Timorka

Konto zarejstrowane: 20 stycznia 2016
Ostatnio online: 03 grudnia 2022 o 13:13

Najnowsze posty użytkownika:

Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Timorka dnia 25 stycznia 2021 o 17:54
Szukam informacji o potomstwie ogierów :
Quentin Z,  La Calidad, Bolero de Ravel, Ucello.
Zaciekawił mnie też Bingo Boy i Islander ale to chyba będzie ich pierwszy sezon (?)

Zastanawiają mnie również wasze opinie na temat tych ogierów 🙂 Może się czegoś nauczę  😉
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: Timorka dnia 15 kwietnia 2020 o 11:05
Cześć, 1 maja szykuje mi się transport konia około 500 km. Mam w planach wynajem koniowozu. Klacz ostatnio jechała w przyczepie 2 lata temu. Weszła po 25 minutach pakowania ( na spokojnie,weszła za jedzeniem) po wejściu do przyczepy nie szalała ale miała trochę problem z równowagą ( tutaj droga może mieć też duże znaczenie - większość trasy w środku lasu, droga była w złym stanie), przy rozładunku nie miałam problemu. Klacz mocno spociła się wtedy podczas transportu. Proszę o poradę jak przyszykować sie to takiej trasy na 500km, co zabrać ? Czy ochraniacze trasportowe to dobry pomysł ?
Dodam, że koń jest starszy lat 17.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Timorka dnia 04 kwietnia 2020 o 12:48
Właśnie przeglądam inofmacje i filmiki o Cassilio.
A wypowie się ktoś o ogierze La Calidad ?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Timorka dnia 02 kwietnia 2020 o 09:25
Jak z ogierami do WKKW ? Jest u nas coś sensownego ? Mam klacz xx po Jape, miała 5 źrebiąt sp ( 1 u mnie, sprzedany do wkkw, zobaczymy co z niego wyjdzie) i 1 klaczkę xx też u mnie po Nowogródku. Oprócz moich widziałam 3 jej źrebaki ( po jednym ogierze), każdy inny.  Szukam ogiera raczej mocniejszej budowy, z dobrymi kopytami. Możecie polecić coś sprawdzonego ?
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Timorka dnia 31 stycznia 2019 o 14:04
Witam, miał ktoś do czynienia z dr Grunwaldem z Wielkopolski ?? Jakie wrażenia ? Może opisywał u kogoś źrebaka ( araba/anglika) ?
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Timorka dnia 26 stycznia 2019 o 12:01
Tam zamiast była miało być bywa  🙂
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Timorka dnia 26 stycznia 2019 o 11:59
Matka owczem była skarogniada w momentach mocnego słońca kiedy jest wypłowiała jak i w momencie w którym brakowało jej witamin 🙂
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Timorka dnia 25 stycznia 2019 o 17:28
Poprawka 🙂
W sensie "ta sama księga " chodziło mi o jedno biuro które się tym zajmuje 🙂
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Timorka dnia 25 stycznia 2019 o 17:26
Cześć, mam mały problem który zaistniał przy opisie źrebaka ( to folblut, pytałam na folbluciej grupie już kilka razy ale niestety nie doczekałam się odpowiedzi a, że to ta sama księga to może ktoś tu będzie wiedział 🙂 ). Źrebię jest kare z karego ojca i karej matki ( opisanej w paszporcie jako skarogniada ) i problem polega na tym, że wet przy opisie stwierdził, że to będzie kasztan albo gniady i w papierach do związku pomimo moich nalegać wpisał maść gniadą. Nie ma szans żeby młoda była gniada, argumentował się tym, że araby i folbluty często zmieniają maść (??) ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to jest ? W dodatku próbował mnie naciągnąć na drugą wizytę twierdząc, że nie może pobrać krwii od źrebaka przy matce tylko musi przyjechać jeszcze raz za rok. I informator na stronie PKWK i Pani z biura zaprzeczają jego stwierdzeniu. Niestety przez problemy ze zdrowiem dopiero teraz mogę się za to zabrać :/
PS. Jak długo szły do was paszporty ??

Przepraszam bardzo, że nie dotyczy arabów ale może ktoś wie co teraz ? Albo ktoś skomentuje wypowiedź o częstej zmianie maści żrebiąt ?

Coda dla uwagi 🙂
Kącik folblutów
autor: Timorka dnia 25 października 2018 o 11:10
Hej, długo czekaliście na paszporty źrebaków ?
Zdjęcie Gabryśki dla uwagi 🙂

Zdjęcie gigant!
Gnicie strzałek, zapalenia ropne strzałek
autor: Timorka dnia 05 października 2018 o 11:27
Jakieś konkterne preparaty ? jaki antybiotyk na przykład - kupie w sklepie czy u weta ? co na beztlenowce ? Jestem kompletnie zielona. Jak miałam problem u innych koni to siarczan i zapobiegawczo po wyleczeniu dzięgieć dawały rade,ale tutaj nie mam pomysłu... A jak z ruchem oprócz padoku ? Delikatne lonże na miękkim piasku ? Ruch jest podobno wskazany ale ona po padoku dużo nie chodzi...
Gnicie strzałek, zapalenia ropne strzałek
autor: Timorka dnia 05 października 2018 o 11:03
Klacz od rana do wieczora jest na suchym padoku, w boksie ma sucho, co 2 dni sprzątane ( nie mogę niestety codziennie :/ ) Właśnie koleżanka wyleczyła u swojego strzałki hooflexem, myślałam nad nim. Weekend przecierpię z jodyną ( myślałam o zrobieniu bucika z jodyną, takiego jak na ropę - to coś da ?).
Gnicie strzałek, zapalenia ropne strzałek
autor: Timorka dnia 05 października 2018 o 09:55
Witam, kupiłam konia i pilnie potrzebuję pomocy - strasznie gniją jej kopyta, zaczęła kuleć. Jest przed werkowaniem. Zdjęcie przed wymyciem (przepraszam za jakość, kobyłka się wierci )  w manusanie, nie wiem czy dobre zrobiłam ale zdezynfekowałam wodą utlenioną i wsadziłam siarczan z watą. Jakie środki polecacie ? Co mogę zrobić ?

Zdjęcia giganty!
Kącik folblutów
autor: Timorka dnia 05 września 2018 o 15:05
Witam, mam mały problem i proszę o pilną pomoc. Mam źrebaka xx do opisania, imię zatwierdzone, odpowiedni wet do opisu wezwany ale  zapytał czy dostałam już probówki z laboratorium i o co chodzi z tymi probówkami ? Myślałam, że on jako wet zatwierdzony do tego, pobiera próbki i wysyła je do laboratorium... Tak tłumaczyła mi Pani ze związku.. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić, jak ma przebiec ta wizyta weta ? Nie jestem pewna ale na dodatek chyba próbował mnie zamamić na drugą wizytę bo stwierdził, że krwi pobierać teraz nie będzie i zrobi to za rok - w regulaminie jest, że ma być pobrane do odsadzenia źrebaka. Jak to jest naprawdę ?  Nie ogarniam szczerze mówiąc .... Za dużo na głowie :/
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Timorka dnia 03 września 2018 o 18:12
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2806835#msg2806835 date=1535993857]
A jest jakiś powód? Coś jej strzela, strzyka, długo się rozgrzewa, jest sztywna na początku ruchu?
Bo jeśli nie, to ja osobiście nie jestem zwolenniczką suplementacji na stawy "na wszelki wypadek". A najlepiej skonsultuj z wetem, czy to ma sens i jest potrzebne. 🙂
[/quote]

Zaczęło jej trochę strzelać w jednej nodze, wet będzie niedługo opisywał mi folbluta więc podpytam 🙂

[quote author=Timorka link=topic=752.msg2806813#msg2806813 date=1535990665]
Coda ( Etogram - Consuela/Pasat ), 15 lat 🙂 Pewnie komuś przewinęło się ogłoszenie które było wprost tragiczne :/ 
    Ja przeglądałam ogłoszenia od tego sprzedawcy, szukam konia dla siebie, a w moje kryteria wpisała się klacz Capri. Dostałam film z kilkunastoma sekundami kłusa. Jako, że mieszkam kilkaset km dalej poprosiłam o film z ruchu w trzech chodach i zdjęcie zootechniczne przed ewentualnym przyjazdem, ale bez skutku;  może znasz tę klacz i wiesz coś na jej temat?
[/quote]

Niestety pośredniczka nie jest zbyt przyjemna, sama się o tym przekonałam kiedy prosiłam o filmik :/ napisałam na priv. Mogę zdobyć informacje jakie Pani potrzebuje i to z bezpośredniego źródła  - od właściciela 🙂

Edytuj posty!
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Timorka dnia 03 września 2018 o 17:44
Wszyscy którym ją pokazywałam dawali jej max 10 :p w kondycji bardzo dobrej. Ale zastanawiam się nad wspomaganiem jej stawów będzie teraz chodziła pod siodłem częściej niż dotychczas 🙂
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Timorka dnia 03 września 2018 o 17:04
Coda ( Etogram - Consuela/Pasat ), 15 lat 🙂 Pewnie komuś przewinęło się ogłoszenie które było wprost tragiczne :/ i gdybym nie znała konia w życiu bym się nią nie zainteresowała. Nigdy nie chciałam araba, dopóki nie 4 lata temu nie poznałam tej siwuli :p Jak dla mnie koń idealny  💘  Co podajecie starszym koniom na wzmocnienie stawów ?
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Timorka dnia 03 września 2018 o 15:35
Witam razem z nowym nabytkiem 🙂 Niestety nie mam fajnego zdjęcia :/

A to, które masz, jest gigantyczne!
Nadawanie imienia
autor: Timorka dnia 02 lipca 2018 o 18:44
To ostatnie fajne, zwłaszcza dla folbluta  😀
Kącik folblutów
autor: Timorka dnia 02 lipca 2018 o 12:51
Hej, szukam informacji o klaczy Gowena po Jape od Gujawa po Don Corleone. Obecnie jestem jej właścicielką ale interesuje mnie jej przeszłość, ktoś coś wie ?
Nadawanie imienia
autor: Timorka dnia 02 lipca 2018 o 12:42
Jako że zbliża się czas wyźrebienia poszukuję jakiegoś fajnego imienia na G, chciałabym żeby było niepospolite i kojarzyło się  z imieniem matki.
Ojciec : Nowogródek
Matka : Gowena
Kącik folblutów
autor: Timorka dnia 28 czerwca 2017 o 21:21
Witam,
Szukam stanówki folblutem dla mojej klaczy, zastanawia mnie jakie konie najlepiej łączą się z klaczami po Jape. Klacz po Jape z matki po Don Corleone. 🙂 Szukam porady, co sądzicie o ogierze Sorbie Tower ? nie mogę znaleźć żadnego połączenia z nim i klaczą po Jape :/ Co byście polecili ?
Kącik folblutów
autor: Timorka dnia 16 grudnia 2016 o 11:12
Witam, 🙇
Zna ktoś klacz Gowena po Jape od Gujawa po Don Corleone  hod. SK Damis w Awajkach? Czy kojarzy ktoś po jakiej jest kontuzji ?  Ma ktoś jej stare zdjęcia ? Czy ktoś coś o niej wie ?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: Timorka dnia 10 marca 2016 o 13:49
Witam, czy wie ktoś coś o potomstwie ogiera Junus po Rotmistrz wlkp ? Oraz o wynikach samego ogiera ?