To ogłoszenie jest nieaktualne!

Ogier arabski ze świetnej rodziny wyścigowej – Almaharib

 • Płeć:
  Ogier
 • Data urodzenia:
  2016
  (6 lat)
 • Maść:
  Gniada
 • Rasa:
  Arabska czysta krew
 • Wzrost:
  158 cm
 • Ojciec:
  Dahess
 • Matka:
  Almina / Furiat
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Na sprzedaż sześcioletni ogier po karierze wyścigowej i treningu rajdowym, zdrowy i poprawnie zbudowany, z prospektem sportowym – Almaharib.
Wymiary: 158-175-19
Kariera wyścigowa: https://koniewyscigowe.pl/horse/30105-almaharib
Rodowód: https://www.allbreedpedigree.com/almaharib

Koń po udanej karierze wyścigowej: 3 x II, 2 x III, po jedenastu startach, bez kontuzji.
Z dobrą głową, miły do jazdy, bardzo komunikatywny, może pracować zarówno sam, jak i z końmi. Chętny do pracy, szybko się uczy, regularnie kuty, odrobaczany, szczepiony, bez nałogów i narowów. Przyjazny w obejściu, nie gryzie, nie kopie. Nie ogierzy się, na zdrowych i mocnych nogach. Bardzo łagodny, jeżdżony również przez dwunastoletnia córkę właściciela.
Przez rok w treningu rajdowym. Nie wyszedł do startu ze względu na brak czasu właściciela. Sprzedaż ze względu na przeprowadzkę właściciela za granicę.

Ojciec Dahess to jeden z najlepszych reproduktorów na świecie, własności Al Shaqab Stud, syn legendarnego Amera, ojciec wielu zwycięzców najważniejszych gonitw na świecie, m.in. Al Mourtajez (2x Qatar Arabian World Cup G1, Qatar Prix Dragon G1, Qatar International Stakes G1, Coupe d'Europe des Chevaux Arabes G1, 2x Doha Cup G1). W Polsce jego geny reprezentują takie konie jak Dragon (zwycięzca Derby, Janowa, Kabareta, Koheilana I, Borka, drugi w Białki, Sambora, Skowronka, Porównawcza L., trzeci w Michałowa), Om Darshaana (pierwsza w Oaks, druga w Michałowa, Kurozwęk, Sabelliny), Cakouet De Bozouls (zwycięzca Al Khalediah Poland Cup, El Ghazi, rekordzista toru na 1600), Ancely (zwyciężała Białki i Pierrota, druga w Europejczyka) i wiele innych.
Matka Almina biegała bez sukcesów, jednak jest matką świetnych koni takich koni jak Arash (po Akim De Ducor, zwycięzca Europejczyka, Białki, Sambora, Porównawczą, Cometa, Ofira i Bandosa), Afrah (po Nougatin, pierwsza w Oaks, pierwsza w Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich, druga w Geparda, druga w Kabareta, trzecia w Memoriale Stanisława Sałagaja, trzecia w Białki), Almiza (po Munjiz, pierwsza w Baska, pierwsza w Eldona, druga w Witraża, druga w Memoriale Bogdana Ziemiańskiego, trzecia w Kabareta, czwarta w Derby, czwarta w Oaks), Alsahr (pierwszy w Batyskafa, drugi w Baska), wszystkie jej źrebięta biegają z sukcesami.
Ojciec matki Furiat jest synem legendarnego Monnogramma i przedstawicielem rodu Kuhailan Haifi, w Polsce zostawił szerokie pole potomstwa pokazowego i użytkowego, które jest cenione zarówno w wyścigach, jak i w rajdach. Biegał 20x: 3xI, 4xII, 4xIII (N.Europejczyka), 2xIV, 2xV (N.Białki, N.Geparda). Jest dziadkiem wałacha Zohar (drugi w CEI2* 120km w Dobrodzieniu, pierwszy w CEI* na 80km w Samorin), Woltyżer (pierwszy w CIA1 na 90km w Durance, wysokie miejsca na dystansach 80/100km w Colombies, Sakhir).

Ogier stoi pod Warszawą, k. Łowicza:
Borowiny 35A, 96-100
Możliwość jazdy próbnej.
Więcej informacji i filmy pod numerem +48728314192 lub przez whatsapp.

Informacje

Ogłoszenie dodane 13 kwietnia 2022 o 11:55
Odświeżone 02 sierpnia 2022 o 21:30
Wyświetlane do 01 września 2022

ID ogłoszenia: 435046
Liczba osób obserwujących: 22
Liczba wyświetleń: ponad 6000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama