patkahm

Konto zarejstrowane: 21 lipca 2015
Ostatnio online: 19 maja 2024 o 17:44

Najnowsze posty użytkownika:

WAŻNE TELEFONY - lekarze weterynarii
autor: patkahm dnia 22 kwietnia 2024 o 20:12
Proszę o zmianę nr tel pana Szymona Gracka - prawidłowy nr +48 505 393 590

zmienione
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: patkahm dnia 22 kwietnia 2024 o 15:00
kotbury, nie jeżdżę pod okiem kumpeli ze stajni, mam trenerkę, która sama szkoliła się pod okiem byłego trenera kadry wkkw, która wie że trening i szkolenie wymaga przede wszystkim cierpliwości. Rok spędziłyśmy na ogarnięciu taktu, rytmu i rozluźnienia, choć i tak dalej musimy nad tym pracować, bo wystarczy głupia pierdoła w postaci pracującej 50 metrów dalej żółtej koparki i musimy się cofnąć, spędzić więcej czasu nad wyciszeniem i rozluźnieniem.
Temat zmiany wędzidła wyszedł naturalnie - może faktycznie luźny pierścień jej nie służy gdy próbuje wejść na kontakt - może ją podszczypuje? Może niebieska stal przestała już spełniać funkcję, albo po czasie nabrała jakiegoś posmaku, który jednak nie odpowiada?

Zadałam pytanie, na które liczyłam że uzyskam odpowiedź w postaci nakierowania na jakie typy wędzideł czy stopy metali warto zwrócić uwagę, co może być lepszego od tego co mamy obecnie. Ale najwidoczniej nie zaliczam się na tym forum do osób, które uzyskają jakąś sensowną odpowiedź.
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: patkahm dnia 20 kwietnia 2024 o 21:56
xxagaxx, boję się że może jej to wejść w nawyk i zacznie tak robić już nie tylko w momencie większego stresu
jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: patkahm dnia 20 kwietnia 2024 o 14:47
Potrzebuję rady, nakierowania.
Moja klacz od roku regularnie pracuje pod siodłem, w ciągu roku pracowałyśmy na wędzidle podwójnie łamanym anatomicznym z niebieskiej stali. Fajnie nam spasowało, jednak jak zaczęłyśmy więcej wymagać to klacz zaczęła stukać zębami - najwidoczniej to reakcja stresowa na trudniejsze zadanie, choć jak zobaczy psa to też ze stresu zaczynają jej dzwonić zęby. Przegląd uzębienia miała dwa tygodnie temu, więc ten czynnik wykluczam.
Zastanawiam się czy zmienić wędzidło czy może wspomóc się skośnikiem? Jeśli zmiana wędzidła to na jakie?
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: patkahm dnia 20 kwietnia 2024 o 08:48
Haru99, Lord Oder I poprawia ruch, uelastycznia grzbiet, poprawia kopyta. Konie po nim są bystre i chętne do pracy.
Jeździłam na synie - super galop, jezdny. No jazda na nim to sama przyjemność, a skoki to uwielbia. Wnuczka (Lord Oder ze strony matki) też jezdna, szybko się uczy, chętna do pracy.
Jak dbamy o zęby naszych koni?
autor: patkahm dnia 17 kwietnia 2024 o 20:31
Fantomas, polecam Grackę - bez problemu wyrwał dwa mleczaki przedtrzonowe w stajni 😉
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: patkahm dnia 13 kwietnia 2024 o 11:16
Aniii95, do Bergo spróbuj kamijami15
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: patkahm dnia 10 kwietnia 2024 o 17:19
W sumie u nas wet też nigdy nie prosił o paszport, dopiero teraz podczas ostatniej wizyty padła taka prośba w celu uzupełnienia elektronicznej bazy danych, którą ten weterynarz prowadzi - adres właściciela, podstawowe informacje jak nazwa konia, rasa, płeć, maść, wiek i nr paszportu.
Z czipem mamy problem bo trakeny nie muszą posiadać. Jestem ciekawa jaka jest procedura gdy koń był zaczipowany, ale ciało wydaliło ciało obce i pozbyło się „problemu”. Co wtedy się robi podczas takiej kontroli?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: patkahm dnia 09 kwietnia 2024 o 19:22
karolina_, tylko gorzej jak nagle obudzili się w związku że już rok ma koń więc muszą dać mu duplikat paszportu. Na szczęście szybka interwencja wystarczyła.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: patkahm dnia 09 kwietnia 2024 o 18:28
Tak nawiązując do paszportów to wkurza mnie wieczny czas na wszystko u pzhk. Koń opisany w grudniu, wszystko opłacone a paszportu jak nie było tak nie ma… „już wysyłamy tylko x musi podpisać” 🙄
Jak dbamy o zęby naszych koni?
autor: patkahm dnia 09 kwietnia 2024 o 09:46
espana, moja babcia złamała sztuczną szczękę na moich placuszkach jogurtowych 😂

Raczej moja jest koniem, który uważa na to co je (chyba, że leży to w żłobie). Także ciekawi mnie jak skubana złamała zęba.
Jak dbamy o zęby naszych koni?
autor: patkahm dnia 09 kwietnia 2024 o 09:45
keirashara, w przypadku mojej próchnicy brak, ale pęknięcie może w przyszłości poskutkować pojawieniem się próchnicy… co jest dziwne, drugi koń (spokrewniony z nią) też ma pęknięty ząb. Dokładnie ten sam. Może jakieś uwarunkowanie genetyczne?
Jak dbamy o zęby naszych koni?
autor: patkahm dnia 09 kwietnia 2024 o 09:40
Też o tym myślałam ale przecież koń jest przystosowany do wybierania pokarmu - raczej kamień ominie
Jak dbamy o zęby naszych koni?
autor: patkahm dnia 09 kwietnia 2024 o 09:36
W jaki sposób może dojść do złamania zęba trzonowego? Rozumiem złamanie siekacza - są bardziej wystawione na warunki środowiskowe i kumpli na padoku. Jednak w jaki sposób może dojść do złamania ostatnich trzonowców? Jeśli koń dostałby kopniaka w tę okolice szczęki/żuchwy to byłaby widoczna opuchlizna.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: patkahm dnia 06 kwietnia 2024 o 22:11
any, byłam na przeglądzie hodowlanym w Zwierzyńcu i tak nam tłumaczyli inspektorzy z pzhk. Fakt, można robić badania genetyczne, ale zwykle w różnych organizacjach jest tak, że oszczędza się na wszystkim na czym tylko można.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: patkahm dnia 05 kwietnia 2024 o 22:32
rudziczek, jeśli z danego kojarzenia rodziców koników polskich urodzi się czerwonobułany źrebak (lub kasztan) to ogier momentalnie traci licencję - bo może przekazać gen recesywny w locus E, a w tej rasie recesywne geny w locus E są niepożądane.

Jednak czerwonobułane koniki polskie są chodliwym „towarem” bo jednak wyróżniają się na tle innych i sprawiają, że właściciele czują się wyjątkowi będąc posiadaczami takiego wyjątkowego konika polskiego 😉 aczkolwiek kończyny ma ciekawe ta klaczka - kopyta ciemne, wskazujące na brak odmian a jednak widać rozjaśnienia na nadpęciach i nawet na koronkach na niektórych zdjęciach.
Końska Rewia Mody XVIII (2024)
autor: patkahm dnia 05 kwietnia 2024 o 21:55
To ja tego nie ogarniam… z klamrą przesuwną musiałabym mieć eskadrona xfull bo full jest za mały (zielony), a jak kupiłam z kolekcji kantar xfull to był za duży (czerwony)… jak żyć? 😅
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: patkahm dnia 01 kwietnia 2024 o 22:42
To ja dorzucę swoje trzy gorsze - dziś z moją klaczą zaliczyłyśmy galop w rozluźnieniu na obie strony na strasznym placu do jazdy… jestem mega dumna, bo to miejsce ją do tej pory przerażało i jakakolwiek jazda tam graniczyła z cudem. Ale coś zaskoczyło, może w końcu dorosła (a może nałożyła się też na to zmiana siodła) i ten straszny plac przestał być tak straszny.
Pod koniec galopu pojawił się na horyzoncie pies, który latem nas zaatakował w tym miejscu - na widok psa Dyzia się momentalnie spięła, ale udało się nam ogarnąć i zaprzątnęłam jej głowę pokonywaniem drążków w kłusie. Także dziś dzień z przygodami, ale pozytywnie zakończony. Mam nadzieję, że dobra passa zostanie z nami na dłużej i uda nam się całkowicie odczarować ten straszny plac do jazdy 😉
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: patkahm dnia 29 marca 2024 o 08:27
Czy ktoś widział już nowinki dotyczące kadr szkoleniowych wprowadzone przez pzj?

Link: https://pzj.pl/wp-content/uploads/2024/03/prezentacja-Zasady-Szkolenia-Kadr-Instruktorskich-i-Trenerskich-w-Jezdziectwie-1.04.2024.pdf?

Co o tym myślicie?

W końcu pzj rozgryzł temat jak zacząć zarabiać na ZOJ, bo do tej pory była to odznaka, która nie była nikomu do szczęścia potrzebna… ten tytuł asystenta instruktora też ciekawy. Tylko zwykle asystent pomagał przy podnoszeniu drążków, podciągał popręgi dzieciakom w ramach wolontariatu… a teraz ma prowadzić jazdy pod kątem przygotowania do JK. Jestem ciekawa jak będą wyglądać egzaminy na ten stopień i czego konkretnie będą się uczyć, bo szkolenie początkujących jeźdźców jest bardzo odpowiedzialną funkcją - a tu przyzwolenie od pzj by robiły to osoby nieletnie.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: patkahm dnia 25 marca 2024 o 20:21
Piaffallo, tej drugiej nie mam, ale zapowiada się ciekawie 😉
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: patkahm dnia 25 marca 2024 o 16:59
Piaffallo, „Jak porusza się jeździec. Analiza wzorców ruchowych, poprawa dosiadu i oddziaływania pomocami”
Są tam rozdziały poświęcone metodzie Franklina, jak coś to napisz na priv, mogę podesłać jak to wygląda
własna przydomowa stajnia
autor: patkahm dnia 24 marca 2024 o 15:10
Proszę o pomoc. Czym najlepiej potraktować podłoże, które wygląda w ten sposób by nadawało się do jazdy? Na jesień najprawdopodobniej zostało przeorane, z początku podłoże dobrze się zapowiadało, jednak po zimie wyszły cudowne muldy z trawy…
Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!
autor: patkahm dnia 16 marca 2024 o 16:05
shewolf, zgłoś do nadleśnictwa, na którego terenie zostało to znalezione. Jak jeździłam konno w stajni należącej do leśniczówki to zawsze leśniczy prosił by takie znaleziska zgłaszać - a potrafiłam znaleźć podczas wypadów w teren nawet niedojedzone udka sarny…
Puśliska
autor: patkahm dnia 13 marca 2024 o 15:32
Potrzebuję zakupić puśliska ujeżdżeniowe - będą to moje pierwsze puśliska ujeżdżeniowe, dlatego nie wiem w jaki rozmiar celować. Zmierzyłam długość od kroku do kostki - 72 cm. Czy naprawdę należy dodać do tej wartości 10 cm? Mam 162 cm wzrostu.
Druga kwestia - jakie puśliska do siodła Prestige? Lepiej wybrać puśliska tej samej marki czy jest może równie dobra jakościowo lecz tańsza opcja?
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: patkahm dnia 03 marca 2024 o 22:20
Ollala, tak. Jedna osoba dostała pozwolenie, że raz może przyjść i wsiąść, okazało się że była co najmniej dwukrotnie, zabrała sprzęt nie tego konia i najprawdopodobniej wpadła z koniem do jakichś dziur po niedawnych pracach firmy budującej sieć wodnokanalizacyjną. Dodatkowo bez zapytania potraktowała strzałki konia dziegciem - strzałki są w trakcie leczenia, stosuje się maści a tu bez pytania napchany dziegieć „bo tak się zawsze robiło i tak jest dobrze”. Czasem mam wrażenie, że mój sprzęt leży inaczej niż go zostawiłam także boję się czy faktycznie ktoś nie bierze mojego konia gdy nikogo w stajni nie ma… i ja rozumiem opcję dzierżawy czy pomocy w zamian za jazdę, ale jeśli nie szukam dla siebie i swojego konia takiej opcji to nie muszę słyszeć któryś raz cudownej oferty „pojeżdżę ci konia ale mi za to zapłać”. No nie.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: patkahm dnia 03 marca 2024 o 09:57
Wkurza mnie to, że wraz z nadchodzącą wiosną ze snu zimowego wybudziły się osoby, które wpadają na genialne pomysły, że przecież mogą przyjść i poświęcić Twojemu konikowi swój cenny czas i wyręczyć Cię z jazdy konnej. Oczywiście odpłatnie, bo przecież same 20 lat temu trenowały konie i startowały w zawodach więc musisz im zapłacić za ich wiedzę i trening. Co z tego, że ostatni raz siedziały w siodle x lat temu, ale przecież jazdę konną ma się we krwi i zna się własne ciało na tyle by wiedzieć, że wszystko się pamięta.

Naprawdę ludzie mnie zadziwiają każdego dnia. A jak grzecznie dziękujesz i mówisz „nie” to jest wielka obraza majestatu i zasłanianie się dziećmi, bo przecież jak możesz zniszczyć ich dziecku marzenia o oprowadzance czy nauce jazdy konnej.
Czy tak trudno ludziom zrozumieć, że koń jest własnością? Tak jak auto, dom czy inny sprzęt? Jak się zepsuje samochód to zabiera się auto sąsiada bez jego wiedzy i nim jeździ bo ma się taką zachciankę? No nie. To dlaczego niektórzy „koniarze” uważają, że mogą przyjść i zabrać cudzego konia bez wiedzy właściciela?
chiropraktyka
autor: patkahm dnia 24 lutego 2024 o 07:52
easiertobe, fizjo nie jestem, ale miałam kurs masażu relaksacyjnego i sportowego z panią prof Marią Soroko. Polecam ten kurs dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z masażem swojego własnego konia - pani profesor pokazuje w jaki sposób sprawdzić które mięśnie sprawiają zwierzęciu dyskomfort, jak szukać napięć i jak prostymi chwytami rozluźnić dane partie. Jednak po tym kursie jeżdżenie i udzielanie innym usług z fizjoterapii jest dla mnie pomyłką, bo to jest naprawdę bardzo podstawowa wiedza.
Dobre szkolenia prowadzi Justyna Kalbarczyk z oricheval, kojarzę że jakiś czas temu miała osobę, która z nią jeździła i uczyła się fachu. I sądzę, że właśnie możliwość podpatrywania dobrego fizjo i uczenia się przy nim zawodu to jest największy sukces - człowiek uczy się czucia, wrażliwości 😊
Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia
autor: patkahm dnia 23 lutego 2024 o 05:43
U mnie najlepiej do wyciągania piasku sprawdza się okrągła szczotka do grzywy - no rewelka 😅 koń zachwycony masażem i cały drobny brud spod sierści wyciągnięty na zewnątrz.
Obozy jeździeckie
autor: patkahm dnia 21 lutego 2024 o 19:51
Szukam obozu konnego nad morzem dla dobrze jeżdżących dwóch nastolatek. Stajnia Pestka odpada.

Zależy mi by jazdy były w małych grupach, odpada jazda w zastępie. Zależy mi by dziewczyny miały możliwość wyjazdu w teren by spełnić marzenie o jeździe konnej po plaży.
Bryczesy
autor: patkahm dnia 19 lutego 2024 o 19:02
To ja w przeciągu ostatnich dwóch lat kupiłam 6 par bryczesów Pikeur z drugiej ręki… średnio za parę dałam 100 zł i powiem wam, że to są zakupy życia 😅 tylko ja należę do grona osób, które jak mogą to unikają silikonowych lejów i chyba łatwiej znaleźć te starsze modele w dobrych cenach
literatura końska
autor: patkahm dnia 18 lutego 2024 o 11:00
___wika___, napisałam 😉
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: patkahm dnia 14 lutego 2024 o 21:35
karolina_, poprosiłabym namiar
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: patkahm dnia 14 lutego 2024 o 15:55
Perlica, rok temu ostry stan zapalny, wyglądało na kolkę moczową. Teraz bez objawów…
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: patkahm dnia 14 lutego 2024 o 15:35
Rok temu w lutym - poronienie w 8 miesiącu. W tym roku inna klacz - 7 miesiąc ciąży, poronienie. Ręce opadają.
Jakie badania można wykonać? Podczas krycia wszystko było okej, była czysta.
Odnowa biologiczna konia:urządzenia jak derki, ochraniacze, hofmag itp
autor: patkahm dnia 07 lutego 2024 o 18:44
Dzięki za odpowiedzi! 😊
Odnowa biologiczna konia:urządzenia jak derki, ochraniacze, hofmag itp
autor: patkahm dnia 07 lutego 2024 o 10:36
Wczoraj pierwszy raz korzystałam z zabiegu derką i ochraniaczami bemer. Derka została założona na cienką derkę by nie przenieść jakiegoś świństwa. I zastanawiam się czy derka miała w ogóle możliwość zadziałania jeśli między nią a ciałem konia była bariera w postaci innej (co prawda cienkiej ale jednak) derki? Rozumiem kwestie higieny i dbania by na konia nic nie przenieść ale czy nie powinno to wyglądać tak, że materiał po każdym zabiegu powinien być dezynfekowany? Wtedy raczej nie byłoby konieczności zakładania podderki
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: patkahm dnia 30 stycznia 2024 o 21:03
Sprawdź wargi i dziąsła - może pojawiły się jakieś zmiany, wysypka? Warto sprawdzić poszczególne stawy, może pojawią się napięcie i reaguje w ten sposób? A zachowuje się tak tylko w boksie czy również na padoku?
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: patkahm dnia 21 stycznia 2024 o 17:06
Wyświetliła mi się reklama wędzideł. Sam sposób przedstawienia produktu - super. Mają rozwinięte konta na instagramie i tiktoku. Jednak sam wygląd niektórych wędzideł po prostu przeraża i nasuwa się pytanie - dokąd to zmierza?

Nazwa konta: ajrsportofficial
Link do instagrama: https://www.instagram.com/reel/C1E90UrLrEr/?igsh=MTJrdW9mZHBlamU2aw==
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: patkahm dnia 21 stycznia 2024 o 13:08
Niestety znam przypadek gdy koń został oddany w bezpłatną dzierżawę na określony czas i niestety nie wrócił do właściciela, bo dzierżawca unika kontaktu i zasłania się zdaniem „koń się przyzwyczaił do tego miejsca, chcesz go zabić sprowadzając do siebie?!”… I to nie było oddanie do pierwszej lepszej osoby tylko do osoby bliskiej, wydawało się że dobrze znanej.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: patkahm dnia 14 stycznia 2024 o 19:56
patat, niestety nie każdy fotograf zajmujący się fotografią marketingową produktów zna się na koniach, a niestety fotografów końskich, którzy mają oko do robienia zdjęć marketingowych nie jest dużo. Dlatego marka woli zapłacić profesjonaliście by produkt był dobrze uchwycony. Niestety ale przez to są później takie a nie inne kwiatki. Koń bywa tłem, a dobrze wiemy, że pokazanie produktu i konia musi współgrać 😉
Konie wielkopolskie/trakeńskie
autor: patkahm dnia 07 stycznia 2024 o 13:47
Haru99, mam sporo artykułów, w których są rozpisane rodziny i rody. Wiem, że w tym roku ma się ukazać ciekawa książka dotyczącą koni trakeńskich i tam będzie wszystko rozpisane. Wieczorem mogę podesłać artykuły, ale muszę siąść do laptopa 😉
Derki
autor: patkahm dnia 06 stycznia 2024 o 18:38
Perlica, mam póki co derki polarowe podarowane przez kogoś, jak szukałam firm to nie wyskakiwały takie - wiekowe są. Jedynie rok temu na już musiałam coś kupić także wzięłam jakąś z york ale nie polecam, bardzo szybko polar zaczął się mechacić
Derki
autor: patkahm dnia 06 stycznia 2024 o 13:48
Ja właśnie skorzystałam z promocji (dzięki Perlica!) i kupiłam derkę przeciwdeszczową 150g z firmy bucas. Jestem ciekawa czy będzie pasować mojej kobyłce, a jednak wypadałoby mieć coś w zapasie oprócz polarówek 🙈
Końska Rewia Mody XVIII (2024)
autor: patkahm dnia 05 stycznia 2024 o 13:23
Czy mieliście może czapraki marki Horss?
Jak z jakością i funkcjonalnością? 😊
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: patkahm dnia 05 stycznia 2024 o 08:19
Mam już dosyć tej pogody… w pracy zapieprz, musiałam zostawać i robić nadgodziny więc czasu dla mojej kobyłki było mało. Przez te opady deszczu plac, na którym zwykle jeździmy nie nadaje się do pracy. Lonżownik też zalany… jedyny plus całej sytuacji jest taki, że ta przerwa dobrze działa na kobyłkę. Po 3 tygodniach braku jazdy (trafiły się z 4 lonże przez ten czas bo były na to warunki) miałam dwie najlepsze jak do tej pory jazdy i to, co sprawiało nam do tej pory problem zniknęło. Obie cieszyłyśmy się wspólną pracą 😁 Nie mogę doczekać się lepszej pogody no i dłuższych dni.
szkolenia, kursy
autor: patkahm dnia 02 stycznia 2024 o 17:26
kare_szczescie, najlepiej zadzwonić i zapytać, ale jeśli na ich instagramie (skąd wzięłam opis) nie ma informacji to raczej miejsc brak
szkolenia, kursy
autor: patkahm dnia 01 stycznia 2024 o 13:36
27 stycznia 2023 r.
TEMAT: „Budowanie wzajemnych relacji miedzy jeźdźcem, a koniem"

Szkolenie poprowadzi Jarosław Wierzchowski polski zawodnik, trener i szkoleniowiec w dyscyplinie ujeżdżenia.Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w tej dyscyplinie, uczestnik Mistrzostw Europy w 2005 roku oraz Mistrzostw Świata w 2006 roku. Zawodnicy trenowani pod jego okiem zdobyli 21 medali na Mistrzostwach Polski. W trakcie swojej kariery sportowej przygotował 13 koni do poziomu Grand Prix. Sześć przygotowanych przez niego koni uczestniczyło w Mistrzostwach Świata lub Europy we wszystkich kategoriach wiekowych. Powołany na członka Rady Szkolenia Jeździeckiego, działającej przy Polskim Związku Jeździeckim. W 2017 roku uhonorowany tytułem Trenera Mentora" za wybitne osiągnięcia w dyscyplinie ujeżdżenia Szkolenie będzie składać się z dwóch części:
I. Teoretycznej, gdzie poruszane będą zagadnienia jak lepiej porozumiewać się z koniem i osiągnąć pełna harmonie, aby mieć zdrowego i szczęśliwego konia

II. Praktycznej, składającej się z 8 indywidualnych treningów, na których jeźdźcy będą rozwiązywać problemy pary koń-jeździec, ćwiczyć elementy ujeżdżenia oraz uczyć się nowych

Wolne miejsca:
Słuchacz
Cena szkolenia to 270 zł (w cenie: obiad, kawa i herbata)

Lokalizacja: Ośrodek Jeździecki „Ciężkowice", Jaworzno Filomatów 37, 43-600 Jaworzno
Ilość miejsc ograniczona

Zapisy pod nr tel.: 531 296 100
szkolenia, kursy
autor: patkahm dnia 01 stycznia 2024 o 13:29
Szkolenie „Pierwsza pomoc przedmedyczna dla koni”

Zagadnienia części teoretycznej:
• Zasady udzielania pierwszej pomocy u koni;
• Omówienie najczęstszych schorzeń;
• Pierwsze niepokojące objawy;
• Postępowanie do czasu przyjazdu weterynarza;
• Urazy, wypadki, ciała obce, zatrucia;
• Infekcje bakteryjne, wirusowe, gruda;
• Zawartość apteczki stajennej.
Zagadnienia części praktycznej:
• Podstawowa ocena stanu zdrowia konia (pomiar tętna, oddechów, ocena błon śluzowych, czas wypełniania naczyń włosowatych, pomiar temperatury, osłuchiwanie jamy brzusznej);
• Przygotowywanie konia do zabiegów;
• Zakładanie opatrunków;
• Postępowanie przy krwotokach;
• Rehabilitacja konia po zerwaniu ścięgna.

Szkolenie poprowadzi lek.wet. Adam Maichrzak - Specjalista chorób koni i rozrodu zwierząt. W trakcie szkolenia przewidziana jest przerwa obiadowa, a koszt obiadu jest już zawarty w cenie szkolenia. Na miejscu dodatkowo czekać będzie pyszny poczęstunek w postaci kawy i ciastka.
Cena szkolenia: 400
14.01.2024 (Zapisy trwają do 6 stycznia!)
Lokalizacja: Ośrodek Jeździecki „Ciężkowice", Jaworzno Filomatów 37, 43-600 Jaworzno

Kontakt:
Numer tel: 531 296 100
E-mail: biuro.ojciezkowice@gmail.com
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: patkahm dnia 29 grudnia 2023 o 09:12
Czy strzyżaki zawsze zrzucają skrzydła? Czy może jest odmiana, która tych skrzydeł nie zrzuca? Bo ile razy łapałam to dziadostwo i wyciągałam spod ogona to zawsze miały skrzydła, a na koniu przebywały na pewno dłuższy czas.
sklepy internetowe
autor: patkahm dnia 28 grudnia 2023 o 09:30
jestemzlasu, dzięki za odpowiedź! 😊