cxzardasz

Konto zarejstrowane: 29 października 2010
Ostatnio online: 05 października 2022 o 12:13

Najnowsze posty użytkownika:

Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd
autor: cxzardasz dnia 02 stycznia 2019 o 12:26
Jest gdzieś pewnie ale się nie dokopałam. Połączenie jakiej maści z gniadą da możliwość uzyskania potomstwa izabelowateg? Tylko z kasztanem? Prócz maści cremello.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 23 sierpnia 2018 o 05:32
Przesadzasz, właśnie wygląda tak bo to hucuł. Z ogłoszenia wynika, że chodzi je i nic nie robi (zaźrebia klacze), nie ma żadnej innej pracy. Więc tak właśnie będzie wyglądał każdy jeden " żarty" hucuł na samej trawie  😉.
COPD
autor: cxzardasz dnia 17 sierpnia 2018 o 10:15
[quote author=Zdrowykoń link=topic=138.msg2803239#msg2803239 date=1534494073]
Fajny ten parownik, tylko zamiast wydawać miliony monet na parowniki, nebulizatory itd nie lepiej konia wyleczyć i normalnie użytkować konia. Mój po epizodzie  😉 z copd po wyleczeniu skacze parkury 120-130.
[/quote]

Epizodzie  😲 ? U mnie niestety weterynaryjna posucha też słyszałam, że da rade z tego ponoć konia "wyciągnąć'' chociażby do poziomu normalnego użytkowania. Ja niestety mam o tyle utrudnione, że wszędzie wokół rośnie topola szybkorosnąca, która prawdopodobnie tak a nie inaczej wpływa na konia. Koń wcześniej w innej stajni - 0 objawów chorobowych, super kondycja, po przeprowadzce do obecnej i zmianie środowiska od razu się zaczęło a wet który przyjechał do przeziębionego konia stwierdził Rao  🤔 . No mam mieszane odczucia, teraz to już ma je na pewno (przez leczenie konia), co nie zmienia faktu, że koń powinien zmienić środowisko. Mimo wszystko wydaje mi się, że objawów choroby nie da się mocno cofnąć jak koń alergik. 
COPD
autor: cxzardasz dnia 11 sierpnia 2018 o 10:41
Skoro steryd nic nie leczy to po co się go podaje? I moje wnioski są dokładnie takie same też podawałam Rapidekson i nie tylko i gdybym tego nie zrobiła to znaczy nie podjęła prób leczenia konia to on na pewno byłby w o wiele lepszym zdrowiu niż jest teraz. Uważam, że sterydy zabijają aktualnie koń nie dostaje nic i o ile się mu nie polepsza to przynajmniej nie pogarsza.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: cxzardasz dnia 17 listopada 2017 o 07:32
Ja podaje wysłodki i to melasowane. Je tylko się uszy trzęsą  🙂
Oddam konia-rozważania
autor: cxzardasz dnia 18 października 2017 o 20:44
kamzde, wg mnie jeśli boisz się sprzedać, że klacz źle trafi możesz oddać w dzierżawę jeśli znajdziesz hodowcę chętnego lub utrzymywać w pensjonacie. Są miejsca, gdzie opłaty za hotel są niższe z uwagi na brak warunków do jazdy, hali itp. Koń pozostaje na Twoim utrzymaniu i odpowiedzialności. Wielu ludzi swoje starsze czy kontuzjowane konie w ten sposób utrzymuje dożywotnio.


Ten?
" Są miejsca, gdzie opłaty za hotel są niższe" - ale to i tak kilka stówek 😉 dalej:
"Koń pozostaje na Twoim utrzymaniu i odpowiedzialności" - oprócz kosztów samej opłaty za hotel dochodzi jeszcze - szczepienie, odrobaczanie, kowal - rozczyszczanie jest tak czy owak. A jak zdarzy się, że konia będzie trzeba zeszyc, albo kolka albo... coś jeszcze innego później albo co gorsza w przyszłości dojdzie jakaś choroba wymagająca ciągłego leczenia konia (zaś + kilka stówek), dodatkowa opieka - koń będzie wymagał innego żywienia bardziej absorbującego w jego przygotowywaniu chociażby  🙄 (+ stówka) , podawania obiadu (nie wszędzie jest w standardzie). Dodatkowej lub innej paszy, witamin, suplementów?
A co jak tańszy hotel okaże się niewypałem? Szukac kolejnych? Jak daleko od domu?
Poza tym klacz ma 12 lat to dobrze utrzymywana jeszcze z 10 lat pociągnie co nie  😉 albo drugie tyle. A jest "sprzedażowa" bo : 1. Nie jest wałachem. 2. Ma pochodzenie i wpis do księgi więc może byc użyta w hodowli. 3. Jest koniem a przynajmniej powinna byc mimo kontuzji w sile wieku.
Więc dlaczego ma ją trzymac "do grobowej deski" skoro komu innemu może się jeszcze przysłużyc?  I kto będzie z niej zadowolony i dla kogo nie będzie ciężarem?
Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Staram się byc neutralna.

rollnick:
"Kogoś nie stać na utrzymanie swojego chorego konia, ale szuka sobie nowego ? To jest [i tu proszę sobie wstawić stosowny wulgaryzm] !"

rollnick
utrzymanie konia chorego to często przynajmniej jeszcze raz taki wydatek jak za pensjonat dodatkowo miesięcznie! A czasem jeszcze więcej! To wcale nie jest takie proste a mówi się łatwo, ktoś kto nie miał/ma chorego konia nie powinien się w ogóle wypowiadac w temacie.
Oddam konia-rozważania
autor: cxzardasz dnia 18 października 2017 o 19:23
cxzardasz, metryką tu szastać nie będę, ale swojego konia utrzymuję od 20 lat i różnie bywało. Ma obiecane dożywocie i tylko moja śmierć może coś w tej kwestii zmienić. Miałam tez inne konie, kupione - sprzedane. Ale nigdy dlatego, że koń się popsuł. Czasem były kupowane z myślą o ich zrobieniu i dalszej odsprzedaży, czasem okazywało się, że nie pasujemy do siebie i konie wędrowały w inne ręce. Bo to nie sprzedaż mnie bulwersuje, ale "szukanie jelenia do płacenia". Jak zdrów to mamy kasę na utrzymanie, treningi, zawody i czapraki z metką. A jak koń się zepsuje to szukanie komu by tu wcisnąć darmozjada.

Sprzedaj, ale nie becz później, że koń w rzeźni skończył.


Tyle, że mowa jest o klaczy która ma 12 lat i śmiało może byc użyta w hodowli. Nie jakiś stary koń z zaawansowanym RAO czy inną wymagającą ciągłego leczenia dolegliwością. Podejrzewam że klacz trzymana w pensjonacie a pan nie jest hodowcą. Tak więc nie widzę niczego złego w zmianie profilu "użytkowania" klaczy. Ja też nie jestem za pozbywaniem się koni na prawdę chorych i starych, które nie nadają się ani do hodowli, ani na spacer czy do oprowadzań w przypadku takich koni to raczej ich oddanie będzie miało jeden finał. Smutne ale prawdziwe. Ja mam na utrzymaniu konia chorego i szczerze ten koń kosztuje mnie tyle co 3 zdrowe.
Oddam konia-rozważania
autor: cxzardasz dnia 17 października 2017 o 21:30
bera7

Ile masz lat, bo ja już nie naście i wiem, że w życiu bywa różnie i można kochac i konia/konie i jazde konną. Jedno nie wyklucza drugiego więc nie wiem co za przeproszeniem "ma piernik do wiatraka". To bardzo szlachetne, że dostosowałaś się do konia i co teraz mamy ci tu wszyscy zaklaskac i przytaknąc jaka to szlachetna i wspaniała jesteś czy jak? Ja mam też jednego konia chorego, którego lecze i leczyc będę (taka choroba) i mimo wszystko rozumiem rozważania kamzde i uważam, ze są całkowicie słuszne i popieram takie podejście do sprawy.

Uważam, że dobrze napisała też desire " że trzeba sie liczyc z tym, ze koń może skończyc różnie". Zawsze trzeba sie z tym liczyc zarówno jak sie konia oddaje jak i sprzedaje.
Oddam konia-rozważania
autor: cxzardasz dnia 17 października 2017 o 20:23
a mnie dziwi, że jakoś na takiego, co to jeździć można z reguły stać, a jak przestaje się nadawać do jazdy to nie stać. 😉A mnie nie dziwi, że stac na konia do jazdy a już nie do jazdy to nie stac. Ja mam konia po to żeby na nim jeździc. Klacz kuleje właściciel jeździc na niej nie może a pewnie chce (po to ma konia) oczywistym jest, że musi kupic innego do jazdy a nie stac go pewnie na utrzymanie 2 koni w pensjonacie. Czasem wydatek nawet dodatkowych 300 zł to za dużo. Jest w stanie utrzymac jednego zdrowego konia ale już dwóch nie. Ja tak miałam kiedy trzymałam konia w pensjonacie nie dołożyłabym 100 zł więcej a co dopiero jakbym miała utrzymac 2 konie  😲 . Właściciel chce oddac klacz do hodowli. Uważam, że jeżeli klacz ma dobre pochodzenie to jest na to realna szansa.

Nie znam rasy klaczy, ale jeżeli jest to wlkp lub inna to proponowałabym uderzyc bezpośrednio do hodowców i dowiedziec się czy przyjęli by taką klacz. Prowadząc hodowle byłabym zainteresowana taką klaczą.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: cxzardasz dnia 16 października 2017 o 10:51
A ja podaję wysłodki buraczane + otręby pszenne + olej najzwyklejszy jadalny z biedronki  😉. Można dodac do tego jeszcze owies ale nie jest konieczny (zależy czego od konia wymagamy). Polecam na podtuczenie chuderlaka. Podaje 3 razy ale może byc i 2. Po zrobieniu wychodzi mi ok 5 l wiaderko na raz.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 05 października 2017 o 16:12
blucha na pewno nie jest dla mnie. Ja szukam wadliwego po ochwacie w trakcie kolki  🙄 Jak każdy przecież  😀iabeł:

A Hajduczek  ludziom tłumaczy się tyle ile ma się cierpliwości a później ucina się jałową rozmowę ot co.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 05 października 2017 o 15:44
Rozumiem, że niektóre telefony od ludzi jak chce się sprzedac konia mogą irytowac, ale żeby tak napisac ogłoszenie  🤣 :
https://www.olx.pl/oferta/klacz-fryzyjska-fryz-4-lata-zrebaki-odsadki-CID103-IDl5yps.html#a6594708b4

Chodzi o ten fragment z ogłoszenia:
"Jesli szukasz konia z wadami , po ochwacie, lub kolkujacego ale w dobrej cenie, ogladales(aś) juz pare koni, ludzie cie chcieli oszukac nie przyjezdzaj ten kon nie jest dla ciebie !!!
Nie kolkuje, nie mial nigdy ochwatu, jest bez wad, ma swietny ruch,udokumentowane pochodzenie..."

Mnie to osobiście razi.
odrobaczanie
autor: cxzardasz dnia 26 września 2017 o 07:51
To bym musiała być głupia aby za odrobaczanie płacić 50 - 60 zamiast 30  😂

A jakim to cudem płacisz 30 zł za odrobaczanie  😲? To co podajesz  😲? I o jakim odrobaczeniu mówisz, że jest za 50-60 zł? Ja na jesień za jedną pastę dwuskładnikową płace 90 zł  a i te same pasty są za 110 zł.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 08 września 2017 o 19:37
https://www.olx.pl/oferta/kuc-ogierek-CID103-IDn3nB0.html#cc56b54926  😲

Pierwsza fotografia, niedawno bylo z udzialem innego źrebaka a tu prosze kolejne  😫
I ten konik ma później nadawac się dla dzieci. Ludzie na prawdę nie myślą o konsekwencjach.
COPD
autor: cxzardasz dnia 01 sierpnia 2017 o 15:40
Mam pytanie szukałam w wątku lekarze wet u góry i znalazłam jedna osobę o imieniu blanka ktoś mi polecał do konia z copd ale podał samo imie. Wysocka Blanka czy to ta pani jest polecana do konia z copd? Może ktoś, coś na pw? Jak finansowo? Jak z kosztami dojazdu. Już mało z torbami nie poszłam na moim koniu a nie jest mu nic lepiej a wręcz mam wrażenie, że jest gorzej. Na konia nie wsiadam bo on stojąc na łące się męczy.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 11 lipca 2017 o 22:16
Komu 2 dwulatki pod siodło za free  😉 Tylko jeszcze trzeba miec siodło 😲 .
https://www.olx.pl/oferta/jezdziec-poszukiwany-wydzierzawie-konie-do-ujezdzenia-CID103-IDlRwag.html#dfeb3288e8
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 04 czerwca 2017 o 12:55
Figa z Makiem tak to wyglada
A napisałabys w kilku zdaniach po polsku o tym. To jakaś mutacja tak? Bo ja nie bardzo obcojęzyczna jestem a z czyms takim sie jeszcze nie spotkałam  😲
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: cxzardasz dnia 20 kwietnia 2017 o 10:05
Używa ktoś paszy Eggersmann dla konia ochwatowego Revital Cubes. W sensie czy jest widoczna poprawa po niej rogu kopytowego? Producent podaje że ta pasza plus siano ew dodatek witaminowy jest wystarczający w żywieniu takiego konia. Klacz utrzymywana na zasadzie "jem i nic nie robię".
Gruda
autor: cxzardasz dnia 12 kwietnia 2017 o 16:38
Właśnie dziś mi przyszedł taki środek: http://arcus-konie.pl/cdm-protection-plus-srodek-odkazajacy-zwalczajacy-grude-p-1958.html (C&D&M Protection Plus środek odkażający i zwalczający grudę). Stosował to ktoś? U mnie leje dziś cały dzień. Wszedzie mokro i błoto  🤔
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 31 marca 2017 o 11:25
https://www.olx.pl/oferta/oddam-w-uzywanie-klacz-pol-fryz-CID103-IDl1ZCq.html#ce2f4476b1

Ja też oddam w używanie moje nie zajeżdzone konie. Kto jest chętny  😉
Szukam wątku na temat "...........". Skierowania do właściwych wątków.
autor: cxzardasz dnia 18 marca 2017 o 12:59
Szukam wątku/opinii na temat techników weterynaryjnych zaocznych prywatnych i nie prywatnych oraz gdzie się one znajdują. Wstępnie upatrzyłam sobie Bydgoszcz.
Spotkania z dzikimi zwierzętami
autor: cxzardasz dnia 05 lutego 2017 o 19:40
cxzardasz Wataha, jeśli głodna, może być groźna (a weź wyżyw 30 mord - jak u Was z inną zwierzyną?),


"Tłuką" duże i zdrowe okazy saren  🤔 Mam w okolicy 10 km ode mnie upolowane dorodne 3 sztuki saren w jednym miejscu. Po zmierzchu nie biegam już w swojej okolicy. Bo właśnie na drodze którą lubiłam biegac widziałam tego dużego wilka całe szczęścię byłam wtedy w samochodzie. U mnie w okolicy dużo osób chodzi samotnie na grzyby,  w sezonie, uważam że teraz (w tym sezonie) bedzie to wysoce ryzykowne chyba, że stado przeniesie się gdzie indziej.
Spotkania z dzikimi zwierzętami
autor: cxzardasz dnia 05 lutego 2017 o 18:13
Co do tematu spotkań z dzikimi zwierzętami to miałam wiele przeróżnych sytuacji mniej lub bardziej groźnych są one przede wszystkim urozmaiceniem terenu. Raz dzik  między galopującymi końmi przebiegł innym razem stado saren przecięło drogę którą jechałam jeszcze innym koń z dobrego tempa galopu zrobił stopę i włączył wsteczny jak mu się nagle śpiąca sarna poderwała prawie pod konia nogami.

Coraz bardziej jednak zaczynam obawiac się jazdy w teren ze względu na wilki. Już jednego widziałam i powiem wam, ze to bydle było jakich mało. Ostatnio w mojej okolicy zanotowano stado około 30 sztuk, samotne wilki też są.
własna przydomowa stajnia
autor: cxzardasz dnia 05 lutego 2017 o 17:10
Jakie są wasze opinie na temat trzymania konia przy kurach?


Ja słyszałam, że koni nie trzyma się z kurami/ptactwem ze względu, że okresowo kiedy się one pierzą to konia mogą "zatkac". Z naciskiem na mogą nie, że muszą. Znam gospodarzy którzy trzymają konie z kurami i ich konie żyją. Ja jednak bym nie ryzykowała. Zresztą też nie powinno się czyścic konia w boksie szczególnie w momencie kiedy zmienia on sierśc z zimowej na letnią skutkiem tego może byc u konia kolka o to samo chodzi.

Teorii o pasożytach skórnych nie słyszałam (np: że z kur wszoły mogą wejśc na konia). Zresztą pewnie i mogą ale raczej tylko kiedy koń jest albo za rzadko odrobaczany albo niewłaściwie. W przypadku koni właściwie odrobaczanych nawet jeżeli na konia coś wejdzie to się na nim nie zadomowi.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 04 lutego 2017 o 18:52
coś nie tak z prawym tyłem na prawie każdym zdjęciu odciąża go w ten sam sposób


Też to zwróciło moją uwagę a stan konia, że się płakac chce  😕 . I on strasznie na zadzie "siedzi" to chyba nie jest skutek jedynie nie dokarmienia. W ogłoszeniu jest napisane że chodzi pod siodłem a ja się pytam jakim cudem  🤔 przy takiej postawie konia ?
Maty stajenne
autor: cxzardasz dnia 30 stycznia 2017 o 21:43
Kupcie sobie takie coś lub podobne i będzie z głowy:
http://allegro.pl/tasmy-gumowe-plyty-drogowe-gumowe-maty-gumowe-i6689922151.html
koń tego nie rozbierze, w przeciwieństwie do "puzli", nie trzeba tego montować na stałe (kleić) w przeciwieństwie do niektórych "puzli", łatwo to wyjąc z boksu i umyć.


A czym to ciąc ?
Kupno konia
autor: cxzardasz dnia 26 stycznia 2017 o 20:37
Witam, kilka dni temu zakupiłam konia od pana podającego się za hodowce koni zamieszkałego w Blizinie. Sprzedawca zataił wadę ukrytą u konia, dopiero po zrobieniu badań u kupującego wszystko wyszło na jaw. Wszystkie osoby posiadające konia z tego miejsca proszę o pilny kontakt tutaj lub na facebook'u (Gazowany Lemon), chętnych o pomoc i osoby z podobnym problemem również.


Powtórzę, bo pisałam w wątku który został zamknięty. A z czym ty masz problem  🤔 ? Jedziesz do pana hodowcy i oddajesz konia. Nawet gdyby koń nie miał wad ukrytych masz prawo konia oddac chyba do 14 dni od daty zakupu bez podania przyczyny chyba, że jestem w błędzie to niech mnie ktoś wyprowadzi.
Oszustwo przy zakupie pomocy
autor: cxzardasz dnia 26 stycznia 2017 o 19:46
A z czym ty masz problem? Jedziesz do pana hodowcy i oddajesz konia.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 23 stycznia 2017 o 17:20
ciekawe, że tani?


Też totalnie nie ogarniam o co chodzi leonik  🙄 Co ciekawe...?  🤔
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 06 stycznia 2017 o 17:31
https://www.olx.pl/oferta/klacz-zimnokrwista-CID103-IDjAP7p.html#49396cd47d Gośc chce wcale nie małe pieniądze a ciężko było chociaż do zdjęcia zgrzebłem konia machnąc  🤔
hucuły.
autor: cxzardasz dnia 31 października 2016 o 18:37
Zdjęc jeszcze nie mam ale wyglądem jest podobna do konia - szum - z pierwszej strony wątku o hucułach tylko na przednich nogach ma niższe skarpety od niego. Widnieje w bazie koni:

http://www.bazakoni.pl/database,g-4,op-show_tree,horse-195342.html

rodowodowo coś sobą reprezentuje? Z tego co mówiła sprzedająca to klacz dała jednego źrebaka.

Klacz ma przerośnięte kopyta i źle ustawione kąty także z konkretną pracą z nią musze poczekac na po kowalu.
hucuły.
autor: cxzardasz dnia 30 października 2016 o 09:43
Przed wczoraj przyjechała moja pierwsza w życiu hucułka do tej pory nie miałam z nimi do czynienia na razie dam jej chwilę na zaaklimatyzowanie się i poznanie ze stadem  🙂 .

Dodatkowo mam kilka pytań zacznę od tego, że nie interesują mnie żadne dotacje. Chce miec ją dla przyjemności na spacery do lasu ale czy w przyszłości mogłabym wziąsc np: udział - "dla zabawy" w ścieżce huculskiej? Można się wpisac tak jak na inne zawody, tylko tu mając hucuła na to, czy nie  🙄 ?
odrobaczanie
autor: cxzardasz dnia 30 października 2016 o 09:01
Znalazłam jakby kogoś interesowało jeszcze coś takiego:

http://www.esccap.pl/datastore/download/Preparaty_przeciwko_pasazytom_wewn_koni.pdf  - fajne i czytelne mam nadzieję, że aktualne ale wygląda, że tak.

Dzięki Gaga skusze sie na ten equest pramox ze względu, że widze inną substancje czynną jak iwermektyna. Znajomy będzie musiał zaakceptowac cenę pasty trzymając konia u mnie.
odrobaczanie
autor: cxzardasz dnia 29 października 2016 o 22:50
A w granicy +/- 60 zł coś znajde?
odrobaczanie
autor: cxzardasz dnia 29 października 2016 o 22:42
To ściągnięcie pasty z zagranicy jest w końcu legalne czy nielegalne  😜

Equest pramox - jaka cena +/- u weta?
odrobaczanie
autor: cxzardasz dnia 29 października 2016 o 21:31
Znalezione w necie cytuję "Abamitel Plus - Wystarcza na 600 kg. A cena to 45 zł" - tyle, że cena nie z tego roku więc przypuszczam, że jest nieaktualna. Myślałam, że może ktoś jest w stanie coś więcej na jego temat powiedziec (sybstancji czynnej). To wtedy jak bym zamawiała (o ile jest dostępny w hurtowni)to dowiem się ceny u weta. Z ebayu nigdy nie kupowałam niczego. Raczej myślałam podac konkretną nazwę pasty wetowi w tym tygodniu to mi zamówi (wiem, że przepłacam 15-20 zł za jego fatyge wykonania telefonu  :emoty327🙂

Oprócz czytania tu i tam wpadł mi w "ręce" ten artykuł. Po przeczytaniu myśle, że jest wart uwagi.
http://www.esccap.pl/datastore/download/Uwagi-prakt-nt-odrobacz-koni-2006.pdf

Bo u weta mam od ręki tylko samą iwermektyne a jak chce inny to po najmniejszej lini oporu zawsze te droższe i o ile mi to jakoś do tej pory specjalnie nie przeszkadzało to jednak znajomy ma troche racji po co przepłacac jeżeli jest coś tańszego więc szukam. Normalnie o tej porze mam już konie odrobaczone ale teraz przez te klacz mi sie mały zamęt wkradl z braku czasu no ale musze się wziąśc i coś wybrac i zamówic.

Edit: Podsunęłaś mi dea pomysł  😀 Brata mam w stanach a tam paste odrobaczającą można normalnie kupic? To by mi przesłał.
odrobaczanie
autor: cxzardasz dnia 29 października 2016 o 19:26
Rozważam jeszcze po konsultacji z męzem abamitel plus pasta bo ma szerszy zakres działania z tego co porownuję działa na wszystko łącznie z tasiemcem tyle, że jako substancje czynną w składzie ma abamektyne + prazikwantel a nie iwermektyne  🙄 . Mam tu troche słabo z wetem z którym mogłabym porozmawiac na ten temat w konkretny sposób.

Dwa posty wyżej pisałam, że myślałam odrobaczyc konie iwermektyną wcześniej były moje konie odrobaczane noromectin praziquantel duo i zależalo by mi na tańszej firmie produkującej paste dwuskładnikową. Ze względu, że do stada dołączyła klacz znajomego w dodatku źrebna i ona nie była wiosną odrobaczona pastą kompleksową a growerminą czyli tą co myślałam teraz odrobaczyc swoje konie.

Uważam, że raz w roku konie u mnie muszą byc odrobaczone na tasiemca (biega mi tu wszystko po pastwisku dziki, sarny, jelenie, lisy) a znajomy nie bardzo widzi sens kupowania tak drogiej pasty skoro może podac o polowę tańszą stąd szukam alternatywy jak to sie mówi, "żeby wilk był syty i owca cała" Czegoś w granicach ok 50-60 zł nie 80 wzwyż.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 28 października 2016 o 21:07
Dopasowanie wędzidła i jeździec z "ręcznym", wiek konika 🤔

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-konia-huculskiego-CID103-IDiopNT.html#153c597f14

odrobaczanie
autor: cxzardasz dnia 28 października 2016 o 19:20
Iwermektyna a growermina to, to samo? Bo zastanawiam się czym "w przystępnej cenie" aktualnie odrobaczyc konie, jeszcze chodzą po "łące". Czytałam, że growermina zwalcza nicienie i larwy gza i tą bym chciała zastosowac. Wcześniej konie odrobaczone były noromectin praziquantel duo.

edit: Czy ewentualne glizdy te środki też eliminują  🙄 ?
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: cxzardasz dnia 12 marca 2016 o 08:58
Strzyga  😀 świetne i prawda z jednym wyjątkiem jakim jest mój koń. Mój rży rano kilka razy, jak mnie widzi rży, na padoku rży, ogólnie na dzień z 20 razy albo więcej rży, bez powodu też rży  🤔. Są wyjątki. Jak nie rży to chociaż parsknie  😜 . Na stajni nazywano go śpiewakiem. Bo cały czas"gadał".
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 11 marca 2016 o 10:50
Za tą cenę kupi sobie konia zdrowego  🙄 Bo szczególnie na początku widac, że koń kaszle i to mocno. Też mam konia kaszlącego i właśnie z tego powodu ten koń będzie miał u mnie dożywocie, dodam, że wydałam na tego konia kilka tysięcy, były robione endodkopie z labolatorium, ogólnie "cuda na kiju" i nic  😵 . Widac dziewczyna woli sie pozbyc "problemu"  🤔 tylko za jakie pieniądze.
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: cxzardasz dnia 11 marca 2016 o 10:00
Mi te filmy chłopaka się podobają. Są treściwe i w przystępny dla laika sposób kolejno krok po kroku objaśniają co i jak. Fajny podkład a chłopak jak ktoś pisał wyżej sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Błędy są ale zobaczy je osoba, która ma już wiedzę i pojęcie a filmiki skierowane są do osób początkujących. Uczy jazdy i tak trener, instruktor.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 03 lutego 2016 o 11:20
Uważam, że jak ktoś jest "poważny" to nie tłumaczy przez translatora. I jestem mocno krytyczna i dośc podejrzliwa do tego typu i tym podobnym ogłoszeniom  🍴. To ogłoszenie rzeczywiście chyba źle tłumaczone ale mnie osobiście odstrasza jako "potencjalnego" kupca a was nie?

Oprócz "tonu"  😉 czyli translatora ogłoszenie jako całośc tworzy obrazek dla mnie mocno przeciętny i raczej mało profasjonalny. Błąd ceny a później pisanie, że do negocjacji też, na wstępie by mnie zniechęciło i jeszcze bym miała go jechac oglądac na UKRAINĘ?

Pomijając jednak to wszystko dla mnie najlepsze są "buty" dziewczyny na ostatnim zdjęciu jak sie dobrze takiego obcasa przyłoży to musi byc "szybki jak samochód"  🤣 ale to tak całkiem bez złośliwości  🏇.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 03 lutego 2016 o 10:48
Ogłoszenie ma błędy logiczne np: " Regularnie szczepiona, odrobaczon i werkowan".. Dla mnie jest chaotyczne i mało spójne. 40 zł? Co to za cena. Chyba, że bezcenny  😎 a bezcenny jest na pewno, bo wszechstronnie "uzdolniony" do rekreacji, westernu, hodowli, skokow, rajdów, ujeżdzenia. Tylko jak do skoków i ujeżdzenia sie nadaje to do wkkw nie?  😵 . Gdzie po zdjęciach jak dla mnie to ujeżdzeniowiec z niego żaden.

Jeżeli to ogłoszenie jest prawdziwe to dośc niefortunnie sformułowane.

EDIT: O..o desire trafiłaś z tym translatorem a ja mam na to uczulenie  😀iabeł:.

EDIT: "Podoba" mi sie w tym ogłoszeniu jeszcze "cena do negocjacji" ale jaka?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: cxzardasz dnia 03 lutego 2016 o 10:25
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/34151?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=3&przeznaczenie=&cena=1&strona=A ja uważam, że TO ogłoszenie jest dla administratora bo moim zdaniem jest nieprawdziwe świadczy o tym ton w jaki sposób jest napisane, pomijając cenę.
Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)
autor: cxzardasz dnia 22 stycznia 2016 o 07:16
Kotlet w nowej odsłonie  🤣 zamiast panierki z bułki tartej jest panierka nowa lepsza bo z płatków kukurydzianych i teraz jest lepiej strawny bo i bardziej dramatyczny  😜 music oczywiście, kotlet przy okazji 😅
Derki
autor: cxzardasz dnia 15 stycznia 2016 o 07:19

Taka:
http://sklepkarina.pl/start-derka-padokowa-two-tone-na-polarze-p-4999.html i cena przyjemna- w dodatku w Karinie było/ jest -20% na derki 🙂Mam tą derkę i póki co jestem z niej zadowolona i ładna i wypada nam na razie że i solidna. Używam w stajni więc nie wiem jak z odpornością na wode.