dead_inside

Konto zarejstrowane: 10 września 2017
Ostatnio online: 16 października 2022 o 09:52

Najnowsze posty użytkownika:

Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: dead_inside dnia 19 lutego 2022 o 18:51
dzikadermi, Dzięki 🙂😉
Instagram - czy ktoś korzysta?
autor: dead_inside dnia 19 lutego 2022 o 18:47
flygirl, Polecam bardzo konto @equi.union

Praca z młodziakiem tez jest pokazana u: @grb.opowiesci jak i @gazelhorseteam; @thekonikpomponik ; @santi_horse_life
Króliki oraz gryzonie
autor: dead_inside dnia 19 lutego 2022 o 18:29
michelle1992, u mnie sprawdził się odplamiacz dedykowany do moczu i małych zwierząt. Jak tylko odnajdę nazwę to podrzucę, ale był kupowany w sklepie kar-ma.pl
Szukam wątku na temat "...........". Skierowania do właściwych wątków.
autor: dead_inside dnia 19 lutego 2022 o 18:26
Poszukuję wątku z polecanym sprzętem skórzanym. Chodzi mi o ogłowie, a także całą uprząż
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: dead_inside dnia 19 lutego 2022 o 17:20
Hej, poszukuje jakiegoś sporego kodu rabatowego do sklepu. Albo gdzie znajdę dobrą promocję na ogłowie anatomiczne, np Kavalkade, waldhausen
Styl western (dawniej kącik)
autor: dead_inside dnia 19 lutego 2022 o 16:33
BUCK, Zdecydowanie nie polecam.
Styl western (dawniej kącik)
autor: dead_inside dnia 19 lutego 2022 o 16:31
Euphorycznie, podpytaj w Cichym Ranchu. Właścicielka trenuje west, konie traktowane z szacunkiem i jak konie, a nie maszynki
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 17 lutego 2022 o 23:08
<b>Euforycznie</b> Yke jest dalej od S8 i cena oscyluje bliżej 2 tys, jeśli nawet nie więcej. Bliżej w stosunku do S8 jest KJ Bielik, przydomowa ale bardzo nowoczesna stajnia o profilu i na poziomie KJ z adekwatną infrastrukturą, zgodnie z Twoimi potrzebami, jedyny minus to tylko kwaterki, cena obecnie to zdaje się 1.600,oo na boks zwykle trzeba "chwilę" poczekać 🙂 <br>
<br>
może przyjrzyj się mapie, bo przy trasie "7" to już jest naprawdę sporo stajni i z infrastrukturą i niekoniecznie w max cenach

BUCK,

Stajnia Yke w tym momencie angielskie 2000zł, murowana 2400zł. Opieka na najwyższym poziomie, konie padokowane, również w stadzie. Wszystko dopasowane pod klienta i potrzeby danego konia.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 17 lutego 2022 o 22:22
Polecam za to stajnię Marc w Jaktorowie. Siana do oporu i w boksach i na padokach.<br>
<br>
Opieka świetna, cena w porządku jak na mazowieckie. Na prawdę miejsce warte polecenia jeżeli szukamy dobrego miejsca dla koni a nie złotych klamek. <br>
<br>
Boksy angielskie.

