Klacz kucyka do sportu!

 • Płeć:
  Klacz
 • Data urodzenia:
  2017
  (6 lat)
 • Maść:
  Srokata
 • Rasa:
  Kuc walijski
 • Wzrost:
  126 cm
 • Hodowla:
  Klacz do hodowli
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Na sprzedaż poleca się cudowna klacz kucyka!
Klaczka aktualnie na 6 roku życia, wzrost 126cm (mierzona miarką) posiada paszport. Kotti bo tak właśnie ma na imię Nasza końska dama jest w pełni zdrowa, zadbana, prawidłowe kopyta nigdy nie kuta, szczepiona i odrobaczana. Posiada aktualne badania krwi potwierdzone wpisem paszporcie oraz kilka tygodni temu miała wykonane tarnikowanie zębów oraz wszelkie inne czynności z nimi związane (wszystko wypisane jest na karcie medycznej). Podaje wszystkie nogi. Przy zabiegach pielęgnacyjnych zachowuje się bez problemu.
Aktualnie zajmuje się Nią 8 letnia dziewczynka, która jest w stanie wykonać przy Niej każdą czynność, od czyszczenia kopyt, po szczotkowanie i siodłanie.
Płynnie porusza się w 3 chodach (stęp, kłus, galop) z odpowiednim jeźdźcem skakała krzyżaki i drągi. Nic nie jest Jej straszne. Uwielbia wycieczki po lesie oraz wyjazdy w teren. Na placu energiczna i kontaktowa. Lubi popracować szybciej lecz swobodnie zatrzyma Ją nawet początkujący jeździec. Nie sprawdza, nie dębuje, nie bryka, nie gryzie i nie zdarzyło się Jej nawet kopnąć ani chcieć wysadzić jeźdźca z siodła.
Szybko się uczy, lubi poznawać nowe rzeczy ale przede wszystkim wybacza błędy i słucha jeźdźca.
Kotti jest świetnym kucykiem sportowym. Ma dobry wydajny ruch, lubi pracę i nowe rzeczy. Dobrze odnajduje się w drągach i krzyżakach z doświadczonym i pewnym jeźdźcem może zajść naprawdę daleko. W przyszłości perspektywicznie rokuje na konia do małego sportu i nie tylko.
Jeździ w siodle oraz na oklep. U Nas padokowana 24 na wolnym wybiegu z dostępem do wiat i murowanej stajni. Potrafi grzecznie stać w boksie oraz na uwiązie, nie odstawia się. Nie tka, nie kolkuje, nie stwierdzono żadnych alergii oraz kulawizn.
W stadzie nie dominująca i nie konfliktowa. Odczulona na wiele czynników (samochody, maszyny rolnicze, psy itp).
Sprzedaż z powodu braku jeźdźca!
Możliwość dowozu konia do nowego domu. Możliwość wykonania aktualnych badań z własnym weterynarzem.

Informacje

Ogłoszenie dodane 14 stycznia 2023 o 14:41
Wyświetlane do 13 lutego 2023

ID ogłoszenia: 495122
Liczba osób obserwujących: 11
Liczba wyświetleń: ponad 500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama