Ania4

Konto zarejstrowane: 10 maja 2013
Ostatnio online: 26 marca 2024 o 10:38

Najnowsze posty użytkownika:

Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.
autor: Ania4 dnia 19 stycznia 2021 o 14:26
Twoja inwestycja jeśli jest mała i ją dobrze opiszesz powinna się udać na zgłoszenie a nie pozwolenie. Odległość min. 4 m jeśli masz w ścianie okna i min. 3 m jeśli jest ściana bez okien. Chyba , że plan miejscowy lub warunki zabudowy narzucają inną linię zabudowy.

Z tym zgłoszeniem korzystałabym z art. 29 ust. 1
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19940890414/U/D19940414Lj.pdf
iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: Ania4 dnia 15 stycznia 2021 o 07:37
Na tych zdjęciach zimowy, przedmiotowy mix prezentuje się przepięknie. Jak z bajki! Bardzo jestem ciekawa jak się rusza. Masz może jakiś filmik?
Czy konie siwe PRF tak jak. np. lipicany robią się z wiekiem białe czy ten koń ze zdjęcia już zawsze będzie taki szarak?
iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: Ania4 dnia 05 listopada 2020 o 20:51
Też słyszałam, że dłużej dojrzewają tak więc na wszelki wypadek wsiadam na nią 2 max 3 razy w tygodniu.

Czytałam też w charakterystyce rasy, że lipicany w typie wierzchowym mają ok. 155-160 cm a w typie zaprzęgowym 160-165 cm. Może mamy konie o różnych specjalizacjach? ;-)

Zwłaszcza przednie nogi są ewidentnie krótkie. Czytałam, że to specjalnie w hodowli dążyli do skrócenia odcinka między nadgarstkiem a stawem pęcinowym bo w XIIX wieku zaobserwowano, że konie o długich ścięgnach w tym odcinku częściej ulegają kontuzjom. Obawiam się, że przez te krótkie nóżki lipican może być gorzej oceniany na czworoboku.

iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: Ania4 dnia 05 listopada 2020 o 07:25
Ja kilka lat szukałam dobrego domu dla swojego poprzedniego konia. Był zrobiony do N w ujeżdżeniu i L w skokach, chodził też małe krosówki - generalnie dużo umiał. Niestety miał problemy z plecami. Pomimo opieki weterynaryjnej i rehabilitanta zapadła decyzja, że trzeba poszukać mu lżejszego jeźdźca ode mnie (ja jestem raczej większa niż mniejsza ;-) ). Przez re-voltę znalazłam się z osobą, która była zainteresowana wymianą swojej niezajeżdżonej 3 letniej lipicanki na mojego 15 letniego konia profesora za dopłatą z mojej strony. Dopłatę pokrył mój mąż jako prezent zaręczynowy. I tak Fanta trafiła do mnie a koń profesor obecnie chodzi małe zawody pod małymi dziećmi (nie w rekreacji).

Ile Plutka ma wzrostu? Moja Fanta to taka się robi szersza jak wyższa. W kwietniu skończyła 4 lata i puki co ma tak ok. 156-158 cm. Zastanawiam się czy jeszcze podciągnie wzwyż?
iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: Ania4 dnia 04 listopada 2020 o 19:46
Przyjechała do Polski z Czech w brzuchu mamy, tu się urodziła. Następnie jako źrebak pojechała do Czech gdzie ją zaczipowali i dostała czeski Paszport. Jako już rodowodowy lipican wróciła do Polski.
iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: Ania4 dnia 04 listopada 2020 o 13:34
Moja Fanta to w pełnym brzmieniu imienia Favory Fanta. Jak na lipicana ma nietypowe umaszczenie bo w brązowe kropki. Załączam zdjęcie poglądowe brązowych kropek. Te żółte plamy to oczywiście znikają po czyszczeniu ;-)

Fanta ma specyficzną osobowość. Bardzo szybko się uczy zarówno tych mądrych rzeczy jak i tzw. "głupot" - trzeba bardzo uważać. I niestety nie szanuje ludzi jako populacji. Każdy z osobna (jeździec, trener, stajenny, itd.) musi zapracować na jej szacunek bo inaczej wpycha się na ludzi i depcze z byle przyczyny. Mam Fante 1,5 roku i jest taka od początku. Nie wiem czy to jej cecha indywidualna czy związana z rasą.
iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: Ania4 dnia 02 listopada 2020 o 19:35
Witam Wszystkich, chciałabym dołączyć do wątku z moją 4 letnią lipicanką.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Ania4 dnia 18 maja 2015 o 11:59
Ja jechałam w zeszłym roku P-5 na finałach KSJ i również miałam problem jak zinterpretować zapis o kontrgalopie. Poprzez organizatora zawodów poprosiłam o nr tel. do sędziny i się jej porostu spytałam. Ostatecznie jechałam: krótka przekątna -> kontrgalop na wprost po długiej ścianie miedzy dwoma literami -> delikatny łuk w kierunku A -> A przejście do kłusa. Sędziowie nie mieli uwag.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Ania4 dnia 13 kwietnia 2015 o 06:52
Czy można gdzieś znaleźć zdjęcia lub filmiki z HPP Michałowice?
trener
autor: Ania4 dnia 03 kwietnia 2015 o 08:06
W okolicach Starej Miłosnej z całego serca polecam Pana Mariana Nowickiego.
Bardzo prokoński, spokojny, zero pośpiechu, wplata w skoki dużo pracy nad rozluźnieniem i ujeżdżeniem.
Wadom jest, że jest mało medialny, nie ma dobrej gadki na wstępie i nie obiecuje "wielkich sukcesów" przez co z początku nie robi oszałamiającego wrażenia.
U nas w stajni niestety większe wzięcie mają trenerzy z dobrą gadką i bajerem - nawet jeśli nie przekłada się to na wyniki jeźdźca/ konia.

Siodła z niższej półki, co polecacie?
autor: Ania4 dnia 25 marca 2015 o 08:12
Ja mam Oskara, jest w porządku. Skacze się w nim ok, w teren ok, do pracy na płaskim mam ujeżdżeniówkę więc tu się nie wypowiem. Mój koń jest dość wykłębiony (ale nie jakoś super bardzo) i jeżdżę w łęku M + gruba podkładka - stary "memory pad". Ja za swojego używanego w dobrym stanie dałam 1600 zł, jak na moją kieszeń wcale nie uważam, że tyle kasy to niższa półka ;-)
siodło ujeżdżeniowe
autor: Ania4 dnia 23 marca 2015 o 07:05
Mistrzostwem świata w odrysowywaniu dowolnego kształtu jest krzywik gięty. Kłąb konia dla takiego krzywika to łatwizna.
Przykładowy link do allegro, ale można tez kupić w sklepach kreślarskich i krawieckich http://allegro.pl/krzywik-gietki-dlugosc-80-cm-i5167522790.html.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Ania4 dnia 17 marca 2015 o 09:46
Kaarina w większości konkursów do CC włącznie można jeździć bez ostróg i bez munsztuka.

Kącik Ujeżdżenia
autor: Ania4 dnia 17 marca 2015 o 08:05
A może zmieńmy temat?
Weszły od tego roku nowe programy oraz nowe ustalenia co do obowiązku jeżdżenia z / bez ostrogami i munsztukiem.
Ciekawa jestem waszych opinii.

Przyczepy do przewozu koni
autor: Ania4 dnia 21 grudnia 2014 o 17:26
Przyczepka na twoje potrzeby wydaje się być zupełnie ok - mam na myśli dwu osiową z hamulcem najazdowym. Dogadaj się w kwestii gwarancji. Bo jak masz zapłacić tyle kasy za nową to wymagaj! Ja za trochę mniejszą kasę kupiłam jednokonną "staruszkę" po remoncie w b. dobrym stanie z plastikowym dachem i gumą antypoślizgową na trapie i w środku. Tyle, że ja kupując używkę nie miałam co liczyć na ewentualną gwarancję/serwis. Minął rok od zakupu i (odpukać w niemalowane) na razie jestem zadowolona.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Ania4 dnia 17 grudnia 2014 o 20:03
Co to za pomysł polecać Ratajczaka na treningi ujeżdżeniowe? Na temat jego treningów skokowych są bardzo mieszane zdania od zachwytów do pogardy. Na pewno jest to szkoła stawiająca na jazdę siłową a nie na wyczucie  - co kto lubi.
masaż koni
autor: Ania4 dnia 01 grudnia 2014 o 11:39
Witam Wszystkich,
Pochwale wam się ale i odrobinę zareklamuję :-)
Byłam w miniony weekend na kursie terapii powięziowej dla koni w stajni Alikante (Wyszogród) prowadzony przez Olgę Kuleszę.
Było super, super, super!!!
Chwilowo czuję się bardzo mądra ;-) Zobaczymy jak życie/konie zweryfikują moją mądrość hi hi
Bardzo polecam wszystkim i miejsce i kurs.
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: Ania4 dnia 17 września 2014 o 09:25
Witam,
Mój koń bardzo fanie chodzi na gumowym prostym wędzidle tak więc nie planuję go zmieniać. Niestety jednak je zgryza i co ok. pół roku muszę mu kupić nowe. Kupiłam teraz gumowe Waldhausen i po odpakowaniu okazało się że strasznie śmierdzi (tak jak opony po ostrym hamowaniu). Spróbowałam też jak smakuje i jest obrzydliwe w smaku - tak gorzkie, że aż wykrzywia. Następnego dnia  polizałam stare gumowe wędziło mojego konia i te było bez smaku. Ma ktoś pomysł jak się pozbyć tego aromatu palonej gumy z tego nowego wędzidła?
Akcja dla koni z Morskiego Oka
autor: Ania4 dnia 22 sierpnia 2014 o 11:44
Thymos masz bardzo niski poziom wypowiedzi.
Nie zaatakował nikogo kto ma zdanie odmienne do mojego, przedstawiłam swoje. Jeśli spotkają się dwie osoby o przeciwnych przekonaniach i zaczną dyskutować to właściwe byłoby znaleźć prawdę, która leży po środku. Życie pokazuje, że żadna skrajność nie jest dobra. Jednak by dyskusja mogła być owocna trzeba reprezentować sobą pewien poziom i otwartość na zdanie drugiej osoby. Thymos przeczytaj proszę raz jeszcze przytoczone przez Ciebie argumenty i się zastanów czy na pewno są adekwatne.
Akcja dla koni z Morskiego Oka
autor: Ania4 dnia 22 sierpnia 2014 o 06:59
Jestem miłośniczka koni, posiadam uprawnienia instruktora jeździectwa i  hipoterapii oraz własnego konia, który jest traktowany od wielu lat jako członek mojej rodziny. Jestem przeciwna znęcaniu się nad zwierzętami oraz użytkowaniu ich przez niekompetentne osoby. Uważam, że znaczna większość koni pracująca na drodze do Morskiego Oka ma zapewniony dobrostan a wykonywana przez nie praca nie jest dla nich niebezpieczna czy powodująca cierpienie.
W związku z szeroką skalą kampanii przeciw wozom konnym jadącym do Morskiego Oka poniżej przedstawiam kilka argumentów za tym, że w/w nagonka na Górali jest błędna.
Jeśli konie pociągowe przestaną na siebie zarabiać to zostaną sprzedane do rzeźni.
W związku z tym, że utrzymanie konia jest drogie i pracochłonne osoby które posiadają konie czysto dla zysku (np. woźnicy) można przypuszczać, że nie będą płacić za utrzymanie tych koni jeśli one przestaną na siebie zarabiać. Konie pociągowe coraz rzadziej pracują w polu gdyż są wypierane przez maszyny, unika się też użytkowania ich pod siodłem gdyż są do tego bardziej predysponowane konie o lżejszej budowie ciała. W związku z powyższym  do sprzedaży koni z Morskiego Oka innej niż na rzeź raczej nie ma co liczyć.
Hodowla koni pociągowych przechodzi w hodowle koni mięsnych.
Obecnie coraz mniej się hoduje koni z przeznaczeniem pociągowym, jako konie do pracy w polu czy do ciągnięcia wozu, jeśli nie będzie „miejsc pracy” dla takich koni to konie w typie pociągowym całkowicie znikną z polskich gospodarstw a zastąpią je konie rzeźne, na które popyt w naszym kraju jest bardzo duży.
Koń jest dużo bardziej ekologiczny niż melex.
Koń nie dość, że dużo ładniej się wtapia w krajobraz Parku Narodowego to jest dużo bardziej ekologiczny od pojazdu typu Melex. Zwierzę, żywi się produktami rolniczymi (owies, siano) a jego odchody mogą być stosowane pod uprawy, podczas gdy pojazd elektryczny napędzany jest energią pochodzącą z elektrowni.  Do jej wytworzenia spala się węgiel, co powoduje zanieczyszczenie środowiska i konieczność dokonywania opłat środowiskowych.
Kto na tym wszystkim zarobi?
Jeśli wprowadzi się obowiązek transportowania turystów pojazdami elektrycznymi, to jednocześnie zmusi się Górali do zakupu tych pojazdów. Ktoś na pewno na tej decyzji dużo zarobi… Do tego dojdą opłaty za kursy nadające uprawnienia do świadczenia usługi przewozu i koszty związane z serwisem pojazdu. Pieniądze które dotychczas, przepływały przez lokalny rynek (zakłady robiące i naprawiające wozy, hodowców koni, dostawców siana, słomy i  owsa, kowali i weterynarzy) powędrują do kieszeni międzynarodowych koncernów pojazdów elektrycznych i osób faworyzujących te koncerny.
Okrucieństwo w stosunku do zwierząt.
Śmierć koni spowodowana użytkowaniem ich przez ludzi niestety nie jest aż tak rzadkim zjawiskiem jak się może wydawać. Np. w 2011 roku w Gałkowie w trakcie zawodów z okazji urodzin Piotra Kraśki zginął koń. W 2008 roku na parkurze kończącym zawody WKKW o tytuł MP Seniorów na drugiej przeszkodzie przewraca się koń łamiąc kręgosłup. Jednak nie ma protestów przeciwko uprawianiu sportów jeździeckich.
 
 

Jest to straszne gdy czyjaś niewiedza, zaniedbanie lub niekompetencja doprowadza do cierpienia lub śmierci zwierzęcia. Wszyscy użytkownicy i hodowcy koni powinni dołożyć wszelkich starań by konie miały zapewniony dobrostan na którego składa się wiele czynników: jedzenie, regularny ruch, kontakt z innymi końmi, dbanie o kopyta, zęby i szczepienia oraz zapewnienie bezpiecznego otoczenia i odpowiedniego użytkowania. Jednak użytkowanie konia zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem wypadku, kontuzji czy nawet śmierci nie zależnie od tego czy dany koń  pracuje  w rekreacji, sporcie czy w zaprzęgu . Można porównać to do jazdy samochodem, którymi codziennie jeździmy choć ryzykujemy, że zdarzy się niebezpieczny wypadek. Jednocześnie należy pamiętać, że konie hoduje się po to by nam służyły. Jeśli  zabroni się rekreacji konnej, sportów hipicznych czy w końcu ciągnięcia wozów przez konie nikt nie będzie kupowała tych zwierząt, hodowla przestanie być opłacalna więc ludzie przestaną je hodować.
Dobrze by było gdyby np. na dolnej stacji powozów konnych jadących do Morskiego Oka był dyżurny weterynarz, który kontrolował stan zmęczeni czy ewentualnego przemęczenia koni. Trzeba pamiętać o zapewnieniu koniom wody i elektrolitów oraz dbanie o to by uprząż koni była dobrze dopasowana i w dobrym stanie. Warto zwrócić uwagę na stan kopyt i ogólny stan zdrowia koni. Zabronienie Góralom by konie ciągnęły wozy do Morskiego Oka jest bardzo niekorzystne dla koni dla Górali jak i dla turystów. Spowoduje straty ekonomiczne, ekologiczne jak i kulturalne.
W dobie globalizacji, dbajmy o swoją kulturę, tradycje i atrakcyjność regionu a nie gońmy ślepo za najmodniejszymi gadżetami w dziedzinie elektroniki.
Zawody towarzyskie - propozycje
autor: Ania4 dnia 03 maja 2014 o 07:11
Witam wszystkich!
Czy ktoś coś wie czy w tym roku planowane są zawody towarzyskie w Łazienkach Królewskich?
Odznaki PZJ
autor: Ania4 dnia 30 września 2013 o 08:01
Byłam wczoraj w Aromerze i obserwowałam egzamin na złotą odznakę - sama bym chciała podejść do niego w najbliższym czasie.
Skoki zdawały dwie osoby. Młoda dziewczyna, która jechała bardzo równo i przejechała na czysto. Po niej jechał starszy Pan, który miał zrzutki i koń mu 2 razy krzyżował na zakrętach - ogólnie dużo słabszy obrazek przejazdu. Zostałłam do werdyktu komisji sendziowwskiej "p. Dukaj i przyjaciele". Dziewczyne zbesztali jak psa za to, że jedzie na za długich strzemionach za to Panem sie zachwycali. Ktoś wie o co w tym chodzi? Komuś trzeba "zapłacić ekstra", czy wziąść u kogoś konkretnego treningi? Trochę sie boje, że mogą mi wyciąć taki sam numer jak będe zdawać. Co Wy wiecie w tym temacie?
TRANSPORT- szukam, oferuje
autor: Ania4 dnia 17 czerwca 2013 o 19:53
Witam,
Chciałabym pojechać na 3-5 dni na trening do SK Moszna do Pana Rudolfa Mrugały. Trzymam swojego konia w Warszawie i jest mi daleko (za drogo na transport w pojedynkę) w docelowe okolice Opola. Czy Ktoś się wybiera w tamte rejony? Strzegom/ Zakrzów są bardzo blisko z tamtąd. Chętnie się do kogoś podłącze lub zabiore kogoś ze sobą. Interesują mnie terminy lipcowe i sierpniowe.
Ania 🙂
Odznaki PZJ
autor: Ania4 dnia 11 czerwca 2013 o 10:39
Witam wszystkich związanych z tematem Odznak Jeeździeckich,
Czy ktoś z was zdał złotą odznakę? Czy macie może jakies nagranie z egzaminu na złotą, które moglibyście udostepnić?
Przeczytałam cały opis tego egzaminu na stronach PZJ i wciąż mam dużo wątpliwości co do przebiegu procedury.
TRANSPORT- szukam, oferuje
autor: Ania4 dnia 22 maja 2013 o 09:47
Witam,
Będe chciała pojechać z Góraszki na zawody do:
* 16.06 TKKF Hubert
* 22.06 Sokóle lub 23.06  Łazienki królewskie
Chętnie się do kogoś podłącze z okolicy lub też mam namiar na dość taniego przewoźnika więc mogę go wynająć i wtedy zabrać kogoś ze sobą.
zawody-transport
autor: Ania4 dnia 22 maja 2013 o 08:12
Witam, proponuje założyć wątek związany z wyjazdami na zawody.
Często się widzi, że na zawody przyjeżdża dwukonna bukmanka tylko z jednym koniem. Może warto byłoby się dogadywać i zabierać kogoś "po drodze" jeśli jedzie na te same zawody a koszt transportu dzielić na pół?
A może ktoś się wybiera z koniem na Mazury w wakacje i też by taniej było się z kimś dogadać by pojechać w dwa konie.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] dublowanie watkow