Decybel,

Również polecam stajnę Marc, odpowiedzialni właściciele, fachowa opieka i konie szczęśliwe 🙂😉)
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 17 lutego 2022 o 21:46
Fokusowa, jest jeszcze tak, że te bardzo dobre stajnie z dobrą i fachową opieką właściwie rotacji pensjonariuszy nie mają. Tak jest np w stajni Arikon (tu do tej pory nie doczekałam się wolnego boksu od jesieni 2018🙈😉, SJKS Stajnia "Pod Skowronkiem" czy w Domu pod Kasztanami.
Kiedy stajenny próbuje coś sam ogarnąć, a właściciel nie jest chętny to ja np nie chciałabym zostać w takim miejscu. Dobro i komfort konia na pierwszym miejscu.
ElSalvador, tak, pensjonariusze bardzo potrafią dać w kość, nawet jeśli koń jest odpowiednio zaopiekowany. Z tymi niskobudżetowymi to jest różnie, czasem można znaleźć perełki, ale tam najczęściej właściciel sam dba o konie albo ma jednego wieloletniego pracownika, byłam w dwóch takich stajniach.
Z moich obserwacji i doświadczeń znajomych wyciagam wnioski, że w Polsce bardzo podle jest traktowany zawód stajennego, a często i luzaka. Za granicą w znacznej większości odpowiednio doceniają stajennych, bo mają świadomość, że to ONI są fundamentem stajni i dzięki nim to wszystko dobrze funkcjonuje.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 17 lutego 2022 o 20:55
ElSalvador, ja mogę wypowiedzieć się od strony pracownika stajni. Jest niewielu stajennych z "powołaniem", ponieważ Ci dobrzy najczęściej są doceniani i od lat są w jednym miejscu, ale tez zdarza się tak, że jak jest dobry stajenny to właściciel stajni nie docenia (w tym głównie finansowo) i po prostu nie opłaca się pracować w tym zawodzie. Jest to ciężki kawałek chleba i powinien być należycie wynagradzany. Także jak już się trafi pensjonat ze stajennym z powołania i warunki dla konia sa ok to należy trzymac się rękoma i nogami. Ja nie potrafię zliczyć na palcach jednej ręki pensjonatów i stajennych, którzy naduzywali alkoholu i przez to odbijało się na opiece nad końmi, a mam już ponad 12 letnie doświadczenie w przygodach z różnymi pensjonatami.
Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej
autor: dead_inside dnia 05 stycznia 2019 o 03:07
Nie martwcie się, oceniają fachowcy 😉
Ważne są kątowania, chody, dlugość szyi, prawidłowość osadzenia, jakość kłody i wrażenie ogólne, czyli przygotowanie do czempionatu a nie to, czy w danej chwili młodziak ma dupę w górze, czy nie 😉 jeśli źrebak bilarduje, to dobrej oceny nie dostanie 🙂 ale nawet w etapie brzydkiego kaczątka fachowiec poprawnie oceni zalety

Odpowiadając na dead_inside w innym wątku. Młodziak ma grzecznie stać (postawa zootechniczna) pokazać się w ruchu na trójkącie (stęp i kłus) i być zadbnany i schludnie wyglądać (koreczki, werkowane kopyta i ładnie utrzymane - nasmarowane) fajnie jest wyciąć szczotki u szlachetnych i przedstawić na odpowiednim sprzęcie (kantar, ogłowie)


Do tej pory z czempionatów widziałam zdjęcia albo to były koni arabskich, które jednak są trochę specyficzne.
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź i rady 🙂
Przygotowanie koni do czempionatów hodowlanych
autor: dead_inside dnia 04 stycznia 2019 o 18:26
Jak przygotowujecie swoje onie do czempionatów? Od strony technicznej.
Jak uczycie żeby były w stój w pozycji hodowlanej, bieganie etc?
Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej
autor: dead_inside dnia 04 stycznia 2019 o 18:20
dead_inside myślę, że chodzi raczej o nierównomierny wzrost konia w tym wieku- raz zadek, raz przód, wyglądają jak pokraki czasami 😉


W sumie to o tym nie pomyślałam!  🤣 Ciekawe czy moja będzie wyglądać przyzwoicie czy też będę wstydziła się z nią pokazać  😉
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 04 stycznia 2019 o 17:28
Rozglądam się za czymś dla znajomej. Pensjonat dla 3 koni, w tym 1 koń: trociny, moczone siano i treściwe, musi chodzić na padoku sam. Pozostała dwójka spokojnie w stadzie. Konie bezproblemowe w obsłudze. Okolice Grodziska Mazowieckiego lub na trasie Piaseczno-Grodzisk Mazowiecki. Komunikacja miejska niepotrzebna. Mile widziany jakikolwiek dach ale nie jest to warunek. Najważniejszy wymiarowy , dobrze oświetlony plac, koło stajni i brak rekreacji- chyba, że nie jest praktykowana od rana do wieczora, że ciężko się wbić treningowo.Cena góra do 900zl plus uwzględnienie tego, że konie, nie jedzą owsa. Ważne z ruchoma możliwością płatności w ciągu danego miesiąca.
A także dla siebie poszukuję pensjonatu dla jednego konia w przystępnej cenie (500-700zł): duże padoki/łąki  ❗, dobrej jakości siano i słoma, nie wydzielane w minimalnych porcjach, ważne żeby miał stały dostęp do siana i wody, brak błotnistego bagna. Ogrodzony plac, cokolwiek zadaszonego byłoby mile widziane. Okolice Radziejowic, Grodziska Maz, lub na trasie Mszczonów-Nadarzyn.
Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej
autor: dead_inside dnia 04 stycznia 2019 o 17:12
[quote author=karolina_ link=topic=102507.msg2834742#msg2834742 date=1546569431]
Na Śląsku w czempionacie brały udział konie na zagranicznych paszportach


Ciekawe, może bym swojego pokazała gdyby było można, zależy jaka będzie miał fazę akurat bo roczniak to co miesiąc inny koń
[/quote]

Młodziak aż takie ma humorki? 🙂
Moja na szczęście chwilowo bez zmiany charakteru i zachowania, zobaczymy jak to będzie na przestrzeni tych miesięcy co nam zostały.
Za to wczoraj zamówiłam już piękny skórzany kantarek i uwiąz z łańcuszkiem, żeby chociaż dobrze wyglądała 😉
Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej
autor: dead_inside dnia 04 stycznia 2019 o 01:57
Temat był taki
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5253.0.html

Zbierajcie ekipę, przyjadę popatrzeć !Podobny, ale dawno nie był aktualizowany...
Też wybieram się z moją młodą małopolaczką.
Chętnie będę kibicować!
Jak będziecie się przygotowywać?
Gnicie strzałek, zapalenia ropne strzałek
autor: dead_inside dnia 04 stycznia 2019 o 01:36
A w jaki sposób stosowaliście wymienione specyfiki?

Podstawą jest naprawdę uczciwe wyczyszczenie strzałki zanim cokolwiek się tam zastosuje. Woda utleniona fajnie czyści, najlepiej świeżo otwarta (ja stosowałam sobie butelkę na cztery nogi). Następnie dobrze oczyścić podgniły rowek i wysuszyć. Osobiście przeczyszczam kawałkiem waty nadzianym na kopystkę lub czystą, suchą szmatą (wkładam w rowek i przeciągam z jednej strony na drugą).

Wysmarowanie maścią siarczanową jest dobre na lekkie podgnicie lub zapobieganie gniciu, natomiast przy głębszym dobrze jest już włożyć w solidnie wyczyszczoną i wysuszoną bruzdę watę nasączoną siarczanem. Można też całość podlać jodyną. Dodam, że takie czyszczenie i ogarnianie strzałki przy mocnym gniciu warto robić nawet z 3 razy dziennie.

Na błoto na dworze nic nie zaradzisz, ale warto codziennie sprzątać boks i przed powrotem do boksu zająć się strzałką w wyżej wymieniony sposób.

Jeśli faktycznie pilnujesz tych wszystkich zasad to generalnie stan strzałki powinien się poprawiać. W przeciwnym wypadku polecano mi specjalne specyfiki z formaliną, ale nie zdążyłam zastosować.

U nas też bardzo pomogło na strzałkę wypuszczanie konia w bucie na padok, przy okazji tego że miał ropę w kopycie 😉 Ale to dość ostateczny sposób.
Niestety 3x dziennie i od razu z padoku nie da rady... Miał czyszczone, woda utleniona/jodyna i potem te maści. Tylko właśnie problem jest z dokładnym oczyszczeniem tego wszystkiego niestety.
Dzięki bardzo spróbuję jeszcze bezpośrednio z siarczanem w rowek
Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej
autor: dead_inside dnia 03 stycznia 2019 o 18:08
Witajcie,

nie znalazłam aktualnego wątku odnośnie czempionatów młodych koni. Postanowiłam założyć nowy wątek.
Zachęcam do dzielenia się doświadczeniem odnośnie przygotowania i udziału w czempionatach koni. 💡

Już 11.05.2019r IV Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej w Aromerze, jak można przeczytać na stronie wydarzenia na Fb:
"Źrebięta z rocznika 2017 i 2018, rasy małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej, huculskiej, konik polski, polski koń zimnokrwisty, z/sztum, z/sok., arden polski".
Kto się wybiera?  🙂
Mazowiecki Czempionat Źrebiąt
autor: dead_inside dnia 03 stycznia 2019 o 18:00
Czy ktoś szykuje się na IV Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej?
Gnicie strzałek, zapalenia ropne strzałek
autor: dead_inside dnia 03 stycznia 2019 o 17:56
Hej.
Borykam się od pewnego czasu z gniciem strzałki, niestety dosyć głęboko. Stosowaliśmy maść siarczanową hippiki, wodę utlenioną, sam siarczan... Niestety to tylko trochę zalecza, jednak za chwilę znowu mamy apogeum... Niestety teren wokół stajni to dużo błota. Nie jestem w stanie zmienić stajni, bo to nie mój koń, tylko się nim zajmuje. Nie mam już pomysłu co mogłoby pomóc?
Kowal był, wyciął to co mógł i powiedział, żeby dalej siarczanem smarować, jednak nie widzę poprawy. Macie doświadczenia z takimi strzałkami?
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Cavaliada Tour 2018/2019
autor: dead_inside dnia 03 grudnia 2018 o 18:12
Jak obejrzeć , nie mając nc+.
Jest jakaś możliwość obejrzenia w  internecie na żywo?


Przeważnie transmituje TVP sport oraz świat koni, a w tym roku również przez stronę cavaliady można było oglądać dzięki uprzejmości świata koni.
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: dead_inside dnia 01 października 2018 o 17:08
dead_inside, a co konkretnie Cię interesuje?


Kantary, czapraki, ochraniacze... etc
sznurkersi - czyli natural w roznych odcieniach
autor: dead_inside dnia 21 września 2018 o 19:07
Gdzie znajdę jakiś dobry schemacik z wymiarami do zrobienia haltera?  :kwiatek:
TRANSPORT- szukam, oferuje
autor: dead_inside dnia 21 września 2018 o 19:05
Rozglądam się za transportem okolice Świdna/Mogielnicy woj mazowieckie do Holendrów Baranowskich pod Żyrardowem również woj mazowieckie.
Zależy mi na doświadczonej i zaufanej osobie w przewozie młodych koni i źrebaków.
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: dead_inside dnia 21 września 2018 o 18:58
Firma Hippocampus . Wielu zawodników korzysta . Mega profeska  😉 http://www.transportkoni24.pl/

Dzięki! 🙂0 zorientuje się i w razie co szukam coś jeszcze 🙂😉
Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)
autor: dead_inside dnia 21 września 2018 o 13:06
Hej  :kwiatek: Mam pytanie odnośnie transportu zwłaszcza młodych koni- to będzie jej pierwsza podróż na ok 60 km więc najdłuższą nie będzie. Lepiej przewozić w przyczepce czy aucie? Macie kogoś zaufanego, godnego do polecenia z dużym doświadczeniem przy młodych koniach z okolic Warszawy, Grójca?
Dziękuję bardzo  😀
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: dead_inside dnia 21 września 2018 o 10:35
Hej!  :kwiatek:
Czy są gdzieś jakieś fajne promocje na sprzęt dla konia?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: dead_inside dnia 11 września 2018 o 18:24
Hej  :kwiatek:
Niedługo przyjeżdża do mnie klaczka małopolska. To raptem pięciomiesięczny źrebak w dodatku bardzo szybko rosnący i chciałabym, aby miała zapewnione wszelkie niezbędne wit i minerały. Jak karmiliście/karmicie swoje źrebaki i młode konie?
Do tej pory mała podjada od matki owies i wysłodki buraczane z otrębami.
Dziękuję bardzo za odpowiedź lub odesłanie do bardziej trafnego wątku odnośnie mojego pytania 💘
konie małopolskie
autor: dead_inside dnia 11 września 2018 o 18:10
Witam się z wami i przedstawiam moją klaczkę małopolską 😍

Barbonia (o: Bon m /Toledo xx, m: Barwa m /Artedy m), hod. Stajnia Buńczuk  :kwiatek:
ur 11.05.2018r.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 10 sierpnia 2018 o 16:13
Drodzy,
Rozglądam się za sensownym pensjonatem w rejonie Podkowy Leśnej - Grodziska.
Niestety katalog stajni nie jest na bieżąco, a ja trochę wypadłam z obiegu.
Chodzi o dobrą opiekę, czysty boks angielski z trocinami/ściółką lnianą, padoki (niekoniecznie łąki, może być i malutki wybieg, ważne, żeby z głową: woda, siano w siatce, maks czasu na dworze), zadaszone przyzwoite miejsce do jazdy i w miarę bliski teren.
Nie mam żadnych potrzeb sportowych, chodzi o to, żeby koń był zadbany, wystany na wybiegu i mógł regularnie pracować w miarę niezależnie od warunków atmosferycznych.
Niby nie takie duże wymagania, ale jednak duże.  🤣
Polecacie coś?

