Siss

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Konto zarejstrowane: 22 września 2009
Jego zielone oczy były bardzo dziwne, gdy się w nie spojrzało dłoń machinalnie sprawdzała, czy sakiewka na miejscu, pierścień na palcu, pięć asów w talii przestawało dziwić, autentyczna pieczęć zaczynała wyglądać cholernie nieautentycznie, a drogo kupionemu koniowi zaczynało dziwnie rzęzić w płucach

Najnowsze posty użytkownika:

NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 22 października 2012 o 13:42
nejna69 czy ty nie cierpisz na jakąś manie prześladowczą? i co jeszcze? siss wydanie 43128644. pozdro
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 11 października 2012 o 19:25
no jak grochem o ścianę... pozdro
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 11 października 2012 o 19:14
myślę że możesz przestać wypisywać bzdury 🙂 pozew zbiorowy bo Twój adwokat po przeanalizowaniu korespondencji mailowej zwątpił w słuszność sprawy?
SKRADZIONE SIODŁA Stajnia Humorek
autor: Siss dnia 11 października 2012 o 15:04
A ja słyszałam, że equishop nie chce już sprawdzać czy siodło jest kradzione czy nie, podobno mieli z tym za dużo roboty bo większość siodeł była kradziona za granicą i sprzedawana w PL.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 11 października 2012 o 11:01
  a potem wredni ludzie się zmawiają i Cię wpisują.

wiesz, trafiłaś w samo sedno, np.
Miałam do czynienia z Siss.Uwaga na nią bo to oszustka!!Ja zgłosiłam sprawę na policje. Mam dosyć oszustów na tym forum.Nie długo dostanie pozew do sądu i się skończy raz na zawsze. 🤬  😀


kto to w ogóle jest? nie znam tej Pani, zarejestrowała się żeby mnie wpisać po czym więcej nie korzystała z konta? Fajnie
Albo jakaś nejna niewiadomokto, wymieniłyśmy się wszystko pasowało po czym nagle chce ode mnie jeszcze jakaś dopłatę? Zawaliłam kiedyś ale od tego czasu staram się wysyłać paczki w terminie. Przepraszam wszystkich, wieczorem odpowiem na pytanie gdzie jest paczka Hany. Nie zamierzam się tłumaczyć osobom postronnym niezwiązanym ze sprawą. pozdro
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 11 października 2012 o 10:22
żaden problem sprawdzic gdzie są, pisałam z haną, że sprawdze to wieczorem bo nie mam przy sobie potwierdzenia wysłania paczek.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 11 października 2012 o 09:29
Hana już pisałam że musze to sprawdzić bo serio ale paczka została wysłana!
Może niech Faza też mnie tu jeszcze wpisze bo do niej paczka też nie dotarła! Kilka paczek było wysyłanych w tym samym czasie i nie wiem, może pomyliłam adresy? Postaram się to wyjaśnić
emptyline z dziewuchą to może się powstrzymaj? 
Ogłowia
autor: Siss dnia 08 października 2012 o 22:53
[img]http://re-volta.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=39.0;attach=15163;image[/img] pomijając fakt, że ogłowie beznadziejnie dopasowane kolorystyka chyba nie razi aż tak bardzo?
siodło ujeżdżeniowe
autor: Siss dnia 04 października 2012 o 07:18
Hej,

Możecie mi coś powiedzieć o ujeżdżeniówkach Prestige Academy i Venus K?  🙂
Nie lubię mocno trzymających siodeł, które byście bardziej poleciły?


Academy jest trzymające i usadzające
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Siss dnia 03 października 2012 o 19:53
Usztywniają nogę w kostce i nie pozwalają swobodnie opuścić pięty w dół.


czy noga w kostce nie powinna być właśnie ustabilizowana?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Siss dnia 02 października 2012 o 22:20
Takie halówki z kauczkową podeszwą są ok jeśli chodzi o antypoślizgowa podeszwę ale nie zabezpieczają nogi w kostce, polecam jeździeckie gumiaki z decathlonu za 80zł i masz już buty + czapsy w jednym
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Siss dnia 28 września 2012 o 18:23

Teraz chciałabym się jeszcze spytać co do lonżowania, ponieważ oczywiście jest zasada trójkąta, ale czy jeśli koń dobrze pracuje zadem i uważam, że ciągłe pilnowanie zadu już nie jest potrzebne, ale czy na pewno? Czy mogę zrezygnować z tego pilnowania i stanąć i po prostu żeby koń mnie okrążał? Generalnie rzecz biorąc kiedyś tak robiłam, ale zaczęłam stawiać sobie wyższe cele, a nie tylko dreptanie w kółku o nierównomiernym tempie. Teraz jest wszystko ok (za co jestem z siebie bardzo dumna i ciesze się, że zaczęłam takie rzeczy robić na lonży, bo koń w końcu po siodłem robi coś więcej niż poruszanie się w koślawych chodach 🙂😉, ale czy zrezygnowanie z pilnowania nie zepsuje pracy? Pytanie typowo żółtodziobów  🏇

I pytanie dotyczące jeszcze konia o jeleniej szyi - czy takie konie mają możliwości by się zebrać (tak, tak, napisałam to po chłopsku, ale za pewne wiecie o co mi chodzi, przynajmniej nie chodzi mi o zad, a obniżenie głowy i tzw. jego zebranie)jeśli chcesz, pracować z koniem na lonży a nie tylko ganiać go dookoła to wydaje mi się, że powinnaś mieć bat i nawet jeśli go nie używasz to jest to pewnego rodzaju motywacja dla konia. Bat zastępuje na lonży Twoje łydki i dosiad, pomoce aktywizujące!
Odnośnie drugiego pytania (podkreślone przeze mnie "przynajmniej" powinno być raczej słowem "bynajmniej", to dobre miejsce i kontekst żeby użyć to lubiane na rv słowo :]). Obniżenie głowy to nie zebranie, czy w takim razie pytasz może o rozluźnienie grzbietu, szyi i zaangażowany zad? Są konie których budowa ułatwia osiągnięcie rozluźnienia i gimnastykę w niskim ustawieniu i są konie zbudowane niepoprawnie, które mają utrudnione zadanie. Ale myślę, że każdy koń odpowiednio przepracowany osiągnie jakiś tam swój stopień rozluźnienia grzbietu, obniżenia i wyciągnięcia szyi, zgięcia stawów.
Jak zamawiać z HOOKS do Polski?
autor: Siss dnia 28 września 2012 o 08:22
[quote author=Monia_lol link=topic=10437.msg1536640#msg1536640 date=1348775654]
Czy ktoś uprzejmy mógłby mi powiedzieć jak to jest z tą rozmiarówką?  😡 Czy Cob rzeczywiście dosyć mały wychodzi?
potrzebuje ogłowie na folbluta i nie wiem jaki rozmiar wziąć..
[/quote]
ogłowia są dośc dziwne bo mają jakby to powiedzieć, krótkie paski od nachrapnika i wędzidła (miałam dwa ogłowia i w każdym musiałam zrobić dodatkowe dziurki) i bardzo szerokie nachrapniki. Ale może to mój koń jest nietypowy?
POMOC DLA DWOCH KONI. URATUJMY ELBRUSA I ADRIĘ!
autor: Siss dnia 26 września 2012 o 08:27
(pomine ze nie wyglada zeby mial cos wspolnego ze stabilnoscia ba, a nawet poduchy pod siodlo nie ma)

a co ma poducha pod siodło do stabilnego dosiadu?
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 24 sierpnia 2012 o 17:30
Miałam do czynienia z Siss.Uwaga na nią bo to oszustka!!Ja zgłosiłam sprawę na policje. Mam dosyć oszustów na tym forum.Nie długo dostanie pozew do sądu i się skończy raz na zawsze. 🤬  😀

