draskaeb

Konto zarejstrowane: 08 marca 2011
Ostatnio online: 28 stycznia 2024 o 21:58

Najnowsze posty użytkownika:

Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 01 sierpnia 2022 o 18:18
KaNie, bardzo dziękuje, jest dokładnie tak jak piszesz. To jak posiadanie dwóch różnych koni. Napewno jego ogromna zaletą jest odwaga.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 31 lipca 2022 o 21:30
Perlica Berlina to dobrze znamy, niestety to nie on. Nie zdziwiłabym się gdyby ten angloarabski siwy ogier (niby ojciec) nie miał licencji- to wiejskie Podkarpacie było 🙂
W każdym bądź razie wyszedł z tego taki Ryszard 😀
Zobaczymy jak będzie z nim dalej.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 31 lipca 2022 o 19:16
Perlica a No właśnie nikt nie pamięta 🙁 kobyła ma już 20 lat a mój mąż ją kupił w stajni rekreacyjnej, w której jeździł. Był dzieckiem wtedy a mama kupiła mu roczna kobyłe 🙈. Kobyła była bez paszportu już odsadzona. W dzień narodzin kobyły zmarł jej ówczesny właściciel. W tej stajni mówili, że jej ojcem był starszy siwy ogier Ali Bej ale ja znaleźć go nie mogę (o ile nikt nie przekręcił imienia).
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 31 lipca 2022 o 17:45
Dziękuje wszystkim za komplementy. Ryszard a właściwie Furst Rusador jest od naszej klaczy NN (pół śląska pół angloarabska ale zaniedbany paszport ) a ojcem Fursten Look po Furstenball.
Właśnie nie jest duży, na razie ma koło 165cm. Jest z niego ziółko, w robocie totalnie skupiony i do tej pory niewiele go ruszało. Taki typ, że wchodzi na lonżownik, robi robotę i wraca na padok ale w obsłudze jest gorszy. Bardzo wyczuwa ludzi, jak ktoś się boi to od razu wykorzystuje to w 100%.
Załączam fotkę matki i ojca.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 31 lipca 2022 o 09:56
Przez ostatni rok nie udzielaliśmy się wcale tu na forum a Ryszard skończył 3 lata. Dokładnie w swoje urodziny miał komplet RTG i usunięte wilczaki. Aktualnie delikatnie pracuje na lonży i dwóch nabierając mięśni i ogłady w kierunku przyjęcia jeźdźca.
Praca przy koniach za granicą załatwiana przez pośrednika
autor: draskaeb dnia 19 sierpnia 2021 o 16:27
Praca szuka człowieka, zatrudnią też parę.
Praca w UK w stajni pensjonatowej o wysokim standardzie. Stajnia o pełnej infrastrukturze. Super lokalizacja - obrzeża Londynu, z zamieszkaniem.
Pracowałam tam z mężem przez 5 lat więc mogę odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Pełne ogłoszenie:
Livery and dressage yard close to Radlett requires live in groom.

The job will include all normal yard duties, caring for around 5 horses per day. Ideal candidate should be a confident rider. Riding is mainly exercising and lunging with some schooling. The candidate should be good at dealing with clients and have very high standards of care.

A range of horses to be managed from fit competing dressage horses and eventers to hacking horses. Some well behaved stallions on the yard too.
Good communication skills and ability to get along with liveries and team essential to join this efficient but relaxed yard.
Please apply via email to
Manager@netherwyldeequestrian.com
link do ich strony:
http://netherwyldeequestrian.com/gallery/
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 28 maja 2021 o 21:29
Mój Rysiek skończył już dwa lata :O Kiedy ten czas zleciał?
Wybaczcie kantar, dostał jakiś roboczy po tym jak poprzednie 3 (w 3 tygodnie) rozwalił ganiając z kolegami.
strzyżenie / golenie koni
autor: draskaeb dnia 10 listopada 2020 o 19:44
Zorilla my w UK używaliśmy spirytusu. Dodatkowo jeden gość ze stajni wyścigowej  ( a tam gołą na czas- dosłownie całego konia z nogami i głową w lekko ponad godzinę) pokazał mi że jak włożysz ostrza od maszynki do spirytusu np niewielka ilość na talerzyku i włączysz maszynkę to najgorętsze ostrza chłodzą się w sekundzie. Jak goliliśmy z mężem kilka koni pod rząd to było zbawienie.
strzyżenie / golenie koni
autor: draskaeb dnia 07 listopada 2020 o 16:01
Ja tam uważam, że koniom niskie temperatury nie straszne o ile osłonięte są lub mogą się schować przed wiatrem i deszczem oraz mają ciągły dostęp do paszy objętościowej.
Ogolone konie powinny być odpowiednio do temperatury zaderkowane i dają sobie świetnie radę.
strzyżenie / golenie koni
autor: draskaeb dnia 06 listopada 2020 o 22:38
Ale to ciepełko, do którego przyzwyczaja się koń stojąc w zamkniętej stajni to największe zło naszych polskich stajni pod względem oddechowym dla naszych koni. Konie stoją w zamkniętych, cieplutkich stajniach, większość nie jest derkowana a potem rano wychodzą nagle z cieplutkiej stajni na padok i stoją w tym samym futrze na zimnie.
Moja kobyła całe życie w zamkniętej stajni wyniosła się do angielskiej i tez się obawiałam a ona była cieplutka pod derkami, była nawet jednym z gorętszych koni. Tzn ja derki dobierałam  co noc i dzień inna jak trzeba było bo zmieniała się pogoda czy temperatura. A z ciekawostek to 40 koni stało w stajniach angielskich, kilka koni mocno po 20stce i tylko jeden miał niewielkie problemy oddechowe a w PL w każdej stajni koń z RAO.
A co do wycierania grzywy przez kaptur to napewno pomoże jak co jakiś czas przetrze się na mokro kaptur od środka, żeby nie robiła się taka tłusta warstwa i do tego psikanie grzywy odżywkami.
strzyżenie / golenie koni
autor: draskaeb dnia 06 listopada 2020 o 19:07
Ja miałam kobyłę w boksie angielskim przez wiele lat. Ogolona cała + nogi i głowa a kaptur zakładałam jak było w nocy zero i poniżej, na padok miała kaptur ale tylko żeby czyszczenia było mniej bo lubiła się wytarzać w płynnym błocie. Spora cześć koni ogolona cała na padokach w derkach bez szyji.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 24 października 2020 o 08:45
Perlica Allen&Page biorę cały czas pod uwagę ale nienawidzę płacić za wysyłkę a szczególnie takie sumy a do tego u nas w stajni znowu zmienił się stajenny (zobaczymy jak długo zostanie obecny) i obawiam się tego moczenia 🙁
Nagietek kupuje w Jar-Pasz i daje 40g dziennie 2x20g, lukrecję korzeń zamawiam gdzie jest (Podkowa, zielarski) i daje tylko rano 30g. Na posiłek daje taką miarkę 400g Mebio, taka samą miarkę sieczki Dengie i do tego pół tej miarki granulatu z lucerny.
Co do ziół to konsultowałam z dr Biazik. Tak naprawdę to za jakiś rok powinnam zrobić gastro i zobaczyć jak to wyglada.
W przejściowych sezonach daje jeszcze Gut Balancer.
Najlepszy dostęp to mam do pasz Hippolyt i Eggersmann.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 23 października 2020 o 18:50
To i ja wracam ze swoją kobyłą do wątku. Poszukuje budżetowej, paszy bytowej z niską zawartością cukru i skrobii, nie tuczące. Moja kobyła odbiła aż za bardzo. Po leczeniu na wrzody odźwiernika od stycznia do marca i bardzo kiepskim efektem leczenia- pogorszenie z 2 stopnia na ponad 3 stopnie odstawiłam wszystkie medykamenty. Została tylko na ziołach (rokitnik, lukrecja korzeń i nagietek kwiat), Lucernie (mix sieczka i granulat) i przez ostatnie miesiące Mebio Build up aż 400g na karmienie x2 i sianie do oporu znowu wyglada jak opasła locha. Muszę powoli zmienić na jakaś inna pasze o umiarkowanej energii bo chodzi tylko 3 razy w tygodniu inaczej ponownie skończymy w masą ponad 700kg.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 12 października 2020 o 17:21
Euphorytycznie to ja miałam tak z moją kobyłą. Przed inseminacja waga pokazała 720kg (a chodziła 6x w tygodniu). Moja vet powiedziała, żeby w jej przypadku nie zmieniać jedzenia do 9 miesiąca. W ostatnich dwóch miesiącach przyrost płodu jest największy i najszybszy więc wtedy powoli przeszłam na pasze dla źrebnych i karmiących choć wyglądała olbrzymio. Zaraz po porodzie dowaliłam jej pasze zwiększając ilość dosłownie z dnia na dzień. Mleczna była bardzo i źrebak wyglądał jak pączek w maśle. Pomimo, że kobyła oprócz owsa, wysłodków, otrębów ryżowych dostawała worek 25kg paszy Havens dla źrebnych tygodniowo tak mi schudła. W życiu swojej kobyły szczupłej nie widziałam a tu przy odsadzeniu wyglądała jak szkielet. A siana to ona przed ciąża potrafiła zjeść dużo i słomę spod siebie tak w laktacji to zjadała ze 2,5 raza tyle co wcześniej.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 11 października 2020 o 19:01
sotniax ja stosowałam się do zaleceń mojego veta z UK oraz tabelki od dr Przewoźnego, która mówi żeby późną jesienią/wczesną zimą odrobaczyć moksydektyna+prazikwantel a potem w ostatnim miesiącu przed porodem do 24h po porodzie odrobaczyć iwermektyną.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 11 października 2020 o 16:17
enonae moja kobyła niedługo po inseminacji zamieniła się w ogiera. Jurzyła się, ogierzyła się na inne klacze a do wałachów przejawiała nawet lekką agresję. Pierwiastka, inseminowana w wieku 16 lat. Po jakimś miesiącu od inseminacji wróciła do normy.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 03 października 2020 o 20:27
keirashara nie przytyła na tej paszy a nie brakowało jej energii. Naprawdę dobrze się sprawdzała dla nas. 🙂
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 03 października 2020 o 11:11
Perlica Cieżko mi powiedzieć na kilogramy ile jadła tej paszy, dostawała po pół miarki angielskiej okrągłej 2 razy dziennie + garść sieczki Dengie Good Doer.
https://www.equisupermarket.co.uk/p/stubbs-plastic-feed-scoop-s80/blue miarka objętościowo 2 litry
Kobyła tyjąca z powietrza, wiecznie z nadwagą i na diecie. Trening: 2 x galopy kondycyjne po górkach, 2x treningi ujezdzeniowe, 1x jazda na drążkach i mała gimnastyka, 1x zawody ujeżdżeniowe (2 czworoboki) i 1 dzień wolny.
Nam ta pasza podpasowała bo dawała jej fajną energię, na innych paszach z dodatkiem melasy nie dało się jeździć bo energii brak a oko wielkie i płoszenie się od literek na czworoboku 😀
Derki
autor: draskaeb dnia 03 października 2020 o 10:57
Equigrav ja używałam tej derki na kilku koniach. Osobiście uwielbiam derki z Bucasa ale tylko stajenne, co do wyjściowych to są dla mnie za krótkie po bokach i raczej jak mini sukienki. Co do przekręcania to doświadczyłam tego okrutnie ale zdecydowanie bardziej te derki Bucasa bez polarowego podszycia. Ten polar jednak wczepia się w sierść i w miarę jakoś trzyma. Dużym plusem jest to, że ta derka jest dedykowana do zarzucenia nawet na spoconego czy świeżo zamytego konia a polar ładnie odciągnie wilgoć. Szyja jest rzeczywiście bez żadnego wypełnienia. Nieprzemakalna bez impregnacji wytrzymała dwa sezony angielskich deszczy używana tylko jako padokowa. Okropnym minusem jest srebrny kolor, który wyglada naprawdę tragicznie po wytarzaniu w błocie a jeszcze gorzej jak są na niej plamy stajenne. Z plam stajennych po sezonie nie dała się doprać. Do tego ja osobiście jestem przeciwnikiem podszycia polarowego pod derkami i wkładania polarów pod derki, jeśli maja spełniać zadanie i dla oszczędności czasu zarzucane na mokre konie to tak ale tak na codzień to nie. U nas konie od polaru wytarte na klatce i na łopatkach.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 02 października 2020 o 14:38
Ja też czekam na te pasze i zobaczę jak cenowo będą wyglądały. Moja kobyła jak była w mocnym treningu była na Power & Performance i płaciłam 12£ za worek 20kg. Dodatkowo firma Allen &Page dodaje do pasz probiotyk Gut Balancer z firmy Protexin bo maja z nimi podpisaną umowę (wiadomość od samej ich dietetyczki).
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 27 września 2020 o 19:18
Takie młode źrebaki to zawsze luzem. Ja swojego 6 miesięcznego przewoziłam do innej stajni i byłam z nim w przyczepie. Nauczony wiązania ale uwiązana miałam zakręcony tylko i regulowałam na długości bo jak tracił równowagę to pozwalałam mi oprzeć zad o tylną belkę lub przód o przednią. Nie chciałam żeby wisiał na kantarze krócej uwiązany a żeby mógł dosięgnąć zadniej belki musiałby być uwiązany za długo. Pięknie i spokojnie zniósł podróż.
Derki
autor: draskaeb dnia 27 września 2020 o 19:01
Nirv używaliśmy te pidżamy na koniach w noc przed zawodami. Zaplecione koreczki rano wyglądały jak zrobione, nie czepiał się konia kurz i było szczególnie pomocne jak mieliśmy konie, które tarzała się w trocinach. Ale jeśli koń położył się w kupię to żadnej ochrony nie było, plamy wielkie. W zimie stosowaliśmy to pod grubsze derki stajenne. Czasem jak koń miał wytarcia grzywy od derek to stosowaliśmy bo derki super się ślizgają na tej laycra.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 27 września 2020 o 18:12
Ja czekam na te pasze już kilka lat. Używaliśmy ich w stajni w UK, w której pracowałam na naprawdę wielu koniach na rożnym etapie treningu. Dodatkowo regularnie przyjeżdżała do nas do stajni ich dietetyczka, która miała ogromna wiedzę i jak dobierała diety to nie bazowała tylko na ich paszach ale i na innych firm oraz produktach.
Jakby ktoś wiedział to poproszę o cynk.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 04 września 2020 o 13:50
blysku Nie znalazłam i zrezygnowałam. 🙁
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 04 września 2020 o 11:56
blysku mi nie odmówili co prawda ale jak dostałam finalną polisę do podpisania przed zapłaceniem to było dziwnie zaznaczone, że kobyła hodowlana aktualnie nieźrebna. Jak skontaktowałam się z nimi i powiedziałam, że to się nie zgadza to próbowali zrobić ze mnie głupa a ja w każdej rozmowie mówiłam, że kobyła źrebna i na kiedy ma termin i kiedy inseminowana. Także finalnie zrezygnowałam.
Kupno konia
autor: draskaeb dnia 02 września 2020 o 08:20
konikmorski moim zdaniem zrobienie choćby podstawowych zdjęć RTG powinno być standardową procedurą u konia 3,5 latka przed rozpoczęciem roboty. Będzie choć ogólny zarys jego stawów i tego jak szybko/wolno dojrzewa a to powinno mieć wpływ czy na podjęcie decyzji o ewentualnym zaczekaniu z robotą.

Co do zakupu konia z gotowym TUV to zawsze mnie zastanawia jaka jest gwarancja, że kupujemy konia a dane badania są właśnie jego?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 25 sierpnia 2020 o 10:43
Gillian a próbowałaś u polskiego dystrybutora na havens.pl?
Ja zamawiam od nich pasze regularnie od wóch lat, próbki też zamawiałam bez problemu.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 24 sierpnia 2020 o 08:03
Ja skarmiam lucerne w granulacie od Jar-Pasz od wielu miesięcy i każda partia pachnie ok, problemów nie miałam.
Raz za to w worku Mebio Build Up znalazłam spleśniałą zbitą kulę paszy a do tej kuli doczepiona zdechła mysz.
strzyżenie / golenie koni
autor: draskaeb dnia 17 sierpnia 2020 o 11:12
Zorilla a już myślałam, że tylko ja mam z tym problem. Po pracy w UK i ogoleniu dziesiątek koni mam takie zboczenie na linie i inne niedogryzki, że aż mnie razi częsta niechlujność jaką stosuje się w PL. Najważniejsze, żę mój koń był, jest i w przyszłości będzie ogolony idealnie jakby szedł olimpiadę 😀
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 17 sierpnia 2020 o 10:03
Mój chłopak od kilku miesięcy na wychowie bezstajennym i rośnie i dojrzewa w grupie rówieśników i rok starszych.
Zabieramy go na spacery w ręku do lasu i po wsi i chłopak zadziwia nas odwagą, nie rusza go nic, maszeruje jak stary, doświadczony koń.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 13 sierpnia 2020 o 12:08
Moja kobyła z 2002 roku i pierwiastka w zeszłym roku urodziła pierwsze źrebię jako 17-latka. Zaźrebiła się od pierwszej inseminacji, nie była płukana bo nie miała w ogóle płynu, owulacja idealna, porób szybki i książkowy. Jedyne co to zajęło jej dobre 8 miesięcy, żeby po odsadzeniu źrebaka wrócić do jakiejś względnej kondycji pomimo dobrych i dużej ilości pasz w trakcie laktacji.
Ogon
autor: draskaeb dnia 30 lipca 2020 o 11:52
Mocno zażółcone ogony u siwków polecam umyć w ketchupie. Tak ratowaliśmy te ogony w UK. Powinny być filmiki na YouTube.
Bryczesy
autor: draskaeb dnia 23 lipca 2020 o 10:20
azzawa nie bryczesy a legginsy, ja też poszukuję takiego koloru już od dawna i znalazłam takie w GNL
https://www.gnl.pl/legginsy-harry-s-horse-equitights-cullinan-wiosna-lato-2020.html?fbclid=IwAR1vlQLtmr8jejymrMIfhct5FXBslAC6YqjgXy2cm7u1kOYbXqQfLXxbUcY
Derki
autor: draskaeb dnia 23 lipca 2020 o 09:57
pati11 my w UK na wąskich koniach robiliśmy zaszywki w połowie łopatki i taką prostą zaszywką trochę zwężała się derka w klacie i nie zsuwała się do tyłu.
Derki
autor: draskaeb dnia 17 lipca 2020 o 08:32
Ja derek Bucasa na owady nie polecam, używałam na jakichś 10 koniach a nie było ani jednego konia, gdzie derka by się nie przekręcała.
Dodatkowo w mojej poprzedniej pracy dużo koni miało padokówki Bucas o różnym wypełnieniu i o ile materiał zewnętrzny naprawdę nieśmiertelny i wytrzymywał największe angielskie ulewy tak jeśli koń nie miał pasów między nogami to każdy jeden schodził z derka przekręconą. Stajenne dla mnie za to rewelacja i na mojej kobyle leżą idealnie, piorą się super i zawsze elegancko wyglądają.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 14 lipca 2020 o 22:03
Polecicie jakąś budżetową, sprawdzoną paszę/Balancer bądź dodatek witaminowy dla 18- miesięcznego młodzieńca? Aktualnie jeszcze jest na paszy Havens Foal Cubes ale od 18 miesiąca powinnam przejść na coś innego.
Szukam czegoś jako dodatek do owsa, coś co nie ma dużo Skrobii i cukru.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: draskaeb dnia 04 czerwca 2020 o 08:26
Ja właśnie testuje Hovelera PUR.ITAN i już widzę, że idzie go znacznie więcej niż innej paszy no a co za tym idzie wychodzi drożej. Nie wiem czy nie przerzucę się na Mebio Build up bo jednak przydałoby się kobyle trochę narzucić na siebie no i taniej wychodzi. Skończyłam też worek meszu z Hovelera i był ok ale wracam do Havensa. Kobyła jadła Hovelera ale na mesz Havensa to szaleje.
Dla porównania zdjęcie dwóch. Po lewej Hoveler a po prawej Havens.

domiwa mój roczniak teraz chodzi już godzinami po pastwisku i wygląda jak bułka w maśle.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 29 maja 2020 o 13:39
Moja już kilka dni po inseminacji stała się bardzo ogierza, przechodząc obok pastwisk z wałachami rżała i wołała (tak wołała, że galopem przybiegały) ich a jak podchodziły do niej to wydawała z siebie ogierze dźwięki i waliła przodem. Do człowieka stała się bardzo "przytulaszcza".
wrzody żołądka
autor: draskaeb dnia 27 maja 2020 o 09:46
asiaj a czy można podawać omeprazol w trakcie laktacji? Ja miałam podejrzenie wrzodów u kobyły źrebnej bo miała mocną kolkę i hospitalizację, prawie operowana w UK i lekarze mi powiedzieli, że z gastro i potencjalnym leczeniem omeprazolem muszę poczekać aż do odstawienia źrebaka.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 27 maja 2020 o 07:21
visenna kawał baby z niej! A kto jest ojcem tej Księżniczki?
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 20 maja 2020 o 11:59
visenna w UK u jednego źrebaczka ze sztorcem doklejał kowal pazur z przodu kopyta aby osobnik sobie rozciągał ścięgna. Nogę ze sztorcem zawsze trzymał przy jedzeniu trawy z tyłu i ścięgna cały czas przykurczone, samo podcinanie piętki mało da gdyż to kość kopytowa musi być tak ustawiona, że kopyto dąży do takiej postawy. Najlepiej z dwóch stron zaatakować z podcięciem i pazurem i wtedy ma się wpływ na w miarę elastyczną jeszcze kość kopytową.

Podrzucę jeszcze mojego Ryśka, który rośnie w oczach. 13-miesięczny młody kawaler
Młode Konie
autor: draskaeb dnia 27 kwietnia 2020 o 15:45
Meise ja bym chciała od siebie dodać uwagę i nawiązać do filmiku, który wstawiłeś jakiś czas temu z galopu na łące. Dla mnie już w tym filmiku jest trochę niepokojące, że jedziesz stępem w jeden koniec łąki a potem ruszać ostrym galopem i łąka się kończy. To Ty musisz mu pokazać i nauczyć go, że galopy w terenie to praca a nie zapierdzielanie ile fabryka dała. Wykorzystaj łąkę na kontrolowane galopy na kołach większych i mniejszych a jak poczujesz kontrole spróbuj porobić dodania i skrócenia, pokazać mu, że mimo, że jesteście na łące to Ty kontrolujesz sytuacje. Pamiętaj, że Twój koń wykonuje pewne rzeczy źle czy niewłaściwie bo nie zna tej poprawnej drogi, drogi, która Tobie się podoba.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 23 kwietnia 2020 o 11:25
tajnaa to jest wątek cyckowy, wrzucaj ile się da ;-)
wrzody żołądka
autor: draskaeb dnia 21 kwietnia 2020 o 21:23
Alleluja!
Melduję, że moja kobyła zaczęła jeść. Zaczęliśmy od samego granulatu Agrovital (mam jeszcze kilka worków), do tego bardzo posmakował jej PUR.ITAN (pasza docelowa). Zaczęła jeść sieczkę z lucerny przed jazdą, samą a teraz już zjada z paszami bo wcześniej absolutnie odmawiała. Teraz od kilku dni powoli doszły z powrotem zioła - rokitnik i lukrecja i dalej zjada. Absolutnie odmawia zjedzenia czegokolwiek polanego olejem wiec tu na razie odpuszczam. W sezonie letnim będzie na PUR.ITAN z sieczką a w ziemie jakby traciła masę to dodam jej Mebio Build up bo to jej smakowało jakiś czas temu jak próbowałam. AbPrazole się kończy już prawie wiec odstawiam leki i zostaje tylko na ziołach. Uspokoiła się bardzo i zrelaksowała. Wygląda też na to, że bardzo źle czuła się po gastroskopii. Zobaczymy za jakiś czas jak będzie.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 21 kwietnia 2020 o 09:54
FirstLight Ale ma piękną szyję z głową i jak ładnie ją nosi.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 21 kwietnia 2020 o 09:53
FirstLight Jest po ogierze Fursten-Look po Furstenball
Ojciec i matka na zdjęciach
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 21 kwietnia 2020 o 08:36
Windziakowa fajny ten Twój młody. Wygląda jak prawdziwy roczniak, nieposkładany, rosnący.
faithplan był żeby zostawić dla męża i coś startować ale jak życie się ułoży to się zobaczy. On jest od naszej kobyły NN (pół śląska, pół angloarabska ale w paszporcie NN) tyle, że ojciec bardzo dobry to handlowo nie wiem jakby to wyszło. Nie wiem czy na zero bym na tym wyszła 😀
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 20 kwietnia 2020 o 20:22
blucha myślę, że koło 145cm ma w kłębie.
Zad ma póki co trochę wyżej to może będzie przechodzić jeszcze etap składaka i wzrostu niektórych części ciała. Do tej pory wzrost miał dosyć zrównoważony i bardzo proporcjonalny.
Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.
autor: draskaeb dnia 20 kwietnia 2020 o 13:41
To i ja pokaże Ryśka, za 2 dni kończy chłopak rok.
Troszkę martwi mnie jego szyja, jest dość ubita i krótka, nie wygląda jakby miała się już wydłużyć 🙁
Tak czy siak ogier (Fursten-Look po Furstenball) poprawił w matce to co chciałam czyli nogę wysmuklił i zdecydowanie wydłużył, poprawił zad i osadzenie szyi, cudów się nie spodziewałam.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: draskaeb dnia 17 kwietnia 2020 o 15:54
Ja testowałam na swojej testy z mleka z Ameryki. Reagują one na poziom wapnia w mleku. Zrobiłam test i wykazało, że poród w przeciągu 12h i tak też idealnie było.