keirashara

Konto zarejstrowane: 19 lutego 2011
Ostatnio online: 25 września 2023 o 00:33

Najnowsze posty użytkownika:

Kącik luzaka
autor: keirashara dnia 24 września 2023 o 11:33
_Gaga, - jak regularnie czyścisz więcej sprzętu to i tempo ogarniania tego rośnie 😉 Plus pytanie jak często to się robi. Ja spokojnie zrobię siodło, ogłowie i buty w 20/30 minut, a pracując miałam jeszcze lepsze tempo.
wasze ulubione seriale
autor: keirashara dnia 24 września 2023 o 11:28
Pati2012, - było już powtarzane 😂 a w ramach podkładu do malowania paznokci oglądam Pamiętniki Wampirów jakbym znowu miała 15 lat.
karolina_, - o, dzięki, zerknę 🙂 Ja wszystko oglądam po angielsku, bo nie mogę znieść dubbingu i błędów w tłumaczeniu.
Btw. dużo ludzi w Polsce ma problemy z rozmawianiem w języku obcym ze względu na źle prowadzoną edukację w tym temacie. Nie ma co się wstydzić, po prostu trzeba gadać, to nie herbatka u królowej, nikt słabej oceny też nie wstawi za błąd w gramatyce czy wymowie. Choć sama wiem, że % mają magiczne moce w tym temacie 😂
Derki
autor: keirashara dnia 23 września 2023 o 22:40
Potwierdzam, HKM winter time spokojnie zapinam na ślązaku 🙂 Decathlonowe też pasują.
wasze ulubione seriale
autor: keirashara dnia 23 września 2023 o 17:05
infantil, - no nie mów 😭 kurde, a już się cieszyłam, że w końcu będzie co pooglądać do kolacji. Szkoda, że tak skopali, bo pierwsze dwa sezony były bardzo dobre.


Też macie ogólnie wrażenie, że od jakiegoś czasu ogromna posucha wśród seriali? U nas zawsze coś musi do jedzenia lecieć jako zagłuszacz ciamkania i od dobrego pół roku, jak nie roku to "oszczędzamy" w miarę znośne tytuły 🙁
Końska Rewia Mody XVII (2023)
autor: keirashara dnia 22 września 2023 o 14:51
Kuniaa, - ja też, ale akurat te of PS są śliczne, takie delikatne 🙂 Coś się dzieje, ale nie jest zbyt pstro.
faith, - zaraz tam bez formy, jak na emeryta prezentuje się świetnie 😁 Jak ta skóra w macaniu? Kusi mnie trochę beżowy jednak... 🙈
Kącik Ujeżdżenia
autor: keirashara dnia 22 września 2023 o 10:46
W sumie jak ktoś ma akurat złą passę to łatwiej mu dokopać za każde potknięcie, a nie ma się co oszukiwać, środowisko jeździeckie bywa toksyczne i zawistne 🤷

Kompletnie mnie nie dziwi, że jeździec mając drużynę i luzaków nie przychodzi odwiedzać konia w stajni. Ktoś, kto poza byciem zawodnikiem prowadzi biznes, jest trenerem itd, ma zapewne co robić po tym jak zsiądzie z konia. Od brudnej roboty i opieki jest ekipa, po to się im płaci. Także raczej o ile to dziwne, że nikt go nie poinformował o podaniu leków, tak totalnie rozumiem, że mogło go przy tym nie być.

Co do nie odczytania meila, to wytłumaczenie jeszcze bardziej kulawe niż zawodnika, że nie wiedział. Poniekąd to część pracy, żeby je czytać. W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet do laptopa siadać, wystarczy telefon, który każdy ma w kieszeni.
Kącik Ujeżdżenia
autor: keirashara dnia 21 września 2023 o 16:36
Fokusowa, - no w zasadzie całkiem często tak jest, szczególnie jak ktoś koni ma kilka i przeskakuje między nimi w locie 😅 Od tego jest luzak, żeby czyścić, karmić i niuniać.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: keirashara dnia 21 września 2023 o 14:17
Pfffy, 50zł..... 😂
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: keirashara dnia 21 września 2023 o 12:29
Hanula, - a Przewoźny nie dojedzie? Albo może się kopnąć do Buku do kliniki? Do mnie na kontrolę w okolice Wrocławia przyjeżdżał, wiem, że w inne kierunki też czasem jeździ. Natomiast pierwsze wizyty były w klinice i powiem tak - żałuję czasu spędzonego na użeraniu się z dojazdowymi i mniej doświadczonymi weterynarzami. Pieniędzy trochę też.

Z tymi podobnymi kontuzjami jest tak, że nie do końca szanse są takie same 😉 Jak tu obraz RTG i koń na żywo mowią co innego to bym bardziej rozmawiałabym z ortopedą, jak takiego konia prowadzić - kucie, trening, fizjoterapia, suple, to na prawdę potrafi cuda robić. Jeśli koń progresujący i fajny do pracy to myślę, że warto mu dać szansę 🙂 czy po prostu dobre życie, bo trening, rozwinięte mięśnie, potrafią zrobić wiele, trzymać te osłabione struktury.
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: keirashara dnia 21 września 2023 o 10:50
Hanula, - pogadaj z dobrym wetem-ortopedą. Samo RTG to jedno, drugie jak koń się zachowuje i reaguje, a to najlepiej ocenić na żywo, fachowym okiem.
Maści i odmiany
autor: keirashara dnia 21 września 2023 o 10:48
Hucmanka, - zrob badania genetyczne na kolor, będziesz miała pewność 🙂
Bryczesy
autor: keirashara dnia 21 września 2023 o 08:14
Ameena, - True Rider, Decathlon.
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: keirashara dnia 19 września 2023 o 12:14
karolina_, - nie, takiego czystego to niestety nie mam. Bemera dostaje po terapii manualnej, więc ciężko mi ocenić ile robi sam Bemer, a ile jest to praca fizjo.
Natomiast po tych wibrujących czułam sporą różnicę w stosunku do zwykłej rozgrzewki, szczególnie na początku. Zainwestowałam w swoje po pożyczeniu i przetestowaniu z sukcesem.
Obecnie już nie czuję aż takiej różnicy, ale minął ponad rok od zielonego światła na ruch. W ogóle po nim nie widać, że coś się działo, funkcjonuje super, tfu, tfu 😉
Ścięgna - urazy, leczenie, pielęgnacja
autor: keirashara dnia 19 września 2023 o 09:01
karolina_, - wibrujące ochraniacze na rozgrzewkę (waldhausen, horseware - ja mam horseware, one są jeszcze w cenie dla śmiertelnika, wychodzi ok 1000zł za parę mają dodatkowo wkłady chłodzące, mogą być przydatne na inne konie), chłodzenie nóg po każdym treningu, w zimie na noc ocieplacze z wcierką. Nie zakładam ochraniaczy, bo mogę (tył, niekuty), jeśli miałabym zakładać to coś maksymalnie przewiewnego (jak np. gaustosy). Mobilizacja blizny ćwiczeniami z siodła i od fizjo. Fizjo też mamy dość regularnie, raz na miesiąc-dwa, ona wrzuca Bemera po swoich zabiegach. No i długi stęp przed pracą, uczciwie 20 minut.
Do paszczy collagen, msm i witamina C - nie wiem czy pomaga, czy nie, zdania są podzielone, ale śpię spokojniej 😉 Robię kuracje na wiosnę i jesień, z przerwami.
Schock profilaktycznie nie ma sensu - celem fali uderzeniowej jest wywołanie mikrourazów w celu pobudzenia regeneracji. Na zdrowej takance to bezcelowe, bo nie ma co regenerować jak już jest zrośnięte.

Tfu, tfu, tfu, ale po tym jak paskudnie się mój załatwił i w jakim wieku - na dzień dzisiejszy nie ma śladu. Także nie ma co z góry czarnowidztwa uprawiać 😉
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: keirashara dnia 17 września 2023 o 19:51
Perlica, - wiesz, ja cały czas mam porównanie do okolic Zielonej Góry i w okolicy Wrocka jest na prawdę o niebo lepiej. Jak nie dwa nieba 😉 Tam płaciłam za najdroższą stajnie i dalej zapieprzałam sama, nawet widły, taczkę i węża do myjki miałam własne 🤣 W zasadzie jedyną opcją na spoko warunki są stajnie zawodników, bo o tym co mam tu za jak dobrze ujęłaś całkiem miłą kwotę to można ledwie pomarzyć.
Dlatego nie uważam sytuacji dolnośląskiej za jakąś straszną i raczej nikt mnie do tego nie przekona.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: keirashara dnia 17 września 2023 o 16:28
Perlica, - tak, zgadzam się, mogłoby być lepsze. Mój o dziwo radzi sobie bardzo spoko, a ja mu w tym temacie ufam (bo on pierwszy do pokazywania, że mu nie tenteges), no i nie skaczę 😅 Natomiast nie mogę się przyczepić do karmienia, padoków czy atmosfery. Przyznaje, że myślałam w pewnym momencie o zmianie przez to podłoże, ale... kurde, mój koń się czuje tu tak zajebiście, że boję się to popsuć. On się pierwszy raz bawi na padoku z kumplem, pozwala mu jeść mesz z swojej michy, no to się nigdy nie zdarzyło. Z racji jego wieku i kontuzji nie mam też super ciśnienia na trening.
Przy koniu robię już dużo mniej sama, właśnie dzięki zmianie lokalizacji. Nawet nie wiesz jak się z tego cieszę, że może mnie nie być z dzień czy dwa, czy jak jechałam na wakacje na tydzień nie miałam zgagi i proszenia po ludziach o pilnowanie konia 🙈 No, ale na pewno jestem w jakiś tam sposób przyzwyczajona do innej opcji niż "full wypas", a z resztą, co to jest jeden koń, jak ja jako nastolatka potrafiłam zostawać sama z całą stajnią. Człowiek po tym nie do końca jest normalny (za to całkiem wyleczony z własnej stajni) 😝

Generalnie to uważam, że stajni bez wad nie ma. Natomiast idzie znaleźć taką, która już na pierwszy rzut oka nie pachnie problemami.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: keirashara dnia 17 września 2023 o 15:08
kitty, - no tak, zgadzam się, że ludzie cicho siedzą i idzie trafić na 💩. Natomiast nie zgadzam się z tym, że nie idzie nic wybrać, bo szukając dwa lata temu miałam kilka bardzo przyzwoicie wyglądających opcji. Na pewno takich, w których nie było oczywistych zaniedbań.
Po prostu nie zgadzam się, że sytuacja na dolnymśląsku to dramat, bo po lubuskim... to ja tu byłam w szoku oglądając, takim pozytywnym.
Pensjonaty we Wrocławiu
autor: keirashara dnia 17 września 2023 o 14:06
Hmm, no jak ja się przeprowadzałam na dolnyśląsk to powiedziałabym, że wybór był nienajgorszy, a zdecydowanie idzie znaleźć stajnie, gdzie karmią, konie wychodzą, a człowieka nie wita pierdolnik... wiele rozumiem i sama nie raz się nadziałam na 💩 owinięte w złoty papierek. Natomiast na prawdę nie zrzucałabym winy na to, że nie ma innych opcji.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: keirashara dnia 16 września 2023 o 10:29
Piaffallo, - również polecam agrobsa, nawet plujący wszystkim niejadek mojej mamci go wciąga 😁
Sprawy sercowe...
autor: keirashara dnia 15 września 2023 o 13:20
Pewnie kwestia gdzie te różnice są, na jakich płaszczyznach. My z P. jesteśmy bardzo różni od siebie, dwa zupełnie inne charaktery, ale o dziwo zgadzamy się w takich "dużych" kwestiach, gdzie nie bardzo da się iść na kompromis (bo nie da się trochę mieć dziecka i trochę nie mieć, czy jednocześnie mieszkać w centrum miasta i na wsi). Imo dużo jest do pogodzenia, jak jest się w stanie dogadać w takich istotnych sprawach.
Na pewno zgadzam się z kwestią szacunku do pasji drugiej osoby, ogólnie szacunek do drugiej osoby jest bardzo istotny. Do pasji, emocji, tego jak odbiera świat. Nie zawsze trzeba to rozumieć, mieć tak samo, ale szanować tak.
Zauważyłam też, że ludzie, którzy mają jakąś swoją pasję to dużo lepiej rozumieją innych ludzi z pasją, nawet jak są one skrajnie różne 🙂
siodło ujeżdżeniowe
autor: keirashara dnia 13 września 2023 o 19:51
J0anna, - jeśli masz opcję pożyczyć i popróbować różnych siodeł to zrób tak 🙂 Będzie Ci łatwiej określić czego potrzebujesz.

Ze swojej strony - Albion SLK jest moją miłością 😅 Mam dość długie nogi i spokojnie mieszczę się w tybinki standard w nim.
Co do Prestige Venus - ono z reguły wypada ciut mniejsze niż reszta Prestiga, a rozmiary są w nich co 1", nie co 0,5", więc jeśli pasowało Venus, to inne w tym rozmiarze mogą być za duże. Plus Venusek było/jest kilka, trochę różniących się.
Osobiście też nie lubię tych nowych siodeł, z bloczkiem blokującym od góry udo. Natomiast to indywidualna preferencja i warto spróbować różne siodła, żeby wyczuć co nam pasuje, a co nie.
paszport konia- co i jak?
autor: keirashara dnia 13 września 2023 o 18:56
Fokusowa, - no dlatego napisałam, że dzieje się tego z pewnością mniej i trochę bardziej po cichu, ale nie ma się co oszukiwać, że system jest 100% skuteczny, bo nie jest.

W ramach anegdotki - mojej rodzinie kiedyś próbowano sprzedać konia po ich ogierze. Problem w tym, że w momencie jego poczęcia rzeczony ogier był od jakiś dwóch lat martwy. I nie, żadnych jego mrożonek nie było 🙃
Do dziś czasem są śmiechy, że S. taki zdolny, że zzagrobu zapładniał.
paszport konia- co i jak?
autor: keirashara dnia 13 września 2023 o 18:46
Nevermind, - z jakiego rocznika jest koń? Kiedyś takie wały były dość powszechne niestety, tajemnicą poliszynela co się działo. Odkąd weszły czipy w 2009, obowiązek badań markerów i większa kontrola nad paszportami na pewno jest ich mniej, nie są aż tak obrzydliwie jawne jak kiedyś, ale to nie znaczy, że całkiem zniknęły.
Bardziej pytanie po co ktoś miałby zadawać sobie ten trud. No i z drugiej strony - fakapy genetyczne też widziałam i to takie, że gdybym nie była świadkiem krycia i narodzin też miałabym poważne wątpliwości 😉
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: keirashara dnia 13 września 2023 o 13:51
Tak właśnie obstawiałam 😂 Już kiedyś była o niej dyskusja, dziewczyna kołuje konie na kółku do porzygu nie wymagając od nich nic i robi z tego filozofię. Zdecydowanie lepiej zapłacić za więcej regularnych treningów lub klinikę z zawodnikiem lub kimś pokroju Manolo 🙂
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: keirashara dnia 13 września 2023 o 13:46
Mhm, a to nie jeden z magicznych kursików jaśnie oświeconej OHL? Bo jeśli tak, to głównie wyciąganie hajsu za bajki 😉
moda, ciuchy etc...
autor: keirashara dnia 12 września 2023 o 23:07
donkeyboy, - zohan są całkiem fajne, tylko polecam brać mniejsze 😉 Oceans apart też są fajne, ale już droższe, ale często mają fajne promki typy 1+1 gratis, wychodzi spoko jak się kupuje więcej ciuchów.
COPD
autor: keirashara dnia 12 września 2023 o 22:43
Sankaritarina, - mogło podrażnić, jak najbardziej. Odstawiłabym. Rzepak teraz nie kwitnie, więc raczej tylko jako czynnik pokarmowy.
COPD
autor: keirashara dnia 12 września 2023 o 21:55
Sankaritarina, - hmmm, a może jakiś dodatek oleju rzepakowego w paszy?
Dzierzawa
autor: keirashara dnia 12 września 2023 o 21:26
Dokładnie, da się 🙂 Ja miałam dwie super współdzierżawiące przez kilka lat, jeszcze trenowały z moją trenerką, więc lepiej chyba być nie mogło. Do jednej z nich prawdopodobnie wyślę konia na emeryturę jak do tego dojdzie.

Teraz pocztą stajenną też mam kobitkę, która wsiada sobie raz w tygodniu i wrzuca mi coś "na meszyk" 😉 Niby grosz w utrzymaniu konia, ale zawsze coś.
paszport konia- co i jak?
autor: keirashara dnia 12 września 2023 o 18:23
A obowiązek nie wszedł w którymś tam roku, a wcześniej było dowolnie? 🤔 i chyba dotyczy koni typowo hodowlanych, czyli np. dla wałacha nie ma to racji bytu, dla klaczy bez licencji hodowlanej też?

Nevermind - koń mojej mamy, pół ślązak, pół wlkp też jest opisany jako sp w paszporcie, a jest ciężkim grzmotem z nogami jak słoń i głową jak dwa wiadra 🙃 Nijak nie pasuje do jakiegoś lekkiego, sportowego typu, nawet jako ślązak byłby z tych cięższych 😂 Nie wiem jak teraz, ale kiedyś "sp" to mam wrażenie był synonim kundla, byle bez domieszki zimnokrwistych.
KOTY
autor: keirashara dnia 11 września 2023 o 22:30
U nas jest kryta kuweta, ale z wyjętymi drzwiami, bo jeden z kotów jest ekhem, niezbyt mądry i nie ogarniał ich obsługi. Całkiem spoko to się sprawdza, jednak mniej bajzlu niż z całkiem otwartą, a jednocześnie trochę ogranicza widoki i zapachy.
Co do zakopywania, to jeden kot kitra za wszelką cenę, a drugi namiętnie drapie kuwetę zamiast żwirku... no, ale jak wspomniałam on jest trochę "speszjal". Za to bardzo mięciutki i tulasty 😉
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: keirashara dnia 11 września 2023 o 14:09
espérer, - ja albo kupowałam od osób aktywnych tutaj, albo wysyłałam pieniądze na pokrycie kosztu paczki pobraniowej i prosiłam o wysyłkę z płatnością przy odbiorze.
Dla mnie olx czy inne allegro w ogóle nie są atrakcyjne i nieznoszę z nich korzystać 😅
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: keirashara dnia 10 września 2023 o 20:56
espérer, - no mi się nie chce bawić w zakłanie konta i zabawę z olx 😅 nie zawsze to ściema, czasem lenistwo.
co na prezent?
autor: keirashara dnia 10 września 2023 o 15:03
Dementek, - może pogadaj z ludźmi z pracy i jakaś zrzutka na coś jednego, większego, fajnego? 🙂 Mi się zdarzyło zrzucać na np. bon na tatuaż, spa, kursy itp, generalnie rzeczy, które dla jednej osoby są ciężkie do ogarnięcia finansowo, ale dla grupy to co innego. Do tego fajna kartka czy inne pudełko, wychodzi porządny prezent zamiast pierdół.

Indywidualnie to może jakiś gadżet z kotem - torba płucienna, poduszka podróżna, kubek (zwykły lub termiczny).
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: keirashara dnia 08 września 2023 o 22:38
patkahm, - zgłosić. W świetle przepisów pies nie ma prawa biegać samopas, jak rozmowy nie pomagają, to może mandat przemówi do rozsądku.
Można też odwieźć do schroniska jako znalezionego, zwykle za odebranie swojego psa trzeba zapłacić.

Pies ma sporo szczęścia, że nie trafił na konia, który zamiast panikować sprzeda kopa... ludzie to są bezmózgi jednak.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: keirashara dnia 08 września 2023 o 09:27
NowaJa, - to akurat dobry znak, znaczy, że tam głównie pracują mięśnie 🙂 więcej używa dupci niż szyi, czego chcieć więcej.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: keirashara dnia 08 września 2023 o 08:37
Fakapy w produkcji pojawiają się nawet w branży farmaceutycznej, gdzie przepisy i normy są wręcz histerycznie wyśrubowane 😉 tylko w farmacji się bada wszystko przed, w trakcie i po, więc to nie trafi na rynek... ale zdarzają się ciała obce, odchylenia w składzie itd.
Do tego poza fakapem przy produkcji dochodzi jeszcze transport i przechowywanie. Z tego względu staram się kupować bezpośrednio od producentów, nie przez pośredników. Mniej transportów, mniej magazynów, mniejsza szansa na to, że coś po drodze pójdzie nie tak.
Maści i odmiany
autor: keirashara dnia 07 września 2023 o 17:18
zembria, - akurat chyba jelonki nie robią takiego szału, jak inne kolory 😅 tylko mają taki dość wąski target. Poza tym ostatecznie bardziej poszło o te płatności, bo Cichoniowe ogiery mają lepsze warunki, a planowała go na pierwiastkę i jakby nie pykło to wiadomo 😉
Sprawy sercowe...
autor: keirashara dnia 07 września 2023 o 14:52
Ja na początku burczałam na samą myśl, że mi się ktoś po stajni będzie plątał, że to właśnie "me time", zakaz wstępu i w ogóle. No, ale P. mnie zmiękczył w wielu kwestiach, w tym też w tej. Głównie przez to, że po prostu zwykle mi pomaga, nie próbuje zmieniać mojej rutyny, przyzwyczajeń, nie panoszy się, nie mądrzy, tylko właśnie wspiera. Potwornie doceniam pomoc na zawodach i w dni, gdzie nie mam dużo czasu. Jest w stanie polonżować, czy zabrać konia na spacer w ręku, co już nie raz ratowało mi tyłek 😅 Wiem też, że nawet jak zechce wsiadać to tylko na spacerki do lasu, nic więcej, to mnie uspokaja.
Tak całkiem koniarza-koniarza to też bym nie chciała.

Plus chyba nie mam nic do gadania już, bo zmiany nie planuję, nie wiem co musiałoby się stać, żeby do niej doszło.
Maści i odmiany
autor: keirashara dnia 07 września 2023 o 13:55
Iskra de Baleron, - chyba nie masz wyjścia, komisyjnie powołujemy do życia jeleniego dresażyste mocnej budowy 😂 Mi się jeszcze ten wzrost podoba.


Btw. na wiosnę moja przyjaciółka myślała nam tym Quelle Coloeur, ale trochę bała się jelenia, że potem nie sprzeda 🙃 a, że warunki płatności też wypadały średnio korzystnie to się poddała na rzecz pewniejszego ogiera.
Maści i odmiany
autor: keirashara dnia 07 września 2023 o 10:42
Iskra de Baleron, - ja tam lubię grubokościste 😜
Sprawy sercowe...
autor: keirashara dnia 07 września 2023 o 09:00
No cóż, ja mam konia, który zarówno jest miły, jak i wagowo/posturą dźwignie mi chłopa (a przy 190cm wzrostu i 95kg wagi to nie jest takie proste). Natomiast problemem jest siodło, bo moja typowo damska ujeżdżeniówka 17" nie da rady 😅 ale już kombinowałam z pożyczeniem czegoś, żeby choć raz wsiadł.
Dzierzawa
autor: keirashara dnia 06 września 2023 o 11:30
mindgame, - pełna dzierżawa czy współdzierżawa? Generalnie ja rozsądne osoby znajdywałam głównie po jakiejś znajomości, przez trenerkę, znajomy-znajomego, albo ktoś na stajni rzucał hasło, że zna kogoś, ktoś szuka.
Do tego jazda próbna i ocena jak się dogadujemy.

Jeśli chodzi o kontuzję to pewnie idzie to jakoś zawrzeć w umowie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: keirashara dnia 05 września 2023 o 22:51
Facella, - najlepsze, że szpila nie ma sensu, bo zmieniła mi się głównie lokalizacja i możliwości 🤣 ale logika jest nie ważna, jak można się wyzłośliwić.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: keirashara dnia 05 września 2023 o 12:08
mindgame, - myślę, że to raczej loteria, może po prostu bardziej pasują mu dane konie, ale nie ma to związku z krajem, a trybem życia w danej stajni i osobnikami 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: keirashara dnia 05 września 2023 o 11:55
blucha, - bo z tego co było tam do wyboru ta opcja była najlepsza. Nigdy nie twierdziłam, że to układ idealny. Poza tym wychodził na piaskową kwaterę. Obecnie nie mam opcji wypuszczania go na piach i na wiosnę był kryzys wagi. Jakbym miała pełną opcję wyboru to chodziłby na piachu z sianem w siatce 🙃 ale nie mam swojej stajni i milionów na koncie, więc staram się wybrać najbardziej optymalną opcję.

Poza tym metabilzm w pewnym wieku zwalnia... a mój już jest w tym wieku.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: keirashara dnia 05 września 2023 o 11:01
Po swoim widzę, że on przychodzi jak jest już wybawiony i nażarty trawą. Jak przyjdę wcześniej to jakby głuchnie i czasem muszę sama po niego podejść, jak po południu to tupta do mnie. Jak jest błoto przyjdzie, jak leje przyjdzie, jak muchy gryzą przyjdzie. Jak ładna pogoda i jeszcze się nie nabył na padoku to niekoniecznie. Padoczek ma z trawą - nie bujną, ale jest co jeść, wodą.

Dobre towarzystwo dużo zmienia, mój całe życie stał i się opalał, a z obecnym kumplem często dzikują i o dziwo to mój często prowokuje. Jak bym śnieg, to jego kumpel miał go aż dość (mój na śnieg reaguje jakby koks z nieba padał, on go wciągał). Są tak zgrane, że potrafią mesz z jednej miski jeść. Mega się cieszę, że tak się dogadały, miał już miłości padokowe, ale nigdy takiego fajnego kumpla, nigdy nie był tak zabawowy. Ciągle nie mogę wyjść z szoku, że mój koń biega z kitą w górze, zamiast się opalać i patrzeć z pogardą 😂
Sprawy sercowe...
autor: keirashara dnia 04 września 2023 o 16:34
Poncioch, - szukaj nie-koniarza i przeciągnij na ciemną stronę mocy 😎 Mój P. koni się prawie panicznie bał, jak był dzieciakiem to spłoszony koń po nim przebiegł. Teraz? Czyści, lonżuje, umie siodłać i rozsiodłać, luzakuje na zawodach, jeździ nawet ze mną na zawody koleżanek i codziennie do stajni... jedyna wada, że mój koń woli go ode mnie 😒 no, ale on ciastkuje i gania się z nim po hali, a ja wymagam. Do jazdy też go jeszcze przekonam, już coś brzdąkał, tylko siodło mam z dwa rozmiary za małe 😂

A zaczęło się od "na stajnie nie, to moje miejsce". Tsjaaa...
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: keirashara dnia 04 września 2023 o 10:05
_Gaga, - jasne, rozumiem, sama chwaliłam, że ogłoszenie szczere i w kondycji ładnej 🙂 Po prostu nie dziwi mnie, że jak koń ciąga bryczkę na hakadzidle, to drobna osoba ma problem z siodła. Ze mnie jest kawał całkiem silnej baby, a też miałam problem ujechać takie 😉
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: keirashara dnia 04 września 2023 o 08:40
_Gaga, - ale pytanie w czym w tym zaprzęgu chodzi 😉 bo zdjęć z niego nie ma. Niestety często konie oprzęgane "po wiejsku" mają niefajne rzeczy w mordce, w połączeniu z mało delikatną ręką łatwo konia znieczulić.