paladynka

Konto zarejstrowane: 27 maja 2010
Ostatnio online: 13 kwietnia 2022 o 21:44

Najnowsze posty użytkownika:

konie małopolskie
autor: paladynka dnia 29 listopada 2020 o 05:32
Hej, wbiję się trochę w wątek i rozmowy. 😡
Macie jakieś doświadczenia z potomstwem Awansa (po Vis Versa od Aragony)? Jak u jego potomstwa z głową i predyspozycjami użytkowymi? 🙂 Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje. :kwiatek:

Klacz Charyzma (2008) po Awans od Chmurka startowała z sukcesami w sportowych rajdach konnych do poziomu CEI 2* 120 km.  Idącą do przodu, ale  zawsze pod kontrolą. Bardzo folblucia w typie i charakterze.
Stajnie Świętokrzyskie
autor: paladynka dnia 30 maja 2020 o 13:50
Witam, kogo z podkuwaczy polecacie z województwa świętokrzyskiego? Potrzebuję przekuć konia, okolice Chmielnika, Kielc. Dzięki
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: paladynka dnia 30 października 2019 o 15:59
Gdyby ktoś potrzebował to wolne miejsce w transporcie koni na trasie Belgia, Niemcy, Polska 12-13.11.
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: paladynka dnia 21 października 2019 o 07:12
Transport konia z Belgi. Doświadczenia ? Koszty ?
.
W listopadzie zawoże transportem konia do Belgii, możliwość transportu łączony - kontakt PW.
Kacik endurance
autor: paladynka dnia 03 kwietnia 2019 o 12:29
Proponuję poczytać stary ale dobry artykuł na endurance.pl
O żywieniu konia rajdowego
http://www.endurance.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=574:przepis-na-diet-konia-rajdowego&catid=43:ogolne&Itemid=50
konie małopolskie
autor: paladynka dnia 09 lutego 2019 o 20:11
Czy ktoś słyszał o ogierze Shagya V-2 urodzonym w 2000 roku na Węgrzech, który podobno został zakupiony do Polski ??
Proszę o informacje o miejscu i właścicieli jeśli taki koń faktycznie przebywa tutaj..
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 29 stycznia 2019 o 11:40
Odnośnie potomstwa Donnera.

Ogier Belldon 2014, 155 cm, gniady? ( Donner, Belleza po Piaff), kariera wyścigowa 2017-2018 plus zaczął startować w rajdach, Mistrz Polski Koni 4 Letnich w Rajdach 2018. Poniżej zdjęcia autorstwa Marta Wałach - Walach Art z MPMK. Inny syn Donnera Duero prawdopodobnie w tym sezonie zacznie również karierę rajdowa, ukończył pozytywnie 1 sezon wyścigowy.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 26 stycznia 2019 o 06:37
A dlaczego nie ma szans żeby źrebak był gniady ? Szczególnie że matka jest skarogniada, a nie kara, i do tej pory dawała źrebaki kasztanowate, gniade i karego, .. wrzuć kilka zdjęć Młodego .
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: paladynka dnia 21 sierpnia 2018 o 08:21
Witam, gdzie zamówię derki dekoracyjne (na zawody) dla koni wraz z możliwością wyszycia logo i itp? Oraz szarfy dla koni ?
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 02 maja 2017 o 18:31

Wojenka klacz pokryta Empire.
A tak późno bo poprzedniego źrebaka też dała na koniec maja i był to właściwie pierwszy wolny termin. A biorąc pod uwagę że przenosi ciążę o średnio kilka dni  to termin jej wypada na Dzień Dziecka 😉.  Mam cichą nadzieję, że przed Białką się uda.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 30 kwietnia 2017 o 19:32
Wojenka gratulacje dla hodowcy, chyba kolejny rajdowiec sie urodził skoro tak biega i to w dodatku klaczka. Też zamawiam klaczkę, a tu jeszcze miesiąc czekania...
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: paladynka dnia 24 kwietnia 2017 o 20:06
Czy jakiś zaawansowany "terenowiec" z okolic Niepołomic czy Nowego Brzeska byłby zainteresowany regularnymi treningami na arabach przygotowywanymi do startów w rajdach?  W zamian za pomoc oferuję możliwość podszkolenia w dyscyplinie i być może startu.
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: paladynka dnia 23 października 2016 o 10:28
Termin aukcji 11 listopada . Czy pozostałych pracownikow (poza prezesem) w tym dniu nie obowiązuje zakaz handlu ? Dotyczy to Pani od kasy (wadium ) i osób zaangazowanych w podpisanie i fanalizację umów sprzedaży ? W ogóle termin "niewekendowy" wygląda dziwnie i być może dla potencjalnych kupców z zagranicy również Polski może obniżyć już wątpliwa frekwencje, z uwagi tez na ubogą wciąż listę koni i jej późne ogloszenie ( w zeszłym roku 84 konie i pierwsza lista już pojawiła się w na koniec sierpnia..,) oraz w zasadzie brak jakiejkolwiek promocji wydarzenia. Czy pojawia się na niej konie prywatnej własności,  biorąc pod uwagę fakt wzrost opłaty uczestnictwa z 200 zł na 500 zł (za boks ze słomą)oraz prowizji od sprzedanego konia z 500 zł na prawie 10% prowizji oraz załamanie na rynku polskich koni arabskie może spowodować niską frekwencję także wśród wystawców prywatnych .  W ogóle biorąc pod uwagę że w tym roku stadnina jest organizatorem A wcześniej była firma Polturf dziwi mnie ta "podwyżka "stadniny, która zapewnie odbije się na frekwencji koni użytkowych z tej niższej półki cenowej . Jeśli nie będzie dużo koni na liście nie będzie też wielu kupców.  A miało być tak pięknie i tanio.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: paladynka dnia 01 września 2016 o 10:43
Szukam na czas szkolenia pensjonat + trener 1-1,5 mc-a.

Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: paladynka dnia 01 września 2016 o 06:47
Witam, szukam stajni z możliwością szkolenia młodego  ogiera arabskiego - był zajeżony wstępnie we wszystkich chodach na początku roku , potrzebuje przypomnienia i regularnej pracy z doświadczaną osobą i odpowiedniego wybiegu. W oklicach Kraków-Tarnów. Ktoś może kogoś polecić ?
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 27 lipca 2016 o 12:51
Tuch wyjaśnij proszę o co chodzi z tymi liniami wyścigowo- pokazowymi ?? oraz pojęcie dzielności w twoim mniemaniu. Bo owszem mówi się o dzielności wyścigowej czy rajdowej koni arabskich Ale tobie chyba nie o to chodzi, nie o dzielność a  raczej bezproblemość w obsłudze i spokojny charakter, gdzie chyba to właśnie gorący temperament , szybkość reakcji , bukiet i przy zachowaniu równocześnie łagodności jest znakiem rozpoznawczym tej rasy. Dla mnie arab bez tej jego iskry  czy to rajdowy czy show czy inny użytkowy to albo chory , niedożywiony albo zbytnio stłamszony. A w rajdach taki potulny misiek daleko nie ubiegnie, jak w każdym sporcie na wyższym poziomie, koń sportowiec musi mieć serce i ten zadzior do rywalizacji, na szczęście wśród koni arabskich więcej tych chętnie pracujących niż leni.
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: paladynka dnia 23 lipca 2016 o 04:55
Krótki opis sytuacji: miałam dzisiaj ścięcie z właścicielem firmy koszącej wały przeciwpowodziowe, kiedy jego pracownicy uszkodzili nam ogrodzenie jednego z pastwisk przylegających do wałów i, teraz uwaga, muszę przyznać, ze gość mnie zaskoczył stwierdzeniem, że wszystko w odległości 2 m. od wałów "jest ich". Według mapek, wały stanowią granicę naszej działki. Oczywiście sprawdzę sobie czy są takie przepisy i wyjaśnię to w Urzędzie Gminy ale może ktoś zetknął się też z taką sytuacją albo wie coś na ten temat?


Jest coś takiego jak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i tam będzie zaznaczony obszar tzw. linia zabudowy czyli odległość w jakiej możesz np. stawać ogrodzenie w odległości od wałów, a to że granica twojej działki pokrywa się z wałami jeszcze nie oznacza że możesz na tym terenie stawiać ogrodzenie czy w dowolny sposób wykorzystywać.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 01 czerwca 2016 o 19:37
Szamanka twój koń zrobił niesamowitą przemianę odkąd pojawił się w wątku, wygląda super
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: paladynka dnia 26 maja 2016 o 06:52
Masa złych, brzydkich zdjęć, najbardziej stracił chyba Michałów w tej kwestii, to miały być zdjęcia max wyciagajace urodę z koni przeznaczonych na sprzedaż. A tu  fotograf chyba nie zrozumiał zadania a może brakło umiejętności. A brak poziomu w janowskich nawet laikowi rzuca się w oczy i cała masa innych błędów, nie spodziewałam się takich wpadek po Ewie. Zawiodłam się na tych na fotografach. Imo dobre i bardzo zdjęcia Sylwii Iłendy, która robiła je prywatnym koniom na aukcję główną i Summer sale.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 06 maja 2016 o 21:05
Jak to ktoś określił na zjeździe PZHKA dostało się Alertowi chyba za imię  🤔trzałka: czytaj od tyłu, bo innego sensownego wytłumaczenia decyzji sprzedaży tego ogiera nie udaje się znaleźć..
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 25 kwietnia 2016 o 13:16
Mujahid chodzi w podkowach, jak cała reszta w rajdach w Francji.
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: paladynka dnia 06 kwietnia 2016 o 07:07
Przepisy o transporcie zwierząt

http://www.boz.org.pl/prawo/mnarod/rozp_1_2005.pdf

ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 1/2005
z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań - str. 19, zał. 1 Przepisy techniczne, rozdz. 1 Zdolność do transportu, pkt.2 c) i d)
cytuję:

2. Zwierzęta zranione lub wykazujące słabość fizjologiczną lub patologię, nie będą uważane za dolne do transportu, w szczególności, jeśli:
a…
b…
c) są to ciężarne samice będące w okresie przekraczającym 90 % lub więcej przewidywanego okresu ciąży, lub są to samice, które rodziły w poprzednim tygodniu;
d) są to nowonarodzone ssaki, u których rana po pępowinie nie zagoiła się jeszcze całkowicie

90% ciąży u klaczy to ok. 300 dzień ciąży czyli ok. miesiąc przed porodem!!!!
Z powrotem transportowano ją przed upływem tygodnia...

Klacz AmraP zatem była transportowana niezgodnie z prawem
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: paladynka dnia 25 marca 2016 o 17:04
Aha.. A już łudziłam się, że to być może Czako wrócił na plac boju 😉

A powód chyba jednak inny i może forum zamknięto już na zaś, z uwagi na kolejne "newsy", które mają wypłynąć po świętach..
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: paladynka dnia 25 marca 2016 o 13:47
Forum na PA zamknięte do odwołania..
Kto i co "trollował"??
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: paladynka dnia 17 marca 2016 o 16:15
W nocy stacjonująca  w Janowie Preria padła  na skutek kolki,  cenna klacz należąca do Shirey Watts, ciekawe jak za to odpowie nowy zarząd ?

Co prawda info ze strony Faktu... Ale tym razem to chyba fakt...
http://m.fakt.pl/wydarzenia/polityka,th3c4j
WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli
autor: paladynka dnia 22 lutego 2016 o 23:07
W takim szybkim skrócie wypowiedź nowego prezesa Janowa :
"Czuję, że będzie to moje nowe hobby, z KONIAMI nie miałem nigdy wiele do czynienia to znaczy wiem o co chodzi ale teraz poznam bardziej"
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 21 lutego 2016 o 13:42
Niestety to prawda , poziom dyskusji na polskich arabach jest żenujący a działania tych trolli przeciwko państwowym stadniną , wręcz hodowli jest czymś obrzydliwym i większość prywatnych hodowców jest tym oburzona.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 20 lutego 2016 o 06:25
Hodowla koni to wieloletnia wiedza, doświadczenie, wręcz talent a nie gra w ruletkę. Decyzja o odwołaniu tak doświadczonych dyrektorów nigdy nie powinna być polityczną czy stricte ekonomiczną, chodzi o  narodowy 200 letni dorobek hodowlany.


