monikimiki

Konto zarejstrowane: 22 stycznia 2013
Ostatnio online: 19 lutego 2024 o 12:14

Najnowsze posty użytkownika:

siano jako podstawowa pasza objętościowa
autor: monikimiki dnia 23 marca 2021 o 08:44
Dzięki  🙂
Nie wspomniałam, że kon jest prawie 8 tyg. po operacji kolki. Dlatego lepiej, żeby miała stały dostęp do siana, będzie mniejsze ryzyko kolek ale z drugiej strony obawiam się, że znowu wróci otyłość. Ze szpital wróciła odchudzona, chociaż żebra nawet teraz ciężko wymacać. Nie wiem, co będzie lepsze. Jeszcze słomy nie dostaje.
siano jako podstawowa pasza objętościowa
autor: monikimiki dnia 22 marca 2021 o 16:35
Hej,
Od dzisiaj, od rana mój koń ma stały dostęp do siana w siatce z oczkami 3 cm. Wcześniej miał porcjowane, w siatkach 5x na dobę w sumie 8-9 kg/dobę.
Martwi mnie, że do godz. 16😲0 wciągnął już 6 kg. Dołożyłam następne 3 kg i dalej żre.
Koń szlachetny z nadwagą 152 w kłębie około 500 kg, niepracujący.
Czy przy przejściu na system "stały dostęp" z początku należy robić przerwy? Czy można tak z dnia na dzień? Boje się o żołądek
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 30 stycznia 2021 o 09:54
xxagaxx oj to by się człowiek musiał napracować, żeby to pozgłaszać, bo jest mnóstwo takich ofert z psyllium

Edit: Cały czas analizuję i szukam i napotykam taki opis tam gdzie faktycznie podają płesznik w składzie:

"Łuska babki płesznik NIE posiada właściwości żelujących, jak w przypadku łuski babki jajowatej."
To jak to w końcu jest??
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 29 stycznia 2021 o 16:57
jestemzlasu dzięki, zgadza się, kurde tylko czemu takie drogie, u Podkowy cena o połowę niższa  😲
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 29 stycznia 2021 o 16:15
zembria prześledziłam cały wątek z czego wynika, że ta jest najlepsza. Jajowatą najlepiej z dużą ilością wody a płesznik nie. Konia nie zmuszę, żeby się napił po jedzeniu
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 29 stycznia 2021 o 15:34
[b]jestemzlasu[/b] dzięki za link, ale zobacz skład: babka jajowata  🙁
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 29 stycznia 2021 o 14:36
Hej, szukam plantago psyllium łuska -u Podkowy brak 🙁 W necie taki bałagan, że jak wpiszę plantago psyllium łuska to są oferty na ovata lub całe nasiona plantago psyllium. 
Jednego konia mam w klinice już po operacji, a obawiam się o drugiego bo razem wcześniej wyciągały z ziemi kłącza perzu z piachem. Dr Samsel zalecił natychmiastowe odpiaszczenie drugiego konia, więc staram się na szybko zamówić.
Poratujcie proszę sprawdzonym linkiem na plantago psyllium łuska w rozsądnej cenie  🙁
Stajnie: kujawsko-pomorskie
autor: monikimiki dnia 16 stycznia 2021 o 11:59
Hej, szukam stajni z halą, między Toruniem a Bydgoszczą. Wiem o stajni w Czarnym Błocie i stajni Witkowia.  Czy gdzieś jeszcze?
własna przydomowa stajnia
autor: monikimiki dnia 08 października 2020 o 14:32
Hej
Wiecie jak to jest jak się trzyma konie u siebie -niekończąca się robota. Staram się ogarniać wszystko sama, ale ostatnio już za dużo rzeczy mam odkładanych na później. Nazbierało się trochę takich cięższych prac jak wycinanie krzaków, gałęzi, rozrzucenie obornika na pole -ilości nie maszynowe 😉 itp., czyli taczka, widły, szpadel, siekiera ew. piła łańcuchowa.  Akurat dostałam namiar na młodego bezrobotnego faceta, stąd moje pytanie: ile się płaci za taką dorywczą pracę - powiedzmy 4 godziny w ciągu dnia?
Dodam, że "nie śpię na kasie" ale też nie chcę wyjść na sknerę. Tak, żeby obie strony były zadowolone 🙂 Województwo Kuj-Pom.  :kwiatek:
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: monikimiki dnia 21 sierpnia 2020 o 14:37
Mam konia ze zwyrodnieniem kości kopytowych gdzie niestety dostały również trzeszczki. Koń już ustawiony ortopedycznie w podkowach. Wet zalecił ostrzykanie dostawowe po dwóch tygodniach od podkucia. Do wyboru: kwas hialuronowy lub IRAP lub steryd. Prześledziłam wątek.
Chciałam zapytać osoby, które stosowały te metody, jak czują się ich konie z perspektywy czasu? Która metoda okazała się skuteczna?
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: monikimiki dnia 03 sierpnia 2020 o 14:39
Miał ktoś może taką derkę z nogawkami?
https://www.equishop.com/pl/derka-siatkowa-dla-konia/15478-busse-derka-siatkowa-complete-plus.html
Jak się nosi?
Mam stajnie przy lesie, multum komarów, konie praktycznie nie chcą wychodzić ze stajni. W obecnych derkach brak nogawek i tu komary korzystają 🙁
Wady budowy, ocena eksterieru
autor: monikimiki dnia 22 czerwca 2020 o 19:16
Mogę jechać ją obejrzeć, to zrobię foty lepsze, tylko czy warto. Plecy, kłąb itd
Wady budowy, ocena eksterieru
autor: monikimiki dnia 22 czerwca 2020 o 17:14
Rozglądam się za koniem przede wszystkim zdrowym (bo dwa darmozjady-zwyrodnialce mam 😉 Proszę o ocenę budowy klacz 15 lat.

Gigantyczne zdjęcie!
Wrzuć zmniejszone!
Viss Mod
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: monikimiki dnia 16 czerwca 2020 o 22:28
stosował ktoś repellent na owady od podkowy? czy się nie opłaca?

Niestety, mało skuteczny na gzy i duże muchy krwiopijne. Na pewno dużo gorszy od Farnam czy Absorbiny
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: monikimiki dnia 05 kwietnia 2020 o 15:32
megi007 Jaki Muchex jest skuteczny? Na Allegro ceny różne i opakowania też
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: monikimiki dnia 27 lutego 2020 o 10:33
monikimiki, powtórzę, że boraks i kwas borny to 2 różne rzeczy. Tak samo jak organizm czlowieka i konia. Czemu to mylisz? Poczytaj o skutkach ubocznych, które sa niebezpieczne. Kolejne niebezpieczeństwo to ryzyko przy dobieraniu dawki kwasu, który w nadmarze wszelakim niszczy wątrobę. Koń nie powie Ci tego, a stan może być juz b. poważny.
A  źródlo w postaci filmu z YT to słabe jest, dla mnie żadne. Trzeba szukac opracowań medycznych i weterynaryjnych. Dużo sie dzieje w tych tematach, tez rózne mity sa obalane.
Warto abys zgłębiła temat wzajemnych powiązań pierwiastków i witamin, ja oczywiscie zawsze  daje jeszcze mieszanki ziołowe, bo mam po tych kompozycjach efekty.
Nie leczy sie takich stanów na podstawie filmu na YT czy przypadkowego artykułu. Tyle ode mnie.

Grace Nie zarzucaj mi, że mylę kwas borny z boraksem. Ja pytałam o boraks. To Ty piszesz o kwasie bornym. I czemu niby mylę człowieka z koniem?  🤔
Każda substancja w nadmiarze zaszkodzi, to też wie każdy.
Autorka tego filmu na YT jest naturoterapeutką z odpowiednim wykształceniem i jak widać nie jest to filmik "kręcony na blacie kuchennym w przerwie na kawę".
A Walter Last? Też będzie dla Ciebie niewiarygodny? Biochemik i chemik na medycznych wydziałach wielu niemieckich uniwersytetów oraz w Laboratoriach, żywieniowiec i terapeuta. Polecam lekturę: https://longevitas.pl/spisek-w-sprawie-boraksu/
A propos mitów: kilka lat temu, też zaprzestałam podawania MSM (na jakiś czas), bo w poważnym artykule czytałam, że uszkadza mózg. Dzisiaj już tego nie znalazłam.
Także, możesz mi wierzyć, zgłębiam temat. I wcale nie zamierzam przeciwstawiać się Twoim ugruntowanym i chyba już zabetonowanym poglądom, po prostu pytam o boraks.
szpat
autor: monikimiki dnia 25 lutego 2020 o 14:09
Zdrowykoń Dlaczego tak szczujesz a nie napiszesz konkretów, co robić. Wiesz, że weci nie pomogą przy szpacie, a Ty dajesz nadzieję i na tym koniec  🙁
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: monikimiki dnia 25 lutego 2020 o 11:43
Grace Tak, dokładnie, chodzi o układ ruchu. Niestety zwyrodnienia wszelakie, od szpata się zaczęło poprzez oba przody, koń krzywy jak S - tu odciąża, tu przeciąża  🤔 itd. Ćwiczymy z ziemi, odwiedza nas fizjoterapeuta. Weci jak to weci proponują sterydy, osphos, itp. a to mi nie pasuje. Sama próbuję suplementacji. 
Dzięki, polecasz świetną polską firmę tylko tak jak Miszka zauważyła, sporo to by kosztowało w końskich dawkach. Może i mam altmedowe podejście, ale sama dla siebie boraks kupiłam, więc dlatego pytam czy ktoś i jak podawał koniom boraks.
Dla większości to pewnie szok, ale każdy ma prawo do swojego zdania. Od dłuższego czasu zgłębiam takie tematy, zresztą to mój lekarz, który postawił mnie na nogi, zalecił mi kilka altmedowych suplementacji. Tu podaję link jeżeli ktoś się głębiej zainteresował:

to nie jest mój lekarz  😉
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 25 lutego 2020 o 10:31
Dałam na padok gałęzie brzozy, sosny i stare żerdzie do ogryzania. Pierwsze dni jak słomy do boksu dostała to nacieszyć się nie mogła. Ale niestety widziałam znowu, że wgryza się w ziemię ;( Teraz wreszcie odżyła, więc zamawiam łuskę od podkowy. Dawkowanie opisane, ale czy podzielić dawkę dzienną na części czy podać jednorazowo np. rano?
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 07 lutego 2020 o 19:18
Siano miała na padoku jak jadła piach. Wolno je i na raty, co do niej nie podobne bo to żarłok był. Od wczoraj w małych ilościach wdrażam to co wcześniej czyli owies z sieczką z lucerny, makuch lniany i marchew -to je z chęcią. I mimo, że ma siatkę z sianem zbiera słomki z ziemi jak ją oprowadzam i rzuca się na pieńki, korę z drzew i gałęzie z krzaków stąd ta myśl o braku włókna w przewodzie. W klinice dostała kroplówkę z elektrolitami ale to pewnie mało  🤔
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 07 lutego 2020 o 18:33
Doktor kazał mi natychmiast zamknąć konia w boksie albo założyć kaganiec (którego nie posiadam) i że jeżeli nażre się piachu to może już nie zdoła jej odratować. Faktycznie nie ten koń do mnie wrócił  🙁
Zapiaszczenie
autor: monikimiki dnia 07 lutego 2020 o 17:57
Trzy dni temu moja kobyłka wróciła z kliniki po walce z kilkudniową kolką. Dzisiaj pierwszy dzień na padoczku. Niestety zauważyłam, że zjada piach.
Czy ktoś robił analizę włosa w takim przypadku (zjadanie piasku-ziemi)? Niedobór czego wyszło?
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: monikimiki dnia 23 stycznia 2020 o 15:15
Jak podawać bor? Konkretnie Boraks ile gram na konia 600kg. Zrobić roztwór wodny i strzykawką do pyska, czy do owsa wsypujecie?
siodła bezterlicowe
autor: monikimiki dnia 07 września 2019 o 11:46
Czy miał ktoś możliwość porównania modeli Barefoota WELLINGTON z Lexington?
Dla mnie Lexington za bardzo puchaty, zwłaszcza na bokach. Niewiadomo jak się ma do tego WELLINGTON. Z tego co widać na zdjęciach sprzedawców to raczej boki (tybinki) nie są pokryte futrem po całości, tylko w przedniej części. Czy ktoś może to potwierdzić?  :kwiatek:
odrobaczanie
autor: monikimiki dnia 09 marca 2019 o 07:54
Gaga po jakim czasie należy powtórzyć Equest Pramox?  :kwiatek:
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: monikimiki dnia 03 marca 2019 o 20:20
Anginka to geranium a nie bergamotka  😉
DMSO w leczeniu kontuzji końskich nóg - doświadczenia i wnioski
autor: monikimiki dnia 28 lutego 2019 o 08:47
Na zwyrodnienie stawu kopytowego (stan zapalny). Roztwór 70% DMSO z wodą destylowaną, ale po kilku razach zmniejszyłam do 50% bo koń się wściekał jak go szczypało.
Nie pomogło.
DMSO w leczeniu kontuzji końskich nóg - doświadczenia i wnioski
autor: monikimiki dnia 28 lutego 2019 o 08:21
Ja używałam na staw kopytowy w obszarze 2 cm nad koronką i w dół kopyto też na jakieś 2 cm. Na całym obwodzie w tył, tak na wysokości stawu kopytowego. Niestety nie wiedziałam, że dobrze jest zawinąć gazą i bandażem przynajmniej na godzinę.
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: monikimiki dnia 26 stycznia 2019 o 17:06
[quote author=zielona_stajnia link=topic=755.msg2828112#msg2828112 date=1543872697]
Taka jeszcze ciekawostka, ale witamina C w postaci kwasu askorbinowego, czyli taka najzwyklejsza farmaceutyczna wedle badań jest przez konie nieprzyswajana lub przyswajalna bardzo słabo, więc wszelkie dodatki na kaszelek czy odporność z witaminą C to w zasadzie placebo. I nie, czy lewa czy prawa też nie ma znaczenia  😁. Najbardziej dostępna jest albo z owoców dzikiej róży, albo jako palmitynian askorbylu.
[/quote]
Wedle jakich badań? Ktoś badał przyswajalność wit C przez konie? Dasz link?  Chętnie poczytam  :kwiatek:
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 02 grudnia 2018 o 22:37
Dzięki Tajna 😉 poczytałam, obejrzałam.
Dea ok, już chyba rozumiem. Teraz już lipa, następnym razem  😉 Dzięki
Póki co chodzi na padoku w butach z wkładką i się zastanawiam czy buty nie powodują efektu dłuższego pazura? Mam na myśli to, że podeszwa zachodzi na kopyto z przodu.
Cavallo.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 02 grudnia 2018 o 13:32
Czyli nie 10-14 a 9-15? Dobrze rozumiem?
Wczoraj po skróceniu  chodziła dobrze, na płasko ale żałuję, że nie sprawdziłam przed, bo ona raz ma dzień, że chodzi lepiej a innego dnia gorzej.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 01 grudnia 2018 o 22:06
lewy przód
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 01 grudnia 2018 o 19:53
Zdrowykoń to co radzisz?
Smarowanie DMSO nie pomogło.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 01 grudnia 2018 o 18:09
tajnaa nie znalazłam
Dzisiaj bardziej skróciłam pazur

Dobrze jest?
Zapalenie stawu kopytowego.
autor: monikimiki dnia 29 listopada 2018 o 17:34
Zdrowykoń możesz rozwinąć słowami  😀

Czy komuś udało się "rozbić" osteofity np. Schockwave?
Zapalenie stawu kopytowego.
autor: monikimiki dnia 28 listopada 2018 o 10:07
To co można dać na rozbicie osteofitów?
Zapalenie stawu kopytowego.
autor: monikimiki dnia 27 listopada 2018 o 12:02
Czy ktoś podawał Osphos na zwyrodnienie stawu kopytowego?
Taką propozycję dostałam od weta.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 27 listopada 2018 o 11:29
Doczekałam się weta, rokowania są do du..y
Wet mówił, że werkowaniem nic się nie poradzi, twierdzi, że specjalne podkowy dadzą jakąś poprawę
Wszystkie zdjęcia tu:
http://re-volta.pl/galeria/album/7555
Jak to wygląda? Jak działać-werkować dalej ?
:kwiatek:
Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: monikimiki dnia 26 listopada 2018 o 12:11
dea Czy przy zwyrodnieniu stawu kopytowego tak jak u mnie, przy słabym tyle kopyta, może by do butów włożyć wkładki podwyższające tył kopyta? Coś to polepszy mechanikę ruchu?

Jak wygląda kucie przy zwyrodnieniu stawu kopytowego, czy tył kopyta jest podwyższany podkową lub jakimiś wkładkami żelowymi? Ma ktoś jakieś zdjęcia takiej podkowy lub podkutego kopyta w ten sposób?

Mamy kryzys, koń od paru dni mocno kuleje  😕 Już zaczynam panikować  🤔wirek:
Czytałam tu na forum, że stosowaliście Pro Stride i PRP, jakie efekty po dłuższym czasie, po roku, dwóch.
Jaki preparat suplementowy typowo na zwyrodnienia stawowe polecacie, takie gdzie był widoczny efekt, poprawa. Istnieją takie? Sama stosowałam kilka i nie widziałam efektu.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 25 listopada 2018 o 22:10
Tak to wygląda po skróceniu pazura:

Niektóre zdjęcia wrzuca mi do góry nogami, próbowałam odwrócić i wstawić odwrotnie ale jest to samo, o co chodzi  🤔
Tu jest koń w ruchu przed skróceniem pazura:

A tu koń w ruchu po skróceniu pazura:

Kilka dni przed skróceniem pazura zaczęła kuleć i tak jest do dzisiaj.  🙁
Czekam na weta w dalszym ciągu, mam nadzieję, że jutro...
własna przydomowa stajnia
autor: monikimiki dnia 24 listopada 2018 o 10:21
nokia6002 Ja używałam podobnego świdra. Jeżeli jest piach to działa super, jak jest glina to już ciężko, zwłaszcza jak jest sucho, no i jak natrafisz na kamienie to lipa, nie ujedziesz. U mnie pod warstwą piachu na różnym poziomie glina, przeważnie powyżej metra więc nie przeszkadzała ale były miejsca gdzie była na głębokości 30 cm i tu już się trzeba było namęczyć.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 23 listopada 2018 o 13:02

Wszystko mi się miesza  🤬
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 20 listopada 2018 o 22:14
Tak jak myślałam wet przełożył wizytę na koniec tyg lub poniedziałek
Tymczasem mam spiłować pazur na godz 10-14 do lini białej?
To ja dziękuję  :kwiatek:
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 20 listopada 2018 o 11:38
odległość od grota strzałki do linii białej 4,2 cm
Grot mierzyłam tak jak jest obcięty czyli z punktu jak się zaczyna
kąt wsporowy mierzone słomką czyli po ścianie
wewnętrzny 4,4 cm zewnętrzny 4,1 cm
Nie wiem czy dam radę te znaczniki założyć, pinezkę mam obciętą (szpikulec około 2 mm), drut mam dość sztywny i nie wiem czy przykleić go taśmą klejącą żeby się trzymał na właściwym miejscu w dodatku ciężko go ukształtować tym bardziej przy niecierpliwym wecie  🤔
Rozumiem, że zdjęcia trzeszczek robić bez znaczników?
Jak nie wyjdzie mi sprawnie założenie tego wszystkiego precyzyjnie to lepiej zrezygnuję z tych znaczników  🙁
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 19 listopada 2018 o 13:20
Zamówiłam na jutro weta z RTG. Mam nadzieję,że przyjedzie bo bardzo niesłowny jest ale dobry.
Czy mam zrobić trzy podstawowe zdjęcia czyli bok, przód i trzeszczki?
Czy upierać się, żeby zrobić znaczniki? czyli drucik na koronkę plus pinezka na grot strzałki? Które zdjęcia ze znacznikami: przód i bok?
Tutaj filmik z października 2018 jak stawia kopyta (niestety do utwardzonej drogi mam 200m a drugiego konia nie mogę samego zostawić) i jest lekko z górki na początku więc to jest ta lepsza wersja stawiania kopyta  😉


Pomierzyłam kopytko lewe:
głębokość od grota strzałki do poziomu pilnika 1 cm (razem grubością pilnika 1,5cm)
długość pazura 5cm
długość od grota strzałki do kątów wsporowych 8,5 cm
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 18 listopada 2018 o 21:55
kotbury masz na myśli inochód? Nieee  😉  Jeśli chodzi o to, że tak na lewo odwraca głowę, zwłaszcza na początku filmiku, to raczej wina prowadzącego, bo ona pewnie oczekiwała cuksa  😀 Ale ogólnie tak, ma szpata w lewej, który ostatnio mocniej dokucza i na pewno jest pospinana  🙁
olorin669 chodzi o coś takiego? To jest filmik z zeszłego roku

Nie wiem czy to poprawnie robię ale jasne jutro się postaram.
Prawa palcuje przeważnie mocniej niż lewą, chociaż przy tej kulawiźnie lewej, czasami prawą chodzi lepiej zwłaszcza w butach.
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 18 listopada 2018 o 20:17
może teraz
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 18 listopada 2018 o 20:14
Podłoga wtedy przy RTG była prosta na 99,9% bo nowa kostka brukowa zakładana przez firmę.
RTG robiliśmy w trzy osoby, także były warunki i duże prawdopodobieństwo, że koń był ustawiony prosto.
Będę się starała zrobić świeży RTG jak najszybciej
Po wczorajszym werkowaniu

Co bym nie zrobiła, wrzuca mi zdjęcia do albumu do góry nogami, nawet jak odwrócę  🙇
A tak wygląda nasze podłoże i koń w ruchu, chociaż pewnie chodziło o zbliżenie kopyt w ruchu

To wszystko dotyczy lewego przodu
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 17 listopada 2018 o 21:36
Dzięki, już rozumiem  :kwiatek:
Miejscami jest twardo ale one mają wydeptane swoje ścieżki (przy taśmie pastuchowej) i tam jest kopny piach. A tam gdzie najczęściej się kręcą też jest zorane kopytami i jest kopny piach. Ujeżdżalnia w galopie kopyta zagłębiają się do połowy a przy wariacjach całe kopyta się zagłębiają  🙁
Może wałowanie by coś pomogło, chociaż wątpię - wie ktoś czy wałowanie się sprawdza?
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: monikimiki dnia 17 listopada 2018 o 20:06
Blucha nie rozumiem tych czerwonych linii, dlaczego jedna jest dłuższa a druga krótsza? Widzę, że wychodzą symetrycznie od tych widocznych wyrostków, ale dlaczego  ich końce nie połączyłaś na zielonej pionowej?
A na ostatnim zdjęciu podeszwy zaznaczyłaś kółkiem rozwleczoną linie białą -( ja na to mówię skórki), czy taki widok zawsze mówi, że przeciwległy kąt zaporowy jest za wysoki?
Gacek mówi, że piaszczyste podłoże źle wpływa na te kopyta, co można zrobić tanim kosztem? Gruz przysypać warstwą ziemi, flizelina? Buty ubieram do ćwiczeń- obecnie energicznego stępowania w ręku z górki i pod górkę niestety.
A.. czerwone linie idą po ścianach kości kopytowej, więc z tego wynika, że kość jest zrotowana w poziomie