zoltar

Konto zarejstrowane: 16 grudnia 2015
Ostatnio online: 14 czerwca 2022 o 22:18

Najnowsze posty użytkownika:

Revoltowicze z Podkarpacia
autor: zoltar dnia 28 października 2017 o 22:23
Bardzo jestem ciekawy czy macie dobre sposoby na podkarpackie błoto wokół stajni ...???
turystyczne rajdy konne, turystyka konna
autor: zoltar dnia 01 stycznia 2017 o 13:56
Szukam 2-3 dniowego rajdu, na wiosenny wypad, najlepiej w góry.
Będę bardzo wdzięczna za polecenie jakiegoś miejsca  :kwiatek:
Szukam 2-3 dniowego rajdu, na wiosenny wypad, najlepiej w góry.
Będę bardzo wdzięczna za polecenie jakiegoś miejsca  :kwiatek:

Zapraszam w Bieszczady , ze swoim konikiem lub bez , możesz zabrać też znajomych,pozdrawiam.
Kacik endurance
autor: zoltar dnia 04 października 2016 o 16:26
Cześć , jasne że 30 km na koniu nie powinno stanowić najmniejszego problemu , wszystko zależy od konia.Trzeba dobrać odpowiedniego do takich rajdów.Przecież na wschodzie(dalekim) gdzie koni użytkuje się na codzień jak samochodów to jest norma , wszyscy patrzą zawsze na zachód i tam szukają wytycznych ale przecież tam nie używa się w ten sposób koni od blisko 100lat.Dla mnie marną przyjemnością bylo by wybranie się konno na zachód(podkreślam dla mnie).Poczytajcie o koniach kabardyńskich , do dzisiaj patrolują na nich ruscy żołnierze granice w górach Pamiru która przebiega na wysokości 4tysięcy metrów.Do takich wędrówek czy rajdów trzeba mieć odpowiedniego konia.Obecnie mieszkam w Bieszczadach i tutaj organizuje się kameralne rajdy na Pusztę węgierską przez Słowację bardzo trudnymi górskimi szlakami.Naprawdę niezła przygoda.
Myślę że trzeba mieć sprawdzonego konia do takich wędrówek i mającego już na koncie jedną lub więcej takich tras.
Gdyby byl ktoś w okolicy to zapraszam do poznania koni kabardyńskich.
Podłoże do jazdy - jak zrobić?
autor: zoltar dnia 29 września 2016 o 20:34
tak ja mam twarde podłoże pod trocinami , ech te tartaki... 😎
Podłoże do jazdy - jak zrobić?
autor: zoltar dnia 28 września 2016 o 19:36
nie mam filmiku i nie zrobię , ja wiekowy jestem , wyrażam tylko swoje zdanie na temat podłoża i z wielu przetestowanych MOIM ZDANIEM to jest najlepsze i najbezpieczniejsze , pewnie są lepsze technologie kosmiczne rodem z nasa ale niewielu na to pewnie stać , mi to odpowiada najbardziej.
Nie może być 2cm trocin bo to nic nie da , pisałem wcześniej o 20 bo tyle u mnie zdaje egzamin , można spróbować z 10cioma , jak się ubije to jest ok , świerze dopiero co wysypane i nie ubite mogą robić klopoty ale to już chyba trzeba przetestować i opanować samemu.
Podłoże do jazdy - jak zrobić?
autor: zoltar dnia 27 września 2016 o 19:11
Piszę o wiórach z tartaku duzych i grubych jak 5 groszy a nie o mące od pana Henia ze stolarni , jak pisałem trzeba dać ich ze 20cm i po sprawie , dosypywać tylko czasem , jakie gwoździe? , w tartaku? , piszę o tartaku a nie o komórce Twojego dziadka.Koszty są marne w porównaniu do czegoś innego.
Jak ktoś bogatszy to niech sobie zamówi ekofiber , też super!

Podłoże do jazdy - jak zrobić?
autor: zoltar dnia 26 września 2016 o 19:08
Ludzie spróbujcie z wiórami! , tylko tak na tlusto! , poszukać dużego tartaku w okolicy i się dogadać na odbior wiórów , u mnie ciężarówka wióra tartacznego kosztuje 200pln , poza sezonem grzewczym , i taki jest najlepszy , w okręgu przy samej ziemi puścić deskę 25cm (żeby ich podczas deszczu nie wypłukiwało) i nasypać 20cm wióra , podczas zimy czy gdy zamarźnie wierzchnia warstwa trzeba dosypywac i mieć kilka worów w zapasie ,latem nic się z tym nie robi , można dosypywać gdy się ubije, koń uwielbia takie podłoże ma mięciusio i przyjemnie , jaki kliniec ? , czy obornik? , chcecie krzywdę koniom zrobić?
Zrobiłem sobie i znajomym taki lonżownik i wszyscy jesteśmy wreszcie zadowoleni a wcześniej były męczarnie podczas kiepskiej pogody.Taka moja rada.Pozdrawiam.
Kupno konia
autor: zoltar dnia 22 grudnia 2015 o 18:32
zoltar, skończ OT i nie spamuj
A co ja spamuję???

Jezusie, jaki oszołom 😲
Jestem za wypierniczeniem całego tego offtopu do oddzielnego wątku albo w ogóle w niebyt...

sama się wypiernicz w.....

Dzięki za miłe spędzenie czasu na tym forum.
Strzałka.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Brak kultury, ciągnięcie OT mimo próśb moderacji, chamstwo
Kupno konia
autor: zoltar dnia 21 grudnia 2015 o 21:14
Nie ubliżaj pajacu komuś kogo nie znasz i gówno o nim wiesz . Jesteś fanatykiem Kabardyńców to twoja sprawa , wątek jest o kupnie i sprzedaży koni a nie o rasach i ich przydatności do przemieszczania się po górach , chcesz to załóż sobie swój temat i rozpisuj się o ich zaletach i wadach tyle ile chcesz .

Cieszę się że nie znam ciebie , dopiero bym ci poubliżał.
A o czym ja piszę jak nie o sprzedaży i kupnie koni  a że je zachwalam to dziwne? , jak byś coś sprzedawał to byś zrażał czy zachwalał?

Gdzie jest moderator? czemu to ogłoszenie nadal wisi? 🙂

jak to gdzie jest?? , nie wiesz?? , jeździ na kabardyńcach!!! 😂
Kupno konia
autor: zoltar dnia 21 grudnia 2015 o 19:54
"te konie nie są łatwe"

Na czym polega niełatwość koni kabardyńskich?

Wsoko stawiają poprzeczkę człowiekowi , trzeba mieć na nie czas i spędzać go z nimi.Nie wyobrażam sobie kabardyńca w reżimie typu boks - trening - boks , te konie w większości przypadków są niezależne.Każdy kto spędzi kilka dni z kabardyńcem będzie zdziwiony , część na plus , część na minus, ale na pewno zdziwiony , zależy kto czego oczekuje.Ułożenie go zajmie dużo więcej czasu , czy to wada? , w obecnych czasach pewnie tak bo kto dziś ma czas?

Przez kilka lat mieszkalam w Moskwie i trzymalam konia w stajni Akademii Rolniczej,gdzie utrzymywali po kilku przedstawicieli wiekszosci ras bylego ZSRR.Te konie sa rzeczywiscie dobre do jazdy po gorach,ale wiekszosc Polski to tereny plaskie,a polowa polskich jezdzcow jezdzi wylacznie po przystajennych placach i halach.W zwiazku z tym wyjatkowosc i przydatnosc tej rasy koni[ktora nawet w krajach bylego ZSRR jest malo rozpowszechniona] w Polsce jest watpliwa.

Te konie są świetne do jazdy nie tylko po górach , pisałem przecież że każdy koń hodowany w górach będzie lepszy , czyli sprawniejszy fizycznie od koni hodowanych na nizinach , w górach konie wyrabiają sobie bardziej zmysł równowagi , nie potykają się , mają lapsze mocniejsze mięśnie , dotyczy to każdego konia wychowanego w górach , bez wyjątku!!! , wiem że większość jeździ po przystajennych placach i tego właśnie współczuję koniom i właścicielom , co do przydatności i wyjątkowości tej rasy "nawet " w krajach byłego zsrr i rosji to za takie zdanie nikt by nie chciał z tobą więcej rozmawiać bo akurat kabardyńce i konie achałtekińskie są tam przeważnie  na pierwszym miejscu , w Polsce jest kult araba i pozostanie bo mamy tak wspaniałą tradycję i sukcesy w tej hodowli że wszscy nam tego zazdroszczą i niech tak pozostanie , piszecie dokładnie to samo co słyszałem od ludzi z Austrii i Francji jakieś 12lat temu , dopuki nie zapoznali się z tą rasą , teraz są zachwyceni i hodują je u siebie gdzie trzeba zapisać się w kolejce po zakup takiego konia , teraz też angole je odkrywają , nie trzeba jeźdić nimi po górach żeby być zadowolonym z jazdy i mieć z tego przyjemność.Są bardzo wygodne i jeśli ma się dobre , wygodne siodło , w tym przypadku najlepiej czerkieskie to jazda jest czystą przyjemnością , przygodą i wypoczynkiem.[quote author=niki-for link=topic=1647.msg2469324#msg2469324 date=1450721019]
"te konie nie są łatwe"

Na czym polega niełatwość koni kabardyńskich?

Mają twardy charakter i twardy łeb  😀

to tez prawda. 😉
Jeździłam kiedyś na kabardyńcu, jeśli był 'typowym przedstawicielem swojej rasy' to ja dziękuję bardzo za dalsze kontakty z nimi :P


To nie jest koń dla każdego i trzeba to wiedzieć.

Podkreślam po raz kolejny że rozmawiamy o koniu do turystyki i rajdów w terenie.
Można wybrać się na obóz do Gruzji i pojeździć ,wypróbować te konie , poznać i wtedy się wypowiadać na ten temat , taki obóz to frajda dlatego że w Gruzji no i na kabardyńcach 😉 , są też rajdy na Ukrainie po gorganach i czarnochorze czyli po najbardziej dzikich i niezaludnionych miejscach w całej europie też warto się wybrać.
Bo gadanie że ktoś słyszał że ktoś jeździł na kabardyńcu albo że kiedyś ktoś jeździł to nie ma sensu.
Powtarzam że mieć konia i na nim jeździć to coś zupełnie innego niż jeździć konno.

Oczywiście kabardyńce są najlepsze na świecie 😀  👍
Kupno konia
autor: zoltar dnia 21 grudnia 2015 o 15:47
[quote author=Murat-Gazon link=topic=1647.msg2469045#msg2469045 date=1450680030]
Ciekawe też jakie to "trochę inne" rasy polecasz do rajdów? , ciągle rozmawiamy o prawdziwych rajdach a nie wokół stadniny i tam gdzie koń zna na pamięć całą trasę.

Hmmmm może np. araby? 😉
[/quote]
Araby są super!!! , także do rajdów , szczególnie typ Kuhailan , klasyka.Mogą konkurować z kabardyńcami  😉 , hehe.
Chciałem nieśmiało zauważyć że to wątek o kupowaniu i sprzedawaniu koni a nie o promocji rasy .Kabardyńskiej , dałes swój telefon , to super. Teraz siedź spokojnie i czekaj aż się rozdzwoni.  😉

Możesz zauważać nawet śmiało , ale żeby coś sprzedać lub kupić to dobrze jest coś wiedzieć na ten temat , ty widocznie wiesz już wszystko.
Abstrahując od tematu , jakiej rasy by to konie nie były muszą być zdrowe i i służyć w zależności od potrzeby kupujących .  😉

Czytaj to co się pisze , bo ja piszę o dobrych koniach do trudnych rajdów.
Widzę jednak że mogę porozmawiać z tobą tylko na temat rozwoju dorożkarstwa na Kubie więc po prostu cię oleję.

przez kilka lat trzymalam konia w pensjonacie gdzie stalo kilka koni kabardynskich i karaczajewskich[jest to rasa podobna do kabardynskiej]i w normalnym uzytkowanie niczym sie te konie nie roznily od innych ras.Oczywiscie sa lepsze w rajdach turystycznych po gorach,wytrzymale i malo wybredne ,ale to wszystko.

Nie , to nie wszystko a nawet wiele więcej. Mają żelazne zdrowie , nie ma dla nich złej pogody , cały rok mogą spędzić bez dachu nad głową i nie są tym zmartwione , nie wspomnę o tym że wkożystają każdy gram i źdżbło paszy , idealna równowaga spowodowana trudnymi warunkami na kaukazkich górskich ścieżkach wijących się nad przepaściami w okolicach Elbrusa często na wysokościach przekraczających 2500m/npm. Bezbłędna orientacja w terenie , także podczas mgieł.Bardzo dużo daje tutaj naturalna hodowla , tabunowa ,młode uczą się od starszch i przez starsze są wychowywane dlatego nie spotyka się wśród nich koni narowistych i pokrzywionych psychicznie przez niewłaściwe wychowanie pod okiem tzw. fachowców.
Także takie surowe górskie środowisko kształci konie zrównoważone , odważne i co ważne szybko uczące się.
Wyobrażacie sobie konie na tej wysokości na jakiej żyją , na tych wązkich ściezkach , wpadające w panikę lub ponoszące gdzie wzrok poniesie?
Ciekawostką niech będzie że ruskie wojska graniczne do dziś je wykożystują w górach Pamiru , gdzie granica przebiega na wysokościach powyżej 4000m/npm a kabardyńce były jedyną rasą do poruszania się , życia i wydajnej pracy w tych warunkach.Dobra nie będę się rozpisywał i dalej twierdzę że to najlepsze konie do trudnych rajdów i dobrze zadbają o właściciela bo wytwarza się specyficzna więź między taką parą jeśli koń nie jest zmieniany.
Wszystkie konie , jaka by nie była to rasa , hodowane w górach będą lepsze fizycznie od tych samych hodowanych na nizinie.Kabardyńce słyną też z żelaznych kopyt.
Ale te  konie mają to coś.
Ciekawe o jakim pensjonacie piszesz że było ich kilka , i do tego jeszcze karaczajewskie , bardzo ciekawym 😎
Hej Zoltar ,

Bardzo chciałabym poczytać więcej o kabardyńcach , napiszesz cos w innym wątku , proszę ? Nie mam pojęcia w jakim , bo jesli o kabardyńcach zalozy się osobny watek , to znając zycie szybko wyląduje gdzieś w niebycie . Może w wątku o rajdach ?

Strzałka! , nie będę się" rozwątkowywał" bo grozi to szaleństwem , wystrzegam się dyskusji z na forach w jakimkolwiek temacie bo wiesz że grozi to atakami takich ludzi co jeżdżą na hulajnodze a wiedzą wszystko na temat każdej rasy i każdego konia.
Widzę że nie masz daleko więc jak będzie odrobinka wolnego czasu u ciebie to zapraszam na wycieczkę w Bieszczady lub Beskid Niski bo tu i tu są te konie.
Pozdrawiam.
Kupno konia
autor: zoltar dnia 21 grudnia 2015 o 00:31
Tak , ogłoszenie o sprzedaży , świetnie to rozumiesz ale tylko to , a że nie tutaj to zawsze możesz zawiadomić kogoś kto się tym zajmuje i coś zasugerować.
Narzecze słowiańskie , większość rozumie , aczkolwiek są wyjątki.
Jest to także zachęta do zapoznania się z tą rasą osobiście.
Może spotkasz kogoś kto ma takiego konia i ci wyjaśni w jaki sposób dbają o właściciela bo widzę że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia , ja jestem ciekaw co to jest tradycyjny sposób nabycia? , allegro? , internet? , to dopiero by było wesołe , poczytaj chociaż troszkę o tych koniach(co nie będzie łatwe) zanim napiszesz o koniu do sportu lub "ambitniejszej" jazdy. Ciekawe też jakie to "trochę inne" rasy polecasz do rajdów? , ciągle rozmawiamy o prawdziwych rajdach a nie wokół stadniny i tam gdzie koń zna na pamięć całą trasę.
Stan portfela też jest w lepszej kondycji gdy posiadasz kabardyńca no ale widzę że nie macie pojęcia o czym piszecie więc nie będę rozwijał tematu i to w dodatku w dziwnym narzeczu pisząc.
p.s Hucuła też polecam do rajdów ale nie ma co tutaj porównywać tych dwóch ras bo to zupełnie coś innego.
Kupno konia
autor: zoltar dnia 20 grudnia 2015 o 16:22
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie