crookers

Konto zarejstrowane: 24 listopada 2013
Ostatnio online: 03 grudnia 2023 o 20:22

Najnowsze posty użytkownika:

Siodło skokowe
autor: crookers dnia 26 czerwca 2023 o 14:36
czy ktoś posiada siodło acavallo i może coś na ich temat powiedzieć? Ciekawy system mając kilka różnych koni. Nigdy nie widziałam na żywo tego siodła, a nie ukrywam ze bardzo mnie ciekawi.
Zależy mi na miękkim siedzisku. Na co dzień miłuję się w siodłach Prestige, ale jednak nie ma regulacji lęku, a jak już kupować, wolę coś co posłuży mi w wielu przypadkach.

Wpadło mi w ręce ostatnio siodło Ikonic hybryda, ale siedzisko twarde ;/
Koń bardzo stadny
autor: crookers dnia 24 lipca 2015 o 10:48
Witam, nie natrafiłam na podobny wątek, ewentualnie jeżeli jest przepraszam. Sprawa wygląda tak:
Mój koń jest bardzo stadny. Bez problemu daje się zabrać z pastwiska, które jest dosyć sporo oddalone od stajni. Przywiązany do czyszczenia stoi, czasami sie troche denerwuje, grzebie nogą ale o nie problem. Problem zaczyna się w momencie pójścia na ujeżdzalnie (ona też jest dosyć daleko od pastwiska, nie widać koni ani nie słychać). Klacz jest bardzo energicznym koniem, na samym rozstępowaniu trzeba ją przytrzymywać, wyrywa się, rży, rozgląda za końmi. Gdy usłyszy jakieś rżenie bardzo się nakręca, jest nieposłuszna. Dopiero po około 20 minutach uspokaja się i da się z nią coś konkretnego robić. Czy mieliście może podobną sytuację? Czy wiecie w jaki sposób można z tym sobie poradzić? Co zrobić, zeby koń zrozumiał że po jeździe wróci do koni? Prosze o porady.