MATRIX69

MATRIX69

Konto zarejstrowane: 07 marca 2009
Ostatnio online: 04 października 2022 o 08:32
MATRIX69

Najnowsze posty użytkownika:

Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: MATRIX69 dnia 29 września 2022 o 08:24
Moon, pewnie domu szybko nie sprzeda bo cena nie jest okazyjna a sąsiedztwo to jednak ważny czynnik dla kupującego. Tyle dobrze, że potencjalny nabywca ma świadomość na co się pisze. Jakiś czas temu znalazłam fajny dom, ale w ostatniej chwili okazało się, że właścicielka chce służebność przejazdu do swojej drugiej działki, niby gmina już robi tam drogę, której nie robi bo nie chce od jednego Pana odkupić jego działki na tą drogę, 😉 W ogłoszeniu oczywiście ani słowa o tym, dopiero mocno pociągnięta za język agentka coś powiedziała, resztę dowiedziałam się w gminie. Ile czasu i nerwów bym zaoszczędziła gdyby takie informacje, nawet napisane emocjonalnie były zawarte w ogłoszeniu.

Natomiast somsiad z linku, cóż... jak nie chciał mieć nikogo za płotem to mógł sam tą działkę kupić.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: MATRIX69 dnia 29 września 2022 o 07:52
xxagaxx, autorka powinna raczej pójść do prawnika...
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: MATRIX69 dnia 29 września 2022 o 07:06
Nie końskie, ale nieruchomościowe ogłoszenie, przeczytajcie sami, trafiłam na nie bo sama szukam domu w tej okolicy. Powiem krótko czasami ludzie to ch*je...
https://www.olx.pl/d/oferta/dom-w-stanie-surowym-otwartym-144mkw-sprzedaz-z-bolem-serca-CID3-IDR7xqE.html
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MATRIX69 dnia 27 września 2022 o 14:48
Heh, a ja miała kiedyś okazję pojeździć po krymskim stepie konno z ośrodka, w którym byłam były organizowane wycieczki samochodowe do stajni i dwu godzinny teren. Kosztowało to nie mało bo wtedy po przeliczeniu z hrywien na złotówki to jakieś 600zł. Ucieszyłam się jak głupia, że jest opcja pośmigać jak Tuhaj-Bej po stepie, że drogo to trudno, nie wydam na fajki i alkohol 😉 ale jak zobaczyłam zdjęcia tych koni....to podziękowałam. Chude, zaniedbane w starym zapyziałym i niedopasowanym sprzęcie. Szkoda bo to była jedyna okazja, 1,5 roku póżniej ruscy najechali i anektowali krym, nie wiadomo kiedy tam jeszcze europejczyk będzie mógł normalnie pojechać, może za mojego życia. Wtedy na pewno poszukam lepszej stajni żeby pojeździć w zgodzie z własnym sumieniem.
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: MATRIX69 dnia 25 września 2022 o 12:42
kotbury, dzięki za odpowiedź, rysunek faktycznie słaby, wrzucam real foto jak to wędzidło wygląda. Kupiłam je w pakiecie sprzętu od handlarza było przy ogłowiu, używałam kilka razy tylko do lonżowania ale moim byłym koniom bardziej odpowiadało zwykłe podwójnie łamane ze "złotym" zwykłym łącznikiem. Poleżało w pace prawie dekadę i teraz się zastanawiam czy będzie mi jeszcze do czegoś potrzebne czy puścić w świat. Jesli puścić w świat to z jakim opisem działania.
foto 1 wędzidło z przodu
foto 2 wędzidło z góry, sorry za dziwne przedmioty ale ciężko je utrzymać w takiej pozycji jedną ręką 😉
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: MATRIX69 dnia 25 września 2022 o 11:03
Korzystając z okazji, że w wątku jest ruch, chciałam się zapytać co daje takie łączenie w wędzidle podwójnie łamanym. Chodzi mi dokładnie o łączenie w kształcie kółka układającego się w pysku na płasko. Dla jakich koni jest stosowane i jaki ma być jego efekt. Chodzi mi dokłanie o takie wędzidło jak w linku. Marek Gajewski, oliwka podwójnie łamana z kółkiem jako łącznikiem. Będę wdzięczna za wytłumaczenie 🙏🌷🌷🌷
https://www.marek-gajewski.pl/web/product/show/id/40
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: MATRIX69 dnia 18 września 2022 o 19:06
vill_18, dokładnie tak, nie wiem kiedy to minęło 😉
Paka :-)
autor: MATRIX69 dnia 18 września 2022 o 07:15
keirashara, mnie już życie nauczyło żeby nie trzymać w szafce/pace żadnych smaczków, ciasteczek, chlebka suchego i innego żarcia 😉 jakoś naszczęscie myszy moją poprzednią szafkę omijały chociaż rzadko w stajni bywałam (myszy za to często 😉 ) i szafka nie była szczelnie zamknięta. Z tymi otworami w podłodze to dobry pomysł, przeglądając paki olx widziałam też opcję otworów wentylacyjnych na górze paki po bokach, jak by zrobić jedne i drugie mogła by być całkiem dobra wentylacja. Dobrze, że mogę to sobie zrobić we własnym zakresie 🙂 Dzięki za info, przyda się.
Paka :-)
autor: MATRIX69 dnia 17 września 2022 o 16:52
Dziękuję za odpowiedzi 🙏💐💐💐
Budżet zaplanowany mam na 1300zł ale musi mi starczyć na zakup, transport i malowenie ewentualnie kółeczka, zamknięcie na klodkę itp. Chyba faktycznie będę szukała takiej wyższej niż szerszej.
Jeszcze takie pytanie, jak wygląda wentylacja w waszych pakach, używacie jeszcze jakichś patentów do łapania wilgoci? Najbardziej bym nie chciala żeby mi siodło zapleśniało.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: MATRIX69 dnia 17 września 2022 o 14:43
karolina_, na zimnioki 😉 zawsze będzie na nie zbyt
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: MATRIX69 dnia 17 września 2022 o 14:33
karolina_, ogierek śląski 🙂 Gratulacje przekażę hodowczyni i mojej byłej już kobyle, która odkryła się w hodowli i rodzi co roku fajne źrebaki a ma już 18 lat 🙂
Paka :-)
autor: MATRIX69 dnia 17 września 2022 o 14:17
Aleks, no własnie, tak mi się coś kojarzy, że w tym wątku lub DIY ludzie wrzucali zdjęcia i projekty takich ładnych samoróbek, chętnie poczytam jak te samoróbki mają się po latach.
Pamiętam, że sporo osób zachwalało opcję zakupu w castoramie płyt i docięcia ich na odpowiednie wielkości w markecie.
Paka :-)
autor: MATRIX69 dnia 17 września 2022 o 14:07
Dzień dobry, przychodze do wątku po poradę, chyba nastał czas zakupu paki jeździeckiej, poprzednia moja szafka końska sprzedała się razem z poprzednimi końmi. Tym razem chciałam taką z opcją trzymania jednego siodła i na kółeczkach. Tylko się zastanawiam jaką? Budżet mam ograniczony więc i wybór mniejszy, opcje mam takie: kupić blaszaną używaną, kupić płytową używaną lub nową, od biedy przerobić jakąś szafę na pakę, ale to już na prawdę od biedy. No i tak się zstanawiam, blacha czy płyty, jeśli płyty to jakie osb czy coś innego. Paka będzie raczej do użytku stacjonarnego ale ma być łatwa do załadunku w razie przeprowadzki. Na razie będzie stała w zimnej ale suchej kanciapie natomiast moze kiedyś się to zmienić i warunki przechowywania paki będą gorsze ( nie na dworze ale w jakimś bardziej wilgotnym pomieszczeniu lub pod wiatą). Jesli kupię używaną pakę to będę ją sama malowała, mam taką możliwość. Jeszcze jedno mam pytanie, jaka paka lepiej się sprawdza w pensjonatach taka, która jest szersza a niższa czy jednak typowa szafa węższa ale wysoka? Ja jestem średniego wzrostu więc do wysokiej normalnie sięgnę. Ewentuanie jeszcze czy może ktoś robił sam pakę i chciałby się podzielić spostrzeżeniami, będę wdzięczna.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: MATRIX69 dnia 17 września 2022 o 13:51
Tydzień temu pytałam się o wycenę odsadka....a już się młody sprzedał. Wisiał w ogłoszeniach kilka dni, finalnie kupił go miejscowy hodowca - własciciel ogiera po którym jest młody. Cena może nie jakaś szalona ale kilka tysięcy powyżej średniej z olx (ten sam wiek, płać i rasa). Młody pojechał do męskiego stada młodzikow, nadal będzie na dużych górskich łąkach wolnowybiegowo 🙂 mam nadzieję, że zobaczę go kiedyś w sporcie. W życiu koniarza są dwa szczęśliwe dni: jak się konia dobrze kupi i jak się konia dobrze sprzeda 😉 Ja się w tym roku z watku wypisuje, ale wracam na wiosnę z odliczaniem 🙂
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: MATRIX69 dnia 16 września 2022 o 06:53
Ło matko też bym mogła napisać jakie ludzie dziczenie dostają na widok Lki a już ciężarówki Lki to masakra 😉 wyprzedzanie na totalną pałę, niewpuszczanie do tego stopnia, że aż muszę się zatrzymać i zablokować ruch jednym pasem żeby zmienić pas na lewy i zjechać do lewoskrętu, siadanie na nosie i ogólnie wyścigi żeby tylko zdążyć przed Lką, zjeżdżanie osobówką maksymalnie do lewej, na ciaśniejszych zakrętach czy węższych drogach, ja grubasem nie mam już pola manewru ze swojej prawej i muszę na maksa zwolnić, czyli spowolnić ruch dla wszystkich, którzy za mną jadą... Jeżdżę jak pipa, no jeżdżę, uczę się dopiero jeździć 15 tonowym zestawem, kiedyś i gdzieś muszę się nauczyć, ale żeby Lkę poganiać i trąbić... Żeby nie było tak różowo kierowcy zawodowi też maja swoje za uszami, zwłaszcza piątek wieczorem jak im się czas jazdy kończy i nie chcą kiblować przymusowych 45 godzin gdzieś w polu, wtedy puszczam, daję się wyprzedzić, to że komuś się spieszy nie znaczy, że ja też muszę prędkość przekraczać ale nie blokuję komuś jazdy, niech jedzie.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: MATRIX69 dnia 13 września 2022 o 14:12
Ja się zatrzymałam na zawodach gdzie nagrodą były czaprak, kantar i flots 😉 zupełnie nie inwestycyjne tylko "for fun".
Perlica, chętnie poczytam jak podlinkujesz.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: MATRIX69 dnia 13 września 2022 o 10:26
shewolf, J też nie jestem jakoś specjalnie obcykana w sporcie, mogę tylko się domyslać 😉 Najwyższe pienięże nagrody za zdobycie I miejsca są chyba w wyścigach, przykładowa rozpiska z 9 dnia wyścigowego na Partynichach https://www.torpartynice.pl/wp-content/uploads/2022/09/09_2022.pdf wygrane za pierwsze miejsca od 5 000 zł w górę, najwięcej 8 500zł. Coż pewnie przy kosztach utrzymania i zakupu takiego konia to drobne na waciki ale można jeszcze obstawiać w totalizatorze 😉 Z tych osób zajmujących się sportem na wyższym poziomie, które miałam okazję obserwować, zarabiających na tym, to zdecydowanie najlepsza finansowo była dobra sprzedaż konia dalej lub pośrednictwo w sprzedaży, branie koni innych osób w trening lub do korekty, prowadzenie pensjonatu, okazjonalny transport koni innym osobom ale to już oprócz zarobku na koniu też zarobek na swoich umiejętnościach i posiadanych przez siebie nieruchomościach i ruchomościach takich jak koniowóz.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: MATRIX69 dnia 11 września 2022 o 07:53
Dzień dobry, mam pytanie z trochę innej beczki, idzie jesień pewnie już niektórzy odsadzili swój przychówek lub niedługo będą odsadzać. Powiedzcie mi proszę jak wyceniacie swoje odsadki jeśli przeznaczone są one na sprzedaż? Koleżance, która kupiła ode mnie moje poprzednie kobyłki urodził się w tym roku ogierek, z racji płci będzie przeznaczony na sprzedaż bo niestety nie ma dla niego męskiego towarzystwa są tylko trzy kobyły (babcia, mama, starsza siostra z zeszłego roku). Konik ładny, z matki w księdze głównej, znanym ojcu ze sportowymi osiągnięciami, rasy śląskiej, wychowany na dużych górskich łąkach w rodzinnym stadku. Ja już mam pewien pomysł jak by to policzyć, ale ciekawa jestem jak wyceniają swój przychówek inni.
p.s odrazu nadmienię żeby nie było, nie mam korzyści finansowych ze sprzedaży źrebaka jedyne na czym mi zależy to żeby trafił do dobrego domu.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MATRIX69 dnia 09 września 2022 o 12:12
Kompletnie niepotrzebna akcja i przykra bo rujnuje wizerunek.
Ja już nie wnikam jak i dlaczego doszło do tej sytuacji, każdy może sam ocenic ale właśnie wizerunek środowiska jest w społeczeństwie coraz słabszy. Teraz będzie filmik hulał po necie z komentarzami jak to człowiek wykorzystuje biedne zwierze, kilka dni temu koń gine w wypadku na skakanej gonitwie, też już czytałam komentarze niekońskich znajomych o tym jacy to ludzie pazerni i jak wykorzystują konie do wątpliwej etycznie rozrywki. Zwykły użytkownik fejsa raczej nie zada sobie trudu żeby sprawdzić czy sprawa miała jakiś ciąg dalszy i finał, czy ktoś poniósł konsekwencje, czy miał kontrole, tylko zostanie w przeświadczeniu, że jeźdźcy to barbarzyńcy robiący złe rzeczy swoim koniom. My wiemy, że to raczej nie prawda, ale różne ekooszołomy zaraz będą zbierały podpisy za delegalizacją jazdy konnej wogóle.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MATRIX69 dnia 09 września 2022 o 10:26
_Gaga, mam na myśli powszechność stosowania, nie powszechny obowiązek ubezpieczeń.
donkeyboy, dzięki za obszerny opis, ja dopiero zaczynam przyglądać się ubezpieczeniom koni na naszym rynku. Teraz bym raczej ubezpieczyła konia. Na razie jedyne ubezpieczenie jakie dla koni miałam to była moja dupokryjka jeśli to moje konie spowodowałby jakieś szkody lub kogoś zabiły. U nas w PL też nie każdy właściciel ma takie ubezpieczenie i część nawet nie wie, że może takie mieć, i że wogóle lepiej je mieć...bo nie znasz dnia ani godziny. Był to koszt rzędu 200zł rocznie za konia czyli koszt 1 średniego czapraka 😉 .
Kiedyś życie było jakieś prostsze teraz zanim człowiek podejmie jakąś decyzję to musi poczytać, 100 sprawdzić i przeanalizować, która opcja będzie najlepsza i czy prz okazji nie jest robiony przez kogoś innego w wała 😉 oczywiście piszę z lekkim przymróżeniem oka.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MATRIX69 dnia 09 września 2022 o 08:41
W górkach naszych pięknych to by się znalazło, ale weź tam dojedź z Wrocławia jedyne 100 lub 120 km w jedną stronę 😂
Co do cen jakie podałam wcześniej to były ceny w latach 2003-2004.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MATRIX69 dnia 09 września 2022 o 08:34
Jedyną radą byłoby chyba wprowadzenie powszechnych ubezpieczeń dla zwierząt, tak jak na zachodzie. Chyba nikt by wtedy nie robił zbiórek na miesięczną ratę ubezpieczenia, chociaż mogę się mylić 😉
Wkurza mnie w jeździectwie to, że przez lata wszystko tak podrożało. Tak sobie siedzę i liczę bo może koń będzie w tym roku, a może za rok, robię symulacje różnych wydatków w różnych sytacjach, liczę ile trzeba by mieć odłożone na żelaznej rezerwie, spradzam gdzie by można przyoszczędzić bez szkody dla zwierzaka...heh, gdzie te czasy kiedy za pensjonat z halą dla pierwszego konia płaciłam 350 zł a stajnię z łąką dla drugiego 300zł 😉 i to blisko dużego miasta z bardzo dobrym i wtedy tanim dojezdem. Teraz wszystkie pro końskie stajnie z terenami w moim zasięgu cenowym to min. 40km w jedną stronę.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 08 września 2022 o 09:39

Jeśli chodzi o konia z krwią na nodze, to tak, my też widzieliśmy jako obsługa toru i reakcja była.

helcia, Dziękuję ci za tą wypowiedź, przywracasz mi wiarę w ludzi.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 08 września 2022 o 07:26
Elektrownia, Kłania się czytanie ze zrozumieniem, nigdzie nie skrzywdziłam twojej trenerki, wyłapałaś błąd w nr gonitwy, został on przeze mnie sprostowany i doprecyzowany, edytować pierwszej wiadomości na tym forum się nie da. Nic nie pisałam na temat twojej trenerki. Niestety największą krzywdę swojemu środowisku robisz ty swoimi wypowiedziami, można było odpowiedzieć normalnie, że tak zdarzają się różne nie przewidziane sytuacje, ludzie mogą czegoś nie wyłapać, regulamin może czegoś nie przewidzieć, nie ma na wyścigach komisarzy z powodów ustawowych i jeśli ktoś by chciał wnioskować o ustanowienie takiej funkcji to trzeba uderzać do samej góry, nie wiem może jakiś obywatelski projekt ustawy, zbieranie podpisów itp. Natomiast twoje odpowiedzi składały się głównie z tego jak bardzo się nie znam, jaką mam małą wiedzę tylko dlatego, że w dniu wyścigowym stałam po drugiej stronie barierki niż ty, oraz jak to konie wyścigowe mają super. Zdziwię cię ale nasze społeczeństwo przez ostatnie 20 lat zrobiło jednak duży postęp jeśli chodzi o podejście do zwierząt, coś co 20 lat temu było normą jest teraz uznawanie przez ludzi za patologię i często wykluczane np. cyrki ze zwierzętami, psy na łańcuchu itp. Zwłaszcza w dużych miastach ta świadomość odnośnie zwierząt wzrosła. Wyścigi od dawna są na cenzurowanym a deweloperzy tylko czekają, aż zabudują tor we Wrocławiu. Pójdź czasami, posiedź dłużej na widowni, posłuchaj co zwykli ludzie mówią między sobą, a dowiesz się, że spora część z nich ma słabe odczucia co do tego widowiska, o internetach już nie wspomnę. Mnie jako osobę sopza wyścigów ale ze środowiska końskiego po ósmym dniu wyścigowym odrzuciło i obrzydziło na myśl o wyścigach, chociaż jeszcze parę dni temu ich broniłam. Nie mniej jednak dziękuję ci za twoje posty, otworzyłaś mi oczy na to od kogo chcę kupić konia i z jakiego środowiska on będzie.Dla mnie jako konsumenta jest to bardzo ważna wiedza. Jeszcze raz dziękuję.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 17:58
Czyli co jako widz wyścigów mam odwrócić głowę i udawać, że nie widzę?
Na zawodach są komisarze, tyle razy było to wałkowane że można zgłaszać jeśli ma się jakieś wątpliwości. Obrzydzenie bierze mnie na myśl o wyścigach, po tym ósmym dniu wyścigowym. Ale chodzić będę bo konia chciałabym kupić, teraz wiem że trzeba brać dobry aparat i wszystko nagrywać. Po co wam widownia na wyścigach? nie było by problemów.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 17:32
-Alvika-, teraz sobie posłuchałam, dobra nuta 😉 a gwizd daje po uszach, bez dwóch zdań.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 14:38
Ta historia głośno odbiła się w całym naszym około wrocławskim środowisku jeździeckim. Wielu osobom zwróciła uwagę na bezpieczeństwo innym na kruchość ludzkiego życia. Ja tej pani osobiście nie znałam, ale jej rodzina ogólnie w naszym końskim grajdołku była znana i odbierana bardzo pozytywnie. W moim prywatnym wymiarze ta smutna historia zmieniła to, że jeżdżę tylko w kasku. Przywołałam tą historię tylko dla tego, że był to jeden ze śmiertelnych wypadków na Partynicach.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 14:02
Nie wiem czy są materiały czy nie, ja ich nie posiadam tak jak napisałam na początku teraz żałuję ale nic z tym już nie zrobię. Miałam nadzieję, że podpowiesz chociaż gdzie się na tych naszych partynicach zgłosić w celu weryfikacji, sprawdzenia, uzyskania odpowiedzi nawet jeśli laik pyta. Do tej pory nie wiem jak można coś zgłosić na cito. Zdarzenie było dla mnie zaskoczeniem nigdy wcześniej czegoś takiego na prezentacji nie widziałam i mam nadzieję, że więcej nie zobzczę. Jaka by to impreza nie była i czyj by to koń nie był to bym tak samo próbowała zgłosić. Nawet narażając się handlarzom na śmiesznoć, cóż trudno nie o mnie tu chodzi.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 13:24
Elektrownia, nie mogę już edytować poprzedniego postu, mam nadzieję, że moderacja wybaczy.
Jest filmik z tego dnia, niestety nie ma zblizenia na nogę konia
11.40, 12.40, 14.26... koń jest w ochraniaczach, ma na nodze opatrunek koloru pomarańczowo czerwonego. Nie obraziłam nikogo tylko stwerdziłam fakt dopuszczenia konia z wyciekiem krwi do startu w gonitwie i nie możność zgłoszeni tego komukolwiek.... Jako widź też mam prawo a nawet obowiązek reagować na takie obrazki, nie chodzi mi tu o robienie gównoburzy czy awantury ale o zgłoszenie takiego problemu komuś kto za to odpowiada. Tyle i aż tyle. Potem zdziwko, że ludzie nie lubią i nie rozumieją wyścigów, kojarzą je z najgorszą patologią.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 12:50
Elektrownia, koń miał założone ochraniacze pod jednym z ochraniaczy był opatrunek, spod opatrunku leciała koniowi krew, koń nie kulał, natomiat wyciek był znaczny, nie tylko ja to zauważyłam. W jednym się zgodzę, pomyliłam się co do nr. gonitwy, sprawdziłam jeszcze raz to była gonitwa nr.1 tu mój błąd, nie wiem dlczego napisałam, że nr.2 reszta niestety się zgadza.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 12:13
Nawet najbardziej restrykcyjne i dopracowane regulaminy nie zapewnią bezpieczeństwa jeśli ludzie nie będą się do nich stosowali mam też na myśli brak kasku. Ale nie można przez to całego ośrodka nazywać patologią chyba, że uważamy ogólnie jeździectwo za patologię co niestety jest dość częstym trendem w sm. Smutna historia konia Reki jest kolejnym kamyczkiem do ogródka bo działa się na oczach kilkunastotysięcznej publiczności.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 11:31
Być może masz rację, bazuję na relacji kowala z partynic, który te 10 lat temu przyjeżdżał robić moje konie.Teraz popatrzyłam w stare artykuły. Co nie zmienia faktu, że w regulaminie stajni, przynajmniej tej pensjonatowo - rekreacyjnej masz jasne warunki możliwości korzystania z toru i są one bardzo ograniczone dla osób spoza wyścigów ale to już offtopic. No niestety Partynice to takie miejsce gdzie wypadków końskich i ludzkich było zawsze dużo, choćby z samej ilości przebywających tam koni i ludzi, plus to że jeździectwo jest sportem ekstremalnym o czym chyba często zapominamy.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 11:14
Nie wiem, nie znam się chciałam po prostu zgłosić komuś kto by zareagował i wogóle miał uprawnienia do zareagowania. Nie udało mi się.
