Kasztanowaty trzyletni wałach ujeżdżeniowy z topowym rodowodem - surowy

 • Płeć:
  Wałach
 • Data urodzenia:
  2021
  (3 lata)
 • Maść:
  Kasztanowata
 • Rasa:
  Oldenburska
 • Ojciec:
  Benicio
 • Matka:
  Avatari M
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Bugatti M (Benicio/Apache) to trzyletni, kasztanowaty, surowy, rosły wałach z topowym rodowodem ujeżdżeniowym. Nazwany jest na cześć założyciela włoskiej marki samochodów, tworzącej zarówno luksusowe limuzyny, jak i sportowe maszyny.

W tym koniu drzemie potencjał, by nie tylko rozsławić się w świecie sportu niczym patronujący mu Ettore Bugatti, ale by zapaść głęboko w serca tych, którzy poznają go bliżej!

Elegancki i postawny (a wciąż jeszcze rosnący!), Bugatti M cechuje się dobrą, obszerną pracą zadnich nóg. Wyróżniający się swobodnym ruchem łopatek ojciec wałacha przekazuje potencjał do płynnych, rytmicznych chodów. Jak na swój wiek Bugatti dość łatwo przystosowuje się do zmian w otoczenia i jest odporny na różne stresory. Zachowuje przy tym uwagę i spostrzegawczość.

Ojcem Bugattiego jest Benicio, pięknie malowany, długonogi kasztan o fenomenalnym ruchu, docenionym podczas testu ogierów hanowerskich w Schliekau w 2011 roku. Na maksymalne 10 punktów oceniono wszystkie trzy chody podstawowe - stęp, kłus i galop. Według sędziów zasłużył na 8,5 punktów za charakter, 9,5 za temperament i 10 punktów za chęć do pracy. Końcowa ocena - 9.88 punktów - stanowiła rekord wszechczasów zdobyty przez uznawanego ogiera! Benicio zaznaczył swoją obecnością międzynarodowe konkursy oraz sprawdził się w hodowli: na początku 2024 grono uznanych synów Benicia liczyło aż 35 ogierów.

Matka Bugattiego, Avatari M to córka zasłużonej w naszej hodowli klaczy o Finesse. Avatari M łączy w sobie doskonałe geny przodków matki (płynie w niej krew sławnych i sprawdzonych sportowo ogierów, a wśród nich przede wszystkim Fürst Heinricha, epokowego Donnerhalla, utalentowanego De Niro, czy wszechstronnego Landadela) i topowego ogiera Apache. Ten wyróżniony w 2021 tytułem KWPN Preferent potomek legendarnego Krak C był doskonałym zawodnikiem, który wykazał się w międzynarodowych konkursach oraz w hodowli. Jest ojcem wielu uznanych synów takich jak Hometown, Indian Rock, Grand Galaxy Win oraz rozwijający intensywną karierę sportową Jovian. Około 70% córek ogiera Apache zaakceptowanych w księdze KWPN zyskało przynajmniej pierwszy stopień premii.

Bugatti jest surowy i gotowy do rozpoczęcia przygody pod siodłem. Padokowany, prowadzany na uwiązie, zaznajomiony z myjką i pracą na lonży, przyzwyczajony do zabiegów pielęgnacyjnych. Jest regularnie werkowany, znajduje się pod opieką kowala, weterynarza i stomatologa. Nie sprawia problemów przy czyszczeniu, ani zadawaniu paszy. Do wglądu dostępne aktualne badanie RTG.

Z naszego hodowlanego doświadczenia wynika, że potomkowie Benicia, choć nieco wolniej dorastają fizycznie i dłużej od rówieśników zachowują źrebięcy charakter, są zrównoważonymi i pojętnymi końmi. Bugatti będzie jeszcze zmieniał sylwetkę, zwłaszcza w obrębie zadu.


Cena to 23 500 euro / 100 tys. zł, ale jesteśmy oczywiście otwarci na negocjacje.
Jeśli byliby Państwo zainteresowani, to jesteśmy przekonani, że się dogadamy.

Zapraszam do kontaktu, a udostępnimy więcej filmów (+48 601344489 - to również numer do kontaktu przez WhatsApp, jak i w sposób tradycyjny).

Z radością też umówimy się, by pokazać jak koń zachowuje się podczas prezentacji na żywo – lokalizacja to Piaseczno zaraz obok Warszawy.

Informacje

Ogłoszenie dodane 12 kwietnia 2024 o 14:28
Odświeżone 26 maja 2024 o 17:48
Wyświetlane do 25 czerwca 2024

ID ogłoszenia: 587290
Liczba osób obserwujących: 12
Liczba wyświetleń: ponad 1000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama