dobby

Konto zarejstrowane: 08 grudnia 2008

Najnowsze posty użytkownika:

Koronawirus
autor: dobby dnia 26 marca 2021 o 10:32
trusia, drugą dawkę przyjął dwa-trzy tygodnie przed zachorowaniem
Koronawirus
autor: dobby dnia 22 września 2020 o 13:23
bo to chyba loteria, u nas dziewczyna nie czekała na wynik testu i poszła na imprezę, efekt - 30 osób zarażonych.

Ja siedzę w domu i czekam na telefon, chociaż dzisiaj już spokojniej, bo doszedł mi katar, ale od dwóch dni miałam typowe objawy Covid19. Natomiast moja firma genialnie wprowadziła nakaz chodzenia w maseczce kiedy nie jesteś na swoim miejscu pracy. Co znaczy tyle, że teraz każdy z lekkim katarem będzie w domu siedział.
Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...
autor: dobby dnia 22 lipca 2020 o 04:26
żaczkowa, O dzięki. Czyli muzea zaliczymy w piątek.  Tak dawno nie wychodziłam z domu w święto że nie wiem jak to funkcjonuje
Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...
autor: dobby dnia 19 lipca 2020 o 12:53
Gdzie w Krakowie 15 sierpnia (święto) będzie można coś dobrego zjeść? Co można w ten dzień zobaczyć?
Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)
autor: dobby dnia 23 czerwca 2020 o 11:02
a to nie kwestia, że od razu nałożone? Zawsze mi się wydawało, że henna musi odstać 12h
Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)
autor: dobby dnia 23 maja 2020 o 00:19
kolebka, ale silikon to nic złego! Tylko warto jeśli włosy lubią silikony, raz na dwa tygodnie zmyć je mocniejszym szamponem, żeby za dużo się ich nie nabudowywalo.
PSY
autor: dobby dnia 21 maja 2020 o 08:42
kortina, jeśli wcześniej jadł batony to nie będzie chciał jeść suchej karmy. Jedno to inna konsystencja, a drugie to batony są dosmaczane, dlatego psy je tak chętnie jedzą. Może więc pomyśl nad zmianą batonów na lepsze batony a nie na suchą karmę.
wasze ulubione seriale
autor: dobby dnia 17 maja 2020 o 11:04
Into the night fajny. To belgijski serial na podstawie powieści Jacka Dukaja „Starość Axolotla”


zgadzam się i podobał mi się polski akcent 😀 zwłaszcza jak w drugim czy trzecim odcinku zastanawiałam się czemu mi się lektor włączył 
Kącik WEGE :-)
autor: dobby dnia 16 maja 2020 o 18:39
Macie jakiś sprawdzony przepisy z wykorzystaniem jackfruita? Dzisiaj nam wrzucili do Aldiego, a jeszcze nigdy nie robiłam.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: dobby dnia 13 maja 2020 o 20:07
somebody, dokładnie jak Milala, napisała - jeśli pracujesz za granicą to kwarantanna cię nie dotyczy, ale to zależy od strażnika. Bo jeśli jedziesz na weekend czy załatwić jakieś sprawy to kwarantanna może cię złapać lub i nie :/ najlepiej jest jednak zadzwonić do straży granicznej i przedstawić swoją sytuację.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: dobby dnia 13 maja 2020 o 14:35
somebody, granica z Niemcami nie jest w ogóle zamknięta (w kierunku na Niemcy) - mogą wjechać zarówno pracownicy jak i ci którzy jadą dalej niż do Niemiec. Nie ma kontroli na granicy a kontrole są wyrywkowe na autostradzie.

W kierunku na Polskę też mogą wjechać wszyscy (mający obywatelstwo polskie), ale niektórzy podlegają pod kwarantannę
Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)
autor: dobby dnia 11 maja 2020 o 15:30
Jak się robi puch i siano to kwestia złej równowagi PEH, a nie oznacza, że włosy chcą się kręcić. Ja bym raczej spojrzała co używacie i spróbowała z dodaniem większej ilości tych rodzajów odżywek, których obecnie jest najmniej. Niestety dojście do równowagi PEH jaka pasuje naszym włosom czasem zajmuje najwięcej.

Oczywiście sprawdzić czy włosy są kręcone można zawsze i tak jak  vanille napisała spróbować pougniatać je i nie ma znaczenia czy to odpowiednie produkty CG, bo i na żelu z nie CG włosy będą się kręcić, tylko że słabiej, a i znam dziewczyny które silikony stosują a skręt mają bardzo ładny . 
Koronawirus
autor: dobby dnia 06 maja 2020 o 13:13
Lotnaa, wiem o co chodzi, ale wcześniej przed podjęciem swoich decyzji czekali co zaleca Państwo np. maseczki. Wiadomo podjęli swoje decyzję, ale wygląda tak jakby czekali najpierw na zalecenia.

Też się cieszę, że ten okres byłam w Niemczech i ostatnim samolotem udało mi się jeszcze rodzinę ściągnąć, bo to co słyszę od znajomych w Polsce to dla mnie kosmos. A tutaj funkcjonuje praktycznie normalnie plus mam jeszcze spokojne zakupy w sklepie o każdej porze (to akurat by mogło zostać).
Koronawirus
autor: dobby dnia 06 maja 2020 o 11:46
maiiaF, pewnie i ludziom nie chce się chodzić po sklepach jak takie utrudnienia.

W Niemczech landom nie chce się czekać na decyzję rządu więc same podjęły decyzję kiedy rusza gastronomia i szkoły, a nawet turystyka, a dzisiaj Angela Merkel ma tylko z nimi debatować co zrobić w razie w.
Koronawirus
autor: dobby dnia 27 kwietnia 2020 o 03:09
lira, umiera się na covid 19. Zarażonych kronawirusem cov 19 jest wielokrotnie więcej niż przypadków oficjalnych.
Cov 19 to nazwa wirusa. Covid 19 to nazwa choroby


Nie, nazwa wirusa to SARS-Cov-2, nazwa choroby to COVID-19
Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...
autor: dobby dnia 25 kwietnia 2020 o 20:05
Anna pracowała, ale jej już dawno na forum nie widziałam.
Koronawirus
autor: dobby dnia 20 kwietnia 2020 o 13:05
Swoją drogą czytałam artykuł znanego epidemiologa, który twierdzi, że w przypadku koronawirusa izolacja tylko pogarsza sytuacje, bo zachorowania się rozciągają w czasie, przez co zachoruje finalnie więcej ludzi. I najlepszą metodą walki z tym, to przechorowanie 80% społeczeństwa. Natomiast na kwarantannie powinny być tylko osoby starsze i z grupy ryzyka.


Tylko tu problem jest, żeby osoby z grupy ryzyka w domu zatrzymać, ale o tym już było kilka stron wcześniej. Plus dużo rodzin mieszka pokoleniowo i wnuczki przeniosą dziadkom prezent.
Kącik WEGE :-)
autor: dobby dnia 12 kwietnia 2020 o 16:41
madmaddie, a może zamiast pasteryzacja to mrożenie?
Koronawirus
autor: dobby dnia 08 kwietnia 2020 o 18:55
kittajka, powtórzę się po raz kolejny, ale tu nie chodzi o śmiertelność a o szybkości przenoszenia. Współczynnik RO zwykłej grypy to 1 (jeden chory zaraża jedną osobę) natomiast koronawirusa szacuje obecnie na 5-6 i w całej tej izolacji i zakazach chodzi o zmniejszenie tego współczynnika. W Niemczech już udało się zmniejszyć tej współczynnik do 1,5 i pomału myślą o wypuszczeniu dzieciaków do szkól (na razie tylko tych najmłodszych). U mnie od soboty otworzyli sklepu budowlane i wielobranżowe.   
Koronawirus
autor: dobby dnia 03 kwietnia 2020 o 17:28
O co chodzi z tym lasem? Mogę czy nie mogę? Mam z psem do miasta chodzić?  😲


Niestety tak: https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1466633,koronawirus-w-polsce-zakaz-wstepu-do-lasow.html
Koronawirus i jego skutki ekonomiczne a branża jeździecka
autor: dobby dnia 27 marca 2020 o 10:29
[quote author=dobby link=topic=103033.msg2919261#msg2919261 date=1585265373]
kotbury, ale to jest sprzed 2 tygodni. I to zaraz przed tym jak wprowadzono zakaz wszelkich zawodów.


To jest duża impreza, która trwa w etapach.
I trwa nadal. "Prufungi" są kontynuowane, bo nie są zawodami, tylko ścisłe przepisy sanitarno-higieniczne wprowadzono.
[/quote]

Pokażesz linka skąd takie informacje? Bo jedyne co widzę, to że Dortmund odbył się w dniach 12-15 Marca, a następny jest Münster ale dopiero w maju.
Koronawirus i jego skutki ekonomiczne a branża jeździecka
autor: dobby dnia 26 marca 2020 o 23:29
kotbury, ale to jest sprzed 2 tygodni. I to zaraz przed tym jak wprowadzono zakaz wszelkich zawodów.
Koronawirus
autor: dobby dnia 26 marca 2020 o 23:10
halo, nie zapominaj o Niemczech, którzy dzisiaj też mają swój "rekord" 🙁 a żeby tego było mało to chorzy z Włoch zostaną do Niemiec przetransportowani.
Koronawirus
autor: dobby dnia 25 marca 2020 o 18:49
Perlica, bo jak masz inny, który jest już z nami długo to duża część ludzi jest na niego uodporniona już.
Koronawirus
autor: dobby dnia 25 marca 2020 o 11:38
kolebka, czyli rozumiem, że jesteś zdania, że tylko duże biznesy mają rację bytu? Duże korporacje czy sieciówki? Bierzesz pod uwagę, że to duże biznesy były kiedyś małe? Chciałabyś, aby teraz pozamykały się wszystkie małe sklepiki w Krakowie? 
Koronawirus
autor: dobby dnia 25 marca 2020 o 08:48
[quote author=dobby link=topic=103024.msg2918662#msg2918662 date=1585122041]
kolebka, sens jest taki, że bardzo dużo firm, nie chce zatrudniać na umowę o pracę a najlepiej na własną działalność, więc duża ilość osób zwyczajnie nie ma innej możliwości jak otworzenie działalności.


Jak nie ma innej możliwości? Ja z góry odrzucałam ogłoszenia, gdzie wymogiem była własna działalność. Taka opcja tylko wtedy ma sens przecież, jak możesz cokolwiek odłożyć na gorsze czasy i kryzys. Serio jak ludzie na JDG żyją od 1 do 1 i mają równe zero odłożone, to lepiej iść do Lidla albo Biedronki, bo masz stałe zatrudnienie i stabilne zarobki plus pakiet benefitów.

[/quote]

Jeśli ktoś chce robić konkretną rzecz to czasem nie ma wyjścia. Każdy jest inny, dla jednego nie liczy się co robi byleby kasa się zgadzała a drugi będzie robił wszystko byleby robić to co im sprawa przyjemność. Nie wszyscy myślimy jednymi kategoriami.

Tylko, że ludzi żyjących od 1 do 1 jest dużo nie tylko tych z własną działalnością, ale i tych którzy zarabiają dużo więcej powyżej średniej krajowej. I tu kwestią nie jest czy to własna działalność czy umowa o pracę, kwestią jest że ludzie nie umieją zarządzać pieniędzmi. A druga sprawa nie zauważyłam póki co wysyp ogłoszeń, że firmy się zamykają, natomiast fakt, że firmy zwalniają już tak czyli w tym momencie większy problem mają osoby na umowie o pracę.
Koronawirus
autor: dobby dnia 25 marca 2020 o 07:40
kolebka, sens jest taki, że bardzo dużo firm, nie chce zatrudniać na umowę o pracę a najlepiej na własną działalność, więc duża ilość osób zwyczajnie nie ma innej możliwości jak otworzenie działalności.
Koronawirus
autor: dobby dnia 24 marca 2020 o 11:29
bobek, jest bezobjawowe zapalenie płuc i ono jest właśnie bez kaszlu, gorączki czy duszności. Jego wystąpienie to jakie 2% przypadków
Koronawirus
autor: dobby dnia 24 marca 2020 o 06:35

DE jednak nie zwolniło  😕


Według danych z Instytutu Roberta Kocha zwolniło. Natomiast według innych trzeba wziąć pod uwagę, że wczoraj napłynęły dane częściowo z weekendu i jeśli wyliczy się średnią z tych trzech dni to i tak zwolniło 🙂
Koronawirus
autor: dobby dnia 23 marca 2020 o 08:58
Zdrowykoń, naprawdę musisz jeszcze pytać? Popatrz na ogólne statystyki, jak poszybowały w górę w ostatnich dniach. Popatrz co się dzieje we Włoszech. W tym wypadku lepiej zapobiegać niż potem leczyć (zwłaszcza jak nie będzie czym i kim)
PSY
autor: dobby dnia 22 marca 2020 o 15:46
chomcia, tak jak napisała Perlica, wiele psom nie szkodzi mieszanie, ale szczeniaki często reagują na każdą zmianę dość mocno. Sama do ok roku czasu nie mogłam swojemu nawet do konga puszki dać, bo od razu było widać że kupa inna, prawie pod biegunkę podchodząca. Nawet zmiana karmy była od razu widoczna, teraz  jako dorosły Pan Pies nie ma problemów ani z kongiem z mokrym, ani ze zmianą karmy. Plus jeśli chcesz mieszać to trzeba dość duży odstęp zachować, gdyż sucha karma trawi się wolno.
PSY
autor: dobby dnia 22 marca 2020 o 13:48
chomcia, mieszasz mokre z suchym? To możesz mieć odpowiedź, zwłaszcza że u nas problemy żołądkowe są co chwilę, jeśli dobrze pamiętam. Ogólnie nie miesza się mokrego z suchym, a u szczeniora tym bardziej
Koronawirus
autor: dobby dnia 22 marca 2020 o 11:35
rtk, _Gaga, to nie tylko Polska, w Niemczech też są takie oszołomy co to uważają, że cała akcja to tylko próba ograniczenia ich wolności. A moja sąsiadka (50l.) przebiła chyba wszystkich - w piątek przegoniła znajomych jej mamy (80l.) po czym w sobotę sama przyjęła z 20 osób w domu (nie w jednym czasie).
Koronawirus
autor: dobby dnia 21 marca 2020 o 22:14
Niemcy dziś tak odpaliły, że już nic nas nie zatrzyma  🏇
🙄  😕


Czemu mówisz dzisiaj? Chyba wczoraj - było ponad 4 tys, a dzisiaj 2,5 więc spadło.

PSY
autor: dobby dnia 20 marca 2020 o 15:40
chomcia, tak dokładnie ta, plus ogromny że można je przyciąć do odpowiedniej długości.
PSY
autor: dobby dnia 20 marca 2020 o 14:26
chomcia, my mamy z AniOne, podobnie jak sąsiadki i sobie chwalimy. W zeszłym roku miałam jakaś z Ali szybko niestety się zepsuła. Ta z AniOne już 4 miesiące i bez problemu.
Koronawirus
autor: dobby dnia 20 marca 2020 o 10:39
Buffalo, weź pod uwagę, że choroba może się ujawnić po dwóch tygodniach, więc te wszystkie zachorowania teraz to jest wynik jeszcze sprzed akcji #zostańwdomu (nie tylko w Polsce ale i za granicą). Efekty obecnych działań będą widoczne dopiero za tydzień-dwa 
Koronawirus
autor: dobby dnia 20 marca 2020 o 07:40
Niemcy zrobili aplikację, żeby można się samemu przetestować  czy możemy u siebie podejrzewać koronawirusa i co w takim wypadku zrobić:

https://covapp.charite.de/
Koronawirus
autor: dobby dnia 18 marca 2020 o 21:45
Zdrowykoń, tu dalej nie chodzi o liczbę, ale czas w stosunku do tych liczb. We Włoszech zaraz będzie taka ilość śmiertelnych przypadków jak w Chinach, a połowę mniej wszystkich zachorowań.
Koronawirus
autor: dobby dnia 17 marca 2020 o 10:05
kittajka, do nas normalnie transporty docierają z Polski, busyteż jeżdżą więc w razie czego masz jeszcze możliwość paczki przekazać (o ile ma ci kto ją dać kierowcy w Polsce)

U nas firma prawie 1tys osób więc 1/3 już od tygodnia siedzi w HO, a na Logistykę znaleźli sposób i wysłali połowę do domu na 14 dni, a po 14 dniach zmiana - nadzieja, ze jak zachoruje to jedna grupa jest sprawna. Firma pomiędzy zmianami grup zostaje odkażona plus każdy dostaje swój mały zestaw odkażający.
Koronawirus
autor: dobby dnia 16 marca 2020 o 09:25
Ascaia, w takim wypadku proponuje korzystać ze schodów, nie dotykając poręczy i mieć żel antybakteryjny do zastosowania przed/po. Plus drzwi starać się otwierać łokciem a nie za klamkę. Pewnych sytuacji nie da się uniknąć, więc trzeba wprowadzić jak najwięcej ostrożności jak się da, a pomóc może 🙂
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: dobby dnia 15 marca 2020 o 17:57
Bischa, na kiedy masz lot ? Wchodzisz w aplikację czy na stronie?
Koronawirus
autor: dobby dnia 15 marca 2020 o 17:56
A Niemcy mają chyba wszystko w d... Ładna pogoda, dzieci mają jutro wolne i jak przejeżdżałam koło zoo to tam tłumy, ludzie korzystali z parkingu zapasowego bo na głównym już miejsca nie było. Na ulicach też ruch jakiego w tygodniu czasem nie widać.
Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne
autor: dobby dnia 15 marca 2020 o 12:05
Bischa, nie wiem czy już znalazłaś, ale wchodzisz w moje rezerwacje > wybierasz odpowiedni lot i "zarządzaj rezerwacją" masz taką możliwość.
Koronawirus
autor: dobby dnia 14 marca 2020 o 07:36
angelika95, ale już jest informacja, że można darmowo zmienić datę wylotu: https://www.fly4free.pl/ryanair-darmowe-zmiany-rezerwacji/
Koronawirus
autor: dobby dnia 14 marca 2020 o 06:31
Rudzik, oczywiście że przewiezie, pytanie tylko który przewoźnik chętnie pojedzie jeśli będzie się to wiązało z dwutygodniową kwarantanną.

dea, problem z Włochami jest taki, że tam ludzie za szybko chorują, za dużo chorych w jednym czasie i lekarze, szpitale nie wyrabiają. To jest to czego chcą wszyscy uniknąć. Dlatego jak widzę te wszystkie memy o tym, że więcej osób zmarło na grypę w ciągu miesiąca to się zastanawiam gdzie ci ludzie mają głowy.
Koronawirus
autor: dobby dnia 13 marca 2020 o 21:26
Dekster, Niemcy nie wprowadzili kwarantanny, więc jeśli ktoś jedzie z Polski to Niemiec to po prostu wjeżdża i tyle. Kontrole i kwarantanny będą w drugą stronę.

borkowa., to za tydzień już nie wróci raczej. Znaczy wróci ale musi zrobić kwarantanne 2 tygodnie. 

Ciekawe co będzie z pracownikami transgranicznymi.
Koronawirus
autor: dobby dnia 13 marca 2020 o 19:22
[quote author=Moniqa link=topic=103024.msg2916060#msg2916060 date=1584125668]
czy jakimś cudem ktoś jadący w jakimkolwiek momencie jeszcze przez granice byłby w stanie przetransportować mi konia spod Berlina...? To taki kawałeczek... Mam konia w klinice do odbioru...  🙁

Chyba do 16 marca masz szansę.
[/quote]

do jutra do północy. Później wyjazd i powrót wiąże się z kwarantanną 14 dniową.
"Nie ogarniam jak..."
autor: dobby dnia 13 marca 2020 o 03:52
halo, tylko że zbicie gorączki która jest oznaką koronawirusa (czasem jedyną) to trochę jak powiedzenie "nie ważne czy jestem chory ale jadę do Polski na weekend więc z drogi". A nie znalazłam informacji, żeby paracetamol nie działał na gorączkę wywołaną koronowirusa, zwłaszcza u ludzi 30-40 lat, u których często nie ma w ogóle objawów 
"Nie ogarniam jak..."
autor: dobby dnia 12 marca 2020 o 16:14
Ascaia to chyba nie tyle problem z logicznym myśleniem, tylko z ludzką ignorancją. Bo dopóki problem ich nie dotyczy bezpośrednio, to go nie widzą. I tego to ja już nawet nie, że nie ogarniam, to mnie przeraża.


Niestety czasem nawet jak ich problem dotyczy to mają to gdzieś - od wczoraj widzę na fb odpowiedzi na pytanie co z kontrolami na granicy, a ludzie odpowiadają - weź coś przeciwgorączkowego na wszelki wypadek.