arivle

Rudy to nie kolor, to styl życia!

Konto zarejstrowane: 11 sierpnia 2009
Smoka zabić trudno, acz starać się trzeba.

Bloguję włosowo-urodowo

Najnowsze posty użytkownika:

Końska Rewia Mody cz. X (2016)
autor: arivle dnia 13 czerwca 2016 o 08:45
keirashara, myślę, że powinni bez większego problemu. Najwyżej ci zwrócą uwagę. IMO przepis o kontrastowych nauszniki nie jest bez sensu, bo faktycznie może mieć to wpływ na to czy sędzia np. Zauważy czy nie skrzywienie.
Końska Rewia Mody cz. X (2016)
autor: arivle dnia 13 czerwca 2016 o 08:08
keirashara, nie będą wędrować, ale jak widzę jest to komplet ujeżdżeniowy, więc startujesz w ujeżdżeniu, a w białych nausznikach nie bardzo wolno...
Fragment przepisu o nausznikach:
"...Nauszniki muszą być dyskretne w kolorze i formie."

Oczywiście nie jest tu wprost napisane, że nie mogą być białe, ale jest to interpretowane tak, że muszą być nie rzucające się w oczy (bo teoretycznie może to zaburzać percepcje), czyli najlepiej w kolorze konia lub przy ciemnych koniach czarne/granatowe.
TRANSPORT- szukam, oferuje
autor: arivle dnia 06 czerwca 2016 o 22:32
wiedźma, to najprawdopodobniej się zabieram tym transportem, w obie strony, tylko na odwrót 🙂
TRANSPORT- szukam, oferuje
autor: arivle dnia 06 czerwca 2016 o 07:25
wiedźma, quantanamera, Klami, Burza, dziękuję, będę się kontaktować 🙂
aleqsandra, ja być może w drodze powrotnej, Niemcy - Warszawa. Ale, to zależy kiedy i będę potrzebować dwa lub trzy stanowiska.
Powietrze pachnie jak malinowa mamba, czyli JEST FAJNIE
autor: arivle dnia 05 czerwca 2016 o 10:55
flygirl, super, trochę zazdroszczę, bo jako kraj zdecydowanie wolę Holandię niż Niemcy. Ale mam zamiar wybrać się w jakiś weekend do Eindhoven odwiedzić znajomego. Może uda się nawet spakować konia w bukmanke i zawieźć do Holandii na jakieś dwa tygodnie.
Powietrze pachnie jak malinowa mamba, czyli JEST FAJNIE
autor: arivle dnia 05 czerwca 2016 o 10:23
flygirl, dokładnie 🙂 Ale super! A ty dokąd jedziesz?
Powietrze pachnie jak malinowa mamba, czyli JEST FAJNIE
autor: arivle dnia 05 czerwca 2016 o 08:46
Jest super!
Oficjalnie mogę się pochwalić że... Za około trzy tygodnie pakuje swojego konia i wyjeżdżam do Niemiec trenować i pracować 😀
Od dwóch dni, odkąd wszystko zostało ustalone, suszę zęby non stop. Ludzie się dziwnie patrzą na mnie na ulicy 😉
TRANSPORT- szukam, oferuje
autor: arivle dnia 04 czerwca 2016 o 09:54
Czy wiecie może, czy są miejsca w których można wypożyczyć koniowóz na dwa konie? Może jakaś firma transportowa świadczy tego typu usługi?

Ewentualnie szukam transportu łączonego Warszawa - Dusseldorf.
I jeszcze jakie firmy transportowe w Polsce zajmują się transportem międzynarodowym? Na pewno J. Ptaszyński, ale pewnie jest tego więcej 🙂
Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...
autor: arivle dnia 04 czerwca 2016 o 09:06
Czy mamy kogoś w okolicach Dusseldorfu? Mam kilka pytań, zupełnie nie znam niemieckiego i przyda mi się mała pomoc 🙂 szczególnie od kogoś znającego okolicę
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 23 maja 2016 o 21:23
sucharek54, aż zadzwonię do znanych mi sędziów, natomiast jestem praktycznie pewna ze nie jest dozwolony element: ciąg - zmiana - ciąg - zmiana. Przynajmniej dwa lata temu na MP został o to złożony i pozytywnie rozpatrzony protest. A przepisy w tej sprawie nie zmieniły się od tego czasu.
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 23 maja 2016 o 17:03
W Mistrzostwach Polski są dwa wylamania ,nawet po tej dyskusji zadzwoniłam do koleżanki sedziny z tym pytaniem. Potwierdziła. Teoretycznie na mistrzostwach regionu też, ale tu istniejepewna dowolność i organizator może zastrzec w regulaminie, że wylamania zależne od wysokości konkursu.
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 23 maja 2016 o 13:23
Weiderowa, załącznik II i III do przepisów dyscypliny ujeżdżenia. Zasadniczo ten zapis nie zmienił się od 2014 roku.

Co więcej przepisy mówią, że zawodnicy do 21 roku życia muszą na przeglądzie weterynaryjnym być w kasku (też zapis z mają br.). Wydaje mi się, że na AMPach było parę osób młodszych niż 21 lat, ale ja chyba jako jedyna byłam w kasku na przeglądzie. Nikomu nie została zwrócona uwaga.

Zastanawiam się po co przepisy, skoro nikt ich nie przestrzega 🙁
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 23 maja 2016 o 13:14
Weiderowa, a ja uważam, że podłoże było słabe.nie rownane miedzy przejazdami, z czasem zrobiło się bardzo nierówno... Ale tu się za bardzo czepiać nie będę, bo zdarzało się startować na gorszym podłożu.
I Ania, mogłaś mówić, że chcesz jechać. Pojechalybysmy razem 😁

Zawody nie miały nic wspólnego niestety z przepisami PZJ. Zarówno skoki jak i ujeżdżenie. Fakt, że nowe przepisy weszły 2 mają, no ale jednak. Np.  w skokach eliminacja jest już po drugim wylamaniu...

A co do programów dowolnych, były też źle wysedziowane. Cytat z przepisów:
"Programy dowolne dla juniorów (C5). Za celowe wykonanie w konkursie niżej wymienionych ruchów, zawodnik otrzymuje ocenę 0 za cały ruch, a oceny za choreografię i stopień trudności nie mogą być wyższe niż 5. 
1. Więcej niż pół piruetu w stępie (tzn. więcej niż 180°). Końcowa ocena za piruet (bez względu na jakiekolwiek inne poprawnie wykonane piruety) to 0. 
2. Sekwencje lotnych zmian nogi (co cztery tempa lub mniej). Końcowa ocena za zmiany – 0 (pomimo pokazanych innych poprawnych pojedynczych lotnych zmian). 
3. Jedna odwrotna zmiana kierunku w galopie jest dozwolona (zygzak). Jeżeli jest pokazana więcej niż jedna zmiana kierunku ze zmianą nogi, to końcową oceną za oba ciągi w galopie, lewy i prawy jest 0 (niezależnie od pozostałych dobrze wykonanych pojedynczych ciągów). Np. Dozwolona jest odwrotna zmiana kierunku w kłusie (zygzak),         a ostrość ich kątów pozostawiona jest decyzji jeźdźca. 
4. Jeśli stęp nie jest pokazany na jednym śladzie (tylko na prostych lub na łukach), a jest pokazany wyraźnie jak chód boczny,  jest to traktowane jako ruch niewykonany – 0.  5. Trawers i renwers są dozwolone jako część choreografii.  Jednakże, jeśli jakiekolwiek ruchy, które nie są wymagane w programach dla juniorów, zostaną celowo wykonane, to zawodnik będzie wyeliminowany. Są nimi np. piruety w galopie, piaff, pasaż. "

Trzy czwarte zawodników miała zygzak w galopie z dwoma zmianami i nie obnizylo to not, a te elementy pojawiły się w pierwszej trójce, więc wyniki powinny wyglądać zupełnie inaczej... Zdarzyły się też w jednym programie zmiany co 4.
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 23 maja 2016 o 11:14
A ja bardzo żałuję, że pojechałam na te zawody. Jakbym wzięła swój transport to wrocilabym już w piątek wieczorem... Co prawda mojej podopiecznej poszło na prawdę dobrze w skokach amatorów, ale rozgrywane ujeżdżenie profil to była jakaś pomyłka. Przejazd który normalnie byłby wysedziowany pewnie na 63 / 64% został wysedziowany na sporo poniżej 60... Sobotni z kolei dużo gorszy dostał lepszy procent... Już pomijając to, że nie było odsłuchu kurow i moja muzyka była słabo slyszalna. Tj. Odsłuch był, ale nie kur nie został puszczony.
Już pomijając fakt, że mój koń zakolkowal w czwartek wieczorem i organizatorzy nie mogli zlokalizować weterynarza zawodów i w ogóle olali sprawę oraz moja prośbę o pomoc w kontakcie z lekarzem.

Jest mi przykro, bo organizacja i sedziowanie nie pozwolimy mi się dobrze bawić, w związku z tym już więcej nie pojadę na AMPy.
Oficerki
autor: arivle dnia 10 maja 2016 o 11:56
Klami, już chyba pisałam o tym w wątku, cały team jeździ w De Niro, mamy skokowe i ujeżdżeniowy. Ja osobiście mam Giotto - ujeżdżeniowe, test akurat startowym butami więc nie wiem jak z trwałością. Ale wygodne praktycznie od pierwszej każdy. Rozjezdzalam je raptem dwa tygodnie, żadnego bólu i ran nie doswiadczylam 😉 inne buty które mają dziewczyny o ile stoją w prawidłach trzymają się super. Trzymane bez prawidel szybko kapcieja. Najstarsze buty, które mamy są dwu letnie i wyglądają na prawdę bardzo dobrze.
Kącik Ujeżdżenia
autor: arivle dnia 20 kwietnia 2016 o 19:55
keirashara, przepisy mówią,że musisz mieć i koszule konkursowa i plastron. W praktyce przymykają oko na koszulkę.
Kącik Ujeżdżenia
autor: arivle dnia 20 kwietnia 2016 o 07:50
Jasnowata, rozumiem. Jest kilka hoteli na trasie nr. 79 z Piaseczna do Góry Kalwarii, to będzie właśnie około 15km, ceny około 150zł za pokój dwuosobowy.
Kącik Ujeżdżenia
autor: arivle dnia 20 kwietnia 2016 o 07:36
Jasnowata, rozumiem, że nocowanie na miejscu cie nie urządza? Co to znaczy w pobliżu? 🙂
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: arivle dnia 18 kwietnia 2016 o 10:07
Megane, niestety. Zapaliła się drewniana stodoła w której stały kucyki dzieci, oraz konie właścicieli stajni. Zginęło 5 koni,tylko jednego udało się uratować. Na chwilę obecną potrzebne jest chyba tylko wsparcie psychiczne,ale nie wiem co można zrobić w obliczu tak wielkiej tragedii 🙁 nie mieści mi się w głowie,dlaczego takie straszne rzeczy przydarzają się tak dobrym ludziom. Dlaczego cierpią dzieci? I konie? Jeden z kucykow był mi bardzo bliski, czasem się nim opiekowałam. To co się wydarzyło jest straszne, po prostu brak mi słów.
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: arivle dnia 16 kwietnia 2016 o 19:06
Przejrzałam wątek, ale niewiele mi to rozjaśniło sytuację.
Muszę odchudzić Pana Kulę:

... i nie zbankrutować w między czasie.

Z żywieniem Ptysia jest problem (ma skłonność do ochwatu), w związku z tym w diecie nie może pojawić się ani zbyt wiele białka ani skrobi, z drugiej strony treningowo jest raczej flegmatyczny i muszę dostarczać mu dosyć dużo energii, żeby był wstanie unieść obecny trening i żebym miała wystarczająco dużo mocy.
Koń w tygodniu ma 5 dni solidnej ujeżdżeniowej roboty i na prawdę wiem co mówię i czym jest prawdziwie solidna ujeżdżeniowa robota. Jeden dzień lonży.
Jest padokowany codziennie przez 5 - 6 godzin na piasku.

Dosyć długo trzymał idealną masę na poniższym jadłospisie:
ok. 2,5kg owsa
ok. 1/3 miarki (pavoskiej) wysłodków buraczanych
ok. 1/2 miarki otrąb pszennych
ok. 2,5 kg musli Soymax Trener 1
po jednej miarce do posiłku sieczki owsianej (długo Mollichaff Extra, obecnie sieczka Relax od Podkowy)
+ suplementacja ustalona przez weta; drożdże + suplementy na stawy

Z przyczyn niezależnych (dostępność) przestawiłam go na Marstall Haferfrei, na którym zaczął tyć, na tyle powoli, że tego nie zauważyłam  😡

Obecnie wcina St.Hippolyt La Rosslet pellet.

Co mogę / planuję zrobić:
dołożyć 1 lub 2 godziny karuzeli w ciągu dnia, może iść na karuzelę rano przed padokiem, ale wtedy skraca się czas padokowania i/lub popołudniu
odstawić wysłodki + otręby
wrócić do karmienia paszami soymax
zastanawiam się nad podawaniem siana w siatce zamiast na ziemię

Żeby nie było wątpliwości, zanim wprowadzę zmiany do jadłospisu, na pewno skonsultuje je z weterynarzem.

Zastanawiam czy jest coś jeszcze co mogę zrobić?
Końska Rewia Mody cz. X (2016)
autor: arivle dnia 16 kwietnia 2016 o 17:11
Nikas, też bym chciała wiedzieć 😉
Ogłowia
autor: arivle dnia 16 kwietnia 2016 o 17:10
Olson, 600zł rurka u Pana Marka, bez wodzy? Czy zwykłe? Podrożało sporo 🙁 Jak zamawiałam swoje ogłowie, to rurka kosztowała 550zł z kompletem wodzy... A apropos Equi-Platon - właśnie dlatego pytam, czy robią ogłowia na indywidualne zamówienie, bo żadna wężowa skóra mnie nie interesuje.
Ogłowia
autor: arivle dnia 16 kwietnia 2016 o 16:13
Dziewczyny, ile obecnie kosztuje ogólnie munsztukowe u Pana Marka? Zwykłe paski / rurka, bez wodzy?

Oraz jak wypadają w porównaniu do panomarkowych ogłowi tranzelki Equi-Platon? I czy ta firma wykonuje też ogłowi na indywidualne zamówienie?

I czy może ktoś widział gotowy munsztuk z regulacją na potylicy z lakierowany naczółkiem i nacharpnikiem? Coś w stylu Kingstona BR?
siodło ujeżdżeniowe
autor: arivle dnia 14 kwietnia 2016 o 11:34
amnestria, wydaje mi się że tak, bo ja też miałam taki budżet i sommera brałam pod uwagę. Bardzo fajne siodła. A kontakt z linku który wrzucilas aktualny 🙂
siodło ujeżdżeniowe
autor: arivle dnia 14 kwietnia 2016 o 11:15
amnestria, spróbuj też sobie sommera, ja nic nie płaciłem z testy. Niektóre firmy biorą opłatę, ale zazwyczaj jest to kwota rzędu 100zł.
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 13 kwietnia 2016 o 18:15
Olson, no właśnie. I dlatego chciałabym uzyskać jakąś odpowiedź. Jak to było w poprzednich latach? Mój koń mimo, że zrobiony do CC startuje tylko na wedzidle i nie wiem czy przed ampami mam go trenować na munsztuku czy mogę spokojnie rzeźbić na tranzelce. Bo teoretycznie są to Mistrzostwa, jednak przepisy PZJ ich zbytnio nie dotyczą...
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 12 kwietnia 2016 o 21:13
A ja mam takie pytanie:
AMP są rozgrywane na zasadach konkursów mistrzowskich, prawda? Chodzi mi o przepisy i czysto formalna stronę tego wydarzenia.
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 10 kwietnia 2016 o 14:43
Gdzie znajdę wyniki z TKKF Podkowa?
Oficerki
autor: arivle dnia 24 marca 2016 o 10:31
Olson, anai, to nie lakier tylko skóra polerowana 🙂

