moriska

Konto zarejstrowane: 14 stycznia 2013

Najnowsze posty użytkownika:

Jazda na czterolatku
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 20:19
Jeśli konie to dla Ciebie sens życia, to idz do szkoły w tym kierunku, jak większość z nas, a nie czytasz pierdoły na forach.Gwoli ścisłości chodzę do technikum hodowlanego... Więc jak widać idę w tym kierunku. Nie ma to jak nie znać ludzi a pisać  😵
Tętno, oddechy konia
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 20:17
Wysłałaś w sumie 9 wiadomości, z czego jedna z maja o Michaliku i 8 dzisiaj. Nie widzę więc, abyś gdzieś zadała pytanie na które nie uzyskałaś odpowiedzi.
Może jak sprzedaż grę o konikach, to będzie Cię stać na instruktora? 😉 upssss... przepraszam, trenera.
Oby wiedza napisana przez Halo Ci sie przydała, bo obawiam się, że to tylko w tym przypadku " suche cyfry"
powodzenia


Pani już podziękujemy.... Po cholerę się tu pchasz, skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia? A... Już wiem, żeby udawać mądrą? Przepraszam, tym razem nie wyszło. Spróbuj następnym razem a może ci się uda 😉 powodzenia. A gry które sprzedaję są mojej siostry, która zbiera na spełnienie marzenia. Ale pomoc nie leży w twojej naturze, więc nie liczę, że to zrozumiesz  😵
Jazda na czterolatku
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 20:11
moriska, nie skumałaś i nie skumasz, może za jakiś czas? i radę docenisz jak wrócisz tu płakać, że Cię koniś nie słucha.


Uwierz, że zrozumiałam, ale kiedy mam zdobyć doświadczenie, jeśli nie trenując konie? Kiedyś obecni trenerzy umrą, to naturalny bieg wydarzeń, takie życie. I co wtedy? Kto ich zastąpi, skoro nie osoby uczące się na własnych błędach, bo według ciebie nie może nikt w taki sposób postąpić (jak nie masz trenera konik cię nie posłucha... rozumowanie ludzi typu gillian  😵 ). A żalić się, że koń mnie nie słucha nie będę, bo raczej nie wrócę już tu, jest to forum na którym są pseudo koniarze, którzy są mocni w gębie, a jak chodzi o czyny, to siedzą jak ta mysz pod miotłą. Oczywiście konie to dla nich dodatek do życia, a nie jego sens jak dla mnie.
Serdecznie nie dziękuję za pseudo porady...
Jazda na czterolatku
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 20:02
Czyli na kogo? Bo o prywatnych stajniach rozumiem, jeszcze jakieś państwowe twory są ale trenerzy? Wszyscy są prywatnymi ludźmi, za swoją pracę nie dostają pieniędzy od państwa. Jeśli chodzi o klubowego trenera to w zdecydowanej większości przypadków wiąże się to również z indywidualnymi opłatami (choćby w postaci składki klubowej).

Poszukaj kogoś, jak nie na treningi po kilka razy w tygodniu to chociaż na coś w rodzaju konsultacji, wizyty co dwa tygodnie, miesiąc.
[/quote]

Szukałam, ale nikt nie zrobi tego za darmo... Bo on też się musi z czegoś utrzymywać 😉
Jazda na czterolatku
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 20:00
to niech się nie bierze za czterolatka 😉


A więc przepraszam, że odkupiłam konia, który miał iść na mięso... Faktycznie u mnie ma strasznie; delikatna praca, cztery konie do towarzystwa, bujne padoki, pieszczoty, ktoś, kto się nim interesuje, smakołyki, codziennie czysty boks, koń jest traktowany jak pupilek, ale nie powinnam go odkupić, bo nie mam funduszy na trenera 🙁 To jakie mam doświadczenie, że to mój pierwszy koń, którego zajeżdżam i że każdy zdobywa doświadczenie wysiadując dupogodziny w siodle to już  Poza moim koniem, jest jeszcze drugi, który ma problemy ze zdrowiem, poza tym mam rodzinę, ale powinnam rzucić wszystko i opłacić trenera, bo przecież bez tego się nie da... Za rady takich koniarzy to podziękuję, ja rozumiem, że człowiek człowiekowi wilkiem, ale że koniarz koniarzowi wilkiem, to się nie spodziewałam.

Dziękuję jednak tym, którzy tego nie hejtują i doradzają nowicjuszom 😉 chylę czoła przed tymi osobami 😉
Tętno, oddechy konia
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 19:46
halo Dziękuje, za odpowiedź, na pewno mi się przyda 😉
Megane W kolejnym wątku (też pisałam kiedyś w innej sprawie) nie dostałam odpowiedz, a nawet jeśli była, to zginęła w tłumie... A zdrowie mojego konia jest dla mnie trochę ważniejsze niż różnica między starym a nowym wątkiem... Więc przepraszam jeśli cię uraziłam zakładaniem nowego wątku w tak małostkowej sprawie...  :/
Jazda na czterolatku
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 19:10
Trenerzy dojeżdżają do prywatnych stajni. W całej Polsce.


Ale nie wszystkich stać na prywatnego trenera 😉
Jazda na czterolatku
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 17:52
Trenera niestety nie mam, jeżdżę w prywatnej stajni
Kluby jeździeckie
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 17:37
Ranczo widok na obrzeżach miasteczka Kęty 😉

http://www.ranczonawidoku.pl/naszaoferta.php
Jazda na czterolatku
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 17:35
Mam młodego wałaszka, którego właścicielką jestem od niedawna. Konik ma cztery lata i zastanawiam się ile razy w tygodniu powinniśmy pracować... Liczę na szczere wypowiedzi.
Tętno, oddechy konia
autor: moriska dnia 27 listopada 2014 o 17:24
Witajcie 😉

Podczas ostatniej wizyty weta dostałam zalecenia, żeby mierzyć codziennie tętno mojego konia w czasie spoczynku, zaraz po pracy i w trakcie. Niestety nie wiem jakie powinno być prawidłowe. Czy ktoś może się orientuje ile wynosi prawidłowe tętno konia w spoczynku, podczas wysiłku i po nim, oraz ile powinno być oddechów na minutę w tych trzech fazach?

Mam nadzieję, że ktoś będzie mi w stanie pomóc.
Pozdrawiam

Wycieńczony koń
autor: moriska dnia 23 maja 2014 o 17:50
Jak tak można!!! To aż wstyd, żeby ułan się tak zachował. 🤔zok:
Ponadto to nie był jedyny koń, który padł w ciągu ostatnich lat w tej stajni:
- Najpierw Moduł, który "padł od tak". Miał nawet stypę, która była kolejną okazją do upicia się przez wszystkich (nawet nieletnich). Koń miał zerwane ścięgna, a mimo to chodził na rajdy spod Wa-wy na Grunwald,
- Potem Lord, który się wywrócił (to mógł być przypadek, ale znając ich, to jeźdźcy byli pijani i dziko galopowali po nieznanym terenie),
- Na koniec Dino, którego zostawili na podmokłej łące. 
A pozostałe konie też nie są w idealnym stanie (nwm ile ich jest dokładnie, ale te widziałam i ich stan też) - Harnaś jest koniem, który powinien odejść na zasłużoną emeryturę, a nadal chodzi w rekreacji... i to nie lekkiej, a Priam ma chorobę dróg oddechowych (nwm dokładnie jaką, ale na pewno nie powinien być aż tak męczony). Do tego Skierka, która ze względu na swój wzrost nie powinna chodzić pod pewnymi osobami, a jeździ na niej dorosła kobieta, która skacze na niej co najmniej 100 cm. Ponadto stajnia zostawia wiele do życzenia, no i stan ściółki w boksach...  🤔
Jestem w głębokim szoku, bo znałam Pana Michalika dość długo, wiedziałam, że jego stosunek do koni nie jest idealny, ale to co teraz zrobił....  😵 BRAK SŁÓW!!!
Należy także wziąć pod uwagę psa, który całe dnie stoi na łańcuchu i jest przeraźliwie chudy.  😲
Lepiej by było, gdyby te zwierzaki trafiły w inne ręce. Szkoda mi tych zwierzaków.  😕