Ava

Konto zarejstrowane: 31 grudnia 2009
Ostatnio online: 04 września 2023 o 22:02

Najnowsze posty użytkownika:

Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 12 lipca 2021 o 08:36
desire, nie wiesz co tam jest teraz w miejscu Pandoru? Był dom, boksy angielskie. Ktoś to przejął czy niszczeje?
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 14 czerwca 2021 o 07:43
Dzięki! Ogarniam temat. Ciężko mają teraz wszyscy weci z czasem niestety 🙁
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 11 czerwca 2021 o 13:21
Drodzy, kogo wezwać do RTG kopyta? Okolice Tarnowskich Gór.
własna przydomowa stajnia
autor: Ava dnia 18 maja 2021 o 12:34
fabapi, Za pierwszym razem mieliśmy skrzynkę po jabłkach, przeciągnęliśmy sznurki, ubiliśmy siano w środku i gotowe. Niestety była za mała i ciężko się z niej wyciągało kostkę. W następnym roku unowocześniliśmy "maszynę". Mamy dużą drewnianą skrzynię, wyłożoną folią żeby była śliska i siano się łatwo wyciągało. Najpierw przeciągamy sznurki jeden wzdłuż i dwa w poprzek (leżą na dnie skrzyni, końce wystają poza skrzynię). Pakujemy siano do środka, ugniatamy, zawiązujemy i wyciągamy 🙂
własna przydomowa stajnia
autor: Ava dnia 18 maja 2021 o 10:07
budyń, robię siano od 3 lat. Super sprawa mieć swoje bo kiedy coś nawala w pensjonacie i jest za mało wyciągam z bagażnika "kostkę" i daję ile mi się zechce. Obrabiamy jakieś 2,3 ara, zapuszczam całą trawę jaką mam, nawet tą przed domem. Mamy kosiarkę do wysokiej trawy (ścina nawet 150cm nie mieląc jej) a zanim ją mieliśmy mój partner jechał zwykłą kosą całość. Potem grabiami przerzucamy w zależności od pogody 2-3 dni i zbieramy. Kostkujemy je domowym sposobem 😉 Mój koń zawsze rzuca się łapczywie na siano, które przywiozę 🙂 Z dwóch pokosów miałam 32 kostki po około 10 kg. W tym roku będzie więcej bo trawa bardziej zadbana.
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 11 maja 2021 o 09:35
Sasini, a jak to wyglądało realnie w sezonie zimowym? Bo dostałam informację, że konie wypuszczane są od 8-12:30 pojedynczo na kwatery, bez wody i siana.
Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.
autor: Ava dnia 19 kwietnia 2021 o 07:20
Brakuje mi jednego, przycisku pokaż nowe posty od ostatniej wizyty (chyba, że jest ale jeszcze go nie znalazłam).
własna przydomowa stajnia
autor: Ava dnia 31 marca 2021 o 07:41
Dziękuję Wam wszystkim bardzo za rady! Wszystkie są bardzo dobre i zwracają uwagę na rzeczy na, które samemu bez doświadczenia posiadania konia przy domu się nie zwróci uwagi. Wczoraj zasiałam na całość mieszankę DSV Country Horse, niech rośnie póki koni nie ma 🙂
własna przydomowa stajnia
autor: Ava dnia 27 marca 2021 o 06:58
Szalona😉, ten padok z sianem 15x15 byłby caly czas otwarty na plac do jazdy 🙂 po prostu gdybyśmy chcieli jeździć to jeden koń byłby na nim zamykany na tą godzinę. Na początku byłaby na nim trawa a jak ją zniszczą całkowicie to wtedy wysypiemy go piachem. Dlatego jest oddzielony, żeby siano nie niosło się na maneż. Może nieco niejasno to wyżej wytłumaczyłam 🙂 Nie mogę zamknąć mojego konia na małej kwaterze bo on oszaleje. Dlatego też potem mieliby otwartą trawę (np.1), plac do jazdy i placyk z sianem, mieliby miejsce do biegania. Trawa by się skończyła zostałaby zamknięta 1 a otwarta kwatera numer 2 z ciągle otwartą biegalnią w postaci placu do jazdy.
Muchozol, masz rację przy takim sposobie utrzymania jakość siana jest bardzo ważna. Akurat ziemię mam 3 klasy, dobrze nawożoną, trawa powinna być super, tylko będzie jej mało. Ogrodzenie ma być pancerne, teren całkowicie zamknięty przed obcymi, bezpieczeństwo najważniejsze 🙂
własna przydomowa stajnia
autor: Ava dnia 26 marca 2021 o 15:19
Jak dajecie radę na takim małym areale? Starcza trawy? Wypasacie cały dzień? Czy ktoś miał problem z behawiorem z powodu małej powierzchni padoków i niewybiegania konia?