Z  Fb OLD WORLD POLISH ARABIAN :
" rzecznik.prasowy@minrol.gov.pl

Dear Krzysztof Jurgiel

Sometimes decisions are made in haste and latter discovered to be made in error.  While I do not know the inner sanctuary reason for the termination of  Dr. Marek Trela, Anna Stojanwska and Jerzy Bialobok    I must hasten to say that these three individuals, dedicated breeders who live and breath the very word and embodiment of breeding and raising an Arabian horse  represent the pillar of what it means to breed quality horses that are recognized throughout the world.. It is so very disturbing to find out that they will no longer be part of a breeding program that has taken generations in fact 100s of years to preserve and continue.  I too have dedicated my life to such a pursuit while I have not mastered it as these three distinguish soles I understand their nature and their determination and their dedication.  Poland should be as would any country be proud for their representation .  I am writing with the deepest concern that without a reconsideration of your decision that what I and so many other hundreds of dedicated breeders have tried in our little way to preserve  which is the heritage of the Polish Arabian will be lost and forever forgotten.  I am humbly requesting that your decision be reconsidered and remanded. 
Respectably.  George B. Altenberg, Jr,"
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 02 lutego 2016 o 20:10
Rzepka fajnie znowu ją widzieć, kiedyś dawno temu miałam przyjemność na niej się powozić, świetna klacz, super temperament i świetnie wyszkolona. Szkoda, że teraz takich koni się w zasadzie nie hoduje , mocno zaawansowanych w krew arabską angloarabów.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 13 grudnia 2015 o 17:57
Epikea skąd, trzeba konie oglądać konie, rozmawiać z hodowcami i trenerami, jak ktoś jest zainteresowany to się dowie . Na 7 oglądniętych jeden byl w miarę zdrowy na nogach aczkolwiek nie obyło się bez wady podstawy ( francuza) i kości mogły mieć mocniejsze do reszty , o  małych kopytach już nie wspomnę, takie słoniki. Na krótkich dystansach , wyścigach inne są kryteria i te wady może są akceptowalne,  w rajdach ich nie ma i nie wytrzymałyby treningu. Przy takiej ilości potomstwa po tym ogierze ciężko znaleźć coś sensownego.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 13 grudnia 2015 o 16:18
Z Nougatinem się zgodzę, większość potomstwa po nim ma słabe nogi a do tego sporą masa i to wszystko się sypie... Ale nie można tego generalizować w stosunku do innych koni wyścigowych francuskich czy rosyjskich za którymi jesteśmy daleko w tyle. Poza tym Nougatin nie jest też wybitnym ogierem , bo i skąd by tu trafił😉 Zresztą też inne są oczekiwania od konia wyścigowego a inne od  rajdowego, czy ogólnieużytkowego czy show. Wiadomo, że od koni w sporcie wymaga się więcej, i w niektórych dyscyplinach  I warunkach ten wiekszy wzrost jest niezbędny jeśli chce się sięgnąć po wygraną, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji masy do kośćca. No i nieważne imo już od przeznczenia koni ( show, sport, rekreacja)najważniejsze żeby hodować konie poprawne i przez prawidłową selekcję eliminować wady czego nie można powiedzieć o pomyśle używania Nougatina...
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 13 grudnia 2015 o 15:40
Ganasz masz rację to czy klacz w zaawansowanym wieku jest płodna i zdolna odchowac źrebala bez problemów to geny i wzrost nie ma tu nic do rzeczy. Znam solidna imo kalibrową( 153)  24 latke( linie bardziej show) która mimo wielu porodów odchowuje kolejnego dzieciaka, na owsie i sianie i wygląda świetnie, podczas gdy jej zaledwie 17 letnią koleżanka z starych wyścigowych linii nie wygląda już tak super przy swoim źrebaku a urodziła ich dużo mniej.
Dinfo gratuluję źrebaka po Wieku,  którego kiedyś znałam, super charakter i fajny kaliber .
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 13 grudnia 2015 o 14:54
[quote author=fender link=topic=752.msg2459881#msg2459881 date=1449080154]
no cóż, my nadal hodujemy 'araby-pieski salonowe', a nie konie 'do czegoś'. Wystarczy pooglądać relacje ze stadnin rajdowych w krajach arabskich (na platformie telewizji nc+ jest kanał YAS, nr 422 - konie arabskie 24h/dobę, polecam 😀), ich araby wyglądają jak folbluty - wyraźny kłąb, głowa prosta, nawet czasami lekko wypukła... nadal są 'arabskie' - mają ten błysk w oku, ale całkowicie inne od naszych. Albo choćby araby z Rosji, np. Dostatok. Głowa mało arabska, ale reszta - mega. A np. ostatni czempion Hariry? Głowa moze ładna, ale reszta do niczego...


Ja jestem jednak zdania że podnoszenie wzrostu konia arabskiego (Rosja /Francja) ma negatywne skutki dla rasy. Częściej ulegają kontuzjom i są mniej odporne. Zaletą koni arabskich miała być wytrzymałość, odporność i niskie wymagania. Mam w tej chwili w stajni 23 letnią klacz MINORKA po Wermut, która odchowała w tym roku źrebie i w ciągu miesiąca wróciła do kondycji. I taki właśnie powinien być arab.
[/quote]

Nie bardzo rozumiem określenie ze w ciągu miesiąca wróciła do kondycji...? A po jakim ojcu źrebak ? Wiele klaczy arabskich w tym wieku i bardziej zaawansowanym rodzi i rodzić będzie, co do tego ma wzrost ?
Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska
autor: paladynka dnia 30 listopada 2015 o 06:18
Witam, czy ktoś mi może polecieć jakąś stajnie w najbliższej okolicy Pustyni Błędowskiej (z wolnym jednym boksem na krótki wypad) ?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: paladynka dnia 08 listopada 2015 o 08:03
Tolkowata polecam Havensa Cool-Mix bez owsa za to z orkiszem!, świetne zdrowe musli dla koni pracujących które są zbyt gorące lub wymagają wolnouwalnianej energii, fajnie "przypakowuje", polecane również dla koni z tendencją do ochwatu oraz klaczy źrebnych. Osobiście testowane na arabach  I koniach rajdowych, aqh  aph chodzących sport oraz koniach hodowlanych. W zależności od zastosowania mieszać z owszem lub nie😉

Więcej info: http://www.havens.pl/produkty,pasza_dla_koni,cool-mix
.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 29 października 2015 o 15:22
A co z forum na polskich arabach , ktoś coś zna przyczynę zamknięcie i kiedy i czy będzie  ponowne uruchomione ?  Chyba od wakacji nie działa...
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: paladynka dnia 10 września 2015 o 20:51
Dzięki palemka za linka. Spróbuję sprawdzić aktualne wymogi. Ten jest z 2004 i "trochę" tego jest...
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: paladynka dnia 10 września 2015 o 11:00
Witam, czy ktoś z forumowiczów wyjeżdżał z koniem na zawody na Ukrainę? Jakie dokumenty i formalności obecnie czekają na granicy ? Słyszałam coś o wymogu posiadania karty ATA, czy to faktycznie konieczne ? Czy organizator ze strony ukraińskiej nie może wystawić jakiegoś dokumentu, typu zaproszenie , ułatwiającego przekroczenie granicy bez konieczności opłaty cła i potwierdzajacego cel wyjazdu zawody a nie sprzedaż ? Rozumie ze formalności weterynaryjne typu świadectwa zdrowia konia, plus Cogins test pewnie trzeba mieć jak oczywiście paszport z aktualnymi szczepieniami i to nie jest problem. Bardziej obawiam się wymogów ze strony celnej...
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: paladynka dnia 25 maja 2015 o 14:48
Ja w ogóle nie rozumie dlaczego Polska w swojej sytuacji geopolitycznej ma udzielać pomocy w postaci przyjęcia uchodźców z Syrii, co innego  (dobrowolna)pomoc humanitarna tam na miejscu czy nawet zbrojna jeśli NATO by tego wymagało bo konflikt zagrażał by naszemu (europejskiemu) bezpieczeństwu i chcieli by podjąć tam działania.  Imo w pierwszej kolejności powinniśmy pomagać uchodźcom, to naszym rodakom czy ludziom polskiego pochodzenia którzy takiej pomocy potrzebują np. w Donbasie,. Po drugie uważam że Polska jako kraj który nigdy nie miał swoich kolonii i tego typu terytoriów zależnych z których czerpał wieloletnie korzyści tam nie jest zobligowany czy może być wręcz zmuszany przez unię do przyjęcia uchodźców z Syrii. To Francja i Wielka Brytania głównie powinni czuć się zobowiązani by pomóc i zatroszczyć o swoje exkolonie czy strefy wpływów.
Wybory 2015 i to co po wyborach.
autor: paladynka dnia 12 maja 2015 o 10:37
link- no to teraz: który kandydat pierwszy poleci do GB?  😉