In memoriam
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 10:46
Ja nie jestem fanką wyścigów, interesuję się i oglądam w tym sezonie bo chciałabym kupić folbluta do rekreacji. Byłam w tym dniu wyścigowym ale poszłam wcześniej przed tą gonitwą bo 17 000 ludzi na widowni to było dla mnie (introwertyka) dużo za dużo. Przed drugą gonitwą na padoku przy prezentacji koniowi z nr. 3 spod opatrunku na przedniej nodze znacznie leciała krew. Najpierw myślałam, że mi się zdaje i może to jakiś preparat w czerwonym kolorze, ale nie to była krew, spod opatrunku na nadpęciu krew ciekła w dół z przodu kopyta i po całej piętce. Ludzie stojący obok mnie też zaczęli głośno zwracać uwagę, że trójce leci krew z nogi. Jedyne co przyszło mi do głowy to krzyknąc do prowadzącej dziewczyny, że koń ma krew na kopycie, krzyknełam 2 razy i zero reakcji. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia lub filmiku, ale myslałam, że dziewczyna zareaguje i konia cofną z wyścigu. Nic takiego się nie stało. Na krwawiącego konia wsiadł dżokej i wystartował, po skokoczeniu kilku przeszkód zrezygnował i koń finalnie wyścigu nie ukończył, ale czy musiał wogóle go startować? Sprawdziłam później w rozpisce gonitw, koń był z Czech, dżokej z Czech więc i pewnie prowadząca też była czeszką....Powiem tak jeżeli na jakich kolwiek zawodach czy pokazach koń by krwawił tak jak ten wyścigowy zostałby odesłany do weterynarza a nie na start. W momencie jak konie zjechały z prezentacji i szły na start chciałam zgłosić komuś,że koń krwawi, niestety odbiłam się od ochroniarza, który stwierdził, że nie może wpuścić mnie na strefę wyścigową ani nie może zejść z posterunku żeby szukać kogoś typu wet czy komisarz. Zgłupiałam powiem szczerze i nie wiedziałam gdzie to zgłosić, w tym czasie wyścig wystartował. Słaba akcja, ale jak widać tego dnia były jeszcze słabsze akcje. Ale jak to chyba ktoś tu wcześniej napisał to ciśnienie czechów na gonitwy skakane...Myślę, że większość patologi wyścigowych bierze się z pogoni za kasą a nie za udoskonaleniem hodowli koni wyścigowych. Co do Partynic, nie do końca zgodzę się z Kazimierzem, ja często bywam na Partynicach z różnych okazji, ośrodek znam od 1999 roku i na przestrzeni tych ponad 20 lat miejsce pod względem dobrostanu koni zmnieniło się na +. Dla osób niezorientowanych Partynice to duży ośrodek sportowo - rekreacyjny we Wrocławiu prawie 700 000 mieście. Umiejscowiony na przedmieściach, zabudowany szczelnie do okoła osiedlami mieszkalnymi. Ma przez to swoje ograniczenia. Nie jestem fanką pana Sawki, dla mnie jest infantylny i za dużo politykuje ale dla poprawy dobrostanu mieszkających na stałę na Partynicach koni zrobił dużo, na pewno więcej niż pani Słowik. Sama pamiętam jak chciałam wziąźć partynickiego konia na uwiązie na trawę to dostałam sromotny opier...za niszczenie trawnika, który był zaniedbany, nieskoszony itp. Teraz konie mają do dyspozycji padoki, mniejsze, większe, trawiaste, piaszczyste, rekreanty, sportowce i wyścigowki i widzę, że wychodzą na te padoki. Coś co dla wielu jest normą na Partynice w takiej skali wprowadził dopiero pan Sawka. Nie przeczę, że na Partynicach jest wszysko cacy i pięknie, było wiele wypadków i wiele osób straciło tam zdrowie i życie, ale też widzę umieszczenie zasad bhp w regulaminie żeby się takie wypadki nie zdarzały więcej. Czytałam regulamin jest w nim cała procedura zrzucania belek siana z góry, jest też duże ograniczenie możliwości jazdy po torze dla osób spoza wyścigów, pamiętny wypadek jak jedna pani poszła pojeździć na tor i ogier wyścigowy zaatakował jej wałacha, w czasie walki wałach wywróciła się na asfalcie i pani zginęła na miejscu. Co do samobójstw, nie wiem jak jest teraz, ale za moich czasów na wyścigi przychodziło dużo młodzieży z dość patologicznych środowisk bo wyścigi były jedynym miejscem we Wrocławiu gdzie można było za darmo pojeździć na koniach nie płacąc za to a jedynie odrabiając swoją pracą. Zresztą kilka lat temu w okolicha Wrocławia, w porządnej stajni, jedna kobieta też popełniła samobójstwo, nie było to związane ze stajnią, jej koniem itp. Po prostu wybrała takie miejsce, nikt z bliskich się nie spodziewał, nie zdążyli pomóc, a właściciele stajnie niejako mieli pecha bo sprawa była głośna. Kończe off top o Partynicach.
Prasa u nas pisała tak: https://gazetawroclawska.pl/tragiczny-wypadek-podczas-wyscigow-konnych-na-partynicach-we-wroclawiu-kon-musial-zostac-uspiony-film/ar/c2-16825007
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: MATRIX69 dnia 07 września 2022 o 09:36
Moje kobyły z muzyki najbardziej lubiły średniowieczną na turniejach rycerskich 🤣🤣🤣
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: MATRIX69 dnia 03 września 2022 o 06:50
Słowo "przyszłościowa" jest chyba użyte mocno na wyrost w tym ogłoszeniu. Nie startowała a jest w treningu, dlaczego? o to pewnie trzeba by się trenera zapytać. Klacz ma 2,5 roku, jest z lutego. Nie wiemy kiedy była zajeżdżana, zajazdka wyścigowa też jest czym innym niż objeździć i puścić pod klientów na x godzin dziennie. Gdybym kupiła tego konia to najpierw puściłabym na łąki do stada po roztrenowaniu a na wiosnę lub wczesnym latem zaczeła wsiadanie od nowa. Nie oszukujmy się, gdyby ta klacz nie była 2,5 latką xx po torach tylko 4 letnią półkrewką na takim samym poziomie ujeżdżenie i wyszkolenia kosztowałaby co najmniej 2 x tyle niż jest w ogłoszeniu. Ja już od jakiegoś czasu czaję się na folbluta i nawet chodzę na wrocławskie partynice oglądać na żywo te konie. W mojej ocenie klacz jest ok ( jeśli względnie zdrowa) na dłuższą metę może być przyszłościowym koniem rodzinnym dla jednego jeźdźca, który będzie dbał i zawsze miał na uwadze, że klacz była za młodu na torach. Ja też nie ogarniam po co biorą tak młode konie xx na tor, ale tu odpowiedź na całym świecie jest tylko jedna - kasa. No i nie oszukujmy się kupnem tego konia raczej będzie zainteresowanie wąskie grono odbiorców.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: MATRIX69 dnia 31 sierpnia 2022 o 12:36
Ten koń wyglądałby cudnie w ładnej uprzęży zaprzęgnięty do takiej historycznej dwukółki na dużych kołach z ładnie ubranym powożącym. W takim klasycznym stylu z przełomu XIX i XX wieku 😉 Piękny koń dorożkarski.
rekreacja wrocław
autor: MATRIX69 dnia 31 sierpnia 2022 o 08:10
Też trochę nie ogarniam sytuacji, gdzieś jest zdecydowanie brak komunikacji po drodze, może warto poszukać trenera typowo ujeżdżeniowego i ćwiczyć tylko pod kątem "deptania kapusty"? Jeśli córka nie planuje zdawania odznak to skoki nie są jej do szczęścia potrzebne. Swoją drogą porozmawiałabym też z latoroślą na temat komunikowania się z ludźmi i odmawiania im robienia rzeczy, których się nie chce robić. Teraz skoki przez przeszkody a kiedyś może to być papieros, dżoint, alkohol lub seks. Nie piszę tego żeby być złośliwą, tylko dlatego, że sama chodziłam jako nastolatka na takie zajęcia ze specjalistą żeby sobie życie poukładać i między innymi żeby umieć mówić nie w różnych niekomfortowych sytuacjach.
rekreacja wrocław
autor: MATRIX69 dnia 21 sierpnia 2022 o 12:51
Zobacz w stajni Ardena, widziałam na fb, że zmieniają system prowadzenia jazd na max 3 osobowe. Może warto tam sprawdzić.
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: MATRIX69 dnia 20 sierpnia 2022 o 11:37
UOKiK na nieuczciwego przedsięborce może nałożyć karę. We Wrocku powiedziałabym ci dokładnie do kogo się zgłosić, w innych częściach Polski trzeba patrzeć w swoim powiecie, powinien być jeden rzecznik na powiat, trzeba sprwadzić np. u nas jest miejski rzecznik i powiatowy rzecznik. Warto spróbować, bo to co opisujesz brzmi trochę jak naciąganie.