Aktualnie mam 3,7 ara działkę gdzie stoi dom, z tyłu mogę wydzielić kwaterę (3) wymiar podałam mniej więcej bo na reszcie mam małe drzewka owocowe i koni tam nie wpuszczę. Działka obok na stajnię i padoki ma 0,5ha (ta na czerwono). Aktualnie zasiewam trawę i bardzo mocno zastanawiamy się nad rozpoczęciem budowy tylko cały czas bije się z myślami czy to aby nie zbyt mało. Jak każdy troskliwy właściciel chciałabym mieć więcej trawy tyle, że to jest maksimum na teraz. Może w przyszłości uda mi się przekonać, któregoś z sąsiadów do dzierżawy lub sprzedaży jednak może to być bardzo odległa przyszłość. Pomysł jest taki, żeby zimowy padok miał wodę i siano, otwarty byłby na trawiasty plac do jazdy cały czas (wiadomo, że w końcu trawa by zniknęła). Gdybyśmy chcieli pojeździć zamykalibyśmy drugiego konia na małym placyku z sianem. Konie wychodziłyby na kwatery z trawą na nie wiem 3 godziny dziennie (w zależności od tego jak szybko by zjadały) resztę czasu spędzałyby na placach z sianem. Czy to szalony pomysł i trzeba dać sobie spokój dopóki nie uda mi się kupić czegoś jeszcze czy ma szansę to działać bez dużej szkody dla koni? 🙁 Głowię się i martwię, mój facet jest bardzo na tak i chciałby już budować a ja się boję.
Ps. Kwatera 1 i 2 w sumie mają 25 ar to by był kawałek około 44 metry na 72/4.
własna przydomowa stajnia
autor: Ava dnia 26 marca 2021 o 10:05
Czy jest tu ktoś, kto ma dwa konie na areale od 0,5 do 1 ha z mini placem do jazdy? (tak wiem powinno być 0,5/1ha na konia itd.).
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 15 marca 2021 o 07:27
Szukam trenera ujeżdżeniowego ale wszechstronne podejście mile widziane. Chciałabym wrócić do podstaw, poprawić dosiad, przerobić swoje na lonży itd. Zależy mi na osobie, która wsiądzie czasem na mojego konia. Czy możecie polecić kogoś kto przyjechałby w okolice Tarnowskich Gór?
sklepy internetowe
autor: Ava dnia 11 marca 2021 o 13:14
Plus dla Equiversum (za ściągnięcie dla mnie sprzętu i obsługę) i dla PASI-KONIK (za mega szybkie wysłanie zamówienia, kolejny raz jestem zadowolona z obsługi)
Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: Ava dnia 12 lutego 2021 o 21:18
Podoba mi sie nowa Kia Stonic. Ktos cos?

Mam Stonica od 2 miesięcy model po lifcie. Jeździ mi się super ale to malutkie auto 🙂 Trochę większe niż mój poprzedno i20.
siodło ujeżdżeniowe
autor: Ava dnia 25 stycznia 2021 o 07:24
Witam  :kwiatek: Szukam opinii na temat siodeł ZALDI, interesuje mnie model Drim Atlanta. Jest tu jakiś użytkownik? 👀


Też interesuje mnie to siodło, najchętniej wzięłabym na próbę.

Czy jest gdzieś opracowanie na temat tego jaki klocek powinien być najlepszy do nogi (krótkiej, grubej, chudej, długiej)? Powyższe siodło ma krótki, kończący się przed kolanem ale inne są długie, kolano powinno się na nich wesprzeć, skończyć się przed? Interesuje mnie to w, który celować, czym się kierować przy wyborze?

własna przydomowa stajnia
autor: Ava dnia 19 stycznia 2021 o 07:44
[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2959728#msg2959728 date=1610738393]
Gdzie najtaniej zrobić uprawnienia rolnika on-line? Przez covid nie będzie planowanego kursu w okolicy :/
[/quote]
Nie wiem czy najtaniej ale ja robię w Technikum Agrobiznesu w Przasnyszu. Trzeba przyjechać tylko raz na egzamin końcowy. Całość on-line.
sklepy internetowe
autor: Ava dnia 09 listopada 2020 o 20:43
Ava pisałam tu już chyba - po moim mailu gdzie do cholery jest moja paczka otrzymałam wyjaśnienie ze Zdrowego Konia, że paczka przygotowana do wysłania dla nich równa się paczce wysłanej  🤔


Mają dziwaczne podejście do prowadzenia biznesu  😤

(...) Natomiast paszę zamawianą w Obiegłym mam następnego dnia, maksymalnie 1 dzień później do odbioru w sklepie stacjonarnym. Także polecam.


Dzięki dziewczyny zamówię paszę u Obiegłego. Ze Zdrowym Koniem bujam się dalej. Zażądałam dzisiaj kolejny raz zwrotu pieniędzy...
sklepy internetowe
autor: Ava dnia 05 listopada 2020 o 07:31
Nie polecam zakupów w sklepie Zdrowy Koń.
Zamówiłam paszę 27 października z wysyłką w 2-3 dni.  Mija 9 dzień, nie dostałam ani paszy, ani informacji co się dzieje ani zwrotu pieniędzy. Cwaniacy wkleili sobie numer nadania paczki w In Poście 2 listopada (kiedy paczka miała być już u mnie!) że niby wszystko w porządku i wysyłają, paczka oczywiście jest dalej nie nadana!
Fatalne podejście do klienta. Nie zajrzałam w ich negatywne opinie, których niestety jest bardzo dużo. Myślałam, że to porządny sklep...
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 27 października 2020 o 14:51
Byłam oglądać Pińczyce wiosną, fajne miejsce, podobało mi się. Do sprzedania była wtedy też łąka zaraz obok domu więc byłoby około 5ha. Blisko do lasu, dojazd polną drogą. Cicho, spokojnie. Na całym dachu eternit. Możliwości aranżacji ogromne ale ciężko ustawne pomieszczenia (dużo o różnych wysokościach, małe lub większe). Trzeba by było włożyć w to bardzo dużo pieniędzy. Ale kawałek ziemi piękny.
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 26 października 2020 o 16:53
W Pińczycach było gospodarstwo 4 ha w jednym kawałku. Nie wiem czy ktoś je kupił czy po prostu nie wznawiają ogłoszenia.

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-gospodarstwo-siedlisko-pensjonat-CID3-IDgJApz.html
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 22 października 2020 o 13:00
Byłam w kilku pensjonatach. Tylko jeden miał na tyle małe minusy, że przymykałam oko na nie.
W reszcie notorycznie konie nie dostawały odpowiedniej ilości siana i o dziwo owsa. Jakość siana była okropna (spleśniałe, z ziemią). Nie wybierano obornika dostatecznie często. Nie dolewano wody (nawet w upały). Nie dbano o porządek na terenie stajennym i o bezpieczeństwo koni na łąkach i padokach. Decydowano za pensjonariuszy co koń je i kiedy. Można by wymienić jeszcze więcej ale to są najistotniejsze problemy.

Dlatego ja ludzi mających konie pod domem rozumiem. Istnieje granica po przekroczeniu której nie chce się już stać w pensjonacie a myśl o wyjeździe do konia zamiast dawać radość daje tylko nerwy.
siodło ujeżdżeniowe
autor: Ava dnia 08 października 2020 o 08:03
polecam Lucky- 36cm,  ale Idol (...) , jeździłam w D1, Romie i Dressage Dream.

