ewamloda

Konto zarejstrowane: 05 września 2009
Ostatnio online: 09 stycznia 2022 o 13:22
I'm on Natural High

Najnowsze posty użytkownika:

Ogłowia
autor: ewamloda dnia 30 grudnia 2020 o 21:39
Cześć!
Mam pytanie - czy ktoś miał/ma ogłowie Horka Gipsy?
Albo może ktoś ma podobne innej firmy - chodzi o cofnięty pasek potyliczny - ale nie tak mocno jak w Dy’on czy Horka Crown. Chodzi o zostawienie wolnej przestrzeni za uszami i miękki, nie za szeroki pasek potyliczny.
Szukam takiego ogłowia.

Dzięki!
Pozdrawiam!
Ogłowia
autor: ewamloda dnia 10 lipca 2019 o 07:46
Poszukuje kontaktu z osobami używającymi ogłowia Dy’on z przesuniętą potylicą. Dokładnie tego modelu ze zdjęcia. Jak się sprawdziło w użytkowaniu?, jaka jakość skóry? Czy się nie przesuwa?
Proszę o pomoc. Dziękuję.
Ogłowia
autor: ewamloda dnia 23 czerwca 2019 o 07:42
Dziękuję  :kwiatek:
Ogłowia
autor: ewamloda dnia 18 czerwca 2019 o 17:54
keirashara raczej już na stałe, żeby nie drażnić tego miejsca po zabiegu już w ogóle.
lusia722. Dziękuję, spróbuje uderzyć do Ponia z zapytaniem...
Dziękuje  😍 😍
SARKOIDY - leczenie, zdjęcia
autor: ewamloda dnia 18 czerwca 2019 o 17:49
tagii ja już dziś jestem tak przejęta, że chyba w dzień zabiegu będę odchodzić od zmysłów... tak jak piszesz nerwówka, więc wolę się nie pokazywać z tym obłędem w oczach 🤔wirek:
Ogłowia
autor: ewamloda dnia 18 czerwca 2019 o 14:43
lusia 722 właśnie dobrze byłoby gdybym mogła znaleźć kogoś kto używa tej Horki, bo nie wiem czy się sprawdza i ma tak dobre opinie jak Dy'on. Czy warto jednak zapłacić 1300 zł za Dy'on, czy Horka za 400 zł też jest OK?
No niestety, sarkoid jest dokładnie w miejscu gdzie przebiega pasek potyliczny 🙁

Ogłowia
autor: ewamloda dnia 18 czerwca 2019 o 14:04
ewamloda to ogłowie z Horki to podróbka [url=[[a]]http://picador24.pl/kon-w-pracy/Og%C5%82owia-Dy&[[a]]#039;on/Flash-bridle-noseband]D'yon[/url]
To zależy gdzie umieszczony jest sarkoid, ale dla koni nadwrażliwych D'yon sprawdza się super.
Dość szeroką ofertę różnych ogłowi anatomicznych ma marka PS of Sweden (w PL dostępna np. w Tack Shop) i tutaj już różnice pomiędzy modelami są spore i bardzo ciekawie rozwiązane.
Polecam.


Lusia- Dziękuję bardzo  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:.
Sarkoid tuż za uchem, więc żeby po zagojeniu nie drażnić tego miejsca muszę mieć przesunięty pasek potyliczny do tyłu.
Na stronie PS of Sweden nie znalazłam żadnego z cofniętym paskiem potylicznym jak ten D'yon, a potrzebuje właśnie takiego.



Ogłowia
autor: ewamloda dnia 18 czerwca 2019 o 10:58
Re-voltowicze !
Dzień dobry, potrzebuje pomocy i porady w sprawie ogłowia anatomicznego z cofniętym paskiem potylicznym. Mój koń za tydzień ma zabieg usuwania sarkoida za uchem, będę potrzebowała potem takiego specjalnego ogłowia. Ktoś używa? i poleci jakąś konkretną firmę?
Ma być dobrej jakości, wygodne i funkcjonalne. Nie znalazłam w lupce żadnej podpowiedzi...

Może ktoś ma takie: https://animalia.pl/horka-oglowie-crown-anatomiczne-czarne/szczegoly/38294/ i mógły coś o nim powiedzieć?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

SARKOIDY - leczenie, zdjęcia
autor: ewamloda dnia 18 czerwca 2019 o 10:48
A ja powracam z nowinami...

Ostatecznie moje sarkoidy oglądane były przez 2 wetów + rozmowa telefoniczna z dr Buch-Kupczyk i próba rozmowy z dr Golonką (ale to niestety za wiele do sprawy nie wniosło). Po 2 tygodniach pod hasłem "sarkoidy" zdecydowałam się w końcu na usunięcie chirurgiczne u dr Biazik. Kobyłka będzie położona pod pełną narkozą, sarkoidy będą wycięte, a następnie trzeba będzie co godzinę smarować maścią dostosowaną do wyników histopatologii. Rany nie będą szyte (po pierwsze sarkoidy są za duże, bo ok. 7cm średnicy samego sarkoida + wycięta zdrowa skóra jako "zapas", a po drugie ponoć przy sarkoidach nie jest zalecane szycie, które może podrażnić i wprowadzić stan zapalny, co z kolei może zwiększyć ryzyko powrotu sarkoida. I pół roku bez pracy, aż do całkowitego zagojenia.

24 jedziemy do kliniki, trzymajcie proszę kciuki.. :kwiatek:


@ Tagi: Trzymam kciuki, bo by też jesteśmy po konsultacji z dr Anną Biazik i szykujemy się za tydzień - do usunięcia sarkoida ( za uchem) w klinice Pani doktor. To się chyba nasze konie spotkają na tej "imprezie". My  mamy być w klinice też 24.06,  a zabieg zaplanowany na 25.06. Może będziemy się razem wspierać...??? :kwiatek:
Pozdrawiam !!!
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: ewamloda dnia 16 listopada 2016 o 19:24
witam Czy ktoś będzie może robił zakupy/ zamówienia w niemieckim Kramerze? Potrzebuje 3 kantarków shetty za około 28 euro. Czy jest szansa, że mogę się podczepić pod jakieś zamówienie?

dziękuję i pozdrawiam.

P.S. JEŚLI KTOŚ ROBI ZAKUPY za min 70 euro, mogę oddać swój kupon rabatowy na 10 euro.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 01 lutego 2016 o 09:03
Dziękuję Wam bardzo. Do Osadkowskiego trochę za daleko, ale miejsce urokliwe, bywałam często na zawodach.
Biorę pod uwagę wszystkie Wasze sugestie. Jestem bardzo wdzięczna !
Dopasowanie siodła
autor: ewamloda dnia 01 lutego 2016 o 09:00
Z tego co kojarzę, to Daw- Mag - M=29, L= 33, więc wychodzi, że XL = 35...?

Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 31 stycznia 2016 o 17:02
:kwiatek: bardzo Wam dziękuję za odzew !
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 31 stycznia 2016 o 16:04
Witajcie,
Przepraszam, że może nie do końca wybrałam "słuszny" wątek, ale nic lepszego nie przyszło mi do głowy. Czy ktoś może mi pomóc i wskazać o ile są takie miejsca w okolicach Wrocławia?... Szukam stajni/pensjonatu/ w okolicach Wrocławia, gdzie jest restauracja lub inne zaplecze gastronomiczne i można zorganizować kameralne przyjęcie ( do 30 osób) z  dobrym jedzeniem  (obiad, deser, zimne przekąski) i z końmi "w tle"?  Idealnie, 👿 gdyby była możliwość jazdy konnej ma miejscu lub w niedalekiej okolicy- dla koniarzy🙂 Jedyne, co udało mi się znaleźć przez google- to Zajazd Banderoza w Skałce ( jakieś opinie?)  i Pałac w Samotworze- ale nie wiem, czy tam jeszcze są jakieś konie?

