Ogierek po Continental Blue

 • Płeć:
  Ogier
 • Data urodzenia:
  2023
  (1 rok)
 • Maść:
  Gniada
 • Rasa:
  SP szlachetna półkrew
 • Ojciec:
  Continental Blue
 • Matka:
  Juka
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
CONTINENTAL STAR sp gn. ogierek ur. 10.05.2023 (Continental Blue - Juka m po Hindus m)

https://www.horsetelex.nl/horses/pedigree/2485792/continental-star

Continental Star mimo bardzo młodego wieku pokazuje świetne predyspozycje skokowe - w skoku zachowuje elastyczność i energię. Continental Blue już od najmłodszych lat zajmował pierwsze miejsca w międzynarodowych konkursach dla młodych koni. Obecnie razem z Philip Ruping (GER) podbija światowe parkury o wysokości 1.40m.

W rodowodzie od strony małopolskiej rasy klaczy Juka, zwyciężczyni wielu wystaw hodowlanych, można polskiej hodowli ogiera Emetyt m, który zapisał się w historii jako utalentowany skoczek i wkkwista. Startował pod Andrzejem Głoskowskim, wygrał Grand Prix podczas ZOO Memoriał mjr W. Olędzkiego, a pod Bogusławem Owczarkiem Mistrzostwa Polski Młodych Koni w WKKW w kategorii koni 6-letnich.
W rodowodzie ogierka znajdujemy również ogiera Judex xx, który zasłużył się w hodowli koni małopolskiej jako ojciec wielu cennych klaczy hodowlanych. Szeroko użyty w hodowli koni małopolskich w Stadninie Koni Walewice pozostawił bogatą stawkę klaczy hodowlanych, matek koni sportowych, w tym klaczy Fryga, Bawarka i Judyta. Pierwsza z wymienionych to matka kilku koni sportowych, w tym m.in. klaczy Flores Schagya (HPP kl. CC2), ale przede wszystkim wspaniałego skoczka, Mistrza Polski Młodych Koni w WKKW, skoczka klasy CS, uczestnika finałów Mistrzostw Polski Seniorów, a zarazem zasłużonego dla hodowli ogiera Frazes.

Informacje

Ogłoszenie dodane 02 lipca 2024 o 21:36
Wyświetlane do 01 sierpnia 2024

ID ogłoszenia: 601421
Liczba osób obserwujących: 9
Liczba wyświetleń: ponad 100

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama