krzywolap

Konto zarejstrowane: 23 listopada 2013
Ostatnio online: 08 sierpnia 2022 o 22:02

Najnowsze posty użytkownika:

iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: krzywolap dnia 05 listopada 2020 o 20:58
To bardzo ciekawe o tych ścięgnach! Myślę, że jest duża szansa, że są z różnych przeznaczeń. Nie jestem pewna, ale może ma to związek z linią genetyczną. Napewno słyszałaś o ogierach ,,założycielach", dlatego Plutek jest Pluto a Fanta to Favory 🙂 W Wiedniu dużo jest Favorych i Conversano, za to Plutki i Siglawe są w ujeżdżeniu rzadziej bazując na moich obserwacjach. Nigdy o tym nie myślałam w ten sposób.

Gdyby inni właściciele Lipicanów przypadkiem czytali ten wątek, szukam innych posiadaczy węgierskich lipków, ponieważ bardzo trudno dowiedzieć mi się czekogolwiek na temat przeszłości mojego konia i szukam jakiegokolwiek tropu 🙂. Znalałam tylko jej dziadków z obu stron.
iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: krzywolap dnia 05 listopada 2020 o 12:13
Ja jak wspomniałam, szukałam lusitano, ponieważ mieszkałam trochę w Portugalii i liznęłam klasycznego ujeżdżenia i working equitation, no zakochana w tej rasie. Lipizzan jest nadal koniem iberyjskim, czyli ma ten krótszy grzbiet itp. moja ma tego barokowego garba na nosku. Zobaczyłam ogłoszenie i przez tydzień nie mogłam przestać o niej myśleć. Byłam przelotem w Warszawie i wybrałam się na wycieczkę do Lublina, żeby ją zobaczyć. Wyszła posklejana ze stajni rodem z PGRu gdzie nie miała skrawka trawy ani padoku, padał deszcz, wyszła zestresowana na 5 min i stwierdziłam, że jej tam nie zostawię. Była powsiadana ale niezajeżdżona. Życzyłabym sobie, żeby kiedyś chodziła jak te ogiery w wiedeńskiej hiszpańskiej szkole jazdy. 😀 Kierowałam się więc typem budowy poniekąd, Plutka jest bardzo prosta i ma silne nogi. Nosi miękko jak na iberyjczyka przystało.

Swoją drogą, chciałam lusitano, profersora, wałacha, a wzięłam surową klacz  🤔

Pluci ma ok.168 cm wzrostu. Jedyne co mi się nie podoba to to, że mają stosunkowo krótkie nogi w porównaniu do reszty ciała. I podobno bardzo wolno zrasta im się kościec więc jeśli są zajeżdżone przed 5 rokiem życia robią się takie wklęsłe na grzbiecie z czasem. Ale to niepotwierdzone info 😀 Wetem nie jestem.
iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: krzywolap dnia 04 listopada 2020 o 13:58
Faktycznie ciekawe te kropki 🙂 Urodzona w Polsce?

Moja Plutka też na początku nie szanowała człowieka ale nie sądzę, żeby to była kwestia rasy tylko wypracowania. Kilka ćwiczeń, chwila buntu z jej strony i już jest grzeczna w obejściu 🙂
iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy
autor: krzywolap dnia 03 listopada 2020 o 19:37
Hej 🙂

Chciałabym dołączyć do wątku z moją pociechą Pluto Irisz. Jest klaczą lipicańską, ma 6 lat ( ze mną od pół roku ), pochodzi z Węgier i była impulsywnym zakupem z ogłoszenia na OLX.
Szukałam lusitano, luźno rozglądając się trafiłam na Plutkę i jak tylko ją zobaczyłam wróciła ze mną do domu  💘 Jest taka jaka miała być!  :kwiatek:
Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)
autor: krzywolap dnia 02 lipca 2018 o 18:48
Hej!

Właśnie przeprowadziłam się do Łodzi na studia i szukam konia do jazdy. [CIACH] - od elaboratów są ogłoszenia.Praca przy koniach za granicą załatwiana przez pośrednika
autor: krzywolap dnia 15 maja 2014 o 16:55
Witam 🙂

Nie wiedziałam pod który wątek podczepić to pytanie, więc zdecydowałam się na ten. Szukam informacji o stajni Hazleton Farm w Belgii. Czy ktoś coś może wie? A może ktoś tam pracował? Pytam ponieważ ich oficjalną stroną jest fanpage na facebooku a reszta internetu milczy, więc próbuję zebrać jakieś informacje. Z góry dziękuję 🙂