Samba Bati

...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...

Konto zarejstrowane: 14 stycznia 2009

Najnowsze posty użytkownika:

Islamizacja Europy?
autor: Samba Bati dnia 26 września 2015 o 10:59
Murat-Gazon, wiesz, co kogo interesuje jako priorytet. Są tacy, że interesuje ich tylko świętość, szybkie zjednoczenie z Sacrum, wtedy męczeństwo to niezły pomysł chyba?
Daleko mi do takiej doskonałości 🙂

W aktualnej sytuacji obowiązuje mnie (jako tworzącą Kościół) np. stanowisko Episkopatu. Mam też zwyczaj udzielać potrzebnej pomocy w ramach moich możliwości i w życiu nie zdarzyło mi się, żebym oceniała człowieka po kolorze skóry czy wyznaniu. Ale po postawie, słowach i uczynkach - to już tak. Takiej doskonałości też nie osiągnęłam - żeby w ogóle nie oceniać (choć ocenę Ostateczną zostawiam Bogu). Od dawna pytam (przecież bez jednoznacznej odpowiedzi) z czym mamy do czynienia? Faktycznie z uchodźstwem? (nawet i ekonomicznym) Czy z manipulowaną akcją kolonizacyjną? (dziś już pojawiło się, że Merkel twierdzi, że Musimy przyjmować następnych, i następnych, i następnych...) Bodaj jako pierwsza zapytałam o to na forum.
Naprawdę bardzo podobało mi się przemówienie Kaczyńskiego, gdy mówił o porządku miłosierdzia. I ruszyło mnie info o węgierskich dzieciach zbierających wyrzuconą przez uchodźców żywność.
Nawet jeśli mamy do czynienia jedynie z uchodźstwem, oceniam sytuację jako skrajne groźną dla... wszystkiego co znamy. Ale pozostaję świadoma, że "ciężko" i długo na to "pracowaliśmy" - Europa, znaczy. My wszyscy. Zarówno olewając (niektórzy czerpali niebagatelne korzyści) nędzę "Trzeciego Świata", jak i pogrążając się w umiłowaniu anarchii, nazywając ją "wolnością". A natura, wiadomo - nie znosi pustki. Gdzie "wszystko jedno kto i co" tam pojawi się narzucona  "tabela" wartości, zawsze tak było w historii. Podoba mi się chrześcijaństwo, autentycznie. Zarówno jako religia/filozofia (tu - chrześcijański personalizm)/ideologia - jedyna na świecie dająca Nadzieję, jak i w niebagatelnej roli cywilizacyjnej.
Na potrzeby krzyżówki w podręczniku syn szukał imienia pierwszego biskupa Poznania. Jordan miał na imię, gdyby kto nie wiedział. Otworzyła się strona, gdy od tego niemal (nieszczęsnego, "problematycznego"😉 roku 966 jest wymieniony każdy jeden kolejny biskup, w sposób ciągły, po dzisiaj. Kończy się jeden pontyfikat - zaczyna drugi. Udokumentowane. Żadna władza świecka nie ma takiej ciągłości. Nie martwię się o religijną śmierć chrześcijaństwa, o nie. Ale sadzę, że jesteśmy świadkami końca roli cywilizacyjnej. Ponieważ... tak wielu o niczym innym nie marzyło.
Dziękuję,bardzo pięknie napisane,od dawna też czuję, że nadchodzą wielkie zmiany, a Twoja wypowiedż pomogła mi   je sobie lepiej uzmysłowić.  :kwiatek:
Islamizacja Europy?
autor: Samba Bati dnia 24 września 2015 o 22:16
Gdzie Ty Tet takie teksty wynajdujesz? Nie szkoda Ci czasu na poszukiwania?Ja idę spać,co i Tobie doradzam.Człowiek wyspany lepiej kojarzy, co się przekłada na lepsze rozumienie tego co inni piszą. :kwiatek:
Islamizacja Europy?
autor: Samba Bati dnia 24 września 2015 o 22:01
A jedno i to samo ziele palicie...
Tak sie ciesze, ze u nas nie gwalca, a jezeli juz to najwyzej ksieza, a ja do kosciola nie chodzę. Uffff
Mądrego to i dobrze posłuchać!  👍 Rzecz jasna,gdy na temat prawi  😅
Islamizacja Europy?
autor: Samba Bati dnia 24 września 2015 o 20:30
Uwielbiam Cię Nestor,i jestem Twoją fanką 💘  I żeby nie było,mówię to serio.Po prostu bardzo odpowiadają mi Twoje poglądy,no może z malutkimi poprawkami w zasadzie mogę je uznać za swoje. 🏇 Walcz dzielnie dalej,choć uważam że i tak nie spowodujesz otrzeźwienia wielu zaczadziałych oparami pseudoidealizmu pomiesznego z naiwnością dzieci kwiatów pokolenia hipisów(który to gatunek uważałam co prawda za wymarły,a tu patrz,dalej sobie żyją,pewnie trawka ma takie dobroczynne działanie)Mam tylko nadzieję, że jak by jednak, co nie daj Boże oczywiście, ci wyznawcy Mahometa w znacznej liczbie się u nas zadomowili i tak z przyzwyczajenia zaczęli te przepełnione chrześcijańską miłoscią naiwne dziewczątka zakrywać burkami(coby się nie zakurzyły ,rzecz jasna)i dla ich oczywiście własnego dobra, pozamykaliby w domach, co by kuchni im się dobrze pilnowało,no i rzecz jasna,co nie daj Boże,czasami zgwałcli,znajdą się jednak jakieś resztki tzw.oszołomów ,którym jeszcze chciałoby się jednak ,stanąć w ich obronie,gdyby oczywiście rzeczonym dziewczątkom takowe traktownie jednak się nie spodobało,co jest wielce  prawdopodobne. 👍
Islamizacja Europy?
autor: Samba Bati dnia 24 września 2015 o 18:00
🤔
Islamizacja Europy?
autor: Samba Bati dnia 24 września 2015 o 16:55
A ty się okopiesz, kupisz kilka granatów, kałacha i mielonkę w puszce. Wciagniesz biało czerwoną opaskę i będziesz bronił ostoi polskości czyli siebie
Ha!Ja biorę lekcje strzelania z rewolweru u męża,strzeżonego Pan Bóg strzeże,żywcem się nie dam ,i koni taż nie dam tknąć,sic! 😅
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Samba Bati dnia 11 września 2015 o 08:57
I vice versa,dokładnie to samo można powiedzieć o obecnych rządach,dla innej opcji niż Twoja wszystko jest dokładnie na odwrót,jeszcze raz przypominam ,mamy demokrację więc naucz się rozumieć ,że KAŻDA racja jest równoprawna. 💃
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: Samba Bati dnia 11 września 2015 o 08:47
No właśnie,przecież podobno jest demokracja i wolność,więc chyba można wyznawać dowolne teorie i nie czuć się z tego powodu prześladowanym Smoku?A jak Ci się zwierzę,że mając 55 lat nadal wierzę w krasnoludki,naślesz na mnie inspekcję sanitarną  😅
Kącik WKKW
autor: Samba Bati dnia 30 lipca 2012 o 17:41
Bo to jest europejska demokracja,są równi i równiejsi,fuj! 🥂Najważniejsze że ukończył.Brawo Paweł i brawo Wag!!!! 😅
Opuchnięte worki powietrzne
autor: Samba Bati dnia 06 lipca 2012 o 16:35
No cóż,"cieszę się"że mam towarzyszy niedoli🙂😉)Mój koń od dwóch lat miewa tą przypadłość,żaden weterynarz nie był w stanie mi w tym pomóc,stosowali różne terapie,a to "coś"ciągle się pojawia,i zupełnie nie potrafię powiązać skutków z przyczyna🙁((Myślę że wiatr ma tu coś dorzeczy,bo rzeczywiście często w dni wietrzne mocno puchnie.Zawsze schodzi po jeżdzie, koń w żaden sposób nie pokazuje że mu to przeszkadza,nawet gdy jest mocno opuchnięty.ma wigor,apetyt,bystre spojrzenie,chętnie pracuje,bryka na padoku,tarza sie ,no słowem,żadnych niepokojących objawów.Sp.dr.Babiński gdy Go tym zamęczałam kazał mi to "olać"i przestać o tym myśleć.Teraz już się do tego przyzwyczaiłam i nie robię z tym nic.Będę śledzić wątek może znajdzie się w końcu ktoś mądry i wyjaśni ta "tajemnicę". 🤔Mój Bati ma 12 lat. :kwiatek:
tegoroczne sianokosy :/
autor: Samba Bati dnia 22 czerwca 2012 o 16:17
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.Ja tez słyszałam że soliło się tylko siano przechowywane luzem i nie bardzo wiem jak z tym soleniem w przypadku siana w kostkach.Martwię  się, bo moje siano rolnik skosił w poniedziałek, i jak tylko skosił ,tak zaczęły się deszcze 😵.I tak sobie to siano teraz moknie a końca deszczy nie widać,więc tak myślę o soleniu właśnie ze względu na ewentualną wilgoć.W takim przypadku chyba solenie kostek po wierzchu nic nie da. 🤔
tegoroczne sianokosy :/
autor: Samba Bati dnia 21 czerwca 2012 o 18:00
W tym roku zbieram swoje pierwsze siano,nooo, rolnik mi zbiera, z mojej ląki🙂😉)Czy mogłabym poprosić o bliższe wyjaśnienie o co chodzi z tym soleniem.Gdzieś już o tym słyszałam,ale przyznam się że nie bardzo mogę sobie wyobrazić w którym momencie należy sypać solą.Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego w miarę przystępnie,dopiero zaczynam nowy etap życia z przydomową stajnią w tle. :kwiatek:
Polskie konie ,czy polska konina ?
autor: Samba Bati dnia 24 kwietnia 2012 o 16:16
taa, no co jeszcze wymyślicie...

Niemcy nie mają nic innego do roboty tylko siedzą i myślą jak tu wyciąć zupełnie nie liczącą się na rynku koni sportowych "konkurencję"


Właśnie dzięki osobom myślącym tak jak Ty,Niemcom to i jeszcze wiele więcej się udaje. 🥂
zajezdzanie młodych koni
autor: Samba Bati dnia 17 kwietnia 2012 o 16:36
Autor jest negatywnie nastawiony do wszelkich patentów,sam poleca lążowanie na kantarku sznurkowym.Aby nie wprowadzać nikogo w błąd jeszcze raz zajrzę do książki i odpowiem. :kwiatek:
zajezdzanie młodych koni
autor: Samba Bati dnia 14 kwietnia 2012 o 13:19
Michel Robert"Notatnik Mistrza":"Koń bardziej zwraca uwagę na swoją przednią część ciała niż na tylną.Szczególnie jest to widoczne u młodych koni.CZĘŚĆ CIAŁA KONIA POD I ZA SIODŁEM BYWA CZĘSTO BARDZIEJ BIERNA,DLATEGO POŁĄCZENIE PRZODU Z TYŁEM JEST TRUDNE.Kiełzna wodze pomocnicze i inne akcesoria mogą wpływać na pogorszenie sytuacji.Działają jak dutka:jak rodzaj znieczulacz,który kieruje uwagę konia na pysk i powoduje zmniejszenie czucia w innych częściach ciała.Odwrotnie,pozwalając na większa swobodę przodu,jeżdziec ułatwia wyczulenie konia na działanie łydki,ostrogi oraz innych pomocy,które powodują aktywizację tyłu,będącego żródłem energii napędowej konia.Praca jeżdżca polega na zwróceniu uwagi konia na tę część ciała,której nie jest świadom lub którą ze względu na własna wygodę ignoruje.Z tego wynika,że aby otrzymać połączenie z tyłem konia,jeżdziec musi bezwzględnie"zostawić w spokoju"jego przód.SZTYWNOŚĆ W PRZEDNIEJ CZĘŚCI CIAŁA KONIA MA ŻRÓDŁO W BRAKU POROZUMIENIA LUB USZTYWNIENIACH JEŻDŻCA.Te ostatnie wynikają przede wszystkim z nieprawidłowego dosiadu i maja negatywny wpływ na kręgosłup konia oraz działaja na jego szyję i łopatki"Ciekawe spostrzeżenie i chyba warte przemyślenia.Podkreślenia nie sa moje ale autora. :kwiatek:
własna przydomowa stajnia
autor: Samba Bati dnia 19 marca 2012 o 21:39
Angela mieszkam na mazowszu ,więc na kaszuby mi nie po drodze a chętnie bym pomógł.