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: MATRIX69 dnia 19 sierpnia 2022 o 19:23
Sankaritarina, Ja bym się na ich miejscu zgłosiła do rzecznika praw konsumentów.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MATRIX69 dnia 14 sierpnia 2022 o 19:22
Znam taki przykład z naszej kultury, laska 16 lat związała się z 30 latkiem, w wieku lat 17 wzięła ślub ( za zgodą rodziców) jako 18 latka miała już z mężem pierwsze bobo. Powód prozaiczny, nie chciała kontynuować nauki, nie była dobra w te klocki, nie miała szansy na normalną pracę, rodzice nie mieli pieniędzy na utrzymanie jej, mąż natomiast zarabiał i miał miejsce na mieszkanie razem. Wszyscy zadowoleni, laska z "bogatego" męża, mąż z młodej i ładnej żony, rodzice z wzięcia na utrzymanie ich najstarszej córki. Z zewnątrz każdy by powiedział... ale patologia, ze stary dziad wziął głupią małolatę, a rodzice udają, że nie widzą. No po prostu nie można tak oceniać czyjegoś związku. Jeśli nie jest on nielegalny, wiadomo wtedy oceniałaby to prokuratura.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MATRIX69 dnia 14 sierpnia 2022 o 18:04
Ale ja nie piszę, że wszystko jest ok, jest na świecie wiele praktyk, z którymi się nie zgadzam i które dla mnie europejki środkowo-wschodniej są głupie, barbarzyńskie itp. ale są. Z jakiegoś powodu są stosowane i czasem mają drugie dno. Chcecie wiedzieć skąd taki związek zapytajcie rodziców dziewczyny bo jesli to tak oficjalnie i publicznie jak jest to na forum opisywane, to rodzice o tym raczej wiedzą. Gdyby chodziło o moją córkę to wolałabym, żeby do 18 poczekała a póki co skupiła się na nauce w liceum 😉 natomiast sama pamiętam jak słuchałam się mamy w kwestiach miłosno związkowych w wieku lat 16 chociaż chłopaka miałam tylko 5 lat starszego.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MATRIX69 dnia 14 sierpnia 2022 o 17:48
W sumie to oczym piszecie jest normalne w kulturze muzułmańskiej i romskiej 😉 i nie chodzi tu o dobro dziewczyny tylko o interesy załatwiane przez rodziny przy okazji małżeństwa.
Stajnie na Śląsku
autor: MATRIX69 dnia 13 sierpnia 2022 o 18:22
Zobacz w Ryczówku "Stajnia u Zbyszka" mają stronę na fb.
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: MATRIX69 dnia 09 sierpnia 2022 o 07:39
O matko, piękne kolory, najchętniej kupiłabym wszystkie... i miała czapraków na zapas do końca życia znając wytrzymałość szmatek tej firmy 😉
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: MATRIX69 dnia 03 sierpnia 2022 o 15:06
trzeszczki, Dla mnie są ok ale nie mam porównania z lepszymi, jak pełny lej syntetyczny. Leginsy za 8 dych do rekreacyjnej jazdy dla kogoś kto wsiada rzadziej niż częściej i jedzie w teren.Nie spodziewam się super trwałości, pierwsze wrażenie na plus.
A żeby nie robić off topic to powiem, że w tym sklepie robą co jakiś czas przeceny tych swoich produktów i można się zaopatrzyć jeździeckie ciuchy w znośnych cenach.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: MATRIX69 dnia 03 sierpnia 2022 o 12:28
IskraADHD, one są rozciągliwe a wymiary podane są bez rozciągania. Ja noszę 44 takie też zamówiłam i są idealne.

edit. dopisek. Też miałam zagwozdkę jaki rozmiar wybrać, ale zmierzyłam sobie na płasko bez rozciągania moje gajtki do biegania, identyko jak te jeździeckie leginsy tylko bez leja i silikonu, porównałam z tymi wymiarami podanymi na stronie sklepu. Po tym wywnioskowałam, że one rozciągają się ( tak jak moje gajtki) i lepiej brać 44 niż 46. Dobrze zrobiłam bo 44 są idealne, 46 były by sporo za luźne..., Odrazu dodam,że nie wiem jak u nich ze zwrotami, zamawiałam raz i nie było potrzeby zwrotu...na szczęście 😉
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: MATRIX69 dnia 03 sierpnia 2022 o 08:11
pszczolka90, raz od nich zamawiałam, szybko nie było coś koło 2 tyg, ale dotarło i ogólnie jestem zadowolona z tych bryczesów, na żywo mają ładny ceglany kolor. Za tę cenę warto natomiast nie kupiłabym ich po cenie sprzed obniżki.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: MATRIX69 dnia 02 sierpnia 2022 o 20:52
Jak ktoś szuka całkiem fajnych legginsów jeździeckich z silikonowym pełnym lejem to są mocno przecenione na Cellbes, mam takie i jestem z nich zadowolona, cena 80 zł jest spoko.
https://www.cellbes.pl/kobiety/odziez-na-dol/spodnie-422/dopasowane-bryczesy-zpelnym-lejem-3