Na sprzedaż kameralny ośrodek jeździecki w Otorowie (okolice Szamotuły, Pniewy)

Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Na sprzedaż kameralny ośrodek jeździecki Otorowo

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą sprzedaży wyjątkowej nieruchomości, jaką jest niezwykle piękny i malowniczy teren o powierzchni ponad 5 ha, na którym znajduje się bardzo dobrze znana w województwie Wielkopolskim Stajnia Otorowo wraz z pełną, nowoczesną infrastrukturą do prowadzenia ośrodka jeździeckiego. To unikatowe miejsce znajduje się zaledwie 40 minut jazdy od samego centrum Poznania.
Obiekt posiada bezpośrednie połączenie z okolicznym lasem, w którym miłośnicy jazdy konnej terenowej znajdą liczne dukty do zażywania .

LOKALIZACJA I POŁOŻENIE
Nieruchomość położona jest w miejscowości Otorowo, zaledwie 12 km od Szamotuł i 40 km od centrum Poznania. Malownicze otoczenie pól, lasów i jezior nadaje temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. Bardzo dobry i szybki dojazd z Poznania i okolicznych miejscowości powoduje, że Stajnia Otorowo stała się idealnym miejscem na weekendową ucieczkę od zgiełku miasta i jest jedną z najchętniej wybieranych stadnin koni w okolicy.
W niedalekiej odległości zaledwie 20 min. jazdy znajduje się Chrzypsko Wielkie, w którym co roku organizowane są Międzynarodowe Targi Tulipanów oraz Festiwal Kwiatów. W tej samej miejscowości odbywają się również coroczne Dni Wędzonej Sielawy.

Stajnia Otorowo ze względu na swoje doskonałe położenie, malowniczą okolicę i sielskie krajobrazy oprócz możliwości dalszego prowadzenia stadniny, organizacji zawodów konnych czy obozów jeździeckich oferuje również ogromny potencjał na stworzenie agroturystyki czy miejsca organizacji eventów i imprez okolicznościowych w plenerze.

Najważniejsze punkty lokalizacyjne:
-Dino - 20 m (1 min. pieszo)
-przedszkole - 1800 m (3 min. samochodem)
-Szkoła Podstawowa - 1500 m (2 min. samochodem)
-Ośrodek Zdrowia - 1600 m (2 min. samochodem)
-Hodowla Alpak OtoAlpaka - 2500 m (3 min. samochodem)
-Szamotuły - 12 km
-Pniewy - 16 km
-Wronki - 20 km
-Poznań - 40 km


OPIS NIERUCHOMOŚCI
Oferta sprzedaży obejmuje działkę o powierzchni 5.2 ha, na której znajdują się następujące obiekty:
-Budynek mieszkalny - o powierzchni 120 m2, przebudowany oraz wyremontowany z troską o najdrobniejsze szczegóły w 2010 r. Na powierzchnię budynku mieszkalnego składają się 3 wygodne sypialnie, salon z kominkiem, kuchnia, 2 łazienki oraz osobna toaleta. Budynek aktualnie ogrzewany jest centralnym piecem elektrycznym. Istnieje możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych na terenie obiektu a także ze względu na wykonane przyłącze gazowe zmiany systemu ogrzewania na gazowe wg uznania nowego właściciela.
-Stajnia - budynek wyposażony w boksy o wymiarach 3 x 3 m i 4 x 3 m dla 11 koni.
-Stajnia angielska na 6 koni
-Ujeżdżalnia - budynek zadaszony przeznaczony do jazdy konnej o powierzchni 800 m2 i wymiarach 20 m x 40 m z doskonale przygotowanym podłożem kwarcowym.
-Ujeżdżalnia zewnętrzna - o powierzchni 60 x 40 m z podłożem piaskowym z włókniną.
-Karuzela - dla 4 koni
-Budynek socjalny wraz z toaletą oraz siodlarnią
-Myjka wewnętrzna z zimną i ciepłą wodą oraz myjka zewnętrzna
-Instalacja przygotowana do podłączenia solarium
-Padoki z poidłami automatycznymi dla koni
-Pastwiska

SPECYFIKACJA TECHNICZNA BUDYNKU MIESZKALNEGO
-fundamenty - ławy fundamentowe betonowe,
-ściany - ściany murowane z elementów ceramicznych drobnowymiarowych na zaprawie wapienno cementowej. Grubość ścian wewnętrznych 25 cm, grubość ścian zewnętrznych 44 cm. Nadproża prefabrykowane żelbetowe lub wylewane na mokro w trakcie murowania ścian,
-dach - dach stromy, dwuspadowy, pokrycie dachówką cementową, na łatach ceramiką,
-stolarka okienna - okna PCV,
-rynny i rury spustowe - z blachy stalowej, ocynkowane,
-stolarka drzwiowa zewnętrzna - drewniana,
-stolarka drzwiowa wewnętrzna - drzwi standardowe płycinowe,
-posadzki - zróżnicowane: deska podłogowa, płytki ceramiczne,
-ściany - tynki gipsowe malowane farbami paro przepuszczalnymi krzemianowymi.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA ZABUDOWY GOSPODARCZEJ
-fundamenty - ławy fundamentowe betonowe,
-ściany - ściany murowane z elementów ceramicznych drobnowymiarowych na zaprawie wapienno cementowej. Grubość ścian wewnętrznych i zewnętrznych 25 cm. Nadproża prefabrykowane żelbetowe lub wylewane na mokro w trakcie murowania ścian,
-dach - płaski,
-rynny i rury spustowe - z blachy stalowej, ocynkowane,
-drzwi, bramy i wrota - stalowe dwuskrzydłowe o szerokości 3.5 m, 3m, 2.4 m. Drzwi wejściowe stalowe do warsztatu i hali magazynowej o szerokości 0.9 m,
-okna - jednoramowe, rozwieralno-uchylne z drewna,
-ściany - tynki wapienno cementowe malowane farbami paro przepuszczalnymi krzemianowymi,
-posadzki - płytki zmywalne ceramiczne.


Serdecznie zapraszam na prezentację i zachęcam do kontaktu.
Grupa WGN Koncern Obrotu Nieruchomościami Poznań, ul. Grunwaldzka 38B/4.
Przy transakcji zakupu zapewniamy obsługę notarialną wraz z weryfikacją prawną stanu nieruchomości oraz dzięki współpracy z 22 Bankami pomagam w negocjowaniu jak najniższej raty oraz uzyskaniu bankowego kredytu na zakup, budowę lub remont.
Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji, zalecamy ich osobistą weryfikację.
Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim Grupa WGN Koncern Obrotu Nieruchomościami Poznań. Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informacje

Ogłoszenie dodane 05 marca 2023 o 10:52
Odświeżone 21 maja 2023 o 21:25
Wyświetlane do 20 czerwca 2023

ID ogłoszenia: 505625
Liczba osób obserwujących: 8
Liczba wyświetleń: ponad 15000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama