roland

roland

Konto zarejstrowane: 06 marca 2021
Ostatnio online: 25 listopada 2022 o 08:52

Najnowsze posty użytkownika:

Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: roland dnia 12 stycznia 2022 o 12:31
zuzikulec
Nie, nie robiłem gastroskopii, nie było takiej potrzeby, tak jak sobie nie robię tak tylko na wszelki wypadek. i nie bronię na siłę stajni w Zaborowie, tylko staram się zachować umiar w ocenach i nie histeryzować. Wiem jakie są ujeżdzalnie w Zaborowie, Pył latem, albo bagno lub lodowe jezioro w zimie. i podwyżka o 2 stówy z dnia na dzień też mnie nie zachwyciła. Ale co do reszty to po prostu nawołuję do zachowania spokoju i dania czasu nowemu zarządcy. Nie minął przecież nawet miesiąc. Mam zamiar zostać w Zaborowie, oczywiście będę walczył o dobrostan swojego konia, jak my wszyscy. Ale boleję nad tym, że na podstawie pochopnych decyzji odchodzą ludzie, których znałełm i lubiłem, być może przedwcześnie.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: roland dnia 10 stycznia 2022 o 14:50
Toteż nie będę się wikłał w dyskusję. Przez kilkanaście lat mój koń dostawał w innych stajniach kostkę siana na dobę i nie miał żadnych problemów zdrowotnych. Wyglądał też jak pączek w maśle. Oczywiście stał też cały dzien na trawiastym padoku. Myślę, że warto po prostu poczekać na rozwój sytuacji, przekonać się jak funkcjonują nowe porządki, jak się to podoba i koniom i ludziom. Bo zmiany nie muszą oznaczać zmian na gorsze, może z czasem na lepsze? Dajmy szansę nowemu zarządcy, który póki co własnoręcznie wybiera nawóz z boksów, bo nie ma na razie ludzi do pracy i może dlatego bywa mniej miły, niż mógłby być. Może spróbujmy porozmawiać, zanim się pokłócimy i odejdziemy ze stajni w poszukiwaniu ideału, którego przecież nie ma. Pochopne decyzje rzadko bywają trafne.
A tak przy okazji, czy ktoś pomyslął o tym, że podziekować choć jednym słowem Albertowi, czy Grześkowi, ktorzy opiekowali się naszymi końmi przez tyle lat? Czy naprawdę wszystko było takie złe? Pewnie, nikt nie jest idealny, ale my też nie. Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a nade wszystko rozwagi.
Stajnie w Warszawie i okolicach
autor: roland dnia 10 stycznia 2022 o 04:25
A ja tę stajnię polecam. Nigdzie w pobliżu Warszawy nie ma takich dużych padoków i przestrzeni, to miejsce z potencjałem. Nieprawdą jest też opinia, że konie stoją na betonie, bo tak nie jest, ani że są głodzone. Pierwszy bym zaprotestował w trosce o mojego ulubieńca. siana jest mniej, ale za to jest dobrej jakości, i podawane jest w normalnej, standardowej ilości. Może zanim się coś napisze, warto najpierw coś przeczytać? np.normy żywiewniowe dla koni w dziale: pasza objętościowa.