USFarmPolska

Konto zarejstrowane: 17 grudnia 2014

Najnowsze posty użytkownika:

Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...
autor: USFarmPolska dnia 17 kwietnia 2015 o 14:12
[quote author=_Gaga link=topic=2014.msg2336336#msg2336336 date=1429006227]
BASZNIA, od strony chemicznej: dodatek dwutlenku tytanu do barwnika folii, czy też jako stabilizatora folii zdecydowanie poprawia jej (folii / brezentu) trwałość, oraz rzeczywiście ogranicza przenikanie ciepła odbijając promienie słoneczne. Bieli generalnie dodaje się do pokryć dachowych wysokiej jakości (również np. do niektórych rynien). Tyle teorii. Istnieje też wiele badań udowadniających celowość sotoswania beli tytanowej w powłokach malarskich (LINK) Jednak podobnych badań dotyczących hal namiotowych nie widziałam...
[/quote]

Jak najbardziej przyznajemy rację ! To właśnie dwutlenek tytanu wpływa tak korzystnie na termostailność powłoki hal namiotowych.
Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...
autor: USFarmPolska dnia 14 kwietnia 2015 o 09:19
Na forum każdy wydaje subiektywną opinię opartą na własnym lub cudzym doświadczeniu. Dlatego my możemy podpowiadać Wam w kwestiach, na których się znamy - a znamy się bardzo dobrze na halach strukturalnych dlatego wiemy, że nie każda hala musi się nagrzewać latem lub ulegać sile wiatru 🙂
Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...
autor: USFarmPolska dnia 03 kwietnia 2015 o 14:09
Hala o jasnym poszyciu nie koniecznie musi się nagrzewać latem. Polietylenowe poszycie z dwutlenkiem tytanu sprawia, że zamknięty obiekt posiada właściwości termostabilne - nie nagrzewa się latem i nie wyziębia drastycznie zimą. Dodatkowo jasne - białe poszycie sprawia, że hala pozostaje przyjemnie jasna w ciągu dnia.

Hala bez 1 lub 2 ścian szczytowych nie będzie stwarzała zagrożenia jeżeli posiada porządną konstrukcję postawioną na fundamentach. W takiej sytuacji nie musiscie się obawiać wiatru. Dodatkowo demontowane ściany szczytowe latem dają krytą ujeżdżalnię na świeżym powietrzu.

Dlatego warto inwestować w dobrej jakości obiekty, a nie tańsze zamienniki.
Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...
autor: USFarmPolska dnia 14 stycznia 2015 o 13:54
Pytanie tylko co dalej? Czy rozsądniej jest stawiać halę z fundamentem czy bez?


Tylko hala postawiona na fundamentach zda egzamin jako obiekt całoroczny, a tym samym nie zawali się pod wpływem wiatru i zalegającego śniegu - oczywiście ogowiazkowym elementem jest też wytrzymała , dobrze zaprojektowana stalowa konstrukcja.
Stajnia czy wiata ?
autor: USFarmPolska dnia 17 grudnia 2014 o 12:00
Ciach, ogłoszenie.
Zima bez hali
autor: USFarmPolska dnia 17 grudnia 2014 o 11:16
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama na forum