Które z tych siodeł będzie głębokie i pomoże poprawnie usiąść ale nie zakleszczy? Czy Lucky jest takim siodłem?
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 08 października 2020 o 07:56
Konie normalnie wychodzą na padoki w stadach, klacze i osobno wałachy. Padoczki są trawiaste. Teraz jest nawet padok całoroczny 🙂


Dzięki! Nie wiem dlaczego kilka osób powiedziało mi, że jest problem z wychodzeniem... W takim razie opcja godna rozważenia 🙂

EDIT!

Pytanie! Szukam rekreacji Bytom, Gliwice, Zabrze, Tarnowskie Góry gdzie mój TŻ może nauczyć się jeździć. Znacie miejsce godne polecenia ze spokojnymi końmi?
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 27 września 2020 o 19:39
Ava, Tylko z kwaterowymi jest problem, te w stadach podobno wychodzą normalnie 😉 nie znajdziesz nic lepszego z halą i normalnymi dawkami siana w okolicy...


Dzięki. W takim razie podpytam jeszcze o wychodzenie w stadzie.
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 15 września 2020 o 10:13
[quote author=kare_szczescie link=topic=1780.msg2944489#msg2944489 date=1599654668]
Ava, a Lando?
[/quote]

Niestety mają problem z wychodzeniem na padoki. Wiem od pensjonariuszy.
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 09 września 2020 o 13:23
Poszukiwana stajnia:
- pastwiska (konie jak najdłużej na dworze)
- hala (lub w planach)
- dobra opieka, siano na zimowym padoku, siano w boksie tyle ile się należy dobrej jakości
Brak rekreacji będzie dużym plusem ale nie jest koniecznością.
W promieniu 20 / 25 km od Tarnowskich Gór. Istnieje taka?
szkolenia, kursy
autor: Ava dnia 18 maja 2020 o 09:24
Nie wiem czy to dobry wątek, jeśli nie proszę o przekierowanie.

Poszukuję materiałów szkoleniowych, dydaktycznych, książek(!) do nauki na kurs ROL.04 / R.03/ RL.03
Wiem, że podczas kursu pewnie się dostanie jakieś materiały ale chciałabym zacząć wcześniej. Może ktoś jest po i ma jakieś pdfy lub poda tytuły pozycji.
Kwestie prawne - konie i stajnie
autor: Ava dnia 26 kwietnia 2020 o 10:28
Wrócę do podatku od nieruchomości bo nieco słabo ten temat tu był poruszony.
Jak się rozliczacie? Czy ktoś wie jak rozliczają się duże ośrodki? Zglasza się do opodatkowania stajnię, halę, plac do jazdy, lonżownik padoki itd? Gdy to podliczyłam wyszedł mi ogromny koszt... Pensjonat musiałby wtedy kosztować krocie. Jak do tego podchodzicie?
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 21 kwietnia 2020 o 08:54
Czy Klub Jeździecki Lubliniec prowadzi pensjonat?
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 03 lutego 2020 o 09:10
Dzięki za odpowiedź, tak rozbudowanej właśnie oczekiwałam 🙂
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 03 lutego 2020 o 08:55
Póki co moje konie stoją w pensjonatach (gdzie nie zawsze jest tak jak być powinno) więc zastanawiam się właśnie czy nie przeprowadzić się razem z nimi w tamto miejsce. Mam tam już kilka budynków mogących być stajnią, reszta jest do zrobienia. 
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 03 lutego 2020 o 07:51
Pytanie o te tereny przewinęło się chyba cztery lata temu. Więc jestem ciekawa jak jest teraz.
Jak wygląda sytuacja ze stajniami w kwadracie Myszków, Zawiercie, Siewierz, Woźniki? Czy jest tam stajnia z dobrą infrastrukturą? Typu duży porządny oświetlony plac, hala, pastwiska i dobra opieka?
Mam w okolicy kawałek ziemi, zastanawiam się czy przenosić tam konie, czy byłoby zainteresowanie na kogoś w pensjonat gdybym dorobiła kilka boksów... Hmm... Może ktoś coś podpowie 🙂
siodła bezterlicowe
autor: Ava dnia 10 lutego 2017 o 14:57
Są jeszcze Freeformy, cały czas mam i polecam 🙂 To dobre siodła (mam na myśli też wymienione wyżej Startreki i Trekkery), nie jakieś no name, nie ma się czego obawiać.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Ava dnia 02 lipca 2016 o 09:00
Dziewczyny moje zamówienie było z okolic godziny 12 i dopiero wczoraj dzwonili do mnie potwierdzić wysyłkę. Jeżeli wasze zamówienia są z podobnych godzin to musicie niestety czekać dalej. Oczywiście nie ma tego na czym mi najbardziej zależało ale cóż...
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Ava dnia 27 czerwca 2016 o 12:22
Przed kolejnym kodem rabatowym muszą dodać coś do stanów magazynowych (albo dodać więcej towarów do listy) bo nie będzie czego zamawiać 😉
Mi się udało skorzystać i jak zawsze jestem zadowolona 🙂
Poczta Polska
autor: Ava dnia 11 marca 2016 o 09:33
Mnie poczta dobiła podwyższeniem cen. Dużo wysyłam i mam teraz cenę zwykłej paczki nie żadnej 24 czy 48 jak mojego kuriera... Chyba są niepoważni.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Ava dnia 01 marca 2016 o 17:36
galopada_  dla mnie ta czerwień współgra, ma fajny odcień. Nie jest piżdżąca 🙂
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Ava dnia 29 lutego 2016 o 10:27
Pytanie tylko kanapa Wam sie nie pali od kominka, bo dość blisko..


🙂 Dzięki! Zdjęcie trochę przekłamuje od kominka do kanapy jest więcej niż pół metra, przy otwartej szybie spokojnie stoję przed kanapą. Ale zawsze jak coś mogę ją przesunąć jeszcze w prawo 🙂

galopada_ wszystko zależy od Ciebie czy lubisz czerwień i jak się czujesz w jej otoczeniu. Teraz masz spokojną tonację. Gdyby było widać te czerwone pufy i dodałabyś poduchy miałabyś mocny akcent. Ja bym wtedy też dała w tym kolorze bieżnik i podkładki na stół (to chyba Ikeowski? Wydaje mi się, że mają też taki w głębokiej czerwieni).
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Ava dnia 27 lutego 2016 o 14:04
W Castoramie wystawiają płytki pomalowane tą farbą. Może masz sklep niedaleko i możesz zobaczyć? Pomysł jest bardzo fajny ale efekt w sklepie mnie nie powalił na kolana. Widać było, że ktoś zachaczył czy zadrapał kawałek i farba odchodziła - łatwo to się mogło psuć dalej. Może nie pomalowali ich dokładnie i starannie...

A u mnie w końcu po roku parter wyremontowany 🙂 nie wszystko jest idealne ale zrobiliśmy to sami więc cieszy podwójnie 🙂
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: Ava dnia 23 lutego 2016 o 11:22
WP o godzinie 15 ma przeprowadzić wywiad na żywo z Prezydentem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,dziejesienazywo-oceniamy-100-dni-rzadu,wid,18175602,wiadomosc.html?ticaid=116885

Można do nich słać pytania, które zadadzą Dudzie.

Link do FB https://www.facebook.com/wiadomosciwppl/?ref=hl


Może by tak zadać jedno pytanie wspólnie i je wywindować lajkami?
Pożar stajni w Karolewku
autor: Ava dnia 18 lutego 2016 o 11:38
Przelew zrobiony na konto PZJ mam nadzieję, że pieniądze do nich trafią.
Okropna tragedia 🙁 Czy ktoś wie co z właścicielami? Mają się gdzie podziać?
sklepy internetowe
autor: Ava dnia 29 stycznia 2016 o 08:56
Duży minus dla Arcusa.
Zamówienie 11 stycznia w opisie widnieje "Termin realizacji zamówienia 3-5 dni roboczych". Po chyba 7 dniach roboczych piszę ja do nich maila, co z paczką. Dostaję info, że jednego towaru nie ma ma być w następnym tygodniu - ok, poczekam. Właśnie tydzień się skończył i dalej żadnej informacji o paczce.
3 tygodnie i nic, zdenerwowałam się już.
siodła bezterlicowe
autor: Ava dnia 07 października 2015 o 17:06
Ava - dzięki!
Na fotkach masz chyba tylko futerko pod siodłem?