Może jakaś stajnia albo pensjonat w którym stoicie  organizuje przyjęcia okolicznościowe? Ktoś, coś?...😉

Dziękuję i pozdrawiam.
koniarze z opolszczyzny-łączmy się!
autor: ewamloda dnia 17 października 2015 o 20:10
Hej hej, czy ktoś może mi pomoc - czy ktoś zna/ kojarzy stajnie w Wielołęce koło Namysłowa lub w Łączanach również w okolicach Namysłowa? Dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 17 października 2015 o 20:05
MOI DRODZY
Czy ktoś z Re-Voltowiczów stał/stoi w pensjonacie -stajnia Febus-?
Prosiłabym o kontakt na priv. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: ewamloda dnia 29 maja 2015 o 16:52
Naprawdę, nikt... nic... w sprawie zakupów z niemieckiego Kraemera?
Jestem zdesperowana, bo potrzebuje niedostępny w polskich sklepach sprzęt dla mini szetlanda.
Jeśli ktoś będzie chętny dołączy???- bo ja będę zamawiała zakupy za kwotę 50-70€, a od 250 € naliczany jest rabat 5%, a podobno od 300€ -przesyłka gratis? Wyczytałam taką informacje na forum o rabatach i darmowej przesyłce - ktoś potwierdzi?
Pozdrawiam.
Kuce - wszystko o
autor: ewamloda dnia 29 maja 2015 o 06:40
BlueHorse dziękuję- właśnie w Kraemerze wypatrzyłam sobie ogłowie:-) ale na razie nie wybieram się do Berlina ani innej Dojczlandii i szukam kogoś kto może mi pomoc w wątku o zamówieniach zbiorowych...
W sumie to obergurt to też dobry pomysł...może znajdę...
Pozdrawiam.
Kuce - wszystko o
autor: ewamloda dnia 28 maja 2015 o 22:23
lusia722 tak, dziękujemy:-) :kwiatek:mają też grono swoich wielbicieli, również wirtualnych. Niedługo będą się domagały FunPage na FB.

Jedyny problem jest taki, że ciężko dostać sprzęt w rozmiarze mini shetty, znalazłam w Kraemerze. Liczę na jakaś dobrą duszę, która się wybierze tam na zakupy i będę mogła prosić o zakup ogłowia i wędzidła. A może ktoś z Was zna polskie sklepy, które mają asortyment mini shetty od ręki?
Dzięki!
Voltopirowe Zamówienia zbiorowe
autor: ewamloda dnia 28 maja 2015 o 22:12
Witam
Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która będzie niedługo na zakupach w Kramerze albo robi zamówienie zbiorowe, do którego można się podłączyć? Potrzebuje kupić 2 rzeczy dla mini shetty za około 50 €.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Kuce - wszystko o
autor: ewamloda dnia 26 maja 2015 o 14:54
Witam,
Dawno mnie tutaj z kucysiami nie było, ale przez ten czas cały oswajałam moje dzikuski i pracowałam nad ich dobrym wychowaniem. Teraz to prawdziwe przylepy, lgną do ludzi, wszystkiego są ciekawe, potrafią chodzić na uwiązie, podają nóżki, są przyzwyczajone do zabiegów pielęgnacyjnych i wizyt kowala do rozczyszczania kopyt. Myślę, że mogę być dumna z postępów, bo przywiozłam je jako zupełne dzikuski, które na widok człowieka uciekały i generalnie były niedotykalskie.  Jasny kasztan Omar (w domu zwany Olinkiem) skończył właśnie 3 lata, a  srokata Katia (Katinka) 2 lata wczoraj🙂

Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: ewamloda dnia 20 stycznia 2015 o 09:29
ewamloda Pavo ma paszę dla kucy (pavo liga http://www.pavo.pl/produkty/pavo-liga ) oraz specjalną dla cushingowców z ziołami Care4 Life http://www.pavo.pl/produkty/pavo-care4lifehttp:/
ja osobiście podawałam Pavo Natures best i kucyk wyglądał przepięknie


Rudzik dzięki za podlinkowanie Pavo. Nie potrzebuje specjalnej paszy, tylko dodatek smakowy w celu urozmaicenia diety dla moich dwóch małych chrapek🙂

Sprawdzę skład Pavo Liga i Pavo Natures best🙂 na pewno coś wybiorę🙂 :kwiatek:
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: ewamloda dnia 18 stycznia 2015 o 22:08
ewamloda a propos tej paszy Hilight - fotkami nie dysponuję, bo już parę ładnych miesięcy nim nie karmię, a i nie robiłam - ale generalnie wizualnie pasza jak pasza. Zawiera sporo granulatu w stosunku do tego, co faktycznie jest musli. ALE jest dość mocno melasowane, miejscami nawet paskudnie lepkie, więc naprawdę dla kuca bym się kilka razy zastanowiła. U nas nigdy nic się nie działo, ale mój koń jest niewrażliwy na cukry, a i do kuców ciężko go zaliczyć. 😉


Dzięki za opinie, no właśnie mocno melasowana, a rekomendują jako paszę dla kucy...
Znowu Marstall jest niby dla islanderów, które są mniej wrażliwe, to moze będzie lepszy. Szukam musli dla kucy bez dodatku owsa, wytłoków buraczanych, lucerny...
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: ewamloda dnia 18 stycznia 2015 o 19:45
Kaarina DZIĘKi:-) a karmisz tym musli? Bo zastanawiam się jeszcze na tym, co podlinkowałam wyżej...
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: ewamloda dnia 18 stycznia 2015 o 16:18
Dziewczyny Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć mi jak wyglada to musli dla kucyków? Może fotka?
http://animalia.pl/produkt,26536,508,hilight-horse-pony-mix-20kg.html
Czy marstall robi musli bez owsa dla małych koni i kucy? Miałam kiedyś próbkę dobrego musli i nie pamiętam jakiej firmy...
Wydawało mi się, że Marstall, ale nie znalałam na ich stronie.

Dziękuję za pomoc.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 08 stycznia 2015 o 10:18
ibmoz nie kuś, nie kuś, bo jak będziemy codziennie to Ci spowszedniejemy i zaczniesz jeszcze narzekać na pensjonariuszy😉, a przynajmniej jak jesteśmy te 2-3 razy w tygodniu, to cały czas poświęcamy kopytnym- małym i dużym- bez pośpiechu, że trzeba tyle spraw załatwić po drodze... zostawiamy troski i problemy we Wrocławiu, a w GROMIE się relaksujemy🙂 Hmmm i to już trwa prawie 3 lata... daliśmy radę z odległością, a ważniejsze były dla nas warunki jakie zapewniacie i ta troskliwa opieka !

Perlica a jak dojeżdżasz? auto? pociąg? dokładnie to gdzie stoisz? może się kiedyś po trasie spotkamy?

Mesz-gotowy czy własnej roboty?
autor: ewamloda dnia 03 grudnia 2014 o 18:56
xxmalinaxx dzięki, no właśnie myślę tak jak ty, ale wolę się upewnić.
Mesz-gotowy czy własnej roboty?
autor: ewamloda dnia 03 grudnia 2014 o 17:38
Dziewczyny jeszcze jedna wątpliwość mnie nurtuje...
Czy jak będę dodawała do meszu siemię lniane- mielone, to podawanie oleju lnianego nie będzie przesytem "lnianych" składników? Czy lepiej podawać inny olej (np. ryżowy?)- planuje zacząć od 50 ml na 1 miarkę meszu.

dziękuje za wskazówki.
Mesz-gotowy czy własnej roboty?
autor: ewamloda dnia 01 grudnia 2014 o 18:53
ewamloda, jakościowo pasze z jar-paszu są baaaardzo fajne 😍 mam od nich wysłodki, otręby, słonecznik, wytłoki jabłkowe i makuch lniany i konie są bardzo zadowolone 😀

olciiik dzięki, zamówiłam, opłaciłam i teraz czekam na przesyłkę.
strzemionko - informacja z dziś od JAR-PASZ- jest możliwość zamówienia palet przy większych zamówieniach.

No to jak przygotuje mesz mojej roboty i podam do degustacji moim kopytnym to zdam relację nawet z foto🙂


Mesz-gotowy czy własnej roboty?
autor: ewamloda dnia 30 listopada 2014 o 14:22
To ja może od razu napiszę, że Jar Pasz nie wysyła palet, w razie gdyby ktoś się zastanawiał 😉

ekhem- a zamawiasz coś z JAR-PASZ? Jakie ilości? Bo u mnie wychodzi 105 kg i zastanawiam się czy kurier będzie po 17 zł za 30 kg? (68 zł)
Mesz-gotowy czy własnej roboty?
autor: ewamloda dnia 30 listopada 2014 o 12:42
anette
Dzięki za info, zastanawiałam się nad tymi produktami z ogłoszenia o którycych piszesz, zapytam jak z transportem, jaka cena, bo potrzebuje po około 20-25 kg każdego produktu.
strzemionko no właśnie chcę zamówić na pierwszy raz po 25 kg suszonej aronii,  25 kg suszonych wytłoków z jabłek i 25 kg siemienia lnianego i 30 kg otrąb pszennych- więc w sumie 4 worki za około 200 zł. Ale nie wiem jak wyjdzie transport kurierem.
Możecie mi jeszcze napisac w jakich proporcjach najlepiej podawać te składniki?
Mam taki pomysł:
-1 miarka owsa
-3/4 miarki orąb pszennych
-1/2 miarki siemienia lnianego
-1/2 miarki suszonej aronii
-1/2 miarki suszonych wytłoków z jabłek[/li][/list]
Wszystkie te składniki mieszam i z takiej mieszanki biorę np. 1 miarkę dla 1 konia i zalewam ciepłą wodą...
+ ewentualny dodatek oleju lnianego lub ryżowego.
Mesz-gotowy czy własnej roboty?
autor: ewamloda dnia 30 listopada 2014 o 11:58
Re-voltowicze Drodzy !
Mam do was pytanie w sprawie meszu własnej roboty, czy ktoś z Was kupował i przygotowywał mesz na bazie składników z  JAR-PASZ? Ich produkty można znaleźć w ogłoszeniach na re-volcie.
Chcę kupić: otręby pszenne, siemnię lniane, suszoną aronię i suszone wytłotki jabłkowe.
Ktoś coś mi doradzi? Jaka jakość? Jak pakowane? Jaki z czasem realizacji?
Chcę robić sama mesz dla moich 4 kopytnych przez okres zimowy.
Dziękuję za pomoc.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 03 października 2014 o 13:09
Łaciata No jakby GROM był bliżej Wrocławia to pensjonat nie kosztowałby 500 zł za miesiąc...😉 Jedyny minus to odległość, ale warunki i opieka nad kopytnymi są rewelacyjne (w cenie pensjonatu oprócz siana i owsa konie dostają codziennie marchew + 2x w tyg. mesz w okresie jesienno-zimowym). Ale jest nas tutaj 3-osoby z Wrocławia i dajemy sobie radę - przede wszystkim spędzamy z końmi weekendy- za to całe i bez pośpiechu😀
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 03 października 2014 o 10:42
[quote author=ami_071 link=topic=170.msg2194063#msg2194063 date=1412280469]
ewamloda - sa wolne miejsca u Was?
[/quote]
Niestety, wszystkie boksy (10) zajęte i na razie nie zapowiada się, żeby się coś zwolniło w najbliższym czasie. Ale jeśli coś się zmieni to się odezwę... .
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 02 października 2014 o 18:13
Łaciata kilka razy zdarzało mi się, że jechałam pociągiem - kierunek KLUCZBORK, około 1 h 45 minut, od stacji jest jakieś 2,5 km do stajni przez wioskę, bo stajnia na końcu, ale zawsze umawiałam się i albo właściciele albo od niedawna nowi pensjonariusze mnie odbierali. Teraz śmigam autem, często też zabieram się z inną pensjonariuszką z Wrocławia autem, która też trzyma tam konia od ponad roku. Dzielimy się, ale jestem regularnie u koni - co tydzień od piątku do niedzieli. Mam tutaj gdzie przenocować, więc jest mi na pewno łatwiej. Moja znajoma nocuje u mnie, więc też nie narzeka na odległość, a warunki, cena = miód, malina 😍 no i kameralnie- jest nas teraz w sumie w pensjonacie 5 osób, więc rodzinnie bardzo !!!
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: ewamloda dnia 02 października 2014 o 17:22
około 80 km od Wrocławia - stajnia GROM, Gierałcice - 500 zł  z halą🙂, warunki de lux 😍 Od prawie 3 lat już tam mieszkam z dwoma kopytnymi.
Kupno konia
autor: ewamloda dnia 29 sierpnia 2014 o 10:23
Dziewczyny Po rozmowie z urzędniczką z US Wrocław-Fabryczna, dowiedziałam się, że od każdej umowy KUPNA-SPRZEDAŻY, przekraczającej kwotę 1000 zł, należy złożyć deklarację PCC3 i opłacić te 2% od wartości.

Faktury na kucyki nie mam (kucyki kupiłam u hodowcy), stąd nie mogę skorzystać z ominięcia opłaty, o którym pisała JARA.
Dziękuję bardzo za pomoc !
Kuce - wszystko o
autor: ewamloda dnia 27 sierpnia 2014 o 19:16
dziękujemy za komplementy Miałam tremę, bo to jeszcze straszne dzikuski, ale powoli się oswajamy i zaczynamy być już "dotykalskie"😉
pampera jeśli Omar wdał się w ojca, to będę miała czesania i czesania, co mnie już cieszy🙂, bo ojciec ma grzywę do ziemii... Ale jeszcze trochę czasu minie zanim mój dzikusek pozwoli mi się dotknąć szczotką. Kati dziś dała się lekko przeczesać kilka razy🙂
W piątym dniu oswajania z człowiekiem Katia obdarzyła mnie zaufaniem i pozwoliła na pierwszy dotyk, smyranie za uszkiem i głaskanie po czole. Do tej pory była bardziej nieufna i wycofana niż Omar.

Kuce - wszystko o
autor: ewamloda dnia 27 sierpnia 2014 o 16:42
Time Gratulacje ! Elegancki i piękny !
To ja też nieśmiało przedstawię swoje dwie pociechy, które przywiozłam 5 dni temu. Teraz oprócz czytania tego wątku po cichu, głośno mówię "Dzień dobry" ja i moje dwa kuce szetlandzkie - blond chłopak z paszportowym imieniem OMAR (2 lata i 3 miesiące) oraz srokata dziewczynka- KATIA ( 1 i 3 miesiące).
Kupno konia
autor: ewamloda dnia 27 sierpnia 2014 o 16:28
Rudzik Dziękuję :kwiatek: Będę wdzięczna za przesłanie tej podstawy prawnej, bo już zgłupiałam szperając w necie.  Pamiętam, że 4 lata temu jak kupowałam pierwszego konia, to wtedy płaciłam, a teraz zdania są podzielone...
Kupno konia
autor: ewamloda dnia 27 sierpnia 2014 o 15:54
Dziewczyny, pomóżcie, bo nie jestem pewna teraz: Czy powinnam jako Kupująca złożyć w urzędzie skarbowym deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych (druk PCC-3) - ponieważ kupiłam kilka dni temu dwa kucyki. Została spisana umowa KUPNA- SPRZEDAŻY?
W necie czytałam sprzeczne info, że od auta to tak, a od konia to już nie...

Dzięki za pomoc.
Kuce - wszystko o
autor: ewamloda dnia 20 sierpnia 2014 o 20:52
Witam drodzy właściciele kucyków, jadę w piątek oglądać z zamiarem kupna kucyka szetlandzkiego z hodowli koło Leszna (Krzycko Małe): www.kuce.pl. Czy znajdzie się tutaj osoba, która miała/ma szetlanda z tej hodowli i mogłaby się podzielić opinią o samej hodowli i kucysiach wywodzących się z niej?
Będę wdzięczna! Dziękuję i pozdrawiam.
Dopasowanie siodła
autor: ewamloda dnia 03 sierpnia 2014 o 10:55
Thymos Jestem ciekawa Twoich wrażeń z jazd próbnych Jorge Canaves Petit 16", bo widziałam Twoje fotki. Żeby nie było off'a wysłałam Ci priv.
Dziękuję i pozdrawiam.
Daw-Mag
autor: ewamloda dnia 01 sierpnia 2014 o 05:01
Gillian Dzięki! A jaki masz model siodła? I w wersji Super co oprócz tych skór importowanych i zamków sprengera jeszcze jest?

Dziękuję i pozdrawiam!
Daw-Mag
autor: ewamloda dnia 30 lipca 2014 o 14:00
shade niestety na moje gabaryty muszę mieć siodło robione na zamówienie, ale jeśli będzie robione to wg starszej wersji Domiusa, na razie jestem po przymiarkach moich i konia. Dlatego ciekawi mnie, to co napisałaś o tych sztywnościach nówek. No cóż trzeba będzie wysiedzieć i wyjeździć.
Prawdopodobnie będę zamawiała wersję super, więc liczę na bardziej miękką skórę🙂
Daw-Mag
autor: ewamloda dnia 29 lipca 2014 o 21:12
shade wydaje mi się, że szerokość łęku M to wymiar, który mniej więcej jest stały, bo po to siodła się zwęża lub poszerza- wymienne łęki np.winteckach. Ale siodło nówka na pewno musi uleżeć się na grzbiecie konia- panele i wysiedzisz sobie jeszcze siedzisko to na bank. A jakie siodło masz? Faktycznie Daw-Magi nówki są takie sztywne od początku?
Ja upatrzyłam sobie Dominusa, ale w starszej wersji, nowa mnie nie przekonała.
Daw-Mag
autor: ewamloda dnia 27 lipca 2014 o 19:06
minerwa kłopot jest w tym, że niestety model Dominus zmienił się, od roku może trochę dłużej robią go wg nowej formy. Nie wiem, czy będzie możliwość zrobienia siodła wg tego co było robione 2 lata temu i wcześniej. Zdecydowanie, starsza wersja siodła była wygodniejsza, głębsza, chyba też z prostszym kształtem tybinki. Wymiary jakie powinno mieć siodło żeby pasowało pode mnie i konia już znam. Ale nowszego Dominusa nie chcę, bo mi pod tyłkiem zupełnie nie leży i nie jest to kwestia wysiedzenia, bo po prostu siedzisko jest inne- zrobione na innych łękach, co potwierdził przedstawiciel z Daw-Maga. Na razie mam wymiary, ale z zakupem się wstrzymuje. Mój Prestige New Silver przechodzi kolejną przeróbkę -wymiany klocków przednich na 6 cm, co powinno tym razem pomoc w normalnym oparciu kolana na poduszkach. Dopóki nie usiądę w tak komfortowej ujeżdżeniówce jak stary model Dominusa, nie kupię innego siodła. Ale jestem Ci bardzo wdzięczna za użyczenie siodła do testu i pomiarów!  :kwiatek:
Jutro zwracam siodełko do DK🙂
Wstawiam fotkę, w twoim Dominusie, 17" więc na pewno 16,5" byłoby za duże, a 16" to rozmiar którego ten model nie ma, więc musiałoby być zrobione dla mnie.

krzysztoftzr Szukam siodła ujeżdżeniówki. Przy moich gabarytach w grę wchodzi tylko siodło pod zamówienie- większe klocki przednie 6 cm, krótsza tybinka niż standard, małe siedzisko 16". Nie znalazłam w ogłoszeniach tak małej ujeżdżeniówki- nawet Prestige Roma ma 39 cm tybinkę przy siedzisku 16".  Kupiłam 4 lata temu Prestiga i miałam problem z późniejszym jego "dopasowaniem" mimo, że było kupione nowe, na wymiar pod konia, niestety mnie pominięto i tym sposobem teraz siodło przerabia mi Daw-Mag, bo praktycznie serwis Prestiga w PL nie istnieje.
Daw-Mag
autor: ewamloda dnia 24 lipca 2014 o 10:10
Mam prośbę do właścicieli Daw-Magów, szczególnie siodeł ujeżdżeniowych model DOMINUS.

Miałam okazję ostatnio siedzieć w dwóch siodłach DOMINUS w wersji exclusive, oba siodła 17", oba ten sam rozstaw łęku M. Jedyna różnica, taka, że jedno było wyprodukowane 2 lata temu, a drugie rok temu. I niestety - różnica kolosalna! Gdyby nie to, że oba siodła mają te same wytłoczone nazwy,  to byłabym przekonana, że siedzę w dwóch różnych siodłach dwóch różnych producentów... To "starsze" (2- letnie siodło) zdecydowanie bardziej komfortowe, lepiej usadzało, głębsze siedzisko, lepsze oparcie nogi, nawet nieco dla mnie za duży rozmiar 17" nie sprawiał wrażenia, że się topię. Drugie siodło pożyczone do pomiarów, okazało się być zupełnie inne - siedzisko jakby większe wizualnie, szersze i na pewno płytsze - nie mogłam się przez chwilę odnaleźć, tybinki też chyba inaczej krojone.
Poprosiłam o pomoc przedstawiciela Daw-Maga z okolic opolskiego (wczoraj miałam wizytę) i okazało się, że od roku Daw-Mag zmienił łęki w tym modelu i pewnie jeszcze coś, co jest tajemnicą producenta, ale zdecydowanie dla mnie zmiana ta- zupełnie na gorsze. Ponieważ nie zrobiłam fotek tej  starszej wersji Dominusa 2-lata wstecz, to jeśli ktoś ma to siodełko i może pstryknąć kilka fotek w zbliżeniu z przodu, z tyłu i z boku i wysłać na emaila - to byłabym wdzięczna.
Pomiary mam zrobione wczoraj przez pana od dopasowywania siodeł z Daw-Maga, koń pomierzony, ale żeby mieć pewność, że zlecę wykonanie siodła to muszę się upewnić, że Daw-Mag ma na magazynie starsze łęki i przedstawiciel prosił mnie o wysłanie fotek, żeby mieć pewność, że o to właśnie siodło chodzi. Niestety nie znalazł dla mnie takiej "testówki" sprzed dwóch lat. Nie wydam 4000 zł na ten obecny model Daw-Maga, bo mi zupełnie nie pasuje.

I czy rozmiarowo 16,5" różni się znacznie od 17", bo Pan namawia mnie na 16,5", a ja myślę jednak o 16" (mam 153 cm, 45 kg - nie rosnę już🙂😉. Moim siodłem podstawowym jest Prestige 16", ale z tymi rozmiarówkami siedziska też bywa różnie u różnych producentów. Mogę wstawić fotę w 17", która jest zdecydowanie za duża, ale to ten Dominus produkowany mniej więcej rok temu.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Daw-Mag
autor: ewamloda dnia 17 lipca 2014 o 08:42
minerwa jak ja Cię uwielbiam🙂 i dałabyś mi radę pożyczyć na kilka dni? To bym sobie na spokojnie przymierzyła na konia i na siebie🙂 bo siedziałam w Dominusie, ale nie nie swoim koniu, ale było mi wygodnie, więc dojrzewam do myśli o siodle ujeżdżeniowym🙂

Mogłabyś je podrzucić do DK, to bym sobie przy okazji zakupów zabrała?🙂
Dziękuję bardzo ! :kwiatek:
Daw-Mag
autor: ewamloda dnia 15 lipca 2014 o 18:37
epk No tak jak klient uważa, że jest OK to po co się ma firma wysilać... Dzięki za pomysł z Kentaurem :kwiatek:, o tym w ogóle nie pomyślałam... a Passier juniorski też wezmę pod uwagę...o ile uda mi się coś znaleźć.