chesnut

Konto zarejstrowane: 31 października 2011
Ostatnio online: 29 lutego 2024 o 19:57
"Po­ra zacząć od no­wa, spo­koj­nie, bez niepot­rzeb­nych myśli
z jed­nym py­taniem, czy wrócę kiedyś tam, gdzie wszys­tko wy­daje się piękniej­sze i w tej sa­mej chwi­li, w której so­bie to py­tanie za­daję, już znam odpowiedź..."

Najnowsze posty użytkownika:

COPD
autor: chesnut dnia 21 lutego 2022 o 20:38
Ktoś miał podobny przypadek?
COPD
autor: chesnut dnia 17 stycznia 2022 o 17:55
Ktoś pomoże zinterpretować przed rozmową z weterynarzem?
sklepy internetowe
autor: chesnut dnia 24 kwietnia 2021 o 11:34
Ogromny plus dla Bergo
Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?
autor: chesnut dnia 23 kwietnia 2021 o 21:43
Dziewczyny używała któraś z was może nowej odżywki Magic Silk z Equus Care?
wrzody żołądka
autor: chesnut dnia 06 stycznia 2021 o 19:15
perlicano tak, rozumiem, aczkolwiek z doświadczenia.. to normalna rzecz fizjologiczną czy raczej anomalia? Zawsze byłam przekonana, że wydalanie gazów u konia to normalna sprawa.
wrzody żołądka
autor: chesnut dnia 06 stycznia 2021 o 17:34
Dziewczyny czy gazy zawsze łączą się z wrzodami? Mój młodzieniec przy rozprężeniu często oddaje cała serię. Wpisałam, wiec w wyszukiwarkę na forum i ku mojemu zdziwieniu wyświetlił się wątek z wrzodami. Dodam, że nic poza tym nie zaobserwowałam u niego - apetyt ma, nie wykazuje agresji przy czyszczeniu i siodłaniu, karmiony jest co 4 h sianem na dworzu (na noc dwie siatki w boksie). Jedynie z wagą mieliśmy małe kłopoty, ale po uzupełnieniu niedoborów selenu i cynku koń wygląda bardzo dobrze. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
wrzody żołądka
autor: chesnut dnia 29 września 2020 o 18:46
zdrowykon antybiotykiem przeleczony? Czyli faktycznie może być infekcja.. nie jesteśmy odosobnionym przypadkiem.
malem u nas antybiotyk 4 x 20 ml shotapen, biovetalgin 2 dni po 30 ml i witaminy na wzmocnienie
wrzody żołądka
autor: chesnut dnia 27 września 2020 o 20:24
Nie do końca jestem pewna czy trafiłam do odpowiedniego wątku, ale czas chyba skonsultować nasz przypadek. Młody, 3,5 letni wałach ściągnięty z łąk od hodowcy w styczniu br. W marcu po przyjeździe do mnie średnio przybierał na masie, pomyślałam, że potrzebuje czasu - koń bardzo rosły, wysoki zadem, przód jeszcze nadgania. Dostawał sieczkę i wysłodki z NUBY, niestety większych efektów brak. W maju poszedł na pierwszą trawę (nie są to pastwiska, a raczej bujnie porośnięty padok), pojawiły się pierścienie na kopytach, stwierdziłam, że dajemy krew do badania. Wyszły lekko limfocyty podwyższone, neutropenia, selen 70 i cynk trochę poniżej normy. Zalecenie - 4 iniekcje selenem w odstępie 10 dniowym i suplementacja doustna dodatkowo. Po miesiącu odrobaczenie tygodniowe - fenbenat, iwermektyna i prazikwantel. Koń fajnie zaczął odbijać, po czym dziwna sytuacja. Koń leży na padoku, tętno przyspieszone, brak słyszalnej perystaltyki. Zabierany z padoku osowiały, ale załatwił się, dostał nospę i podczas stępowania w oczekiwaniu na weterynarza częste oddawanie moczu (4/5 razy pełne ciśnienie, nie posikiwanie, wodnista konsystencja, bezwonna). Po przyjeździe wet zrobił badanie kliniczne, osłuchał, temperatura 39,7. Badanie rektalne nic niepokojącego nie wykazało. Sondowanie zrobione profilaktycznie. Zalecenia: antybiotyk, biovetalgin. Diagnoza - infekcja. Mi jednak zapala się lampka wrzodowa. Czy ktokolwiek jest w stanie wysnuć z powyższych jakieś jasne przesłanki w kierunku wrzodów? Bije się z myślami czy robić gastro.

Uprzedzam pytania: zęby zrobione 2 raz w roku, wilcze usunięte. Na punkcie odrobaczenia mamy w stajni fioła i konie są regularnie wszystkie odrobaczane 3-4 razy do roku.
Badanie krwi - analiza wyników
autor: chesnut dnia 06 sierpnia 2020 o 19:56
Czy ktoś może zerknąć? Weterynarz sugeruje jedynie iniekcje selenem.
Koń 3 letni, mało energii, żebra na wierzchu. Apetyt ma wilczy, nie kolkuje, zęby robione co pół roku, odrobaczony w maju Equimaxem.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: chesnut dnia 25 marca 2020 o 21:02
Czy ktoś może polecić witaminy dla niejadka? Miałam Hoveler Reformin Plus i niestety mój młody pogardził.
COPD
autor: chesnut dnia 05 stycznia 2020 o 16:25
Angelika95 - póki co wyniki BAL na życzenie. Postaram się opisać dokładniej na dniach.
COPD
autor: chesnut dnia 13 listopada 2019 o 20:11
Jest tylko kaszel i to było zastanawiające, ze jak słoneczny dzień to kaszlała podczas jazdy kilka razy takie serie, a jak dzień pochmurny to zero kaszlu. Nic.
Kaszle tylko pod obciążeniem, a lonżowana, czy przeganiana na padoku nic. W boksie nic. Glutów zero.
Zrobiłam badanie krwi wyszło co wpisałam i poprosiłam o wizytę panią Blankę. Wczoraj zrobiła endoskopię/ bronchoskopię..? Z nerwów nie wiem jak to się nazywa, pobrała płyn na cytologię... I czekam na wyrok. Czasem zakaszle raz a czasem serie kilka razy. Podaję zioła na kaszel z Makany, zjadła już Audevard Immuno Rs  i DROMY VIROLINE.
Coś jeszcze mogę zrobić..? Podnosić odporność...?

Radzę znaleźć przyczynę. Alergia na wszelkie podane przez Ciebie czynniki to jedynie objaw, który powstał na wskutek zaburzeń w organizmie. "Upośledzony" organizm na wskutek reakcji nie radzi sobie z pewnymi patogenami dając znak i alergia właśnie jest jedynie znakiem na początku krętej drogi.. Inhalacje to jedynie walka z wiatrakami, tuszowanie objawów, ot co nie uważam, że nie pomaga, ale nie załatwia w 100% sprawy. Mimo to, poczekaj na wyniki, a suplementacja swoją drogą jest wskazana, szczególnie w okresie przejściowym.
Badanie krwi - analiza wyników
autor: chesnut dnia 20 października 2019 o 10:14
.
strzyżenie / golenie koni
autor: chesnut dnia 13 grudnia 2018 o 18:43
Czy ktoś się orientuje gdzie w Trójmieście naostrzę noże do maszynki?
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: chesnut dnia 10 grudnia 2018 o 21:01
Saganek i u was też opuchlizna schodzi po ruchu? Jakie zalecenia? Jeździsz?
Mięsień międzykostny - urazy, objawy, leczenie, prognozy
autor: chesnut dnia 10 grudnia 2018 o 20:10
Czy u waszych ogonów też tak długo utrzymywała się opuchlizna na nodze? Mój wałek już 4 miesiąc po kontuzji padokowej, stwierdzona entezopatia przyśrodkowej gałęzi mięśnia międzykostnego. 6 tygodni stepowania, diagnoza koń czysty może wracać do pracy, a opuchlizna dalej się utrzymuje. Zaczynam się martwić.
COPD
autor: chesnut dnia 02 grudnia 2018 o 20:16
Ponawiam pytanie:


Ostatnio zauważyłam u mojego konia po wyjściu ze stajni na świeże, zimne powietrze rzężenie z nosa. Poza tym żadnych innych objawów, zero kaszlu, przyspieszonego oddechu. Czy ktoś miał podobny przypadek? Martwić się, sprawdzić?
COPD
autor: chesnut dnia 24 listopada 2018 o 20:12
Ostatnio zauważyłam u mojego konia po wyjściu ze stajni na świeże, zimne powietrze rzężenie z nosa. Poza tym żadnych innych objawów, zero kaszlu, przyspieszonego oddechu. Czy ktoś miał podobny przypadek? Martwić się, sprawdzić?
ubezpieczenie konia- gdzie i za ile?
autor: chesnut dnia 16 września 2018 o 14:52
Jaką ubezpieczalnie polecanie w przypadku operacji u konia? Wykupuje się to na konkretny dzień operacji - jak to wygląda? Nigdy nie miałam styczności z tym tematem. Ktoś pomoże?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: chesnut dnia 27 czerwca 2016 o 10:03
Dziewczyny sprawdźcie może inne foldery na poczcie - spam, wszystkie.. może gdzieś się ukrył mail od equi?
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: chesnut dnia 17 czerwca 2016 o 10:22
Pilnie poszukuję na 3 miesiące stajni w promieniu 15 km od centrum Bydgoszczy. Zależy mi na porządnej łące (konie wyprowadzane w ręku), karmieniu 2-3 x dziennie, porządnym podłożu do jazdy i względnie dobrym zapleczu socjalnym - cena do 700/800 zł. Nie zależy mi na hali ani złotych klamkach, jedynie na dobrej opiece dla konia. Ktoś, coś? Proszę o pomoc :kwiatek:
UCZCIWI sprzedawcy i kupujący na volcie
autor: chesnut dnia 17 maja 2016 o 14:22
DUŻY + dla evelin - bardzo dobry kontakt i ekspresowa wysyłka  :kwiatek:
sklepy internetowe
autor: chesnut dnia 07 kwietnia 2016 o 17:50
Niestety DUŻY - dla horse-trade. Człowiek łudzi się, że skorzysta z promocji -40% na HV Polo, po czym okazuje się, że zamówione towary nie są dostępne. W rekompensacie powinni zaproponować inny komplet w zbliżonej cenie, zamiast wciskać rzecz 2 x droższą  🍴
SIODŁA
autor: chesnut dnia 22 marca 2016 o 20:29
Czy jest ktoś w stanie odczytać z tego rozstaw łęku? (Equipe Emporio)
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: chesnut dnia 21 marca 2016 o 18:12
Poszukuję wędzidła dla konia uwalającego się na ręce. Dotychczas próbowałam Sprengera WH-Ultra Soft. Niestety mój koń w trybie natychmiastowym rozprawił się z gumowym łącznikiem. Pierwsze dwie jazdy był całkiem miły w pysku, skupiony, momentami żujący, ale szybko mu przeszło. Myślałam nad zakupem Trusta podwójnie łamanego z rolką. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma? Jakieś opinie? Może miałby ktoś z forumowiczów pożyczyć Trusta 13-13,5 cm?
http://yard-equites.pl/wedzidla/1121-wedzidlo-trust-d-twist-z-zabawka.html
http://beckersport.pl/135-wedzidlo-trust-zwykle-podwojnie-lamane-brass-rings-p-440.html?manufacturers_id=9
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: chesnut dnia 20 marca 2016 o 21:54
Posiada ktoś zniżkę/kod rabatowy do yard-equites lub beckersportu?
Oficerki
autor: chesnut dnia 09 marca 2016 o 18:28
Czy ktoś z forumowiczów ma oficerki firmy Felix Buhler? Chciałam się zorientować jak wypada rozmiarówka - wypadają zawyżone/zaniżone?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: chesnut dnia 13 stycznia 2016 o 20:38
Poratuje ktoś zniżką do yard-equites?
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: chesnut dnia 06 stycznia 2016 o 09:48
Ma ktoś kod do yard-equites 😉?
Ogłowia
autor: chesnut dnia 05 stycznia 2016 o 20:42
Czy ma ktoś z was ogłowie Kavalkade de noir? Zastanawiam się nad kupnem, ale obawiam się, że będzie zbyt toporne. Ozłocę za zdjęcia podglądowe  :kwiatek:
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: chesnut dnia 06 grudnia 2015 o 18:31
Na pomorzu w Deca (Rumia) derka siatkowa 135 cm za 49,99 zł i polar z kapturem 125 cm również za tą samą cenę.
Ogłowia
autor: chesnut dnia 02 grudnia 2015 o 21:52
Czy ktoś się orientuje, gdzie poza Unicornem dostanę to ogłowie: http://www.sj-unicorn.pl/pl/oglowia-nauszniki/67-oglowie-anni-ch.html ?
KOWALE
autor: chesnut dnia 30 listopada 2015 o 19:11
Czy komuś robi/robił kopyta Tomasz Gliński? Jakie wrażenia, opinie?
Jak zamawiać z HOOKS do Polski?
autor: chesnut dnia 05 listopada 2015 o 07:15
Ja również jestem chętna by się podłączyć.
popręg
autor: chesnut dnia 16 października 2015 o 20:43
Podbijam temat. Tak jak shade, chciałabym poznać opinie na temat popręgu z fartuchem Romeo z Decathlonu oraz Kentaura Nice.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: chesnut dnia 15 października 2015 o 22:19
Czy gdzieś znajdę popręg z fartuchem w dobrej cenie (do 400 zł) w rozmiarze 130/135?
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: chesnut dnia 06 października 2015 o 10:24
Może zna ktoś skuteczną mieszankę ziołową do podawania profilaktycznie po kolce gazowej?
Przyczepy dla koni i prawo jazdy kat. B
autor: chesnut dnia 13 września 2015 o 07:31
Dzisiaj jadę na trasie Gdynia-Poznań. Czy ktoś może mi wyjaśnić na jakiej zasadzie działa system viatoll? Kontrola uwzględnia masę DMC zespołu pojazdów wbitą w kartę pojazdu czy ważą automatycznie przed wjazdem na odcinek objęty viatollem?
Kupno konia
autor: chesnut dnia 30 sierpnia 2015 o 13:20
Czy ktoś się orientuje jak obecnie kształtują się ceny za 3-4 letnie konie w SK Racot?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: chesnut dnia 03 sierpnia 2015 o 21:20
Czy jest ktoś w stanie wypowiedzieć się o niemieckim ogierze Uccello - http://www.sporthorse-data.com/d?i=10469573 ? Głównie chodzi o przekazywane wady genetyczne.
Konie z OCD
autor: chesnut dnia 29 czerwca 2015 o 20:23
Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat. Co prawda pisałam już w wątku o chipach, odpryskach kostnych, ale niewiele osób się wypowiedziało. W internecie można znaleźć wiele artykułów dotyczących problematyki osteochondrozy. Jednak nie ma w nich wielu istotnych informacji jakie chciałabym uzyskać. Pozwolę sobie zacytować wpis quanty:


- osteochondrozy nie da się wyleczyć. Owszem, ona powstaje na pewnym etapie rozwoju (u koni młodych, do 2giego roku życia), ale jak już jest, to potem nie znika. Usunąć leczeniem, czyli poprzez zabieg artroskopii, można wolno poruszające się (oddzielone) fragmenty chrząstki - to są właśnie te słynne czipy, myszy stawowe, odpryski.

Czy to oznacza, że nawet po laparoskopii choroba dalej będzie postępowała? Mogą pojawić się kolejne odpryski? Jakie najczęściej stwierdza się powikłania?
Olsztyńscy voltowicze
autor: chesnut dnia 26 czerwca 2015 o 22:44
Gdzie warto zajechać obejrzeć młodziaki w promieniu 100 km od Olsztyna? Jakieś hodowle oprócz SK Liski, Januszewa, Rzecznej?
stajnie na Mazurach
autor: chesnut dnia 26 czerwca 2015 o 19:55
Czy jest ktoś w stanie wymienić hodowle koni w promieniu 100 km od Olsztyna? Znalazłam jedynie: SK Rzeczna, Januszewo, stajnia p. Romanowskiego, SK Liski.
Wady budowy, ocena eksterieru
autor: chesnut dnia 25 czerwca 2015 o 17:10
Czy mogę prosić o ocenę? 4 letnia klacz sp, wstępnie zajeżdżona, ostatnie miesiące spędziła jedynie na łące. Niestety nie posiadam lepszych zdjęć. Klacz po Hignisie z matki po Dionizos.

Chipy, odpryski kostne
autor: chesnut dnia 25 czerwca 2015 o 11:05
Koń w sobotę ma zabieg.
Chipy, odpryski kostne
autor: chesnut dnia 25 czerwca 2015 o 10:34
espana Postaram się zdobyć te informacje. Niestety wszystkie zdjęcia z badania powędrowały w ręce obecnej właścicielki, która dalej konsultowała je z dr Samselem. Podczas badania nie było żadnych zastrzeżeń odnośnie kończyn piersiowych. Jedynie w tylnych stawach skokowych zostały wykryte chipy wielkości fasolki. Obawiam się, że koń jest w tak niekorzystnej fazie wzrostu, że istnieje jeszcze szansa na powstanie dodatkowych zmian w obrębie stawów. Czy może się wypowiedzieć ktoś kto jest bardziej w temacie? Dodam, że sam koń bardzo mi się spodobał. Dobrze rokujący na przyszłość, chodził czempionaty, poprawnej budowy, ale spory jak na swój wiek. Nie chcę sytuacji, w której koń wdrażany za jakiś czas okaże się niezdolny do pracy.
Chipy, odpryski kostne
autor: chesnut dnia 22 czerwca 2015 o 13:59
espana Diametralnie, czyli rokowania dużo lepsze? Myślałam o skokowych, a napisałam kolanowe przez pomyłkę 😡
Chipy, odpryski kostne
autor: chesnut dnia 22 czerwca 2015 o 13:12
espana Źle się określiłam. Bardziej chodzi mi o to jakie są prognozy na przyszłość. Czy koń po usunięciu czipów w stawach skokowych w tak młodym wieku może mieć predyspozycje do powstawania kolejnych schorzeń w obrębie stawów? Jakie jest ryzyko? Rozumiem, że każdego zwierzaka należy traktować indywidualnie, ale z pewnością ktoś z forum miał do czynienia z tego typu problemem.

edit: stawy skokowe


Reszta zupełnie czysta. Dr Frydzyński dał ewidentne wskazanie do usunięcia, ponieważ czipy znajdują się przy samych ślimakach w obydwóch stawach skokowych w zadnich nogach. Koń młody, niezajeżdżony, wcześniej bez jakichkolwiek oznak kulawizny. Ponoć sam zabieg jest bardzo prosty do przeprowadzenia i po nim koń będzie nadawał się do skoków. Boli mnie jednak sam fakt ingerencji operacyjnej oraz ryzyko dalszych uszkodzeń. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z OCD, dlatego też chciałabym zasięgnąć rady osób, które mają jakieś pojęcie na ten temat.
Chipy, odpryski kostne
autor: chesnut dnia 22 czerwca 2015 o 12:26
espana Źle się określiłam. Bardziej chodzi mi o to jakie są prognozy na przyszłość. Czy koń po usunięciu czipów w stawach skokowych w tak młodym wieku może mieć predyspozycje do powstawania kolejnych schorzeń w obrębie stawów? Jakie jest ryzyko? Rozumiem, że każdego zwierzaka należy traktować indywidualnie, ale z pewnością ktoś z forum miał do czynienia z tego typu problemem.

edit: stawy skokowe
Chipy, odpryski kostne
autor: chesnut dnia 20 czerwca 2015 o 22:00
Pozwolę się wtrącić z laickim pytaniem. Czy istnieje szansa nawrotów OCD po usunięciu czipów w stawach kolanowych u 3 latka?