keirashara

Konto zarejstrowane: 19 lutego 2011
Ostatnio online: 25 maja 2024 o 22:49

Najnowsze posty użytkownika:

kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: keirashara dnia 25 maja 2024 o 14:32
_mpradi, - zależy w jakim stanie są zęby i co będzie robione. Dopóki weterynarz nie zajrzy do paszczy to nigdy nie wiadomo 😉 Na pewno zostawi zalecenia. Po sedacji zwykle kolejne 3-4h nie powinien jeść.
Co do wolnego to często wystarczy dzień po bez wędzidła, a potem można wsiadać normalnie. Natomiast to jak wspomniałam zależy od tego co wyjdzie podczas piłowania.
Koniec z jeździectwem?
autor: keirashara dnia 25 maja 2024 o 13:02
Osobiście chciałabym dodać, że pracownik też jest inwestycją. Płaci się za wiedzę i umiejętności, których właściciel często nie posiada, za oddelegowanie zadań, aby móc skupić się na rzeczach ważniejszych itd. W wielu firmach/organizacjach już pojęto, że z niewolnika nie ma pracownika, ale widać w jeździectwie ciągle królują januszexy. Żeby nie było - wykorzystywanie pracownika, bezpłatne nadgodziny i przerwywanie na wolnym zdarzają się również w innych środowiskach, ale nie aż tak. Bo tu można dodatkowo żerować na empati do koni.

No i 100% zgadzam się z Muchozol, wina nigdy nie jest po stronie ofiary przemocy, a przemoc ekonomiczna to też przemoc. To, że ktoś zachowuje się jak ciul i jest nie fair w stosunku do pracowników nie może być usprawiedliwione, "bo biznes", całe prawo pracy się na tym opiera tak jakby...
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: keirashara dnia 25 maja 2024 o 10:53
Perlica, - jak pisałam kilka razy, mój mega dobrze reaguje na esparcete, tylko to sieczka 😅 Natomiast zapomniałam o problemach brzuszkowych przy odbijającej trawie itd, a on się potrafi zagazować i zabiegunkować od każdej pierdoły.
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: keirashara dnia 24 maja 2024 o 08:37
zembria,- są takie opaski gumowe na rękę i to spoko działa też na konia. W sensie odstrasza w jakimś zasięgu, więc i koń się łapie 🙂
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: keirashara dnia 23 maja 2024 o 12:21
flygirl, - gratki 😍 Cudownie się to czyta.
Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?
autor: keirashara dnia 22 maja 2024 o 10:24
xxagaxx, - wpisz w Google "kantar z polarem" 😉 Wyskoczyły mi York Marco, jakiś BR, waldhausen i premier equine w tym kształcie.
Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.
autor: keirashara dnia 22 maja 2024 o 07:56
JARA, - a napisałabyś jakich konkretnie kosmetyków używasz? 🙂
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: keirashara dnia 21 maja 2024 o 21:16
evoj, - no pewnie, hackamore to też spoko sprzęt 😉 Jeśli chodzi o cieńszy plastik to proszę, link do przykładowego:
https://sklep.bergo.pl/happy-mouth-wedzidlo-zwykle-smakowe-podwojnie-lamane-49382

Edit: szukam przez wędzidło + pożądana grubość 🙂
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: keirashara dnia 21 maja 2024 o 19:41
izydorex, - jakie widoki 😍
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: keirashara dnia 21 maja 2024 o 15:29
evoj, - no to dla mnie również brzmi jak problem treningowy. Szła bym w kierunku cienkich wędzideł, może tworzywa (ale tu 14mm bywa trudniej dostępne, choć fager i happy mouth z tego co kojarzę mają), no i trening, trening, trening. Dużo roboty po płaskim, przejść i wyczulenia na pomoce.
