ika2112

mały szary człowiek

Konto zarejstrowane: 18 lipca 2018
Ostatnio online: 21 grudnia 2020 o 14:51

Najnowsze posty użytkownika:

jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia
autor: ika2112 dnia 20 października 2020 o 11:06
Perlica
Zdaje się, że dźwignia ma pomóc podnieść przód, łopatki konia, a to znacznie wpływa na jakość chodu
siodło ujeżdżeniowe
autor: ika2112 dnia 20 października 2020 o 10:58
też dziękuję dziewczyny 🙂
siodło ujeżdżeniowe
autor: ika2112 dnia 19 października 2020 o 13:18
Trochę odskoczę od tematu XD
Myślicie, że jeżdżąc L/P warto inwestować już w naprawdę dobre siodło? Docelowo bardzo bym chciała HB Contact, ale po pierwsze - trzeba czekać, a po drugie - trzeba mieć kasę  🤣 No a po trzecie właśnie, to trenerka raczej namawia do kupienia czegoś zwyczajnego. Dlatego szukam po używanych no i znajduję cuda w cenie znacznie niższej niż HB. Nawet atrakcyjne Hennigi znalazłam, ale trochę wręcz głupio kupować siodło tak doskonałe dla jeźdźca tak niedoskonałego XD Z drugiej strony zmieniać siodła jak skarpetki też mi się średnio widzi. No ale jak myślicie - warto może jednak?

Szukam czegoś w zastępstwo dla mojego Stubbena Genesis. Nie usadza zbyt dobrze, jest dla mnie za duże siedziskiem i wraz z rozwojem konia i moim zaczęło mi bardziej przeszkadzać niż pomagać. Nie mogę w nim dobrze usiąść i bardzo bym chciała coś, co mnie bardziej ustabilizuje i dobrze ułoży, a przynajmniej nie będzie mi w tym przeszkadzać.

Zależy mi też na wełnianym, a na pewno nie lateksowym/piankowym wypełnieniu, które do mnie nie przemawia. Dlatego też patrzyłam na Henniga, ale ktoś się orientuje jakie fajne siodła są wełniane? Po zdjęciach nie zawsze jestem w stanie się zorientować, a i w opisie trudno się dopatrzeć  👀