tarisa

Konto zarejstrowane: 27 lutego 2015
Ostatnio online: 03 stycznia 2024 o 04:46

Najnowsze posty użytkownika:

Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: tarisa dnia 07 grudnia 2023 o 14:12
Co do bałaganu w ARiMR- na jesieni musiałam uśpić konia. Przy zgłaszaniu do systemu nie wiedziałam co zaznaczyć, bo można było wybrać padnięcie, ubój, ubój z konieczności ale uśpienia nie było. Zadzwoniłam do mojego ARiMR. Pani nie wiedziała. Po konsultacji z koleżanką kazały mi zaznaczyć ubój z konieczności. Miałam spore wątpliwości więc zadzwoniłam na infolinie ARiMR. Tam też pani nie wiedziała. Po namyśle kazała zaznaczyć ubój z konieczności. Dopytywałam się czy na pewno, bo żadnego uboju wcześniej nie zgłaszałam (a chyba trzeba) i nie chciałam mieć problemów w razie jakiejś kontroli. Tylko dlatego, że drążyłam temat dostałam numer do kogoś wyżej. Tam dostałam odpowiedź, że mam zaznaczyć padnięcie, bo ich nie interesuje w jaki sposób padł (czy sam, czy z pomocą leków) tylko, że nie żyje i zwłoki zostały odebrane przez firmę utylizacyjną.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: tarisa dnia 15 września 2023 o 11:15
BUCK, dzięki.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: tarisa dnia 14 września 2023 o 16:35
BUCK, skład tych witam faktycznie będzie ok dla koni? Nie ma jakiś bardzo dużych różnic?
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 05 września 2023 o 08:03
zembria, to te maty się sprawdzą u Ciebie. Sprząta się z nich bardzo dobrze. Mam kilka mat na bardziej zwartym gruncie (nie wsysające błoto) i tam jest w porządku. U mnie niestety, żeby było dobrze, to musiałabym wybrać błoto i nawieźć nowej ziemi, dać jakiś kamień i dopiero maty. Ale pod stajnią to zrobiło mi się naprawdę beznadziejne błoto.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 04 września 2023 o 20:19
Piaffallo, mnie też uratowały, bo błoto już było miejscami po połowę nadpęcia. Teraz przynajmniej dalej nie rozrabiają tego błota. Ale wolałabym, żeby starczyły na dłużej. Kupiłam wczesną wiosną a już kilka mat popękanych w tym jedna w dwóch kawałkach (i przez to rozjeżdża się pod kopytami). Ale tak jak piszę-u mnie ciężkie warunki, tereny podmokłe, glina i po prostu mata prosto na grunt nie ma racji bytu.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 04 września 2023 o 15:59
zembria, mam wzdłuż stajni zrobioną z nich ścieżkę więc jedna strona ma "oparcie". U mnie teren trudny- trochę ziemi i pod spodem glina-i zeszłej zimy przed stajnią zrobiła mi się masakra (głębokie błoto). Maty miały nas podratować. Nie utwardzałam niczym tylko rzucone pod samym budynkiem gdzie błoto mniejsze trochę było. Nie rozchodziły się ale w końcu środek zaczął siadać w błoto i zaczęły pękać. Ściągałam je i podsypywałam gruzem,żeby mniej się wyginały środkiem. I po tym faktycznie trochę mi odjechały od budynku w stronę błota. Nie wiem jak dalej będzie. I nie wiem jakby się zachowały na suchszym, bardziej przyjaznym gruncie. U mnie faktycznie uratowały trochę sytuację ale nie wiem czy nie będzie to na krótko rozwiązanie, bo np jedna mata jest już w dwóch kawałkach. Drugi raz bym nie dała ich po prostu na grunt.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 04 września 2023 o 12:06
zembria, nie wiem czy to te same maty co ja mam. Kupiłam na innej stronie i cena inna ale wyglądają identycznie jak moje i nawet parę zdjęć jest takich samych jak tam gdzie kupowałam. Jeśli jest to samo to sprząta się bez problemu-grabkami czy zestawem kupozbieraczkowym.
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: tarisa dnia 03 września 2023 o 13:55
kotbury, śruta sojowa, makuch lniany i otręby ryżowe mają skład aminokwasowy, że jakoś się uzupełniają nawzajem? Dajesz kubek każdego do każdego karmienia czy raz dziennie? I jak duży to kubek?
Jak mam konie głównie na objętościowej paszy to suplementować cały czas ogólne witaminy czy robić badanie krwi i uzupełniać tylko niedobory? (chociaż i tak nie zbadam wszystkiego przecież).
Na pewno mam dużo żelaza i manganu w wodzie. Kiedyś robiłam badanie krwi jednemu z moich koni i miedź wyszła w nadmiarze. Wet nie wiedział co z tym zrobić. Jak dobrze pamiętam to dostawały wtedy biotyne z miedzią i cynkiem.

Z kopytami mamy ciągle problem- strzałki trochę gniją (pomimo dbania o nie). Jeden koń ma tendencje do flar, problemów z linią białą i ogólnie słabych kopyt.
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: tarisa dnia 31 sierpnia 2023 o 12:39
kotbury, jakie suple na kopyta polecasz? I jakie źródło białka?
Badania z krwi w kierunku niedoborów są faktycznie miarodajne? Bo od dwóch wetów słyszałam, że nie.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: tarisa dnia 28 sierpnia 2023 o 19:23
kotbury, ja słyszałam, że miedź i cynk trzeba podawać stale i nie powinno się ich odstawiać, bo nasze ziemie są niedoborowe w te składniki.

Miałam właśnie taką sytuacją jak piszesz- dawałam biotyne z miedzią i cynkiem i aminokwasy (wszystkie proszki kupowane u podkowy). Kopyta się poprawiły ale minimalnie. Potem przez jakiś czas nie chciało mi się mieszać i dawałam tylko ogólne witaminy. I poprawa w kopytach była widoczna pomimo braku dodatku aminokwasów.
Sianokiszonka - wady i zalety?
autor: tarisa dnia 24 sierpnia 2023 o 16:55
melehowicz, dzięki!
Sianokiszonka - wady i zalety?
autor: tarisa dnia 24 sierpnia 2023 o 08:41
Czy można koniom dawać sianokiszonkę z potrawu?
Wdrażanie / włączanie konia do stada
autor: tarisa dnia 21 sierpnia 2023 o 09:04
Myślę, że wszystko zależy od tego jakie masz konie. Ja nie miałam mozliwości dzielenia więc jak przyjechał nowy koń to parę godzin stały na wybiegach obok siebie a wieczorem już je puściłam razem. Fakt, że lepiej byłoby je przetrzymać dłużej osobno ale nie miałam innej opcji i w sumie obyło się bez problemów. Jedynie trochę biegania i zamieszania ale żaden z moich nie jest agresywny i mocno dominacyjny.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: tarisa dnia 18 sierpnia 2023 o 15:11
zembria, Fokusowa, to mnie zagięłyście, bo popatrzałam tylko, że jest miedź i cynk, i już się ucieszyłam. Nie spojrzałam na ilość. Dzięki za zwrócenie uwagi. A już myślałam, że zejde z ilości proszków (oprócz biotyny z miedzią i cynkiem i aminokwasów jeszcze daje msm, wit c i w razie potrzeby suple na układ oddechowy)
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: tarisa dnia 17 sierpnia 2023 o 20:28
Fokusowa, nie ukrywam, że zwracam uwagę na cenę, bo mam dwa konie i kucyka. A tu wygląda, że wyjdzie mi korzystniej niż biotyna z miedzią i cynkiem od podkowy i aminokwasy osobno. No i zdecydowanie wygodniej, bo mam już dość mieszania.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: tarisa dnia 17 sierpnia 2023 o 17:33
Fokusowa, dzięki! Ta biotyna wygląda naprawdę fajnie. I cena spoko.
siwaaa, jak dawałam witaminy z dolfosu to dawkowanie spore (dużo proszku u nas nie przechodzi w paszy) a i efekty średnie. Ale dzięki za zwrócenie uwagi na calvet.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: tarisa dnia 17 sierpnia 2023 o 07:05
Czy znajde suplement z aminokwasami? Metionina, treonina, lizyna. Mieszam poszczególne aminokwasy od podkowy ale wolałabym wszystko w jednym suplemencie. Znajde coś?
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: tarisa dnia 05 sierpnia 2023 o 15:54
19tedei, zależy jakie kopyto-np ile jest podeszwy. Mój ma płaskie, słabe kopyta i cienką podeszwę. Na boso coś udało się podnieść ale kąt dłoniowy dalej ujemny. Gdybym miała mozliwość go podkleić albo podkuć z wkładkami, to drugi raz boso bym się nie bawiła.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 05 sierpnia 2023 o 15:46
espérer, a to nie wiesz kto jest Twoim sąsiadem? Jeżeli masz padoki pomiędzy polami uprawnymi to jeśli zapytasz, to rolnik musi Cię poinformować czym pryskał- podać chociaż nazwę. I jak chcesz, to również jest zobowiązany Cię informować wcześniej kiedy ma zamiar robić oprysk i podać nazwę środka. Chodzi o środki ochrony roślin, nie o nawozy doliścienne. Rolnik ma też obowiązek przeprowadzać tak zabiegi, żeby nie znosiło środka na pole sąsiednie.
Kiedy konie puszczać to ciężko powiedzieć nie znając środka. Środki, którymi ostatnio mój sąsiad pryska nie mają wypisanych okresów karencji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dla zwierząt. Przetrzymywałam konie ok 1-2 tygodnie, bo na szczęście w międzyczasie trafił się deszcz. I widziałam, że nie zniosło oprysku na moje (oprysk na chwasty, u sąsiada w polu wszystko poza kukurydzą uschło, u mnie nic).
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 31 lipca 2023 o 20:10
zembria, fajnie masz zrobione! Jak miałaś jeszcze słomę to konie Ci normalnie w stajni sikały i jak dałaś maty to przestały? Czy od początku częściej załatwiały się na zewnątrz? Zastanawiam się jak to z moimi będzie, bo moje na sikanie to specjalnie do stajni idą...
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: tarisa dnia 31 lipca 2023 o 20:06
Viridila, dzięki
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: tarisa dnia 30 lipca 2023 o 19:14
Viridila, samo zaparzenie wystarczy? Czy podgotować trzeba? I jakie dawkowanie?
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: tarisa dnia 29 lipca 2023 o 14:45
Surowa tak ale przemrożona lub poddana obróbce cieplnej już nie (z tego co wiem). Ale wolę się upewnić u kogoś kto lepiej orientuje się w temacie.
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: tarisa dnia 29 lipca 2023 o 09:23
Czy można dawać koniom jarzębinę?
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 27 lipca 2023 o 13:10
zembria, dzięki 😊 szkoda, że w tym momencie nie mogę kupić mat, bo bym wzięła te z Twojego linka-wyglądają bardzo ok. Może później, znajde jeszcze coś fajnego.
Pod paśnik zobacz sobie maty z dudanatural. Ja mam je przed stajnią i wiosną mnie uratowały. Trochę zapadają mi się w błoto i wyginają tam gdzie konie najwięcej chodzą ale u mnie tam już straszne błoto było a nie mogłam tego utwardzić przed położeniem mat. Zimą konie tam rozrobiły tak, że miejscami do połowy łydki się zapadałam. Więc jak u Ciebie jest bardziej sucho to te maty mogą się dobrze sprawdzić.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 26 lipca 2023 o 17:20
zembria, a jakie masz te maty? Może jednak pomyślę jeszcze nad nimi. Tylko musiałabym dowieźć piach przed stajnię, bo u mnie gliniasto- błotniście jest i mogłoby to być problemem. Mam maty gumowe przed stajnią ale ziemia już tak była rozrobiona kopytami, że i maty trochę mi toną.
Moje lenie- dużo stoją w stajni. Pada, wieje, gorąco, muchy... Ale lasek dopiero rośnie i nie mają się gdzie schować poza stajnią.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 26 lipca 2023 o 13:48
zembria, jak Ci się sprawdzają same maty w boksach? Konie masz wolnowybiegowo? Jak jest mokro/pada to w boksie na samych matach jest ok? Bo jak konie wolnowybiegowo to w brzydką pogodę na kopytach noszą błoto i potem zawsze bardziej mokrą słomę miałam. Zastanawiałam się nad matami do siebie ale ta kwestia mnie zastanawiała. Czy syf się nie będzie robił szybko w brzydką pogodę.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: tarisa dnia 21 lipca 2023 o 10:49
zembria, dzięki 😊
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: tarisa dnia 20 lipca 2023 o 20:16
zembria, na razie miał zrobiony jakiś podstawowy panel testów. Ale wyszła tam babka lancetowata, rzepak. Tylko nie wiem czy chodzi tylko o pyłki czy też odpada to w paszy. Muszę zapytać weta o panel na alergie pokarmowe.
O super, że taka poprawa u Was po sianokiszonce! Mam nadzieję, że i u nas się sprawdzi. Tym bardziej, że mam dwóch alergików... Tylko jeden gorszy.

U mnie jeszcze dochodzi to, że bardzo łatwo tyją (obydwa konie) i się zastanawiam czy mogę paszę niskoskrobiową czy lepiej dla alergików. Paszę w zasadzie to potrzebuje tylko do mieszania supli. Ostatnio dostawały moczone trawokulki z dodatkiem otrębów pszennych i siemienia, żeby dosmaczyć. W tym fajnie przemycało mi się suple. W granulacie pewnie będzie trudniej.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: tarisa dnia 20 lipca 2023 o 13:05
zembria, dzięki.
W tym roku chcę spróbować sianokiszonki i jak się sprawdzi to zrezygnuję z siana, bo liczę, że w sianokiszonce będzie mniej roztoczy.
Czyli w zasadzie wszystko jedno jaka pasza byle granulat? Czy lepiej dedykowana alergikom czy to bez znaczenia?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: tarisa dnia 20 lipca 2023 o 11:15
Możecie polecić jakąś paszę dla alergika, któremu wyszła min alergia na roztocza magazynowe? Znajdę jakąś w miarę czystą paszę czy to nie jest możliwe? Dotychczas mieszałam sama z półproduktów ale zastanawiam się czy pasza nie byłaby lepsza (większe szanse na czystość).
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: tarisa dnia 04 lipca 2023 o 21:48
Nie przemaka wam fliz w miejscu gdzie leży sznur? Ja miałam z tym problem. I z przemakaniem na każdym zagięciu i każdej nierówności a jak zaczynałam zużywać baloty i już nie było piramidy to już w ogóle problem z przemakaniem. I od mocnego deszczu też nie chronił. Zastanawiam się czy trafiłam na beznadziejny egzemplarz czy jakiś inny czynnik miał wpływ ale już boję się kupować kolejnego fliza i testować czy będzie tak przemakał czy będzie ok.
Badanie krwi - analiza wyników
autor: tarisa dnia 30 czerwca 2023 o 07:04
Czy ktoś się spotkał z niskimi płytkami krwi u konia? Mój koń już w drugim badaniu ma niskie płytki. Po pierwszym wet zalecił podawanie witamin z grupy B ale to niewiele pomogło i znowu wynik poniżej normy (na weta czekamy).
COPD
autor: tarisa dnia 18 czerwca 2023 o 11:12
Jest różnica w skuteczności leków a formie podania? Chodzi mi o wziewy a nebulizacje. Co lepsze?
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 05 czerwca 2023 o 21:10
Mam pytanie o oprysk na chwasty. W tym roku sąsiad posiał kukurydze na polu sąsiadującym z moim pastwiskiem. Dzisiaj robił oprysk. Jechał przy samym ogrodzeniu i nie jestem pewna czy coś nie zniosło tego oprysku na moje. Ile odczekać z wypuszczaniem koni? Na ulotce preparatu nie mogę się doczytać tej informacji (rimel 25 sg) a kompletnie nie znam się na opryskach a o konie się boję.
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: tarisa dnia 10 kwietnia 2023 o 16:50
ekhem, hoofgold
COPD
autor: tarisa dnia 04 kwietnia 2023 o 13:48
zembria, dzięki za ten wpis. Właśnie rozważam przejście na sianokiszonkę i sporo Twój wpis mi pomógł.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: tarisa dnia 03 kwietnia 2023 o 12:56
anetakajper, dzięki. Dokument jest w systemie ale z błędami, niezatwierdzony. Jaka różnica w pomocy ze strony Twojego arimr a mojego... U mnie pani na koniec rozmowy powiedziała, że mam wyjątkowo trudną sytuacje i tyle pomocy.
TRATATA, tak, do pensjonatu. Wiem gdzie. Rozmawiałam z właścicielem - jest w trakcie wyrabiania numeru, czeka.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: tarisa dnia 03 kwietnia 2023 o 08:33
Iskra de Baleron, no, są jaja. Pani z ARiMR powiedziała, że do zgłoszenie muszę mieć dwa numery- pensjonatu (siedziba stada) i nowego właściciela (nr producenta). Dzwoniłam do obecnego właściciela konia- nie ma numeru i nie będzie go wyrabiał, bo agencja u nich mówi, że właściciele trzymający konie w pensjonacie nic nie muszą zgłaszać, wyrabiać... Mówiłam pani z mojego ARiMR, że przyjadę i napiszę pismo, że taki i taki koń został sprzedany w tym dniu takiej osobie i pojechał do pensjonatu (nazwa), żeby w razie czego nie było, że to ja zaniedbałam swoje obowiązki (no, bo pani podkreślała, że mam tylko 7 dni...) to mi powiedziała, że bez numerów to oni i tak nic takiego nie przyjmą. Wystawiłam w systemie dokument przemieszczenia. Wisi z błędami, bo brak wszystkich danych ale nie mam innego pomysłu jak to zgłosić.
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: tarisa dnia 02 kwietnia 2023 o 17:29
TRATATA, bo nie mogę zgłosić przemieszczenia i koń dalej jest przypisany do mnie.

SzalonaBibi, pani w ARiMR mi powiedziała, że powinnam była się dowiedzieć czy mają numery zanim koń wyjechał...
Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR
autor: tarisa dnia 02 kwietnia 2023 o 13:36
Jak koń zmienia właściciela i stajnię to jest to przemieszczenie czy co innego? Co w wypadku jak nowy właściciel i stajnia w której koń ma stać nie mają nadanych numerów producenta/stada? Pani I ARiMR nie potrafi mi pomóc a mówi, że mam tylko 7 dni na zgłoszenie zmian (mam ponaglać nowych właścicieli i stajnię do której pojechał koń do szybszego wyrobienia numerów...). Co w takim wypadku mam zrobić?
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: tarisa dnia 14 marca 2023 o 10:09
kotbury, żyłam do niedawna w przekonaniu, że wysłodki trzeba bilansować, bo stosunek wapnia do fosforu to ok 10:1 (różnie podawane, zależnie od źródła). Kupiłam ostatnio książkę "zalecenia żywieniowie dla koni i tabele wartości pokarmowej". Według tej książki zawartość wapnia I fosforu w wysłodkach suchych to Ca 6,7 g, P 10 g. Wysłodki prasowane, 18-24 % sm mają Ca 1,4 g, P 0,8 g. Co innego to zawartość wapnia czy fosforu całkowitego, co innego absorbowanego.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: tarisa dnia 13 lutego 2023 o 15:59
Mam stajnię przydomową od 8 lat. Pierwsze 4 lata były ok. Fakt, że wkurzałam się na różne rzeczy (niesłowni dostawcy siana, fliz, który przecieka a nie chroni, zimą brak warunków do jazdy) ale generalnie szło do przodu i było dobrze. Potem zachorowałam. Ostatnie 4 lata to już jest ciągłe walczenie ze sobą. Zeszły rok był bardzo ciężki- covid a potem leczenie, które źle zniosłam. Swoja stajnia to fajna sprawa ale fakt, że orka na ugorze. Nawet jak wszystko super się zaplanuje i człowiek wie z czym wiąże się posiadanie koni pod domem to nie na wszystko ma się wpływ. Pewne rzeczy mogą skutecznie przytłumić radość z posiadania koni pod domem.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 02 lutego 2023 o 09:07
A maty z dudanatural.pl? Ktoś widział takie rozwiązanie w jakiejś stajni?

Koleżanka też mi poleca te mud control ale mówiła żeby ściągnąć z UK. Jeszcze się nie orientowałam co do kosztów więc nie wiem jakby to wyszło.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 01 lutego 2023 o 08:00
karolina_, masz jakieś sprawdzone maty? Maty można bezpośrednio na ziemię kłaść czy też trzeba przygotować podłoże?
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 31 stycznia 2023 o 20:38
kasia2107rafal, to zazdroszcze, że się udało, bo mi niestety różne dziwne błędy wyskakują. Próbowałam dwa razy dodać tego samego konia, dwa razy to samo wpisywałam i były różne błędy. Więc nie rozumiem. Pani w agencji powiedziała, że to chyba przez to, że nie mam dodanego budynku i pastwiska. Także jutro jadę. Z budynkiem mam podobnie- przerobiony gospodarczy, minimalnych wymiarów nie mam (mam dwa pomieszczenia na 3 konie) ale zaznaczyłam, że utrzymuje konie wolnowybiegowo z zadaszeniem. Bo w sumie u mnie te pomieszczenia spełniają funkcję wiaty. Mam nadzieję, że nikt się do tego nie doczepi.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 31 stycznia 2023 o 18:01
kasia2107rafal, jak masz już siedzibę stada to musisz uzupełnić dane. Do koni chcą więcej wiedzieć- np trzeba dodać działkę na której jest stajnia i nr działki gdzie konie są wypasane. Ja miałam zgłoszoną siedzibę jeszcze na starych zasadach, bez tych dodatkowych informacji i jednego konia udało mi się dodać a dwa pozostałe już nie. Ciągle wyskakują błędy. Telefonicznie doszłam z panią z agencji do tego, że jest to spowodowane tyn, że nie mam dokonanej zmiany siedziby stada (nie mam podanego budynku) . I jutro muszę pojechać osobiście do ARiMR, żeby to poprawić.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 27 stycznia 2023 o 21:25
A mi się udało dodać tylko jednego konia. W dwóch pozostałych, jak już prześlę dokument, to pokazuje się błąd blokujący. Pani z agencji sama nie wiedziała czemu. Teraz drugi raz je przesłałam i tym razem mam błąd, że potrzebują mojego podpisu. Nie ogarniam.
COPD
autor: tarisa dnia 20 stycznia 2023 o 20:24
zoyabea, maski znajdziesz na fb- maski do inhalacji dla koni. A nebulizator mam medel professional.
własna przydomowa stajnia
autor: tarisa dnia 18 stycznia 2023 o 19:01
Jakie gumowe maty polecacie na padoki? Coś przed stajnię muszę dać i koło paśnika...