Jeśli się wiesza to raczej właśnie wędzidła łamane, nie super stabilne, zniechęcające do tego. Mi się dobrze jeździ mojego z tendencją do uwieszania się na podwójnie łamanym, cienkim plasticzku (a teraz mam happy mouth własnie), ale tak na prawdę z 30% to wędzidło, a 70% trening. Mogę go przepiąć na metal i też chodzi dobrze (póki się nie kapnie, że to te miłe do uwalenia się wędzidło :P), najważniejsze jest odjeżdżanie go od łydki.
Bryczesy
autor: keirashara dnia 21 maja 2024 o 15:20
Ania1988, - oooo, to brave pantsy brzmią jak coś dla mnie, bo mi wiecznie wiszą w kolanach i łydkach, a brzuszek obecny 😅
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: keirashara dnia 21 maja 2024 o 12:58
evoj, - dobra, a co robi, że wędzidła mu nie pasują, jak obawia się ten brak akceptacji? Jakich grubości próbowałaś? Coraz więcej widzi się cienkich wędzideł, nawet wśród 12mm jest już spory wybór.
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: keirashara dnia 21 maja 2024 o 11:48
evoj, - a paszcza sprawdzona, stan zębów itd? Bo często brak akceptacji wędzidła to problemy dentystyczne lub nieprzepracowanie kontaktu w treningu. I tak, wtedy koń "lepiej" chodzi na takim cordeo, bo na nim się zwykle mniej wymaga (od konia i od siebie).
Natomiast też jak czyimś celem jest rekreacja dla samej przyjemności i po prostu chce w spokoju sobie popatatajać, a koń jest grzeczny i bezpieczny, to też nie ma przymusu przepracowania tego. Hackamore może być wyjściem. Da się wpiąć do zwykłego ogłowia w większości przypadków, czasem paski nie pasują rozstawem czy są za długie (bo hak jest jednak ciut wyżej niż wędzidło). Zapytaj w stajni, może ktoś ma pożyczyć do przymiarki.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: keirashara dnia 20 maja 2024 o 17:26
Katasia, - a nie miała wtedy podwyższonej temperatury? To może powodować wstrząs.
Znam temat, bo przerabiałam. Nie wiem czy u mojego temperatura była już w dzień podania czy to był skutek wstrząsu i osłabienia, że coś złapał, no ale do dziś od xylazyny trzymam go z daleka i wszędzie zastrzegam, że musi mieć lek z innej grupy. Co nie zmienia faktu, że dalej mam stres przy każdej sedacji.
Jeździecka Rewia Mody (odzież, obuwie i reszta sprzętu)
autor: keirashara dnia 20 maja 2024 o 08:27
flygirl, - bezszwowe cieliste brazyliany z Intimissimi. Nie prześwitują, nie obcierają 🙂 Są bawełniane lub z mikrofibry. Tylko ja biorę sobie większe niż normalnie noszę (L-ki), bo tak mi wygodniej. Ponieważ startuje od wielkiego dzwonu to nigdy mi się nie zebrało na wymianę białych bryczesów na takie lepsiejsze i nieprześwitujące, ale tych gaci serio nie widać.
Cieliste rzeczy ogólnie mniej prześwitują niż białe, a ten model majtek to ogólnie jest idealny pod wszystkie trudne ubrania, przylegające sukienki czy letnie cienkie spodnie.
Końskie plecy, grzbiet
autor: keirashara dnia 19 maja 2024 o 00:52
PannaDziewanna, - no jak odpinasz nachrapnik i koń przestaje dobrze chodzić na wędzidle czy to pod siodłem, czy na lonży, to jednak zapewne jest potrzebny 😉 Jeśli jednak koń chodzi dobrze bez, to tak, możesz wypiąć i lonżować bez, bo sygnały przekazuje wędzidło, nie nachrapnik. Także zasadniczo nic się nie zmienia. Lonżowanie nie jest jakieś super różne w sygnałach niż praca pod siodłem, zasadniczo wymagania, polecenia i reakcje powinny być tożsame.
Głównym celem nachrapnika - każdego typu - jest jak wspomniałam ograniczanie ruchów niepożądanych, czyli skupienie się na sygnałach od wędzidła, a nie uciekanie od nich przez rozdziawianie paszczy. Przy czym to nie jest tak, że zapinamy i temat przerobiony, nie. Po prostu ukierunkowuje reakcje. Jak koń jest przepracowany i nie potrzebuje pod jeźdźcem to na lonży powinno to działać tak samo.
Jeśli jednak i tak nic nie podpinasz, a dobrze pracuje Ci się na halterze, to nie ma co zmieniać.
Konie (tak jak w większości ludzie) nie mają takiej wiedzy jak się poruszać w najbardziej optymalny do budowania muskulatury sposób, bo to nie był priorytet w ewolucji 😉 Tą drogę trzeba im pokazać. Często faktycznie jest tak, że jak wyrobi się poprawny wzorzec ruchowy to zwierzak sam uznaje, że jest mu fajnie i w to idzie. Widać to np. przy tym, jak poprawnie jeżdżone konie poprawiają się w ruchu swobodnym, puszczone luzem. Jednak zanim do tego dojdzie to trzeba trochę poćwiczyć. Sprzęt jest po to, żeby pomagał i to żaden wstyd go używać. Ani żadna krzywda, jeśli jest używany poprawnie.
Metoda małych kroków jest super, ale czasem są konkretne wskazania, żeby coś jednak przyśpieszyć. Korzyści z rozbudowy mięśni w celu odciążenia stawów czy ściegien są dużo większe niż z "swobody". Wiele koni chodzi dlatego, że chodzi, są w ruchu, mają mięśnie, organizm pracuje. Często odstawione z treningu sypia się, bo nagle nie ma obudowy z mięśni i staw robi ała, nie ma ruchu i smarowania i nagle tu strzyka, tam chrzęści. Jak są wskazania bólowe i wet mówi, że robić tak i siak, to raczej najlepiej się zastosować, bo jest to konkretne wskazanie, nadrzędne nad innymi. Ewentualnie szukać drugiej opini, jak się nie zgadzamy 😉
Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.
autor: keirashara dnia 18 maja 2024 o 14:44
Sivrite, - ja mieszam ich BB z zwykłym kremem nawilżającym do twarzy i wychodzi idealny 🙂 Ich panda jest jednym z nielicznych, które pasują kolorem do mojej bardzo jasnej cery i nawet przy takim miksie spf chroni dobrze, krycie też jest wtedy idealne dla mnie.

Z spf 50+ lecę teraz Miya, ale bez szału, bo słabo nawilża. Poprzednio miałam revox i był faktycznie lekki, miły, ale też czułam, że "może być lepiej".
Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka
autor: keirashara dnia 17 maja 2024 o 18:22
Plamkakochanie, - powiem tak, ja wybierałam trwały i wygląda top, a wg. wskazań zużycia ma zaraz te 8 lat i powinnam wymienić 😉 a nawet się w nim z ziemią nie przytulałam nigdy. Także wiesz, jak się porysuje najwyżej nie będzie tak serce bolało przy wymiance 😂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: keirashara dnia 17 maja 2024 o 11:11
Perlica, - no sieczka, ale dość drobna. Może nie aż taki miał, ale to nie są długie źdźbła. Raz rypłam mesz z tym, a ogarnęłam dopiero jak worek otwarłam 😂
xxagaxx, - w sumie tak, mój mozg nie ogarnął, że ja przecież lecę po mniejszej dawce.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: keirashara dnia 17 maja 2024 o 09:25
Perlica, - objętościowo wychodzi go też więcej, on jest mega leciutki 😉 14kg z worka ledwo weszło do pojemnika z Ikei, gdzie 20kg Natur wchodziło i zostawał luz. Choć fakt, oba drobne. Tylko na tym balancerze masz maksymalne dawkowanie, nie wiem co robi przedawkowanie, ale nie chce przeginać.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: keirashara dnia 17 maja 2024 o 09:15
Perlica, - nie, nie wygląda jak Natur Solo 😜 Chyba, że mówimy o tym, że też raczej drobny i sypki, do tego mocno skoncentrowany. Akurat nim karmię od jakiegoś czasu. Jest mniej klejący niż Natur, mocno ziołowy, faktycznie przypominający posiekaną sieczkę, leciutki. Bardziej bym go porównała strukturą do Alpen Grun muesli niż Natur Solo.
xxagaxx, - tego balancera daje się dość mało, więc faktycznie lepiej z czymś. Tam dawakowanie jest do 200g/100kg ciała, fakt, objętościowo nawet trochę tego wyjdzie, ale dalej przy rozbiciu na trzy posiłki to trochę bida w misce.
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: keirashara dnia 17 maja 2024 o 08:51
Sonika, - dość łatwo receptę zamówić przez portale typy medicept, receptomat itd 😉 Korzystałam z medicept w sprawie recept przy różnych okazjach i nigdy nie było problemu.
COPD
autor: keirashara dnia 16 maja 2024 o 12:41
Pati2012, - zioła robią robotę 🙂 Unikaj gotowych mieszanek z konikiem na opakowaniu, posprawdzaj składy, kup w internecie czy herbapolu (ich sklepy stacjonarne mają zioła w paczkach), zmieszaj sama, wyjdzie znacznie taniej. Do tego wymuszony ruch, choćby spacery stępem jak jest gorszy dzień.
Możesz sprawdzić czy to na tle alergicznym i odczulać, tu im szybciej tym lepiej.
Inhalacje bardzo działają, także jeśli myślisz o jakimś sprzęcie do tego to też im szybciej tym lepiej 😉
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: keirashara dnia 15 maja 2024 o 16:27
tajnaa, - karykaturka czy nie, piękna jest! Całowałabym te chrapki 😍
Końskie plecy, grzbiet
autor: keirashara dnia 15 maja 2024 o 14:38
Nevermind, - jak koń po prostu nie jarzy o co chodzi lub współpracować wcale nie chce (bo czemu miałby się męczyć jak nie musi?), to można czekać w nieskończoność. Nie wiem skąd to tęczowe przekonanie, że koniki tak chcą dla nas rzeczy robić i jak będziemy mili i cierpliwi to się będą starać i same się domyślą jak ciała używać. Mi też trener na siłce musi pokazać, czasem również używa pomocy w postaci taśm itd, ale koń ma pojąć tą wiedzę z kosmosu. No nie, to tak nie działa 😅
Też wolę przyśpiesyć budowę mięśni, niż robić jakieś bezsensowne rzeczy, przez które obrywają stawy i ścięgna.

PannaDziewanna, - hejt ogłowiowy zwykle prezentują sprzedawcy kawecanów i ludzie zbyt zajęci wymyślaniem ideologi, żeby skupić się na faktycznych realiach i efektach. No i Ci od "wędzidło zue". Jak najbardziej jest to sprzęt do pracy na lonży, sama też używałam w dużej mierze ogłowia.
Meksykan to nie jest zły nachrapnik jak koń go akceptuje. Sprzęt dobiera się do zwierzaka, nie naszych preferencji. Poprawnie zapięty pasek krzyżowy nie robi żadnej krzywdy. Każdy nachrapnik ogranicza, bo od tego jest, żeby zamiast otwierać ryja ile fabryka dała podążać za sygnałami. Nie fair jest siłowe zawiązywanie mordy, a nie używanie poprawnie zapiętego, który ogranicza niechciane, niepożądane ruchy - znowu pokazuje drogę i nasze oczekiwania.

flygirl, - weź, ostatnio u jednej "trenerki" widziałam filmik z koniem, który tak ledwo lazł, że mój to podobnie poruszał się po wywrotce na plecy na padoku w zimie. Ja wołałam weta, ona się chwaliła, że taki luźny 🙈
popręg
autor: keirashara dnia 15 maja 2024 o 09:29
zembria, - a jakieś środki do syntetyków? Wintec i kentucky mają swoje na pewno, może one by zadziałały?
sklepy internetowe
autor: keirashara dnia 15 maja 2024 o 09:04
xanya, - a jesteś pewna, że potrzebujesz aż 17? Mierzyłaś? Mój ślazak w 13/13,5 chodzi, mojej mamci garbonosy tak samo (a on ma łep jak sklep). Tak dużych rozmiarów to raczej w miejscach dedykowanych zimnokrwistym bym szukała, choć pewnie wybór ścięgierzy będzie nie za duży.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: keirashara dnia 14 maja 2024 o 17:53
mindgame, - nie, nie musi, a na pewno nie karając wszystkich w ramach jakiejś chorej, zbiorowej odpowiedzialności. Zwykle obowiązuje coś takiego jak umowa, regulamin i kary umowne. Wtedy można egzekwować - albo nakładając karę finansową na osobę nie przestrzegającą regulaminu/zapisów umowy, albo zrywając współpracę.
Karanie wszystkich koni, bo Pani Iksińska była po 21 w stajni jest dla mnie nie bardzo do ogarnięcia. Zapewne bardziej po tyłku dostali teraz tacy ludzie jak Ty, a nie Ci, którzy faktycznie mają coś na sumieniu. Natomiast rozumiem brak sensownych alternatyw.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: keirashara dnia 14 maja 2024 o 15:24
Mnie trochę mierzi podejście "pensjonariuszy trzeba ustawić". No nie wiem, mi się tam wydawało, że te czasy minęły. Pensjonariusz to klient zostawiajacy co miesiąc całkiem sporo pieniędzy za opiekę nad koniem, a nie jakiś gówniarz do wytresowania. O ile ogarniam, że niektórzy mają nierealne wymagania z d*py, tak karanie koni wszystkich (bo tak, na tym ucierpią głównie konie) w ramach tego, że ktoś przegiął, jest zwyczajnie słabe.
Pozwalanie na takie zagrywki prowadzi do pensjonatowych patologi z reguły 😕
Końskie plecy, grzbiet
autor: keirashara dnia 14 maja 2024 o 00:30
PannaDziewanna, - kantarek to nie jest przyrząd do lonżowania 😉 Znaczy możesz na tym poganiać konia w kółko, ale precyzja sygnałów jest żadna. Jeśli koń jest do przepracowania - a jest, ma się nauczyć używać swojego ciała, to tylko porządny kawecan (nie nylonowy kantarek z dodatkowymi kółkami udający takowy), ogłowie, w ostateczności halter. Jeśli masz ogłowie i koń akceptuje wędzidło to jak najbardziej można pracować na nim 🙂 Nie wiem skąd taka ostatnio moda na to, żeby lonżować na wszystkim tylko nie na ogłowiu. Dobry kawecan swoje kosztuje, nie każdy ma ochotę na taką inwestycje, a na ogłowiu można dużo dobrej roboty zrobić.
I teraz uwaga - nos bardzo nisko to jest prosta droga do tego, żeby koń nauczył się zwalać ciężarem na przód, a tego nie chcesz. Konia, który chodzi "w piwnicy" ciężko oduczyć tego szkodliwego wzorca ruchu. Z nosem bardzo nisko nie ma aktywacji pleców, jest za to blokowanie ruchu łopatki. Grzbiet ma być uniesiony, mięśnie brzucha zaangażowane, zad wkraczać pod kłodę, chody aktywne. Tak się buduje mięśnie. Można też dodać górki, nawet w ręku w stępie. Nadmierne proponowanie i nagradzanie za pozycje świnki tropiącej trufle jest strzałem w kolano. Generalnie rozciągamy szyję "w dół-do przodu" patrząc na pozycję potylicy (czy koń odpuścił, obniżył ją), nie w "dół-dół". Grzbiet musi przy tym pozostać pracujący. Wiele koni na początkowym etapie nie pójdzie jakoś spektakularnie do dołu zachowując jego pracę, bo do tego potrzebne są mięśnie na zadku, lędźwiach.
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: keirashara dnia 13 maja 2024 o 11:32
kotbury, - przynajmniej masz z czego ciąć 😂
ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach
autor: keirashara dnia 13 maja 2024 o 10:48
anetakajper, - myślę, że tak jak Perlica pisze, bo nigdy nikt nie zwrócił mi uwagi na motylki i w przepisach też stoi tylko to, co znalazłam i podświetliłam, nic więcej. Może nie jestem jakimś super czynnym zawodnikiem, ale kilka lat startowałam do N-ki włącznie, trochę pracowałam przy zawodach i wodze z motylkami normalnie były w użytku.
Niektórzy to po prostu muszą się przypierdzielić dla przypierdzielania 🤷 a wiadomo, człowiek w stresie to utnie, a potem myśli czy zasadnie.
ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach
autor: keirashara dnia 13 maja 2024 o 09:36
anetakajper, - jedyne co przychodzi mi do głowy, to że ktoś potraktował motylki jako "dodatki lub elementy doczepiane", ale to na prawdę musiał mieć zły dzień.
Chyba, że międzynarodówki startowałaś, to może coś jeszcze w przepisach FEI jest, choć wątpię.
ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach
autor: keirashara dnia 13 maja 2024 o 09:21
anetakajper, - właśnie nie kojarzę przepisu zabraniającego posiadania motylków, nie widzę też sensu istnienia takiego. Widziałam wodze bez, ale to chyba bardziej względy estetyczne.
ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach
autor: keirashara dnia 13 maja 2024 o 08:58
anetakajper, - zawsze startowałam z motylkami i nikt z komisarzy nie zwrócił uwagi na nie 🤔
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: keirashara dnia 12 maja 2024 o 22:16
kotbury, - a nie zejdzie jak poruszasz ją? 😉 Mojego czasem nadyma od stania, a pobiega i wypierdzi się to zaraz mniejszy. Jak koń jest w dobrej kondycji to czasem ciężko ocenić.
Ale generalnie tak, potrafił mi zlecieć/przytyć w oczach, w tydzień czy dwa. Jak wiedziałam z czego to nie panikowałam, bo w miarę szybko szło to wrócić do normy.
Końskie plecy, grzbiet
autor: keirashara dnia 11 maja 2024 o 22:31
PannaDziewanna, - tak, do tego potrzebny jest pas i ktoś, kto pokaże jak to zapiąć i z tym pracować. Sama pozycja głowy to mało, za nią musi iść ciało 😉
Końskie plecy, grzbiet
autor: keirashara dnia 11 maja 2024 o 21:35
PannaDziewanna, - tak, konie mające problemy bardzo często galopuje się bez kłusa - swojego od paru lat też rozprężam najpierw w galopie 🙂
Co do sztywnego ustawienia, to wiele pomocy ułatwia pokazanie koniu drogi w dół, że tam będzie fajnie. Gog czy czambon to nie są sztywne wypięcia. Do tego dużo bardziej szkodliwe jest bezsensowne zapieprzanie w kółko z odgiętymi plecami niż świadome użycie patentu. Koń się nie rozciągnie, jak się go do tego nie sprowokuje. Odpuszczenie głowy po 40 minutach kołowania w pozycji na żyrafę też ma znikome wartości treningowe i tylko rypie po nogach.
Patenty/pomoce nie są złe, jeśli wiadomo po co i jak się je stosuje. Jak ktoś zapina i myśli, że robota zrobi się sama, no to nie, lepiej nie zapinać, fakt. Natomiast zapięcie plus świadome, aktywne lonżowania często daje bardzo dobre efekty.
Mojemu na pewnym etapie bardzo pomogły gumy - właśnie żeby pokazać "na dole jest fajnie", nauczyć pozycji i rozciągania, łatwiej było to ogarnąć z ich pomocą. Teraz biega tak nawet na kantarku, ale jego świadomość ciała jest zupełnie inna niż kiedyś 😉
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: keirashara dnia 09 maja 2024 o 22:41
Hermes, - przepiękne fotki i piękny model 😍
Moon, - 15 lat to młoda dupa ciągle 😝 wygląda super, jak on się świeci!
anai, - a co z Collario? Młoda jako drugi czy zamiana?
wabankowa, - kare najlepsze 😎 Jeszcze jak są w tym momencie, że sierść już króciutka, a nie zdążyły wyblaknąć. Choć Twój wydaje się mocno czarny, on z tych niepłowiejących?

Grubciu skończył wczoraj 21 lat 🦄 Nie wiem kiedy to się stało, dopiero co przecież balony na 18-stkę kupowałam, a tu już oczko. To były jego pierwsze urodziny gdy nie dotarłam do stajni, więc dziś wpadła podwójna porcja meszu z ciasteczkami i bonusowy trawing popołudniowy 😉 mam nadzieję, że wybaczy, byłam zajęta zarabianiem na jego dobre żyćko.
Bryczesy
autor: keirashara dnia 09 maja 2024 o 18:58
Moon, - a w jakiej cenie? Ten błękit faktycznie piękny 😍
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: keirashara dnia 09 maja 2024 o 16:27
Też bym się wkurzyła, gdyby mój koń został zaszczepiony bez mojej wiedzy i zgody. To, że nic się nie stało akurat nie oznacza, że sytuacja nie może wkurzać.
Nie ważne czy to błąd weta, stajni czy pracownika, byłaby wkurzona.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: keirashara dnia 08 maja 2024 o 15:53
espérer, - niektóre konie też tak po prostu reagują, dlatego mówi się o tych dwóch dniach odpoczynku po szczepieniu. Zastrzyk nie musi być nieprawidłowo podany, to może być osobnicze. Koń którego dzierzawilam tak miał, co szczepienie dramat, czy to w szyję, klatę czy zadek. Przejdzie.
paszport konia- co i jak?
autor: keirashara dnia 08 maja 2024 o 14:08
Dla mnie jaranie się kolorem paszportu jest jak jaraniem się posiadaniem kwpn... a że odpad tuigpaarda za grosze to tak ciiiii, nieważne 😂 no, ale na pewno jest grupa ludzi, amatorów, którym to robi, że koń jest taki wow-wow zagramaniczny i fancy.
czapsy i buty
autor: keirashara dnia 06 maja 2024 o 23:56
No ja kurde nie wiem, jestem sucha 😂 Mam 171cm, 165cm ma mój kucyk, ale duże zwierzątka też myje bez szkody dla ubranek.

Perlica, - dlatego mam swoją prywatną słuchaweczke i kitram do szafki przy boksie 😎 Biorę na mycie, przepinam, odkładam. Mam też nawet swojego węża. Pozostałości po życiu w Drzo, na szczęście już własnych wideł, miotły i taczki się pozbyłam, tam wszystko trzeba było mieć swoje 😂
czapsy i buty
autor: keirashara dnia 06 maja 2024 o 21:45
No cóż, mam konia, którego stawiam na środku myjki bez kantara i on tam sobie stoi, mogę obracać dowolnie nim, mogę wężem. Dodatkowo teraz mamy węża pociągniętego na takim stelażu pod sufitem - mega rozwiązanie, polecam 🙂 Czasem sobie kapnę na buty czy coś na mnie spadnie jak się wytrzepie jak poleje mu po uchu, ale to tyle, wychodze sucha z myjki.
No i mam swoją końcówkę, taką słuchawkę z różnymi opcjami, więc też mogę sobie z daleka na konia lać.

adriena, - mi tam te stare sneakersy działają 😉 przy moim czuje się pewnie, innych nie planuje w najbliższej dekadzie, ale dzięki za polecajkę.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: keirashara dnia 06 maja 2024 o 17:39
Nevermind, - no to już długo oglądać nie będzie trzeba, bo po Paryżu koniec z konikowaniem 😉
czapsy i buty
autor: keirashara dnia 06 maja 2024 o 17:15
Perlica, - ja myje w lecie co jazdę w zasadzie i nie przemakają, przecież po koniu lejesz, nie po stopach 😜 Mam karego, jak go nie umyje z potu to słońce odbarwi w chwilę. Nie widzę też jakiegoś wybitnego łapania słomy, ale fakt, do boksu wchodzę co najwyżej poidło sprawdzić, bo moje zwierzątko do mnie przychodzi i zapinam kantar z korytarza, czyszczę na korytarzu.
Mam bardzo wąskie stopy, cienką skórę i przez to dużą tendencję do odcisków. W sztybletach mi brakuje amortyzacji, grubszej podeszwy. Wiele jest też na mnie zwyczajnie za szerokich. Hippiki to znam z tego, że im się podeszwa ściera jak wściekła i wytrzymują z trzy miesiące 😂
No i tego, moje cebulowe serduszko z chęcią nie wydaje na laczki do chodzenia po stajni (bo wsiadam i tak wyłącznie w oficerkach), kiedy mogę sobie dojechać jakieś już "niewyjściowe" buty 😅
czapsy i buty
autor: keirashara dnia 06 maja 2024 o 13:55
xxagaxx, - fakt, nie bardzo chodzę w błoto i na myjce u nas raczej nic nie stoi, a jak chlapnę z węża to nie tyle, żeby przemokły. No i u nas jest błoto, to bez kaloszy nie ma nawet co podchodzić do tematu, a i w nich kiedyś czułam stres xD

Sztyblety przez lata miałam z Cwału, nie odmówię im trwałości, do teraz mam na zimę ich futrzaki (pierwsze zimowe miałam jakieś 13/14 lat, te ciuram 2/3 sezon), ale generalnie wolę sneakersy 🙂 Moje stopki są już zbyt rozpieszczone.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: keirashara dnia 06 maja 2024 o 13:35
Jeszcze dodam, że tych jeźdźców nie uczy się postępowania z trudniejszymi końmi. Raczej wsadza się ich na konie przyzwoicie zrobione i uczy przejechać parkur, więc wiadomo, że w takich sytuacjach trochę nie mają narzędzi do poradzenia sobie.

Przepisy były ogólnie dość nieciekawe momentami, tj konia można wymienić dopiero przy 4x odmowie skoku. Jak się wywali - nie, jak bierze na klatę - nie. To już nie wina zawodnika, że to prowadzi do patologii...
czapsy i buty
autor: keirashara dnia 06 maja 2024 o 13:29
Perlica, - szczerze to nie czuje większej różnicy między stanięciem na stopę w sztybletach i sneakersach 😉 Sztyblety mnie parę lat temu nie ochroniły przez zmiażdżeniem małego palca i późniejszym zejściem paznokcia z niego. Bo w sumie jakby miały, tak serio?
Za to chodzi się 10x wygodniej i chyba bym umarła robiąc kilometry w sztybletach zamiast w wygodnych butach z dobrą amortyzacją.
Do tego mam zwierzaka, który bardzo na mnie uważa i raczej nie zdarza się, żeby mnie nadepnął. Z innymi mam już mało do czynienia.
xxagaxx, - może nie miałam dobrych 🤷 mi się chodzi w sztybletach słabo, a jak koń stanie na stopę to boli tak czy siak. Potwierdzone info, empirycznie 😂

Jak się popatrzy na luzaków to też już mało kto popyla w sztybletach teraz 😉