Stillgrey a wczasie gdy twoje konie są na trawie dajesz im jakieś pasze treściwe?
Moje koniki polskie w czasie kiedy są na trawie nie dostają nic tylko kromka suchego chleba jako łapówka by weszły do boksu.
Arabek, SP i małopolka dostają ale połowę tego co zimą.
Samba Bati wypuść  je na pół hektara a na reszcie zetnij na siano.
Po zebraniu siana mogą biegać po całości.
1,5 ha wystarczy w zupełności, ja mam 4 ha łąki i pięć koni( głodne jeszcze nie były).
Pozdro.
Bardzo dziękuję za podpowiedż! :kwiatek:
własna przydomowa stajnia
autor: Samba Bati dnia 19 marca 2012 o 17:51
Sledzę pilnie wątek i wiele korzystam z Waszej wiedzy.Mam jednak takie pytanie,wyprowadzam się wreszcie do wymarzonego domu na wsi ,oczywiście z własną stajnią.przeprowadzkę zaplanowałam na czerwiec głównie ze względu na taki termin prac wykończeniowych.Ale jak teraz czytam o problemach "trawiastych"to zastanawiam się czy to będzie odpowiednia pora dla koni aby wypuścić je na pastwisko?Mam dwa konie i 1,5 ha.łąki dla nich.Dotychczas konie przebywają w stajni pensjonatowej gdzie pół dnia spędzają na padoku ze śladową ilością trawy.I pewnie tak bardzo bym się tym nie przejmowała ale mój 12 letni wałach należy według wszelkiego prawdopodobieństwa do grupy "ryzyka"jeśli chodzi o insulinooporność.Zaczynam swoją przygodę z przydomową stajnią i pewnie czeka mnie długa droga w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia,zdecydowałam się więc wreszcie na wzięci udziału w tym wątku i pewnie będę jeszcze o niejedno pytać :kwiatek:Przy okazji czy to 1,5 ha wg. Was jest wystarczające aby konie mogły w pełni odczuć dobrodziejstwo pastwiska?Oba konie są przeze mnie codziennie jeżdżone powiedzmy jako ambitna rekreacja. 😡
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: Samba Bati dnia 10 marca 2012 o 13:13
jestem fanką westu,ale to mi się naprawdę podoba!Myślę że i jeżdziec i koń dobrze się bawią 👍
Probiotyki dla koni.