Myślę, że nikt nie poleci, ten wyjazd byłby zbyt czasochłonny i poza tym  bezsennowny dla PBK , bo myślę że on większego poparcia już tam nie uzyska, a szczególnie tam.  Myślę że kandydaci będą próbowali uzyskać na popularności w rejonach gdzie już uzyskali największe poparcie próbując walczyć o większą frekwencję w tych rejonach lub też w miejscach gdzie frekwencja głosujących byla najniższa zyskując nowych zwolenników. Na pewno zdziwiajaca jest bardzo wysoka ilość głosów nieważnych. Wielokrotnie byłam członkiem komisji wyborczej i w pierwszej turze wyborów zwyczajowo tych głosów nie było tak dużo. Dopiero w 2 turze czy to wyborów samorządowych czy prezydenckich gdzie zostawalo 2 kandydatów takie przypadki były powszedniejsze. 
Konie czystej krwi arabskiej
autor: paladynka dnia 23 kwietnia 2015 o 09:02
Jeszcze możliwe, że razem pobiegną w wyścigu. Niekoniecznie będzie zamykał stawkę. Jest taki durny(naprawdę, czegoś takiego jeszcze nie widziałam), że może chcieć lecieć na złamanie karku i połamanie nóg  😉. Został kupiony do rajdów(kto kupuje Psytadela do rajdów?!), ale się nie nadaje, bo boi się wszystkiego i płoszy co drugi krok(więc do rekreacji też się nie nadaje :icon_rolleyes🙂, więc dostaje szansę  w wyścigach płaskich  😁


Tak dla ciekawostki.. Znałam ogiera po Psytadelu , który miał swoje 5 min w rajdach sportowych. To ogier Harmattan Othelo , 2002, który co lepsze jako 2 latek wygrał klasę ogierów 2-3 letnich i został championem show ogierów młodszych na championacie w Albi w 2004 r.. Później zakupiony przez francuskiego trenera Allana Leona do rajdów między innymi zdobył 4 miejsce ! Na MEMK dla koni 7 letnich w Compiegne w 2009 r z prędkością 20 km/h na 130 km i stawce blisko 60 koni. Sprzedany do Bahrajnu do rajdów, zanim jednak to nastąpiło trener postanowił użyć go w hodowli , jako reproduktora dla jego klaczy z linii rajdowych, zostawił już stawkę młodzieży, teraz  już pewnie 3-4 latków, więc niedługo zobaczymy jak sprawdzą się w sporcie. A charakter  tego ogiera i zachowanie na zawodach był wypracowany, natomiast od zawsze miał ambitne podejście do treningu. Jk się uda, załącze jego fotki.
Natomiast ostatnio też w rajdach , na zawodach w Fontaineblue bodajże, pojawił się inny potomek Psytadela, wyniku niestety nie pamiętam. Osobiście miałam też do czynienia z jedną młodą klaczą po Psytadelu i nie znajdę ani jednego pozytywnego słowa żeby określić jej charakter czy poziom inteligencji ale cóż, może mnie się tylko taki "skarb" trafił 😉

Edit: fotki
photo1z zawodów

photo2 z championatu
Kącik WKKW
autor: paladynka dnia 14 lutego 2015 o 18:32
Portugalski jeździec Francisco Seabra dosiadajacy konia Aferzysta uległ wypadkowi  i zmarł dzisiaj na zawodach CIC2 w Hiszpanii 🙁
http://www.horseandhound.co.uk/news/francisco-seabra-killed-cross-country-fall-474547