junona

Konto zarejstrowane: 29 sierpnia 2011

Najnowsze posty użytkownika:

Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: junona dnia 18 marca 2019 o 08:54
Vissenna możesz spróbować Tornado na ul. Kozietulskiego, najpierw sprawdź ich stronę internetową - czy mają to, czego szukasz.
Ogłowia
autor: junona dnia 15 marca 2019 o 08:20
Unicornwitch A ja polecam niezmiennie BR. Cena bardzo dobra za świetną jakość skory. Moje pierwsze BR mam już .. 6 lat? To moje podstawowe ogłowie, na lonżę i treningi. I wyglada jak NOWE. Ja ogłowie po każdej jeździe przecieram mydłem do skór. Drugie BR to munsztukowe, ale póki co ma  pół roku.
Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka
autor: junona dnia 09 grudnia 2018 o 09:50
Dziewczyny, przychodzę z pytaniem:

Gdzie można przymierzyć i kupić namiejscu kaski Samshield?
Oprócz equishop’u?
Derki
autor: junona dnia 14 listopada 2018 o 10:24
W Martes sport są pełne półki preparatów/detergentów do prania odzieży funkcyjnej Nikwax. Pojedynczo i w zestawach.

Sprzedawca mówił ze nic nie wycofane i cała gamą produktów jest dostępna, nawet mieli niedawno dostawę

Warto zrobić zapas na sezon.

Ja zawsze piorę w tech-wash i drugi raz w impregnacie tx-direct. Później psikam sprayem też Nikwax do impregnacji.
Piorąc wg instrukcji jedna butelka starcza na 2, 3 prania. Ale za to derki dobrze się odpierają na długim programie 30 stopni.
Derki
autor: junona dnia 03 listopada 2018 o 17:30
Rude dwie

Derki BR mają standardową rozmiarówkę moim zdaniem. Ja np mam dla porównania Horze Avalanche 145 cm bo wypadają duże, Eskadron 145 cm raczej za mały a 155 ciut za duży ale daje radę, BR 155 cm jest ok.

Ja mam podobną czarną stajenną derę BR ale z serii sygnowanej przez Josa Lansika. Kupowałam 2 lata temu, w tym roku tez wlasńie na tą patrzyłam którą podlinkowałaś
Derki
autor: junona dnia 03 listopada 2018 o 05:03
NIK wax - bardzo duże ilości w intersporcie. Każdym u mnie w mieście. Ja kupiłam różne produkty, zrobiłam duży zapas.

Co do derki nieprzeciekajacej ale nie padokowej do boksu tez się nie zgodzę.

Ja mam derkę BR - stajenno-transportowa. Jest wykonana z takiego jakby softshellu lekko „gumowym” w dotyku ale podszytego delikatnym meszkiem, oddychająca jak mówi producent. Koń nie poci się, nawet jeszcze podeschnie pod nią, ale jest w pełni odporna na mokre. Polecam poszukać właśnie BR
Ogłowia
autor: junona dnia 15 września 2018 o 11:42
BR

mam 2 ogłowia, starsze ma prawie 5 lat i wygląda jak nowe. Świetna skóra, bardzo dobrze się czyści - ja po każdym użytkowaniu przecieram CarrDayMartin do skór.
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: junona dnia 03 marca 2015 o 09:57
lenalena DANKA GWIZDAŁA - kompetentna, cały czas szkoli się w Warszawie (m.in. u Anny Bienias), szkoli od podstaw podstaw do GP, bardzo przystępnie i łopatologicznie. Jeździłam z wieloma trenerami - nie trafiłam na lepszego szkoleniowca niż ona.
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: junona dnia 21 sierpnia 2014 o 15:29
monczis w Morzewcu stoją konie prywatne i nie ma szkółki. Nie wiem czy mają też jakieś konie do dzierżawy - sądzę raczej, że jedynie konie skokowe sportowe do kupna. Nie widziałam nigdy, żeby Zbyszek prowadził komuś treningi na swoich koniach.
Codzienna pielęgnacja kopyt
autor: junona dnia 26 lipca 2014 o 18:30
grafowata mój chodzi po piachu i trawie i nie chodzi na zawody. Kucie skorygowało kopyta i przyniosło inne korzyści (znacząca poprawa ruchu, pośrednio poprawa pracy bardzo problematycznego, rehabilitowanego przez lata grzbietu 🤔). Zamiast oleju roślinnego zainwestuj w porządny środek (keralit, absorbina). Keralit huf festiger jest jedyny środkiem, który mogę polecić, bo po nim była znikoma poprawa (róg nieco twardszy, ale to po długim stosowaniu, no i w naszym przypadku niewystarczająco twardy). Obecnie uważam za bardzo dobry preparat na podeszwę, strzałkę i podkowiaki, żeby działać zapobiegawczo przeciw gniciu.
Codzienna pielęgnacja kopyt
autor: junona dnia 26 lipca 2014 o 06:15
grafowata u mojego konia róg jasny, dość miękki. 4 lata bujaliśmy się na:
- werkowaniu co 6 tyg. (więc w sumie regularnie, dość często - chciałam co 4 ale nie bardzo było co strugać ze względu na tempo przyrostu)
- suplementach (regularnie 'sesje' orlingiem)
- mazidłach (keralit huf festiger i inne)
Codziennie sprzątany boks, koń na padokach (+ praca) więc ruch zapewniony - a rzepce pewnie właśnie chodziło nie o pracę jako taką ale o padokowanie jak najdłużej, żeby kopyto pracowało, najlepiej po różnych podłożach

No i w końcu okuliśmy na 4 z wielu względów. Czasami, przy nakładach czasu i kasy i stawania na głowie, żeby utrzymać kopyta w ja najlepszym stanie, po prostu nie da się. Ja długo walczyłam, żeby naprawić na ile się da. Ale kucie w naszym przypadku dało b. wiele korzyści.
po jeździe koń stawia nogę tylko na palcu.
autor: junona dnia 26 lipca 2014 o 06:00
zembria, netaaa przy 'na prawdę podstawowej wiedzy' mówi się od palca - i wtedy wszystko jasne. netaaa stwierdza, że koń chodzi na palcu więc niestety jest to mylące - widzę że nawet dla wielu 'nie laików'. Być może to u użytkowniczki netaaa brak podstawowej wiedzy, skoro nie zna tak podstawowego określenia? Bo mówiąc, że koń stąpa 'na palcu' dla mnie oznacza, że chodzi obciążając tylko palec, a nie resztę kopyta (co już jest ekstremum, bo to raczej sugerowałby, że koń na trzech chodzi ze względu na poważną kontuzję). Podsumowując, stwierdzam, że dla mnie określenie 'na palcu' jest również mylące.
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: junona dnia 24 lipca 2014 o 20:28
halo kryteria nie zostaną zminimalizowane. Właścicielka stajni, zawodniczka ujeżdżenia i trener od lat szkoli jeźdźców na niezmiennie wysokim poziomie jednocześnie doszkalając się regularnie na klinikach 'zagramanicznych'. Treningi tylko indywidualne, wiele dupogodzin na lonży, konie do treningu N-klasowe. Ja też już powiedziałam sobie dość i przeniosłam konia do właśnie w/w stajni Janowo Młyn. Najlepsza moja decyzja życiowa - i absolutnie mnie ani trochę nie boli 100 km dojazdu w dwie strony. I głupia byłam że dość długo nie chciałam postawić konia tak daleko, bo to taaaak daleko.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: junona dnia 20 lipca 2014 o 20:13
Diakonka to chyba zależy od organizmu. Moje biodra po 2 miesiącach wchodziły we wszystkie spodnie i spódnice sprzed ciąży. U moich koleżanek, jednej też obw bioder wrócił do stanu 'z przed', drugiej nie.
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: junona dnia 20 lipca 2014 o 20:07
Zduśka po cc do sportu wyczynowego można wrócić po 3 miesiącach
Owijki a ich użytkowanie
autor: junona dnia 12 lipca 2014 o 19:39
Milla podkładka służy do tego, aby rozłożyć równomiernie nacisk więc jednak sednem całego owijania jest stosowanie podkładki.
Owijki a ich użytkowanie
autor: junona dnia 12 lipca 2014 o 18:18
Milla a ja się nie zgodzę. Zawsze i pod każdą owijkę powinno zakładać się podkładkę. Obowiązkowo. Wiem, że w tym wątku różne elaboraty pisano o tym pod jakie owijki podkładka, a pod jakie nie, ale patrząc na to jak zabezpiecza się odnóża koni ujeżdżeniowych z wyższej półki to podkładka pod owijką jest zdroworozsądkowym minimum.
Ogłowia
autor: junona dnia 12 lipca 2014 o 10:58
Tak ogólnie o ogłowiach BR (w nawiązaniu do pytania Aimee).

Sama nie wiem co o nich myśleć - są piękne, rozmiar full jest idealny na mojego konia, są takie 'eleganckie'. Kosztują nie mało, ale też nie jest to pułap cenowy jak te z najwyższej półki. Natomiast co do jakości skóry - mam moje 2 lata, i jest dość ok. Ale patrząc na ślady użytkowania, nie wiem ile jeszcze to ogłowie da radę - może kolejne 2 czy 3 lata - i pewnie przekwalifikuję je na ogłowie do lonżowania. Ja o sprzęt dbam bardzo - po każdej jeździe wszystkie paski w ogłowiu przecieram mydłem do skór żeby zetrzeć brud i pot, no i nawilżyć skórę. Około 2 razy w miesiącu czyszczę i balsamuję veredusem.. Mój hooks jednak trzyma się lepiej niż BR. Ogłowia BR łapią bardzo za oko, cena jest bardziej adekwatna do designu niż jakości skóry, moje kolejne też być może będzie tej firmy, ale mimo wszystko jakoś tak nie jestem w 100% zadowolona z produktu.
Owijki a ich użytkowanie
autor: junona dnia 12 lipca 2014 o 10:47
monsun climatexy nie są na rzep - dlatego chciałam kupić najpierw schockemohle bo one są bardzo do eskadronów podobne w budowie, mają rozmiar na przód i tył (full, na dużego konia) i są na rzep. Ale wymiękłam, bo jednak climatexy to pewniak co do jakości i kupiłam te 32x45. Filozofii nie ma żadnej w ułożeniu owijki na nodze - po prostu 'żeberka' podkładki muszą być pionowo.
siodło ujeżdżeniowe
autor: junona dnia 09 lipca 2014 o 14:36
OT

moja astra 8 l po trasie - a auto małe i silnik też mały.. Mąż ma duże auto, dużo koni, tdi, i pali 5,5 - 6  😎 taki myk

koniec OT
siodło ujeżdżeniowe
autor: junona dnia 07 lipca 2014 o 21:13
Racja dziewczyny. Przecież koń w treningu może zmieniać się z prędkością światła. Ja obecnie mam siodło pasowane i poprawiane co pół roku. Jak wygląda HBC z terminami, jak potrzebuję korekty co te 6 miesięcy? I pewnie za rok czy 2 będę całkiem zmieniała siodło - a HBC komu bym opchnęła? Szycie na konia to chyba pół biedy, bo coś się dopchnie, coś odejmie i może i można dopasować na innego konia - a co z jeźdźcem? Jak siodło szyte co do centymetra pod np długość uda..
Rękawiczki
autor: junona dnia 27 czerwca 2014 o 05:36
Figowa-pani mam od zeszłego sezonu. Leżą bardzo dobrze, jak druga skóra, nie pocą się w nich ręce. W sumie trzeba o nie dość dbać. Używam tylko do jazdy. Horze letnie z kolei ubieram jak przyjeżdżam do stajni i zdejmuję przy wyjściu - wszystko w nich robię, czyszczę, spłukuję po jeździe - i nic się z nimi nie dzieje.
Ochraniacze
autor: junona dnia 27 czerwca 2014 o 05:32
Evson a eskadron pro active? Ja jestem zadowolona z tego jak leżą, dobrze obejmują i podtrzymują pęcinę spod spodu. Tyle że ja używam na czworobok i ewentualnie mały spacer..
Ostrogi
autor: junona dnia 25 czerwca 2014 o 19:10
takie na przykład
Ostrogi
autor: junona dnia 25 czerwca 2014 o 18:57
Olson moje pierwsze i na razie ostatnie to krótkie z kółeczkiem na końcu. Kółko śliska się po sierści.
Końska rewia mody cz. VIII (2014)
autor: junona dnia 25 czerwca 2014 o 13:16
quanta dzięki za info o siodle🙂
Dopasowanie siodła
autor: junona dnia 25 czerwca 2014 o 08:04
OT ale nawiązuje do powyższego postu - ten 'Traveling...' to raczej travelling powinien być... bo szkoda mieć błędy w nazwie firmy
Końska rewia mody cz. VIII (2014)
autor: junona dnia 25 czerwca 2014 o 05:44
quanta pięknie 😍 Co to za siodło na Rudym?
Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia
autor: junona dnia 20 czerwca 2014 o 19:17
Moona mam i polecam. Fajna szczotka do kąpieli
Końskie plecy, grzbiet
autor: junona dnia 20 czerwca 2014 o 08:09
Burza święte słowa. Mój koń też jest jamnikiem, i trzeba było włożyć ogromną pracę, żeby grzbiet uruchomić. Podstawa to albo mega umiejętności własne, albo bardzo dobry trener - który zna się na biomechanice konia, chiropraktyce i pokaże ci dokładnie jak uruchamiać poszczególne partie ciała (konia). A w/s pessoa - trenerka lonżuje mojego konia na pessoa, pracuje świetnie - mi z kolei nawet nie przyszło do głowy się za to zabierać. Za cienki bolek jestem w te klocki. Pessoa najlepiej pożyczyć, ale dopasować i przelonżować powinien ktoś, kto zna się na rzeczy.
Kącik Rekreanta cz. VII (2014)
autor: junona dnia 16 czerwca 2014 o 14:58
Nirv zaraz zostaniesz pożarta za brak kasku 😉
siodło ujeżdżeniowe
autor: junona dnia 16 czerwca 2014 o 05:48
darloga a ja mogę z swojej strony podpowiedzieć, że warto wsiąść w romę ujeżdżeniową. To siodło niedrogie, siedzi się blisko konia, ma głębokie siedzisko i duży klocek który w razie w. pilnuje uda - nie narzuca dosiadu. Moją romę użytkuję 1,5 roku. Jakość jest jak najbardziej ok - w zasadzie wygląda jak nowa. Największym plusem jest to, że pasowane na konia. To jest na prawdę bardzo fajna ujeżdżeniówka, dobra jako pierwsze siodło dla osób, które nie mają na tyle doświadczenia w uj., żeby miały jakieś super wyśrubowane wymagania względem siodła.

A, i jeszcze plecy: mój jest długi i przez długi czas miał problemy z bolesnym grzbietem. Zmieniłam siodło, bo szukałam takiego z krótkimi panelami. Obecnie koń śmiga bezboleśnie, a przyczyniły się właśnie zmiana siodła i oddanie w profesjonalny trening..
preparaty na stawy
autor: junona dnia 15 czerwca 2014 o 19:18
DressageLife, epk spoko spoko, przypuszczałam, że HCC zwyrodnienia nie cofnął i domyślałam, że chodziło o poprawę ruchu..
preparaty na stawy
autor: junona dnia 15 czerwca 2014 o 05:39
DressageLife że się wetnę z  😲 ale w jaki sposób niwelował skutki szpata? I'm all ears..
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: junona dnia 13 czerwca 2014 o 20:27
W moim odczuciu o jest znęcanie się nad zwierzęciem. Jak ma się trudnego konia a nie ma się umiejętności, to koń idzie w trening do dobrego i zaufanego szkoleniowca.
Dopasowanie siodła
autor: junona dnia 12 czerwca 2014 o 05:35
kalaarepa jeżeli leży na koniu dokładnie jak to na zdjęciu, to prawdopodobnie przedni łąk jest dużo za szeroki i dlatego siodło leci na przód. Radzę kupić po prostu dopasowane siodło, bo u nas w kuj.pom. nie znajdziesz nikogo, kto ci będzie siodło pasować.
Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia
autor: junona dnia 09 czerwca 2014 o 14:14
Ja jestem zakochana po uszy w MB - bo okazało się, że szczotka jest mega wielofunkcyjna.. no i zamówiłam zestaw zapasowy 😡 Tym sposobem będę miała 2 MB w użyciu i 4 w szafie 'na wszelki wypadek'  😁
Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym
autor: junona dnia 09 czerwca 2014 o 11:48
Kurczak ja używałam takich dla niemowląt - z ziajki. Bałam się używać takich zwykłych dla dorosłych
COPD
autor: junona dnia 09 czerwca 2014 o 08:07
_Gaga chłodniej i dobra wentylacja 🙂
I jak piszesz, też mówiono mi, że idealne wyjście to trzymać konia od wieczora do rana na padoku.
COPD
autor: junona dnia 09 czerwca 2014 o 07:53
_Gaga zalecano zaboksować konia w największe upały ponieważ w wysokich temp oddech przyspiesza i jest to dużym obciążeniem dla niewydolnych dróg oddechowych. Postępowanie takie samo jak u osób chorujących na POChP - z wyjątkiem zaboksowywania. Wiosną i jesienią może sobie stać - na zdrowie.
COPD
autor: junona dnia 09 czerwca 2014 o 07:31
kalaarepa poszło info na PW - o konsultacjach z wetami w/s leczenia mojego konia
COPD
autor: junona dnia 09 czerwca 2014 o 07:20
kalaarepa dla konia z RAO stanie cały dzień na padoku to nie jest dobre wyjście. A DEET jest bardzo skuteczny - miałam CDM w zeszłym roku, na treningi super bo wszystko latające nie siadało na konia. Jak wychodził na padok to chmara much wokół, a nic nie siadało na nim. Ale spryskiwałam też całego konia, tylko też zastanawiam jak długo można zwierzaka tą chemią traktować.. W tym sezonie inwestuję w porządną derkę
Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia
autor: junona dnia 07 czerwca 2014 o 11:43
Burza ja właśnie ściągaczkę ostera bardzo lubiłam, ale została przy drugim koniu 🙂

Potwierdzam, iż MB to bardzo dobra ściągaczka - efektywna i ergonomiczna 😉 fajnie się trzyma w ręku, dobrze ściąga wodę. Dziś spłukując konia po jeździe domywałam też szczotką sklejki od potu.

Zdecydowanie muszę zamówić back-up 🙂
Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia
autor: junona dnia 06 czerwca 2014 o 08:06
Ja ani grzywy ani ogona MB nie wyczesuje bo niestety wyrywają/łamią włosy.
Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia
autor: junona dnia 06 czerwca 2014 o 07:57
.. zatem okazuje się, że nie muszę już spinać się i szukać ściągaczki do wody oster'a - zawsze 30-40 zł w kieszeni - skoro mówicie, że MB nadają się do ściągania wody. Zaczęłam dość całkiem na poważnie rozważać zakup drugiego kompletu żeby mieć back-up 🙂
Kącik Ujeżdżenia
autor: junona dnia 05 czerwca 2014 o 12:29
Gal w jednym z wywiadów mówił, że wychodzi w ręku kilka razy dziennie. Mówił też, że próbowali padokować, ale zawsze z padoku wracał albo bez podkowy, czy z jakimś małym uszkodzeniem i zdecydowali się tylko na ruch kontrolowany. Widocznie jakiś dzikus jak ze smyczy spuszczony.
Kącik Ujeżdżenia
autor: junona dnia 05 czerwca 2014 o 12:03
W mojej opinii artykuł ciekawy i ciekawe spojrzenie na analizę kariery sportowej Totiego. Fajnie się czytało.

Swoją drogą pokażcie mi sportowca, który nie odniósł nigdy żadnej kontuzji? Zwłaszcza takiego z najwyższej półki wyczynowców - z wyłączeniem szachistów-olimpijczyków 😉 Ja mam przykład mojego męża, który jest już 'po' sporcie' - i im więcej czasu mija od kiedy 'wypadł' z obiegu, tym bardziej narzeka na to, że tu strzyka a tam boli, i przy rekreacyjnym wysiłku odzywają się dawne kontuzje.

No a koń też człowiek.. I historia tego konia jest nieco smutna, a robi się jeszcze rzewniej w momencie porównania z Valego - kolejną 'gwiazdą'. Oba biły/biją rekordy, a między nimi przepaść w doborze metody treningu.

Ja sedno artykułu rozumiem w ten sposób, że ścieżka szkolenia jaką wybrano dla Totka nie była akurat dla tego konia najlepszym wyborem. Fakt faktem, że od początku tak samo głośno jak fani Totilasa odzywali się sceptycy krytycznie wypowiadający się o jego ruchu czy metodzie treningu.

Są bardzo cenne ogiery żyjące życiem 'normalnego' konia - Utopia na przykład. Ma okna w boksie i widzi się z innymi końmi i nawet wychodzi na padok - chyba że Hester nie mówi prawdy i robi sobie tylko dobry PR.
Ogłowia
autor: junona dnia 04 czerwca 2014 o 12:19
Burza mam w stajni, a u konia będę dop. w piątek. Wg mnie jest porządna i wcale nie wąska. Ona jest szersza niż części potyliczne w moich ogłowiach (jeżeli coś Ci to mówi to mam: dwukolorwe HH, BR Hereford i jeszcze kawecan skórzany Solibel...)
Ogłowia
autor: junona dnia 04 czerwca 2014 o 12:10
Burza ja mam skórzaną podkładkę, chyba BR - zamawiałam z animalii. Jakość skóry b. dobra, zapinana na 4 rzepy, miękko podszyta

edit.
O, taką właśnie

http://animalia.pl/produkt,25202,525,br-podkladka-do-oglowia-na-potylice-czarna.html
Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.
autor: junona dnia 03 czerwca 2014 o 11:47
Bronze absorbinę - jeżeli ma grzać - trzeba zawinąć czy 'obłożyć' derką jeżeli wcierka na grzbiet. Jeżeli nie zawiniesz to będzie chłodzić.