to nieliczny procent naszej populacji ;-) Może się tylko wydaje że jest tych osób dużo albo więcej, bo się więcej o tym mówi i to "promuje". Ciągle jednak to jest bardzo mały procent społeczeństwa. Akurat wizja konia w zoo i brak możliwości użytkowania jest tak samo możliwa jak to że spotkam na drodze dinozaura  🤣
Wegetarianizm - dyskusje
autor: Presja dnia 17 lipca 2016 o 21:14

   niestety człowiek ma wolnośći coraz mniej, a to zniewolenie jest realizowane na wielu frontach i tak zwana "walka o prawa zwierząt" jest wlasnie jednym z takich frontow.


Wrotki - Ale nie każdy wege czy wegan to obrońca zwierząt, tak samo nie każdy wierzący w Boga to katolik. Nie można w ten sposób wszystkich uogólniać - chociaż rozumiem, że to znacznie upraszcza dyskusję. Wiesz dobrze o tym, że przesadyzm istnieje w każdej odmienności. Wiem, o co Ci chodzi i oczywiście też poniekąd się z tym zgadzam, że promowanie tej idei czasem okraszone jest właśnie takim ukrytym trzecim sensem. Tylko, że to w dalszym ciągu nie zmienia faktu, że ludzie sami o sobie mają prawo decydować - nawet, jeżeli w gruncie rzeczy decydują o nich inni (za pomocą takiej propagandy) Tylko, że to już jest rozkład na czynniki pierwsze i robi się coś, czym chętnie zajęłabym się w ramach analizy dyskusu medialnego a nie koniecznie tutaj.
Wegetarianizm - dyskusje
autor: Presja dnia 17 lipca 2016 o 20:53
wrotki - A czy istnieje coś takiego jak wolność w dzisiejszych czasach? W świecie, który narzuca nam jak mamy się ubierać, żyć, jakie mamy wartości wyznawać, co kochać, z czym walczyć a z czym utożsamiać? Każdy z nas ma COŚ co jest dla niego świadomym wyborem. Ja nie pytam nikogo dlaczego nie wierzy w Boga, dlaczego woli słuchać disco polo, dlaczego się rozwiódł, dlaczego nie ma dzieci, albo po co je ma. Nie pytam ludzi czego wolą ogórka od pomidora. Nie każdy wegetarianin to osoba, którą opisałeś powyżej, nie każdy wierzący w Boga to PiS-owiec i wyznawca Rydzyka i przykładów można by mnożyć wiele. Czego z taki, uporem maniaka ludzie próbują "nawracać" drugich. Nie może każdy żyć sobie tak jak chce, i dokonywać wyborów jakie uważa za słuszne?
Wegetarianizm - dyskusje
autor: Presja dnia 17 lipca 2016 o 20:39
[quote author=_Gaga link=topic=99985.msg2572524#msg2572524 date=1468781587]
A - szczerze pisząc - wcześniej nie wiedziałam, że wege spotykają tyle nietolerancji w najbliższym otoczeniu (bo to, że ludzie chcą innych do siebie upodobnić, to wiem ale nie wyobrażam sobie takich zachowań w rodzinie). Ba wydawało mi się to bardzo trendy ostatnimi czasy... na tyle, że w pewnych kręgach wręcz wypada być wege 😉
[/quote]

Patrzą na Ciebie jak na dziwaka, nie szanują świadomego wyboru i upychają śmiesznie mięso - bo akurat może nie poczujesz, zjesz i będą mieć radość. Przerabiałam to tysiące razy i w pewnym momencie stało się to irytujące. Ciężko ludziom pojąć że może bardziej smakować bakłażan z grilla niż kiełbasa. Jak nie jesz to na sto procent dlatego że chcesz zbawiać świat. A powodów nie jedzenia mięsa jest więcej niż tylko chęć oszczędzenia świnki czy krówki. Polacy to ciągle ograniczony naród. Wiele osób nie chce uszanować świadomych wyborów - braku małżeństwa, braku dzieci, nie jedzenia mięsa i można by tu sporo wymieniać. Dwa lata temu zmieniłam wiele w podejściu do życia i pierwsza zasada jaką mam to - NIE OCENIAM. Nie interesuje mnie czy ktoś coś ma, nie ma, z czegoś zrezygnował, coś kupił, zmienił, zrobił. Że może jest chudy albo gruby. Każdy decyduje o sobie - jak jest dzięki temu szczęśliwy to dobrze, a jak nie to sam musi do tego dojść.
Wegetarianizm - dyskusje
autor: Presja dnia 17 lipca 2016 o 15:22
Ja nie rozumiem w ogóle, o czym tu dyskutować. Jesteśmy wolnymi ludźmi i każdy robi tak jak mu pasuje. Teraz jest taka moda, że jak ktoś robi inaczej niż większość to trzeba o tym koniecznie dyskutować. Wegetarianizm to taki sam świadomy wybór jak decyzja o mieszkaniu w domu a nie bloku, jeżdżeniu do pracy rowerem a nie samochodem i hodowaniu kotów a nie psów. Ja jestem semiwegetarianką od 15 lat i to moja świadoma decyzja. Nie zmuszam nikogo do nie jedzenia wołowiny czy kiełbasy z dzika i lubię jak ktoś szanuje to, że mi mięso czerwone np.nie smakuje. Ogólnie dostrzegam takie coś w polakach, że jak ktoś próbuje być sobą to zaraz uważa się go za odmieńca i dziwaka. Niech każdy robi jak chce i je, co chce.

A w kwestii zwierząt czy dzieci. Szczerze? Wolę taką opcję niż np. opcję, kiedy pseudo hodowca albo mamusia znęca się nad zwierzakiem/dzieckiem. Akurat brak mięsa w jadłospisie to chyba tak w ogóle żadna krzywda o ile emocjonalnie zwierzę/dziecko jest traktowane tak jak trzeba.
Body Modifications ( dawniej "piercing, tatuaże " )
autor: Presja dnia 18 czerwca 2016 o 20:52
Mój nowy mały nabytek  🤣
 Za duże zdjęcie
Podróże
autor: Presja dnia 09 czerwca 2016 o 18:46
Polskie lazurowe wybrzeże jest warte odwiedzenia z samego faktu że woda w zbiorniku jest cudowna. Zresztą ja patrzę na te miejsca nie tylko pod kątem leżenia czy kąpieli ale robienia zdjęć  😉 I tak to jest zbiornik w Turku. "Zakazany" ale robi niesamowite wrażenie.

Skały to - Góry Stołowe (Błędne Skały) - zdecydowanie jedno z tych miejsc które koniecznie muszę odwiedzić.


Edit: A z miejsc które osobiście polecam i które robią wrażenia:

- Rezerwat przyrody nad Tanwią :
- Podkarpackie winnice :
- Prządki k. Krosna :

edit 2 :

I jeszcze taka ciekawostka. Ponieważ swojego czasu robiłam takie mikro przewodniki na stronę po miejscach na Podkarpaciu, które są mało popularne ale ciekawe to np. odkryłam że nie całe 30km ode mnie są Kurhany ( starodawne grobowce ) niby zwykłe górki z ziemi ale są starsze niż piramidy w Egipcie  😉
Podróże
autor: Presja dnia 09 czerwca 2016 o 08:12
Feno - Ja właśnie chciałabym sobie zrobić taką objazdówkę po Polsce. Mam kilka zapisanych miejsc, które są po prostu "must have" :-) Polska jest strasznie różnorodna i ciekawa i są miejsca które absolutnie nie przypominają naszego kraju. Tak może jakby się ktoś chciał też tym zainteresować, to poniżej parę "egzotycznych" propozycji :-)

1. Polskie lazurowe wybrzeże -
2. Polska Chorwacja -
3. Wielki Kanion wersja Polska  - http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/KPwktkpTURBXy8yY2QwZjk5MDc0Zjc0OWZhNDFhMGU0NjMwM2M1YzRiYi5qcGeSlQMAEM0DhM0B-pMFzQMgzQHC
4. Sahara made in Poland -
Podróże
autor: Presja dnia 08 czerwca 2016 o 19:13
Megane - Ja ostatnio jadąc na wczasy przeczytałam dwie opinie że w tym hotelu jest słabe jedzenie ( mało i monotonne). Specjalnie nie zrobiło to na mnie wrażenia bo ja jak jadę to nie mam w zwyczaju jedzenia jak świnia  😉 Jednak na miejscu byłam w szoku bo żarcia było tyle, że z samej jednej kolacji można było wybrać tyle różnych dań że starczyło by propozycji na różne opcje przez miesiąc. Swoją drogą ciekawa jestem zawartości lodówki tych co piszą takie opinie. Pewnie światło i keczup.

Kilka razy musiałam zabrać na wakacje komputer. Wtedy sprawa jasna. Patrzę czy w standardzie wifi i dopytuje dodatkowo w biurze. Jeszcze się nie zdarzyło żeby coś się nie zgadzało :-)
Podróże
autor: Presja dnia 08 czerwca 2016 o 08:10
Megane - Wiesz mnie trochę zawsze irytuje takie podejście. Ktoś decyduje się na wyjazd z biurem, wybiera świadomie hotel i widzi co ma w cenie a potem narzeka. Takie rzeczy można sobie sprawdzić - zawsze. Czasami się ewentualnie można mile zaskoczyć, jeżeli wybiera się podrzędny hotel na który wszyscy psioczą a okazuje się że jest naprawdę OK. Za każdym razem, gdzie nie jechałam zawsze sprawdzałam sobie (mówimy o wypoczynku) co ludzie piszą i mówią o hotelu. Jak chciałam jechać na wypoczynek o wysokim standardzie to po prostu wchodziłam sobie na ofertę - Itaka&Gala i tam są hotele bardzo mocno wyselekcjonowane. Jak jechałam na LM bo np. chciałam pojechać szybko i nie przepłacać to robiłam szybki research i wiedziałam co mnie czeka  😉
Podróże
autor: Presja dnia 07 czerwca 2016 o 21:36
Każdy ma inne wymagania jeżeli chodzi o biura podróży. Ja jeździłam i z RT i Itaką, i z innymi mniej znanymi i chyba zawsze wszystko to kwestia po pierwsze : dokładnego sprawdzenia warunków umowy, po drugiego określenia przed samym sobą i doprecyzowania czego się chce.

Jeżeli jadę na ekskluzywny wypoczynek i mam nie ograniczony budżet ( w sensie nie robi na mnie wrażenia 5-10tys za wczasy które w LM można dostać za 500zł) to chyba można wybrać tak żeby sobie życie maksymalnie dopieścić. Jeżeli wybieram wczasy bo są tanie a ofertę (hotel i jedzenie) traktuję jako epizod, bo np. stawiam na objazd autem i aktywny wypoczynek to raczej widok na parking czy basen mają małe znaczenie.

Zresztą chyba to normalne że zawsze przed sprawdza się hotel, opinie i dokładnie analizuje ofertę. Chyba że to LM i pakuje się walizki na już - bo cena jest super promocyjna i leje na to że będzie to nocleg w bunkrze. Ile osób tyle wymagań.

W dobie internetu, for i stron opiniotwórczych nie trudno sobie sprawdzić co inni myślą o hotelu, ofercie, warunkach etc. Więc jeżeli świadomie dokonujemy zakupu oferty która potem nas niby zaskakuje to trochę to jest nasza wina. To już nie te czasy kiedy w katalogu było piękne zdjęcie i napaleni Polacy jechali w ciemno bo ktoś im fotkę podkręcił. Teraz wchodzi się na stronę typu holidaycheck i ma się wszystko jak na dłoni. Ludzie robią zdjęcia fugom, klamkom i nogom od stołu. Można sobie hotel pooglądać na fotkach które zrobili inni i prześwietlić pokój/hotel jak na RTG.
paznokcie, żele, tipsy
autor: Presja dnia 12 kwietnia 2016 o 12:59
Tydzień temu pierwszy raz bawiłam się taką folią ale szlag mnie trafia bo mimo 2 dosyć grubych warstw topu odstają mi rogi folii, za mało wprawy mam  😁


Poukładaj zalej topem potem sprawdź czy coś odstaje jak odstaje delikatnie z wierzchu przypiłuj i znów nałóż top :-) Daj znać czy pomogło.
paznokcie, żele, tipsy
autor: Presja dnia 12 kwietnia 2016 o 12:48
Smarcik Zdaje się że to folia glass effect.

Dokładnie tak :-) Wycinasz w różne wzory i układasz. Potem top i gotowe. Najlepiej wyglądają na czarnym lakierze.
paznokcie, żele, tipsy
autor: Presja dnia 11 kwietnia 2016 o 18:59
Presja, extra, taki "decoupage" na paznokcie.


