Premiowany oldenburski ogierek, bezpośrednio po legendarnym Sandro Hit

 • Płeć:
  Ogier
 • Data urodzenia:
  2022
  (0 lat)
 • Przeznaczenie:
  Ujeżdżenie
 • Maść:
  Kara
 • Rasa:
  Oldenburska
 • Ojciec:
  Sandro Hit
 • Matka:
  Donn Denira
Nie obserwujesz Obserwuj
Opis ogłoszenia:
Sandro Hit x De Niro Gold

ogierek / colt, ur. / born 05.05, kara / black, oldenburska / OLD

ogierek dostępny na aukcji : https://cfa.weauction.nl/auctions/95736424-7991-406d-c947-08da6a20560f/item-details/f885e201-360e-48a0-63a3-08da71602853

Potomek światowego czempiona reproduktorów

Młodziutki Star Lord wyróżnia się nowoczesnym typem i świetną motoryką ruchu. Fakt ten nie powinien dziwić zważywszy na jego pochodzenie.

Jego ojcem jest sam Sandro Hit, którego wkład w hodowlę koni ujeżdżeniowych na świecie jest trudny do przecenienia dzięki jego niezwykle eleganckiemu, ekspresyjnemu i nowoczesnemu potomstwu. Był klasą samą dla siebie i stał się legendą jeszcze za życia. Sandro Hit, sam będąc wzorem ultranowoczesnego typu konia ujeżdżeniowego, silnie przekazywał swe walory na potomstwo. Jest jednym z dziesięciu najlepszych na świecie reproduktorów ujeżdżeniowych od 2012 roku. W 2017 i 2018 roku był drugi w rankingu WBFSH, obecnie znajduje się na samym szczycie! W samych Niemczech jest ponad 190 jego licencjonowanych synów, znacznie więcej niż był w stanie wyprodukować jakikolwiek inny ogier. Wielu z nich zrobiło świetną karierę w sporcie, jak choćby, Wicemistrz Świata Młodych Koni i Bundeschampion - ogier Sir Donnerhall I, a także Sancisco OLD - zwycięzca Grand Prix, San Francisco OLD - Bundeschampion, rekordzista cen aukcyjnych i zwycięzca konkursów Grand Prix czy ogier Sorento - finalista Nürnberger Burgpokal, miejsca płatne w konkursach Pucharu Świata zajmował Sir Donnerhall II i Sir Skyfall OLD. Potomstwo ogiera Sandro Hit wygrało ponad 1,6 mln euro. Niebywała liczba córek ogiera Sandro Hit, bo aż 300, otrzymała premię państwową, a do najcenniejszych należała bez wątpienia dwukrotna mistrzyni świata młodych koni - przepiękna Poetin, która została sprzedana za rekordową wówczas cenę 2,5 mln euro.

Matka prezentowanego ogierka, klacz Donn Denira jest córką ogiera De Niro Gold, zwycięzcy Grand Prix (kl. S***) podczas zawodów w Apen. Do innych jego sukcesów zaliczyć należy zajęcie drugiego miejsca w Grand Prix International i siódmego w GP Special podczas CDI Samorin/SVK. We wszystkich konkursach dosiadała go Sabine Rüben. De Niro Gold jest ojcem 3 licencjonowanych ogierów. Kilku jego potomków z powodzeniem startuje w konkursach ujeżdżenia; w gronie tym znalazł się Divino Gold, który wygrał kwalifikacje do Bundeschampionatu w kat. koni 5-letnich.

Star Lord wywodzi się z hanowerskiej rodziny klaczy Juggema ur. w 1890 r. (Stutenstamm 1189006, Schridde 53). W gronie pochodzących z niej ogierów znalazły się m.in. Desperados, Don Marcello i Don Nobless. Konie startujące w 3 dyscyplinach, a wywodzące się z tej rodziny, wygrały łącznie ponad 1 mln euro; do wyróżniających się w dyscyplinie ujeżdżenia należał wspomniany ogier Desperados (560 tys euro wygranych), a także Weneziano 3 – drugi w Grand Prix FS CDI4* Dortmund, Harmony’s Don Noblesse – zwycięzca konkursów Grand Prix na CDI4* Dortmund i Wellington oraz First Magic. W skokach najlepszy był ogier Akrobat 110, a WKKW - Saphir 259, zwycięzca CIC2* Langenhagen, Sahrendorf, Bad Harzburg, Marbach, czwarty na CIC3*-W Bonn-Roddenberg.

Informacje

Ogłoszenie dodane 02 sierpnia 2022 o 14:38
Wyświetlane do 01 września 2022

ID ogłoszenia: 459170
Liczba osób obserwujących: 10
Liczba wyświetleń: ponad 500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora
reklama