speedhorses

Konto zarejstrowane: 27 grudnia 2016

Najnowsze posty użytkownika:

odrobaczanie
autor: speedhorses dnia 16 listopada 2018 o 06:59
Hej. Mam pytanie odnośnie odrobaczania jesiennego. Pogoda w tym roku u nas dobra i do wczoraj (15.11) moje konie wychodziły jeszcze na trawę. Dzisiaj w nocy pierwszy przymrozek więc pora chyba je odrobaczyć. Wcześniej dostały pastę w połowie lipca.
Tak więc czy teraz mogą dostać pastę, bo czytałam gdzieś że w jakiś miesiącach się jej nie daje,  ale nie pamiętam w których 🙂.
Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi 🙂
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: speedhorses dnia 10 września 2018 o 19:46
Czy można odrobaczyć źrebną klacz (2 miesiąc)?. Zauważyłam dzisiaj jaja gzów na nogach i. Zastanawiam się czy ją odrobaczyć za jakiś czas żeby się pozbyć tych gzów jak już "dostaną" się do środka. Jak odrobaczyć to za ile?

odrobaczanie
autor: speedhorses dnia 06 września 2018 o 07:55
Odrobaczyłam konie - iwermektyna. Zauważyłam w kupie 2 robaki. Wyglądają jak dżdżownice tylko że białe. Z tego co znalazłam w necie to dojrzałe glisty. Co teraz dalej robić. Dzwonić do weta czy odrobaczyć z nowu po jakimś czasie?
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: speedhorses dnia 02 lipca 2018 o 11:58
Odnośnie tematu, stawanie dęba. Mój źrebak (klaczka) prawie 5 miesięcy, gdy chcę ją wyprowadzić z boksu na pastwisko staje dęba. Gdy tylko już wyjdzie na dwór nie chce iść przy mnie tylko od razu staje dęba. Robi tak jak ją wyprowadzam za kantar i nawet jak idzie na lonży. Kantar nosi od 1 tyg życia tak więc jest do niego nauczona. Macie jakieś pomysły jak ją tego oduczyć? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: speedhorses dnia 12 kwietnia 2018 o 21:48
Wiem że 9 odrobaczaniu jest inny wątek ale nie mogłam znaleźć nigdzie żadnej informacji. Jaką pastę polecacie na pierwsze odrobaczanie źrebaka? 🙂
odrobaczanie
autor: speedhorses dnia 12 kwietnia 2018 o 20:24
Witam wszystkich 🙂
Mam pytanie odnośnie odrobaczania źrebaka. Jaki środek polecacie (lub jaki stosowaliście) na pierwsze odrobaczanie?
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: speedhorses dnia 15 marca 2018 o 13:38
Alicja spróbuj może dawać siano do siatki. Przynajmniej się trochę pomęczy i nie zje za szybko. Dobrze też ograniczyć wysłodki lub całkiem je wyeliminować i zastąpić tak jak mówi dorhej jakimś suplementem.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: speedhorses dnia 15 marca 2018 o 13:29
Dzięki ancyk0991 za odpowiedź. Na pewno nie jest to taka "górka" jak u karego źrebaczka, tylko mniejsze (coś mniej więcej na wielkość paznokcia przy małym palcu u ręki 🙂 ). Na razie poobserwuję co się z tym dzieje w razie czego dzwonię do weta. To mój pierwszy źrebak, także jak cokolwiek zauważę to od razu wolę to z kimś skonsultować 🙂
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: speedhorses dnia 15 marca 2018 o 07:05
ancyk0991
A jak po tym jak odpadł to była w tym miejscu taka mała górka?
To mój pierwszy źrebaczek  🙂 u mojej klaczki kikut wisiał miesiąc i wczoraj zauważyłam że już go nie ma. Zastanawiam się czy nie odpadł przez to że dałam im na wybieg snopek siana i moja mała kobyłka postanowiła zrobić sobie konkurs skoków przez niego  🙂 Nie wiem czy nie zahaczyła w ten snopek i kikut nie urwał się właśnie wtedy. Patrzę tam co jakiś czas i na razie jest sucho, nic nie leci.
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: speedhorses dnia 14 marca 2018 o 21:38
Hej wszystkim. Mam pytanie. Po jakim czasie odpadł u waszych źrebaków kikut pępowiny?