Hamer

Konto zarejstrowane: 26 grudnia 2009

Najnowsze posty użytkownika:

"Nie ogarniam jak..."
autor: Hamer dnia 19 października 2014 o 20:43
Co do rowerów, to najbezpieczniejsze rozwiązanie to tzw. rower miejski, a tych np.  w Lublinie przybywa.
Nie ogarniam, no nie ogarniam, i apeluję! do wszystkich mieszczuchowatych, co na ,,wieś" podmiejską się przenieśli. Kupujcie gotowe mięso w sklepie. Optuje za zakazem sprzedaży mięsa z uboju gospodarczego takim osobom. Idzie okres przedświąteczny, i znów się zacznie wyrzucanie niechcianych fragmentów mięsa i kości do śmietników. Świnia nie składa się wyłącznie z szynki i schabu!. O tym chyba takowi nie chcą wiedzieć. Wyrzucane kości, słonina, skórki, co tłustsze mięso. Potem to się psuje i smród na cala okolicę. Jakby nie można było zebrać tych jeszcze dobrych fragmentów i oddać np. do schroniska dla zwierząt. Myślałam nawet o jadłodajniach dla ubogich. Ze świeżych kostek i niechcianego mięsa powstało by wiele misek zupy dla bezdomnych, Ze słoniny skwareczki do kaszy i obiad gotowy.Choć tu nie wiem, czy od indywidualnych osób można pozyskiwać coś takiego. Nie ogarniam marnotrawstwa, nonszalancji i bezmyślności wzgl. wykorzystywania żywności
III wojna swiatowa czy faktycznie mamy sie czego bac
autor: Hamer dnia 28 września 2014 o 19:07
A do Lublina, po ładnych kilku latach od likwidacji ,ma wracać jednostka wojskowa, podlegająca strukturom NATO.
Najwyższa Izba Kontroli o stadninach koni
autor: Hamer dnia 28 września 2014 o 13:07
Później ziemia przejęta przez rolników, i pseudo rolników, zostanie sprzedana na działki budowlane. Bo najbardziej opłaca się uprawiać ziemie budowlaną. Tylko znów jest to zysk na już,i koniec, a nie na lata. Rząd nie ma już co sprzedawać, więc na stadniny się zamierzył. A durny naród, uwierzy we wszystko co napisze szanowna komisja. Żeby to były nawet bzdury, wyssane z palca.
Najwyższa Izba Kontroli o stadninach koni
autor: Hamer dnia 28 września 2014 o 09:28
Halo jaki chleb ?  😁  😁 Przecież chleb jest beee, bo zawiera gluten.  😂 Ostatni top temat na końskim forum 😜
Co do kształcenia kreatywnych ludzi, zgadzam się w zupełności.  Brak perspektywicznego myślenia pogrąża wszystkie działy gospodarki, w tym końskie. quote
Ludzie (bogaci i biedni za równo) na łeb na szyję lecą za modą
Lemingowatość , w Polsce jest zjawiskiem powszechnym. A ten, który ma inne zdanie, jest zjadany przez ,,nieomylne" stado, które wierzy wszystkiemu, co tylko gdzieś przeczyta. Przebić sie przez pędzący tabun, nie jest łatwo. Co gorsze, nie powierza się stanowisk mądrym wizjonerom, tylko kuzynowi ciotki, trzeciego stryja , wuja żony, bratankowi. Jeśli to się nie zmieni, polskie (państwowe) stadniny pójdą na dno.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Hamer dnia 27 września 2014 o 12:02
Z najlepszymi życzeniami dla lemingowatych  😂 Na jednym z demotów napisano takie zdanie: ,,Ludzie wierzą, we wszystko co przeczytają w internecie" podpisane Izaak Newton. Na 40 wpisów, tylko jeden był właściwy. Że to bzdura, bo za czasów Newtona internetu nie było. Podobnie z teoriami glutenopodobnymi. Do wszystkich nowinek należy podchodzić ostrożnie, bo za kilka lat może okazać się ,że sytuacja nie jest aż tak różowa, jak ją teraz przedstawiają. A organizmowi wyrządziliśmy więcej krzywdy niż pożytku. Zabeczka17, miłego toczenia piany.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Hamer dnia 26 września 2014 o 21:21
No i widzicie, jak pisze kontekstowo to poza pojedynczymi przypadkami, nikt nie kuma o co chodzi. Jak napisze bezpośrednio to, o Boże, jak strasznie piszesz  😁 😜 Martkagd, to do jej wypowiedzi nawiązałam, bo to racja, Pojawia się coś nowego, a ludzie jak te lemingi lecą, bo o Jezus Maria, a nuż ja też ustrzegę się przed Hashimoto. Dziecko trzeba, czy nie trzeba też tak ukierunkuję, żeby zdrową tarczyce miało. Nie ważne, że toleruje gluten. Na wszystko można znaleźć argumenty. Martkagd spoko, jakby coś to ci bez kosmków jelitowych mają mniejsze szanse na przetrwanie w razie W. Mnie to nie wkurza. Naturalna selekcja w przyrodzie istniała zawsze.
Kto/co mnie wkurza na co dzień?
autor: Hamer dnia 26 września 2014 o 16:30
hehehe społecznie ? Tak na przykład : żeby sprowadzać kukurydzę z zagranicy i likwidować uprawy rodzimych zbóż, bo przecież  te zawierają gluten.  Żeby doprowadzić do upadku piekarni, które  zechcą jeszcze cokolwiek z tegoż zboża produkować. Tak jak z cukrem, z buraka to fujjjj ,ale z trzciny cukrowej  to miód, malina. Nasz miód to beeee ale chiński  cacy. Jak się chce napędzić koniunkturę na cokolwiek, zawsze jakaś argumentacja się znajdzie. Prawdziwa, zasadna, lub totalnie wyssana z palca, ale rozpowszechniona w mediach uznana za jedyna prawdę objawioną. Niech i będzie że to cudowna przemiana edukacyjno zdrowotna, ale nie sadzicie, że moje prześmiewcze nieco wywody mają krztę sensu ?
Metody wychowawcze - bezstresowe wychowywanie dzieci kontra "klaps"
autor: Hamer dnia 21 września 2014 o 20:33
Tu taki mały aneks do tego o czym pisałam : fotka
Tet kwiatuszku, poczytaj trochę Kanta, i domyśl się o który z paradoksów mi chodziło, bo kompletnie nie trafiłaś.  :kwiatek:
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 20 września 2014 o 14:18
Brygadę RR montujemy, i moda ratujemy  😁 😁
Metody wychowawcze - bezstresowe wychowywanie dzieci kontra "klaps"
autor: Hamer dnia 20 września 2014 o 11:51
tet słoneczko kochane, sklerozis cię nieco dopada.  😂 O palcacie nigdzie nie napisałam ani tam, ani tu. Na głupotę ludzką, jak nie rozumie się kontekstowo, trzeba czasem napisać tak, żeby dotarło. I widzę ,że dotarło,ale tradycyjnie mocno wybiórczo. 😂 I przytocz mi kwiatuszku złoty, bezpośredni atak na twoja osobę. Bardzo proszę :kwiatek: Napisz gdzie nazwałam cię w jakiś mało delikatny sposób? :kwiatek:
W przypadku niebezpieczeństwa, zagrożenia życia nie ma dyskusji. I głupotę ludzka ,będę nazywać po imieniu.
Podstawówka, fakt. Nie trzeba iść na zebranie. Wystarczy posiedzieć na korytarzu podczas zajęć, i posłuchać co się dzieje. Koszmar w biały dzień. dzieciaki hałasujące, nie reagujące na upomnienia. Wulgaryzmy do nauczycielki i współuczniów. Więc nie jestem odosobniona w poglądach, gdzie prowadzi takie super hiper wychowanie.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Hamer dnia 20 września 2014 o 11:23
Zatrważające jest w tym wszystkim to, że przypadek nie jest odosobniony. Znajoma lekarka opowiadała,że całkiem niedawno przywieziono do szpitala 13-to miesięczną dziewczynkę z porozrywanym kroczem. Mamusia twierdziła,że mała w wannie siadła na jej maszynkę do golenia  👀 Oczywiście lekarka nie uwierzyła, bo oględziny wskazywały na gwałt.  Więc pytam gdzie była mamusia, jak dokonywał sie gwałt na dziecku. I dlaczego kryje zwyrodnialca męża ?
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Hamer dnia 19 września 2014 o 21:20
PDW nie jest istotny terapeutycznie. Część aparatów hematologicznych, ma poprostu blokowaną funkcję wyliczania tego wskaźnika. Stąd to zero. Spokojnie, nic Ci nie jest 🙂
Metody wychowawcze - bezstresowe wychowywanie dzieci kontra "klaps"
autor: Hamer dnia 19 września 2014 o 20:02
nie na, tylko pod ?  😂 😂
Metody wychowawcze - bezstresowe wychowywanie dzieci kontra "klaps"
autor: Hamer dnia 19 września 2014 o 19:59
Nieprawda,że od siedzenia na zimnym chodniku, można dostać nie tylko zapalenia pęcherza, ale i jelita grubego ? D.. kataru dostanie. 😂  😂 (No dobra, to zmartwienie mamusi i lekarza, jak trzeba będzie zastrzyki przez 2 tyg w zadek maluchowi podawać. Ok. niech sobie troszkę pochoruje. I tak nie zrozumie, ale tyle jego  😉 )  Drugie, nazywajmy rzeczy po imieniu. Jak jest zagrożenie życia, to żadne słowo nie jest zbyt mocne na bezmyślność. I nie ma zmiłuj, że  testuje. Niech testuje w bezpieczniejszym miejscu niż krawężnik ulicy. Był na tyle mały,że można go było przenieść dalej od krawężnika, i tam niech sobie leży. Może leżeć na środku placu zabaw, chodniku przed sklepem, i niech sobie leży/siedzi ile dusza zapragnie. Ale.....Ma żyć, i basta !. I w nosie mam takie fochy. Jakby zginęło pod kołami tira to co by z nim było ? Tu musi działać wyobraźnia, a tej ewidentne brakuje. Na wyobraźnię działają szokujące określenia. A nie takie,że jak tir dziecko przejedzie, to tylko malutkie kuku się stanie. Wtedy jest tragedia, a nie pitolenie o Szopenie.
Bezstresowość w wychowaniu, ma tu wiele do znaczenia, bo dziecko uczy się granic. To rodzic musi je wyznaczyć. W wypadku gdy,rodzic w obawie przed zestresowaniem malucha nie reaguje, i nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo,  nazywam po imieniu, głupotą.
Nic się na szczęście nie stało, więc wolna droga do dywagacji, Ale gdyby się stało ? Też by ktoś powiedział :  przecież mu wolno w takim miejscu, w jakim zechce ?
Tunrida mam tak samo. Oszołomstwu wszelkiej maści mówię pa
Metody wychowawcze - bezstresowe wychowywanie dzieci kontra "klaps"
autor: Hamer dnia 19 września 2014 o 19:04
Tia bezstresowo. Ostatni obrazek z wczoraj. Brzdąc jakieś 2-3 lata siadł sobie na chodniku. I za Boga wstać nie chciał.Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby miejsce ,,parkingu", nie znajdowało się pół metra od krawężnika ruchliwej ulicy. Mamusia, z początku tłumaczyła gnojkowi, a ten ewidentnie miał ja w d... Potem patrząc na lewo, prawo i w górę,żeby nie napotkać wzroku przechodniów,stała nad małym terrorystą. Po pierwsze chodnik zimny, i d.. kataru dostanie,że o pęcherzu nie wspomnę. Będzie sikał dalej jak widział. Po drugie, wystarczyłby ułamek sekundy, podmuch przejeżdżającego szybko tira,żeby za sobą pociągnąć brzdąca. I mamcia miałby kotlet siekany zamiast synka. Ale przecież nie wolno inaczej. 😂
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 18 września 2014 o 12:43
tet, możesz pisać że nie czujesz tego czy tamtego, ale nastawienie do adwersarzy bije po oczach. Za dużo widać. Może przyjąć inna formę wypowiedzi ?
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 18 września 2014 o 12:39
Paradoks Kanta. Kurteczka na wacie  😅
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 18 września 2014 o 10:51
Mnie tylko dziki śmiech ogarnia jak widzę agresywne wpisy zwolenników nieklapsowania, pokojowych rozwiązań, a ziejących nienawiścią do osób o odmiennym zdaniu.  😂 Reagujących agresją, tam gdzie powinna być walka na argumenty. Zaprzeczanie samym sobie. Ubaw po pachy.
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 17 września 2014 o 20:48
Właśnie przeglądałam zdjęcia ze średniowiecznymi narzędziami tortur. Nie ogarniam jak można tak było, ale chyba dzisiaj, tu na forum, ludzie by byli zdolni do takich czynów. Jak o  klapsa, potrafią podgryźć gardło.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 17 września 2014 o 19:52
Jakby coś, to ze względu na wykonywany zawód,obowiązuje mnie karta mobilizacyjna.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Hamer dnia 17 września 2014 o 19:49
12 lat to dają za kradzież batonika..... Ot polskie prawo, chroniące przestępców. A z reszta jak jest zmowa milczenia, bo po co sie wtracać, lepiej nie widzieć, to dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji: [url=http://forum.swiatkoni.pl/topic/16529-ostroga-opole/page__pid__384564#entry384564] usługi [/url] Nie ogarniam totalnego braku reakcji.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Hamer dnia 17 września 2014 o 18:13
Teoretycznie, zaznaczam teoretycznie, jest możliwość zmiany psychiki takiego człowieka.  Zmniejszenie popędu, przez zmniejszenie wydzielania hormonów (kastracja chemiczna/lekowa). Wtedy psychika nieco osiada.
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 17 września 2014 o 16:25
Dziewczyny, k... mać! Przestańcie z byle g skakać sobie do gardeł. Przeciwnicy klapsowania i temu podobnego zamieszania. Halo wyraziła się jasno. Nie zbawiajcie nikogo na siłę. Jedna i druga strona. Ze swej strony, olałam jakiś czas temu, forumowego trutnia, i super mi z tym. Zaczęło mi wisieć co kto robi ze swoim życiem. Jak widzę zaczęło brakować argumentów, skoro startuje się z ubliżaniem. I to jest dopiero moralno -wychowawcza porażka.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 17 września 2014 o 16:05
Dragonnia, no ja mam tego pecha ,że mieszkam na ścianie wschodniej. Chyba mam się czego obawiać.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 16 września 2014 o 18:51
Nie mogę wrzucić inaczej, ale zobaczcie. To tylko ,,malutki" transport czołgów koło Ostródy. czołgi
"Nie ogarniam jak..."
autor: Hamer dnia 15 września 2014 o 14:40
Bobek, koleżanka była tak rozżalona, że wspominała najdrobniejsze szczegóły koegzystencji z pieskiem. 👀
Rozumiem Ascaię. Jej chodzi o to, co pada tutaj pod koniec mini wykładu :  [url=http://wgad.wp.tv/i,WGAD-Pomysly-jezykowe,mid,636099,index.html?ticaid=613737#m636099]ironia[/url]
Owszem, pijaczyny do zawiezienia, Tylko straż, to przeważnie piechurzy. Nie wiem jak jest z uprawnieniem do przewożenia delikwentów, zatrzymań itp. Nadmiaru aut do przewożeni ludzi nie posiadają. Jakby zawieźli do szpitala, to trzeba czekać na wyniki, coby potem delikwenta odwieźć w wiadome miejsce. To już znajduje się np. poza terenem miasta. Tak jest w Lublinie. Straż lubelska nie działa na terenie powiatu świdnickiego, gdzie jest jedyna izba wytrzeźwień. Policja ma szerszy zakres uprawnień. Straż może wezwać radiowóz, a ten dopełni reszty. Tylko trzeba trochę inwencji twórczej. Obostrzenia wzgl. diagnostyki, nasiliły się, gdy ludzie przyjmowani na detoks, zaczęli umierać. W ciągu tygodnia 4 zgony po alkoholu, To chyba niezły wynik ?. Przestano lekceważyć, ot leży i śpi... Może za trochę opuści ten ziemski padoł ? Teraz znów zaostrzy się polityka w tej kwestii, bo z Czech znów trafił alkohol skażony metanolem. Po takim zatruciu można zapaść w śpiączkę. Można powiedzieć ... mało ważne. Ale jak inaczej dojść, gdzie, kto i co rozprowadza i truje.
"Nie ogarniam jak..."
autor: Hamer dnia 15 września 2014 o 10:19
Scottie, hehehe robi się robi. Parę lat przepracowałam przy oddziale toksykologii, i wiem jakie kwiatki, potrzebujące, lub nie, zwożono. A masakra zaczęła się gdy Lublin zlikwidował ,,żłobek". To dopiero była polka. Po drugie jak śpi, to skąd wiadomo,że nie jest to senność po zatruciu alkoholem niewiadomego pochodzenia ? Tego bez badań nie wiadomo. Więc często bywało tak,że trafiający na izbę był diagnozowany, co spożył, i pa pa do wytrzeźwłalki, do Świdnika  🤔 Bo powiatowy interes tego typu jeszcze się jakoś trzyma. 
"Nie ogarniam jak..."
autor: Hamer dnia 15 września 2014 o 07:59
Dworcikowa, panowie nie wiedzieli jak się do tematu zabrać ? To im podpowiedz, że robi się zgłoszenie spożycia podejrzanego trunku. czyt zagrożenia życia. Wtedy przejmuje sprawę policja, i pogotowie. A tak z ciekawości. Toruń też zlikwidował izbę wytrzeźwień ?
"Nie ogarniam jak..."
autor: Hamer dnia 15 września 2014 o 07:15
Co do naruszania przestrzeni. Niedawno, mojej koleżance zginął tragicznie piesek (shih tzu). Wypadek tym boleśniejszy,że spowodowany przez nastoletniego syna jeżdżącego na ścigaczu. Wiadomo, rozpacz, ale.... Po pierwsze, albo piesek luźno biegający po obejściu, albo ścigacz. Po drugie, jakby chłopak jechał wolno, to by kolizji uniknął. Będzie może teraz bardziej uważał, bo równie dobrze w wypadku mogło  uczestniczyć jakieś dziecko. Kolejna sprawa przestrzeni, to własnie to jedzenie. Piesek traktowany jak domownik. Gdy państwo jedli przy stole , to piesek siedział na krzesełku, i jadł razem z nimi. Tzn był podkarmiany obiadkiem. Państwo szli spać, piesek spał w ich łóżku. Pani szła do łazienki, piesek siedział, w łazience. Rozumiem, miłość, przywiązanie. Ale pies powinien wiedzieć, gdzie kończy się jego przestrzeń, a gdzie zaczyna ta, zarezerwowana dla człowieka.
Jeść czy nie jeść ? Pomaga czy szkodzi?
autor: Hamer dnia 15 września 2014 o 06:56
Nie wiem czy już było, ale jak przeczytałam, szczęka mi opadła. Lubię klimaty oliwne, ale teraz będę zabierać sie do tematu ostrożnie oliwy aromatyzowane
PSY
autor: Hamer dnia 12 września 2014 o 06:44
Teraz mnie zjedzą wielbiciele buldożków francuskich. 😂 Mimo całej moje sympatii do nich. Zazwyczaj psie przytulanki. To tak wydelikaconej rasy w życiu bym nie brała. Koleżanka miesięcznie wydaje na preparaty dla pieska więcej, niż ja na 2 konie. Alergik, na wszystko co możliwe. Jedzenie, pyłki, trawę, Tyle puderków,  i kremików nie mam tyle na półce w łazience, co ten pies.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Hamer dnia 11 września 2014 o 12:23
Jak się będzie podnosil z ceną, to jej nie sprzeda. Ale jeśli słowa, wstępnie danego koleżance Zduśki dotrzyma, to klaczka pójdzie do ludzi.
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 10 września 2014 o 06:49
nooo ja widzę na co dzień takie bezstresowe wychowanie. Dzieciak kaszle na ciebie z rozdziawiona japą od ucha do ucha, a na prośbę do matki, żeby zwróciła dziecku uwagę i zakrywała mu  buzię, to mówi, że przecież pani tu tylko pracuje. A dziecku uwagi nie zwróci bo sie stresuje. Człek rejestruje pacjentów. dzieciak szarpie, kopie w stolik, Mamcia nie zwróci dziecku uwagi i jeszcze ma zażalenia, że jej dziecko się zestresuje.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Hamer dnia 09 września 2014 o 21:26
Zdjęcie z ogłoszenia  OLIX usunięte, czyżby klaczucha znalazła już nabywcę ?
Co mnie śmieszy i bawi na re-volcie czyli koń by się uśmiał :) :) :)
autor: Hamer dnia 09 września 2014 o 18:57
Hehe da się  🤣 moje rżą na komendę, ale cholibka, stękać jeszcze nie umieją  😁 😜
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 05 września 2014 o 10:53
Heh cytryn powiadasz ? No to wracamy do czasów komunistycznych 😂 gdy cytrusy  były w zasadzie tylko na święta.  😁 😁  Ale ile się człek nacieszył, że taką np pomarańczę wtedy zjadł.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 03 września 2014 o 18:09
Sek w tym,ze nie mamy nic. Żadnej kart przetargowej, do wygrania z Rosją. Nie jesteśmy ani potęgą gospodarczą, ani militarną ,żeby Rosja się z nami liczyła. Zobaczcie jak NATO zabiera się jak pies do jeża, do działań. Niemcy się sprzeciwiają, bo boja sie reakcji Putina. A my, ,,mocarstwo" pchamy się na siłę.Unia chciała sprawę załatwić naszymi rekami. No i daliśmy się wypuścić ,, na zająca". Mają nas w dalekim poważaniu, i reagować będą tylko wtedy gdy im to będzie na rękę.
Żebym nie skłamała. W Szczecinie odziały NATO,mają stacjonować rotacyjnie. Dlaczego tylko tam, i w taki sposób ? Bo się boją reakcji Rosjan.
Etyka vs. Ukrainy? Zapytajcie rodziny pomordowanych przez UPA. Zapytajcie czym były  wianuszki. To była etyka jak jasny gwint. Można powiedzieć,że to już nie te czasy. Ale Ukraińcy nadal nie ukrywają antypatii wobec nas.Koleżanka w ub roku spędziła ponad miesiąc na Ukrainie, wędrując z grupą, po miasteczkach zachodniej części. Wojenne antypatie maja się tam nadal bardzo dobrze.Chciała bym się  mylić, bardzo mylić.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 03 września 2014 o 12:21
Gość, z linku mówi dokładnie to, co ja tutaj, cały czas usiłuję powiedzieć. W polityce gospodarczej nie ma przypadków. Zwłaszcza w stosunkach Polska -Rosja. ,,Przypadkiem" znaleziono coś, w produktach mleczarskich, ,,Przypadkiem" w owocach,  warzywach, ,,Przypadkiem" weszły do nas chore dziki. ,,Przypadkiem" Rosja zajęła Krym, ,,Przypadkiem" zdobywa kolejne miasta na wschodzie Ukrainy. Pod przykrywką pomocy humanitarnej ,,przypadkiem" wprowadziła dodatkowe transportery do przemieszczania wojsk. ,,Przypadkiem" Rosja dogaduje się po raz kolejny za naszymi plecami z Europą zachodnią i USA. ,,Przypadkiem" przeprowadzono rurociąg północny, położony w ten sposób ,że mający powstać u nas gazoport, będzie miał grube problemy z podpływającymi statkami, bo rura ,,przypadkiem", jest za płytko w dnie morza. ,,Przypadkiem" tereny z gazem łupkowym w Bieszczadach, sprzedano rosyjskiemu oligarsze. ,,Przypadkiem" żadnej z polskich firm nie wydano pozwolenia na wydobycie.
Na Ukrainę pchać się od początku nie powinniśmy. Do szału doprowadzała mnie propaganda demokracji. Artyści jadący z koncertami, bo jesteśmy zbawicielami Ukrainy. Nie możemy konkurować z tak ogromnym krajem, jak Rosja. Militarnie jesteśmy zerem. Złomowisko z de mobilu. F16...  z byle bzdetem, mus do Ameryki walić, bo nikt tego nie zrobi w Europie. Zwinięta wojskowa służba zasadnicza. Zawodowstwo.... śmiech na sali z taką ilością. NATO ? sojusze ? Nie raz już deklaracje zostały wyrzucone do kosza, a durne Polaczki myślą, że na pstryknięcie palcami zachód zwali się z odsieczą, gdy zaistnieje taka potrzeba.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 03 września 2014 o 08:13
Embargo nie zostało wprowadzone ? To mam jakieś stare dane.
Może i teoria spiskowa.  😁 😁  Na tle tego co się obecnie dzieje, wszystkie chwyty, są mniej lub bardziej prawdopodobne. Tak jak te tiry z rosyjską rejestracją, na drodze  nr 19 .....
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 02 września 2014 o 17:40
W większości to przypadki chorych dzików.  Doczytałam :kwiatek:,że w gospodarstwie też wystąpiło. Przyznaję, w tej kwestii nie posiadałam należytej wiedzy. Tania, zwracam honor :kwiatek: Ale sam fakt pojawienia się chorych dzików na pograniczu ,w okresie zawirowań handlowych , na osi Polska - Rosja, budzi spore podejrzenia. Faktem  jest również, powiązany z tym,spadek eksportu, a co za tym idzie opłacalności hodowli.
Ciekawostka: żywność z Polski, nadal jeździ do Rosji. Tylko w inny sposób. Wracając kiedyś wieczorem do domu, zastanowił mnie sznur tirów na rosyjskich rejestracjach,  na trasie do Białegostoku. Było ich ok 20. Co oni tutaj robią?. Zapytałam znajomego, jeżdżącego na tirach.  Odpowiedział : towar jest polski. Opatrzony opisami na opakowaniach, jako wyprodukowany w EU lub SU. Trafia na rynek rosyjski, jako produkt teoretycznie z innego rejonu Europy, lub teoretycznie rosyjski.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 02 września 2014 o 15:28
ekwan, jeśli zaczniesz formułować logiczne pytania to możemy podyskutować. Pytanie czyj urzędnik?, jest bzdurne z założenia. Zupełnie tak samo, przez ostatnie kilka tyg. po kilka razy  nachodzili nas gminni urzędnicy ws. kanalizacji. Obiecanki niskiego kosztu, gdy żadna z pobliskich oczyszczalni nie przyjmuje dodatkowych ilości ścieków.Nie jest w stanie ich przerobić Nie ma planów rozbudowy owych.Teren mocno pofałdowany, trzeba multum przepompowni. Więc koszty opłat za ścieki mogą być w przyszłości niebotyczne. Jak ktoś ma tylko domek, to kij z tym. ale jak ma zwierzęta to już bankructwo. Mimo nie wyrażania ochoty na takową inwestycję, nachodzono nas kilkakrotnie. Dopiero przedstawienie wstępnej umowy na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków ucięło temat. ( a sytuacja ze ściekami na takim terenie ma obecnie miejsce, w jakieś gminie (nazwy nie pamiętam, ale ostatnio w TV pokazywano) Szambo wybija, zalewa posesje, wybija w domach, bo przepompownie sa niewydolne.)
Ws. świń i nieopłacalności. Z czego to się wzięło ? Z jednego niby zarażonego dzika na granicy. W żadnej hodowli nie stwierdzono choroby. Nigdzie z tego powodu nie wybijano stada. Sprzedaż spadła drastycznie. Przypadek? Nie sadzę.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 01 września 2014 o 16:30
Tu nie chodzi o pojedyncze gospodarstwa. Trzeba być krótkowzrocznym ,żeby nie widzieć,że za tym kilkaset, lub kilka tys osób straci prace, a budżet wpływy.  Padnie chlewnia,jedna, druga ,dziesiąta, za nią pójdą ubojnie, transport, pasze, weci, usługi, Tak na to patrzę, a nie na to co się rolnikowi opłaca. To jest źródło utrzymania dla całych rodzin, i ludzi związanych, z obsługą. Patrz wyżej. Dobrowolne..... tylko jak ci 3 razy w tyg przychodzą z oferta nie do odrzucenia, to coś mi tu w tym wszystkim śmierdzi. I nie świński gnój bynajmniej. To kolejny pretekst do likwidacji tego, co nam jeszcze zostało. Kto jadł np mięso w Hiszpanii, wie jaki to przemysłowy syf. I to mamy kupować, bo będzie taniej. Będzie się opłacało hiszpańskiemu producentowi, bo w Polsce zlikwidujemy co się da.
USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?
autor: Hamer dnia 01 września 2014 o 15:37
Mam kolejny unijny kwiatek ,,dobrobytu". Sąsiadka wróciła z wizyty u rodziny w woj.zamojskim, hodowców trzody chlewnej.  I co powiecie na naciski na rolników,żeby likwidowali chlewnie ? Bo unia przeznacza pieniądze na odszkodowania, tylko trzeba wszystko zlikwidować ? Raz odszkodowanie dostaniesz, a stracą na tym wszyscy, z producentem i konsumentem na czele. Tak się zwalcza konkurencję na rynku mięsa, wg. myśli unijnej.
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 31 sierpnia 2014 o 16:28
Ikarina help!. Przenieś nas gdzieś, bo szkoda dyskusji.
Tunrida, wcale nie twierdze,że problemy sa mniejsze. Ale jeśli się kąsa wszystkie wyciągnięte do siebie ręce, to jedyne rozwiązanie zmierzyć się z problemem, sam na sam. Udawanie ,że nikt mi nie jest potrzebny,  jest nieprawdą. W głowie krzyk, pomocy! A na zewnątrz warczenie. Trudno... mus wskoczyć samemu w głęboka wodę.
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 31 sierpnia 2014 o 13:50
Izabelle, dokładnie.🙂  Biorąc odpowiedzialność za własne czyny, Facella przez jakiś czas nie będzie miała okazji do zażaleń ,że ktoś odpowiedział na jej post. 😉 I więcej czasu na przemyślenia. Ogłoszenia to tylko wymówka. 😂 A w rzeczywistości strach,że zostanie sam na sam z problemem. Jak już ktoś wspomniał, teraz nastolatki rzadko umieją rozwiązywać własne problemy. Ale człowiek uczy się przecież cale życie.
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 31 sierpnia 2014 o 13:15
Facella. zapewne regulamin rv na wstępie czytałaś. Więc zgodnie z regulaminem przyjmij uciszenie. Będziesz mieć czas na przemyślenie, czego tak na prawdę chcesz od życia,ludzi i siebie. A czego nie.
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 31 sierpnia 2014 o 13:08
Uciszenie pw nie obejmuje. Więc spoko luz. Nie tu jest pies pogrzebany
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 31 sierpnia 2014 o 13:03
Facella, dlatego sama musisz sobie odpowiedzieć, czego chcesz. Tu nikt Ci nie poradzi, jak masz to zrobić. Tylko ty sama. I jeśli niczego nie chcesz, to czemu się przejmujesz uciszeniem ? Wypada się tylko cieszyć
Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)
autor: Hamer dnia 31 sierpnia 2014 o 12:57
Facella , zacznij od podstaw. Odpowiedz sobie sama na pytanie, czego tak na prawdę chcesz? Bez tego nie ruszysz  w żadna stronę. Wóz albo przewóz. Stanie  w miejscu niczego za Ciebie nie załatwi.