Marengo

Konto zarejstrowane: 20 listopada 2013

Najnowsze posty użytkownika:

Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 28 stycznia 2019 o 21:24
RatinaZ :kwiatek:
Jestem absolutnie za tym by i on potwierdził powyższą regułę 😀 A w kwestii wzrostu, ma chłopak czas, choć aktualne 141 trochę gryzie przy 2 latku.. Czas pokaże.

iwona
(Nie)dziękuję Ci bardzo! :kwiatek: Co u Twoich mężczyzn? 200 lat ich nie widziałam.

Sivrite :kwiatek:
Jeśli posiadasz jakieś zdjęcia Donnera lub jego potomstwa, chętnie przygarnę. 🙂
Czyli chytry plan odesłania papierów odpada, trucie mus uskuteczniać osobiście. Tylko teraz pytanie co mieć żeby były podstawy do trucia? Na słowo honoru nie przejdzie, wet który opisywał powinien wystawić poprawiony papier czy muszę organizować u siebie kogoś do ponownego opisu?

EDIT:
DodoMod
usuwam foty bo są za duże wg. regulaminu
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 27 stycznia 2019 o 15:18
anyann :kwiatek:
RatinaZ Lekko nie było 😀iabeł: żeby tak ojciec szanowny poza skowronkami trochę wzrostu jeszcze zostawił to bym się nie pogniewała.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 26 stycznia 2019 o 21:57
RatinaZ jak to tak bez konia być 🙂 Mieć w życiu araba i nagle nie mieć w życiu araba to rzecz straszna zatem poszukiwania po odejściu K. były konieczne aby zająć głowę, czas i przetrwać. Na wstępie założenie "karego ależ więcej nigdy", namiętnie szukałam kasztana.. i widzisz co przywlokłam 😂 węgiel niewiele ponad roczny a tu za parę dni dwa lata jegomość skończy. Wałach, 2017r po Donner od Endiwia z Izb/Mocny, zakupiony w maju u prywatnego hodowcy w okolicach Krakowa.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 26 stycznia 2019 o 20:57
Również chętnie zapoznam się z odpowiedziami bardziej zaznajomionych w papierologii arabiarzy, sama mam delikwenta z wpisem i niebieskim paszportem opisanego jako ciemnogniady, koń jaki jest, każdy widzi 😉 Hodowczyni zadeklarowała sprawę odkręcić ale nic się w temacie nie zmienia od dłuższego czasu, może ktoś zechciałby wyjaśnić jak w rzeczywistości wyglądają procedury?
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 19 lutego 2018 o 20:17
iwona :kwiatek:
Decyzja zapadła od razu, poszukiwania to jedyne co pozwalało mi choć na chwilę oderwać myśli, niestety trwają od 4 miesięcy a ja mam coraz mniej siły i gotówki.  Tego kasztana nie mogę przeboleć, jedyny koń który wprawił mnie w tak ogromne zauroczenie, trzeba było nie być rozsądnym i brać bez badań 🤬
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 19 lutego 2018 o 19:07
Jak na razie moja wola silna 😅 
Spotkałam w tym miesiącu idealnego kasztana, czekałam na rtg, wet się spóźnił, koń sprzedany 😵

Maluda Twoja dama się jeszcze doczeka amatora, zobaczysz! :kwiatek:
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 19 lutego 2018 o 18:53
Dzięki za odpowiedź ! :kwiatek: Niestety, nie jestem w stanie przekonać się do siwej klaczy, od dziecka tak mam, co zrobisz, różni wariaci po ziemi chodzą 😂
Podstawowe kryterium: wałach/ ogier z przeznaczeniem do kastracji, kolejne: absolutnie nie siwe 🏇
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 19 lutego 2018 o 18:19
Witajcie, piszę do Was z pytaniem, czy nie kojarzycie może zdrowego kasztana na sprzedaż ze sprawdzonego miejsca ? Od 3 lat w górę ? W cenie dostępnej dla śmiertelnika ? Po odejściu Czarnego nie mogę znaleźć sobie miejsca, postanowiłam kupić kolejnego konia, myślę, że nikt nie pomoże mi się otrząsnąć bardziej niż arab :kwiatek:
Jeżdżę po Polsce, szukam, siedzę w ogłoszeniach, kiedy któryś wydał się interesujący: tuv - czip, czip, czip..  opadam z sił. Jeśli komuś z Was, przyszedł do głowy jakiś znajomy poszukujący kochającego domu dla swojego konia, będę wdzięczna za kontakt :kwiatek:
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 13 grudnia 2017 o 14:09
vanille poszła pw
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 26 października 2017 o 18:56
Tak, zabiłam konia i jestem niemożliwe zadowolona z tego powodu, cieszę się też, że dzięki mnie możesz się rozerwać i sobie poużywać. Oczywiście, że nie mam nic do Ciebie, powinnyśmy zostać przyjaciółkami.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 26 października 2017 o 18:31
Nie wierzę. I ja się kimś takim przejmuję..  🤔wirek: bo jak trzy tygodnie temu miałam katarek, a teraz złamałam rękę, leczymy katarek 😅
Ratunku moderacja, usuńmy moje wpisy bo denerwują anyann, a tylko ona tu mieszka.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 26 października 2017 o 17:20
Załączam zdjęcie wykonane w piątek 20.10.2017, z widocznie wzdętym brzuchem konia.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 26 października 2017 o 15:14
Cały absurd w tym, że żadnych, poza zmniejszeniem energii, spodziewałam się, że wystarczą badania krwi i po sprawie.
Trzy tygodnie temu zaczął kaszleć, glut z nosa, w drodze do stajni było dwóch lekarzy, więc miałam czekać, i w tym czasie podawać wit C, więc czekałam, podawałam wit C, zioła na kaszel, robiłam nebulizację, od dwóch tygodni zero objawów, nawet podczas jazdy na hali zero gluta, kaszlu przed/w trakcie/po ruchu. Jako że tamci lekarze nadal nie dotarli, będąc kochającym i troskliwym właścicielem, wezwałam innego weta, licząc bardziej na potwierdzenie, że wszystko jest ok lub zrobienie głupiej morfologii. W dniu wizyty koń nie miał nawet temperatury (37 z czymś). O braku JAKICHKOLWIEK DOLEGLIWOŚCI ZE STRONY UKŁ ODDECHOWEGO PRZEZ OKRES OSTATNICH DWÓCH TYGODNI POINFORMOWAŁAM PODCZAS WIZYTY.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 26 października 2017 o 12:23
Dyskusja nie tyle niepotrzebna co patologicznie ukierunkowana. Czy ja mam pretensje o to, że zostawiono mi lek ? Nie ! Mam żal o to, że zostawiono mi lek potencjalnie niebezpieczny nie informując o tym ! To nawet nie subtelna, to kolosalna różnica. Kolejną sprawą jest bezsensowne utrzymanie opinii "phi, trudno, wstrząs, zdarza się". Nie było Was na miejscu zdarzenia ani sekcji, jakim prawem możecie wydawać takie opinie? Już nawet nie mam siły pisać, że koń był chory na totalnie inne schorzenie, w przypadku którego podanie tego leku miało prawo być zabójcze. Ale wet też człowiek, nie jego wina, że leczył zdrowe oskrzela koniowi z zapaleniem otrzewnej. Powinnam go przeprosić.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 25 października 2017 o 23:32
anyann Więc wygrywasz konkurs Właściciel Roku, a ja zabiłam UKOCHANEGO (słowo klucz) konia i muszę z tym żyć. Można zakończyć temat?
Nie widzę sensu rozważania, czy koń był taki lub inny na skutek leku, czy był śpiący po spędzeniu samotnej nocy w stajni, żerująca na ludzkich (w dodatku świeżych i szalenie intensywnych) uczuciach część re-volty i tak stworzy teorię o śmierci konia z winy mojego niedbalstwa, ignoranctwa i bylejakości.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 25 października 2017 o 18:04
Obserwowałam, kiedy lekarz informował, że coś niepożądanego może się pojawić, lub wyczytałam to na ulotce.. Co zupełnie na ten moment nie ma znaczenia, koty żyją, koń nie, a zdiagnozowany został na podstawie zdjęć smarków sprzed trzech tygodni, jednostronnego 40 sekundowego osłuchania i zmierzenia temperatury, która wynosiła 37 z ogonkiem.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 25 października 2017 o 15:55
Tak, usilnie szukam czyjejś winy, żeby poczuć się lepiej, to na pewno mi pomoże wstać rano z łóżka.

Kiedy moje koty dostają leki słyszę: proszę obserwować, jeśli pojawi się x/y proszę przerwać podawanie/ dać mi znać/ zatańczyć kankana/wstaw dowolne, lub: wszystko ma być bajecznie i tak właśnie jest, podaję leki, kot zdrowieje, koniec historii. W obu powyższych dostaję kartkę co kot dostaje, jakie jest dawkowanie, na każdym leku, nawet jeśli to blister wyjęty z opakowania, jest oryginalna nazwa leku, którą w każdej chwili wpisuję w magiczne okno i wyskakują mi wszystkie potrzebne informacje.

[quote author=czarno-czarna link=topic=752.msg2723952#msg2723952 date=1508928758]
Tak! bo dzień wcześniej miał podany lek. nie dziwi mnie że podałaś w ten mięsień skoro wet też w niego podała tylko dziwi mnie że właśnie w ten a nie w te największe z powodów wyżej opisanych.
[/quote]
Wybacz, fascynuje mnie skąd wiesz, że była to kobieta, nigdzie wcześniej nie wspomniałam.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 25 października 2017 o 12:00
W przeciwieństwie do Ciebie, nie mam związku z weterynarią, ani wyobrażenia działania leków. Może otwarcie napisz, że zabiłam konia na własne życzenie, a brak wiedzy i świadomości jest nielegalny, wszystko zostanie powiedziane, będziemy miały podchody z głowy.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 25 października 2017 o 11:47
czarno-czarna jeśli w deszczowy dzień wchodzisz do stajni w której wszystkie konie ziewają, drzemią, leżą, zastanawiasz się nad tym, że Twój koń jest senny ?
Podałam w mięsień który zalecił mi lekarz, sam podał również w piersiowy.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 24 października 2017 o 19:32
NIC !!! Totalnie nic.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 24 października 2017 o 14:49
Sekcja została wykonana, wstrzymuję się z komentarzem, bo to nie miejsce na wyciąganie takich rzeczy, zwłaszcza, że sprawa jest w toku, organy analizowane, odpowiedzi potrzeba jeszcze wiele.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 24 października 2017 o 14:26
Wróć do mojego posta, czy opisałam dokładnie co wydarzyło się z koniem? Na pewno nie napisałam, że miał jakiekolwiek drgawki!!!!
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 24 października 2017 o 13:33
Nikt nie rozważył wersji: nieprawidłowa diagnoza - nieprawidłowy lek - zejście konia
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 22 października 2017 o 17:39
Nie zostałam poinformowana o rzeczywistym składzie leku, myślałam, że podaję streptomycynę, nie penicylinę plus strepto. O tym, że dostał penicylinę, dowiedziałam się po śmierci konia. Nie dostałam oryginalnej butelki z lekiem tylko nabrane strzykawki, nie usłyszałam nic o efektach ubocznych, instrukcji, zaleceń obserwacji, czy nie wystąpiło to czy tamto. Koń był ospały kiedy przyjechałam podać mu kolejną dawkę, nie wyobrażałam sobie, że może to być jakikolwiek efekt uboczny, wszak nie spodziewałam się go po streptomycynie, najprawdopodobniej już pierwsza dawka zadziałała w sposób niepożądany.

Wg opinii lekarzy, sposób iniekcji nie mógł być powodem stanu który wystąpił, nawet podany dożylnie, nie mógł wywołać takiej reakcji.
Revoltowicze z Podkarpacia
autor: Marengo dnia 22 października 2017 o 15:53
Pilnie poszukuję lek.wet który podejmie się sekcji zwłok konia na terenie woj.podkarpackiego.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 21 października 2017 o 21:12
Drodzy Arabiarze, proszę o pomoc,
nie mam psychicznie i fizycznie siły szukać lepszego wątku, a o arabie będzie tu mowa...
U mojego Czarnego, lek wet zdiagnozował wczoraj zapalenie oskrzeli, podano mu domięśniowo (m. piersiowy) combi-ject (lek z penicyliną!), dostałam dwie kolejne strzykawki leku, do podania przez dwa następne dni.
Dziś podałam, również domięśniowo (drugi m. piersiowy) zostawioną mi dawkę leku. Bezpośrednio po iniekcji, koń doznał wstrząsu?? Pomijając drastyczne opisy, po sekundach leżał, po 3-4 minutach przestał oddychać, jak można przewidzieć, mimo prób reanimacji, nie udało się mu pomóc.
Do poniedziałku, mam w stajni zwłoki, z którymi nie mam pojęcia co uczynić, sekcja ? Ma to sens ? Utylizacja tak po prostu ?
Wiem, że jest nas tu spore grono, może ktoś jest w stanie ukierunkować moje dalsze myślenie? Wpłynąć swoim doświadczeniem na najbliższe decyzje?

Jeśli kogoś zainteresuje sytuacja, a nie będę odpisywać, lub zrobię to sporadyczne, z wiadomych przyczyn, proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam i życzę stu lat Waszym koniom.
Anna
siodła bezterlicowe
autor: Marengo dnia 21 lipca 2017 o 13:01
Pilnie proszę o ratunek i odpowiedź 🙇
Czy to diabelstwo jest oryginalnym elementem siodła barefoot cheyenne? Jak się tego pozbyć/ zainstalować puśliska tak, by nie nabyć dziury w kończynie podczas jazdy ?

Z góry dziękuję za informację :kwiatek:
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: Marengo dnia 16 lipca 2016 o 22:50
Natknęłam się ostatnio na taki suplement, stosował ktoś z Was może ? Co sądzicie o składzie ? Będę wdzięczna za opinię :kwiatek:
http://www.husse.pl/cmv-base#product_tabs_review_tabbed
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 18 maja 2016 o 19:26
Widia wciąż i niezmiennie, od prawie trzech lat ten sam 😉
Z tym, że aktualnie szczur rekonwalescent, nie przystojniak.. Ale wierzę, że naprawimy 🏇
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 18 maja 2016 o 18:05
Pozdrawiamy :kwiatek:
Ogłowia
autor: Marengo dnia 21 grudnia 2015 o 23:23
Ma ktoś może rzeczywiste foto horze constance w brązowej wersji ? 😉 Szukam i szukam, dokopałam się do jednego ze starych ogłoszeń, wyglądało całkowicie inaczej niż wersja katalogowa - ciemne i jednolite.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 23 listopada 2015 o 21:03
Murat Dziękuję za ciepłe słowa, powoli osiągamy małe cele, mam cichą nadzieję, że to wciąż i nadal etap pośredni, a za eony roboty i pielęgnacji, hektolitry potu i tonę uczucia będę miała namiastkę hybrydy "Epikea&Wojenka" 😀

Julie :kwiatek:
Odnośnie koniokradzieży - wokół większość wielbłądolubna, moje zwierzę uchodzi za "chudego, brzydkiego źrebaka, z guzem mózgu i krzywą twarzą (takie urocze określenie arabskiego profilu)" także blady strach na mnie nie padnie, dopóki nie przybędzie jakaś sekta od magicznych koni (o ile ktoś pamięta wątek sprzed x stron) 😂

Jagoda, iwona :kwiatek:

Mówiąc o bieganiu ..
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 19 listopada 2015 o 10:23
Epikea gratuluję ! Życzę dalszego progresu, pięknie Ci Rudy rozkwita  :kwiatek:


W załączniku, nasze hubertowe co nieco 😉
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 12 września 2015 o 22:13
zduśka potrzebuję takiego cuda dosłownie na dzień czy dwa, na sesję, niekoniecznie żeby wsiąść, raczej wybrać się na plener w ręku. Zasoby lokalnej wypożyczalni nie leżą mi tematycznie (jak zechcę zostać spiderman'em na pewno do nich uderzę :wysmiewa🙂 dlatego rozglądam się wśród osób prywatnych, udostępnienie na rozsądnych zasadach (kaucja itd) 😉
Julina też mam winteca 500, jeśli przemieszcza się w trakcie jazdy, zwróć uwagę czy aby na pewno łęk jest w dobrym rozmiarze.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 12 września 2015 o 21:34
Dziewczyny mam pytanko 😉 Kojarzycie, czy istnieje możliwość wypożyczenia gdzieś prezenterki, stroju arabskiego/historycznego ?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Marengo dnia 31 lipca 2015 o 15:16
Jak dla mnie, na chwilę obecną, kondycja tego konia ani do jazdy ani do rodzenia ("najlepiej do hodowli" sugeruje ogłoszenie). Jedna z danych nie pasuje do reszty -  cena, przeznaczenie lub koń widoczny na zdjęciach.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: Marengo dnia 08 czerwca 2015 o 23:11
Oj bo wiecznie jęczenie, że koń na szyi osiodłany, no to mamy wreszcie wyzwoloną łopatkę 😂
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 01 czerwca 2015 o 12:23
Murat taka moja mała inwencja twórcza 😉

kask podczas jazd zawsze obecny, niestety tym razem został w dość nietypowy sposób sponiewierany (koń niekontrolowanie znalazł w nim soczyste jabłka sztuk dwie, domyślasz się, że jak dorwałam przestępcę, z kasku ciekło jak z jego pyska.. zaryzykowałam nie ubierać jednak na te 40 minut snucia się na lonżowniku)

lara wintec 500 dressage, tybinka sama w sobie raczej z tych krótszych, niestety mam nóżki pokroju szetlanda i koszmarnie ciężko znaleźć mi ujeżdżeniówkę która pasuje na czarnego i jest wystarczająco krótka pode mnie. Mam jeszcze islandkę, króciutka a dalej kończy się w połowie łydki 🤔wirek: we wszechstronnym aktualnie nijak nie mogę się znaleźć i porządnie usiąść, więc kurzy się w siodlarni. Myślałam o lucky dressage prestigea, ale kupowanie siodła bez wymiennych łęków na 5 latka który wciąż się zmienia to jednak nie do końca trafny pomysł.

Pokazuj Czesława natychmiast ! 😍
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 31 maja 2015 o 22:18
I jak tam burzowo-deszczowa aura? U nas wiosna ! 🏇


Specjalnie dla zduśki zdjęcie ostatnie, pod roboczym tytułem "leniwe buły w akcji". Przy okazji, odkryłam jak można wyhodować sobie garb w dwóch krokach - 1. ubierz koszulę rozmiaru "waleń", 2. wsiądź na konia 😉
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 26 maja 2015 o 18:24
Pani się pomieszało, zamiast wagi jeźdźca wynoszącej 20% masy konia jest dokładnie odwrotne.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 25 maja 2015 o 22:52
Ale moc  😍
Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)
autor: Marengo dnia 24 maja 2015 o 02:43
korysindex4 serio ? 🤔
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 06 maja 2015 o 20:16
Ja tu bardziej system pracy niż płeć podejrzewam 😉 Niestety większość kowali wychodzi z założenia, że wychowanie konia to sprawa właściciela, oni tylko wykonują pracę i nie biorą specjalnie pod uwagę tego, że nie zmieniają opony a wchodzą w relację z istotą, która może mieć do powiedzenia sporo więcej niż wspomniana opona. Przyjść, podnieść, zrobić, puścić a wiele koni nie jest w stanie ustać te czasem nawet pół godziny na trzech, tych samych nogach i walczy o możliwość odpoczynku. Wtedy to zazwyczaj, pan kowal który nie ma czasu na takie pierdoły i ma swą męską dumę - szarpie się z koniem przez x czasu bo ""on sobie nie pozwoli", i konie uczą się radosnego obyczaju - będę mógł odpocząć, dopiero jak zacznę robić sceny przy których mnie nie utrzyma.
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 22 kwietnia 2015 o 18:50
mitbah jak ja kocham takie kulki 😍


mój przez 2 tyg nie dostał jęczmienia bo nie mam chwilowo gdzie zgnieść, dostaje owies z całym słonecznikiem i znowu zaczyna wyglądać jak szczur ..

szamanka feromony nie działają jak pasta, koń nie jest "odcięty od rzeczywistości"- zachowuje świadomość, po prostu czuje się stabilniej. 😉
U Szymona Twojego to taki "syndrom tatuśka", dziecko się kocha a nie wychowuje, od narzekania i darcia się w razie potrzeby jest matka, jak ktoś obcy śmie bambino tknąć, walczy jak lew 😀 ?
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Marengo dnia 21 kwietnia 2015 o 20:34
szamanka a stopy Magdy jak ? Pamiętają jeszcze ostatnią wizytę ? Odczulałaś na tarnik i działania przy nogach pomiędzy struganiami, czy książę sam wydedukował, że ta Pani akurat po żebrach nie leje, można stać ? 😉

zduśka to jakieś poczłapywanie z początku września, konisko zaczęłam ruszać po wyleczeniu łapy pod koniec sierpnia 😉 Dodane w celu zademonstrowania fragmentu bryczesów o które pytała marlin (niestety nie miałam lepszego zdjęcia).

Edit: Murat rozchodziłyście temat ?