Luzaczka

Konto zarejstrowane: 16 listopada 2012
Ostatnio online: 06 lipca 2022 o 07:50

Najnowsze posty użytkownika:

Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 30 lipca 2021 o 07:39
Czy w Zbierkowie jest pensjonat? Ma ktoś jakiś kontakt?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 07 listopada 2018 o 16:30
Na południe od Poznania jest Kapada w Wirach i również w Wirach stajnia Rogacki, stajnia Kotowo, w Puszczykowie stajnia z kopytem, w Rogalinku Mustang i już sporo dalej stajnia w Zamysłowie. Nie są to moje rejony więc tylko wiem, że te stajnie są, ale żadnej nie znam od podszewki.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 06 listopada 2018 o 12:20
Polecam trenera - Marek Ziomek
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 29 grudnia 2017 o 19:02
kabacinek ja tam polecam z czystym sumieniem dla emerytów lub rekreantów stajnię w Imiołkach. O konia naprawdę można być spokojnym a ja naprawdę wiem co mówię i wiem co to znaczy 🙂 Cena 550 zł z tym, że odległość raczej nie na codzienne dojazdy, ale opieka nad końmi w tej stajni to rekompensuje. Wszystko zależy jakie kto ma priorytety, ale dla emerytów to ideał.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 15 listopada 2017 o 13:31
To fajnie że Dominanta odżyła. Oby nowy dzierżawca się sprawdził bo szkoda tego obiektu bardzo.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 29 października 2017 o 17:45
Ja bym stawiała jednak na dobry dojazd bo przy infrastrukturze jaką opisałaś stajnię zapełnisz i tak (jest masa osób które terenów nie potrzebują a nawet wybiegów). No chyba że myślisz też o stajni dla siebie też to pewnie masz też inne priorytety 🙂 Dobrze wiem jak wygląda kwestia pogodzenia  odległości dojazdu i kosztów bo jak każda koniara też sama rozważałam własną stajnię która by była idealna pod każdym względem. Jednak wiem że stawiać idealną stajnię do której nikt nie dojedzie nie ma sensu. No chyba że hodowlaną bez pensjonatu.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 29 października 2017 o 15:33
Jak najbardziej na taką stajnię uważam, że jest zapotrzebowanie i sama zdecydowanie preferuję kameralne warunki (też ze względu na lepszą opiekę jednak im mniej koni tym uważniej podchodzi się do każdej jednostki). Co do lokalizacji to na dojazdy codzienne z Poznania jednak uważam, że Piotrowo to nie ta strona Szamotuł. To już prawie Wronki, a niektórym nawet do Baborówka jest daleko. Jeśli już to coś między Szamotułami a Pniewami albo w stronę Poznania choć niestety zapewne brak odpowiednich miejsc bo raczej lipa z ładnymi i bezpiecznymi terenami. Przede wszystkim musi być dobry dojazd.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 04 września 2017 o 18:02
kenna dzięki za info już ktoś mi dał namiar na tego kowala 🙂
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 04 września 2017 o 10:39
Gdybym chciała weta to bym pytała o weta.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 04 września 2017 o 10:18
Pilnie potrzebuję namiar na dobrego kowala, który zdiagnozuje i odszuka ropę w kopycie - najlepiej gdyby był z okolic Pobiedzisk albo tamte rejony obsługiwał bo wiadomo, że zależy mi bardzo na czasie. Może wiecie kto kuje w Kaczynie, Podkowie Gruszczyn czy Atrium?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 20 czerwca 2017 o 20:49
Pamirowa jak konie wychodzą to też mają mniej brudno w boksie. I tu właśnie dostrzegam największy absurd istniejących ośrodków. Nie wypuszczanie koni bądź na bardzo krótko + nie sprzątanie boksów codziennie = koń stoi w gnoju (niezadowolenie klienta) bądź jest duże zużycie słomy. Przy codziennym sprzątaniu zużywa się mniej słomy niż przy dościelaniu i wybieraniu raz w tygodniu. Oczywiście przy uczciwym dościelaniu bo takie jeszcze jest akceptowalne. W przypadku Hubertusa na pewno tak nie było. A znam ośrodki, które wybierają raz na dwa tygodnie i nie ma gnoju bo konie stoją na tzw. głębokiej ściółce i mają słomy bo brzuch i bardzo dużo dościelane, ale też jest odpowiednie odprowadzanie moczu w boksach porobione. Niestety brud w boksach to mankament wielu stajni, ale są też takie gdzie można być o to spokojnym - ponieważ jest to dla mnie istotna kwestia, która potrafi mnie skłonić do zapieprzania z taczką i widłami mogę polecić stajnie gdzie nie trzeba się TYM martwić 🙂
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 16 marca 2016 o 18:16
Szukam boksu w bliskiej lokalizacji od Wilczaka czyli północny wschód od Poznania. Zależy mi na NOWEJ infrastrukturze i dobrym zapleczu treningowym (komplet przeszkód z dobrym podłożem konieczny, hala i brak szkółki).
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 15 marca 2016 o 19:17
Szukam boksu w bliskiej lokalizacji od Wilczaka czyli północny wschód od Poznania. Zależy mi na NOWEJ infrastrukturze i dobrym zapleczu treningowym (komplet przeszkód z dobrym podłożem konieczny, hala i brak szkółki).
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 10 sierpnia 2015 o 16:59
To jedna z oznak dobrej stajni i właściwej w niej opieki nad koniem - brak wolnych miejsc hehe. Nic dodać nic ująć ;-)
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 10 sierpnia 2015 o 12:55
a jaka jest aktualna cena i czy są wolne boksy?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 10 sierpnia 2015 o 12:47
Swojego czasu Krzywa Stajnia miała opinię właśnie takiej stajni, gdzie koniki cały dzień hasają i cieszą życiem. Ale nigdy tam konia nie trzymałam, więc nie wiem jak jest naprawdę.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 07 sierpnia 2015 o 16:57
Spokojnie. Moja odpowiedź bardziej tyczyła się fendera. To on napisał, że mało wiem. Nieważne. Generalnie Kapady nie znam i nie wypowiadam się na temat tej stajni, ani żadnej innej, w której nie byłam. Stwierdziłam tylko fakt, że gnicie strzałek nie bierze się z powietrza, a wiem to najlepiej bo mój chłopak też ma tendencję i do gnijących strzałek i do grudy... U takich koni trzeba wybitnie dbać i higienę i brak wilgoci. Ale tak jak mówię, nie wypowiadam się na temat Kapady, wręcz jestem ciekawa prawdziwych opinii, zarówno dobrych jak  złych. A fajna atmosfera to po prostu rzadkość i w takim razie tylko pozazdrościć, że dobrze się czujecie w Waszej stajni :-)
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 07 sierpnia 2015 o 16:21
Widzę, że faktycznie nie można na tym forum słowa krytyki o żadnej stajni napisać. Ale ja swoje wiem i nie pozwolę do siebie pisać w ten sposób. Może właśnie wiem za dużo. Bo na początku mojego posiadania konia (czyli jakieś 10 lat temu) też byłam zachwycona naszym pierwszym pensjonatem, na który teraz nawet bym nie spojrzała, tak skandaliczna była tam opieka nad koniem. I prawda taka jest, że im właściciel konia mniej wie i jest mniej świadomy, tym bardziej jest to na rękę osobom prowadzącym pensjonat. Nie mam zamiaru się na tym forum z nikim wykłócać, ale nie pozwolę nikomu cisnąć tylko dlatego, że napisał co mu się w danej stajni podobało bądź nie. Wszak mamy prawo wyrażać zarówno pozytywne jak i negatywne opinie.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 07 sierpnia 2015 o 15:26
Fakt, że koniowi gniją strzałki nie wynika zapewne z zawsze czystej ściółki w boksie heheh. Poza tym w taką atmosferę wszechobecnej "życzliwości" to ja nie uwierzę i na pierwszy rzut oka widać, że cała wypowiedź jest podszyta chęcią wybielenia stajni za wszelką cenę. Dobry pensjonat nie musi się uciekać do takich metod odwracania kota ogonem bo faktycznie i klienci są zadowoleni i konie i nikt by nie wymyślał takich bzdur bo i po co?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 28 lipca 2015 o 20:31
Hmmm. No dziwny temat, bo jakiś czas temu na ich stronce było info, że w Promnicach koło Bolechowa budują stajnię a teraz stronka nie wchodzi wcale a oni nadal stacjonują w Biedrusku podobno. Interesowałam się nimi tylko dlatego, że fama poszła, że mają fajny pensjonat stworzyć, ale chyba nic z tego...
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 16 lipca 2015 o 12:28
Hehe. Gdyby ktoś taki kredyt chciał dać to chwili bym się nie zastanawiała ;-)
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 16 lipca 2015 o 11:49
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/16768?

dlaczego nie u nas??? dlaczego? :-(((
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 13 lipca 2015 o 17:38
Znam pensjonariuszy, przynajmniej u mnie, którzy marudzą dla zasady. I nie dziwi mnie, że jak ja raz na 3 miesiące pójdę do koniuszego i powiem, że coś jest do zrobienia, to mam zrobione w kilka dni. Bo jak ktoś łazi dzień w dzień że koń ma jedną kupę w boksie, to też by mnie szlag trafił. Co za problem wziąć i sobie samemu sprzątnąć trochę w boksie?
A co do wypuszczania/nie wypuszczania koni - ja jak widzę, że leje od rana na maxa, to jestem w stanie przewidzieć że mój koń nie poszedł na padok, i nie potrzebuję do tego specjalnego powiadomienia 😉Ja nie widzę problemu, że sobie sama boks posprzątam i przynajmniej zrobię to po swojemu czyli dobrze, tylko potem słyszę, że nie mam tego robić bo nie mam słomy brać sama itp. To przepraszam jak mam boks posprzątać i konia na betonie zostawić???
Różne bywają powody niewypuszczenia koni na padok, chyba nie muszę tego dobitnie opisywać. A pogoda jest tylko jednym z tych powodów i wystarczy niewielka ilość km żeby pogoda diametralnie się różniła. Poza tym nierzadko podłoże również może być powodem np. błoto, lód czy gruda na mrozie.
Co do ceny to myślę, że niejeden pensjonariusz by zapłacił i 1500 zł żeby mieć spokojną głowę i móc zwyczajnie czasem gdzieś wyjechać na weekend chociażby bez wyrzutów sumienia, że koń na tym ucierpi. Średnia przyjemność zadręczać się myślami co się z naszym koniem dzieje jak nie możemy tego skontrolować, bo nie możemy mieć zaufania. Bez powodu tego zaufania nie tracimy.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 13 lipca 2015 o 12:12
Żeby to było takie proste! Nawet jeśli się zabuli to niestety warunki te nie są spełnione! Pod Warszawą się buli, ale przynajmniej jest za co... Taka prawda.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 12 lipca 2015 o 23:16
No obiekty są, chociaż zawsze mogłoby być ich więcej :-) Tak jak pisałam wcześniej. To nie o same obiekty chodzi tylko o organizację i funkcjonowanie takich pensjonatów... A pensjonariusze nie marudzą dla zasady, bo na litość boską szkoda na to sił i energii, ale naprawdę każdy po prostu chce dla swojego konia jak najlepiej. Tylko, ale chyba aż tyle. Nie będę się powtarzać - wszystko napisałam wyżej.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 12 lipca 2015 o 10:23
Wiecie co? Ja Wam powiem co by było realne a idealne. 3 podstawowe rzeczy: hala, bezpieczna i ładna okolica, wybiegi/pastwiska. I teraz tak:
Boksy przestronne, codziennie sprzątane (wbrew pozorom dużo mniej wtedy obornika się wybiera i mniej słomy dościela, niż w takiej akcji raz na tydzień, gdzie i tak wypada dościelać w międzyczasie żeby koń nie stał w gnoju i nie wdychał amoniaku).
Koń w sezonie NA TRAWIE i tu podkreślam TRAWIE, a nie jej pozostałościach, przy czy karmienie sianem 2 razy dziennie a poza sezonem 3 razy dziennie. Poza tym rzetelne karmienie koni według zaleceń właściciela, a nie tak jak się komuś przypomni albo jak właściciel patrzy. I nie mówię tu o paszy czy suplementach, ale chociażby o właściwej ilości miarek owsa!
Koń wypuszczany codziennie, chyba że jakiś kataklizm atmosferyczny by wystąpił (a nie bo do 5 koni przyjechał kowal to cała reszta też stoi w bokach przykładowo) i w wypadku, gdy konie nie wychodzą tego dnia sms z info do właściciela tak żeby mógł na tę sytuację zareagować i zapewnić koniowi ruch. To naprawdę nie jest takie skomplikowane w kameralnym pensjonacie. Oczywiście nie muszę chyba dodawać że wybiegi powinny być solidnie ogrodzone (dobry ale działający pastuch wystarczy i jest lepszy od spróchniałych resztek desek) i nie powinno być tam żadnych niebezpiecznych obiektów takich jak druty itp.
Co do warunków treningowych:
Przede wszystkim dbałość o podłoże: zlewanie i równanie.
Miło gdy nie ma szkółki albo nie jest ona stawiana ponad pensjonariuszy.
Jakieś dodatkowe kwestie jak karuzela, lonżownik, myjki z ciepłą wodą czy solarium nie zaważają jak dla mnie o tym czy pensjonat jest dobry, bo dla mnie najważniejsza jest dobra opieka nad koniem i dbałość o to co już jest a nie gdzie potencjalnie jest wszystko a nikt się tym nie interesuje i nie zajmuje.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 11 lipca 2015 o 11:58
Jeżeli byłby to wreszcie pensjonat z prawdziwego zdarzenia to nie ma znaczenia po której stronie Poznania on będzie jeśli będzie dobry dojazd... Ja osobiście do takiego dojadę wszędzie ;-) Byle nie kolejny pseudo pensjonat, który niewiele wnosi do i tak już długiej listy takowych miejscówek...
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 09 lipca 2015 o 14:01
A jak cenowo te pensjonaty wyglądają?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 08 lipca 2015 o 19:36
no a co nowego w Gruszczynie czy Atrium jak chodzi o warunki pensjonatowe? A na temat Młodzikowa ktoś coś wie?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 08 lipca 2015 o 11:52
Dzięki za info. Warto sprawdzić tę opcję zatem. A Ty gdzie stoisz jeśli można wiedzieć?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 08 lipca 2015 o 11:27
No właśnie o Podgaju ostatnio tak myślałam. A jakieś opinie na temat tej stajni?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 07 lipca 2015 o 16:26
Ktoś umie mi coś powiedzieć na temat stajni położonych na wschód/południowy-wschód od Poznania? Okolice Swarzędza czy Środy? Taka stajnia co by miała halę, pastwiska względnie padoki, żeby było czysto w boksach a koń był dobrze karmiony? Super jakby nie było szkółki a wokół były ładne tereny, ale wiem, że utopia.
Pranie czapraków, derek itp.
autor: Luzaczka dnia 13 maja 2015 o 19:56
Nefrytowa, na terenie Poznania i okolic działa właśnie ta pralnia, do której podałam Ci wcześniej linka.
Pranie czapraków, derek itp.
autor: Luzaczka dnia 22 kwietnia 2015 o 16:42
Nefrytowa, podaję linka czystyprzejazd.pl
Pranie czapraków, derek itp.
autor: Luzaczka dnia 20 kwietnia 2015 o 10:23
Teraz już nie będę się musiała martwić gdzie wyprać derki. Widziałam, że zaczęła działać pralnia jeździecka w Wielkopolsce  😍
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 19 kwietnia 2015 o 08:22
Harmony Club i Harmony Farm to zupełnie inna lokalizacja i obiekty. Harmony Club gdzieś w okolicach Biedruska ma być.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 18 kwietnia 2015 o 15:46
Czy ktoś coś wie na temat Harmony Club i czy pensjonat dla koni tam nadal powstaje czy już powstał? http://www.harmonyclub.pl/harmony_club/o-nas.html
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 26 czerwca 2014 o 12:42
Thymos pierwsza kwestia - właśnie dlatego ci co mają wypasiony pensjonat to żyją z czegoś innego, a nie próbują dorobić się na pensjonacie bo to jest utopia przy nakładach, które trzeba przedsięwziąć.
druga kwestia - u Krygiera mi się akurat nie zdarzyło żebym konia goniła w czasie jak tam byłam konie nie uciekły aczkolwiek fakt faktem ogrodzeniem jest tylko pastuch, który konie czasem zrywają, to się zdarza i jest normalne, i w takiej lokalizacji faktycznie jest to potencjalnie niebezpieczne.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 26 czerwca 2014 o 11:39
Thymos tyle, że w Rancho Samum pensjonat nie kosztował 2500zł tylko 900zł...
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 25 czerwca 2014 o 19:49
Rancho Samum nigdy nie żyło z pensjonatu i właściciel ku mojemu ubolewaniu postanowił mieć tę stajnię na wyłączny własny użytek. Bez problematycznych pensjonariuszy. Tak więc stajnia jak najbardziej stoi i ma tych samych właścicieli, ale dla przeciętnych śmiertelników jest niestety niedostępna :-( W przeciwnym razie na pewno trzymałabym tam konia ponownie...
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 10 czerwca 2014 o 20:45
Znam Łukasza i wiem gdzie ma stajnię. Widziałam, że halę postawił, ale nie słyszałam żeby tam pensjonat prowadził? Bo jeśli tak to chętnie tam podjadę i zrobię rozeznanie...

Dodofon Okolice Nowego Tomyśla mogę rozważyć w zależności od tego jakie są tam warunki? Może ktoś coś mi przybliżyć na temat tej stajni? I za ile jest pensjonat?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 10 czerwca 2014 o 14:50
BASZNIA zwał jak zwał, w każdym razie na pewno chodzi mi o Krzywą Stajnię i Tobie jak mniemam także.

Pisałam wyraźnie, że chodzi mi o zachód Poznania, bo mieszkam 30km na zachód Poznania więc absurdem jest dojazd do Kicina, który jest na wschodzie i musiałabym się przez całe miasto przebijać.
Czekam więc na dalsze pomysły :-)
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 09 czerwca 2014 o 23:04
Szukam stajni na zachód od Poznania. Takiej gdzie koń ma fachową opiekę i jednocześnie są dobre warunki treningowe (skoki - komplet przeszkód). Wymieniam stajnie, które znam od kuchni i których proszę nie uwzględniać: Rancho, Krygier, Więckowice, Baborówko, Wierzchaczewo...
Poza tym zwiedziłam także stajnię w Marianowie, Lusowie, Swadzimiu, Michałówce, Mutowie, Żydowie, Brzeźnie, Lubosinie, Kiekrzu, na Woli rzecz jasna, ale jako, że w pensjonacie nie stałam nie mam wyrobionego zdania. Zdaję sobie sprawę, że nie ma stajni idealnej, ale zależałoby mi żeby koń dostawał jeść jak należy, był wypuszczany na wybiegi/pastwiska i miał czysto w boksie. Na karuzeli mi nie zależy, ale miło gdyby była hala chociaż na sezon letni może być bez. Czekam na komentarze. Najbardziej zależy mi na opinii stajni w Kiekrzu i na Woli oraz na propozycji innych stajni, których nie wymieniłam i o których mam nadzieję nie mam pojęcia :-)
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 25 marca 2014 o 18:58
mimbla u Was to znaczy gdzie? 🙂
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 05 marca 2014 o 20:56
Pamirowa a jakie są Twoje odczucia przez ten czas co miałaś tam konia bo w końcu nic nie napisałaś?  😜
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 05 marca 2014 o 09:46
A co wiecie na temat pensjonatu Mustang Rogalinek?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 13 lutego 2014 o 08:17
Chodzi mi o stajnie, których sami jesteście Pensjonariuszami i wiecie z autopsji, że to nie tylko czcze obietnice tylko, że w istocie tak jest. Wiele podpunktów zawierają oferty pensjonatów (często na wyrost) i wiele o różnych stajniach się słyszy... Mnie natomiast interesują FAKTY. Które stajnie są w istocie godne polecenia, a które lepiej omijać szerokim łukiem?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: Luzaczka dnia 12 lutego 2014 o 22:16
Witajcie. Szukam pensjonatu w odległości do 30km od Poznania gdzie jest HALA, koń ma dobrą opiekę - CZYSTY BOKS, SIANO I CODZIENNY RUCH NA PADOKU/PASTWISKU. I jeszcze jedno - GDZIE NIE MA SZKÓŁKI. Bardzo proszę o sensowne i spełniające me oczekiwania propozycje. Pozdrawiam
Wymagająca właścicielka  👿