autor: Samba Bati dnia 05 marca 2012 o 11:14
Ja ze swej strony mogę z czystym sumieniem polecić nierozcieńczane probiotyki na rany.Wypróbowane i sprawdzone na dwóch koniach z doskonałymi efektami.Nawet bardzo brzydkie rany szybko się goją i co najważniejsze ani razu ni dochodziło do jakiegokolwiek ropienia.Uwaga,stosując probiotyk na rany nie należy już używać ani wody utlenionej ani antybiotyków.Mówiąc obrazowo, probiotyk to takie malutkie "dobre"bakterie które "zjadają" te "złe"bakterie,więc zostałyby po prostu zniszczone przez wodę utlenioną czy też antybiotyk.U mnie to wygląda następująco:biorę butelkę z probiotykiem i polewam całą ranę,tam gdzie nie jest to możliwe nasączam watę i przemywam. :kwiatek:
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: Samba Bati dnia 02 marca 2012 o 12:27
Milenka,podzielam Twoje zdanie,to rzeczywiście przygnębiający widok,niestety współczesny dresaż sportowy przeważnie tak wygląda i dużo więcej wspaniałego klasycznego jeżdziectwa można chyba zobaczyć na takich pokazach hodowlanych i aukcjach jak chociażby ten na filmiku podlinkowanym przez Elę,zresztą mnie zawsze podobają się filmiki przez Nią linkowane :kwiatek:
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: Samba Bati dnia 02 marca 2012 o 10:59
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=kSnTbZvX8a4Wg.mnie tak wygląda koń z zadowoleniem wykonujący swoją pracę,dobrze wyszkolony,znający swoje miejsce i zadania.Gra całego ciała, szczególnie uszu i ogona pokazuje jego pozytywne nastawienie i wielkie skupienie na pomocach jeżdzca.Wybacz Milenka ale koń z Twojego filmiku nie prezentuje żadnej z wymienionych powyżej cech,jest wg.mnie niezadowolony,zdezorientowany,i nie radzi sobie z presją jaką wywiera na niego jeżdziec,notabene bardzo z siebie zadowolony.Obrazek przykry dla kogoś kto naprawdę zna się na jeżdziectwie i rozumie mowę ciała koni.Piszę o  filmiku z tego postu:[quote author=milenka_falbana link=topic=11961.msg1323936#msg1323936 date=1330678659]
Właśnie "podejście" Linda zaprezentowała tu mocno wątpliwe
(sztorcowanie słabo widzącego konia)Nie będę bronic bo juz to parę razy było wałkowane. Powiem tylko, że PNH cały czas się kształtuje i zdecydowanie złagodniało od czasu wydania tego DVD. Pojawiają się nowe materiały, nowe kursy. Jedni powiedzą, że to dla kasy - pewnie tak jest - ale pewnie też dlatego, że pewne rzeczy sa dopracowywane. Koniobowości pojawiły się jakiś czas po tej serii z Lindą i ślepym na jedno oko koniem. Poszukam, powinnam mieć w gdzieś całość tej sesji.

A ja się zaczełam interesować PNH po tym filmie🙂 To był moj ulubiony:P.S. No i odwyk szlag trafił🙂

[/quote] :kwiatek:
Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?
autor: Samba Bati dnia 29 lutego 2012 o 12:31
qantanamera,nie pamiętam już kiedy tak się uśmiałam!!!!!Zobaczyłam oczami wyobrażni te szczęśliwe i spełnione dzikie mustangi i cóż to był za widok! 👍
KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY
autor: Samba Bati dnia 24 lutego 2012 o 17:14
Popłakałam sobie,Dziadek i Jego brat pracowali przed wojną w Janowie,jeden jako masztalerz,drugi jeszcze w latach siedemdziesiątych był tam kowalem.Dziękuję za film i chwile wzruszenia! :kwiatek:
Jak to drzewiej bywało - fotoarchiwum
autor: Samba Bati dnia 09 lutego 2012 o 16:35
Polecam wszystkim obejrzenie na youtub'ie filmiku mistrza Nuno Oliveiry(niestety nie potrafię wstawiać linków) 😡 😡Jest to 10 minutowy filmik gdzie Nuno Oliveira pokazuje ujeżdżenie konia z wodzami w jednej ręce,i jest tam dosłownie wszystko łącznie z przepięknymi galopami do tyłu.naprawdę warto to obejrzeć bo takich rzeczy się już dzisiaj nie ogląda!To jest naprawdę jak taniec jeżdżca i konia.
