Masaż głęboki, Masterson, treningi jeździeckie i praca z ziemi

Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Zakres oferowanych usług:
- analiza ciała konia, kontrola dopasowania siodła
- treningi jeździeckie (z dojazdem do klienta)
- masaż głęboki metodą Szkoły Fizjoterapii Koni
- masaż relaksacyjno-pobudzający metodą Szkoły Fizjoterapii Koni
- rozluźnianie metodą Mastersona
- zajęcia pracy z ziemi (istnieje możliwość poprowadzenia na moim koniu)


Treningi jeździeckie - dzięki pracy jako instruktor posiadam doświadczenie w pracy z uczniami. Moją pasją jest nauczanie i pokazywanie jeźdźcom, jak przyjemna i zrozumiała może być jazda konna zarówno dla nich jak i dla koni. Podczas treningów skupiam się na poprawnym działaniu pomocy i zawsze upewniam się, że dla jeźdźca temat jest zrozumiały. Dostosowuję treningi zarówno do możliwości fizycznych jak i psychicznych jeźdźca, jak i oczywiście konia.

Masaż głęboki - jest to masaż w poprzek włókien mięśniowych, pozwalający przywrócić sprawność układu mięśniowego lub pomagający w jego odbudowie. Dzięki niemu terapeuta dociera do głębokich partii mięśni i rozluźnia je, rozbija zrosty, odkleja jedne mięśnie od drugich i rozluźnia powięzi. Stymulowany jest także układ krwionośny i limfatyczny, dzięki czemu masaż ma wpływ na więcej niż tylko mięśnie. Polecany zarówno w okresie rekonwalescencji jak i stały element treningu konia (masaż głęboki jest niczym trening dla mięśni).

Masaż relaksacyjno-pobudzający - za jego pomocą rozgrzewamy tkanki i powierzchownie je rozluźniamy, dzięki czemu możemy konia uspokoić albo przygotować do wysiłku (treningu bądź masażu głębokiego). Jest także stosowany po treningu w ramach rozluźnienia zmęczonych mięśni i stymulacji układu krwionośnego i limfatycznego.

Praca z ziemi - bardzo ważny element treningu! Pracę z ziemi prowadzę zarówno pod kątem behawioralnym jak i fizjoterapeutycznym. Zrozumienia konia uczyłam się między innymi z Pozytywnym Jeździectwem, obserwowałam Jakuba Ciemnoczołowskiego podczas pracy z młodymi końmi, uczestniczyłam w seminarium "Emocje i sygnały uspokajające u koni" prowadzonym przez Rachel Bedingfield i Rachael Draaisma, brałam także udział w klinice z Manolo Mendezem.Prywatnie jestem studentką psychologii i zajmuję się 20-kilkuletnim wałachem. Moim głównym celem jeśli o niego chodzi jest zbudowanie jak najlepszej relacji między nami i sprawdzenie, do jak dobrej sprawności fizycznej jestem w stanie go doprowadzić. Aktualnie szlifujemy chody boczne w pracy na wolności. :)

Informacje

Ogłoszenie dodane 13 sierpnia 2019 o 14:28
Wyświetlane do 12 września 2019

ID ogłoszenia: 203950
Liczba osób obserwujących: 0
Liczba wyświetleń: 70

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama