bunia_fox

Konto zarejstrowane: 11 stycznia 2009
Ostatnio online: 04 kwietnia 2024 o 14:08

Najnowsze posty użytkownika:

Kącik WKKW
autor: bunia_fox dnia 20 lipca 2015 o 14:00
Faktycznie w Baborówku było super. Mimo pękniętej rury i chwilowego braku wody (akurat w 40 stopniowym upale i w dzień crossów ) organizatorzy ogarnęli sytuację tak,że na dobrą sprawę nikt tego nie odczuł !! Brawo !!! Sędziowie czujni pomierzyli kuce co do których mieli wątpliwości, cross bezpieczny i wymagający .Kucyk  nasz tak był zachwycony, że przefrunął nad nim chyba z naddżwiękową prędkością  🙂 Było super !!!!
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: bunia_fox dnia 04 września 2014 o 16:50
[quote author=rider1 link=topic=46.msg2174506#msg2174506 date=1409806602]
[quote author=Averis link=topic=46.msg2172736#msg2172736 date=1409591177]
Słuchajcie, na prośbę znajomej szukam stajni po prawej strony Wisły. Warunki są 3: cena (do 1000, najchętniej w okolicach  800-900), hala i pastwiska. Koleżanka jest zmotoryzowana. Chodzi mi po głowie Enklawa, ale znalazłam bardzo sprzeczne opinie. Czy ktoś stoi tam teraz i mógłby się wypowiedzieć.
Stajnia Hawajka też je spełnia.I też są miejsca 🙂
In memoriam
autor: bunia_fox dnia 31 lipca 2014 o 22:18
Dlatego nigdy nie zostawiam koni na padoku w burzę. Nigdy przenigdy. Bardzo współczuję 🙁
Konie czystej krwi arabskiej
autor: bunia_fox dnia 18 czerwca 2014 o 12:04

Mam pytanie dość ważne
Czy wie ktoś gdzie można kupić albo jak zrobić strój arabski i staropolski dla konia i zawodnika ?
DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie
autor: bunia_fox dnia 18 czerwca 2014 o 11:46Mam pytanie dość ważne
Czy wie ktoś gdzie można kupić albo jak zrobić strój arabski i staropolski dla konia i zawodnika ?
Jak w Temacie 😉

w celu unikniecia po raz tysieczny tych samych pytan wklejam tu na prosbe uzytkownikow  instrukcje, ktore pojawily sie w watku.

Bierzesz gąbkę tapicerską grubości 1 - 2 cm, zależy od tego, jaki gruby chcesz ten czaprak. Z tej gąbki wykrajasz połówkę czapraka, przymierzając do siodła, aby uzyskać odpowiedni rozmiar. Połówkę odrysowujesz na reszcie gąbki i masz dwa identyczne wykroje.
Kupujesz z metra solidny drelich. Flanela wygląda ślicznie i jest mięciutka, ale niestety dość szybko się przeciera.
Bierzesz po kolei każdy gąbkowy wykrój i fastrygujesz drelich tak, aby dość ciasno przylegał do gąbki po obu stronach. Lepiej weź dwa osobne kawałki materiału na obie strony i zostaw sobie trochę "zapasu " do odcięcia na wypadek, gdyby materiał się przesunął w trakcie szycia.
Teraz najgorsze, czyli pikowanie. Najwygodniej robi się to maszynowo przy użyciu specjalnej nakładki na igłę, którą prowadzi się wzdłuż poprzedniego szwu, aby równo pikować. Cieńszy czaprak możesz pikować w mniejszą kratkę, grubszy w większą albo zrezygnować z kratki i przeszyć tylko pojedynczymi szwami, tak jak czapraki tattini w szkocką kratkę.
Gdy masz już to zrobione, łączysz obie połówki. Zszywasz je złożone jedna do drugiej, jakbyś składała gotowy czaprak.
Teraz czas na taśmy. Możesz kupić gotowe taśmy do obszywania, albo użyć do tego pasków drelichu, tylko wtedy musisz podłożyć krawędzie pod spód. Obszywasz taśmą najpierw szew łączący obie połówki, po obu stronach ( wierzch i spód ), starając się, by grzbiet zbytnio nie wystawał (w ostateczności górny szew można spłaszczyć paroma uderzeniami młotka ). Następnie obcinasz wystające resztki materiału i obszywasz czaprak taśmą po obwodzie.
Jeszcze raz przymierzasz czaprak do siodła i zaznaczasz miejsca na uchwyty do siodła i na popręg. Uchwyty najlepiej zrobić z grubej taśmy, takiej jak na uchwyty toreb i plecaków. Jeśli masz elastyczne nici, wszyj nimi te uchwyty. Opal nitki i czaprak gotowy.


INSTRUKCJA na przykładzie padu VS, pikowanego w pasy;

1. Blankiet gąbki pociąć na 6 kawałów, położyć spodni materiał, gąbkę i alkantarę (materiały powinny mieć kilka cm zapasu  w stosunku do gąbki) i spiąć szpilkami, naciągając i wygladzając materiał. Narysować mdłem krawieckim pasy OD LINIJKI w tym wypadku co 15cm.

2. Przepikować jadąc równo po liniach, ważne aby pilnować ciągle materiału, żeby się nie przesuwał wink Analogicznie zrobić drugą połowę.

3. spiąć połowy razem szpilkami, trzeba odnieść się do dolnego rogu padu, w sensie tam złożyć równo, resztę można potem przyciąć wink rysujemy górną linię padu, oraz przód

4.Przeszywamy górną linię padu wink niektórym maszyną trzeba pomóc, bo nie ciągną takiej ilości materiału, więc trzeba ciągnąć samemu, nie ma lekko wink

5. Wycinamy górną linię ok 0,5cm nad linią szycia, oraz przednią na lini. obcinamu też nierówności, i materiał który wystaje na pozostałych brzegach;

6.tniemy alkantarę wzdłuż na 3 pasy szerokości ok 5-7cm

7. Wszywanie lamówki: zaczynamy od dziubka padu, przykładamy materiał prawą stroną do lewej strony padu (foto wink ) i szyjemy aż do narożnika, tam przeszywamy kilka razy przód-tył, aby szycie było mocne;

8.odwracamy pad i od drugiego końca wszywamy lamówkę z prawej strony zawijając ją pod spód na porządaną szerokość

9.szyjemy następną lamówkę zaczynając od brzegu gdzie skonczyliśmy poprzednią ale ym razem początek zawijamy do wewnątrz, a dalej postępujemy analogicznie jak w pierwszej; po przejściu na prawą stronę na końcu wyjdzie ładne zasłonięte zakończenie wink potem robimy 3 lamówkę wink na koniec pożna obszyć całośc od prawej strony jeszcze raz, jest to dodatkowe wzmocnienie.

10. Wszywanie pasa u góry: potrzebny pas alkantary nieco dłuższy niż długośc góry, wszywamy go jak na foto, z jednej a potem  z drugiej strony

11.następnie zawijamy pas pod spód i od prawej strony przeszywamy zygzakiem do przodu i do tyłu dość gęsto, zarówno z przodu jak i z tyłu padu

GOTOWE! macie pierwszy pad DIY  😉


Rzeczy potrzebne:
- np. polar/alacantara + siateczka pod skód(niekiedy polar) (miejsce gdzie styka się z koniem)
- gąbka 1,5cm/2cm (wypełnienie)
- czaprak (np. pełny lub wycięty) zależy jaki potrzebujesz inaczej wzór

1.Z materiału(każdego! Polar, krateczka, gąbka) którego chcemy uszyć czaprak odrysowujesz kształt czapraka tylko musisz pamiętać o tym czy chcesz go bardzo pikować czy też nie. Jeśli chcesz bardzo to musisz więcej o jakieś 8-5cm więcej z każdego boku wyciać, a jeśli mniejsze pikowania to, dokładasz 2cm-4cm.

2.Potem chcesz mieć z lamówką to:
a) przykładasz tak jak byś miała już gotowy czaprak( 1/2 czapraka)
b) i część "czapraka"(który nie jest jeszcze zrobiony) przykładasz tzn.
-materiał gąbka materiał
i zszywasz wszystko razem w koło
potem drugą część czapraka tak samo zszywasz
następnie rysujesz sobie np. kwadraty jeśli chcesz mieć taki wzór i pikujesz (szyjesz po tych kwadratach1/2czapraka)

3.Jak skończysz z dwoma częściami to obszywasz lamówką jak chcesz albo dwie warstwy lamówki na raz albo najpierw jedno tak aby szwu nie było widać a potem z drugiej strony. (i tak szew będzie widać, ale jeden<--więcej pracy, ale przy podwójnym zszywaniu czapraka lamówką trzeba pamiętać by mocno naciągnąć lamówkę by ta nie wysunęła Ci się spod maszyny i abyś nie szyła czapraka i jednej warstwy czapraka)

4.Potem sobie łączysz tzn. jak przyłożysz dwie części czapraka to wewnętrzne części materiału! zszywasz a zewnętrzne pozostawiasz.

5.Jak skończysz to ucinasz to na górę chyba że chcesz aby cały wierzch czapraka był z dwóch stron lamówką. Jeśli tylko z górnej strony ma być lamówka do zszywasz oba kawałki czapraka!

6. Na końcu możesz przyszyć sobie przystuły


TRANSPORT- szukam, oferuje
autor: bunia_fox dnia 16 maja 2014 o 12:02
wolne miejsce 17.05 na trasie Warszawa-Poznań
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: bunia_fox dnia 01 kwietnia 2014 o 20:24
Skj Hawajka koło Wołomina też są  boksy angielskie. 750 zł
Konie czystej krwi arabskiej
autor: bunia_fox dnia 28 listopada 2013 o 09:18
Gotyczek ma 8 lat (Eurykles -Pamir ).Odważny,typ gwiazdor.Doskonały ruchowo i jak widać świetnie skaczący. Niestety karierę przerwała fatalnie leczona przez weta kontuzja. Pójdzie niebawem na łąki jak tylko dostanie pozwolenie na opuszczenie boksu 🙁.Koń marzenie. Mamy też Ibusia 4-ro latka .Zdolniacha jakich mało.Mimo wzrostu 144cm śmiga LL tylko gwizd idzie.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=660842153925901&set=a.660837083926408.1073741898.187720234571431&type=3&theater
Konie czystej krwi arabskiej
autor: bunia_fox dnia 27 listopada 2013 o 17:04
Latający arabek Gotyk.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: bunia_fox dnia 11 września 2013 o 14:07
Misskiediss to najpewniej była Oala W.Ma tam swoje konie u dziadka.Właśnie wykańcza stajenkę.Super ludzik.
In memoriam
autor: bunia_fox dnia 08 października 2012 o 20:08
Kolka.Nie wiadomo od czego.W 1,5 godz było po nim.Uśpiony na stole operacyjnym.
In memoriam
autor: bunia_fox dnia 08 października 2012 o 19:56
Wczoraj opuścił nas Księciunio  😕Najkochańsze i najdzielniejsze maleństwo na Świecie🙁(((Zawsze będziemy tęsknić.Taki kuc zdarza się raz na milion.
Ranking ogierów
autor: bunia_fox dnia 15 grudnia 2011 o 18:57
Myślę,że należało by dodać Zinadina i Zuccę z Hippica Polonia.Oba genialnie skaczące  🙂
Kącik Ujeżdżenia
autor: bunia_fox dnia 13 września 2011 o 13:05
Oglądalam przejazdy Ewy na żywo.Jestem pełna podziwu ile pracy włożyła w siebie i konia.Moim skromnym zdaniem na pudło zasłużyła bezapelacyjnie.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: bunia_fox dnia 26 sierpnia 2011 o 21:44
Endurka dziękuję.Człowiek uczy się przez  całe życie.Mi na razie troszkę wystarczy acz wiele jeszcze przede mną.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: bunia_fox dnia 25 sierpnia 2011 o 14:08
Ja skończyłam.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: bunia_fox dnia 25 sierpnia 2011 o 13:46
Droga Enigmo.Myślę,że fantazja poniosła Cię za daleko.Zapomniałaś nadmienić,że w ramach swojej jakże wielkiej miłości o konia nie pokazywałaś się u niej prawie pół roku.Nie płaciłaś pól roku więc został mi źrebak od Twojej klaczy( i tak dobrze bo przynajmniej żyje).Dodatki to klacz dostawała ode mnie i moje ponieważ worek paszy średnio wystarcza na pół roku dla karmiącej 4-ro letniej klaczy.I pytanie skąd wiesz,że biję konie jeśli nie raczyłaś  bywać nawet u swojego.Resztę chętnie sobie z Tobą wyjaśnię prosto w twarz jak tylko będziesz miałą odwagę.A  klacz padła na kolkę u Ciebie w domu a to,że świerzb przenosi się na organy wewnętrzne to możesz wciskać osobom równie zaopatrzonym w wiedzę jak Ty.Powodzenia.Do zobaczenia.
In memoriam
autor: bunia_fox dnia 12 czerwca 2011 o 07:13
ms_konik tak mi przykro.ale miała u Was  raj na ziemi [*]
trener
autor: bunia_fox dnia 09 maja 2011 o 21:54
UWAGA UWAGA
Wróciła na Mazowsze Ania Mickiewicz.Przyjmie konie w trening i poprowadzi jeźdźców.Gorąco polecam.
kącik skoków
autor: bunia_fox dnia 09 maja 2011 o 21:48
Christine  dokładnie ma 9 lat i a msc ur 31.12.2001  😅.
Dramka ano wygląda bo Pysia jeszcze malutka jest moja niunia  😍.
kącik skoków
autor: bunia_fox dnia 09 maja 2011 o 06:58
Dzięki dziewczyny 8 lat trzymałam Budur dla Pysi i chyba było warto.Mam jej syna jeszcze na podparcie.Dumna jestem z córci,że tak łatwo się przesiadła na większego.Dramko to jest mały koń (155 cm) nie duzi  😁.
Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)
autor: bunia_fox dnia 07 maja 2011 o 19:33
Dziękuję bardzo  :kwiatek:J :kwiatek:a i teraz  :kwiatek:popłakuję ze szczęścia jak jakaś babcia  😂
Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)
autor: bunia_fox dnia 07 maja 2011 o 19:24
Ja pękam z dumy nieustająco.Łatek mi brakuje  🤣W ciągu dwóch tygodni ogarnęła dwa srebrne medale Pucharu Polski:w ujeżdżeniu i skokach kucy A2.
Kuce - wszystko o
autor: bunia_fox dnia 07 maja 2011 o 18:14
Pysia i E grupowa Budurka 😉


kącik skoków
autor: bunia_fox dnia 07 maja 2011 o 18:11
obie dziewczyny mają 9 lat 😉
Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)
autor: bunia_fox dnia 07 maja 2011 o 17:49
moja Pysia i Budzia 😉


kącik skoków
autor: bunia_fox dnia 07 maja 2011 o 17:49
Pysia i Budzia 😉


Kącik Małolata...:D
autor: bunia_fox dnia 26 kwietnia 2011 o 07:43
Ani razu nie spytałaś się co z Iką.A co do odpowiedzialności to Twoja mama co innego mi powiedziała.Myślę ,że cytować nie będę.To tyle.
Kącik Małolata...:D
autor: bunia_fox dnia 26 kwietnia 2011 o 05:18
Niemiłek dokładnie tak to wygląda.Najpierw panika potem zlewka.Jakby po rajdzie nie można było podjechać.Miałam jeszcze złudzenia do wczoraj ale znikły.Ani odpowiedzialności finansowej nie poniosła za okaleczenie konia ani nawet się nie zainteresowałą.A tak wierzyłam w tego małolata  🤬.A Ikaria-lekarz kazał się modlić bo takie urazy rzadko kończą się dobrze-dochodzi do zakarzenia stawu i wiadomo co dalej.Ja się nie cieszę. 🙁
Kącik Małolata...:D
autor: bunia_fox dnia 25 kwietnia 2011 o 20:32
Hermes nie wie o jak Ikaria bo ją to już nie interesuje niestety.
Kącik Małolata...:D
autor: bunia_fox dnia 21 kwietnia 2011 o 14:24
Jutro wet będzie robił Ikarii foty.uż teraz wiadomo,że ma otwór do stawu kolanowego.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: bunia_fox dnia 21 lutego 2011 o 20:00
To ja wwpadam go obejrzeć .Kocham trakeny zza wschodniej granicy!
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: bunia_fox dnia 31 grudnia 2010 o 08:41
Szafirowa Cross boski jak zwykle a ty jak zwykle.Normalnie kołnierz ortopedyczny Ci kupię.  😁
Kleje do łydek
autor: bunia_fox dnia 19 grudnia 2010 o 17:30
Oj ja też  😉
Paka :-)
autor: bunia_fox dnia 16 grudnia 2010 o 07:18
Tak a co? Wiesz co to sklejka wogóle?Obejżyj pakę Magdy Z. bo taką właśnie wygrała.
różne "patenty"
autor: bunia_fox dnia 14 grudnia 2010 o 12:18
k_cian to załóż a zobaczysz dlaczego sznurkowy.Wynalazek nie służy ozdobie a do konkretnego celu.A ,że istnieje coś takiego jak martwy wytok wiem od jakiś 30 lat i widocznie z jakiś powodów go nie zastosowałam.A większość koni się nie obciera.Lekko zrobił to jeden wybitnie uparty osioł.
różne "patenty"
autor: bunia_fox dnia 14 grudnia 2010 o 07:22
Galeria Nirv Cię nie zabije bo to mój patent.Nic innego jak linka z dwoma karabińczykami.Tu przypięte do halterka w trosce o pysio Pamsa ale zdażają się konie którym można to do wędzidła przypiąć( ale ostrożnie).Trzeba też uważać,żeby nie poobcierał stwora pod paszkami.Na niektóre konie bomba!
Paka :-)
autor: bunia_fox dnia 30 listopada 2010 o 14:25
no moze, ale moja bedzie co do centymetra taka jak chce.... robiona pod wymiar auta, siodel itd🙂
[/quote]
To tak jak te z www.stacjonata.pl.Tylko tyle,że ze szlachetnego drewna  😉
Paka :-)
autor: bunia_fox dnia 29 listopada 2010 o 10:59

 reklama
Paka :-)
autor: bunia_fox dnia 24 listopada 2010 o 05:40
[CIACH] doszlismy do wniosku, ze to jednak tez jest reklama.
DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie
autor: bunia_fox dnia 07 listopada 2010 o 14:45
Cudnie Ci wyszła moja dera na kuckę!Wstawię foty właścicielki jak tylko dostanę paczkę.A jak reszta zestawu?
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: bunia_fox dnia 25 października 2010 o 20:56
Mąka to jest jakiś cholerny rok.Mi też umarł koń na kolkę i Jaś mijej koleżanki też umarł.Jakaś cholerna masakra.Współczuję Ci bardzo.
kącik skoków
autor: bunia_fox dnia 24 października 2010 o 07:55
Na pierwszym za ruchem ale zdążyć za tą petardą to sukces.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: bunia_fox dnia 23 października 2010 o 07:39
Bera7 nie wiem skąd czerpiesz swoje wiadomości ale z aro nikt do mnie nie dojeżdżał.Jeśli  skaczę to tylko z Marysią Orzechowską,która tak potrafiła pprowadzić skoki że przestałam się tak panicznie bać po upadku.Oddaje jej też czasem moje dziecko,które jest skoczkiem z urodzenia chyba  🙄.Mery ma jedną cechę główną-jej zawodnicy mają dziwną tendencję do wygrywania ( z moim wyjątkiem).Moim uczniom też nieźle szło zresztą.
MPMK ujeżdżenie 2010 Wrocław-Partynice
autor: bunia_fox dnia 20 września 2010 o 20:03
rtk pozdrów Pariskę od konia z czterema stawami skokowymi  😉
Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)
autor: bunia_fox dnia 02 września 2010 o 07:04
vel Majson-Tajson  😁Ja ją uwielbiam absolutnie zołzę jedną  😍
Kącik Ujeżdżenia
autor: bunia_fox dnia 02 września 2010 o 05:39
Dobrze wykonanymi przejściami,pracą na górkach i kawaletkach,różnorodnością ćwiczeń szybciej uruchomisz zad niż poklepywaniem batem po zadzie.Wszystko jest dla ludzi.Nie neguję użycia bata.Jest potrzebny i tyle.Ale bata się używa a nie nadużywa.Ale łatwiej strzelić z wędki niż skupić się nad sobą i pomyśleć
To tak z mojego doświadczenia .Wasze już poznałam.
Kącik Ujeżdżenia
autor: bunia_fox dnia 01 września 2010 o 21:06
Jeździectwo to sport w którym człowiek do końca życia będzie zielony,a jeśli myśli że nie jest to jest tak zielony że bardziej się nie da.Nawiedzona raczej nie jestem może raczej "ciut"walnięta.Mnie z kolei konie i życie nauczyło,że zamiast bata wolę pomyśleć i poczekać albo zawołać weta.W 99% działa.A jak mnie poniesie i bat lata w powietrzu to wiem,że a)przegrałam,b)zrobiłam 5 kroków do tyłu a nie jeden do przodu.Ale może się nie znam.Ale lubię moje konie i raczej nie mam z nimi problemów chyba,że wpadnę na genialny pomysł i dam któregoś "fachowcowi" po dupę.A mam ich 15.
Kącik Ujeżdżenia
autor: bunia_fox dnia 01 września 2010 o 15:29
Marzenko,a ja myślę że jak laik  widzi na treningu ujeżdżeniowym tylko bat i siłę w łapie jeźdźca to już jest tressura nie dressura.Ujeżdżenie to sztuka niekoniecznie przemocy.czasem trzeba stwora ustawić do pionu ale bez przesady.Przecieź nie każdy koń musi być gwiazdą ujeżdżenia.