Radeczek

Konto zarejstrowane: 27 kwietnia 2011

Najnowsze posty użytkownika:

sztuczna inseminacja
autor: Radeczek dnia 08 grudnia 2014 o 01:28
Jeśli chodzi o Mazowieckie polecam dr Zbigniewa Kołodziejskiego VETHORSE ma wszystko i tylko tym się zajmuje można wstawić klacz do niego a i podejście do koni ma.
Jak się zachować
autor: Radeczek dnia 12 listopada 2014 o 18:56
Zwracam honor właścicielowi stajni.
Jak zwykle sprawa nie wygląda ta prosto jak się wydaje osoba X do końca tygodnia ma się wynieść ze stajni kradzież nie jest jedynym powodem ale tez dług który urósł już za pensjonat.
Odczekane zostało z nadzieją , że może coś zostanie zapłacone.
A więc ja zostaje w mojej spokojnej już niedługo i wspaniałej stajni współczuję jedynie innym nowego współlokatora w stajni 😀iabeł:
Jak się zachować
autor: Radeczek dnia 17 października 2014 o 10:43
Wartość telefonu nawet nie tak mała bo to niby nie najnowszy iPhone ale mega mocny i odporny itd... a nie przyjęli zgłoszenia przywlaszczenia bo nue mają pidstaw właśnie słowo przeciwko słowu. Dowiedziałam się że powinnam mieć świadka. Ha ha nie róbcie nigdy nic sami...... 😜
Jak się zachować
autor: Radeczek dnia 14 października 2014 o 18:17
No i wyjdzie, że ja zostanę ukarana odejdę ze stajni bo właścicielowi nie idzie jakoś tak ich wyrzucić bo nie chce awantury  🤔wirek: pomijam fakt zalegania za 4 miesiące pensjonatu już.
A policja ma mnie w nosie nawet nie przyjęła zgłoszenia  🤔
Więc nie pozostaje mi nic innego jak poszukiwać stajni gdzieś niedaleko i w podobnej cenie ktoś coś Vethorsa ??

Jak się zachować
autor: Radeczek dnia 13 października 2014 o 11:04
Jak zwykle pisząc coś pokręciłam i wyszło inaczej. Małolaty nie było w stajni sprawa rozegrała się między mną a jej mamą.
Owszem właściciel stajni został poinformowany czekam na reakcje.
Na policję właśnie wychodzę wiem że to przegrana sprawa z nimi ale co odpuścić całkiem zapomnieć chyba nie ja choć spróbuję.
Jak się zachować
autor: Radeczek dnia 12 października 2014 o 20:36
Witam
Szukam pomocy może przestrogi dla innych sama nie wiem czemu ale czuję że muszę sytuację nagłośnić bo jak nic się z tym nie zrobi może być tylko gorzej.
Opisze sytuację od początku.
Stoję z koniem w małej stajni pod warszawą już od paru lat. Pensjonariuszy regularnie przyjeżdżający do koni w stajni jest niewiele bo część koni to nie do użytku konie na emeryturze. Na wiosnę było trochę kłótni między pensjonariuszkami ale zostało to zrzucone na karb nastoletniej gorącej głowy.
Jakiś czas temu jednak w stajni zaczęły ginąć drobne rzeczy, pasza kończyła się szybciej witaminy kończyły się zamiast w 100 dni to w 30 itd wszyscy zaczęli na siebie patrzeć na siebie wilkiem. Poszły inwestycje w zamykane skrzynie kłódki itd. Poinformowany został o tym właściciel stajni, przecież do tej pory można było wszystko zostawiać na wierzchu i nic kompletnie nic nie ginęło.
Niestety ostatniej feralnej soboty w stajni pozostał mój telefon i nie po raz pierwszy 🙁 więc dzwonię do stajennego żeby go schował odbiorę w poniedziałek bo już wyjeżdżam na działkę ale stajenny mówi że go nie ma.
Oddzwania do mnie za chwilę że próbował się na niego dodzwonić i go nie słychać. Telefon został namierzony przez internet - znajduje się na terenie stajni. Więc zawróciłam samochód i jadę pędem do stajni.
Przeszukałam szafki siodlarnie cały czas dzwoniąc na niego przecież go nie wyciszałam powinien być dobrze słyszalny.
przez internet moja druga połowa włączyła w nim alarm znalazł się schowany w samochodzie mamy jednej z pensjonariuszek był wyciszony 😲i schowany pod betami w bagażniku.
Dowiedziałam się że to miał być żart  i nauczka żebym pilnowała swoich rzeczy lepiej 🤔
No boki zrywać 80 km więcej umęczony 3 latek w samochodzie.
Co mam zrobić mam zamiar złożyć doniesienie na policję ale co to da niska szkodliwość telefon się znalazł
Co wy byście zrobili ??  ❓
Żeby nie było że jestem Anonimowa i kręcę aferę nazywam się Aleksandra Gutowska
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Radeczek dnia 24 września 2014 o 09:01
W Vethorsie nie ma miejsc obecnie obik masz beckersport milorda  to najłatwiejszy dojazd z ochoty
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Radeczek dnia 05 września 2014 o 19:54
dziewczyny ale w mailu jest też wyraźnie napisane od 8 - poniedziałek  😀iabeł:
Hipoterapia
autor: Radeczek dnia 02 września 2014 o 19:31
Witam
Wiem, że zaraz polecą na mnie gromy z jasnego nieba o durne pytania - bo nikt nie udziela instrukcji przez int jednak spróbuję zapytać.
Będę pomagać osobie chorej na SM jeszcze jest w pełni sprawna i kompletnie nic jej nie przeszkadza, jednak lekarz kazał jej dużo chodzić pływać i polecił hipoterapie.
Jako że mam możliwość darmowego po-oprowadzania na koniu a osoba owa jest na razie w pełni sprawna i krzywdy jej nie wyrządzę chciała bym się was poradzić jakie mogę jej ćwiczenia do wykonywania zaproponować.
Z tego co zrozumiałam hipoterapia w obecnym stanie ma na celu wzmocnienie mięśni i rozbudowę nowych połączeń nerwowych w mózgu na zasadzie jak stare obwody wysiądą mogą je zastąpić nowe.
Jakieś pomysły ?? Podpowie ktoś coś??
Oferta Lidla, Netto i innych niekońskich marketów
autor: Radeczek dnia 31 sierpnia 2014 o 20:09
I znów Lidl sztyblety kalosze co prawda błyszczące ale na najbliższe pluchy za 40 zł  😎 od 6.09 http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=20329
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Radeczek dnia 26 sierpnia 2014 o 20:35
Witam
Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć jak zobaczyć różnicę kiedy koń jedzie łopatkę w galopie " patrząc jak ta jest wykonywana jako zjazd z 2 śladu na ściane" a kiedy to będzie kontr galop i jak różnią się pomoce ??
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Radeczek dnia 22 czerwca 2014 o 20:02
Co polecacie na uzupełnienie cynku i miedzi??
Skończyłam uzupełniać selen i w badaniu jest już ok teraz za mało cynku jakieś pimysly ?? Zwykłe witaminy dostaje regularnie
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Radeczek dnia 21 maja 2014 o 13:43
Jeżdżę sobie ostatnio dość krotkiego konia po moim wielorybie czuje się jak na stołku.  Mam takie wrażenie że koń uwala się mi czasami na przodzie na jakie ćwiczenia położyć nacisk żeby tego uniknąć.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Radeczek dnia 09 maja 2014 o 20:26
Wtrącę się w rozmowę dla tych co są przeciwko ubojowi. Oglądałam 100 lat temu francuski film dokumentalny o koniach, omówione rasy itd na koniec poruszono temat zimnokrwistych i uboju i taki wniosek. Coraz większa część koni do uboju sprowadzana wiec  hodowla zimnokrwistych nieopłacalna 1/2 ras rodzimych Francji z koni zimnokrwistych jest na skraju hodowli po prostu nikomu się nie opłaca to nie hodują. U nas będzie to samo już ciężko z niektórymi rasami nie będzie się opłacać hodować lub co gorsza zakarzą to ich u nas nie uświadczysz, chcą jeść nich jedzą ale niech hodują w dobrych warunkach i u nas ubijają u nas będzie praca dla hodowców w ubojni przy transporcie już mięsa.  Nie będzie problemu z rasami i transportem.
czapsy i buty
autor: Radeczek dnia 30 kwietnia 2014 o 20:51
Oszalałam jak zaczęłam to czytać więc się zapytam tanie czapsy ale takie wytrzymałe nie piękne?  Co polecacie
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Radeczek dnia 30 kwietnia 2014 o 10:22
ushia cofnij się parę odpowiedzi dziewczynie nie chodzi o jazdę. Rozmowa wyszła co zrobić z koniem który jest zapasiony - gruby - ma dużą nadwagę , to było centrum rozmowy kulawizna czy udawana czy nie zdiagnozowana była dodatkiem tak samo jak opis małej ilości pracy
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Radeczek dnia 30 kwietnia 2014 o 08:41
Famka ale skoro koń potrafi nauczyć się że kuleje jak ma wędzidło bo po pewnym czasie jazdy tak to się kończy to potrafi nauczyć się też kuleć na widok siodła to sprytne bestie są 🙂
"Karino  - Ale ten koń kuleje " - nikt tego nie wymyślił na sygnał dźwiękowy też się da nauczyć
Nie na schorzeń w pysku i niedopasowań może być uu hu hu
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Radeczek dnia 30 kwietnia 2014 o 08:32
Gaga a z kulawizną wędzidłową się nie spotkałaś jak inaczej to nazwać jak nie udawaniem.
Ja widziałam jeździec dobry ręka spokojna koń cacy; jeździec początkujący ręką po pysku reakcja taka jak byś mu co najmniej kopyto urwała, znów zamiana i jeździec dobry znów koń nie kulejący - /koń chodzący obecnie na halterze bo po co go stresować /
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Radeczek dnia 24 kwietnia 2014 o 07:51
Siwych się nie jada bo koń dalej produkuje melatonine dająca kolor ale odkłada się ona w mięśniach.  Melatonina jest trująca.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Radeczek dnia 09 kwietnia 2014 o 19:50
Facella czytaj ze zrozumieniem nie chciała bym żeby dawać instrukcje obsługi na forum bo to o dupę potłuc chodzi o to że odsyłacie wszystkich do tych co już potrafią najłatwiej ale zastanawia mnie za przykładowe 20 lat kto będzie jeździł te narwane młode konie bo nowi nijak nie zdobędą doświadczenia  a starym w końcu emerytura zawita . W którymś momencie trzeba wg mnie w tym sporcie pójść dalej i spróbować / nie mówię o tej z cyferkami w niku / ale tutaj ktoś nieznany jest równany ze szczypiorkiem ze szkoły podstawowej i koniec rozmowy. I nie nie uważam że wiedzą dzielić się tylko za kasę może jestem głupia i naiwna
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Radeczek dnia 09 kwietnia 2014 o 10:28
Tak przeglądam to forum i przeglądam i coraz bardziej mnie wkurza moda na odpowiedzi na nim nie znasz się oddaj komuś co umie.
Prawie każdy wątek jest naznaczony taką odpowiedzią, a za chwilkę ta sama osoba pisze bo ja jak byłam młoda to mnie ...... i tu następuje szereg opisów braku odpowiedzialności ówczesnych jeźdźców i ich podopiecznych.
Przysłowiowa starszyzna wypowiada się tonem nie umiesz nie ruszaj itd. a ja się zapytam gdzie my będziemy za 10 lat skąd weźmiemy tych co zdobyli wiedzę i doświadczenie skoro wszystkim którzy są na początku drogi mówimy nie rób bo nie umiesz, wiem forum nie jest od nauki jazdy konnej ani pracy z młodymi.
Wniosek po przeglądnięciu forum nasuwa się sam wiedza o jeździe konnej jest tajemna tylko dla doświadczonych reszcie pozostaje patatajanie na narysowanych czy obfotografowanych /koniecznie z daleka bo z bliska zabiją/ konikach w marzeniach
KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY
autor: Radeczek dnia 25 marca 2014 o 20:17
Właśnie pękam z dumy bi usłyszałam że moja praca jest widoczna i baardzo doceniana. Udało mi się zmienić zwierzątko w pół roku ze strachajła co zrzuca jeźdźca w konia odważnego i miłego do pracy. Bardzo dziękuję za docenieni 🙂😉)
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: Radeczek dnia 27 lutego 2014 o 22:06
Też stosuję tą technikę ze stajennymi ale za to spotkała mnie kara ponieważ zawsze byłam miła uśmiechnięta i dawałam łapówki dowiedziałam się że daję nie tylko łapówki  😵 i miałam awanturę ze strony małżonki owego Pana.
Stęp hiszpański i inne efektowne sztuczki
autor: Radeczek dnia 19 lutego 2014 o 20:55
Witam
Mam pytanko chyba pod temat.
Jak nauczyć konia wracać jeśli zgubi mnie z siodła. Chodzi mi o takie pozostanie lub powrót do właściciela z czego podobno były zanane dobre konie rycerskie które jak rycerza spieszyli to przy nim zostawały .
Macie pomysl jak zaczać taką naukę??
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 28 stycznia 2014 o 22:56
Kończąc off topik tak chciała bym papierek instruktora dla siebie dla własnej wygody i pewności .
Jeśli bym myślała twoim torem nie staćnie to nie robię nie miała bym skończonych studii wlasnego mieszkania konia ani dziecka  , nie przejechała bym także na swoim koniu 500 km . Ale jak ty masz takie podejscie to gratuluje. :kwiatek:
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 28 stycznia 2014 o 20:50
No cóż widzę że wszystko poszlo w dół i wymagania i egzaminy ale co ja komu winna że nie poszlam na ileś tam trwający kurs na niewiadomo jak trudnych koniach. Prawda jest taka że chciała bym zdobyć jakiś papier teraz wcześniej nigdy nie było mnie stać.  Dziękuję smoku za podsumowanie moich umiejętności. Znajdź mi dość tani kurs na papier który cię zadowoli i jeszcze żeby nie był na końcu świata dla mnie a jestem z warszawy.  Wszystkim łatwo pisać jak to teraz źle szkola itd szczególnie głośno odzywają się ci co jakieś uprawnienia mają.  Macie rację zróbmy szkolenia takie żeby kosztowały zilon i zdawało się trzy lata i musiało startować w conajmniej zawodach gp. Napewno taki instruktor będzie super uczył niedzielnych spacerowiczow i weekendiwych dupoklepow. A sport pozostawimy jeszcze lepszym ekspertą 🤔wirek:
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 27 stycznia 2014 o 20:56
Halo nazwiska nie pamiętam jakoś na g gruszczynska czy jakos tak. I pytałam wprost jesli teraz zrobię kurs instruktora który zaczyna się w marcu czy będę mogła przystąpić do skróconego instruktora szkolenia podstawowego : pani na to że oczywiście nawet eksternistycznie sam egzamin mogę przystąpić na  to ja jej że nie mam żadnych papierów ani odznak bo nie było kiedy ani gdzie. Pani na to że moge sobie nawet na kurs pojechać i zrobić 2w jednym ale dla mnie za daleko małe dziecko w domu i kasa nie ta 🙁
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 26 stycznia 2014 o 22:05
Magdzior dzwoniłam ostatnio do PZJ w tej sprawie bo przecież to kompletna paranoja z tymi papierami nie wiadomo co i gdzie robić i po co?? Pani z PZJ powiedziała że nie ma problemu można przystąpić do egzaminu .
A powiem że mnie osobiście wkurza ilość osób z odznakami które to "wiedzą wszystko"  a ja jestem pomiatana przez nie bo nie mam żadnego papierka.
Jeśli chodzi o kurs w okolicach Mazowsza proszę bardzo https://www.facebook.com/events/588355414583138/
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 26 stycznia 2014 o 19:47
Tak niw ma takiego papieru ale z nieistniejącym papierem można zdać eksternistycznie lub skrucony kurs na instruktora szkolenia podstawowego Pzj  😵
Konie Marwari
autor: Radeczek dnia 03 stycznia 2014 o 23:11
Dla naprawdę zapalonych jest jeszcze możliwość pobrania zarodka i przywiezienia wszczepienia na miejscu pewnie wyjdzie taniej niż konia a czystość rasową zachowa
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Radeczek dnia 29 grudnia 2013 o 19:52
Oczywiście wyprzedaż wędzideł w konik.com.pl
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Radeczek dnia 11 grudnia 2013 o 21:52
Jakie są metody nauczenia konia reakcji na działanie wstrzymujące wodzę
Znam stopniowanie czyli zwiększam nacisk wędzidła do momentu prawidłowego efektu, można kierować na ścianę jak jeszcze ??
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: Radeczek dnia 25 listopada 2013 o 19:57
Nie sceptyków tylko zazdrwsnikow jak byłam mała jedyny dostępny wierzchowiec to była krowa i nikt mi nie pojeździć dał bo właśnie to nie koń i nie ten kręgosłup
Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)
autor: Radeczek dnia 25 listopada 2013 o 19:06
Obibok a ci z jej kręgosłupem zawsze mi mówili że krowa ma za słaby na noszenie jeźdźca? ?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Radeczek dnia 23 listopada 2013 o 22:01
W pasikoniku 20% na zimowe bryczesy
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 14 października 2013 o 19:07
ElaPe jesteś skarbnicą wiedzy podpiwiedz jeszcze jakie i kto mnie ubezpieczy?? Bez papieru którego notabene istnienie już nieobowiązuje.
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 14 października 2013 o 18:45
Obowiązku nie ma ale przezorny .......
Na jakiej zasadzie mogę się ubezpieczyć?
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 14 października 2013 o 18:22
Tak czytam i czytam i jak to teraz kest jeśli chce prowadzić jazdy w Koziej Wólce dla 100% amatorów którzy nie chcą uprawiać sportu to nie muszę mieć żadnych papierów ale co z ubezpieczeniem ? Jakie ubezpieczenie powunnam wykupić ?
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: Radeczek dnia 29 września 2013 o 10:33
Zna ktoś dobrego ortodontę w Warszawie dla 3 latka ?
szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa
autor: Radeczek dnia 14 czerwca 2013 o 11:13
Dojazd nie ważny jestem w stanie poświęcić chwilkę mam samochód .
Okolice oczywiście Warszawa najlepiej południowa.
szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa
autor: Radeczek dnia 14 czerwca 2013 o 09:00
To jak już dochodzicie do wspomnień 8-9 lat to zdradźcie mi tajemnice gdzie teraz zacząć naukę jazdy dla dziecka i w jakim wieku to ma sens, bo na oprowadzanie to mogę go wsadzić na mojego wielkoluda.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Radeczek dnia 14 czerwca 2013 o 08:24
Pewnie nie ten wątek więc proszę o skierowanie do właściwego - ale gdzie z małym dzieckiem w okolicach warszawy na NAUKĘ jazdy konnej i jak myślicie od jakiego wieku jest sens??
Poszukiwany/poszukiwana
autor: Radeczek dnia 02 maja 2013 o 21:33
Poszukuję konia o imieniu Amazonka od Kopicy podobmo stała w Cygowie
Od stajni do stajni, czyli przemyślenia i rozterki pensjonariusza-tułacza
autor: Radeczek dnia 23 kwietnia 2013 o 22:42
Tak czytam o tych przydomowych stajniach i powiem wam z drugiej strony też są przegięcia w zeszłym roku chciałam konia zabrać na wakacje na działkę niedaleko jest Pan trzyma sobie z 5 koników, więc jadę i pytam: Ile by kosztował tydzień koń może być cały dzień na dworze przywiozę swoją paszę, zależy mi żeby tylko miał jako taką opiekę /znaczy jak da nogę z pastwiska to ktoś zadzwoni/ ktoś dał ten owies 3 razy dziennie i już - wiecie jaką cenę usłyszałam 700 zł  😲 Za tyle to ja mam stajnie z oświetloną ujeżdżalnią 12 km od domu a mieszkam w Warszawie. Popukałam się w głowę i poszłam a marzenia o wakacjach z koniem zostały.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: Radeczek dnia 22 kwietnia 2013 o 08:02
Witam
Ktoś zna stajnię w Cygowie najlepiej kiedyś nie teraz potrzebuje informacji na temat tam stojących koni.
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 22 kwietnia 2013 o 07:58
Pytam się o to od pół roku bez echa 🙁
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 14 marca 2013 o 07:54
To ja do znudzenia a jakiś kurs w mazowieckim ktoś słyszał czy tu się nie uprawia takiego sportu?? 😕
Bryczesy
autor: Radeczek dnia 27 listopada 2012 o 22:57
Czy ktoś mi powie gdzie w warszawie czy okolicach można najwięcej bryczesów pomacać i podotykać ??
który sklep odwiedzić najlepiej - nie wirtualnie??
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 13 września 2012 o 20:40
Jak zwykle nikt mi nic nie powie ale zapytam jeszcze raz . 🙁
Czy ktoś słyszał coś o jakimś kursie w mazowieckim najlepiej okolice Warszawy????
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.
autor: Radeczek dnia 14 sierpnia 2012 o 22:30
Może ktoś słyszał o kursie w mazowieckim ??