totutotam

Konto zarejstrowane: 11 kwietnia 2016

Najnowsze posty użytkownika:

Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: totutotam dnia 18 stycznia 2018 o 07:59
[quote author=milenka_falbana link=topic=5087.msg2748926#msg2748926 date=1516188325]
totutotam - ja planuję kryć Sir Europe 🙂
[/quote]


A jaka mamuśka  ? 🙂 kierowałaś się swoimi preferencjami czy korzystalas z pomocy właścicieli jeżeli chodzi o wybór ogiera ?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: totutotam dnia 17 stycznia 2018 o 08:10
A co sądzicie o ogierach z oferty  Cichoń stallions  ? Skorzysta ktoś w tym sezonie ? 🙂  Spory wybór i fajna alternatywa jeżeli ma się do wyboru zagraniczne mrożonki hmmm. Czy ktoś  może coś więcej powiedzieć o ofierze o Sir Europe  oraz Furst  Sav.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: totutotam dnia 14 stycznia 2018 o 12:26
Czyli temat poruszony ok. Poczytam 🙂
Temat paszportowy już rozjaśniony: http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/ogiery-uznane/
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: totutotam dnia 14 stycznia 2018 o 12:19
Myślę, że temat na czasie i może rozjaśnić pewne sprawy wielu osobom, bo czas zaźrebiania klaczy zbliża się wielkimi krokami 🙂 Czy jakaś dobra dusza przybliży temat inseminacji mrożonką ?
1. Zamawiając mrożone nasienie, przychodzi jedna dawka mrożonego nasienia ? (tzn wystarczająca na 1 razowe zainseminowanie klaczy klaczy) '
2. Co w ogóle sądzicie o mrożonkach, dają radę 😉 ?
2. Co się dzieję w sytuacji jak klacz nie załapie ? Czy wtedy ponownie płacimy taką samą cenę za nasienie ? Czy do skutku wysyłają, a my płacimy np tylko za pobranie i koszt wysyłki ?
3. I ostatnie pytanie, mając klacz  PKSP (polski paszport) możemy ją zainseminować ogierem z zagranicznych stacji ogierów? Co wtedy z paszportem źrebaka? możemy spokojnie go opisać jako PKSP i ubiegać się o polski paszport, czy przebiega to w jakiś inny, zagmatwany sposób?? czy są z tym jakieś problemy ? Może trochę głupie pytanie, ale to mnie zastanawia.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc 🙂!
A i co sądzicie o ofercie Cichoń Stallion ? ktoś skorzysta ? 🙂
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: totutotam dnia 11 kwietnia 2017 o 07:54
Troche z innej beczki - ale pośrednio dotyczące hodowli. Drodzy hodowcy jak kształtują się ceny za klacze przeznaczone do hodowli.  Przykładowo poniżej 10 roku życia. Nie koniecznie rodzące wcześniej już, a  pracujące wcześniej pod siodłem, a dedykowane do hodowli z rożnych względów np kontuzja, problemy z plecami, nogami co np uniemożliwia prace pod siodłem, temperament zbyt wybujały do pracy lub zapewne wiele wiele innych. Zakładam oczywiście, że koń ma pełne udokomentowane pochodzenie, poprawne chody oraz prawidłową budowę, proste nogi. Nie mówie tu o zakupie jakiejś gwiazdy hodowlanej z pęczkiem bdb potomstwa bo taka klacz cieżko kupić. Mówie tu o zakupie konia z potencjałem genetycznym, a ktory nie sprawdzil lub nie mógł nadal pracowac pod siodlem, a może okazać sie dobrą matką. Mam nadzieje,  że ktoś zrozumie o co mi chodzi ? 😉 Dziękuję z góry.
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: totutotam dnia 25 października 2016 o 10:35
Dziekuje serdecznie za podpowiedzi. Jestem niedoswiadczonym hododowca i lepiej poradzic sie. A co sadzicie o ofercie tej stadniny i tego konia? http://www.konieparkitny.pl/konie/kaiser-karl  w Polsce mamy bardzo ograniczona oferte ogierow ujezdzeniowych 🙁
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: totutotam dnia 21 października 2016 o 12:28
Czyli nie sluchac "prawd objawionych" i kierowac sie normalnymi kryteriami doboru ogiera? A wnuczka po kim jest ?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: totutotam dnia 21 października 2016 o 12:02
Dziekuje za podpowiedzi - ostatnio obserwuje oferte Cichon dressage, a i ogier Sommerhit wpadl mi w oko. Na stanowke tez nie chce wydac fortuny - bo efekty rozne moga byc.  Kobyla jest nieszczesna corka ogiera Quaterback i od "goracych" reproduktorow lepiej trzymac sie z daleka, oceny  za posluszenstwo potomstwa tego ogiera  niestety sa znakiem ostrzegawczym. Podobno moze sie sprawdzic polaczenie z ogierem z linii Landadela plus Sandro Hit ???
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: totutotam dnia 21 października 2016 o 09:48
Hej. Potrzebuje porady - mamy klacz, zapadła decyzja o zaźrebieniu jej.  Byłby to jej pierwszy źrebak wiec nie wiemy  jakie połączenie byłoby sensowne w jej przypadku. Klacz jest z linii koni ujezdzeniowych, wiec fajnie by bylo jakby ogier tez byl predysponowany w tym kierunku i charakteryzowal sie dobra budowa oraz chodami. Jednak skoczkow tez  nie wykluczam. Jednak w tym przypadku zalezy mi bardzo na tzw " dobrej glowie" ogiera i przekazywaniu jej potomstwu 🙂  podobno ogiery z linii Sandro Hita moga spelnic te kryteria? Dziekuje za wszelkie sugestie🙂
Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.
autor: totutotam dnia 17 czerwca 2016 o 11:07
Mamy maly problem. W korytarzu stajni wyszla zbyt gladka posadzka - i niestety jest sliska. I co teraz zrobi ? Funduszy na gumy na razie brak... w perspektywie paru miesiecy pewnie bedzie mozliwy zakup. Moze macie jakis pomysl aby czasowo rozwiazac ten problem ?  :kwiatek: moze jakies naciecia ? ??? Docelowo na posadzce beda gumy, wiec da sie pozniej zamaskowac prowizoryczne usprawnienie ? Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi.  :kwiatek:
Stajnie w Lublinie
autor: totutotam dnia 13 kwietnia 2016 o 09:55
Czy byłby ktoś skłonny wypożyczyć na 1 trening  ( na 3 godziny dosłownie) siodło Prestige Lucky Dressage ? Mogę odwdzięczyć się na różne sposoby: może ktoś zastanawia się nad kupnem siodła Wintec Isabell Werth, Windsor Elite lub equipe Olympia - mogę też wypożyczyć na testy. Mogę także odwdzięczyć się wyjazdem w teren na moim koniu, lub w jakiś inny dowolny sposób 🙂