ontaria

Konto zarejstrowane: 15 lipca 2011
Ostatnio online: 13 czerwca 2024 o 07:34
'Sarkazm to ostatnia deska ratunku, dla osób o upośledzonej wyobraźni.' C. Clare

Najnowsze posty użytkownika:

ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 28 maja 2024 o 07:05
Dodało mi trzy razy tego samego posta, nie dodało natomiast zdjęć...
Dodaję w linku, poddaje się:
https://photos.app.goo.gl/PLWsH59NgtvNSNtL9
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 28 maja 2024 o 07:03
Mamy 307 dzień ciąży, pierwiastka. Zauważyłam, że już zaczyna nabierać wymię. Jest jakaś norma na to? Słyszałam, że klacze, które nigdy nie rodziły raczej się z tym nie spieszą. Oczywiście wezwałam weterynarza, ale klacz nie dała sobie zrobić usg, bardzo ją to stresuje, a nie chcemy też pogorszyć sytuacji. Oprócz tego niepokojących objawów brak, temperatura w normie. Dodam, że wymię maleje prawie do zera po całym dniu na pastwisku, rano jest większe. Brzuch już opada, zad też robi się dość dachówkowaty (jak na tego konia, ona raczej ma dupę jak szafa). Czy próbowałybyście jednak robić USG na siłę czy jeśli wymię jest puste i zmienia wielkość w ciągu dnia to wystarczy obserwacja?
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 24 kwietnia 2024 o 07:07
No właśnie już nawet na tym zdjęciu wydaje mi się, że coś może być na rzeczy, bo chociaż dalej od oka jest ciemniej to przy samym bardzo jasno.
Żeby nie było poza tematem - termin na 3lipca, więc jeszcze śpię spokojnie.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 23 kwietnia 2024 o 09:20
Hej. Ja wiem, że to pewnie wróżenie z fusów. Ale pewnie macie większe doświadczenie. Czy ten źrebak dla Was będzie siwy? Nie jest mój, ale zastanawiam się nad kupnem. Tylko nie chce siwego konia 😅.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 18 lipca 2023 o 19:53
Dziękuję za wasze odpowiedzi. Jeszcze jedną próbę podejmę, z innym ogierem, naturalnie. Jeśli w ogóle go dopuści. Jutro badanie na czym stoimy. Klacz ma 7lat i miałby to być jej pierwszy źrebak.
Koleżanka zgodziła się nawet przywieźć ogiera do mnie, żebym ja nie musiała dodatkowo stresować klaczy (klacz wrzodowa, zaleczona). Zobaczymy, jak nie to odpuszczam ten rok.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 17 lipca 2023 o 15:26
Czy zdarza się tak, że klacz, która nie chce zajść w ciążę z inseminacji zachodzi podczas krycia naturalnego? Weterynarz nie wie co może być przyczyną drugiego nieudanego podejścia. Klacz nie ma w tej chwili problemów zdrowotnych. Jedynie co to nie wykazuje objawów rui, nawet pod USG nigdy nie trafiliśmy (za każdym razem jakby nieaktywne jajniki), dwukrotnie wywołana ruja. Dwukrotnie podany hormon na pęknięcie pęcherzyka. Błędem jest brak USG po inseminacji (może się płyn zbiera? Ale czy wtedy by się sam "wchłonął" i nie byłoby nic widać na 14 dzień?). Trochę mnie to podłamuje, bo weterynarz dojeżdża z daleka i spoko zapłaciłam już za same robienie USG i dwie inseminację oraz stanówkę. Nie wiem czy próbować trzeci raz, naturalnie (wtedy inny ogier, bo poprzedni jest z daleka) czy to nie ma już sensu że względu na późną porę. Tylko wtedy znów zabawa w wywołanie rui. Koń już jak widzi weterynarza to ucieka.
SIODŁA
autor: ontaria dnia 07 czerwca 2023 o 18:24
Czy mogę też wiedzieć, gdzie kupić łęk Thorowgood? Również szukam niebieskiego, krótkiego.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 01 czerwca 2023 o 15:00
Potrzebuje pocieszenia. Czy zdarzyło się Wam, że na 13dzień po owulacji nic nie było widoczne na usg, a jednak klacz zaskoczyła? 🙁 Wszystko było pięknie ładnie, a jednak dziś pusto. Czekamy z wywołaniem, powtórzę USG za kilka dni.
Kuce - wszystko o
autor: ontaria dnia 11 maja 2023 o 18:19
Cześć🙂 Czy może ktoś z Was posiada siodło Thorowgood (najlepiej T8) w rozmiarze 15cali? Potrzebuję zmierzyć długość panela. Słyszałam, że wypadają krótsze jak Wintec. Mam teraz 500 pony ujeżdżeniowego, ale niestety okazał się za długi ciut.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 07 maja 2023 o 14:32
Hm, czyli zostanie jedynie wybór z ograniczonej puli ogierów AQH i chociaż certyfikat, a polski paszport wtedy bez znaczenia. No to ładnie zrobili, nie powiem 🙄. Dziękuję!
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: ontaria dnia 07 maja 2023 o 13:55
Cześć. Przychodzę z pytaniem, może ktoś akurat miał podobną sytuację i wypowie się jak to wygląda w praktyce. Otóż planuje w tym roku zaźrebić swoją klacz, która jest APH (zarówno certyfikat jak i paszport PZHK). Ale jeśli nie znajdę odpowiedniego qh lub ph nie ukrywam, że rozważam krycie ogierem SP (źrebak ma być dla mnie, nie na sprzedaż potem, a jeżdżę klasycznie, więc nie zależy mi na westernowym koniu). Tylko jak to wygląda w nowych przepisach ARiMR. Czy źrebak dostanie pochodzenie i rasę SP? Jestem zielona, a po ostatnich rewelacjach (klacz siostry mimo otrzymania certyfikatu z AQHA z pełnym pochodzeniem dostała polski paszport NN...) to już sama nie wiem co myśleć.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: ontaria dnia 24 marca 2023 o 10:54
On nie! A ja zamówiłam chwilę temu bez kodu 😭. Jak u nich z realizacją(piece of hay)? Pisałam mejla o termin i cisza ...
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: ontaria dnia 06 marca 2023 o 17:35
Ja dzwoniłam dziś do ARiMRu i tak mi poleciła pani stamtąd, mówiąc, że ona nie może go anulować. Ale podejrzewam, że jak już ktoś daje "zatwierdź" to sprawdza dokładnie co dodaje (a nie tak jak ja) 😅.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: ontaria dnia 06 marca 2023 o 13:39
Jakby ktoś też był blondynką jak ja - przy dodaniu dokumentu z błędem można go edytować w Zdarzeniach - wprowadź korektę. Niektóre rzeczy można zmienić, jeśli coś jest niezmienione (jak na przykład typ zdarzenia) - "wykreśl wszystko", zapisać. Po tym dokument dostaje przypis "anulowany". Konia zapisałam drugi raz poprawnie i chyba mam już wszystko 🤔.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: ontaria dnia 05 marca 2023 o 12:26
Dobra, to teraz ja i przepraszam, jeśli to pytanie już było. Zgłaszając konia z paszportem powinnam zaznaczyć: Przypisanie do działalności? W jednym koniu to właśnie zrobiłam, w drugim nie wiem czemu dałam "Ujawnienie" i zapisało mi jako konia bez numeru paszportu. Nie mogę (albo nie widzę opcji) edycji tego. Mogę jakoś to naprawić? 😭
buty dla koni
autor: ontaria dnia 27 lutego 2023 o 16:00
Ja ostatnio. Dostałam buty w kilka dni (a jeszcze weekend się napatoczył), doradzono mi rozmiar i model po opisaniu problemu i wysłaniu zdjęć z miarką. Nawet pobranie przyszło mniejsze niż w rozmowach mailowych 😅. Ale to było pobranie, więc może to jest ważne.
SIODŁA
autor: ontaria dnia 27 lutego 2023 o 12:35
Okej, czyli już wiem, że powinnam dopytać o rozmiar. Nawet nie wiedziałam, że Amerigo literowo podaje 😅. No nic, najwyżej odeśle...
SIODŁA
autor: ontaria dnia 26 lutego 2023 o 22:02
Jak wypada rozmiarówka Amerigo w odniesieniu do Winteca lub Prestige? Dostałam rozpiskę czego szukać rozmiarowo i wychodzi na to, że rozstaw musi być 30, jeśli byłby to Stubben lub Wintec oraz 33 jeśli Prestige. Znalazłam przyzwoite siodło Amerigo 31, ale wydaje mi się mniejsze od chociażby mojego obecnego Kieffera, który jest za wąski. I już zgłupiałam 😅.
Konie zimnokrwiste i pogrubiane
autor: ontaria dnia 17 października 2022 o 19:50
Dziękuję za odpowiedzi. Sprawdzę Kavalkade i Horze 🙂.
Konie zimnokrwiste i pogrubiane
autor: ontaria dnia 14 października 2022 o 19:30
Hej. Możecie polecić sprawdzone, dużych rozmiarów ogłowie? Potrzebuję czegoś na shire'a i nie chcę się naciąć na xfull, który jest zwykłym fullem 😅.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: ontaria dnia 12 sierpnia 2022 o 17:57
caverra_afk , ja wiem tylko o happy horses - kod na szalone 7% na pasze "lubieto" .
wrzody żołądka
autor: ontaria dnia 24 maja 2022 o 20:11
Ja mojej daje zajęcie w postaci lizawki. Albo właśnie nagradzam za daną czynność (nałożenie czapraka bez wiercenia - kawałek marchewki), poprawienie czapraka (nagroda) itd. Chociaż już sama przestała się aż tak niepokoić. Jest znaczna poprawa, może kwestia leczenia, może kwestia nagradzania. Ciężko powiedzieć.
Kupiłam probiotyk, zobaczę czy przestanie pożerać to czego nie powinna.
wrzody żołądka
autor: ontaria dnia 23 maja 2022 o 18:46
Ręce mi opadają. Moja przebrzydła wrzodziara zaczęła pożerać kupy. Nie mam pojęcia o co jej chodzi (pewnie bez badań krwi się nie obejdzie, a ostatnio był wet to tylko na cynk pobierała, który okazał się w normie, brawo koniu). Boję się kolejnych kosztów badań, nawet jeśli to tylko podstawowe badanie krwi. Myślicie, że to jest godne uwagi i próby: https://hayloft.pl/produkt/gut-balancer-probiotyki-i-prebiotyk-do-codziennego-stosowania?gclid=CjwKCAjw4ayUBhA4EiwATWyBrlu9FODeDA7yK1T_v3L_SGodysGoOeoufcUk7LfjfKL1NoW3yhOgVBoCQx8QAvD_BwE.
Kobył obecnie jest na saszetkach i suplementach (Equinox Gastro, Ulsoothe Gel, sok z rokitnika, ponadto dostaje magnez i msm). Głodna nie jest, ma dostęp do siana i do pastwisk z trawą, wodę też.
wrzody żołądka
autor: ontaria dnia 11 maja 2022 o 17:46
Jeśli nie ruszy tym razem na saszetkach, to pewnie będę zmuszona kupić pasty. Jednak koń jest wielki i musiałby dostawać jedną dziennie, a nie muszę mówić w tym wątku jaki to koszt, ponieważ wszystkie zdajecie sobie z tego sprawę. Okej, czyli olej nie jest potrzebny.
Teraz mamy rozpisaną kurację na 14 tygodni i teoretycznie kontrolę zaleconą dopiero wiosną, a do tego czasu zostać na suplementach po tych 14 tygodniach.
wrzody żołądka
autor: ontaria dnia 10 maja 2022 o 23:02
Ja byłam dobrej myśli na początku. Zrobiłam gastroskopię dla "świętego spokoju", bo już treningowo nie wiedziałam jak ugryźć temat (koń totalnie nie do pchnięcia, najchętniej by stał/ewentualnie stępował). Od marca na lekach (ja się zdecydowałam na Abprazol ze względu na koszt), według dr Biazik koń raczej histeryk, bo wrzody niewielkie (odźwiernik bardzo łagodny/umiarkowany, część gruczołowa dwójka, ale też niewiele zmian). Postawiłam na Ulgastrol, ze względu na dostępność i wygodę podawania. Po kontroli kilka dni temu okazało się, że odźwiernik czysty (tego się obawiałam, zwłaszcza, że chciałam kryć w tym roku - już nieaktualne), ale reszta została 😭. Nie wiadomo czemu, bo podobno bardzo łatwe to do wyleczenia... Dr Biazik sama się dziwi. Kolejny raz podchodzimy do kuracji, tym razem same saszetki. Zalecone badanie cynku, ponieważ podobno niedobór blokuje leczenie wrzodów (czekam na pobranie krwi i wyniki). Spotkał się ktoś z takim powodem nieleczenia?
Poprzednim razem postawiłam jedynie na rokitnik. Tym razem już zakupiłam całą gamę suplementów (Equinox Gastro, Ulsoothe Gel, witaminę B12, sok z rokitnika). Zastanawiam się jeszcze nad tym całym olejem kukurydzianym, chociaż w rozpisce go nie mam. Nie wiem co jeszcze powinnam jej dawać. Siano ma oczywiście zawsze, wodę również. Jest grubiutka, więc paszy za dużo dostać nie może, jedynie, żeby suplementy i leki podawać.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: ontaria dnia 09 kwietnia 2022 o 23:31
Dziękuję za podzielenie się opinią i doświadczeniem 🌻.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: ontaria dnia 05 kwietnia 2022 o 21:31
Czy jest spora różnica w używaniu tarnika 14 a 17cali? 14 wydaje mi się optymalny, obawiam się, że te dodatkowe 3 cale sprawią, że tarnik będzie mniej "poręczny"? Ma ktoś porównanie? 😅. Różnica na plus? Na minus?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: ontaria dnia 02 kwietnia 2022 o 15:12
Czy Arcus-konie ma jakiś kod? Potrzebuję kupić tarnik i tylko tam znalazłam 😅.
Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 01 kwietnia 2022 o 23:00
Zrobił mądre wrażenie 😁. Na mnie, z moim "jakimś" pojęciem jedynie w kwestii siodeł klasycznych i ich dopasowania. Paweł Chruślicki. Miał akurat kilka siodeł do przymiarki. Na mojego przerośniętego painta niewiele pasuje...
Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 23 marca 2022 o 21:07
Miałam wczoraj wizytę mądrego pana od pasowania. Wytłumaczył, popatrzył na konia na lonży z siodłem. Jestem trochę uspokojona, nie będę kombinować z podkładkami, skoro według człowieka z doświadczeniem jest akceptowalnie. Lonżować konia z siodłem przecież nikt mi nie każe.
Okazało się, że również ma na sprzedaż ciekawego, pasującego Diamonda, więc wiem czym zastąpię pożyczone siodło.
Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 20 marca 2022 o 20:52
A ja z pytaniem. Powiedzcie mi proszę, jesteście mądrzejsze i więcej westowych siodeł widziałyście na koniach. Czy dopasowane siodło na lonży (bez człowieka) też tak niesamowicie "anglezuje" czy jest stabilne? Nie potrafię sobie wyobrazić jak powinno się zachować, skoro popręg w nieco inny sposób je trzyma jak siodła klasyczne. Macie może pod ręką filmik takiego kompletu koń+siodło na lonży?
Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 18 marca 2022 o 22:50
Dziękuję Wam 🌻. Zerknę na stronę, bo wydaje się fajna. W przyszłym tygodniu ma przyjechać mierzyć pan zajmujący się pasowaniem, ale ma w ofercie niewiele siodeł używanych na ten moment i akurat to, które mi się spodobało jest fullem. Zobaczę co powie. Mój paint to raczej bardziej wielkopolak z budowy jak paint, więc marna szansa.
Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 17 marca 2022 o 06:51
To pewnie tak nie działa, ale... jaki rozstaw łęku klasycznego siodła odpowiada westernowemu Full QH? To jest raczej 33/34 czy jeszcze więcej?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: ontaria dnia 21 lutego 2022 o 20:00
Czy gnl ma jakieś kody? Albo konik?
Dopasowanie siodła
autor: ontaria dnia 09 stycznia 2022 o 18:47
Dziękuję Wam! Travelling Saddler nie znałam, ale zamierzam nadrobić.
Dopasowanie siodła
autor: ontaria dnia 06 stycznia 2022 o 23:01
Czym to lecenie może być spowodowane? Za wąskie raczej nie jest, przynajmniej ja tego nie widzę. Za mało wypchane panele? Warto próbować podkładać korektę tyłu?
Z kolejnych odczuć - czaprak(uprzedzę - nie tylko wszechstronny, ujeżdżeniowy również) ma tendencje do wysuwania się spod siodła do tyłu, a siodło natomiast leci na łopatki. Szukałam popręgu ze sprzączkami cofniętymi w odniesieniu do mostka, ale średnio mi to wyszło, więc chwilowo mam jakiś lekko wygięty z pianki memory.
Dopasowanie siodła
autor: ontaria dnia 06 stycznia 2022 o 13:43
Po raz kolejny ja, z tym samym siodłem. Mam już go serdecznie dość, ale ilekroć patrzę na nie na koniu to nie wygląda na taką tragedię w stój(dopóki koń nie schyli głowy - zdjęcia) jaka się toczy w ruchu. Ponieważ w ruchu siodło tyłem nie przylega. Jest to cali 17,5 z tego co pamiętam. Wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie? 🌻
Kolejne pytanie. Jakiś saddlefitter dojeżdżający na Kotlinę Kłodzką? To jest dolnośląskie. Najchętniej nie przedstawiciel konkretnej marki, a idealnie byłoby gdyby też oferował poprawki w siodle.
Zdjęcia w linku: https://photos.app.goo.gl/eB6Srm7UsFuC7iEPA
Dopasowanie siodła
autor: ontaria dnia 25 czerwca 2021 o 13:22
Byłby ktoś w stanie się wypowiedzieć? Widzę, że nie leży, ale szukam potwierdzenia, zanim zdecyduje się na sprzedaż czy próbę dopasowania. Czy jest szansa, że da się je dopasować? 🤔
https://photos.app.goo.gl/h3zdAJ2QUvKPcLWNA
Dopasowanie siodła
autor: ontaria dnia 22 maja 2021 o 09:26
Cześć. Znajdzie się ktoś, kto odpowie mi na pytanie czy możliwe jest poszerzenie łęku w Kiefferze? No i jeśli tak (wyszukiwarka potwierdza co prawda, ale wiadomości są sprzed kilku lat) do kogo zwrócić się o taką usługę? 🙂
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: ontaria dnia 05 listopada 2020 o 22:57
Ja mam pytanie, na które sama nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Może ktoś będzie w stanie doradzić  :kwiatek:
Chciałabym kupić wędzidło JK system, ale nijak nie mogę się zdecydować na rozmiar. Koń miał mierzone pojedynczo łamane, które akurat miałam pod ręką i na długość wypada chyba w porządku, ale nie wiem nawet czy to jest 13 czy bardziej 13,5 czy jeszcze coś innego... No i pytanie dla osób użytkujących, mających kontakt z wędzidłem JK. Czy takie wędzidło układa się w pysku na tej samej zasadzie co wędzidła metalowe, czy raczej przez to, że jest bardziej plastyczne, dobiera się je inaczej?
Tak wypada mierzone wędzidło z miarką: http://re-volta.pl/galeria/foto/190312
A tak wyglądało to na koniu: http://re-volta.pl/galeria/foto/190313
Dopasowanie siodła
autor: ontaria dnia 04 lipca 2020 o 16:28
Dziękuję za tak obszerne opinie i wyjaśnienia  :kwiatek: Siodło jest na stajni, bo to siodło znajomej, więc mogę spróbować jeszcze raz osiodłać. To jedno z siodeł, które leżało najlepiej jak dotąd. Na lonży raczej wydawało się dość stabilne. Spróbuję bez podkładki jeszcze raz. Koń jest super długi, to fakt i dodatkowo dość wąski. To od tyłu to się skrzywiła chyba w plecach, bo ona raczej jest dość "plastyczna" przez to, że długa i nie potrafiłam zrobić zdjęcia. W środę chyba będę mierzyć jeszcze siodła od handlarza, bo akurat zajeżdża do nas, ale przynajmniej wiem czego mogę szukać  🙂
Dopasowanie siodła
autor: ontaria dnia 04 lipca 2020 o 07:04
Ojej, wydawało mi się, że dalej już nie powinnam go cofać. Leży przez to, że nie ta budowa siodła czy faktycznie powinnam je cofnąć dalej? Ono ma dość śmiesznie wysunięte poduszki w przód jak na ujeżdżeniowe, dlatego mnie to zmyliło. Ok, dziękuję  :kwiatek:
Edit. Czyli trochę słabo, bo sądząc po budowie konia popręg będzie mi ciągnął siodła w przód tak czy tak. Mocno profilowany popręg mial szansę by coś zmienić? Nie w odniesieniu tylko do tego siodła, ale ogółem. Celuje w jakąś ujeżdżeniówkę.
Dodatkowe pytanie. Czy Isabellka Winteca mogłaby pasować na konia z dość mocno zarysowanym kłębem? Mierzyłam 500 PONY í siedziało na kłębie przy dość szerokim łęku (nie mogłam znaleźć węższego, a chciałam tylko panele zobaczyć jak leżą). Ma ktoś porównanie Winteca poniaka do pełnowymiarowego? Pony ma też dość wąski kanał z tyłu, a zależałoby mi na szerokości równej na całości. Ewentualnie jakieś inne siodło, które polecacie? Stresują mnie te wybory, szukam bez spiny, ale szukam  😉
Dopasowanie siodła
autor: ontaria dnia 04 lipca 2020 o 05:14
Czy ktoś byłby tak miły i się wypowiedział? Młodziutki konik (paintka), przebudowany trochu, można powiedzieć, że zaczyna dopiero robienie czegokolwiek(w trakcie zajeżdżania). Siodło docelowo "na chwilę", dopóki się koń nie nabuduje. Na tego konkretnego Kieffera się nie zdecyduje co prawda, bo tak czy tak dla mnie za wielki, ale jestem ciekawa opinii  :kwiatek:
https://photos.app.goo.gl/PYHUkxtRabcKUzLM8
Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 16 czerwca 2020 o 05:23
Wątek ciut ruszył, więc zapytam i może nawet dostanę odpowiedź  😀
Jest opcja, żeby ktoś pomógł mi określić jaki rozstaw łęku ma moje siodło? Czy to semi czy już full qh. Siodło to Diamond C, kupiłam jako semi, ale nie wydaje mi się, żeby to mogła być prawda. Mogę zrobić inne zdjęcia  :kwiatek:

Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 17 maja 2020 o 12:52
Hej. Czy w okolicy Świdnicy (dolnośląskie) jest szansa na osobę, która zajmuje się dopasowaniem siodeł? Zależy mi na sprawdzeniu dopasowania mojego obecnego siodła, bo o ile na mierzeniu wydawało się, że wszystko leży ok, tak teraz jestem prawie pewna, że nie leży  🙁. Nie chciałabym koniowi utrudniać, bo to młodziutki koń. Siodło przodem niby leży ładnie, ale tył już anglezuje w kłusie, więc to znaczy, że jednak ani przód ani tył nie leży. Fajnie jakby osoba miała jakieś siodła ze średniej półki (teraz mam Diamond C i coś podobnego bym chciała). Ktoś coś słyszał? :kwiatek:
Kuce - wszystko o
autor: ontaria dnia 13 kwietnia 2020 o 13:01
aniara, ojeej, jakie cudowne  💘
Ja się podpinam pod poochwatowe z syndromem metabolicznym. Poważnie zastanawiam się nad klejonymi podkowami w tym roku, bo kuca zaczyna więcej chodzić, a mój komfort psychiczny (ona daje radę nawet) nie pozwala mi ruszać jej na boso. Chodzi w butach z wkładkami, a pomiędzy pracą bez niczego. Ma łąkę, na której trawa praktycznie nie rośnie. A jak rośnie to niestety kaganiec  🙁 .
Od listopada można powiedzieć, że regularnie lonżowana, kilka razy tylko jeżdżona. W pewnym momencie już nawet siodło wystawiłam na sprzedaż, bo nawet w łęk 2XL z Winteca Wide się nie mieściła. Nie mam pomysłu już jak bardziej ją odchudzić, bo jest wyjątkowo odporna na wszelką pracę, ale i tak wygląda lepiej jak wyglądała  😵

to też jest jakoś odpowiednio z grudnia i z teraz:


Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 30 marca 2020 o 22:08
Wiem, że jestem męcząca i wracam z tymi samymi pytaniami  😡
Pad. Szukam czegoś do 400zł (to jest niestety górna granica), nawet używanego(w stanie dobrym wiadomo). Ale kompletnie nie ufam już zdjęciom poglądowym. Chodzi za mną Competitor z WI i widziałam, że jest też polecany. Ale pytanie czy jeśli siodło leży na słowo honoru, to ten pad jest w stanie pomóc w lepszym jego dopasowaniu? Zdaję sobie sprawę, że siodło ma pasować i zaręczam, że jeśli pad nic nie da, to siodło pójdzie do wymiany. Sprawa wygląda tak, że siodło jest odrobinę za szerokie i istnieje szansa, że jak koń się rozbuduje, to będzie pasować.
Drugą opcją, jest zwykły filcowy pad (Reinsman na przykład, widziałam w ogłoszeniach).
Neoprenu nie chciałabym. Wełna też średnio do mnie mówi, bo nie wyobrażam sobie ile to musi schnąć.
Jest szansa, że ktoś mi poleci coś do tych nieszczęsnych 400zł? Raz jeszcze powiem, że zdaję sobie sprawę, że temat był poruszany. Jednak mamy rok czy dwa w przód. Może na rynku piojawiło się coś nowego  :kwiatek:
Kuce - wszystko o
autor: ontaria dnia 12 stycznia 2020 o 18:59
Przyszła zima, lepiej kucy nie pokazywać  😁 No chyba, że nie każdy kuc w zimie wygląda jakby połknął piłkę. Ja dzielnie próbuję odchudzić Burzu, ale efekty są raczej żałosne. No nic, nie poddajemy się  😉
Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 01 stycznia 2020 o 11:23
Ja mam pytanie dokąd minimalnie powinien sięgać popręg? Ile cm nad łokieć  :kwiatek: Kupiłam za krótki i zastanawiam się o ile dłuższy zdobyć, żeby koniowi było jak najwygodniej.
Styl western (dawniej kącik)
autor: ontaria dnia 13 listopada 2019 o 22:32
O nie, źle kliknęłam i zamiast zmienić zacytowałam  😡