piękny ogierek Denali - syn Ebano

 • Płeć:
  Ogier
 • Data urodzenia:
  2023
  (1 rok)
 • Maść:
  Gniada
 • Rasa:
  SP szlachetna półkrew
 • Ojciec:
  Ebano
 • Matka:
  Dyrma
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Denali (ur. 03.06.2023) to przyjazny, ale i pełen szacunku do człowieka, łagodny, przyzwyczajony do zabiegów pielęgnacyjnych, chodzenia na kantarze, dobrze wychowany ogierek. Szacowany wzrost dorosłego: 170 cm.

Atletyczny, bardzo dobrze rozwinięty, poprawnie zbudowany Denali jest synem ogiera EBANO han, niezwykle urodziwego, obdarzonego nowoczesnym typem i ponadprzeciętną elastycznością we wszystkich chodach. Zwyciężył kwalifikacje ogierów do hodowli dla Polskiego Związku Hodowców Koni. Otrzymał bardzo wysokie noty, w tym za galop 8,4 p, za pokrój 8,0 pkt, a za typ 8,5 pkt. W ocenie bonitacyjnej Ebano uzyskał 81 pkt. Podczas Polowej Próby Dzielności odniósł bezapelacyjne zwycięstwo uzyskując m.in. 8,9 pkt za kłus, 8,7 pkt za galop, czy 9,5 pkt za przydatność do dyscypliny od jeźdźca testera. Swój niezwykły talent potwierdził zwycięstwem w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kategorii koni 4-letnich hodowli zagranicznej. Pierwszy rocznik jego źrebiąt zapowiada się bardzo obiecująco. Ebano przekazuje nowoczesny typ, bardzo dobre linie konia ujeżdżeniowego, zdecydowana większość jego potomków dziedziczy po nim wyniosły, elastyczny ruch.

Klacz Dyrma - matka, jest córką hanowerskiego ogiera Rytm, bardzo zasłużonego w hodowli koni sportowych w Polsce. Jest on ojcem m.in. złotego, srebrnego i brązowego medalisty Mistrzostw Polski WKKW Seniorów, uczestnika Mistrzostw Europy MJ wał. Senior, uznanego ogiera Wizjoner – szeroko użytego w hodowli prywatnej (ojca m.in. sportowego ogiera Rewizjon), klaczy Rytmika startującej w skokach do C1, finalisty MPMK-A wał. Amber, wał. Walentino – finalisty MPMK-C, finalistki MPMK-B klacze Lira i Olitara, w konkursach klasy C bardzo dobrze radziła sobie klacz Alhambra i Rytmika, klacz Merra startowała w zawodach międzynarodowych w kat. juniorów, a w ujeżdżeniu można było podziwiać wał. Senegal, Arsen, oraz klacz Wirra – finalistkę MPMK-A.

Klacz Dyrma niesie w sobie duży dolew pełnej krwi angielskiej. W jej rodowodzie możemy znaleźć tak cenne reproduktory, zasłużone dla hodowli koni sportowych jak Dixieland xx, Oltis xx, Dipol xx, Deer Leap xx i Kemal xx. Bratem ciotecznym klaczy Dyrma, jest licencjonowany ogier Diego, skoczek klasy C1. Natomiast jej 3 matka, klacz Diksana xx (po Dipol xx) dała ogiera Grot, który uzyskał licencję nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i startował z powodzeniem w skokach do klasy N włącznie, zdobył brązowy medal MPMK-C koni 6-letnich.

https://youtube.com/shorts/4upUwe2nqb4
https://www.horsetelex.com/horses/pedigree/2504505/denali
https://www.youtube.com/watch?v=T8zt-XRKm1E
https://www.facebook.com/stajniadarza/posts/pfbid02h61cuufzva4ducJ1eDpEwLKdEeAidDeY1qD3qPnehU5sR5zcGrANTDHPQJHDrD9Tl
https://www.facebook.com/reel/1012034390018847?s=yWDuG2&fs=e

Informacje

Ogłoszenie dodane 17 listopada 2023 o 21:02
Odświeżone 28 czerwca 2024 o 09:18
Wyświetlane do 03 sierpnia 2024

ID ogłoszenia: 561257
Liczba osób obserwujących: 19
Liczba wyświetleń: ponad 2500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama