KonieAMI

Konto zarejstrowane: 21 października 2015

Najnowsze posty użytkownika:

kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: KonieAMI dnia 20 września 2020 o 19:07
Takie szybkie pytanie: czy po biopsji gruboigłowej (pierś) zostaje ślad jakiś?Mi został maleńki, jak ktoś nie wie gdzie szukać to nie zauważy. Od razu usunęli guzka, goiło się dosć długo i było bolesne jak na taka niby małą (ale głęboką!) dziurkę....
Pomoc dla Ani - właścicielki Egista
autor: KonieAMI dnia 17 września 2020 o 17:23
Sytuacja sprzed około 3h. Jem obiad w hotelowej restauracji, przyjechali nowi goście, dużymi pickupami, w ramach bagażu długie pokrowce. Zameldowali się i zeszli potem do restauracji, po dwa piwka na głowę. Ze strzępek rozmów - przyjechali na polowanie. Po piwku poszli do pokojów, wrócili za 5 minut przebrani na zielono moro z bagażem podręcznym. Wsiedli w swoje duże auta i odjechali. Okolice Oławy... Także chowajcie dziś konie do stajni, bo wszystko może być dzikiem.

Sprawa zgłoszona 30 sekund po tym jak odjechali na policję razem z numerami rejestracyjnymi ich aut. I czytam tutaj że odpowiedzialność, że niemożliwe, że myśliwy musi być pewny zanim strzeli. Czy ktoś oprócz myśliwych w to wierzy? Bo ja to w sumie nawet się nie zdziwiłam, że wsiedli ze strzelbami do tych aut.
COPD
autor: KonieAMI dnia 14 sierpnia 2020 o 07:49
No właśnie też się zdziwiłam że Alvesco przy zakazie sterydów...  🤔
Czyli pomogła zamiana jednego sterydu na inny tak naprawdę
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 14 lipca 2020 o 15:05
Smok10 - nieprawda, mogą jeszcze uruchomić "drukarkę" i w ten sposób okraść inflacją obywateli tylnymi drzwiami. No ale jak już kiedyś pisałam, nie uda się zdewaluować zadłużenia w inny sposób... więc niech już im będzie.
A Czarek (Trader21) zawsze spoko  😎

Jedyne o czym mądrzy obywatele muszą teraz pamiętać to, że "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."  ( i szukać dobrego sposobu na zachowanie wartości swoich oszczędności )
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 14 lipca 2020 o 11:07
Moon - i bardzo dobrze. Bo skoro o życiu w kraju decyduje słabo rozeznana część narodu, łasa na plusiki, to co mądrzejsi muszą sobie radzić. Mi się czara goryczy przelała z dwa lata temu, postanowiłam działać, a nie czekać aż społeczeństwo zmądrzeje. I chyba dobrze zrobiłam, bo jak widać wyszło jak wyszło 😀 Oby nie było tak, że "Wam się oczy otworzą jak mnie się zamkną".
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 14 lipca 2020 o 09:11
Smok10 - o matko jak by było wspaniale jakbyśmy mieli premiera, który umie myśleć i liczyć...  😍

Co do zmiany rezydencji podatkowej temat jest wart rozważenia od pewnego poziomu zarobków/kapitału.

Z mojego doświadczenia lepiej wynająć firmę, która zajmię się taką spółką, będzie reprezentowała przed US itd. Przedsiebiorca śpi spokojnie, dokumenty ma załatwione, wirtualne biuro w Estonii założone, nie trzeba nawet tam jechać. A zapewniam, że kontroli z US będziecie MNÓSTWO, wciąż jednak uważam, że warto.
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 30 czerwca 2020 o 12:39
Zgadzam się z kotbury. Dodam tylko parę groszy od siebie, do "rozdawnictwa".

Polska (zresztą jak ogromna większosć krajów) jest okrutnie zadłużona ( tzn. ja jestem zadłużona przez nie swoje wybory, kupując cokolwiek spłacam dług, dzieci rodzą się już zadłużone ). Żeby ten dług wyeliminować można doprowadzić do krachu podnosząc sotpy procentowe i pozwalając gorzej zarządzanym firmom i gospodarstwom domowym opartym na długu - splajtować (bo obsługa zadłużenia ich przerośnie - kto jest przygotowany na potrojenie jego raty za mieszkanko - rączka do góry). To pięknie oczyszcza, chociaż jest bolesne (ale trwa stosunkowo krótko).
Banki centralne wybrały taktykę inflacyjną - dług trzeba zdewaluować, więc zmniejszyć wartość pieniądza.

A jak się zmniejsza wartość pieniądza? Dodrukowując, dając więcej socjalu - to wyjście jest dużo dłuższe, ale mniej bolesne dla polityków, bo rozdają. Ludzie muszą dostać trochę wiecej, bo się zorientują, że inflacja pogalopowała dużo mocniej niż nam to sugerują wskaźniki (bardzo kreatywnie liczone zresztą :-) ). Wszystko dzieję się dużo wolniej, a że elektorat zazwyczaj pamięta ostatnie... 2 lata to bardziej się wizerunkowo opłaca.

Oczywiście cierpią tutaj osoby, który oszczędzają, gdyż przy takich stopach procentowych (i oprocentowaniach lokat), mają coraz mniej. Wprost: oszczędzający są okradani z wartości swoich depozytów. Ale kto by się tym przejmował jak państwo wyrówna dodrukiem. Koronawirusowa pandemia świetnie się wpisała w uargumentowanie potrzeb na kreowanie waluty tak btw.

Jeśli chodzi o ekonomiczną zmianę, gospodarczą - to Trzaskowski i Duda to ten sam nurt niestety, opakowanie tylko inne. I tak jak wspomniała kotbury - tematy zastępcze w typie "lgbt" mam gdzieś :-)
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 26 czerwca 2020 o 09:13
Właśnie znalazłam perełkę w odpowiedziach z latarnika 😀
maiiaF - czas wrzucać fotki z życia rodzinnego jest. Na podstawowe, ogólnikowe pytania odpowiedzieć czasu już nie ma. Widocznie ważniejsze jest zrobienie rozmytego "dobrego wrażenia", konkretne odpowiedzi mogą w tej sytuacji zaszkodzić...
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 26 czerwca 2020 o 08:51
vanille - ja zrobiłam test na latarniku. Jako tako odzwierciedlił moje przeczucia :-)
https://latarnikwyborczy.pl


Edit: co ciekawe ani Duda ani Trzaskowski nie odpowiedzieli na pytania... ciekawe dlaczego 😀
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: KonieAMI dnia 05 czerwca 2020 o 11:09
Uuuuu jak ja Was rozumiem  😤 O ile z wetami właśnie też miałm różne przeboje, (ale również potwierdzam, że dr Biazik stara się jak może nawet jak nie może), to kowale nie maja chyba nagłych kuć. A standardem jest przekładanie, nie oddzwanianie, delikatne spóźnienia 2 godziny... I masz ochotę już z tym człowiekiem nie robić interesów, ale zmiana kowala nie jest taka łatwa to raz, a dwa że następny na 99% będzie robił to samo 😀

I musiałam przełknąć swoje wkurzenie, odrobić w pracy parę godzin i w końcu doczekałam sie wizyty...
... ślub :) ...
autor: KonieAMI dnia 31 maja 2020 o 16:20
branka obrączki załatw w miarę wcześnie, bo to nie jest tak że mają wszystkie rozmiary zrobione w konfiguracjach. Ja czekałam miesiąc na wykonanie modelu z takiego tworzywa jakie chce. Jak już znajdziesz model i powiedzą Ci ile im trzeba czasu na wykonanie, to możesz poobserwować ceny złota czy tam palladu. Złoto bardzo poszło do góry w związku z zawirowaniami gospodarczymi  na świecie, ale chyba powoli cena się normuje. Czasem można kilka stówek zaoszczędzić, jak się trafi w dobry kurs. Ja kupowałam w salonie Aclari, jest też we wro. Mąż miał zniżkę, bo kupował mi tam zaręczynowy, więc nawet nawet się udało kupić w rozsądnej cenie
wrzody żołądka
autor: KonieAMI dnia 27 maja 2020 o 09:55
asiaj - podawałam całe ziarenka babki, w jednym posiłku. Dolewałam jak najmniej wody się dało, żeby kon to zjadł.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: KonieAMI dnia 25 maja 2020 o 13:19
Strzyga - Większość po prostu uważa, że jest to tak samo "mało uprzejme" jak cmokanie czy po prostu trening skokowy na placu, gdzie są inne konie :-)
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: KonieAMI dnia 25 maja 2020 o 11:20
[quote author=Strzyga link=topic=885.msg2931451#msg2931451 date=1590401442]
lillid, u nas się odbywają największe zawody w Polsce, więc...

Więc przeszkadza Ci galopujący koń 🙄
[/quote]

lillid - też nie zrozumiałam co miało z tego wynikać 😀

Mój koń okrutnie spinał sie na cmokanie i milion razy miałam już ochotę powiedzieć komuś, że ma łydkę, bata, ostrogi i żeby dał sobie spokój z tymi całusami. Albo lonżujący cmokacze 😀, im to chyba usta po pół godzinnej lonży odpadają. Ale siedziałam cicho i starałam się ujechać, bo to mój koń miał z tym problem.
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 13 maja 2020 o 09:04
FurryMouse - o rzeczywiście! I cena lepsza :-) Dzięki!
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 13 maja 2020 o 08:37
Strzyga - no niestety, o to też się bardziej martwię niż o to, że ja, moje dzieci i ich dzieci będa spłacać zaciągnięty dług, druk kart itd. Znalazłam taką usługę na monitorowanie, czy ktoś probuje wziąć na twój pesel kredyt/pożyczkę. Powiadomienia, że ktoś używa Twoich danych wydają się być dobrą inwestycją na ten rok...
Tutaj znalazłam: https://chronpesel.pl/
Wybory 2019/2020 i co dalej ...
autor: KonieAMI dnia 12 maja 2020 o 08:15
Kurcze, a kto poniesie konsekwencje finansowe wydruku ponad 30 mln kart do głosowania?


uwaga, odpowiadam: my
Koronawirus
autor: KonieAMI dnia 26 kwietnia 2020 o 19:16
Strzyga A ja nie życzę nikomu, żeby patrzył na osobę umierającą na raka, która nie może iść na operację mimo pustych łóżek w szpitalu, bo miejsca są przygotowane tylko dla tych z problemami płucnymi. Może uda się zrobić prywatnie test na koronawirusa i oby był pozytywny, bo wtedy ma jakieś szanse... PA RA NO JA
wrzody żołądka
autor: KonieAMI dnia 26 kwietnia 2020 o 19:07
sardynka - mi sie mielonego nie udało przemycić. Nawet z samymi jabłkami i marchewką był nie tknięty, a potem koń w ogóle z duża rezerwą podchodził do tego, co mu daję i zaczął wybrzydzać. Znacznie lepiej sprawdziły się całe owoce, suszone. One nie oddają aż tyle smaku, dosypywałam do wysłodków i tylko tak się udało.
Koronawirus
autor: KonieAMI dnia 21 kwietnia 2020 o 16:40
mitery0322 - cholernie się boisz, bo masz ponad 70/80 lat, czy masz w domu taką osobę? Narzeczony jest z grupy ryzyka?
Koronawirus
autor: KonieAMI dnia 20 kwietnia 2020 o 16:00
kotbury - mimo wszystko... super, że się udało wyprowadzić z tego najgorszego stanu!

A ja właśnie jestem świadkiem sytuacji, gdzie liczą się tylko pacjenci z koronką. Kobieta po 50 roku życia, guz w piersi. Na USG "wyceniony" na birads 5, zmiany w węzłach. No i na razie ma czekać, no bo .. pozamykane oddziały, lekarze na kwarantannach itd. Wykonano kilkanaście telefonów i PO ZNAJOMOŚCI cichaczem ją przyjmą jutro. No... ale ona nie liczy się do statystyk.
Koronawirus
autor: KonieAMI dnia 17 kwietnia 2020 o 19:00
Aga_Leming - znasz jakiegoś bardzo majętnego człowieka, który zapracował na ten majątek? Mam do czynienia w pracy z bardzo bogatymi ludźmi. Mogliby usiąść na tyłkach i liczyć odsetki. Majątku starczy dla prawnuków ich wnuków. Ale zarabianie i pomnażanie pieniędzy to ich życie. Wciąż inwestują, ryzykują, zawierają nowe kontrakty, zakładają nowe spółki, rozszerzają działalność. Ja się im dziwię, bo bym właśnie odpuściła. Ale to dlatego oni sa bogaci a nie ja :-) to oczywiście apropo pewności, że miliarder już teraz to tylko szlachetnie chce zbawiać świat - "podśmiewuję się" :-P
Koronawirus
autor: KonieAMI dnia 16 kwietnia 2020 o 18:14
Jakiś czas temu wrzuciłam potwierdzone informacje prosto ze strony WHO jak wygląda ich finansowanie. Ja nie twierdzę, że chcą nas wszystkich pozabijać szczepionkami. Ja jedynie cieszę się, że nawet na revolcie jest wianuszek osób, które dadzą się zaszczepić w pierwszej kolejności bo TRZEBA. I mam nadzieję, że nie będą potem w sytuacji osób, które zdecydowały się na Pandemrix. No ale jak trzeba to trzeba nie?
Koronawirus
autor: KonieAMI dnia 14 kwietnia 2020 o 14:59
WHO: During this time, the proportion of programme budget financed through VCs over ACs increased significantly. For example, VCs accounted for nearly 78% of WHO’s programme budget for 2018–2019
AC - assessed contributions - wnoszone przez państwa członkowskie
VC - voluntary contributions - takie z dobrego serca, żeby ludzie byli zdrowsi i nie musieli wydawać dużo pieniążków ;-)

źródło: https://globalizationandhealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12992-018-0436-8


https://apps.who.int/iris/handle/10665/272406

wrzody żołądka
autor: KonieAMI dnia 09 kwietnia 2020 o 11:00
draskaeb - napisałam Ci wiadomość prywatną. Czasem po koniu stresu aż tak nie widać, a jednak nowe miejsce i nowe konie na padoku to duże przeżycie.
Z Hovelera jestem mega zadowolona, koń na niej przytył (Pur.itan, pur.sport), na brandonie wieczne sraczki za to były.

A w ogóle to koń najlepiej chyba wyglądał na owsie z balancerem 😉
Koronawirus
autor: KonieAMI dnia 07 kwietnia 2020 o 16:57
busch ale skąd bierzesz 1% umieralności dla całego społeczeństwa, która zarazi się koronawirusem? Niepotwierdzone info jest takie, że większość pozytywnych się nie przebada, bo nie będzie miała żadnych objawów. To jest również część od której liczysz ten optymistyczny 1% ;-)  Patrząc przykładowo na najgorsze przypadki czyli z Włoch czy Hiszpanii, to mieli taką samą umieralność w 2017 jak w 2020 i jakoś nie pamiętam, żeby gospodarka im się totalnie załamała. A teraz chyba nie ma już osoby, która wierzy, że poziom życia się nie zmieni po tej całej epidemii...

Wydaje mi się, że jest duży nacisk, żeby za nadchodzący kryzys winić tylko i wyłącznie wirusa. No bo przeciez ludzie chorują, umierają, to jak gospodarka miała wytrzymać. To jest coś, co pokazuje się społeczeństwu palcem.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: KonieAMI dnia 06 kwietnia 2020 o 10:58
Świeża trawa, za dużo meszu. Ja raz przedobrzyłam z meszem i jak tylko zaczęłam dawać rzadziej/dużo mniejsze ilości - to wróciło do normy :-)
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: KonieAMI dnia 06 kwietnia 2020 o 09:24
Ja kiedyś dodawałam oleju sojowego do sieczki. Wymieszałam w pojemniku, żeby było łatwiej, ale w życiu nie pamiętam proporcji. Znając siebie, zrobiłam to na oko, żeby sieczka była delikatnie nasączona, ale że się z niej nie lało.
Koronawirus i jego skutki ekonomiczne a branża jeździecka
autor: KonieAMI dnia 04 kwietnia 2020 o 15:24
Tutaj od strony prawnej cały ten zakaz wstępu do lasów.

https://czasopismo.legeartis.org/2020/04/koronawirus-zakaz-wstepu-lasu.html

Jestem jedną z osób która radośnie wyjeżdżała dzisiaj w lasu i bardzo sobie chwalę :-) po drodze spotkałam parę dziadków z psem oraz jednego biegacza. Szkoda że nie mialam zasięgu bo na pewno bym ich zgłosiła na policję!  😂
Chyba jestem jedną z tych osób, która nie wierzy, że wszystkie ograniczenia jakie wprowadza rząd, służą ochronie nas przed wirusem... Ale wiem, że część osób dobrze się czuje w reżimie i bezwarunkowo przyjmuje nowe regulacje, pilnując przy tym czy czasem dziadek nie zrobił zakupów przed 10 skoro powinien po  😜
Końska Rewia Mody XIV (2020)
autor: KonieAMI dnia 01 kwietnia 2020 o 16:34
Aaa no to ja mam standardowo wykłębione konie, siodło jak dopnę to też mi brak tych pasków nie przeszkadza, nic się nie przesuwa. To chyba rzeczywiście musisz poszukać w tych mocno profilowanych na "dzióbek" ;-)
Przedszkolaki i uczniaki - czyli voltowe dzieci też nam rosną
autor: KonieAMI dnia 01 kwietnia 2020 o 16:32
Ej, a co jeśli to jest specjalny zabieg ośmieszenia nauczycieli? Już nikt ich wtedy nie poprze jakby wznowili strajk. Filmy o średnicy czy ołowiu się już rozeszły... Moja pierwsza teoria spiskowa! 😀
Końska Rewia Mody XIV (2020)
autor: KonieAMI dnia 01 kwietnia 2020 o 11:36
Ja mam jeden czaprak od dotibel od około roku, DL

jedyne co, to są dość śliskie, nie mają pasków tych na rzepy na górze. Z dziubkiem nie mam problemu, bo ja chwytam przód i tył czapraka i na tym podnoszę siodło więc wchodzi w kanał na całej długości, nie tylko z przodu.  Są relatywnie grube :-)
Koronawirus i jego skutki ekonomiczne a branża jeździecka
autor: KonieAMI dnia 30 marca 2020 o 15:48
To jest właśnie sedno: Jak wywołać taką panikę, że ludzie nie będą sobie patrzeć w oczy, rozmawiać ze sobą. Będą za to prosić, żeby ich zamknąć w domu i odebrać prawa, będą nawet swoich sąsiadów pilnować i na nich donosić.
A za parę lat będą błagać o emitowaną i kontrolowaną przez rząd kryptowalutę jako jedyny środek płatniczy, teraz to się wydaje nie do pomyślenia. Ale czy kiedyś wydawało się do pomyślenia, że banki centralne będą kreowały walutę z niczego? A jakoś to zaakceptowaliśmy ;-)

Patrząc na dane mortality monitoring:
https://www.euromomo.eu/outputs/zscore_country_total.html
Co tydzień aktualizowane dane z państw, które uczestniczą w projekcie. Wiem, że to nie jest fancy kolorowe, nie ma nagłówka "Z OSTATNIEJ CHWILI, NOWY PRZYPADEK!!!!!!", ale no... jesteśmy dorośli i chyba większość z nas wie, co jest klikalne, jakie artykuły zarabiają teraz najlepiej nie?

w tym roku umieralność jest dużo mniejsza niż w zeszłym roku, poprzednim też. Włochy rzeczywiście mają stan podobny do 2018, ale w 2018 nie ograniczono wolności w kraju. Skoro jest TAKA wielka śmiertelność na koronawirusa, a śmiertelność jest ogólnie niższa niż w poprzednich latach, to co... przestaliśmy umierać na inne choroby? To tak jakby każdemu, kto zgłosi się do szpitala sprawdzać czy ma wirusa opryszczki. I jak umrze - zaliczać go do ofiar wirusa opryszczki.

Dla minimum obowiązku obywatelskiego wypadałoby również przeczytać o sytuacji między Chinami i USA, przeczytać kilka opinii, kto zyska na wyłączeniu gospodarki z powodu "pandemii", jak banki centralne reagowały przy poprzednich kryzysach, co mogło doprowadzić do tego, a co doprowadzi do następnego.
Koronawirus
autor: KonieAMI dnia 29 marca 2020 o 22:58
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: KonieAMI dnia 27 marca 2020 o 12:50
Facella czy ja wiem czy ona tak strasznie cierpi?


po prostu jest medialna i tyle, mozna by powiedzieć żyła złota 😀
Koronawirus i jego skutki ekonomiczne a branża jeździecka
autor: KonieAMI dnia 22 marca 2020 o 12:27
Odpowiem na ostatniego posta, który był w tym wątku na temat 😀
kotbury - w 100% się z Toba zgadzam. Nie sądzę, że dojdzie teraz do aż tak drastycznych zmian jak zakaz używania gotówki (też mam nadzieję, ze tego nie dożyję). Jeśli chodzi o konie, dużo osób straci pracę, straci możliwość zarabiania w ramach działalności, straci inwestorów itd. Więc przestaną inwestować w naukę  jazdy konnej swoich dzieci, sprzedadzą konie ( bo np nie będzie ich stać na utrzymywanie w pensjonatach, nie będzie ich stać na weta i paliwo, spadną zyski z prowadzonych zajęć ). Będzie to pewnie sporo ludzi - więc trzeba będzie zaczać konkurować ceną, bo jak wiadomo nie cena konia jest ważna, ale jego utrzymanie w dobrej kondycji ( a już inwestycja w DOBRY trening w formie płacenia za to osobie trzeciej, może się okazać dostępna tylko dla nielicznych ). Im szybciej pozbędziemy się futrzaka, nawet za 50% wartości (chociaż wtedy to może być już 100% :-)), tym szybciej możemy zejść z miesięcznych kosztów. Myślę, że sporo koni trafi do rzeźni, bo przecież nie wszystki kupią kochają bogaci ludzie.

Spodziewam się generalnie deflacji, ale jak wiadomo deflacja nie jest dobra dla banków, więc na pewno po wyborach w USA wróci do normalności i nie liczę na hiperinflację, ale na pewno inflacja wróci.