Dokładnie :-)

To były moje weselne które dziś ściągnęłam


A to świąteczne :-P

paznokcie, żele, tipsy
autor: Presja dnia 11 kwietnia 2016 o 16:39
piękne, jak robisz Marylin?

yega to są specjalne naklejki. Tzn to nie jest taka typowa naklejka. Wcześniej się ją moczy w wodzie i nakłada już na top. Układasz, formujesz i znów nakładasz 2 warstwę topu.
Aborcja - dyskusja
autor: Presja dnia 11 kwietnia 2016 o 13:43
Tak jak powiedziałam wcześniej to powtórzę jeszcze raz. Bez względu na to, jakie mam podejście do wiary, chrześcijaństwa, księży, katolicyzmu, partii, premiera i prezydenta. Aborcja powinna być INDYWIDUALNĄ sprawą każdej kobiety. To sprawa własnego sumienia. Nie można uregulować żadną normą prawną tak intymnej wg mnie decyzji. To, co akurat dzieje się w tym temacie nie powinno obchodzić nikogo. A zwłaszcza księży, którzy są hipokrytami.
paznokcie, żele, tipsy
autor: Presja dnia 11 kwietnia 2016 o 13:30
Ja sobie dziś zrobiłam urodzinowe do kompletu z avatarem  😁


Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay
autor: Presja dnia 07 kwietnia 2016 o 20:18
Mam pytanie widziałyście gdzieś może na tych stronach te maski?U nas jedna kosztuje 15 zł podobno są rewelacyjne. Może są tańsze w tych sklepach u nich i z darmową przesyłką. Pomoże ktoś?
PSY
autor: Presja dnia 06 kwietnia 2016 o 10:55
Ascaia - Mój pies schroniskowy właśnie tylko je bosha ryż + jagnięcina. Mogę Ci powiedzieć że po kilku próbach podawania innych ta wypada całkiem dobrze. Smakuje jej, super się jej sierść poprawiła, ma dużo energii i ogólnie widzę że jej sprzyja. Jeżeli chodzi o dawkowanie mój waży 28 kilo i daje jej więcej niż zaleca producent. Czasami ma tak że zje wszystko a czasami zostawia albo dzieli sobie na potem.

PSY
autor: Presja dnia 05 kwietnia 2016 o 13:35
Jeżeli ktoś wstawiał to z góry przepraszam (jestem na forum raczej od kilku lat z doskoku ;-))

Jest taka strona na FB nazywa się Rasowe bez domu : https://www.facebook.com/rasowebezdomu/?fref=ts

Codziennie po kilka ogłoszeń psów w typie jakiegoś psa lub psa rasowego z rodowodem. 

Jedyne czego unikam jak pojawiają się posty to ogłoszeń z yorkami  🙄. Każdy się rzuca i jeszcze wymagania.

A jeżeli chodzi o wymagania gajary18 - wybacz że to napiszę ale właśnie większość osób o podobnym myśleniu do Twojego adoptuje/kupuje psa rasowego/w typie rasy a potem płacze. Bo się okazuje nagle że wyżeł skacze przez 2 metrowy płot, dusi kury, beagle nie chce spać w poduszkach a cocer spaniel nie pozwala się tarmosić dzieciom za uszka...
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Presja dnia 05 kwietnia 2016 o 10:27
Od aborcji to jednak powinni przechodzić z daleka. Nie rozumiem po co wywoływać tą wojnę ideologiczną.


Bo Państwo w ogóle nie powinno się w takie tematy mieszać. Aborcja i eutanazja powinny być traktowane jako wolność osobista. Niech każdy decyduje za siebie i odpowiada za siebie. I tak ten co będzie chciał znajdzie sposób.
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: Presja dnia 05 kwietnia 2016 o 10:13
Jak to mówią "Tylko koni żal" i wielu lat ciężkiej pracy, która przyczyniła się do tego że Polska znów była ważnym punktem w hodowli koni arabskich. Ten kraj musi wyrosnąć z jednej rzeczy. Że nie zawsze wybrańcy opcji poprzedniej są źli i trzeba ich zmieniać bo zmienia się opcja. Zmienili ludzi którzy żyli tą stajnią na ludzi którzy traktują ją jako "przygodę". Tak to widzę.
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Presja dnia 05 kwietnia 2016 o 08:32
Ślub dla tradycji to mały pikuś w porównaniu z tym, co widziałam w tym roku podczas wielkanocnego święcenia pokarmów.

Ksiądz skończył święcić i ludzie zabierają swoje koszyczki. Jedna kobieta do drugiej: słabo kropił ten ksiądz, do mnie nie doleciało, chlapnij na moją swięconkę. Koleżanka bierze kropidło i chlapie. A wokól głosy „mnie też, mnie też”.Pewnie miała wysokoprocentową wodę święconą w torebce  😁 😁
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Presja dnia 04 kwietnia 2016 o 13:42
Siłą i przymusem nigdy nikt nie przekona nikogo do swoich racji. Aborcja powinna być sprawą własnego sumienia, godności i własnych odczuć. Temat kontrowersyjny. Jak ktoś wierzy w Boga niech robi to w zgodzie z własną wiarą i przekonaniami. Jak ktoś w Boga powątpiewa albo nie wierzy wcale, niech też ma swoje prawa. Polacy to nie tylko chrześcijanie. Ja mam swoje własne zdanie na ten temat ale nie przekonuje siłą i przymusem kogoś do swoich racji. Hipokryzja kościoła jako instytucji nie zna dla mnie granic. Chociaż w Boga wierzę to od tego przedsiębiorstwa chce się oddzielić grubą linią. Może już wkrótce powiem pa pa. 
Islamizacja Europy?
autor: Presja dnia 23 marca 2016 o 10:36
[quote author=Murat-Gazon link=topic=91143.msg2517351#msg2517351 date=1458714703]

Jedyne, co nas może ratować, to fakt, że jak dotąd oni nie uderzają w miejsca, które można od razu wskazać jako potencjalny cel, tylko w mniej więcej przypadkowe...

[/quote]

Bruksela była faktycznie przypadkowa.
PSY
autor: Presja dnia 21 marca 2016 o 13:12
Dziś miałam taką małą fajną sytuację w sklepie. Akurat wracałam z yorkiem (dodam 3 miesięcznym) od mamy. Musiałam wstąpić na zakupy. Niestety mam auto takie że jak zamknę na pilota a coś się poruszy w środku minimalnie chociaż zaraz wyje. No i tak się stało. Wróciłam po psa, wzięłam na ręce i weszłam do sklepu - tylko po kasze.. No i facet jakiś klient zaczął się burzyć. Dodam że na wejściu nie ma zakazu. Masakra tak to jest mieszkać na wypizdowie na Podkarpaciu 🙁 Ja rozumiem żeby na smyczy stał, czy jakiś olbrzym ale mały 1,5 kilowy pies na rękach którą nawet niczego nie dotykałam.
PSY
autor: Presja dnia 07 marca 2016 o 13:22
Ja sterylizując dwie suki ( których już nie ma) pewnie przedłużyłabym im życie. Obydwie zeszły z tego świata na nowotwór który swój początek miał właśnie w gruczołach mlekowych. Dla porównania dwie suki w tym samym (prawie) wieku wysterylizowane jakiś 8 lat temu ( na marginesie nawet przez pokemon) żyją i mają się dobrze. Pomimo że obydwie to duże psy ( w typie owczarków kaukaskich). W chwili obecnej mają 10 i jakieś 12 lat - okazy zdrowia. No ale wiadomo że nie ma na to reguły. 
Proces sądowy o konia
autor: Presja dnia 07 marca 2016 o 13:11
No ale ludzką rzeczą jest popełniać błędy. Czy jest tu ktoś kto chociaż raz w życiu nie zrobił jakiejś głupoty? Oczywiście można by było bohaterce współczuć i nawet stać za nią murem gdyby... nie to ogłoszenie. Nie można traktować poważnie kogoś kto sam nie jest poważny. Została oszukana to chce oszukać kogoś innego? Gdyby to było ogłoszenie typu " Koń z kontuzją do towarzystwa" i cena nie wiem - 3 tysiące to wg. mnie było by dobitnym potwierdzeniem tego że faktycznie ją oszukano. Tymczasem ona sama sprzedaje tego samego konia jako zdrowego. I jeszcze liczy na zarobek.  🙄

Edit:

A za całkowitą edycję pierwszego posta powinien być ban. Zwykły troll i nic więcej.
Proces sądowy o konia
autor: Presja dnia 07 marca 2016 o 12:11
No tak ja wszystko rozumiem. Już nawet bym jej współczuła. Tylko problem polega na tym, że został tu wrzucony link do ogłoszenia. Sprzedaje konia o którym tu mowa od 3 stron, a w treści nie wspomina nawet w jednym zdaniu o tym że koń ma kontuzję. Mało tego pisze że nadaje się do sportu. Nie wiem czy można być bardziej perfidnym. To tak jakbym miała pretensje do kogoś że sprzedał mi auto bez silnika i napisała w ogłoszeniu że na rajd Dakar można śmigać jak nic.
Proces sądowy o konia
autor: Presja dnia 07 marca 2016 o 11:40
Jego sie nie da wyleczyć


Dziewczyno pomijam fakt że kupując konia trzeba było zrobić to bardziej wnikliwie. Ale żalisz się tu a sama sprzedajesz go jako zdrowego konia. Przepraszam Cie ale wynika to z treści ogłoszenia "koń nadaje się do sportu" To co w takim razie chcesz kogoś postawić w tej samej sytuacji w której się sama znalazłaś?