Mam Mattesa z wsadzonymi wszystkimi wkładkami tzn. przednimi i tylnymi. Nie mam specjalnego padu.
siodła bezterlicowe
autor: Ava dnia 02 października 2015 o 12:43
Czy ktoś z Was posiada (lub widział, testował) Freeforma z wycięciem na kłąb?Mam z tym większym wycięciem, musiałabyś się wrócić do moich starych postów. Były fotki siodła. Chyba u mnie w galerii też jeszcze są, zobacz sobie.

Używam kilka lat i jestem zadowolona, z siodłem nic się nie dzieje.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Ava dnia 22 września 2015 o 10:06
Tylko weź pod uwagę, że tu jest, już wszystko: woda pod zmywarkę i pralki, zamontowane stelaże pod kibelki, woda pod prysznice, podpięcie szamba. Absolutnie wszystko, nie samo CO.
Jak na moje śląskie rejony i zrobiony rekonesans to jest tanio. Wypytaj dokładnie czy w tej cenie zamontują piec i go podepną ze sprawdzeniem instalacji.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Ava dnia 22 września 2015 o 09:46
Kurczak, u nas wykonanie kotłowni, instalacji, co i wodnej za robociznę wzięli 6 tyś. Grzejników 11, dom 140 m2. Podobno to bardzo tanio, znajomy hydraulik powiedział, że zwykle kotłownie liczą osobno.
Wszystko razem, rury, grzejniki, robocizna, piec do co, bojler, 29 tyś. Same grzejniki wyszły koło 5 tyś, piec też tak 7,5 tyś.

TRATATA, my jeśli chodzi o piętro (bo parter mamy na wysokim podwyższeniu, bez piwnicy pod), to mieliśmy dwie przerwy. Najpierw jedna dziura, potem deski i druga dziura i na to deski. Jedna dziura została wolna a druga wypełniona watą. Może też macie podwójnie deskowane?
Stajnie na Śląsku
autor: Ava dnia 25 lipca 2015 o 10:16
A w budyneczku przylegającym co masz? Wc i coś jeszcze? Wygląda na duże pomieszczenie 🙂
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Ava dnia 11 lipca 2015 o 09:36
Pytanie.

Czy to jest normalne, że prawie za każdym razem po jeździe koń od razu jak tylko wejdzie do boksu robi siku? 😉 Czy to może oznaczać, że coś jest nie tak?
Kolor moczu i ilość w normie, żądnych innych objawów.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Ava dnia 27 czerwca 2015 o 14:42
buyaka,, bardzo chętnie bym zobaczyła jak to wygląda u Twoich rodziców.
nika77,, niestety okno jest za nisko, zlew się tam nie zmieści.
Więc chyba zostanie taki plan jak jest teraz. Z tym, że rozmiar wyspy dobiorę dopiero jak wstawię "podstawowe" meble, będzie mi łatwiej określić jaka wielkość nie będzie przeszkadzać a pomagać. Nienawidzę polerowania a zachlapana płyta pewnie by mnie doprowadzała do wściekłości.
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Ava dnia 26 czerwca 2015 o 12:26
Dzięki za rady dziewczyny, trochę remont mnie teraz przygniótł i nie byłam w stanie odpisać od razu.
halo, tak jak mówisz nad krzesłami się zastanowię żeby nie były w ciągu a mała wyspa na środku dałaby miejsce gdzie mogłabym wykładać rzeczy z lodówki i piekarnika.
Niestety stare domy mają swój urok i swoje problemy. Kuchnia by była super gdyby nie taka ilość drzwi 🙂 Na ścianie, niby pustej, tej koło lodówki i piekarnika, (na lewo od drzwi na dole) muszę jeszcze wcisnąć kaloryfer. Zobaczę jeszcze czy da się wcisnąć zlew bliżej płyty albo jak ustawie te kartony w obecnym pomyśle czy to będzie za daleko czy nie.