😅nauczyłam się wklejać linki!!
zajezdzanie młodych koni
autor: Samba Bati dnia 18 stycznia 2012 o 15:40
Mówisz i masz!!!!
[[a]]http://forum.hipologia.pl/viewtopic.php?f=1&t=529&st=0&sk=t&sd=a&hilit=pocz%C4%85tkowa[[a]]+praca
🏇
zajezdzanie młodych koni
autor: Samba Bati dnia 17 stycznia 2012 o 17:27
Proces zajeżdżania młodego konia wg.instrukcji kawaleryjskiej, przedstawił i udokumentował na własnym przykładzie codziennymi wpisami z rozpiską minutową, użytkownik Spahis, na forum Hippologia w osobnym wątku temu poświęconym.Polecam zapoznać, się bo jest to ewenement,kawał dobrej roboty,a biorąc pod uwagę iż Spahis jest z zawodu prawnikiem i potrafi wypowiadać się logicznie i lapidarnie ,całość stanowi pasjonującą lekturę. 👍
kącik skoków
autor: Samba Bati dnia 16 stycznia 2012 o 16:17
Oj ,ależ mnie się ten koń podoba!!!!Coś bardzo pozytywnego płynie z widoku Waszej pary i ja też oczyma wyobrażni widzę Was na crosie.Widać więż pomiędzy Tobą a koniem,bardzo ładny widok. 👍
ZEBRANIE - problematyka, ćwiczenia, błędy, opinie, zdjęcia. Wszystko o zebraniu.
autor: Samba Bati dnia 12 stycznia 2012 o 17:43
Bardzo,ale to bardzo dziękuję wszystkim uczestniczkom tego wątku i oczywiście przede wszystkim jego założycielce.Czytam z wielką przyjemnością ,wiele zyskuję i bardzo proszę o więcej!Przystępnie,merytorycznie i kulturalnie,a jednak Voltopiry potrafią 💘
Ogłowia
autor: Samba Bati dnia 10 stycznia 2012 o 17:43
maybay!!!!Bardzo mi się spodobało i nie miałam w planach kupowania ogłowia ale cóż,zakochałam się i kupię.Myślę że dla niedużej,szlachetnej klaczy będzie bardzo OK.Dziękuję za informację o rozmiarówce :kwiatek:
Dopasowanie siodła
autor: Samba Bati dnia 08 grudnia 2011 o 15:51
Hmmmm....Mam dwa konie i i jeszcze dwa inne siodła,dokupiłam Mattesa i jakoś jeżdziłam 😡
Dopasowanie siodła
autor: Samba Bati dnia 08 grudnia 2011 o 15:11
😵Też mnie zabolało,ale pocieszam się że teraz leży świetnie no i wymienili mi całe panele więc siodło można powiedzięć jak nowe.
Dopasowanie siodła
autor: Samba Bati dnia 07 grudnia 2011 o 15:57
Mój Stubben Edelwaise Delux właśnie wrócił ze Szwajcarii trwało to niestety dwa miesiące,ale warto było,jest wspaniale dopasowane.Załatwiałam to przez Arpav bo tam kupowałam i kosztowało 850 zł,z tym że dawałam również popręg aby wszyli nowe gumy.Wiecie może, gdzie można poszerzyć siodła marki Stubben? Mniej więcej jaka cena?

Fundacja TARA - co dalej!?
autor: Samba Bati dnia 14 listopada 2011 o 16:13
Uderz w stół a nożyce się odezwą,stara jestem i lubię mądrości ludowe 😁
Fundacja TARA - co dalej!?
autor: Samba Bati dnia 14 listopada 2011 o 16:01
No cóż,życie jest jakie jest, a to jest tylko forum,taki sobie wirtualny świat,tu nie kapie na głowę,nie śmierdzi,odmrożone ręce nie bolą,nie widać cierpienia i takich tam różnych drobiazgów.Psy szczekają,jak to mówią,a karawana idzie dalej. :kwiatek:
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: Samba Bati dnia 02 listopada 2011 o 14:56
jakie Dawkowanie ostropestu zastosować u konia jeżeli średnio człowiek ma zażywać 2 łyżeczki 2 razy dziennie to 3 łyżki 2razy dziennie????
Ja podaję codziennie dwie kopiaste łyżki nasion ostropestu do obroku. :kwiatek:
termobuty
autor: Samba Bati dnia 23 września 2011 o 16:04
Czy ktoś może ma/miał termobuty firmy Busse:

http://www.okser.pl/busse-termobuty-polar-p-7335.html

Bardzo prosiłabym o opinie.

Zeszłej zimy miałam takie.Najlepsze jakie miałam!!!Wygodne,mega ciepłe(a jeżdżę codziennie i w każdą pogodę🙂😉Nigdy nie zmarzły mi stopy i nigdy nie przemokły,ale warunek,muszą być o numer za duże,tak aby stopa miała trochę luzu.Miały jedną wadę,rozpadły się.Jednak uważam że za tą cenę miały prawo i już na ten rok mam zamówioną nową parę.(w zeszłem roku zapłaciłam 120zł.) 💃
Chłapowski skompromitowal Polskę
autor: Samba Bati dnia 19 września 2011 o 15:39
Wrotki! Jesteś moim idolem! 💘
Chłapowski skompromitowal Polskę
autor: Samba Bati dnia 17 września 2011 o 12:14
[quote author=Samba Bati link=topic=67462.msg1131743#msg1131743 date=1316101129]
Tak,naturalne zjawisko psychologiczne,nazywane obłudą właśnie. 🙄
obłuda jest naturalna tylko dla osób podłych, fajnie że się przedstawiłaś.
"efekt zbitej szyby" jest normą ( dotyczy większości ludzi)...detektyw Monk to dopiero patologia 😂
[/quote]Skoro obłuda jest naturalna tylko dla osób podłych,a osoby podłe występują w naturze,rzeczą naturalną jest to,iż obłuda jest naturalnym zjawiskiem psychologicznym 😁A tak przy okazji,czy jest również jakiś "efekt" tłumaczący nagminnie pojawiające się gryzmoły,właśnie w świeżutko wyremontowanych miejscach? 🙄
Chłapowski skompromitowal Polskę
autor: Samba Bati dnia 15 września 2011 o 16:38
Tak,naturalne zjawisko psychologiczne,nazywane obłudą właśnie. 🙄
Emerytura dla konia
autor: Samba Bati dnia 03 września 2011 o 13:27
jkobus, .......amen!Nic dodać i nic ująć! :kwiatek:
Probiotyki dla koni.
autor: Samba Bati dnia 01 sierpnia 2011 o 15:52
Na konia nie rozcieńczam,do innych oprysków tak :kwiatek:
Probiotyki dla koni.
autor: Samba Bati dnia 29 lipca 2011 o 15:40
Monia!Ja kupuję w tej firmie już chyba jakieś pół roku.Poprzednio kupowałam inne ale z tą firmą świetnie mi się współpracuje, a emów dużo kupuję, bo sama mam dwa konie, a i już połowa mojej stajni się do nich przekonała widząc efekty. Więc co miesiąc regularnie zamawiam 10 butelek.Jestem stale i niezmiennie zachwycona probiotykami!!!! 😍
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Samba Bati dnia 04 lipca 2011 o 17:39
Stokrotka***Miałam ten sam problem u moich dwóch koni,wysoki poziom bilirubiny.Długo konsultowałam to i z wetami i z żywieniowcami "od koni",generalnie wyszło na to,że obecnie wiele koni ma ten problem,a jest to niestety związane z nieprzemyślanym ,nadużywaniem wszelkich suplementów i gotowych pasz.Wszystko co dostarczymy w nadmiarze,czyli nieadekwatnie do potrzeb i przede wszystkim pracy,obciąża wątrobę która musi to zneutralizować i obciążona nadmiernie szwankuje.Ale wracając do tematy,u mnie świetnie sprawdził się ostropest.Badania kontrolne po pół roku u obu koni,bilirubina idealna!Kupowałam na internecie nasiona ostropestu i podawałam codziennie do obroku po dwie łyżki czubate a jak nie miałam tego taniego z internetu ,to kupowałam w zielarskim mielony i parzyłam z innymi ziołami w ilości jednej łyżeczki do herbaty na 1/4 litra.Oczywiście zrewidowałam swoje podejście do suplementów w myśl zasady że w przypadku koni więcej szkody przynosi nadmiar niż niedobory.Takie są moje doświadczenia,pozdrawiam :kwiatek:
Kącik WKKW
autor: Samba Bati dnia 23 czerwca 2011 o 20:48
Powtarzasz prywatną rozmowę publicznie i upominasz się o dobre obyczaje?Wytykasz halo jej status prywatny względem osoby oficjalnej na zawodach i upominasz się o dobre obyczaje?Tam gdzie emocje biorą górę, kończą się dobre obyczaje,warto o tym pamiętać. 😕
Dziękuję
autor: Samba Bati dnia 22 czerwca 2011 o 17:07
A ja bardzo chcę podziękować halo za całokształt.Rozwijam się "w końskich tematach"dzięki Tobie.Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ!!!!! :kwiatek:
Młode Konie
autor: Samba Bati dnia 13 czerwca 2011 o 15:46
Oj,Galopada!!!W przyszłym roku wyprowadzam się wreszcie do nowego domu ze stajnią oczywiście,i wiesz co?Mam już dwa konie a w stajni będą 3 boksy i gdyby mnie tylko było stać,to pierwsze co bym zrobiła to pognała do Zabna z koniowozem!!!!Wszystkie Wasze konie sa dla mnie przepiękne,co jeden to piękniejszy,a Johnnie Walker to....oh!Wielki respekt ode mnie za typ Waszych koni,jeszcze raz muszę to napisać PRZEPIĘKNE KONIE! 👍A co do alkoholi,to mó mąż bardzo sobie ceni niejakiego Jamesona 🥂
kącik skoków
autor: Samba Bati dnia 10 czerwca 2011 o 15:56
Córka koleżanki pisała niedawno jakąś pracę na temat koni,wybaczcie ale nie pamiętam niestety dokładnie o co chodziło,zresztą nie to jest istotne,natrafiła na statystyki w których podano ilości koni idących na rzeż "ze"sportu.Zgadnijcie skąd ich idzie najwięcej?........z niemieckiego ujeżdżenia,wykończone psychicznie.Bez względu na wszystko,to daje do myślenia. 🙁
Pijawki, hirudoterapia w leczeniu koni
autor: Samba Bati dnia 02 czerwca 2011 o 15:33
W mojej stajni na wiosnę na bardzo ciężką flegmonę zapadła bodajże dwudziestoletnia klacz.Stan naprawdę bardzo ciężki,myśleliśmy  ze tym razem będzie to już ostatni raz,te flegmony często u niej się powtarzały.Weterynarz nieśmiało zaproponował pijawki,właścicielka zgodziła się,i klacz radośnie nadal biega po łąkach!!!Pomogło i to zadziwiająco szybko 💃
KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY
autor: Samba Bati dnia 24 maja 2011 o 16:51
Rudzia!!!Naprawdę wielkie WOW!!!Bardzo, ale to bardzo miły dla oka widok,i jeżdziec i koń.Gratulacje,i pokazuj się częściej,takich widoków nigdy dość! :kwiatek:
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: Samba Bati dnia 23 maja 2011 o 15:48
Julie!Jak dostać się do tego raju???? 💘