uszatkowa

Insta: kingaielif

Konto zarejstrowane: 03 kwietnia 2011
Ostatnio online: 02 października 2022 o 11:02

Najnowsze posty użytkownika:

Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: uszatkowa dnia 17 sierpnia 2022 o 08:21
Trochę w nawiązaniu do wcześniejszych postów Muchozol2 i nieodpowiedzialności rodziców... No nie rozumiem, naprawdę. Nawet nie spłoszenie, Jedno machnięcie głową czy odgonienie muchy przednią nogą i po dzieciaku. A pod filmem same słodko-pierdzące komcie.
Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?
autor: uszatkowa dnia 14 sierpnia 2022 o 10:47
Jak zaplatać ciasnego dobieranego warkocza na długiej grzywie, takiego, który na całej długości jest przy samej skórze? Może ma ktoś zapisany film instruktażowy?
Siatka na siano - z małymi oczkami
autor: uszatkowa dnia 12 sierpnia 2022 o 23:46
any, ja po prostu po paru miesiącach już nie domykalam tak dokładnie torby, działało dopóki koń się nie zorientował, że jednym ruchem pyska może sobie ułatwić dostęp do upragnionego żarcia i nurkował całym łbem w torbie...
Siatka na siano - z małymi oczkami
autor: uszatkowa dnia 12 sierpnia 2022 o 20:22
macri, jeśli się zdecydujesz na torbę na siano to koniecznie z zamkiem błyskawicznym, ja mam z rzepem i po pół roku torba już się nie zamykała, rzep zawsze się brudził resztami z siana a potem to już w ogóle "wyłysiał".
In memoriam
autor: uszatkowa dnia 12 sierpnia 2022 o 01:19
kamikami26, przykro mi 🙁
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: uszatkowa dnia 12 sierpnia 2022 o 01:17
Muchozol2, niestety ludziom zazwyczaj nie przetłumaczysz, gdy wiedzą "swoje", ale zawsze warto zwracać uwagę. Jeśli następnym razem nałożą dziecku kask, choćby tylko dlatego żeby uniknąć nieprzyjmnych komentarzy to i tak dziecko tylko na tym zyska.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: uszatkowa dnia 07 sierpnia 2022 o 10:13
melehowicz, dziękuję za radę
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: uszatkowa dnia 01 sierpnia 2022 o 09:58
Dzięki za komentarze, podjęłam próbę zmiany paszy bo do tej pory dawałam paszę dla źrebaków, ale widać nie podpasowala. Może jeszcze się przekona, do każdej zmiany żywieniowej kobyłka długo się przekonuje. Problemów z gryzieniem nie ma, je super jakości siano do tego teraz full trawy, nigdy nie ekscytowala się zbytnio treściwym. Najwyżej będę szukać dalej. Dopiero mając "niejadka" zrozumiałam, dlaczego tyle pasz jest melasowanych i aromatyzowanych 😅.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: uszatkowa dnia 01 sierpnia 2022 o 09:47
infantil, kiedyś przejmowałam się tym, że jadąc na zawody towarzyskie z niskimi klasami będę rywalizować z dziećmi, że to nie miejsce dla mnie, że powinnam być już gdzieś wyżej. Na szczęście mi przeszło, najlepsze uczucie to pozbyć się myślenia, że coś się powinno. 🙂
Ogłowia
autor: uszatkowa dnia 01 sierpnia 2022 o 09:37
A znacie kineton? Skojarzył mi się z tymi patentami o których piszecie. Kiedyś przed chwilę na nim jeździłam.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: uszatkowa dnia 28 lipca 2022 o 00:48
Czym dosmaczac paszę? Mam mega wybrednego konia i 6 worków paszy którą średnio je 😅. Kolację w nocy wyskubie na raty, pozostałe posiłki część zje, część rozsypie. Zrezygnowałam już z sieczki bo jej się nie chciało wybierać paszy spomiędzy sieczki którą uporczywie zostawiała. Na początku działało tarkowanie marchewki ale teraz już też straciła zainteresowanie. Ma duzo trawy i siana ale to młody, rosnący koń więc chciałam żeby jadła choć trochę paszy dedykowanej.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: uszatkowa dnia 28 lipca 2022 o 00:39
donkeyboy, doskonale znam etap załamki widząc się na nagraniu. Nie jeżdzę teraz regularnie, za to prowadzę dalej jazdy i czasem wsiadam na konia żeby skorygowac/coś pokazac to aż mi dziwnie 😅.
Zawsze mi było szkoda koni które nigdy nie poznały prawidłowej pracy pod siodlem. Super, że rozwijasz się z kobyłką i widzisz tego efekty. A koń w super wieku i formie, po zdjęciu nigdy bym nie powiedziała że ma ponad 20 🙂
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: uszatkowa dnia 28 lipca 2022 o 00:26
Lepszy boks w stajni angielskiej, gdzie 2 stajnie są zwrócone w swoją stronę i wszystkie konie się widzą czy zwykły w jednokorytarzowej?
Końska Rewia Mody XVI (2022)
autor: uszatkowa dnia 26 lipca 2022 o 23:17
azazu93, wędzidło jak pasuje 👌😍
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: uszatkowa dnia 26 lipca 2022 o 10:33
Jakby ktoś słyszał o wolnym boksie w stajni w stronę Piaseczna/Janek/Konstancina (albo inne kierunki z dobrym dojazdem z mokotowa) to bardzo proszę o znak. Budżet ok 1300, zadaszenie typu hala, lonżownik byłoby zaletą, najważniejsze dobre warunki dla konia (dużo siana, czyste boksy, padoki)
Młode Konie
autor: uszatkowa dnia 23 lipca 2022 o 16:32
Race2Home, ale zmiana, koń ledwo do poznania po wyrośnięciu, pysk zdradza, że to jest to samo zwierzę 🙂. Szkoda, że się rozstałyście, ale na pewno miałyście super czas razem.
Kącik Rekreanta (część XV) 2022
autor: uszatkowa dnia 22 lipca 2022 o 10:44
keirashara, super, powodzenia w dalszym powrocie do pracy 🙂
Jeszcze nie wiem jaka Elif będzie pod siodlem ale już się domyślam. Zgłaszamy się z wrażliwcem 😁. Choć przez ostatni rok sporo się wyciszyła.
A w zeszłym tygodniu miałyśmy sesję zdjęciową 😍
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: uszatkowa dnia 20 lipca 2022 o 13:34
Sonika, u ludzi dokładnie tak jest, twardsze miejsca albo zgrubienia na mięśniach to dokładnie miejsca które bolą. Moją kobyłka z kolei ostatnio miała wybrzuszenie za słabizną, okazało się, że to zapalenie napinacza powięzi szerokiej. Między innymi masowanie rozluźniło mięsień i uśmierzylo ból
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: uszatkowa dnia 20 lipca 2022 o 13:19
Używanie tarników bez rączki? Czy dokupujecie rączkę?
KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY
autor: uszatkowa dnia 19 lipca 2022 o 00:09
Siesiepy, gratki! Jakie masz wsparcie z ziemii?
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: uszatkowa dnia 15 lipca 2022 o 09:52
zembria, te różowe trawy, meega! Tez bym strzelała foty przejeżdżając za każdym razem tamtędy. A może jakaś sesja zdjęciowa póki tak pięknie rosnął?
własna przydomowa stajnia
autor: uszatkowa dnia 15 lipca 2022 o 00:50
any, mozna grubszy drucik pociągnąć po 1 "warstwie". Znam konie które szły z rozpędu w taśmy albo po prostu przelazily naciągając. Taki drucik się napina ale do pewnego momentu trzyma i delikwent ma szansę poczuć kilka impulsów i się odbić od ogrodzenia.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: uszatkowa dnia 13 lipca 2022 o 22:38
RobaczekM, albo może kojarzyć sytuację która powodowała ból. Pracowałam kiedyś z kobyłą, która w przeszłości miała tak niedopasowane siodło, że doszło do zapalenia mięśni na grzbiecie. Długo była rehabilitowana i wyprowadzana, i od tamtej pory trzeba było ostrożnie ją siodłać, bo potrafiła się napinać na widok siodła, choć plecy już były zdrowe, a nowe siodło dobrze dopasowane.
konie małopolskie
autor: uszatkowa dnia 10 lipca 2022 o 22:14
Ransom, powodzenia, dawaj znać jak idą postępy w pracy �
Podłoże do jazdy - jak zrobić?
autor: uszatkowa dnia 10 lipca 2022 o 03:03
mindgame, nie sprawdzi się, jeździłam po terenie na którym był wysypany drobny kwarc, wszystko przykryte specjalistyczną trawą z rolki. Dziury się robiły a po deszczu było ślisko
Kącik instruktora
autor: uszatkowa dnia 07 lipca 2022 o 23:39
easiertobe, tak, próbują uczyć jak uczyć, ale masz dosłownie kilka podejść. To nie wystarczy żeby złapać umiejętność. Raczej żeby zobaczyć o co chodź i doklształcic się potem samej albo już w "praniu" czyli prowadząc jazdy zdobywasz obycie i w między czasie dalej się doszkalasz, ogladasz webinary, czytasz itp.
Kącik instruktora
autor: uszatkowa dnia 07 lipca 2022 o 13:06
zembria, a kiedy byłaś na kursie? Ja na IRR byłam w 2016, a ISP chyba 2019. Kursy oczywiscie pod patronatem PZJ. Nie wiem czy data ma tu znaczenie, jeśli jest taka rozbieżność, brak ujednoliconego systemu to słabo to świadczy o organizacji
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: uszatkowa dnia 07 lipca 2022 o 01:16
Witamy na świecie cudnego malowańca 😍
własna przydomowa stajnia
autor: uszatkowa dnia 07 lipca 2022 o 00:55
Zastanawiałam się czy już ktoś to napisał, też polecam stawiać wodę w zupełnie innym, oddalonym od paśnika rogu padoku. Dzięki temu konie sobie wędrują, przy okazji skubną trawę czy się pobawią
Kącik instruktora
autor: uszatkowa dnia 07 lipca 2022 o 00:48
easiertobe, taki kurs trwa zwykle kilka dni, a uczestników jest kilkanaście. Siłą rzeczy nie zdobędziesz zbyt dużej wiedzy, choć na jednym z kursów na którym bylam starali się czegoś nauczyć. Prowadziliśmy sobie nawzajem zajęcia pod kontrolą trenera, patrzyliśmy jak na miejscu są prowadzone lekcje itp. Wg mnie w takim kursie chodzi tylko o papier, niektóre ośrodki jeździeckie go wymagają, podobno w razie wypadku łatwiejsza jest droga załatwienia sprawy z ubezpieczalnią jak ma się takie papiery
Ogłowia
autor: uszatkowa dnia 05 lipca 2022 o 23:15
Perlica, opadający naczółek praktycznie zawsze robi robotę. No i lepiej się układa na koniu, lekko przyduży opada zamiast odstawać, a ciut za ciasny mocniej się naciąga. Nie znam konia któremu by nie pasował.
Puśliska
autor: uszatkowa dnia 05 lipca 2022 o 23:12
adriena, o to zaskoczenie, u mnie problem z wyciąganiem się puślisk dotyczył tylko lewego, właśnie od wsiadania (mimo że ze schodków). A nie przesuwa Ci się siodło na prawo, albo nie macie jakiejś asymetrii?
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: uszatkowa dnia 05 lipca 2022 o 14:10
U nas na placu i na padokach względny spokój owadowy. Koń oczywiście pogryziony i nawet podjęłam próbę załadowania jej w derkę siatkową na padok, ale spociła się pod nią strasznie i szkoda mi jej było tak trzymać. My mamy jasną thermo master (wrzucalam zdj, jest na górze strony), wg mnie słabo oddycha. Miałam bucasa i też nie byłam zadowolona z oddychalności. Albo po prostu mój koń tak się mocno poci.
Do lasu się już nie wybieramy, czekamy do jesieni. Ubranie w derkę niewiele pomaga bo gryzą po nogach. W ogóle trochę zwolniłyśmy ze względu na wysokie temperatury, młoda korzysta z pastwisk. Jest za to czyściutka jak nigdy, spełniam się pielęgnacyjnie 😀
Młode Konie
autor: uszatkowa dnia 04 lipca 2022 o 00:16
Perlica, piękna kobyłka, gratulacje debiutu 🙂
własna przydomowa stajnia
autor: uszatkowa dnia 01 lipca 2022 o 13:12
Przypomniało mi się jak pryskałam elementy karuzeli tym leovetem antibite w wietrzny dzień. Jak zawiał wiatr w moja stronę w momencie pryśnięcia to tego smaku z gardła do końca dnia się pozbyć nie mogłam 😆.
siodła bezterlicowe
autor: uszatkowa dnia 30 czerwca 2022 o 14:19
Użytkownicy siodeł ghost, jak Wam się po czasie sprawują siodła? Jak się mają plecy waszych koni po regularnym użytkowaniu?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: uszatkowa dnia 30 czerwca 2022 o 14:17
No i niestety rezygnuje z pavo podo grow. Powoli od kilku miesięcy myślałam nad zmianą z granulatu na musli, dziś zauważyłam zmianę ceny. Ze 125 na 151 za worek. Dla mnie to za duża przebitka. Zamówiłam nube dla drulatków...
Paka :-)
autor: uszatkowa dnia 30 czerwca 2022 o 14:09
Wielki plus ode mnie dla nortex bednarek! Napisałam do producenta ponieważ zauważyłam ślady rdzy w jednym miejscu, na łączeniu elementów. Paka nie ma jeszcze pół roku, a stoi obok innej nortexowej, która ma już kilka lat i rdzy nie widziałam. Paka została zabrana i cała odmalowana na nowo. Odstawiona do stajni bez konieczności mojego udziału. Świetny kontakt email 🙂
Oficerki
autor: uszatkowa dnia 30 czerwca 2022 o 11:08
zembria, w świetnym stanie są, pozazdrościć zdobyczy!
Zapiaszczenie
autor: uszatkowa dnia 24 czerwca 2022 o 17:55
melehowicz, patrycjasz, dziękuję Wam za odpowiedzi. Ja niedawno zużyłam wiaderko i podawałam wg wskazań producenta. Żłób codziennie myłam z ulepionej warstwy, więc chyba ze śliną się wyrabiał
Zapiaszczenie
autor: uszatkowa dnia 23 czerwca 2022 o 23:40
melehowicz, to jak powinno się podawać? Na opakowaniu z over horse jest napisane, żeby dosypywać do paszy. Nie ma nic o moczeniu
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: uszatkowa dnia 22 czerwca 2022 o 23:09
Fokusowa, spray nie mój, zrobiłam sobie zdjęcie żeby ewentualnie wyszukać. Kupiony w którymś z podwarszawskich sklepow jeździeckich 😉
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: uszatkowa dnia 22 czerwca 2022 o 11:12
Ktoś zna lub stosował ten produkt? Bardzo zachwalany w jednej ze stajni, może ktoś ma porównanie względem absorbiny albo endure?
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: uszatkowa dnia 22 czerwca 2022 o 00:06
Fokusowa, wet. Karolina Chodkiewicz wiem, że stawia pijawki, ja nie korzystałam bo było jeszcze za zimno ale była taka rozmowa podczas leczenia przez nią kontuzji mojego konia
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: uszatkowa dnia 18 czerwca 2022 o 22:42
martrix, u wielu koni obserwuję takie zachowanie, szczególnie siku na nowo poscieloną słomę! To już obowiązkowo. Słyszałam, że konie nie lubią sikać na padokach bo im krople odbijając się od ziemi moczą nogi, dlatego wolą załatwiać się w boksie. Myślę, że z kupą może być podobnie. Jak szczeniaczki które kojarzą matę z załatwianiem potrzeb 😉
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: uszatkowa dnia 11 czerwca 2022 o 22:11
Pati2012, nie wiem, jestem załamana. Nie jakieś zalewy tylko zwykły las pod Warszawą. Wizja długich letnich wędrówek po lesie właśnie mi się zawaliła. Czy są jakieś godziny podczas których te małe dziady wykazują mniejszą aktywność?
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: uszatkowa dnia 11 czerwca 2022 o 21:59
Pisałam na początku maja, że jest super, zero komarów. No to aktualizacja po miesiącu... Po wejściu na 3 metry w las mimo siatkowego pancerza, wypsikania sierści i derki absorbiną, siebie muggą zrezygnowałam! Zostały nam spacery wzdłóż łąki, inaczej koń tak się denerwuje, że aż się poci ze stresu, co jak wiadomo jeszcze bardziej zwołuje komary 🙁
sznurkersi - czyli natural w roznych odcieniach
autor: uszatkowa dnia 11 czerwca 2022 o 21:14
Sonika, ja kupuję ze sklepu jnshop.pl albo podkowa.eu (menu>sprzęt do NH). Nie spotkałam się jeszcze ze "sklepikiem" na insta czy fb, który sprzedawałby "żywe", idealnie przekazujące drgania liny, zrobione są z zupełnie innego materiału.
szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa
autor: uszatkowa dnia 10 czerwca 2022 o 11:06
Hej, rozglądam się za koniem na którego mogłabym powsiadać raz/dwa razy w tygodniu w okolicach Warszawy (najlepiej od strony Piaseczna). Może ktoś szuka pomocy przy swoim? To nie jest ogłoszenie bo nie oczekuję w zamian zapłaty. Po prostu brakuje mi niezobowiązującego popracowania z koniem z siodła.
Kącik luzaka
autor: uszatkowa dnia 10 czerwca 2022 o 10:54
anetakajper, faajne, cena przyjemna i ten nosek! Tylko kurcze krótkie ale chyba i tak rozważę.
Pati2012, myślę że to fajny trop, dzięki za linka, choć przyznam, że celowalabym w coś bardziej za kostkę bo sporo chodzę w trocinach i non stop wytrzepuje z nich buty.