EDIT:

Aż tak źle jest w tej okolicy, aż takie pustkowie się zrobiło? 🙁Zgadzam się, że katalog zupełnie nie jest na czasie...
Możecie polecić coś dla młodziaka? Zależy mi na dobrej jakości opiece, padokach trawiastych, łąkach. Lonżownik byłby plusem, nie musi być zadaszony, hale również mnie chwilowo nie interesują. Najchętniej bliskie okolice Grodziska Maz, Radziejowic. Jeśli w okolicach Nadarzyna też coś znacie to proszę  🙂
Cena idealnie byłoby 500-600zł, ale rozważę też inne propozycję tylko nie w tysiącach...
Dziękuję bardzo  :kwiatek:
ciąża, wyźrebienie, źrebak
autor: dead_inside dnia 11 lutego 2018 o 11:01
[quote author=Dementek link=topic=57.msg2751983#msg2751983 date=1517100575]
montana- sama chciałabym mieć źrebaka po Bonie  🙂 Mam sentyment do koni po Toledo, jeździłam na kilku jego potomkach.


Czyli rezerwować tą klaczkę dla Ciebie czy termin stanówki ? 😉

Dziękuję, fajne malowańce się udają.

Tutaj starsza siostra tej klaczki, po Hai Bej, PP z łatką poniżej nadgarstka, co ciekawe oboje rodzice gniadzi, a takie malowane kasztany wychodzą


[/quote]

Tfu tfu ładne są tegoroczne zrebaki

Ja mam nadzieje ze mój będzie miał więcej po ojcu 😉 ;P

Nie cytuj zdjęć!
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: dead_inside dnia 10 stycznia 2018 o 14:39
Hej!
Potrzebuję czegoś na wzmocnienie odporności. Również coś dobrego na kaszel. Co podawać? Co można łączyć a czego lepiej nie?
Był konsultowany przez weterynarza i zawsze tylko flegamina i czosnek zalecany i wzmacnianie odpornosci...
Mesz-gotowy czy własnej roboty?
autor: dead_inside dnia 02 stycznia 2018 o 21:58
Hej! 🙂
Macie jakieś sprawdzone sposoby i przepis na pyszny domowy mesz dla koni?
sprzętowe hity długowieczności
autor: dead_inside dnia 02 stycznia 2018 o 21:50
Moim zdecydowanym bestsellerem są derki polarowe York. Jeden koń już drugi sezon ma i jest cała (pomimo tego że rozwalił 2 inne drogie derki  😵 )
Drugi koń dzierżawiony przeze mnie Yorkowa derkę polarową też ma 2 lub trzeci sezon i oprócz tego że troszkę się rozciągnęła na kłębie (wykłębiony dziadek jak nwm) to wszystko jest cacy  🙂
3 czapraki fair play, po ok 2 latach intensywnego używania nie straciły na kolorze i w sumie wyglądają jak nowe 😉
I cudowne ogłowie od start jestem drugą właścicielką mam je od 1,5 roku i super wygląda
Nadawanie imienia
autor: dead_inside dnia 28 grudnia 2017 o 09:09
Dziekuje bardzo
Nadawanie imienia
autor: dead_inside dnia 23 grudnia 2017 o 19:21
Dzięki ☺️ A macie pomysły na dwu członowe imiona? Pierwszy na J lub F a drugi na B?
Przeszukałam chyba wszystkie fora i nie znalazłam nic co by mnie zainteresowało
Nadawanie imienia
autor: dead_inside dnia 23 grudnia 2017 o 17:42
Hej 🙂
Poszukuje imienia dla 2 klaczy zaczynające się na J i F. Pomożecie mi?
Dziekuje z góry
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 19 grudnia 2017 o 14:08
dead_inside w tej okolicy tzn Pruszków, czy po linii WKD nie ma nic w rozsądnej cenie (poniżej np. 900 zł) i warunkach dla koni. Szybciej taką stajnię znajdziesz w okolicach Kampinosu.


W tamtych okolicach pewnie tak, ale wtedy ciężko z dojazdem ode mnie
własna przydomowa stajnia
autor: dead_inside dnia 18 grudnia 2017 o 17:38
[quote author=dead_inside link=topic=19013.msg2740501#msg2740501 date=1513613142]
[quote author=andrzej1606 link=topic=19013.msg2740497#msg2740497 date=1513612293]
Płaciłem 500 zł. za miesiąc w pensjonacie, ale mój koń, miał tylko siano do woli, no i wodę oczywiście. Musiałem być raz dziennie, aby nakarmić go
treściwym, oczywiście swoim, bo właściciel swoje konie karmił tylko sianem. Po roku pobytu w pensjonacie, doszedłem do wniosku, lepiej będzie jak
będę trzymał go koło domu. Kupiłem dwulatka do towarzystwa. Oczywiście w tej cenie, utrzymuję spokojnie dwa konie, ale czy jest mi wygodniej,
to bym polemizował. Od kiedy mam je koło domu, muszę jezdzić na dwa konie, bo młody szaleje, kiedy go zostawię, nie ma dla nie niego ogrodzenia,
nawet po prądem. Przyjemność z jazdy na dwa konie, jest trochę średnia. Myślałem o jakimś trzecim koniu, ale obawiam się, że mnie zasrają,
bo przy dwóch koniach jest dużo zbierania pączków. PozdrawiamMogę wypożyczyć swojego konia do towarzystwa i lekkiej jazdy dla dziecka/młodzieży 😉
[/quote]
Sam już nie wiem, a co posiadasz na zbyciu?
[/quote]

Nie na zbyciu ale szukam jakiegoś taniego miejsca dla malucha. Jaka miejscowość?
własna przydomowa stajnia
autor: dead_inside dnia 18 grudnia 2017 o 16:05
Płaciłem 500 zł. za miesiąc w pensjonacie, ale mój koń, miał tylko siano do woli, no i wodę oczywiście. Musiałem być raz dziennie, aby nakarmić go
treściwym, oczywiście swoim, bo właściciel swoje konie karmił tylko sianem. Po roku pobytu w pensjonacie, doszedłem do wniosku, lepiej będzie jak
będę trzymał go koło domu. Kupiłem dwulatka do towarzystwa. Oczywiście w tej cenie, utrzymuję spokojnie dwa konie, ale czy jest mi wygodniej,
to bym polemizował. Od kiedy mam je koło domu, muszę jezdzić na dwa konie, bo młody szaleje, kiedy go zostawię, nie ma dla nie niego ogrodzenia,
nawet po prądem. Przyjemność z jazdy na dwa konie, jest trochę średnia. Myślałem o jakimś trzecim koniu, ale obawiam się, że mnie zasrają,
bo przy dwóch koniach jest dużo zbierania pączków. PozdrawiamMogę wypożyczyć swojego konia do towarzystwa i lekkiej jazdy dla dziecka/młodzieży 😉
własna przydomowa stajnia
autor: dead_inside dnia 18 grudnia 2017 o 14:37
[quote author=_Gaga link=topic=19013.msg2740392#msg2740392 date=1513593750]
dead_inside, ile to jest "sporo miejsca"?
[/quote]

Tzn obok domu sąsiadka ma stajnie na dwa konie z górą na siano/słome plus paszarnie z siodlarnia. ok 2-3ha łąk łącznie. Plus u mnie są stare budynki gospodarcze (stodoła etc). Zastanawiam się co mnie taniej wyniesie utrzymanie koni  w pensjonacie czy przystosowanie warunków u siebie i tutaj ich utrzymanie 🙂
Dlatego za wszlekie odpowiedzi jestem ogromnie wdzięczna 😀
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 18 grudnia 2017 o 10:38
dead_inside takiej stajni, za tyle nie znajdziesz. Post z 2008 roku, a stajnia ma inną nazwę i cenę 🙂 Obecnie jest to stajnia Sabat. 


A znacie w okolicy coś w rozsądnej cenie? Szukam już od dłuższego czasu i albo nie na moja kieszeń albo za daleko 🙁
hucuły.
autor: dead_inside dnia 18 grudnia 2017 o 10:37
A ja się wreszcie cieszę, że udało mi się znaleźć paszę, która daje Pampkowi energię, ale go nie tuczy!  😜
Wczoraj wybraliśmy się w teren i koń torpeda, ale wszystko w granicach rozsądku i kontroli  🏇


Ja żałuję, że Pampero nie chodzi regularnie, bo parkury 80-90 cm spokojnie by chodził  😉
Nawet bez ogłowia  😁


Jaka ma pasze?

Nie cytuj zdjęć.
własna przydomowa stajnia
autor: dead_inside dnia 18 grudnia 2017 o 10:25
Hej 🙂
Szukam już długo pensjonatu, który by mi odpowiadał cenowo, z dojazdem i opieka nad koniem. Dodatkowo zastanawiałam się o powiększeniu stada. Mam sporo miejsca pod stajnie, ewentualnie w pobliżu stajenkę z dwoma boksami. I zastanawiam się nad rozbudowa stajni albo u siebie postawieniem. Podpowiedzie mi jak to wszystko wyglada? Jakie koszty mniej więcej było w waszym przypadku? Jakie teraz generują się koszty realne w utrzymaniu konia?
Byłabym wdzięczna za każda podpowiedz ☺️
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 18 grudnia 2017 o 08:21
[quote author=asds_z_hreczką link=topic=46.msg781#msg781 date=1226591880]
do  400 zł nic nie znam takiego ..... Za 580 zł jest za to chyba boks w Davisie koło Nadarzyna...Dojazd samochodem lub kolejka WKD z dworca centralnego
[/quote]
Gdzie dokładnie znajdę ta stajnie?
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 06 grudnia 2017 o 08:47
Witam kochani raz jeszcze 🙂
Szukam czegoś jednak bliżej mnie, najlepiej do 15 km od Radziejowic, Grodziska Mazowieckiego. Cena też niezbyt duża do max 800, chyba że macie jakieś super miejsce godne polecenia za troszkę więcej to pomyślę nad tym.
Warunek dla mnie konieczny to duże padoki trawiaste i ew hala/kryty lonzwonik.
Bardzo proszę o pomoc, muszę się przenieść do przyszłego roku.
Dziękuje  :kwiatek:

[quote author=Ollala🙂 link=topic=46.msg2736428#msg2736428 date=1512487966]
Pomocy 🙁 od dwóch dni siedzę i szukam, ale niezbyt mi idzie. Szukam stajni na południe od Warszawy- Raszyn, Janki, Magdalenka, Tarczyn i okolice(chyba ze cos jeszcze jest, nie ogarniam tego jeszcze) Przeprowadziłam sie do Stefanowa i muszę ściągnąć swoją kobyle bliżej z Marek. Konieczny dojazd jakimś środkiem komunikacji z tego Stefanowa albo z alei krakowskiej. Potrzebuje padokow, uczciwego karmienia i hali albo chocia z zadaszonego okraglaka. Do 1000. Help 🙁
[/quote]
Stajnia Poster z tego co wiem (lesznowola). 950zł i dobry dojazd komunikacją. Znajoma tam dzierżawi konia i chwali.

Edytuj posty!
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 26 listopada 2017 o 08:42
A byłaś w tych stajniach oglądać? Ja rozważalam postawienie konia w Siekierkach, ale po wizycie jednak zrezygnowałam, z tym, że nie wiem czy moja opinia będzie pomocna, bo jednak koń tam nie stał 🙂

W Sabacie byłam fajnie to wyglada tylko zastanawiam się jak od kuchni. Jak opieka etc?
A znacie jeszcze jakieś stajnie ?
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: dead_inside dnia 25 listopada 2017 o 21:45
Hej kochani!
Poszukuje kogoś kto stoi w stajni Sabat lub stajni Siekierki. Potrzebuję informacji na temat tych stajni, jaka jest opieka nad końmi atmosfera i jak ogólnie to wygląda 🙂 Planuje się przenieść ze swoim zwierzem i właśnie te dwie stajnie wpadły mi w oko. Chyba że macie coś jeszcze godnego polecenia z dobrym doajzdem komunikacja miejska najlepiej z Ochoty/Mokotowa i cena max 1000/1100zł.
Dziękuję bardzo z góry! 🙂