czy ciebie czasem nie poniosła fantazja?
Ciekawe rasy koni, gdzie można zobaczyć? Baza stajni i hodowców.
autor: Siss dnia 07 sierpnia 2012 o 15:41
shire u tego sprzedawcy pojawiły sie bardzo niedawno. Ten człowiek zajmuje się jeszcze sprzedażą fryzow i tinkerów stąd nazwa strony może wprowadzać w błąd.
Ceny? wiadomo rożne od 10tys EUR w górę
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 07 sierpnia 2012 o 15:29
Nie musi straszyć - zachowane maile są podstawą do zgłoszenia wyłudzenia 😉

chyba z jej strony bo podczas wymiany ani słowa nie było o wysokości dopłaty. Temat pojawił się duuuużo później
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 07 sierpnia 2012 o 15:11
waruki dopłaty nie były uzgodnione, w mailu było zaznaczone z ewentualną dopłatą, czyli nic definitywnie uzgodnione nie było. Nie strasz nie strasz
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 07 sierpnia 2012 o 14:47
ty też
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 07 sierpnia 2012 o 14:19
nejna69
podczas wymiany waruki dopłaty nie były uzgodnione. Po 2 tygodniach mi piszesz, że chcesz dopłaty. Dlaczego nie ustalilaś tego od razu? Nie dopłace ci tej różnicy, jesli siodło ci nie odpowiada możemy się odmienić.
Coś śmiesznego
autor: Siss dnia 01 sierpnia 2012 o 00:32
😀 w jakim kraju kręcą ten program?

Ukraina
Kącik Częstochowianina/nki : )
autor: Siss dnia 20 lipca 2012 o 11:56
bandofhorses umawiasz się jak chcesz przyjechać i mieć trening z którymś z trenerów. Jeśli chcesz sobie pojeździć ot tak to mozesz wpaść w każdym momencie.
Kącik Częstochowianina/nki : )
autor: Siss dnia 05 lipca 2012 o 23:26
Ja mam więcej info na temat Rancho Fiesta
Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)
autor: Siss dnia 30 czerwca 2012 o 21:13
quantanamera  sorki za  🚫 czy to jest ujeżdżeniówka HBC?
Prestige
autor: Siss dnia 29 maja 2012 o 09:39
czy brązowe prestige bardzo się wycierają od puslisk? Ma ktos może zdjęcia brązowych tybinek po iluś tam latach użytkowania?
Kącik Częstochowianina/nki : )
autor: Siss dnia 22 maja 2012 o 20:01
Koniczyny już są zamknięte.
Nie ma tam żadnych koni, wszyscy się przenieśli do innych stajni. Chyba zamknęli pod koniec stycznia? Ale mogę się mylić.
Stajnie na Śląsku
autor: Siss dnia 11 lipca 2011 o 17:13
Nie wiecie kto się zajmuje na Śląsku układaniem koni pod siodło? Z ty, że koń z przeszłością, więc potrzebny ktoś, kto nie będzie robił nic na siłę.


Kamienica Polska---> Stajnia Koniczynka  (fryzy.eu) całkiem rozsądna właścicielka, pracuje z młodymi i trudnymi końmi. Tylko z tego co wiem nie ma u niej miejsca już i nie zapowiada się, żeby było. Ale dzwoń, pytaj, może coś się zwolni.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: Siss dnia 08 lipca 2011 o 16:22
jestem, już się tłumacze, chociaż nie wiem po co. Kasa przelana do Minerwy. Nie było mnie od wtorku w internetowym świecie, zwyczajnie pracuje w innym miejscu nie mam połączenia z netem. Nie miałam jak wysłać potwierdzenia, nie miałam jak odpisać na milion maili które mam na mojej skrzynce. Jak ktos ma jeszcze jakieś wątpliwości zapraszam na PW.
Końska rewia mody cz. V (2011)
autor: Siss dnia 04 lipca 2011 o 20:36
ogarniam wreszcie zamówienie i musze się pochwalic ze udało mi się zgarnąc pare rzeczy w zajebistych cenach! 😀 np jeden polopad za 32EUR kilka kantarów za 12 😀 czapraki za 16 😀 może ktoś jeszcze chce żeby mu wylicytować jakiś czaprak? 😀


xxagaxx brillant R E W E L A C J A  😍
galeria zdjęć dla forumowiczów-szmatoholików
autor: Siss dnia 04 lipca 2011 o 10:16
Zdjęcie dobre ale błękit na fryzie to jest szał! 😀
BUBLE czyli czego nie kupować
autor: Siss dnia 03 lipca 2011 o 23:48
kantar eskadrona! chyba mam jakiś trefny egzemplarz bo po prostu zaczął mi się rozwalać... paski się rozrywają a jest użytkowany do przeprowadzenia konia na pastwisko i wiązania przy czyszczeniu... po prostu szok, za taką kasę okazał się takim bublem...
Stajnie na Śląsku
autor: Siss dnia 02 lipca 2011 o 12:14
No tak, zapomniałam o podwyżce cen zboża... Miałam zrobiony zapas jeszcze za 13zł/30kg i jak teraz usłyszałam cenę to szczena opadła... Ale widzę, że nie tylko u mnie taka podwyżka
Książka skarg i wniosków
autor: Siss dnia 02 lipca 2011 o 11:20
A ja jako zwykły szary użytkownik forum, niczego w zasadzie nie wnoszący chciałam się dowiedzieć do czego ElaPe teraz zmierza? Jaka jest przyczyna tej nagonki o jeden zamknięty wątek? Czyżby Eli znudził się panujący na forum stary "rząd" i chciała nowych wyborów?
Stajnie na Śląsku
autor: Siss dnia 02 lipca 2011 o 08:22
a ile teraz płacicie za otręby? Ja za 30kg worki płaciłam ostatnio 26zł i to wydaje mi się dużo całkiem:-/ Rok temu udało mi się dostać też 30kg za 13zł! a w tym roku taki wzrost ceny? Ciekawi mnie jak w innych miejscowościach?
Końska rewia mody cz. V (2011)
autor: Siss dnia 02 lipca 2011 o 08:17
sofort kaufen- takie nasze "kup teraz", cena jest stała i się nie zmienia. a licytacje to wiadomo, za ile wylicytujesz za tyle kupisz, nie ma tam ceny minimalnej. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem.
I zamówienie zbieram do poniedziałku, mogę się też pobawić w licytację. więcej szczegółów na PW. bo nie chce robić  🚫
Końska rewia mody cz. V (2011)
autor: Siss dnia 01 lipca 2011 o 18:15
azur blue jest całkiem fajny, przeglądałam te aukcje kilka razy i dopiero teraz zwróciłam na ten kolor uwagę. ten czerwony Raspberry albo jest taki świecący albo im zdjęcie nie wyszło... Ale nie wygląda zachęcająco.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Siss dnia 01 lipca 2011 o 17:45
a ja wypuszczam w zime na cały dzień, w deszcz na cały dzień, w słońce na cały dzień. Koń ma na padoku drzewka, krzaczory jak chce się schować to staje sobie pod drzewkiem. W deszczowe dni nawet chętniej zjada trawę bo nie gryzą muchy i inne robactwo a co do deszczu to ma sierść i grzywe i skoro tak go natura stworzyła to chyba coś oznacza? derkowanie jeśli koń nie jest wygolony uważam za nadmierne wydelikacanie. Ale to tylko moje zdanie i tak jak ktoś uważa że skoki 80cm to już sport tak ja uważam że konia powinno się hartować.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Siss dnia 01 lipca 2011 o 17:22
Jasne że wypuszczać. Koń pewnie biega bo się lepiej czuje, nie jest mu gorąco. Tak jak pisze Misskiedis  głupi nie jest. Raczej unika bólu.
Nie ma co histeryzować, że się wywalił. Jasne, że może sobie coś ponaciągać, jak każdy. Ale wydelikacanie koni i puszczanie ich na idealnie równy jak od poziomicy, wypieszczony padoczek bez błota, bez jakichś wystających kępek trawy dobre nie jest. Wygląda to ładnie ale dla konia jest raczej nudne. A konie z założenia wypuszcza się na padok, żeby zażyły trochę ruchu, zrelaksowały się i wypoczęły.
Tinkery
autor: Siss dnia 30 czerwca 2011 o 22:22
http://www.tinkery.pl/  wspomniana hodowla za miedzą, facet ma też fryzy i haflingery chociaż "blondynek" ostatnio u niego nie widuje...
Tinkery
autor: Siss dnia 30 czerwca 2011 o 22:13
u mnie za miedzą jest hodowla 🙂 sympatyczne koniki
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: Siss dnia 26 czerwca 2011 o 23:34
u nas były czymś psikane lasy, łąki i okolica i komarów brak  😅 natomiast mamy plage bąków... Wieczorem obija się to o głowe jak piłeczki do tenisa. A na bąki nie działają raczej żadne preparaty:-/
Czy uwazacie ze moderator do sytuacji powinien sie zdystansowac??
autor: Siss dnia 23 czerwca 2011 o 10:01
to forum dyskusyjne i zamierzam dyskutować i wyrażać swoją opinię. Dlaczego nie odniesiesz się do mojej wypowiedzi?
Czy uwazacie ze moderator do sytuacji powinien sie zdystansowac??
autor: Siss dnia 23 czerwca 2011 o 09:50
mamuteq poczytałam troche co pisałaś w wątku o egzorcyzmach na temat Katiji i powiem ci tak szczerze ze nie zrozumiałam ani słowa. Ale to typowe dla "katolików", jedna słuszna i najlepsza wiara a resztę na stos. Tak samo islamiści nazywają siebie wierzącymi resztę czyli m.in. Katolików niewiernymi. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ale ale, skoro dziś jest takie wielkie święto to czemu nie jesteś na procesji tylko marnujesz czas przed komputerem na uświadamianiu "niewiernych"?
Bardzo podoba mi się to średniowieczne podejście 🙂 Na zasadzie "idziemy nawracać niewiernych" (czytaj: wyrżnąć ich w pień)
Czy uwazacie ze moderator do sytuacji powinien sie zdystansowac??
autor: Siss dnia 23 czerwca 2011 o 09:32
natomiast obserwuje CYFERKI.

jakie cyferki? też chetnie poobserwuje?😀
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Siss dnia 21 czerwca 2011 o 20:50
Wkurza mnie włażenie bez masła w dupę każdemu nowemu instruktorowi w stajni i obrabianie tejże dupy do której się wcześniej właziło po odejściu "starego" instruktora. I oczywiście standardowo 14letnie miszczynie jeździectwa, skaczące na 3 jeździe po 2 miesięcznej przerwie kobyły. Kwiatki:

http://www.photoblog.pl/euphoria1/96167038/188.html miłej lektury
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Siss dnia 21 czerwca 2011 o 19:50
asa z tego co pamietam jest bardzo prosta, goryl będzie umiał ją obsługiwać, są obrazki 😀 i wszystko jest podpisane w języku polskim 🙂
galeria zdjęć dla forumowiczów-szmatoholików
autor: Siss dnia 21 czerwca 2011 o 19:44
Haha, no nie wiem🙂
Końska rewia mody cz. V (2011)
autor: Siss dnia 21 czerwca 2011 o 19:41
Alaska może spytaj minerwy, widziałam teraz u niej ochraniacze do tego padu, pewnie owijki tez da rade ściągnąć
Końska rewia mody cz. V (2011)
autor: Siss dnia 21 czerwca 2011 o 19:37
Misia proszę przeróbki, jak dla mnie ładnie by wyglądał.😲 😍 najlepszy pad dla siwków! wygląda świetnie!