sumire, xymena, cieszę się, że się podobają 😍

Olson, co do kapciowatości, mamy w stajni kilka de niro, zarówno skokowe jak i ujeżdżeniowe i nie jestem pewna czy rozumiem o czym mówisz. Generalnie są dosyć miękkie i elastyczne w tej części na stopie i w okół kostki - bo cholewka jest sztywna. I faktycznie nie trzymane w prawidłach tylko luzem wyglądają nieciekawie, ale trzymane w prawidłach są super. I nawet te, które za mocno siądą trzymane bez prawideł na nodze wyglądają bardzo dobrze. Ale coś za coś, dzięki tej elastycznej skórze w tych miejscach są bardzo wygodne praktycznie od początku.
Oficerki
autor: arivle dnia 23 marca 2016 o 15:10
Hermes, dawaj znać jak to się wszystko skończyło!

A do mnie dotarły długo wyczekiwane De Niro Giotto w kolorze Brushed Black. Są piękne! W związku z tym na dniach mam zamiar zamówić kolejną parę  😜

No to się chwalę  😍Ochraniacze
autor: arivle dnia 12 marca 2016 o 18:35
Karutek, z moich doświadczeń najlepiej wypadają blingujace Anky.

o takie:
http://konik.com.pl/ochraniacze-climatrole-na-4-nogi-czarne-anky
Ochraniacze
autor: arivle dnia 12 marca 2016 o 08:39
Karutek, nie polecam, są bardzo słabe, pękają w środki. Br tego rodzaju są już bardziej trwałe...
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 11 marca 2016 o 06:54
keirashara, ale nie wiesz w jakiej sytuacjji jest Dementek,, bo może czynnie startuje ale w klasie P czy N, i ma ważna licencję i III klasę, co więcej II klasę można zrobić Nkami, a z taką już amatorów nie pojedziesz...
AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach
autor: arivle dnia 10 marca 2016 o 21:38
Olson, tylko amatorów już nie pojedziesz mając licencję...
Końska Rewia Mody cz. X (2016)
autor: arivle dnia 10 marca 2016 o 10:46
Jakie piękne są te rzeczy! Nie mogę się doczekać strony internetowej i cen 😉
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: arivle dnia 09 marca 2016 o 12:44
Nikas, ale z tego co wiem chyba obecnie w Korytach jest wolny boks
Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.
autor: arivle dnia 08 marca 2016 o 21:28
A ja się chciałam pochwalić moim podopiecznym. Obecnie 15 lat, większość swojego życia pracował niepoprawnie całym ciałem. Wiele roboty zrobiła właścicielka, więc może powinnam uderzyć do kąciku puchaczy, ale... Jakby nie patrzeć jest to wpływ treningu na wygląd 🙂
Szyji jeszcze mało, ale najbardziej dumna jestem z obecnego stanu pleców  😅
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: arivle dnia 06 marca 2016 o 20:51
Thilnen, stoję obecnie w korytach, polecam. Jeśli masz jakieś pytania, to śmiało. Nie jestem pewna tylko czy są obecnie wolne boksy, na pewno jeden niedługo się zwalnia, cze może być kolejka. Mam też konie w Iskierce (to też bardzo niedaleko Koryt), również bardzo polecam.
Końska Rewia Mody cz. X (2016)
autor: arivle dnia 04 marca 2016 o 11:21
A ja mam bardzo poglądowe zdjęcie Caballa Mosiądz na Laudzie, mnie się bardzo podoba 🙂
Końska Rewia Mody cz. X (2016)
autor: arivle dnia 27 lutego 2016 o 14:20
A ja przedstawiam po raz pierwszy na forum mojego podopiecznego, mam nadzieję, że właścicielka się nie obrazi 🙂

Dark Red, oraz niebieski z Next (niestety nie wiem jak się nazywa ten kolor, ktoś podpowie? 🙂 )

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielkość zdjęcia
siodło ujeżdżeniowe
autor: arivle dnia 19 lutego 2016 o 16:52
dominoxs, nie pocieszę cię... ale jeśli tył jest ruchomy to niestety siodło nie jest dopasowane.

ekuss, ja mam Olimpie, miałam Maestoso. Oba siodła bardzo fajne ale zamieniłam Maestoso na Olimpię więc... 🙂 Co prawda Maestoso średnio podobało się mojemu koniowi (zdecydowanie lepsze chody i więcej rozluźnienia pokazuje w Equipe), ale i ja wolę Olimpię. Stubbeny z biomexem to na prawdę fajne siodła, szczerze polecam i nawet swego czasu chciałam kupić drugie na drugiego konia. Jednak jeśli porównywać Equipe do Stubenna, to to pierwsze jest Mercedesem a to drugie porządnym ale jednak Fordem 😉
szkolenia, kursy
autor: arivle dnia 17 lutego 2016 o 19:21
Klami, dziękuję :kwiatek:
szkolenia, kursy
autor: arivle dnia 17 lutego 2016 o 17:59
zonglerka7, nie jest, kurs odwołany z powodu malejnilosci zgłoszeń...
szkolenia, kursy
autor: arivle dnia 17 lutego 2016 o 17:17
Czy ktoś wie o organizowanym w najbliższym czasie podstawowym kursie sędziowskim, dyscypliny A, B i C? Rejon kraju obojętny.
produkty ANKY
autor: arivle dnia 12 lutego 2016 o 20:29
Kitty, dla mnie SZAŁ!!! pięknie! na zdjęciach Quanty nie podoba mi się aż tak jak na Twoim 😍

Coś czuję, że przy okazji kolejnej wypłaty Lauda dostanie nowy komplet...
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: arivle dnia 11 lutego 2016 o 10:56
Facella, nie ma jednego prawidłowego sposobu trzymania wodzy wędzidłowej i munsztukowej. Wiele zależy od konia i jeźdźca. Generalnie czym niżej wodza munsztukowa tym mocniejsze jej działanie. Ja osobiście jeżdżę: między 4 a 5 palcem wodza wędzidłowa, a jej końcówka przechodzi na palcu wskazującym pod kciukiem, munsztukowa między środkowym a serdecznym palcem, a jej końcówka między wskazującym a środkowym. Nie wiem czy możesz sobie wyobrazić?

Próbowałam znaleźć zdjęcie, ale mi się nie udało. Może cyknę dzisiaj w stajni

Oprócz opisanych przez epk sposobów, występuje też taki sposób trzymania dwóch wodzy:


Można tak:
- można odwrotnie przełożyć wodzę wędzidłową z munsztukową, można też wszystko podnieść o jeden palec do góry
produkty ANKY
autor: arivle dnia 11 lutego 2016 o 07:38
quantanamera, byłabym bardzo wdzięczna 🙂 bo kolor jest piękny!
produkty ANKY
autor: arivle dnia 10 lutego 2016 o 19:27
Piękny jest ten Ebony, mam tylko wrażenie, że na gniadym nie będzie szału... quantanamera, masz możliwość zarzucić na jakiegoś gniadego, nawet bez siodła? Czy teraz masz w stajni same kasztany? 🙂
Oficerki
autor: arivle dnia 04 lutego 2016 o 21:18
Hermes, coś jest nie halo... Moje Petrie używane od dwóch lat, najpierw jako startowe, obecnie treningowo na średnio 3-4 konie dziennie wyglądają o niebo lepiej...
Kącik Ujeżdżenia
autor: arivle dnia 04 lutego 2016 o 19:26
Strucelka, najprawdopodobniej będziemy z całą ekipą, jeśli finansowo dam radę to na pewno startuje 🙂