Zdrowykoń

Konto zarejstrowane: 19 stycznia 2018

Najnowsze posty użytkownika:

Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 16 kwietnia 2021 o 18:49
Zachowujesz się jak dziecko, które dowiedziało się że prezenty nie przynosi Św. MIKOŁAJ,  🤣 boli?  😉 Ma boleć.  🤣
Wiem że zaburza to "Twój Świat",  dysonans poznawczy boli.  🤣
Nie na całym świecie jest tak samo jak w Twoim. Zrozum to.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 16 kwietnia 2021 o 16:00
Efeemeryda może lepszym sposobem byłoby chorych zdiagnozowanych śmiesznym testem, palić na stosie bo sobie nie poradzimy.  🤣
Dziewczyno odwal się od dzieci, boisz się wirusa to się zaszczep.  🤣
Tylko żebyś wiedziała osoby zaszczepione też roznoszą wirusa i też chorują, zawiń się streczem i siedź w domu.  😉 Szczypawka nie eliminuje wirusa, to takie ciężkie do zrozumienia  😉 może jedynie pozwolić łagodniej przejść chorobę, i też nie wiadomo.
W Teksasie wszyscy umrą  🤣
https://www.facebook.com/1971966879776579/posts/2552307558409172/


https://www.facebook.com/1971966879776579/posts/2558574397782488/

Skończcie te brednie o braku łużek itd 3 tyś osób pod respiratorami, ok tysiąc szpitali w Polsce to by było 3-4 na szpital. Myślicie że ile osób było w całej Polsce pod respiratorami przed "pandemia".
A wystarczyło by te osoby leczyć. A no tak przecież wirusów się nie leczy.  🤣

To juz ktores zgloszenie o postowanych przez Ciebie fakenewsach. Nikt tu nic nie ma przeciw uczciwej dyskusji z PRAWDZIWYMI danymi, ale w postowanie oszlomskich teroii sie tu nie bawimy.
Bedziesz mial tydzien na ochloniecie, proponuje w tym czesie obejrzec sobie na YT film "Krotki film o prawdzie i falszu" autorstwa SciFun. Moze to pomoze Tobie w szukaniu dobrych informacji w necie.
Viss[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Szerzenie szuryzmu i fakenewsow.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 16 kwietnia 2021 o 07:39
To że chcą szczepić dzieci to się chwalisz czy żalisz?

Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 14 kwietnia 2021 o 08:51
Trusia nie będę zaśmiecał wątku o copd, napisze tu.
To że Ty nie wiesz jak leczyć świrusa nie znaczy że nie ma na świecie osób które to robią. Pomijając fakt amantadyny, invermektyny i innych leków które mogą zadziałać na początku choroby, którymi wyleczyło się tysiące ludzi, łącznie z naszymi politykami, celebrytami( min minister Woś, Gelsdorf i inni) Trampy i inne. Tak wiem są to foliarze bo nie ma tego w procedurach.  😉
To są  też proste  metody dla pewnie 99% ludzi jak odpowiedni poziom D3 na który badania już w marcu-kwietniu zeszłego roku były zrobione i jak wpływają na hospitalizację pacjentów.
Do tego Wit C, K2, a+e, cynk, selen, kwarcetyna i wiele innych.
W stanach ciężkich też jest wiele możliwości chociaż by to co zrobili w Australii
https://www.abc.net.au/news/2020-12-03/mega-dose-of-vitamin-c-treats-sepsis-florey-institute-austin/12939202
Do tego są jeszcze inne rzeczy ale to wiesz już tajemnica.  😉

4 osoby z moich znajomych przez rok straszliwej pandemii potrzebowały leczenia, mocniejszego bo doprowadziły się do obustronnego zapalenia płuc i leciała saturacja, wszystkie osoby wyzdrowiały w niecały tydzień.
Powiem Ci więcej tą metodę jeden z profesorów medycyny w Polsce, przedstawił ministrowi zdrowia( Szum), premierowi, prezydentowi, wiedza o tym Simony i inne. To było w tamtym roku jak cała zabawa się zaczęła. Nic nie zrobili,a wiesz dlaczego, bo jak by ludzie nie umierali to by się szczypawki nie sprzedawały.

I taka ciekawostka.Trusia

COPD
autor: Zdrowykoń dnia 13 kwietnia 2021 o 16:38
Nie, nie można było.
Po pierwsze nie można napisać ogólnie, bez precyzyjnych dawek, prędkości itd, za pisanie receptury ban. Nie mam 15 lat żeby dzielić się na forum takimi rzeczami, jak ktoś coś zrobi źle weźmiecie odpowiedzialność?
3 lata temu za mało było koni i doświadczenia. Też nie wiadomo było na jak długo będzie dobrze. Potrzeba było te że 20 koni i pewnie z 200 litrów różnych rzeczy, żeby dojść do pewnych wniosków, odnośnie stężenia, prędkości itd Do tego trzeba było popatrzeć na wyniki krwi w trakcie i po,czy nie dzieje się coś dziwnego, chociaż wiadomo było czego się spodziewać.  Teraz po 3 latach wiadomo że piąta noga nie wyrośnie.  😉
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 13 kwietnia 2021 o 14:21

Nie przychodzi ci do głowy, ze wet może mieć jakieś powody, dla których nie chce stosować metod polecanych przez jakiegoś kogoś?Nie stosują tego Ci którzy nie wiedzą, jak wet chce się dowiedzieć to się dowiaduje i nie zdarzyło się żeby nie chciał spróbować.
Rozmawiałem z wetem telefonicznie który się ze mną skontaktował wymieniliśmy się informacjami  😉 i też będzie robiła. Jest na forum, ogarnięta osoba, z otwartym umysłem.
Z inną osobą rozmawiałem ma weta chce spróbować, czekam na rozmowę z wetem, porozmawiać zawsze wolno.  😉 Czy wet zrobi jego sprawa, ja mogę powiedzieć jak to zrobiłem, powiedzieć gdzie szukać badań  itd reszta zależy od weta.
Podanie wlewu to nie jest wszystko na co trzeba zwrócić uwagę.  😉

Do Trusi, Kokosnuss i innych ja nie muszę tu wam pokazywać, chwalić się, chcecie zapraszam można konie na żywo zobaczyć i porozmawiać z właścicielami. Chcecie zapraszam, przyjedźcie, zobaczycie, nie jestem anonimową osoba z wieloma osobami z forum  już się znamy.

Mam pomysł zróbmy "piknik ze zdrowym koniem"  😀 🤣  tak damy w palnik że wszystkim się rozjaśni jak leczyć.  🤣 🤣 🤣
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 13 kwietnia 2021 o 12:06
Południowoafrykański wariant jest w stanie pokonać odporność wypracowaną przez szczepionkę. Początkowe wyniki badań z Izraela budzą niepokój.


Wariantem południowoafrykańskim zakaziło się mniej niż jeden procent badanych. Mutacja ta zaatakowała ośmiokrotnie więcej osób w pełni już zaszczepionych w porównaniu do niezaszczepionych.
https://www.o2.pl/informacje/pfizer-nie-dziala-na-mutacje-niepokojace-wyniki-badan-6628336914316160a
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 13 kwietnia 2021 o 09:01
Widać są jeszcze myślący lekarze.
Od 8 min  https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=f1ulqrjkHFE&feature=share
Nie rozumie igiełkować się eksperymentą szczypawką, która nie chroni przed zakarzeniem, przed transmisją, jedynie ma za zadanie według ekspertów złagodzić przebieg choroby co i tak nie wychodzi jak widać.
A to wszystko przy chorobie która się łatwo leczy.

Gotowi na 3 dawkę.  🤣
"12 tygodni od podania pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca ona zanika w organizmie i jest potrzeba podania drugiej dawki. W przypadku szczepionek dwudawkowych może być z kolei potrzebna trzecia dawka."
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/trzecia-dawka-szczepionki-przeciw-sars-cov-2/h792b46
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 12 kwietnia 2021 o 08:07
[quote author=Gillian link=topic=138.msg2970413#msg2970413 date=1617966900]
Ale ktoś musiał mieć jajca aby tej metody spróbować i rozpowszechnić 🙂 jak byśmy mieli liczyć na wetów to dalej bym płakała w boksie waląc sterydy.


Może wobec tego nie powinno to się nazywać "metoda Zdrowegokonia", ale "jajca Zdrowegokonia"?     🤣
[/quote]
Oj Trusia, Trusia  🤣
Zastanawiam się czy ty masz pojęcie co to za choroba?  😉
Już nie jedna była tu taka co mówiła, wystarcza ziółka, konia na łąkę, czasmi steryd a po jakimś czasie, co zrobić, bo sterydy już nie działają  😉. Wiesz co często takie osoby piszą? Wet który leczył jak koń doszedł do niewydolność i przestały działać sterydy, przyjeżdża podaje steryd, zostawia na zapas i przestaje odbierać telefon.
W takim stanie jak już nic nie działa często dostaje wiadomości co zrobi, proszę o pomoc.

Jesteś taka mądra, może chcesz Ty pomagać takim koniom.
Np: "Witam,
Czy zechcialby mi Pan pomoc? Mam dwa konie, ktorym w zasadzie juz nikt nie chce pomoc.... Kobyla............................ i 20sto latek z wrzodami, egzema, hs i rao. Jesli znajdzie Pan chwile i bedzie mial chec cos doradzic, bede wdzieczna.

Pozdrawiam"
"Dzień dobry piszę ponieważ jest Pan, ostatnią moją deską ratunku.Już nie mam siły smutek.6 lat temu kupiłam 5 letnią zdrową kobyłę.......... ,po 2 latach zaczęła odchrząkiwać- weci nic nie widzieli ,3 lata temu duszności ,leki parowane siano ,testy uczuleniowe (wszystkie pyłki ) .Od marca  do lipca koszmar-2x dziennie inhalacje nacl ze sterydem w przypadkach spastycznych ataków (40 oddechów ) steryd im lub iv.Rok temu jak zaczęły się duszności wdrożono leczenie prednizolonem -po tygodniu ochwat .Jeszcze z niego wychodzimy a już się zaczyna smutek.Mamy zlecenie od weta zacząć inhalacje z nacl + dexaven.Boję się.. "

Chcesz wysłać Ci nr  telefonu,  chętnie Ci wyślę, tylko im pomóż. OK.
Ja mogę to olać, mój koń jest zdrowy, grosza na tym nie zarabiam, często dokładam, chcesz się zamienić?
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 09 kwietnia 2021 o 17:40
Wracam od weta od małych zwierząt, który operował mi wcześniej kota, zostawiłem dmso u niego jak dostawał kot.
Robi różne operacje, też po wypadkach. Mówi jak się super goją po tym dmso. 😀 Do standardowego leczenia dołożyła dmso i super efekty.
Tak się też uczy wetów spróbował raz na prośbę, teraz sam stosuje. W klinice jest tam 4 wetów już się przeszkolili  😀. Umówieni jesteśmy na pogaduche  😉 na kolejne tematy. 
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 09 kwietnia 2021 o 14:59
Powiem wam jestem zadowolony, ludzie zaczynają czytać, interesować się tematem to bardzo dobrze.
Siedzę w stajni, piję kawę, patrzy na mnie koń, który w tamtym roku poskładany, trzeba było robic, teraz patrzy i sam pewnie w szoku że nic się nie dzieje.  😀
A Trusia spędzi pół dnia na pisaniu, a mogła by pić kawę, bo mieszka nie daleko. 😀

Xxagaxx żeby zrozumieć jak działa i dlaczego można by książkę napisać, może nie jestem za bardzo ogarnięty  😉 mi wyszukanie tego i zrozumienie, zajęło kilka miesięcy, przeczytane z 10 książek, dziesiątki prac z całego świata, obejrzane konferencje lekarzy, też o ludzkim pochp, i parę godzin rozmów z profesorami między innymi z Piwet Puławy. Polecam.
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 09 kwietnia 2021 o 13:45
Murat-Gazon, nie wiem co rozumiesz przez powszechnie, bo znane mi jest z "medycyny alternatywnej" i skutki bywają bardzo różne... Dlatego chętnie poczytam jakies nowe badania, bo to że ja nie znam, nie znaczy że przez ostatnie pare lat się nie zmieniło 😉

http://eurovet.up.wroc.pl/index.php/raporty-program-2013-14/weterynaria/244-ataksja
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 09 kwietnia 2021 o 13:18
Gillian jak Alexander Fleming wynalazł przez przypadek penicylinę to też były osoby co mówiły - debil będzie pleśnią leczył.  🤣 🤣
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 09 kwietnia 2021 o 10:38
Trusia nie wiem na jakim świecie żyjesz? Po pierwsze jak znajdziesz weta który Ci pomoże, to nie można mówić kto, co i jak, u ludzi za leczenie takimi tanimi metodami zabiera się im prawo wykonywania zawodu. Kotbury wspomniał dlaczego tak się dzieje. Wielu wetów już wie co i jak. Jak wet nie wie a chce pomóc trzeba go nauczyć, powiedzieć gdzie są informacje badania, publikacje itd Można podpowiedzieć że jest jakaś metoda, podzielić się doświadczeniem ale to wet jest od tego czy zrobi. Czego Ty oczekujesz? Że ktoś Ci poda na tacy. Mam Ci napisać co, ile, jak, po pierwsze zaraz dostałbym bana, po drugie nie jestem wetem żeby Ci mówić. Coraz więcej wetów już wie i to od nich będzie zależało czy będą to stosowali. Może za parę lat będzie to normalnie wszędzie stosowane w co wątpię, raczej nieoficjalnie. I tak już jest lepiej niż jak ja zaczynałem, przypomnij sobie co tu się działo jak 3 late temu o tym powiedziałem, 🤣 a teraz już weci sami to robią. Ciekawe od kogo się dowiedzieli.  😉
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 09 kwietnia 2021 o 07:58
kotbury, nie woda utleniona, tylko perhydrol 30% 😉


Lov masz weta który to robi mam nadzieję że wie jak,  😉 lepiej powstrzymaj się z pisaniem tak nieprecyzyjnych informacji, bo jeszcze ktoś wpadnie na wspaniały pomysł 😉 i poda Perhydrol 30% i zrobi kuku.
Trzeba by było doprecyzować tu parę spraw, bo już zaczynają się dziwne opowieści.
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 08 kwietnia 2021 o 14:46
Murat-gazon ma swojego weta i to sprawa weta jak leczy, nie wszyscy muszą wiedzieć, podłych ludzi nie brakuje.  😉
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 08 kwietnia 2021 o 14:29
Trusia masz swojego weta to się zapytaj, literatury, badań i praktyki lekarzy nie brakuje.
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 08 kwietnia 2021 o 11:19
Przeciez napisali wyraznie - wlewy z dmso..

Pisane było wielokrotnie dmso jest w stanie coś zadziałać ale to nie wszystko. Widzę, że nadal nikt nie puści pary na forum co to za cudowna metoda. Czy to jakaś autorska metoda leczenia, że nadal robicie z tego taką tajemnicę... Niby liczy się zdrowie zwierzaków, ale "wiem, ale nie powiem". Takie wiadomości powinny być ogólnodostępne , a nie zatajane...albo możesz się dowiedzieć, ale tylko w wiadomości prywatnej.. To przypomina oferty bez ceny z adnotacją "CENA NA PRIV" ...
😤


Za metody które nie są w procedurach  😉 dostaje się tu bana.
I wiesz nie są to tanie rzeczy.  🤣 🤣

BASZNIA mój koń 3 lata bez leków, alergia na wiele rzeczy, co się stało alergeny poznikały? Chyba że przez ten czas nie było owadów, pyłków, grzybów, roztoczy itd.  😉 Stajnia murowana, słoma siano.
Nie będę tu pisał powieści  😉 nie leczymy copd tylko stawiamy układ odpornościowy do pionu, pozbywamy się syfu i organizm sam wraca do równowagi.  😉 W układzie odporności mamy limfocyty i inne cyty 🤣 one mają zrobić robotę, my dajemy im tylko trochę mocy.  😉
BASZNIA Copd jes dość złożoną choroba zaostrzenia powodują różne patogeny najczęściej wiele razem, wirusy, bakterie, grzyby, pasożyty itd  steryd i antybiotyk zobacz na co działa a na co szkodzi, widzisz to błędne koło  😉 jedno leczysz, drugie rozkręcasz.

Ja nikogo nie namawiam do robienia czego kolwiek, każdy ma swój rozum,  swojego weta.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 07 kwietnia 2021 o 14:32
Na złość mamie odmrożę sobie uszy.  🤣 🤣
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 07 kwietnia 2021 o 07:53
W poniedziałek po południu zadzwonił brat że jego teść od 4 dni leży z gorączką prawie 40 stopni, z koronką. Zaczęły łapać go duszności, kazałem sprawdzić saturacje miał 82. Wiek 50 parę lat, ze 30 kilo nadwagi, ogólnie zdrowy, może lekki cisnieniowiec. Powiedziałem że raczej  😉 nie ma co czekać i albo leczyć albo za chwilę będzie szpital. Wczoraj saturacja 88 temperatura bez obniżania spadła na niecałe 38.Dzisiaj saturacja 94, temperatura ok 37.5.  🏇 Działamy dalej.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 03 kwietnia 2021 o 08:46
Zdrowykoń to co proponujesz zrobić?


Co proponuję? Jechać do Holandii  😉 a późnij jak kto woli lufka, joint spliff, bongo, vapo,ciastka, wiadro.  🤣 No może wiadro na początek nie.  🤣  Jak później pójdziesz do lodówki, a pójdziesz.  😀 powąchaj chrzan.

Przed zastosowaniem skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.  🤣
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 02 kwietnia 2021 o 13:46
Jak byś zatęskniła za zapachem kupy  😉 to przez "wzmocnienie"  😀 układu kannabinoidowego można przywrócić węch.  Podobno  😉 też wpływa na przedostawanie się wir. sa do komórki przez wpływ na receptory ace2.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 02 kwietnia 2021 o 11:29
Jak by ktoś miał problem z węchem, to jest sposób jak odzyskać. Podobno działa.  😉
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 01 kwietnia 2021 o 19:40
Gillian dużo masz tej brzozy, do kominka by mi się przydało.  😀
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 30 marca 2021 o 08:38
Koń nr 4 w ostatnim miesiącu, zobaczymy co da się zrobić.

"Dzień dobry piszę ponieważ jest Pan, ostatnią moją deską ratunku.Już nie mam siły smutek.6 lat temu kupiłam 5 letnią zdrową kobyłę........... ,po 2 latach zaczęła odchrząkiwać- weci nic nie widzieli ,3 lata temu duszności ,leki parowane siano ,testy uczuleniowe (wszystkie pyłki ) .Od marca  do lipca koszmar-2x dziennie inhalacje nacl ze sterydem w przypadkach spastycznych ataków (40 oddechów ) steryd im lub iv.Rok temu jak zaczęły się duszności wdrożono leczenie prednizolonem -po tygodniu ochwat .Jeszcze z niego wychodzimy a już się zaczyna smutek.Mamy zlecenie od weta zacząć inhalacje z nacl + dexaven.Boję się .Rozważałąm wywiezienie jej w bardziej dla niej dogodne warunki, jednak mamy cały czas kucie ortopedyczne i ona nie może chodzić na pastwiska .Błędne koło .Czy jest jakaś szansa na uratowanie ,nie chodzi mi o użytkowanie, tylko żeby żyła (aha rok temu odczulałam ale nic to nie dało).Bardzo proszę o szczerą odpowiedz jak Pan to widzi ,czy jest jakaś szansa czy mi się przy którymś ataku udusi .Z poważaniem.......... "

Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 25 marca 2021 o 09:44
A wystarczyło by tych ludzi tylko leczyć, nie było by umierających, nie było by zamykania gospodarki, nie było by zastanawiania się czy szczypawka działa, nie było by skutków ubocznych. Problem jest jeden na leczeniu się nie zarobi na szczypawkach tak.  😉
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 24 marca 2021 o 18:47
Przyjmijmy że udałoby się zaszczepić wszystkich w Polsce co jest nie realne pewnie przez kilka lat w tym tempie.  😉
Picer 90 parę skutecznosci 😉 🤣 asterka 60  😉 zróbmy średnio 20 % nieskuteczna to przy 38 mln , to daje 7, 6 mln takich Krawczyków.  😉 To jest jakieś 20 tys dziennie.  😉
Osoby które się zaszczepiły kiedy ponownie będą musiały się szczepić co rok.  😉

Mój tato od 3 dni bez gorączki, ogarnięte.  🙂
Ja przez ponad  tydzień  codziennie po kilka razy u covidowców  😉  a lekarze w maseczkach i innych teleporady.  🤣 👍

kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Zdrowykoń dnia 22 marca 2021 o 10:19

U mnie to jest niestety problem z odpowiednim odżywianiem i wchłanianiem, mam spore problemy z układem trawiennym i nie jem wystarczająco dużo żelaza, a nawet jak jadłam to był u mnie problem z wchłanianiem. W celu podreparowania jelit regularnie piję probiotyki (ProBiotics Polska), więc tutaj wszystkie punkty pokrywam. Niestety pomimo licznych wizyt u gastrologów, wciąż niewiadomo co jest nie tak z moimi jelitami/żołądkiem.
A co do wit. B12 - ze względu na dietę wegańska przyjmuję na stałe B complex w formie metylowanej, poziomy sprawdzam regularnie.Masz odpowiedź dlaczego tak się dzieje, niestety dieta wege nie każdemu służy, standardowe problemy. Z takich właśnie powodów wiele osób rezygnuje z wege i problemy same mijają.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 20 marca 2021 o 19:25
Mam temperaturę  okazało się że od tygodnia miałem styczność z kilkoma osobami z covid, od wtorku zajmuje się rodzicami, mam 36,7 zaczynać zbijać czy czekać.  😉 🤣
Dwie siostry pozytywne, szwagierka pozytywna, mama pozytywna, ojciec wtorek prawie szpital w najgorszym stanie.
Wczoraj ojciec miał test, dzisiaj wynik, negatywny.  🤣 🤣
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 19 marca 2021 o 08:53
Sienka dzięki.  :kwiatek:
No to jestem po rannym obchodzie.  😉
Mama pozytywna potwierdzona. Już bez obiawów.
Tato lekki stan podgorączkowy, saturacja 96,innych objawów brak, sporadyczne kaszlnięcie.

Ja bez objawów, kawa i papierosek smakuje tak samo.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 18 marca 2021 o 11:56
Od kilku dni moja mama i tato czuli się nie za bardzo stan podgorączkowy lekkie bóle kości i pleców. We wtorek ojca poskładało kaszel, duszności gorączka 39,5. W tym czasie jedna siostra i szwagierka, ból kości, pleców stan podgorączkowy po teście pozytywne. Mieli styczność. Siostry dzwoniły po lekarza i albo szpital albo teleporada. Pojechałem do ojca 65+, blady jak ściana. Mówię oho tu nie ma na co czekać. Za dwie godziny już nie mieliśmy duszności i kaszlu. Temp spadła  o 1,5 stopnia, przespał noc bez duszności i kaszlu. Rano po przebudzeniu trochę kaszlu bez duszności temp 37,5. Wróciły kolory na twarzy. Podaliśmy następne rzeczy, wieczorem temp wzrosła do 39, saturacja 97. Dzisiaj rano Temp 37,1 Rano przyjechałem a ojciec ubiera się i mówi że na miasto będzie jechał zawieść mamę na test.  🤣
Teleporada zgłoszona we wtorek odlyła się wczoraj o 15. 😲
Ciekawe czy mnie poskłada?  😉

Przestaje się dziwić ze tak dożo ludzi w szpitalach, brak opieki i leczenia, nasza służba zdrowia jest od zaorania.
kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić
autor: Zdrowykoń dnia 16 marca 2021 o 08:08
Florcik po pierwsze poszukaj dobrego lekarza niech popatrzy na twoja dietę, poziomy Wit b, szczególnie b12, b6, folian.
Jak nie masz nikogo dobrego zacznij od dobrego B complex(ważne są formy b), do tego Wit c, cynk.
Dieta można pojeść troche żółtek jaj.
Powalczyć trochę z tzw florą bakteryjną jak były stosowane antybiotyki.
Żelaza nie powinno się suplementować, bardzo rzadko trzeba, przeważnie jest to problem ze wchłanianiem.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 15 marca 2021 o 16:04
Kontrowersje związane ze skutecznością szczepionki AstraZeneca
Krajem, który jako jeden z pierwszych zakwestionował skuteczność szczepionki AstraZeneca, była Republika Południowej Afryki, gdzie minister zdrowia RPA, Zweli Mkhize, zapowiedział, że plany szczepień preparatem zostają tam wstrzymane. Było to efektem badań naukowców Uniwersytetu Witwatersrand w Johannesburgu z udziałem 2,1 tys. osób. Testy wykazały, że osoby zaszczepione brytyjskim preparatem nie były bardziej odporne na wirusa od tych, które otrzymały Placebo.  🤣 🤣 🤣

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemcy-wstrzymuja-szczepienia-preparatem-astrazeneca/qbb2dg3,79cfc278
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 14 marca 2021 o 10:17
Ach te eksperymenty medyczne.  😉

Trzej pracownicy służby zdrowia, którzy niedawno otrzymali szczepionkę AstraZeneca, są leczeni w szpitalu z powodu "nietypowych objawów" - poinformowało norweskie ministerstwo zdrowia. Jak informuje Reuters, u osób tych występuje m.in. krwawienie, zakrzepy i niski poziom płytek krwi.


Po stwierdzeniu przypadków powstawania zakrzepów krwi u niewielkiego odsetka zaszczepionych preparatem AstraZeneki pojawiły się o obawy o bezpieczeństwo stosowania tego produktu. Koncern zapewnia, że bezpieczeństwo jej szczepionki jest weryfikowane w ramach kontynuowanych badań klinicznych.

 

Szczepienia przeciw Covid-19 produktem AstraZeneki wstrzymano m.in. w Norwegii, Danii, Austrii, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Luksemburgu, we Włoszech, a także Tajlandii.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-13/nietypowe-objawy-po-szczepione-astrazeneca-trzech-medykow-trafilo-do-szpitala/

Galopada z ciekawości co może się dziać jak będzie wysoki poziom przeciwciał a nie będzie choroby?
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 12 marca 2021 o 19:18
Każdy robi jak chce, ale brać szczypawke eksperymentalną na coś co statystycznie prawie nie da się zachorować tak żeby trzeba się leczyć, to naprawdę trzeba mieć odwagę.  😉 Pomijając fakt że nawet jak się zachoruję to łatwo się leczy.  😉
Nie ważne.  🤣
Strzyga, Galopada gdzie jesteście?
Sąsiadka zadzwoniła żebym przyszedł bo wyszedł skutek uboczny. Zapalenia płuc nie ma, wydzieliny nie ma nie trzeba odsysać. Sąsiadka wróciła do pracy.
Skutek uboczny jest taki że sąsiadka mówi do mamy :" mamo przytulasek" podnosi rękę łapie za szyje i przytula się.  Prawie cztery lata bez kontaktu po udarze.
Ja się nie znam, może wytłumaczycie to.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 12 marca 2021 o 08:57


Norwegia zaprzestaje stosowania szczepionki Astra Zeneca po możliwym poważnym skutku ubocznym w Danii, informuje Aftenposten 11 marca 2021 r. Duńskie Ministerstwo Zdrowia pisze:

Szczepienie szczepionką COVID-19 firmy AstraZeneca jest zawieszone do odwołania. Dzieje się tak po doniesieniach o ciężkich przypadkach zakrzepów krwi u osób zaszczepionych szczepionką COVID-19 firmy AstraZeneca.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Władze Zjednoczonego Królestwa zgłosiły łącznie 460 zgonów i 243612 działań niepożądanych szczepionek firm Pfizer i AstraZeneca.
https://steigan.no/2021/03/storbritannia-mange-dodsfall-og-skader-med-pfizer-og-astrazeneca/?fbclid=IwAR0z9sOM9xssFZYpoOa8HLvwtujlJVEzg_9Dcu8VbjBCkwBZ3jRFrZxHllU

COPD
autor: Zdrowykoń dnia 10 marca 2021 o 09:38
Tak pytam bo nie wydaje mi się żeby copd było genetyczne.
Wiele razy słyszałem od wetów, " jak koń stary i ma copd to normalna choroba, jak młody to genetyczna." 😉
W tamtym roku znajoma kupiła klacz 7 lat, długo była chora, kupiona poniżej ceny mięsa.
Kobyła prócz trawy nie jadła już nic, nie chciała jeść siana, owsa, paszy. W badaniach anemia. W takim stanie przyjechała.


Duszności spoczynkowe, po kilku minutach kłusa brak oddechu, niedotlenienie bardzo duże że wracając po kłusie, plątały jej się nogi, prawie się przewracała.
Gluta brak, jak zaczęliśmy oczyszczać płuca, wypadały stare zielone gluty. Z miesiąc trwało żeby zaczęła jeść, je już wszystko. Pomimo jedzenia była dość spora kacheksja.
Oglądała tego konia też dr B. W.
Wtej chwili kobyła bez leków robi treningi skokowe na wysokości metr-metr dziesięć.
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 10 marca 2021 o 07:52
Na podstawie jakich badań twierdzisz że to genetyczne?
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 09 marca 2021 o 13:42
Z urwana glową może być problem.  🤣
Jak ostrożnie podchodzisz do innych metod to dzwoń do weta oni mają sprawdzone i skuteczne metody.  😉 Po co szukać?
Pewnie i tak skończy się pisaniem do mnie.  😉 A grafik napięty.  🤣 Taki żart oczywiście.  🤣
COPD
autor: Zdrowykoń dnia 08 marca 2021 o 17:28
Jak u człowieków  😉 pomaga to dlaczego nie miało by zadziałać w jakimś stopniu u konia.
Jest szansa że pomoże w złagodzeniu objawów ale raczej nie wyleczy copd.  😉
Z tego co wiem i rozumie, nie tędy droga.
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 06 marca 2021 o 08:26
"Pandemiczni głupcy

1 Pandemiczny głupiec to ktoś, komu brakuje elementarnej wiedzy z zakresu ekonomii. Nie wie, jak zadłużony jest przez politykę swego rządu, nie umie powiązać bogacenia się miliarderów z lockdownami, nie rozumie koncepcji modelu biznesowego a już zupełnie nie jest w stanie wywnioskować, czemu ani komu on służy. Nie wie, co to znaczy zarabiać na kryzysie i nie rozumie finansowej strony istniejącej sytuacji.
   
2 Pandemiczny głupiec ślepo ufa wizerunkowi autorytetów i nie analizuje treści ich przekazu. Słyszy, jak doradca premiera sugeruje przedsiębiorcom dotkniętym kryzysem przebranżowienie się i szycie masek i nie myśli, że ten profesor wykazuje się przerażającym brakiem empatii i taktu oraz poniża się brakiem wiedzy. Głupiec to łyka jak gąsior kluski i nie zadaje sobie pytań, jak nielegalnie blokowany restaurator bez technologii na którą nie ma pieniędzy ma zacząć konkurować z maskami chińskimi produkowanymi masowo.

3 Głupiec, jak każda ofiara prawa Dunniga - Krugera, ma wysoki poziom pewności siebie odwrotnie proporcjonalny do jego poziomu wiedzy. Pokazuje ono, że pewność siebie ignoranta jest większa niż u eksperta, który mając wiedzę jest świadomy swoich braków i przez to bardziej pokorny. To podwójne związanie tworzy złą dynamikę - głupiec nie wie, że jest głupcem, co uniemożliwia mu naukę i wyjście z głupoty. Tym samym jest głęboko przekonany, że to inni są głupi i nazywa bazujących na faktach ludzi foliarzami, a prawdziwe informacje teoriami konspiracyjnymi - tymczasem to on sam nie jest w stanie dojrzeć swych braków.

4 Głupiec korzysta dużo z mediów bez świadomości, że jest w nich karmiony określonym i strategicznie zaplanowanym przekazem. Sądzi, że poznaje w nich "prawdę" i nie uwzględnia interesów właścicieli ani reklamodawców używających ich jako narzędzia do tworzenia rzeczywistości określoną narracją. Nie wie, jakie grupy interesów kształtują mu światopogląd i jak ten przekaz wpływa na jego zachowania i podejmowane decyzje. Jest bezwiednym konsumentem treści i narzędziem w rękach tych, którzy go prowadzą.

5 Głupiec nie ma elastyczności poznawczej i nie potrafi zmienić perspektywy. Nie patrzy więc na pandemię wielowymiarowo, przez pryzmat paradygmatu kulturowego, biznesowego, pedagogicznego, technologicznego, politycznego i tym samym nie może zrozumieć tego złożonego zjawiska. Nie wie, że lockdown prowadzi m.in. do samotności, ta do depresji, a ta zabija, bo nie wychodzi w swych wnioskach poza słowo: wirus. Głupiec nie widzi, że systematycznie, pod osłoną tematów zastępczych albo w formie demagogii, traci swoje prawa i boi się tego, czym go straszą, nie zauważając dyktatorskich działań.

6 Głupiec nie myśli długoterminowo i nie umie łączyć informacji w spójną całość. Naiwnie myśli, że "to się zaraz skończy", bo nie widzi celów grup mających władzę, jak np. wrogie przejęcia bankrutujących hoteli czy restauracji. Trzyma się tej fiksacji, choć musiał przecież słyszeć o kolejnych pandemiach, o wariantach z nowych krajów, musiał widzieć rządowy podział kraju na strefy zakażeń, który przezeń nie był postrzegany. Niestety głupiec nie rozumie, że to się nie skończy też dopóki on jest głupcem, bo to jego pasywność, lęki, zamiatanie pod dywan, ignorancja i arogancja powodują grzech zaniechania i utrudniają hamowanie tych, z których niektórzy powinni być sądzeni za zdradę stanu albo zamknięci w szpitalu z kratami jako narcystyczni psychopaci ze zdiagnozowaną megalomanią.

Uważajcie na pandemicznych głupców. Edukujcie, uświadamiajcie, pomagajcie im wyjść z ich ograniczeń i pokazujcie im prawdę. I absolutnie nie obawiajcie się reakcji - prawda nie musi bać się kłamstwa, wiedza - głupoty, a normalność - patologii

Powodzenia nam wszystkim.
Mateusz Grzesiak"

https://www.facebook.com/109501372453351/posts/5197836646953106/

wirus typu herpes
autor: Zdrowykoń dnia 04 marca 2021 o 08:23
Rozmawiałem z wetką mówiła o okolicach Piaseczna i Żabiej Woli nie dopytywałem o dokładną stajnie, nie jest to wetka z którą na codzień współpracuje, jak by ktoś chciał to na pryw
mogę powiedzieć która, jak by ktoś chciał się dopytać (jest to młoda wet zajmująca się glownie rozrodem większość pewnie wi o kogo chodzi),  wczoraj w jnnej stajni  mówili że podobno chodzi o Chojnów ( informacja może nie być prawdziwa, nie mam potwierdzenia od źródła). Rozmawiałem też z kolegą który ma stajnie w okolicy Żabiej Woli jeszcze nic nie słyszał, da znać jak by coś.
wirus typu herpes
autor: Zdrowykoń dnia 03 marca 2021 o 12:29
Sory pomyłka.
wirus typu herpes
autor: Zdrowykoń dnia 03 marca 2021 o 08:05
Nie ma co na zapas się stresować, ograniczyć przemieszczanie, a w razie czego trzeba leczyć.
wirus typu herpes
autor: Zdrowykoń dnia 02 marca 2021 o 14:00
Rozmawiałem przed chwilą z wetką, w mazowieckim już coś jest okolice Piaseczna i Żabiej Woli.
Problemy z układem ustaleniowym.
autor: Zdrowykoń dnia 01 marca 2021 o 11:39
Koleżanka ma takiego konia, śpi oparty zadem o boks, po czym składa się, zalicza glebę. Jak się przewróci wygląda jak by miał padaczke, tak stwierdził jeden z najlepszych wetów. Były napady krecenia - biegania w boksie na początku wszyscy myśleli że to objawy kolkowe,na koniec napadu cały spocony.
Na padoku konie stały a on galopował. Do tego chudł.
Nie kładł się do spania.
Badania krwi w normie jedynie kinaza poza normą.
Znalezione zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku szyjnym.
Pasożyty we krwi.
Dostał kilka rzeczy, napady prawie ustąpiły, zaczął na początku po trochu kłaść się w ciągu dnia w boksie teraz kladzie się w nocy. Uspokoił się, chodzi pod siodłem, poprawił się wyglądowo i ruchowo. Takie dziwne zachowanie może powodować nie wysypianie się, ale jaka jest przyczyna ze koń nie chce się położyć trudno powiedzieć.


Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 26 lutego 2021 o 20:57
[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2965376#msg2965376 date=1614280896]
Skończyłem rozmawiać z sąsiadką, był dzisiaj doktor, 82 latka osłuchowo czysta.


Strzyga, Galopada gdzie jesteście?  😉
[/quote]

Czy ktoś wie co stało się ze Strzyga i Galopada zaczynam się martwić  😉 mam nadzieję że to nie skutki uboczne szczepionki.  😉 🤣
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 25 lutego 2021 o 19:21
Skończyłem rozmawiać z sąsiadką, był dzisiaj doktor, 82 latka osłuchowo czysta.


Strzyga, Galopada gdzie jesteście?  😉
Koronawirus
autor: Zdrowykoń dnia 25 lutego 2021 o 14:07
Jak to nie ma sensu?  😉 🤣