BTW kotbury - mam nadzieję, ze kiedyś poznamy się w realu. Twoje posty napawają mnie optymizmem, że są ludzie, którzy nie czytają tylko tego co TVP i inne portale internetowe pokażą im palcem.
Młode Konie
autor: KonieAMI dnia 19 marca 2020 o 13:48
kokosnuss - pewnie tak :-) Ale postów Meise akurat nie odbieram w ten sposób. Tzn nie odbieram ich jako problemy - "koń mnie ponosi w terenie, ratunku co robić", tylko zajaranie każdym odczuciem z siodła, każdą sytuacją i podpytanie czy inni też tak mieli/mają, co zrobili. Ja widzę tu właśnie szczerość w komunikacji i brak cukierkowania. I btw moje konie też są super mądre i najlepsze!  😀
Młode Konie
autor: KonieAMI dnia 19 marca 2020 o 11:39
O ja już wiem co będzie jak Meise wrzuci film do tego wątku interpretacji.
1. Twój koń kuleje
2. Coś jest z nim nie tak, wylecz mu plecy, zęby, kopyta, duszę i potem dopiero wsiadaj
3. Psujesz tego konia, wszystko źle, weź zsiądź
4. Tak to jest jak niedoświadczona osoba się bierze za młode konie
5. Tylko koni żal!
6. ...

A potem wszyscy pojadą do swoich stajni, przytrzymają swoim koniom łeb w dole na całej jeździe, popłaczą że od roku nie ma żadnego postępu i opiszą na revolcie jak to pracują metodami Ingrid i że tylko rytm rozluźnienie i impuls  🤣

To oczywiście z przymrużeniem oka, ale czytam to forum od jakiegoś czasu i jakbym miała komuś prześmiewczo je podumować, to właśnie tak :-)

Życzę wszystkim profesjonalistom z forum więcej luzu i empatii :-)
Ochraniacze
autor: KonieAMI dnia 12 marca 2020 o 12:45

Constantia - fantastycznie, dziękuję  :kwiatek:
Ochraniacze
autor: KonieAMI dnia 11 marca 2020 o 11:55
unity - a na przód i tył masz te Harrys Horse? jaki rozmiar? Czy mogłabyś zmierzyć całkowitą długość ochraniacza z boku?

wrzody żołądka
autor: KonieAMI dnia 10 marca 2020 o 13:17
anetakajper - jak kiedyś rozmawiałam z wetem apropo odpiaszczania (bo rozumiem że babka właśnie po to? ) to mówiła, że
1. jak najmniej wody do babki, mało koni zje to całkiem na sucho ale im mniej dodatkowego nawilżenia tym lepiej ( więc siemię to tak pewnie średnio )
2. W czasie odpiaszczania do posiłku z babką nie dodawać innych witamin i supli bo i tak się nie przyjmą. Dać tylko coś, żeby koń to zjadł, dodatki dawać do innych posiłków.

"Nie ogarniam jak..."
autor: KonieAMI dnia 09 marca 2020 o 11:28
Uważam, że póki ludzie się martwią ( nie panikują - żabeczka w moim odczuciu nie panikuje, ale rozsądnie się martwi ) to nie mamy się czym martwić. Jeśli nikt się tym nie przejmie - to ja zaczynam się bać i panikować.

Również mam wrażenie, że nawet rozsądne rozważania "co to będzie i lepiej się przygotować" są odbierane negatywnie, odbijane z "a wiesz ile osób umarło na drogach w Polsce w 2019?" na ustach  🙄

Bez względu na to ile osób umiera rocznie w PL na raka, ile na powikłania po grypie i co sądzą o tym revoltovi eksperci medyczni - zamierzam się tym martwić i dzięki temu przygotować. I cieszę się, że są inni, którzy też się przejmują.
wrzody żołądka
autor: KonieAMI dnia 05 marca 2020 o 08:54
Najlepiej rzeczywiście kupić  🤣

Tu o są suszone owoce:
https://rafex.eu/rokitnik-owoc-1kg-p-13853.html
a tu jakaś... sieczka:
https://podkowa.eu/pl/p/Rokitnik-owoc-Fix/590

Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie
autor: KonieAMI dnia 27 lutego 2020 o 11:04
monikimiki - napisałam Ci priva, bo jak wiadomo jeśli nie chorujesz, nie leczysz się, nie umierasz wg procedur to brakuje ci tylko aluminiowej czapki na głowę :-)
sklepy internetowe
autor: KonieAMI dnia 27 lutego 2020 o 09:20
co do animalii to miałam dziwne sytuacje z terminami wysyłek. Towar miał status gotowego do wysyłki od paru dni i dopiero po mojej wiadomości przypomnieli sobie, żeby go wysłać.
Dziecko w siodle - czyli jak i kiedy zacząć jeździć?
autor: KonieAMI dnia 20 lutego 2020 o 08:39
Miałam kiedyś na oprowadzankę 3 latkę znajomych. Wsadziliśmy ją na wielką kobyłę, tato trzymał za nóżkę i prowadzaliśmy po placu. W ogóle się nie bała, nawet zdecydowaliśmy się na prowadzanie na dłuższym sznurku ( coś w stylu lonży ) w stępie już bez asekuracji, bo bardzo dobrze czuła się w siodle.

Parę miesięcy później rodzice zdecydowali się pójsć z nią do szkółki, na kucyki. Pierwsze spotkanie to też była oprowadzanka, wprawdzie do ziemii mniej, ale... kucyk robi wszystko szybciej, podkłusowywał, szarpał głową na przytrzymanie, dziecko nie potrafiło się rozluźnić bo odczuwało bardziej, że "trzęsie", niż że buja. Cała była sztywna i czar prysł ;-)

Moim zdaniem to zależy bardziej od charakteru konia niż do jego wzrostu. Mi też się jakoś gorzej nie spada z koni wyższych, gorzej się spada z koni szalonych :-) No ale umówmy się dla mnie koń niższy/wyższy to nie są tak drastyczne różnice jak dla 3 letniego dziecka.

Będąc na miejscu rodzica takiego dziecka, zostałabym przy dużym koniu ale tylko na oprowadzanki z asekuracją. Można robić mnóśtwo fajnych ćwiczeń na koniu, spróbować na oklep itd. Ale jeśli nie miałąbym godnego zuafania kuca, to wg mnie niepotrzebne ryzyko.
Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze
autor: KonieAMI dnia 20 lutego 2020 o 08:28
O cholerka, nie brzmi to dobrze 🙁
A jakby jej położyć tę zdrową przednią nogę na jakimś koziołku, żeby jednak mogła tam utrzymywać swój ciężar?
Takie coś, miękkie

https://archiwum.allegro.pl/image//imagesNEW/big/f6dbb815509d78ceebc9829aa91800e949d87ec18eb721a040b9197186a74cfc

To może wtedy by dała radę ustać chociaż na raty do rozczyszczania...
Dziecko w siodle - czyli jak i kiedy zacząć jeździć?
autor: KonieAMI dnia 14 lutego 2020 o 12:44
A ja jestem fanką kotbury od dzisiaj :-) Dla każdego coś innego :-)

[quote author=majek link=topic=102983.msg2911291#msg2911291 date=1581600675]
Ala na prywatnych jazdach - jak cos jej sie wydawalo nie do zrobienia - po prostu sie z tym godzila i mowila `nie umiem, nie chceeee, ja sie bojeee'. Teraz jak widzi, ze brat robi, to zaciska zeby i sie stara duzo bardziej. I jakos idzie.
[/quote]

Istotą sprawy jest chyba motywacja. Stara się bardziej bo nie chce być gorzej oceniona i chce "wygrać z bratem", czy może widok brata zmotywował ją, żeby podjąć się zadania, co do którego była niechętna.

Ile ja bym dała, żeby wychowywać się w rodzinie kotbury! 😀 A ileż wycierpiałam z powodu ocen innych ludzi, kiedy jeszcze myślałam, że mają znaczenie :-) I tak, żyję w realnym świecie, studiowałam, pracuję i codziennie mierzę się z ocenami, jak każdy.
wrzody żołądka
autor: KonieAMI dnia 27 stycznia 2020 o 07:24
Ja również podaję na sucho, dodaje jakieś słodkie do tego, żeby koń zjadł. W kryzysowej sytuacji dziennie podawałam 300g ( dawka zalecona od weta)